PIIRO L't Superieure blijf"t altijd nieuw Overspannen Zenuwen Uit onze Omgeving Axel Predikbeurten Faillissementen DETACHERING POLITIE TE PAARD TE CADZAND. GOED AFGELOPEN Maandagmorgen om 11 uur reed mevr. A. H. per fiets over de nieuwe weg via de Buthdijk richting Sassing. Vermoedelijk in de war ge bracht door het rijden over de oude weg sloeg zij plotseling links af voor de haar achteropkomende bus van de Z.V.T.M., bestuurd door H. N. uit Breskens, deze kon door zijn stuur om te gooien een ernstige aanrijding voorkomen. Toch heeft mevr. H. de achterzijde van de bus nog geraakt en kwam te vallen waarbij zij ontvellingen opliep. BALDADIGE JEUGD Een 2-tal jongens hadden zonder medeweten van ouders en leraren een snipperdag genomen op de Technische School te Terneuzen. Omstreeks 16.30 uur reden zij met een bromfiets door Axel en toen zij een dame passeerde die een tas aan de hand droeg waarin onder anderen een fles melk stond, wisten zij niet beter te doen dan hier onder tegen aan te schoppen. De fles kwam hierdoor te bre ken en de inhoud stroomde in de tas. De gewaarschuwde rijkspolitie had de baldadige jongelui spoedig te pakken, zodat deze daad voor hen nog wel een staartje zal hebben. SCHOOLREIS PRINSES MARIJKESCHOOL Vrijdagmorgen om 6 uur vertrokken 93 leer lingen van de 4e, 5e en 6e klasse van de Prinses Marijkeschool voor het jaarlijkse schoolreisje in 2 autobussen. De eerste halte was in Brussel, waar men het bekende mannetje een bezoek bracht. Van hier ging de reis verder naar Waterloo waar men het bekende panorama bezocht en de klim naar boven op de berg werd ondernomen tot bij de Leeuw van Waterloo. Terug beneden vertrok men naar Dinant, hier werd de Citadel beklomen en een boottocht op de Maas gemaakt. De terugtocht werd weer aangevangen na dit verblijf in Dinant via de rechteroever van de Maas. In Namen werd weer halt gehouden waar ook de Citadel werd beklommen. Van hieruit ging het verder in een rit terug naar Axel waar men om even over 9 uur weer arriveer de. Vermoeid maar gevuld met vele nieuwigheden en herinneringen kwam het einde van deze ge slaagde schoolreis. EXCURSIEREIS Maandag maakte de 20 leerlingen van de 2e klasse metaalbewerken van de Chr. L.T.S. alhier onder leiding van de heer F. Houg een excursiereis naar Zuid Limburg. 's Morgens vertrok men om 6 uur en het eerste bezoek gold Maastricht, waarna de Amerikaanse militaire begraafplaats „Margraten" werd bezocht. Van hier vertrok men naar Gulpen waar men een rondleiding kreeg over de forellenkwekerij van de Ned. Heide Maatschappij. Verder werd een bezoek gebracht aan Valken burg en het Drielandenpunt te Vaals. Via Klein Zwitserland en Belgisch Limburg reisde men terug naar Axel waar men om kwart over tien terug arriveerde na een genoten interes- santvolle dag. UNIVERSITAIR EXAMEN Voor het doctoraal examen geneeskunde slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, de heer G. G. Ramselaar alhier. Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen slaagde voor het tweede deel van het candidaats- examen tandheelkunde onze stadgenoot, de heer M. M. A. Ramselaar. Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde voor het propedeutisch examen scheikunde technologie de heer J. A. Roels uit Axel. GESLAAGD Bij het Ned. Genootschap tot Opleiding van Leerkrachten voor het Nijverheidsonderwijs, slaag de voor het derde gedeelte van het examen voor het bewijs van toelating tot de afsluitende oplei ding voor de praktijkakte N b. (bouwkunde prak tijk) de heer J. B. Moorthamer alhier. OPBRENGST ROODE KRUIS KOLLEKTE De Roode Kruis kollekte 1964 heeft in onze gemeente de rekordopbrengst gehad van 2590,95. KOLLEKTE De