stfsW'Sfsft Firma J. C. VINK, Markt 12 Axel. Tel. 646 magazijnknecht (voor dagdienst) DOW CHEMICAL INTERNATIONAAL N.V. operators vorkheftruckcliaufïeiars corveeërs GEMEENTERAAD rvpaar. 'm mee okkeede Aroao. gcW>i tives w Dr. D. Dorrepaal is AFWEZIG Mej. P. Timmerman (Interniste) Gedurende deze tijd verval len de spreekuren aan huis. Spreekuren Julianaziekenhuis worden als volgt GEMEENTE AXEL Verordening ex artikel 43 van de Woningwet. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Axel maakt bekend, dat het ontwerp van een verordening ex artikel 43 van de Woningwet, houdende algemene regelen met betrekking tot de aard en het gebruik van gronden binnen het gedeelte van de bebouwde kom der gemeente, hoofdzakelijk omsloten door de Prins Hendrikstraat en de Kerkdreef, voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage is neergelegd vanaf 4 mei 1964 tot en met 4 juni 1964. Vóór 3 juni 1964 kunnen belanghebbenden hun bezwaren tegen bedoeld ontwerp inbrengen bij de burgemeester. Axel, 29 april 1964. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, M. K. VAN DIJKE. Voor onze nieuwe chemische fabriek te TERNEUZEN hebben wij, zowel voor dag- als kontinudienst, nog plaatsen voor U kunt volledig inlichtingen over onze arbeidsvoorwaarden krijgen op onze voorlichtingsavonden van 19.30 tot 21.00 uur te Hulst op vrijdag 1 mei in Koning van Engeland, Houtmarkt 2. Breskens op woensdag Rijksweg 14. Axel op vrijdag Weststraat 1. 6 mei a.s. in Hotel Buitenlust, 8 mei a.s. in Hotel de Stadsherberg, (vervolg van pagina 1) VOORSTEL tot het verlenen van een aan vullend krediet voor de verbetering van het Zwembad. Bij besluit van de Raad dd. 20 augustus 1963 is een krediet verleend voor de verbetering van het zwembad. Naarmate het werk vorderde traden er echter een aantal onvoorziene kostenverhogende factoren op. Met name zijn de onstabiele grondslag van de kreekbodem en de bouwvallige toestand van de fundering der toestellen in het zwembad er de grootste oorzaak van, dat het gevoteerde bedrag moet worden overschreden. Door de onstabiele grondslag van de kreekbodem is uitermate veel zand gebruikt moeten worden voor de aanleg van de dam, welke moet dienen om het bad vrij van modder te houden. Tijdens de aanleg van de dam verdwenen grote hoeveelheden zand in de bodem. Om een nog groter zandverlies te voorkomen, werd de dam enigszins landwaarts verplaatst, doch ondanks deze maat regel is 8758 m3 zand meer aangevoerd moeten worden dan de in het bestek opgenomen hoeveel heid. Verder moest de in het zwembad aanwezige modder verwijderd worden. Hiertoe is het water uit het zwembad weggepompt. Uitbaggeren van het bad bleek niet mogelijk. De enige mogelijkheid was de modder door het inbrengen van zand naar een centraal punt op te drijven en van daaruit weg te baggeren. Voor dit opdrijven is een extra hoeveelheid van 2820 m3 zand nodig geweest. In totaal is derhalve 11.578 m3 zand extra geleverd, welke hoeveelheid in het bestek verrekenbaar is gesteld. Extra kosten zijn nog gemaakt moeten worden voor het verwijderen van ca. 4000 m3 zand om het zwembad op vereiste diepte en afmeting te brengen. Toen het bad leeggepompt was, bleek de paal- fundering van de zich daarin bevindende duiktoren en glijbaan in een dermate slechte toestand te ver keren, dat het gevaar voor instorten niet denk beeldig was. Het bleek nodig deze paalfundering volledig te vernieuwen. Ook de paalfundering van de loopsteigers moest een grondige onderhoudsbeurt krijgen. Een en ander heeft tot gevolg, dat het verleende krediet met ca. 114.778,^zal worden overschre den. Deze kosten zijn echter onvermijdelijk voor het in orde brengen van het zwembad. Het is aan niet te voorziene omstandigheden te wijten, dat het ver leende krediet niet toereikend is. Tussentijds stil leggen van het werk was niet verantwoord, om dat dit tot nog grotere kosten zou hebben geleid. Zoals bekend, is van rijkswege een subsidie toe gezegd. Inmiddels is een verzoek om verhoging van het subsidie ingediend en het College heeft goede gronden om aan te nemen, dat hierop