OPENBARE VERGADERING LANGS DE SCHELDESTROMEN us. NiCUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG van de GEMEENTERAAD van AXEL 6 bruining PiGmaderm f2.95 Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 30 MEI 1964 78e Jaargang No. 33 AXELSE COURANT ABONNEMENTSPRIJS ót kom 1,25. Andere Buitenland 2. Hoofdredaktie J. C. VTNK. Redaktie m Administratie Axel. Markt 12, td. 0 1155 - 646, postbus 16 Drukker - Uitgeefster FIRMA J. C VINK ADVERTENTIEPRIJS10 cent per Bq kontrak tra belangrijke redaktte, lagezoodra Mededelingen 30 cent per Kleine Ad verten tién 1-5 regel» 1,- iedere regel meer 12 cent extra. Op DONDERDAG 28 MEI kwam de Gemeenteraad van Axel in Openbare Vergadering bijeen. Met kennisgeving waren afwezig de heren J. den Doelder, K. Hamelink en D. J. Oggel. AGENDA 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Molenstraat 5 5. Voorstel tot het verlenen van medewer king op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 tot verbetering van de R.K. School voor gewoon lager on derwijs. 6. Voorstel tot het verlenen van medewer king op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 tot het aankopen van nieuw meubilair ten behoeve van de Chr. School voor uitgebreid lager onderwijs 7. Voorstel tot het onderhands aanbesteden van bestratings- en rioleringswerken in het exploitatieplan-West, met bijkomen de werken 8. Voorstel tot het onderhands aanbesteden van het reconstrueren van de Singelweg, Bylocquestraat en een gedeelte van de Prins Hendrikstraat 9. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond, gelegen aan de Axelse Sassing, aan de Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. te Terneuzen 10. Voorstel tot het wijzigen van de naam „Armendijk" in Liniedijk 11. Rondvraag 12. Sluiting. MEDEDELINGEN In antwoord op de door de heer Oggel in de raadsvergadering van 28 april 1964 gestel de vraag inzake het opvragen van prijzen bij meer dan één aannemer, delen wij U het vol gende mede Bij werken van enige omvang wordt in het algemeen door de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht en Gemeentewerken een bestek met begroting en tekeningen gemaakt. Daarna wordt - mede gelet op de organi satie van het aannemersbedrijf - na overleg met de directie van genoemde dienst aan één aannemer prijsopgave gevraagd. Deze prijs wordt vervolgens door de meer genoemde directie beoordeeld. Wijkt zij niet te veel af van de begroting, dan volgt in het alegemeen een voorstel tot onderhandse gun ning. Het zal uit de praktijk van het verleden duidelijk zijn, dat openbare aanbestedingen tegenwoordig om bepaalde redenen minder verkieselijk zijn. Dit geldt tot op zekere hoog te ook voor het aanvragen van prijsopgaven bij meer dan één aannemer. In twee recente gevallen is ons gebleken, dat de opgestelde begroting niet of niet noe menswaard werd overschreden. OVERIGE MEDEDELINGEN a. bij ons besluit van 28 april 1964 is aan P. M. Hamelink met ingang van 1 juli 1964 eervol ontslag verleend als schrij ver A ter secretarie, zulks in verband met zijn benoeming tot adjunct-commies ter secretarie der gemeente Terneuzen. b. bij ons besluit van 28 april 1964 is aan J. Dieleman met ingang van 1 juni 1964 eervol ontslag verleend als kassier der ge meente en gemeentebedrijven, dit in ver band met het aanvaarden van een functie in het particuliere bedrijfsleven c. bij ons besluit van gelijke datum is J. J. Dieleman, adjunct-commies op de afd. financiën, met ingang van 1 juni 1964 bevorderd tot adjunct-commies A op de zelfde afdeling tevens is hij aangewezen als kassier der gemeente en gemeentebedrijven d. bij ons besluit van 19 mei 1964 is aan J. F. Lensen eervol ontslag verleend als onderbrandmeester, ingaande 1 februari 1964 e. bij gelijk besluit is P. G. Eckhardt be noemd tot brandwacht bij de vrijwillige brandweer ingaande 1 juni 1964. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld, terwijl de ingekomen stukken en mededelin gen op voorstel van B. en W. voor kennis geving werden aangenomen. De volgende voorstellen werden zonder dis cussie of hoofdelijke stemming aangenomen Voorstel tot Onbewoonbaarver klaring van de woning Molenstraat 5. De woning, staande aan de Molenstraat no. 5, verkeert sinds geruime tijd in een slechte toestand. Zij is daardoor ongeschikt ter bewoning en zelfs niet door het aanbren gen van verbeteringen in bewoonbare staat te brengen. Overeenkomstig bet advies van B. en W. werd besloten deze woning onbewoonbaar te verklaren en op grond van formele overwegin gen de ontruimingstermijn te bepalen op één dag. Voorstel tot het verlenen van medewer king op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 tot verbetering