opbrengst van de kollekte ten behoeve van de St. Pieterspenning bedroeg 137,07. BIJZONDER NOODFONDS De bijdrage voor het bijzonder noodfonds be droeg in de maand juni 369,51. VISITATIE Woensdag bezocht de hoogeerw. heer Mechelink deken van het dekenaat Terneuzen de parochie Axel. Hij onderhield zich geruime tijd met het Kerk en Armbestuur. SCHOOLREIS Vrijdag gingen de drie hoogste klassen van de R.K. School alhier op schoolreis. In alle vroegte vertrokken zij met twee bussen richting Perkpolder. Na de bootreis vertrok men van Kruiningen naar Breda waar enkele kerken werden bezichtigd. Ver volgens ging het op Tilburg aan waar men geruime tijd in het dierenpark verbleef. In de buurt van Dongen werden de meegenomen boterhammen ge nuttigd en kreeg ieder een flesje sinas. Nu vertrok men naar het einddoel van de reis „De Efteling". Hier bleven ze tot ongeveer zes uur. De terugreis ging weer over Breda en om onge veer acht uur was men weer in Axel. De organi satoren kunnen terugzien op een bijzonder geslaag de dag. 55 JAAR GETROUWD Woensdag 22 juli viert het echtpaar Lippens- Groothaert haar 55-jarig huwelijksfeest. Voor deze dag zullen zij verblijven in het Gezellenhuis, Walstraat 39. Hendricus Lippens werd op 25 januari 1884 te Axel geboren, zijn echtgenote Antoinet Groothaert werd 6 november eveneens in 1884 te Axel gebo ren. Zij hadden 4 kinderen, 23 kleinkinderen en 10 achterkleinkinderen. De eerste jaren na zijn huwelijk was Arie, zoals hij in de volksmond wordt genoemd werkzaam in het graanbedrijf van Vleeshouwer tot hij in 1922 Café Weltevreden betrok en een zakkenhandel en reparatiebedrijf begon. In 1960 hebben zij dit bedrijf verlaten en zijn thans in ruste in de Bankertstraat 16. Lippens en zijn vrouw genieten beiden nog een goede gezondheid op hun 80-jarige leeftijd. Men kan Arie nog dagelijks op zijn fiets naar de brug zien rijden om met zijn mede-tijdgenoten op de bank van het pergola oude koeien uit de sloot te halen. Het zal het echtpaar Lippens-Groothaert op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken, daar zij steeds zeer gezien geweest zijn in het Café en in de handel. Bij de vele felicitaties die hen zeker zullen be reiken willen wij de onze gaarne toevoegen. TWEE GOUDEN HUWELIJKEN Op 23 juli 1914 traden op het stadhuis in Axel 2 bruidsparen in het huwelijk. 's Morgens waren het Alphons Franciscus Ver- straeten, geb. 25 mei 1887 en Leonie Marie de Dauw, geb. 1 mei 1892, die de grote stap deden. In de middag waren het Jan Dieleman, geb. 13 oktober 1889 en Clara v. d. Hoofd, geb. 16 sep tember 1889, die in de echt werden verbonden. Dhr. Alphons Verstraeten kwam uit een gezin van 11 kinderen, zijn echtgenote uit een gezin van '7 kinderen. Uit hun huwelijk werden 3 kinderen geboren en deze hebben voor 4 kleinkinderen ge zorgd. Na eerst enige tijd in het vrije bedrijf te hebben gewerkt en zijn militaire dienst te hebben vervuld was hij 41 jaar in dienst van de Spoorwegen. Eerst was dit bij de maatschappij MechelenTerneuzen. Toen dit bedrijf door de Ned. Spoorwegen werd overgenomen is hij hier in dienst getreden tot zijn 65e jaar. Ruim 12 jaar genieten beide echtelieden, nu in een nog goede gezondheid, van het pensioen. Dhr. Jan Dieleman en zijn vrouw zijn beiden van een boerderij afkomstig en na hun huwelijk hebben zij een eigen boerderij gedreven, tot ook zij van een verdiende rust gingen genieten. Dieleman kwam uit een gezin van 7 kinderen, zijn vrouw uit een gezin van 3 kinderen. Zij hebben 4 kinderen, 15 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Het zal de beide gouden paren op deze dag zeker niet aan felicitaties en belangstelling ont breken. De familie Verstraeten-de Dauw zal deze dag in de Stadsherberg doorbrengen waar een receptie wordt gehouden van 4 tot 5 uur. De familie Dielean-v.d. Hoofd zal eveneens in de Stadsherberg op deze dag een tamilie-diner houden. Wij willen nu reeds de beide gouden echtparen onze hartelijke felicitaties geven en nog vele ge zonde jaren toewensen. JAARVERGADERING V.V.