Pil rol houdt Fa. J. C. VINK SPORT Bsmetteloos- de.huid smetteloos- zuiver Bekendmaking DIENSTPLICHT Langs de Scheldestromen „Zeeland" niet bang voor Kanaaltunnel. Het streven van de stoomvaartmaatschappij „Zeeland" is erop gericht om in samenwer king met de Britse spoorwegen tot een nog meer efficiënte en rendabele exploitatie der wederzijdse diensten te komen, die de directie mogelijk acht, zelfs wanneer de kanaaltunnel eenmaal tot stand zal zijn gekomen. Dit zegt de directie in het jaarverslag over 1963, waar in de exploitatierekening werd afgesloten met een saldo van 3.8 miljoen tegen 4.1 mil joen in 1962. Deze vrij aanzienlijke daling is uitsluitend een gevolg van de gestegen ex ploitatiekosten. Aan het saldo kon 648.233 worden toegevoegd uit hoofde van interest op de belegging van liquide middelen. Na afschrijving en reserveringen resteert een netto winst van 616.974 (v.j. 580.899). Het aantal passagiers dat in de dagdienst Hoek van Holland - Harwich werd vervoerd, vertoonde een daling ten opzichte van 1962. Deze daling werd uitsluitend veroorzaakt doordat minder in groepsverband reizende passagiers werden vervoerd. De omvang van het goederenverkeer overtrof die van 1962. De opbrengst van het postvervoer nam toe. Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt een Verpleeghuis. De minister van sociale zaken en volksge zondheid heeft de stichting verpleeg- en rust huizen „Midden-Zeeland" een concessie ver leend voor het realiseren van een verpleeghuis voor langdurige zieken in Zeeuwsch-Vlaan- deren. De gedachten gaan uit naar een ver pleeghuis, zoals thans in Goes in aanbouw is. Over de plaats, waar het Zeeuws-Vlaams ver pleeghuis te zijner tijd zal worden gebouwd is nog niets bekend. Wél kon de heer G. L. Almekinders, direc teur-econoom van de stichting ons mededelen, dat met de realisatie haast zal worden ge maakt, omdat een dergelijk tehuis in Z. Vlaanderen dringend noodzakelijk is gewor den. Voorts zei hij, dat diverse instanties zich volledig achter de plannen hebben geschaard en daaraan veel medewerking hebben ver leend. HUUR TELEVISIE met ALLE programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag be steld, morgen bij U thuis Bel (óók 's avonds) (01184) 44 10 of (01180) 39 73 of (01100) 53 97 of (01155) 200. ENIGE WOLLEN SMYRNA VLOERKLEDEN Hiermede berichten wij U dat ons Loodgieters-, Gas-, Waterleiding- en Sanitairbedrijf vanaf heden gevestigd is in de Nieuwstraat 41 Axel Fr. de Dijcker Bernhardstr. 24 tel. 822 P.s. Tevens GEVRAAGD een bekwaam LOODGIETER HOOG LOON BOEKHANDEL Markt 12 - Tel. 646 AXEL zo gunstig mogelijke voorwaarden kan worden ver kocht. De kunstmestloods, die 60 bij 25 m. groot is, biedt ruimte aan grote partijen losse en gezakte kunstmest. Deze loods, die wordt gedragen door houten spanten, dit in verband met een magelijke zuur-aantasting van metaal, is niet voorzien van drukvaste wanden. Dit betekent dat de losse (enkel voudige) kunstmest wordt opgeslagen binnen „mu ren" van gezakte meststoffen. Rekening gehouden is met de mogelijkheid de kunstmestloods tevens voor de opslag van graan te bestemmen. Daartoe is een verbinding met de nieuwe laag- bouwsilo gemaakt. Behalve bij granen is de laatste jaren ook bij peulvruchten en zaaigranen een sterke ontwikkeling gaande. Deze heeft gediend tot uitgangspunt bij het ont werp van het derde nieuwbouwelement van de COVO, het zaaizaadmagazijn. Ook peulvruchten en zaaizaden worden overwegend los aangevoerd. Daarom is ook voor deze produkten een stortput (cap. 20 ton p/u) gebouwd. Voor de opslag maakt de COVO gebruik van 1.200 kisten