van de R.K. School voor gewoon Lager Onderwijs. Het R.K. Kerkbestuur te Axel heeft tot de raad het verzoek gericht om medewerking te verlenen tot de verbouwing, uitbreiding en verandering van inrichting van de onder zijn bestuur staande school voor gewoon lager onderwijs. Deze voorzieningen betreffen a. het plaatsen van een afheining aan de oostzijde van de school b. de uitbreiding van de capaciteit van de rijwielstalling van ca. 44 tot ca. 80 stuks c. het maken van een nieuwe uitgang naar de achterspeelplaats d. het wijzigen van de betegeling van het voorplein en in verband daarmede het aanbrengen van beplantingen e. het wijzigen van een gedeelte van de voor gevel. De aan te brengen veranderingen moeten on getwijfeld als verbeteringen worden aange merkt. De normale eisen worden door deze ver- beteringeiT niet overschreden. Het voorgeschreven onderhoud heeft op 23 april 1964 plaatsgevonden. Aangezien aan de wettelijke bepalingen is voldaan werd besloten de gevraagde mede werking te verlenen. Voorstel tot het verlenen van medewer king tot het aankopen van nieuw Meubi lair ten behoeve van de Chr. School voor uitgebreid Lager Onderwijs. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te Axel heeft tot uw raad het verzoek gericht om medewerking te verlenen tot het aankopen van nieuw klasse-meubilair ten behoeve van de van die vereniging uitgaande school voor uitgebreid lager onderwijs. Het voorgeschreven overleg met het school bestuur heeft op 23 april 1964 plaatsgevon den. Gebleken is, dat het kort na de oorlog ge kochte meubilair van een bijzonder slechte kwaliteit is, terwijl de vormgeving ten enen male ondoelmatig is. Aangezien aan de wettelijke bepalingen is voldaan werd besloten de gevraagde mede werking te verlenen. Voorstel tot het onderhands aanbesteden van Bestratings- en Rioleringswerken in het exploitatieplan-West, met bijkomende werken. Bij besluit van 25 februari 1964 werd vast gesteld het exploitatieplan „West", waarin opgenomen de bestaande plannen „West" en „Zuidsingel", alsmede een gedeelte van de sanering van de Oudewijk. Het verheugt B. en W. thans in de gelegen heid te zijn, een voorstel te doen tot het on derhands aanbesteden van de bestratings- en rioleringswerken met bijkomende werken in dit exploitatieplan (3e ged.). Het aannemersbedrijf M. P. Hol N.V. te Hulst is bereid deze werken uit te voeren. De rijksgoedkeuring is inmiddels aange vraagd. Aangezien het bedrag, waarvoor ingeschre ven is, aannemelijk is, werd besloten behou dens hogere goedkeuring, dit werk met bij komende werken, onderhands aan te besteden aan het aannemersbedrijf M. P. Hol N.V. te Hulst voor de som van 1.288.450, - Voorstel tot het onderhands aanbesteden van het reconstrueren van de Singelweg, Bylocquestraat en een gedeelte van de Prins Hendrikstraat. De raad heeft bij de 2e wijziging van de begroting voor 1963 gelden gevoteerd voor reconstructie van de 2e traverse, lopende via de Singelweg tot aan de Hospitaalstraat. Nu is er gelegenheid tot onderhandse aan besteding van de voor deze reconstructie uit te voeren werken. Het aannemersbedrijf M. P. Hol N.V. te Hulst is bereid deze werken uit te voeren. De rijksgoedkeuring is inmiddels aangevraagd. Aangezien het bedrag, waarvoor ingeschre ven is, aannemelijk is, werd besloten behou dens hogere goedkeuring, het reconstrueren van de Singelweg, Bylocquestraat en een ge deelte van de Prins Hendrikstraat onderhands aan te besteden aan het aannemersbedrijf M. P. Hol N.V., voornoemd, voor de som van 224.650,-. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond, gelegen aan de Axelse Sassing, aan de Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. te Terneuzen. De Coöperatieve Aan- en Verkoopvereni ging „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. te Terneuzen wenst van de gemeente te kopen voor het maken van een stortput bij haar be drijfsgebouwen een perceeltje grond, groot ongeveer 20 m2, gelegen aan de Axelse Sas sing. Besloten werd aan adressante het gevraagde perceeltje grond te verkopen. Voorstel tot het wijzigen van de naam „Armendijk" in Liniedijk. Bij raadsbesluit van 30 oktober 1962 is aan de weg, lopende van de Polenstraat via de aftakkingen Langedreef, Tweede Verkor ting en Overgangsweg tot Kijkuit de naam gegeven van „Armendijk". Van de bewoners van de „Armendijk" is een verzoek ontvangen die naam te wijzigen in „Liniedijk". Tegen inwilliging van dit verzoek bestaan bij B. en W. geen bezwaren. Besloten werd de naam „Armendijk" te wij zigen in „Liniedijk". RONDVRAAG Mevr. Folkersma-Staal (P.v.d.A.) vraagt of het niet mogelijk is, nu het rondom de Kleine Kreek wat is opgeknapt hierop wat eenden te plaatsen met broednesten. De heer de Waard (A.R.) zegt dat zo hier en daar in Axel nog wel enkele bouwvallige perceeltjes staan, wat het aanzien van de ge meente niet verfraaid. Nu wilde ik vragen nu de vakantietijd nadert en weer veel vreem den een bezoek aan Axel zullen brengen, deze percelen niet kunnen gesloopt worden. De heer Maas (K.V.P.) vraagt of het niet mogelijk is dat wanneer er begrafenissen of huwelijken zijn, politietoezicht is in de Wal- straat. Het komt meerdere malen voor dat door daar geparkeerd staande voertuigen deze plechtigheden overlast ondervinden. