DIENSTBETOON LANGS DE SCHELDESTROMEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG pluspunt van de MIDDENSTAND SURSEANCE VAN BETALING PHILIPS TERNEUZEN opent 3 september P. J. G. Molthoff benoemd tot burgemeester van Hulst. Bezoek Commissaris der Koningin aan Clinge HULPVERLENING DOOR WIJKVERPLEEGSTER AAN VAKANTIEGANGERS. Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 11 JULI 1964 78e Jaargang No. 41 AXELSE COURANT ABONNEMENTSPRIJS i Loaae nummers 14 cent Kwartaal - abonnement Asd binnen de kom 1,25, Andere plaatsen 1,75, Buitenland 2, Hoofdredaktie J. C. VINK. Redaktie en Administratie Axel, Markt 12, tel. 0 1155 - 646, postbus 16 Drukker - Uitgeefster FIRMA J. C. VINK ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per Bi) kontrakten belangrijke reduktte. Ingezonden Mededelingen 30 cent per Kleine Advertentiên 1-5 regels 1,- iedere regel meer 12 cent extra. Uw klant kent U - U kent Uw klant De direkte relatie tussen ondernemer en klant is nog altijd één van de pijlers, waarop het midden- en kleinbedrijf rust. Het direkte kontakt stelt de ondernemer in staat zijn be drijfsvoering voortdurend en snel aan te pas sen aan de zich steeds wijzigende wensen van de klant. Middenstander, gids en gastheer. Een goed verzorgde winkel met een assor timent, dat op zijn wensen is afgestemd, maakt dat de klant Uw bedrijf graag bezoekt. U zult, samen met Uw klant, uit dit assortiment nu juist die artikelen moeten kiezen, die de klant de meeste bevrediging schenken. Een aantrekkelijke en „voorlichtende" etalage kan hierbij een belangrijke rol spelen. Ook zo dient U de klant. Ook op ogenblikken, dat de klant niet in Uw bedrijf is, kunt U hem (en Uzelf) van dienst zijn door op de juiste tijd katalogussen, folders en brochures te sturen. Om de klant er toe te brengen Uw bedrijf te bezoeken kun nen speciale aanbiedingen of demonstraties een goed middel zijn. De middenstander weet het. U bent niet alleen de man, waarvan de klant verwacht, dat hij het gevraagde artikel heeft. U bent bovendien „de" vakman en daarom zijn adviseur en vertrouwensman. Stel Uw klant in dit opzicht niet teleur en ont vang hem als een belangrijke bezoeker. Goed verpakt, goed vervoerd. Het verpakken van de bij U gekochte goe deren kan een extra reklame zijn voor Uw bedrijf. Een verzorgde verpakking voorkomt niet alleen ergernis, het kan juist de reden zijn, dat men bij U terugkomt. Geld, de spil van het zakendoen. Dit geldt niet alleen voor U, maar ook voor Uw klant. Hij heeft er recht op snel en dui delijk te kunnen zien, wat en waarvoor hij moet betalen. Zorg in zijn en Uw belang voor een afrekening, die geen vragen openlaat. Niet goed, geld terug. Het geven van een „tegoed-bon" voor te ruggebrachte artikelen betekent het opleggen van een koopverplichting. Dit wordt door de klant niet gewaardeerd en kan voor hem een reden zijn elders zijn aankopen te doen. Om „ruilen" te voorkomen kunt U in vele geval len een „cadeaubon" aanbieden. Klanten binden omzet kweken. Een koop is pas geslaagd, wanneer U én Uw 'klant tevreden zijn. Vele duurzame ge bruiksgoederen eisen zorgvuldige installatie, bediening en onderhoud om klachten te voor komen. Het doet de klant prettig aan te weten, dat U hem ook na de levering van dienst bent. Nog meer klantenbinders. Een verantwoorde kredietverlening en thuis bezorging kompleteren de diensten, die U de klant kunt aanbieden. „Gulden regels" De klant is de belangrijkste persoon in onze onderneming De klant is niet van ons afhankelijk, maar wij zijn van hem afhankelijk Het verschijnen van een klant is geen onderbreking van ons werk hij is het juist, die