met gaas bodems. Deze kisten worden door vorkheftrucks verplaatst en gestapeld. In dit nieuwe magazijn, dat een vloeroppervlak heeft van ruim 2.200 m2, wordt het produkt volgens een langzame, kiembeschadi- ging voorkomende, methode gedroogd. Er zijn twee zaaizaadlijnen, die er voor zorgen, dat elke aange voerde partij de noodzakelijke bewerkingen onder gaat. Met deze gebouwenuitbreiding beschikt de 35 jaar oude COVO thans over een bedrijf, dat alles zins up to date genoemd mag worden. De snelle technisch vooruitgang in de agrarische sector maakt de aanwezigheid van een modern geoutilleerd be drijf van grote capaciteit ook zonder meer nood zakelijk. De landbouwverenigingen, die ten dienste van de leden hun bedrijven op straffe van econo- nomische veroudering aan die ontwikkeling moeten aanpassen, zullen bovendien bij voortduring het oog op de toekomst gericht dienen te houden. De COVO doet dat metterdaad. Want na al eerder zichzelf de beschikking te hebben gegeven over een opslagruimte in de Axelse buurtschap Magrette (het vroegere C.B.T.B.-bedrijf), over een aard appelkoelhuis in Terneuzen en nu dus over het grote bedrijf scomplex in Axel-Sassing, zijn stappen gezet om ook in Walsoorden mogelijkheden voor het verenigingSbedrijf te scheppen. Een ander plan, dat in de nabije toekomst verwezenlijkt Zal worden, is de verplaatsing van het in de Nieuwstraat in Terneuzen gevestigde kantoor naar Axel-Sassing. Al deze ontwikkelingen geven reden de opening van de nieuwe gebouwen donderdag 4 juni in feestelijke sfeer te laten plaatsvinden. De COVO-leden zijn met vele andere genodig den de hele middag bij de vereniging te gast. Het programma vermeldt o.m. een feestelijke maaltijd, die zal volgen op de opening en de rondgang. 1.452.15 uur: Ontvangst genodigden. Aanbieding kop koffie. 2.15 uur Welkomstwoord door de voorzitter. 2.30 uurToespraak door de Weledelgestrenge heer Mr. A. C. F. Hendrikse, aanslui tend officiële ingebruikstelling van de nieuwe bedrijven. (Installaties worden gedurende enkele minuten in werking gesteld). Heildronk. 3.00 uur Beknopte toelichting op het bedrijf door de direkteur als inleiding op de rond gang door het bedrijf. 3.15 uur: Bezichtiging van het bedrijf. Route: Eerst zaaizaadloods, dan via stortput eerste laagbouwsilo, via trap en dak tussenmagazijn naar cellendek le laag bouw, vervolgens langs Sagenta-voor- reiniger naar cellendek 2e laagbouw, via trap naar stortput 2e laagbouwsilo, daarna langs achterzijde naar kunstmest loods. 4.15 uur: Aanbieding aperitief in kunstmestloods. Daarna via voorzijde hoogbouwsilo terug naar zaaizaadmagazijn. 5.00 uur „Brabantse koffiemaaltijd", onderbroken door toespraken. 6.30 uurSlotwoord door de voorzitter. VOETBAL VAN ESSEN BOYS-KIJKUIT 5-2 De van Essen-Boys hebben na de grote over winning op de N.S.M. deze week ook een elftal van Kijkuit met flink verschil weten te kloppen. Reeds na tien minuten spelen was het rechts binnen Reijgersberg die met een mooi schot de Boys de leiding wist te geven terwijl midvoor van Dijk kort hierna de voorsprong wist te vergroten tot 20. Vele geboden kansen konden door v. Dijk niet worden benut daar de spil van Kijkuit als een rots in de branding stond. In de 25e min. was het de Boys doelman die miste en dat betekende 21. 