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter met het dankgebed deze wel zeer snel verlopen raadsvergadering. en bescherming KANAALZONE Raad van bestuur afvalwaterleiding bezoekt werken. In de raadszaal van het gemeentehuis te Terneuzen zal vrijdagmiddag om twee uur de raad van bestuur van de afvalwaterleiding ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen een openbare vergadering houden. Na afloop van de ver gadering zullen de leden van de raad van be stuur de in uitvoering zijnde werken van de afvalwaterleiding in de kanaalzone bezichti gen. Tijdens de vergadering zal o.m. het jaar verslag over 1963 aan de raad van bestuur ter vaststelling worden voorgelegd. Verder is er een voorstel van het dagelijks bestuur 10.306,75 te doen restitueren aan de ge meente Sas van Gent die dat bedrag heeft bijgedragen in de voorbereidingskosten. Ten slotte wordt de raad van bestuur gevraagd de keuring van het leidingmateriaal van de afval waterleiding te doen opdragen aan de N.V. Kiwa. Met de keuring zal een bedrag van ongeveer 28.000 gemoeid zijn. De heer J. Leunis uit Hoek heeft overigens bedankt als lid van de raad van bestuur. Hij zal worden _yervangen door de heer J. van der Peyl, eveneens uit Hoek, die daartoe is aan gewezen door de raad van de gemeente Hoek. Vergadering Suikerzieken te Sluiskil. Op zaterdagmeddag 30 mei a.s. zal de Ne derlandse Vereniging van de Suikerzieken weer een bijeenkomst houden voor de leden in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en de kanaal zone. De vergadering zal om half drie begin nen en wordt gehouden in het Wit Gele Kruis- gebouw. Tijdens de bijeenkomst zal o.m. het woord worden gevoerd door de heer J. Rotte, direc teur van de N.V.S. Het afdelingsbestuur heeft ook de medisch adviseur, dokter J. J. Witte, bereid gevonden om een inleiding te houden. Dokter Witte geniet vanwege zijn lezingen en artikelen over de suikerziekte grote vermaard heid. Tussen de bedrijven door zal de film „Wij gaan uit... en doen gewoon" worden vertoond. Men hoopt de aanwezigen tijdens de vergadering een duidelijk exposé te kunnen geven over de doelstellingen van de Neder landse Vereniging van Suikerzieken. Offerblokken in Sluis gelicht. In zelfde woensdagnacht inbraken in Breskens. Onverlaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag twee houten offerblokken in de r.-k. kerk te Sluis met een schroevendraaier opengebroken. De buit is onbekend. In dezelfde nacht is in Breskens ingebroken in de school met de bijbel en in de openbare kleuterschool. Van de kleuterschool was een raam geforceerd. Uit beide scholen wordt geld vermist, alsmede uit de kleuterschool een paar sinaasappelen en jodium. In beide ge vallen is een speurhond ingezet, maar tot nu toe zonder resultaat. Koster P. Quataert van de r.-k. St.-Johan nes de Doperkerk te Sluis ontdekte de in braak in de vroegere morgenuren in Sluis. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie. De dieven bleken ook nog hun krachten - zon der resultaat - op een stalen offerblok te hebben geprobeerd. De direct gewaarschuwde politie zette een speurhond uit Pindorp in, wat ook de rijkspolitie in Breskens deed, toen daar woensdagmorgen de diefstal werd ont dekt. In de geopende offerblokken in de Sluise kerk was nog geld achtergelaten. De dieven in Sluis hebben zich waarschijnlijk la ten insluiten. Burgemeester Lockefeer neemt afscheid te Hulst. Burgemeester A. L. S. Lockefeer die deze maand 65 jaar is geworden en in verband daarmee op 1 juni a.s. zijn ambt neerlegt, zal zaterdag 30 mei in een buitengewone zit ting van de gemeenteraad afscheid nemen. Deze vergadering vangt aan om 16 uur en wordt gehouden in de raadszaal te Hulst. Na afloop zullen de burgemeester en zijn echtgenote recipiëren in de Burgerzaal van het stadhuis. Koren gaan in Sluiskil zingen. In de nieuwe Ned. Herv. Kerk aan de Spoorstraat te Sluiskil worden zaterdagavond 6 juni zanguitvoeringen gegeven waaraan ko ren uit Sluiskil, Terneuzen, Axel en Sas van Gent hun medewerking zullen verlenen.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 1