daaraan betekenis geeft Wij doen de klant geen geno.egen door hem te bedienen hij doet ons het genoegen, dat hij ons daartoe in de gelegenheid stelt Een klant is geen geschikte partner voor een kibbelpartijtje niemand heeft nog ooit bij een twistgesprek met een klant gewonnen Een klant is iemand, die tot ons komt met zijn wensen het is aan ons om die wensen te vervullen, zowel in zijn als in ons belang Een klant is een integrerend deel van Uw bedrijf, geen buitenstaander Een klant is geen materiaal voor de statis tiek, maar een mens van vlees en bloed met dezelfde gevoelens en gevoeligheden als wij zelf Een klant is het waard, dat men hem met een maximum aan beleefdheid en aandacht tegemoettreedt. Bejaardenhuis Oostburg kost ruim een miljoen. Vermoedelijk nog dit jaar zal op het Ledel- plein begonnen worden met de bouw van een algemeen streekbejaardenhuis, dat aan bouw kosten een bedrag van ruim 1 miljoen gulden zal vergen. Het project, ontworpen door ar chitectenbureau irs. Rothuizen en t Hooft te Middelburg, zal plaats kunnen bieden aan tachtig tot negentig personen. Het tehuis zal aan het straatbeeld van het Ledelplein een ingrijpende verandering geven. Het gebouw, bestaande uit twee vleugels met een verbindingselement, komt namelijk in de lengterichting naast het Ledeltheater en loopt tot ver op het plein door. Een bouwblok van plm. 22 meter lang, 15 meter breed en 14 meter hoog komt tegenover de Erasmusstraat op het plein te staan. De doorgang zal onge veer nog 20 meter bedragen. Ontmoetingsweek België-Nederland te Cadzand. Van 8 tot 14 augustus wordt in het Vor mingscentrum „Hedenesse" te Cadzand een „Belgisch-Nederlandse ontmoetingsweek" ge organiseerd, in samenwerking met de Stich ting Lodewijk de Raet. De nadruk zal gelegd worden op de ont moeting van jonge mensen uit beide landen teneinde kennis te maken met eikaars cultuur en levenswijze. Er zullen kontakten gelegd worden met de bewoners van de grensstreek en tijdens zittingen zal men spreken over de volgende thema's Het streven van de Vlaamse beweging" „Onze positie in de EEG" en „Religieuze eenheid en verscheidenheid in de Nederlan den". Tevens zijn er excursies naar Terneuzen, Gent en de kanaalwerken en naar enige ob- jekten in het Deltaplan. De deelneming staat open voor jonge mensen vanaf 20 jaar. Aardbeien werden goed betaald. Zeeuwsch-Vlaanderen gaat steeds meer betekenis krijgen als produktiegebied van aardbeien. Zoals van de meeste tuinbouwprodukten neemt ook de aanvoer van aardbeien bij de fruitveiling in Terneuzen elk jaar toe. Dezer dagen hadden we met de heer P. van Es, vei lingmeester van de veiling „Zeeuwsch-Vlaan deren" in Terneuzen, een gesprek over de resultaten van deze teelt in het afgelopen seizoen. De heer van Es deelde ons mede, dat de gemiddelde aardbeienteler in Z.-Vlaanderen, die een goed gewas had en dat de verzorging heeft gegeven die het nodig had, tevreden kan zijn over de teeltuitkomsten. In de twee voorgaande weken was er op de veiling in Terneuzen een aanvoer van bijna 43 ton aardbeien in doosjes. Deze brachten gemiddeld 1,22 per kg op. Vissersvaartuig in brand op Westerschelde. Aan boord van het motorvissersvaartuig Nooit Gedacht KL-11 (Klundert Elf), waar mee ter hoogte van boei 56 in de Wester schelde nabij Walsoorden werd gevist, ont stond brand. Door een passerend schip werd via Antwer pen radio-alarm gegeven. Vanuit Hansweert voeren twee vaartuigen ter assistentie uit nl. de Inktvis van de firma L. Polderman te Hansweert en de Hansweert van de rederij Muller uit Terneuzen. Toen beide vaartuigen ter plaatse kwamen brandde de KL-11 fel en ontwikkelde een