-AXEL Dinsdagavond hield de Voetbalvereniging VV- Axel in haar clublokaal ,,'s Lands Welvaren" haar jaarvergadering, welke door een 50-tal leden werd bezocht. De voorzitter, de heer J. Dieleman heette allen welkom en zegde dat het afgelopen jaar voor de V.V.-Axel zeker niet ongunstig is geweest. Wel hebben wij niet het kampioenschap in de 3e klasse behaald zoals velen misschien wel had den gehoopt, maar in het afgelopen seizoen hebben wij wel een elftal weten op te bouwen waarvan wij in de naaste toekomst zeker goede resultaten van mogen verwachten. Een ander punt van vooruitgang is zoals zal blijken uit het financieël verslag, dat wij dit jaar weer met een batig saldo hebben kunnen afsluiten. Ook onze jeugd heeft weer bewezen van goede kwaliteit te zijn. Het moet dan ook ons streven zijn om tot groter sukses te komen. In een plaats als Axel met ruim 8000 inwoners moet het mogelijk zijn een elftal te krijgen dat met sukses in de 2e klasse kan spelen. Dit is zeker mogelijk wanneer wij de juiste spe ler op de juiste plaats weten te zetten. Na de openingswoorden bleek uit de mededelin gen dat het nu ernst is met het verwezenlijken van een 2e terrein met hiernaast een trainingshoek, daar door de gemeenteraad hiertoe is besloten. Het jaarverslag door de 2e secretaris, de heer K. Hamelink gelezen gaf een duidelijk beeld van het afgelopen jaar. Mijnhardt's Zenuwtabletten OUDERAVOND Donderdag werd er een ouderavond belegd voor de ouders wier kinderen aan de zomerkampen van het R.K. Jeugdwerk deelnemen. Er bestond grote belangstelling voor. Hier wordt alles nog eens duidelijk uiteengezet en werden talrijke vragen op vlotte wijze beant woord. BOTSING Donderdagmiddag reed de heer A.G. uit Ever- gem (B) met zijn personenauto vanaf de rijksweg Sassing-Sluiskil de Kruisweg op, toen hij voor een bord verboden inrijden kwam stopte hij. Een vlasplukmachine bestuurd door D. M. de R. uit Axel kwam eveneens de Kruisweg oprijden en bemerkte te laat de auto en kwam hiermee in bot sing. Persoonlijk letsel deed zich niet voor, wel was enige materiële schade veroorzaakt. DEELNAME AAN K.N.V.B.-KAMP Ook dit jaar zullen de jeugdleden van de V.V.-Axel weer deelnemen aan een K.N.V.B.- kamp. Zondagmorgen 19 juli zullen 30 jeugdleden ver gezeld van 4 leden van de Jeugdcommissie om 5.30 uur per fiets van start gaan naar Hoek van Holland. De reis zal gaan via Perkpolder, Willemstad, Rozenburg en Maassluis naar Hoek van Holland. Hier zullen zij zich voegen bij de jeugdleden van 9 andere voetbalverenigingen, o.a. van G.V.A.V., Sparta, Erika en Genemuiden. Het programma van deze kampweek zal bestaan uit sport in de ruimste zin, zoals voetbal, zwem men, athletiek, tafeltennis, enz. Het is voor de 4e achtereenvolgende maal dat door de V.V.-Axel aan dit K.N.V.B.