4 Min. later draaide de doelman van Kijkuit met de bal zijn doel in en de scheidsrechter constater- de dat de bal ruimschoots de lijn was gepasseerd 3—1, wat ook de ruststand was. Kort na de hervatting kon Kijkuit de achterstand tot 32 verkleinen. Maar door doelpunten van Reijgersberg en van Dijk -konden de Boys de score nog opvoeren tot 52. Het was jammer dat kort voor het einde de spil van Kijkuit nog van het veld moest worden gezonden voor natrappen. VAN ESSEN BOYS-LUGANO 0-2 Donderdagavond speelde de Van Essen Boys hun laatste wedstrijd in het door hen georganiseer de Nederlaagtournooi. Waren zij de laatste tijd ge woon als overwinnaars uit de strijd te komen, in een elftal dat werd gevormd uit trouwe bezoekers van Cafetaria Lugano moesten zij hun meerdere erkennen. Enigszins tegen de verhouding in had Lugano een 10 voorsprong weten te nemen. Maar met iets meer geluk hadden de Boys uit de vele kansen de balans in hun voordeel kunnen zien doorslaan. Ook na de hervatting wilde de afwerking van de goed opgezette Boys-aanvallen niet vlotten en al waren zij enkele malen kort bij een doelpunt, toch wilde de bal niet in het net. Lugano wist via de paal en het lichaam van de Boys-doelman nog een doelpunt te maken. De Harmonie Concordia en haar drumband had den een muzikale rondwandeling gemaakt over de Nieuwendijk en Oudeweg. Aan de spoorwegovergang werd halt gehouden in afwachting van de elftallen welke weer op het terrein van Spui hadden gespeeld. Toen deze met auto's rond kwart voor negen arriveerden werden zij als waren zij een nationaal elftal vooraf gegaan door Concordia naar de Zeestraat geleid. Zowel de winnaars als de verliezers stelden deze opwachting zeer op prijs. UITREKING BEKER Dinsdagavond zal in „De Stadsherberg" de beker, welke door de direktie van de firma Van Essen voor dit nederlaag-tournooi beschikbaar is gesteld, worden uitgereikt. Deze fraaie beker zal door de direkteur van deze firma, de heer Van Essen persoonlijk aan VAGA, die de Van Essen Boys met 6—2 wist te verslaan, worden overhandigd. Dit zal dan het einde zijn van dit toumooi dat door vele Axelaars sportief werd gevolgd. NEDERLAAGTOURNOOI A.Z.V.V. A.Z.V.V. dat reeds vroeg de laatste competitie wedstrijd heeft gespeeld, heeft dit jaar weer een nederlaagtournooi georganiseerd waaraan door de volgende verenigingen zal worden deelgenomen Zaamslag, Sluiskil, Vogelwaarde, Corn-Boys, Hon- tenisse, Terneuzen en H.V.V.'24. De eerste wedstrijd in dit touronoi is zaterdag reeds gespeeld tegen Zaamslag dat met een 31 nederlaag genoegen moest nemen. In de le helft was het enthousiasme van Zaam slag nog opgewassen tegen het technisch betere spel van A.Z.V.V. maar dat vaak te louw op de bal zat. Het was in de 35e min. dat bij een A.Z.V.V.- aanval de bal verschillende malen tot bij het doel kwam maar steeds een been of een lichaam op de weg naar het net vond totdat Bakker met een hard schot de stand op 10 bracht. 3 Min. voor rust was het Zaamslags rechtsbuiten die van ver hard inschoot en over de vingertoppen van de kleine maar goede reserve-doelman Wie- land belandde de bal in het doel 1 1. Na de rust was het A.Z.V.V. dat een groot overwicht aan de dag legde en Zaamslag werd ge heel in de verdediging gedrongen. In de 15e min. was het Dekker die een voorzet gaf naar Ruijtenburg welke handig een pasje terug gaf naar de nu naar buiten gekomen Dekker die met een prachtig schot doelman van de Vrede wist te slaan 21. 10 Min. later was ht Ruijtenburg die een solo ondernam en A.Z.V.V.'s derde doelpunt deed aan tekenen 31. Nog vele goede scoringskansen deden zich voor maar deze bleven onbenut en kwam het einde met een 3—1 stand. MOOIE SUKSESSEN VOOR DE PUPILLEN EN JUNIOREN VAN DE V.V.-AXEL Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de voetbalvereniging H.V.V.'24 te Hulst, heeft deze vereniging zaterdag en zondag een groots pupillen- en juniorentournooi gehouden, waaraan door 22 elftallen werd deelgenomen. Dat de V.V.