geweldige rook. Met pomp en blusmateriaal van beide ter hulp gekomen bergingsvaartuigen werd de brand aan boord van de KL-11 geblust. Naar de oorzaak van de 'brand wordt door de rijkspolitie te water een onderzoek inge steld. Haringvlietbrug wordt 20 juli geopend De Haringvlietbrug is op tijd klaargeko men. Maandagmiddag 20 juli zal mr. J. van Aartsen, minister van verkeer en waterstaat, de officiële opening verrichten. Direkt na de opening zullen de genodigden zich van Nu- mansdorp naar Flakkee begeven. Vervolgens wordt het bouwwerk voor het publiek open gesteld. Overigens zal nog maar van een deel van het wegdek gebruik kunnen worden ge maakt. Twintig juli was ook de streefdatum voor sluiting van de werkzaamheden. De brugwachters-tolgaarders zullen op de zelfde dag in funktie treden. Het tarief van het bruggeld, zoals dat door de raad van com missarissen van de N.V. Haringvlietbrug werd voorgesteld, heeft ondertussen de ministe riële goedkeuring verkregen. Motorjacht kwam op Westerschelde in moeilijkheden Motorpec'h en de stormachtige zuidwesten wind waren er de oorzaak van dat het Bel gische motorjacht „Sonsy" woensdagmiddag op de Westerschelde ter hoogte van Ossenisse in moeilijkheden kwam te verkeren. Vanuit Hansweert kwam spoedig assistentie opdagen in de vorm van het bergingsvaartuig „Haai" van het bergingsbedrijf L. Polderman. Dit schip nam het jacht op sleeptouw en bracht het de haven van Hansweert binnen. Zeehengelwedstrijd voor jongeren. De Hengelsportvereniging „De Vogel" in Kloosterzande organiseert zondag 9 augustus een zeehengelwedstrijd in Walsoorden. Deel name aan deze wedstrijd staat open voor jon geren tot en met 15 jaar. Het is de bedoeling van het bestuur op deze manier de jongeren jn kontakt te brengen met de hengelsport, als vorm van recreatie. Verpleegstersflat te Hulst. Opening Tijdens de feestelijke openingsbijeenkomst van de verpleegstersflat en -school van het St. Liduinaziekenhuis te Hulst heeft deken A. Koopmans, voorzitter van het college van regenten van het ziekenhuis, gezegd dat het vier jaar geleden in gebruik genomen zieken huis nu al te klein is. Het ziekenhuis heeft officieël een capaciteit van 147 bedden. Er zijn nu reeds dagen dat er 180 tot 190 pa tiënten in het ziekenhuis zijn opgenomen. Er moeten daarom steeds noodoplossingen wor den gezocht. Volgens deken Koopmans zal het ziekenhuis in de nabije toekomst uitge breid moeten worden. Het is mogelijk om op het huidige ziekenhuis een nieuwe verdieping te bouwen. En dan te bedenken dat het college van regenten vier jaar geleden de mogelijk heid onder ogen heeft gezien dat het zieken huis wel eens een te grote capaciteit zou heb ben. De deken concludeerde uit het een en ander dat het ziekenhuis volledig het ver trouwen van de streek heeft gewonnen. Man overleed aan hartaanval op terrein D.O.W. De 46-jarige J. Vasseur uit Cadzand is maandagmiddag tijdens werkzaamheden op het fabrieksterrein van DOW-Chemical te Terneuzen aan een hartaanval overleden. Het slachtoffer was in dienst bij een zandstraal- en schildersbedrijf uit Rotterdam. Een collega vond hem om half vier in het mangat van een opslagtank, die hij aan het schoonspuiten was. Aanvankelijk meende men, dat een fout in de apparatuur de dood van de man had veroor zaakt, te meer, omdat hij het masker, dat hij bij zijn werk moest dragen, had afgerukt. Dokter A. C. van Breda Vriesman te Terneu zen stelde echter als doodsoorzaak vast een hartverlamming. De man heeft het vermoede lijk benauwd gekregen en daarom zijn masker afgerukt. Het stoffelijk overschot is later over gebracht naar het Julianaziekenhuis in