-kamp wordt deelgenomen en wanneer het weer zijn mede werking geeft aan deze kampweek is het wel zeker dat de deelnemers met veel genoegen aan deze week zullen terugdenken. Wij wensen de leiders, de heren J. Jansen, M. Lindhout, A. Scheele en C. van de Berge en hun jeugdleden een prettige week toe. Zaterdag 25 juli omstreeks 17 uur hoopt men gebruind terug in het clublokaal te arriveren. De penningmeester, de heer L. v. d. Berge gaf een financieël verslag waaruit bleek, zoals door de voorzitter reeds gezegd was afgesloten met een klein batig saldo. De voorzitter dankte de heren voor hun uitge breide verslagen en deze werden door de verga dering onveranderd goedgekeurd. Achtereenvolgens volgde nu de verslagen van de kascommissie, strafcommissie, jeugdcommissie, ontspanningscommissie, totocommissie en veteranen- commissie. Al deze verslagen werden onder dank voor de samenstelling en het werk in het afgelopen jaar goedgekeurd. De voorzitter zeide blij te zijn dat de strafcom missie ook dit jaar weer bijna werkloos is geweest wat zeker de vereniging siert. Verder ging hij in op het werk van de jeugdcommissie, uit dit verslag was gebleken dat de jeugd het afgelopen jaar weer mooie resultaten heeft weten te bereiken in de competitie en in verschillende tournooien. Wij zijn hierdoor optimistisch gestemd, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Uit het financieël verslag van de jeugdcommissie bleek dat zij een nadelig saldo hadden. Dit hoeft voor de jeugdcommissie geen belem mering te zijn haar aktiviteiten voort te zetten of te beperken. Wij zijn als bestuur van de V.V.-Axel steeds bereid de jeugdcommissie onze volle steun en me dewerking te verlenen. Bij het punt Algemeen bestuursbeleid werden enkele vragen van intern belang gesteld die door de voorzitter tot ieders genoegen beantwoord kon den worden. In de nu volgende bestuursverkiezing werden de heren J. Dieleman en K. Hamelink bij accla matie herkozen. In de plaats van de heer J. Schel- leman die zich niet herkiesbaar stelde werd de heer A. Deij die kandidaat was gesteld door het bestuur gekozen. Het periodiek aftredende lid van de elftalcom missie, de heer A. van Denderen werd bij accla matie herkozen. In de kascommissie werd benoemd, de heer J. Scheele. Hierna was het de trainer, de heer A. van de Velde die de training voor het aanstaande seizoen besprak. Uit deze bespreking kwamen enkele vragen van leden naar voren die op een vlotte wijze door de trainer konden beantwoord worden. Van de rondvraag werd door enkelen gebruik gemaakt maar hierin zaten geen vragen die moei lijkheden opwierpen. Alvorens de voorzitter overging tot het sluiten van de vergadering vroeg hij of er leden bereid zouden wezen om vrijwillig mede te werken tot het opknappen van het terrein en het kleedlokaal. Uit de spontane manier waarop velen van de aanwezigen zich hiervoor beschikbaar stelden bleek nog eens overduidelijk de gezonde toestand van de V.V.-Axel. De voorzitter dankte allen voor hun aanwezig heid op deze jaarvergadering en wekte eenieder op zoveel mogelijk te doen om de vereniging tot grotere bloei en betere suksessen te brengen. EINDLES LANDBOUW HUISHOUDSCHOOL „HET MOLENKWARTIER" Dinsdagmiddag werd in de Landbouwhuishoud- school „Het Molenkwartier", de openbare eindles gegeven. Onder de genodigden troffen wij aan de ge meentesecretaris, P. van de Bosse en zijn echt genote Ir. J. Prins, algemeen secretaris van de Z.L.M.Mej. A. van der Leede van het huishoud- onderwijs en mevr. de Feijter-de Regt, als voor zitster van het schoolbestuur. Verder waren vele moeders van leerlingen naar de school gekomen om deze middag mee te maken. De direktrice van de school, mej. de Buck heette allen hartelijk welkom en sprak een kort openings woord. Hierna werd door de leerlingen het komisch to neelstukje „De Beste van de Klas", ten tonele ge bracht. Het volgende punt van deze middag was het uit reiken van de diploma's van de klas 2 A„ gevolgd door een toespraak door de Z.L.M.