-Axel goede jeugdige voetballers heeft bleek reeds zaterdag toen de pupillen de le plaats wisten te behalen. Maar ook zondag lieten de junioren zien uit goed voetbalhout te zijn gesneden en al was het dan hier geen eerste plaats toch konden zij beslag leg gen op eervolle plaatsen zoals uit de uitslagen blijkt. Uitslag Pupillen 1. Axel2. Steen II 3. H.V.V/24 I4. S.D.O. 5. Hontenisse I. Junioren A 1. Beerschot: 2. H.V.V.'24 3. Axel; 4. Vlis- singen 5. Sportkring St. Niklaas 6. Walcheren 7. Terneuzen 8. Zierikzee. Junioren B 1. Berschot2. H.V.V.'24 3. Axel4. Aar denburg 5. M.O.C/17. WIELRENNEN WIELERSUKSESSEN De plaatselijke favoriet Richard Bukacki heeft weer een suksesvol wieier-weekend achter de rug. Hoewel hij de laatste 3 weken lichamelijk niet hon derd procent in conditie was, wist hij toch steeds bij de eerste tien te eindigen. Zaterdag nam hij deel aan een koers te Waas munster (B). Er waren 37 deelnemers. In een zeer snel gereden parcours legde hij in de massasprint beslag op een eervolle achtste plaats. Winnaar werd Tringpoint uit St. Niklaas. Zondag greep hij op klassieke wijze de ere-palm te Buhenhout (B). Er waren 40 deelnemers. Reeds half koers waren diverse uitlooppogingen teniet gedaan. Er formeerde zich een kopgroep van ze ven man, die op de eindstreep afstevenden. In de laatste ronde streek Bukacki op de groep neer en wist in een felle eindsprint met een fietslengte de ere-palm te grijpen. Het onderstreept zijn conditie dat hij ondgpks de langdurige achtervolging van de zeven man, nog genoeg reserves had om de zege te behalen. HENGELEN ZEEHENGELWEDSTRIJD VAN G.O.A. De Hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" uit Axel heeft zaterdag een geslaagde zee- hengelwedstrijd gehouden, achter de Watertoren te Terneuzen. Om 11 uur werd het sein beginnen gegeven en ruim 300 hengelaars en hengelaarsters gooiden hun lijnen in het zilte nat. Om 14 uur werd het teken gegeven dat de wedstrijd eindigde. De vangst was zeker goed te noemen, daar door 70 deelnemers vis was gevangen. 's Avonds vond in het clublokaal bij E. M. Pieters de prijsuitreiking plaats van de vele mooie en waardevolle prijzen. De uitslag 1. J. de Pooter, Hoek 301 pnt.2. L. Koole, Hoek 207 pnt. 3. S. Kiel, Terneuzen 202 pnt. 4. v. Drongelen, Sluiskil 200 pnt. 5. W. Gevaert, Zeebrugge 189 6. L. v. d. Hoofd, Terneuzen 181 pnt.7. H. de Smit, Hoek 178 pnt. 8. R. Trevisan, Sluiskil 166 pnt. 9. G. de Spiegelaere, Heist 164 pnt. 10. P. Smidt, Antwerpen 161 pnt. 11. J. de Blaay, Zaamslag 156 pnt.; 12. A. v. Hooydonk, Halsteren 156 pnt. 13. C. J. v. d. Broek Jr., Terneuzen 156 pnt. 14. W. de Cuyper, Terneuzen 152 pnt. 15. D. Maas, Terneuzen 151 pnt. 16. C. J. v. d. Broek Sr., Terneuzen 147 pnt. 17. J. de Regt, Terneuzen 146 pnt. 18. Jac. Dhont, Sluiskil 140 pnt. 19. A. Hamelink, Ter neuzen 140 pnt. 20. C. Hamelink, Terneuzen 138 pnt. 21. P. Wullems, Sluiskil 137 pnt.22. D. v. d. Berge, Terneuzen 136 pnt. 23. N. Ha melink, Terneuzen 136 pnt. 24. Possonnier, Heist 133 pnt. 25. J. v. d. Putte, Gentbrugge 131 pnt. 26. J. Knol Sr., Hoek 128 pnt. 27. J. Verrijsser, Goes 126 pnt. 28. J. van Tatenhove, Sluiskil 122 pnt.29. G. van Tilburg, Halsteren 118 pnt. 30. G. van Berkum, Vlissingen 117 pnt.; 31. P. Florusse, Sluiskil 117 pnt.; 32. F. Roosendaal, Halsteren 115 pnt.; 33. H. Meeuwsen, Hoek 113 pnt.; 34. C. Goossen, Zaamslag 113 pnt.; 35. F. Dieleman, Terneuzen 113 pnt.; 36. J. de Cuyper, Heist 112 pnt. 37. Mevr. Harms-Verg, Hoek 112 pnt.38. E. Geelhoedt, Sas van Gent 111 pnt. 39. A. Aarde, Halsteren 