Ter- d.d. 2 juli 1964 is aan de n.v. Verenigde Nederlandse Textielbedrijven J. W. Meijerink Co., Beuzenes 2, Winterswijk voorlopig surseance van betaling verleend. Bewindvoer der is Mr. G. J. van Frankenhuyzen te Deven ter. Het verhoor is bepaald op 13-10-1964 te 10.00 uur. De Philipsvestiging aan de mr. F. J. Haar- manweg in Terneuzen zal op drie september a.s. officieël in gebruik worden genomen. De openingsplechtigheid zal vermoedelijk worden verricht door de adjunct-directeur van de hoofdindustriegroep Licht, de heer F. W. Custers uit Eindhoven. Zoals bekend was Philips indertijd één van de eerste ondernemingen, die besloot een be drijf in Terneuzen te vestigen, nadat deze ge meente was aangewezen als kerngemeente. De produktie - nu al bijna een miljoen flits lamp jes per week is al geruime tijd op gang, maar aan de opbouw van het bedrijf wordt nog voortdurend gewerkt. Bij Koninklijk besluit van 3 juli 1964 werd benoemd tot burgemeester van Hulst de heer P. J. G. Molthoff, thans burgemeester te Vo gelwaarde. De heer Molthoff zal met ingang van 16 juli zijn nieuwe ambt waarnemen. Dinsdag 7 juli j.l. bracht de nieuw be noemde burgemeester met zijn echtgenote een bezoek aan Hulst om zich van een en ander op de hoogte te stellen. Hij voerde o.m. be sprekingen over zijn installatie, die op zater dag 18 juli zal plaats vinden. De nieuwe bur gemeester en zijn echtgenote zullen om half drie worden afgehaald door het dagelijks be stuur van de gemeente Hulst aan de gemeen tegrens nabij Tivoli, daarna gaat het in op tocht naar het Stadhuis, waar in een buiten gewone raadszitting de installatie zal plaats vinden. De raad van Vogelwaarde zal nog geen af scheid nemen van burgemeester Molthoff, dat zal eerst geschieden wanneer de waarnemende periode voorbij is. De heer Molthoff zal voor lopig in Stoppeldijk blijven wonen. De commissaris der Koningin in Zeeland is voornemens op dinsdag 14 juli a.s. vanaf 9.00 uur een officieël bezoek te brengen aan de gemeente Clinge. In de namiddag zal hij de opening ver richten van de nieuwe Boerenleenbank. Nu de vakantietijd weer is begonnen lijkt het goed de aandacht nog eens te vestigen op de hulp die de wijkverpleegster van de kruis verenigingen mag geven aan vakantiegangers. Als regel zal dit slechts verpleeg-hulp zijn, welke kan worden onderscheiden in a. acute hulp een vakantieganger wordt ziek, roept een arts en krijgt daarna hulp van de wijkverpleegster ter plaatse. Zij zal informeren of de patiënt in de plaats van zijn inwoning lid is van een kruis vereniging. Zo niet, dan zal een noodlid- maatschap moeten worden aangegaan. b. overgedragen hulp een vakantieganger heeft in de plaats van zijn inwoning regel matig hulp van de wijkverpleegster. Deze hulp moet op het vakantie-adres worden voortgezet. In dit geval geldt de algemene stelregel een huisarts ter plaatse moet op de hoogte zijn van de omstandigheden en de behandeling van de patiënt. Dit is nodig wanneer het injecties betreft. De eigen huisarts zal dus de vakantieganger/ patiënt een briefje moeten meegeven voor zijn collega elders en ook de wijkver pleegsters in de twee plaatsen zullen el kaar moeten inlichten over de patiënt. De vele buitenlanders die vooral de plaatsen aan de zeekust bevolken, vormen een aparte categorie. Hebben zij injecties nodig en heb ben ze geen briefje van de eigen arts bij zich, dan zal de wijkverpleegster er goed aan doen hen te verwijzen naar een arts ter plaatse al vorens zij de gevraagde hulp biedt. Het lijkt omslachtig, maar onaangename verrassingen kunnen er door worden voorkomen.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 1