-secretaris, de heer Ir. J. Prins. De beurt was nu aan de leerlingen van 2 B, om hun diploma's in ontvangst te nemen, waarna een korte pauze werd gehouden waarin door de leer lingen bereide lekkere hapjes werden geserveerd. De gemeentesecretaris, de heer P. v. d. Bosse sprak namens het gemeentebestuur de leerlingen en genodigden toe, waarin tot uitdrukking kwam dat het gemeentebestuur trots is een zo mooie en goede huishoudschool in de gemeente te hebben. Nu volgde nog een stukje, getiteld „De Barre Rots", wat even als het eerste stukje veel bijval kreeg. In de nu volgende pauze werd koffie met school- gebak rondgediend. Na dit smaakvolle intermezzo werden de diplo ma's voor de assistenten-klasse uitgereikt. Door de leerlingen van iedere klasse werd aan de directrice, mej. de Buck een bloemstukje aan geboden als dank voor de prettige samenwerking met haar. Mevr. de Feijter-de Regt sprak namens het schoolbestuur de scheidende leerlingen toe en wenste ze veel sukses in hun verdere leven en raadde hen aan om door te gaan in de studie in het huishouden. Zij bracht dank aan allen die hadden medege werkt om deze leerlingen zo ver te brengen waar na zij deze zeer geslaagde eindles 1964 sloot. Uitgereikte diploma's Primaire tweedejaar 2 A Marie van Arenthals; Marie van Driel; Nellie Hamelink; Leuntje de Hamer; Catrien Jansen; Marian de Kraker; Leuntje de Pooter; Suzan de Pooter; Martha van Tatenhove; Marian de Visser; Corrie de Visser en Annie Ver- brugge. ZONDAG 19 JULI 1964 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur en 2.30 uurDs. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 uur en 3.00 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur: Ds. Heemskerk. Geref. Gemeente 10 en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN 1819 JULI Dokter Schiltman. UITGESPROKEN G. J. de Smit, chauffeur, Poorterslaan 47, Hulst. Cur. Mr. E. N. J. H. de Rechter te Hulst. 2 B. Corrie Audenaard; Ineke de Bruine; Erna Cortvriendt; Ineke Dieleman; Annie Goossen; Marie Jansen van Roosendaal; Riet van Me nen; Nellie de Munter; Janneke Naye; Ma rijke de Pooter; Annemieke van Sweeden; Rie Verschelling en Marcella de Caluwé. Assistenten Nellie Bakker; Riet van den Berg; Suus Brandes; Cathrien Dieleman; Tini Esselbrugge; Jo Koster; Addie de Kraker; Truus de Kraker; Joke Roelof; Loes Verpoorte; Corrie de Visser; Addie de Witte en Bellie van Zwienen. BEVORDERINGEN AAN HET PETRUS HONDIUS LYCEUM EN MIDDELBARE MEISJESSCHOOL TE TERNEUZEN De volgende stadgenoten werden aan het Petrus Hondius Lyceum en de Middelbare Meisjesschool te Terneuzen bevordert. Van Voorbereidingsklasse naar H.B.S. I J. Hamelink, P. van Hoeve en R. Koevoets. Van H.B.S. I naar II J. Burger, A. Dekker, A. Dieleman, A. Dob belaar, H. Hanny, K. Lenos, W. Veenstra, P. Verpoorte, E. Weststrate, C. Wieles, C. de Feijter, W. Gink en J. Cappon. Van H.B.S. II naar III H. de Feijter en M. Hollebek. Van H.B.S. Ill rtaar IV A. Dieleman, J. Dieleman, F. Hanny, H. Mieras en J. Wieles. Van H.B.S.AIV naar A V: P. Stallard en F. Wolfert. Van H.B.S. BIV naar BV: F. Burger. Van Gymnasium III naar IV A. van Asperen, H. Blok, J. Dieleman, R. de Koning, A. van Langevelde en D. van der Lee. Van Gymnasium IV naar V J. Putter, J. Overdulve en G. Stolk. Middelbare Meisjesschool Van klasse II naar III B. Hamelink en M. Sheilds. Van klasse III naar IV J. Pennings, W. Verhelst en D. de Doelder. Ter versterking van de rijkspolitie te Cadzand en Retranchement is evenals vorige jaren een de tachement van de rijkspolitie te paard ter sterkte van 3 man en 1 man van de onbereden politie naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen. De rijkspolitie te paard doet tevens dienst op het strand van de gemeente Nieuwvliet. Deze de tachering heeft plaats gedurende de maanden juli en augustus tijdens het badseizoen.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 2