111 pnt.40. de Pauw, Zeebrugge 111 pnt.; 41. J. Schoonakker, Sas van Gent 107 pnt. 42. M. Schetters, Halsteren 107 pnt. 43. A. de Caluwé, Sas van Gent 106 pnt. 44. F. Loof, Terneuzen 106 pnt.45. G. C. Ver sluis, Kapelle 106 pnt. 46. J. Helmendag, Hoek 103 pnt. 47. J. N. de Putter, Terneuzen 102 pnt. 48. A. Eekman, Terneuzen 102 pnt.49. J. Lotte- fier, Terneuzen 101 pnt. 50. A. v. d. Made, Ter neuzen 101 pnt.51. B. Magne, 97 pnt.52. Mevr. v. Dorst, Halsteren 97 pnt. 53. G. Verknokke, Vlissingen 96 pnt. 54. A. de Roo, Terneuzen 96 pnt. 55. C. Aarde, Halsteren 94 pnt. 56. F. Asselman, Axel 92 pnt.57. J. de Bree, Hoek 92 pnt.58. M. Frevisan, Sluiskil 92 pnt.59. Mevr. de Cuyper, Terneuzen 91 pnt. 60. Buyse, Gent 91 pnt.61. Rammeloo, Sas van Gent 91 pnt. BILJARTEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AXEL DRIE BANDEN De partijen van de 3e ronde om het kampioen schap van Axel 3-banden welke de vorige en deze week in Café de La Paix van de heer R. Dieleman werden gespeeld kende de volgende uitslagen G. de RijckeJ. Roose 159 115 beurten C. WielandJ. Bakker 1511 63 beurten M. v. d. HaveM. Jansen 12—15 39 beurten J. JansenC. Hoogstrate 11 15 66 beurten F. DielemanTh. Platjouw 12 15 29 beurten Dinsdag 2 juni worden de partijen voor de 4e ronde gespeeld dit zijn J. RomboutG. de Rijcke M. JansenC. Hoogstrate C. WielandTh. Platjouw P. van Fraaijenhovede Ruijter De winnaars van deze partijen komen in de finale en zullen hierin ieder nog een keer moeten bekampen. Deze finale waarin zeker goed 3-bandenspel te zien zal zijn worden ook in Café de La Paix ge speeld op woensdag 3 en donderdag 4 juni. DUIVENSPORT PRIJSVLUCHT VANUIT ARRAS De Duivenmaatschappij „De Verwachting" hield zondag een prijsvlucht vanuit Arras. De uitslagen waren als volgt OUDE DUIVEN Snelheid le duif 1285,4 meter Snelheid laatste prijswinnende duif 1215 meter. Uitspraken inzake vrijstelling TERINZAGELEGGING. Ter gemeentesekretarie ligt voor een ieder ter inzage een uitspraak van de Minister van Defensie, gedagtekend 22 mei 1964, inzake aangevraagde vrijstelling van dienst als ge woon dienstplichtige. BEROEP. Tegen elke uitspraak kan iedere be langhebbende uiterlijk de tiende na de dag van deze bekendmaking in beroep komen. Het beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en bij mij worden ingediend. Mijnerzijds wordt voor de doorzending van het beroepschrift aan de Kroon zorggedragen. De Koningin beslist op het beroep bij een met re denen omkleed besluit, nadat de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, is gehoord. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met over schrijding van de ternlijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zodanige over schrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 26 mei 1964 De burgemeester der gemeente AXEL, M. K. VAN DIJKE. 1, 3 en 10. J. Bakker, Zaamslag 2 en 4. R. Wiemeersch 5. J. Wieland 6 en 8. Th. Vinck 7. J. Dieleman 9. J. de Visser. JAARLINGEN Snelheid le duif 1276,6 meter Snelheid laatste prijswinnende duif 1182 meter. 1. C. Verstraete2. D. Houlez3. E. M. Pieters 4. J. Giele 5 en 10. J. Wieland 6. E. Misseghers 7. Th. Borgstein 8. J. Dieleman en 9. J. Weesepoel. TE KOOP Prachtige nieuwe Cassette, van edelstaal. Modern model, geheel kompleet 165, Brieven onder no. 352 bur. v. d. blad. Te koop aangeboden door groothandel in mo delkamers gebruikt. Grote maten, 150,— per stuk. Niet van nieuw te onder scheiden. Eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder no. 351 bureau van dit blad.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 3