gunstig zal worden beslist. Verwacht mag dus worden, dat een belangrijk gedeelte van de uitgaven in de vorm van subsidie zal worden terugontvangen. De heer D. J. Oggel (G.P.V.) Het heeft me verwonderd dat bij het voorstel erg weinig docu mentatie was. Bovendien verwonderde het mij dat het College pas nu met dit voorstel komt. Ik kan me niet voorstellen dat het College niet heeft ge weten dat deze post overschreden zou worden. Mijns inziens heeft de voorbereiding van het werk nogal wat te wensen overgelaten. Is het vooronder zoek wel voldoende geweest Ik ben ervan overtuigd dat het tot nut van de bevolking strekt dat we een goed geoutilleerd zwembad hebben, maar het bedrag is reeds be steed, dus staan we in feite voor een voldongen feit. De heer P. J. van Bendegem (C.H.U.) Mijns inziens verdient het aanbeveling in de toekomst geen werken meer in regie te doen uitvoeren De heer E. A. Maas (K.V.P.) Als leek was het heel lastig om de gang van zaken bij de ver betering te volgen. Men zou denken dat er tech nische fouten zijn gemaakt De BurgemeesterHet is geen dankbare taak dit voorstel te moeten verdedigen. De geluiden uit de Raad voortgekomen kan ik me bijzonder goed voorstellen. Ook het College vindt dit een onaan gename zaak. Inderdaad was de documentatie sumier, het spijt me dat de door ons aan Gedeputeerde Staten ge richte brief hier niet bij heeft gelegen. De oorzaak dat we pas nu met een voorstel komen is gelegen in het feit dat ook het College hier met de rug tegen de muur werd gedrongen. De opmerking van de heer P. J. van Bendegem acht ik juist. Bij de openbare aanbesteding waren geen in schrijvers. Doordat niemand belangstelling toonde werd het College in een dwangpositie gebracht. De plannen waren ontworpen door het advies bureau Drok, welk bureau zich ook met de uit voering wilde belasten. Ik wil echter wel stellen dat de sterke overschreiding niet het gevolg is van het in regie uitvoeren van het werk. Dit is het ge volg van de grote hoeveelheid zand die meer moest worden gebruikt dan was gepland. De opvatting dat de voorbereidende werkzaam heden niet juist zouden zijn geweest moet ik be strijden. Bij peilingen is het niet gemakkelijk te beoordelen hoeveel zand nodig is, daar de grond slag van de kreekbodem zeer onstabiel bleek te zijn. Van technische zijde werd ons medegedeeld dat dit van te voren niet te beoordelen was. We hadden het vermoeden dat de paalfunderin- gen slecht waren, maar dat het zo erg was kon niemand vermoeden. Ik geef het U in dezen te doen, het werk stop te zetten om eerst de Raad om krediet te vragen. Dat zou bovendien zeer kosten verhogend gewerkt hebben. Ik kan me levendig voorstellen dat de bevolking zich wel eens afvroeg wat er precies gebeurde. Wanneer men de tech nische opvattingen niet kent kan dat inderdaad een min of meer vreemde indruk maken. Het College kon moeilijk eerder met voorstellen komen, daar we op geen stukken na wisten waar we terecht zouden komen. Het College betreurt het met U dat zo'n grote overschrijding van het begrote bedrag heeft moeten plaats vinden. In overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor Openbare Werken en de Finan ciële Commissie WERD BESLOTEN een aan vullend krediet te verlenen van 114.778,over eenkomstig de bij de stukken gevoegde specificatie. VOORSTEL tot het verstrekken van een kre diet voor het vervangen van het Torenuur werk. Tot ongenoegen van velen staat het torenuurwerk van het stadhuis reeds geruime tijd stil. Meermalen hebben technici getracht dit euvel te verhelpen, doch helaas steeds zonder resultaat. De enig afdoende mogelijkheid is, het uurwerk te vervangen door een universele moederklok, die nende voor de impulsering van de vier stel uur/ minuutwijzers met verlichting. De kosten van het centraal motorwijzerwerk voor koppel op de aanwezige rader- en verdeelwefken met consolen en de nodige stroomverzorgingsappa- ratuur met servo voor de heel- en halfuurslag be dragen 3.810, De heer D. J. Oggel (G.P.V.) Kan in de over eenkomst een garantieclausule worden opgenomen, in geval er iets niet goed gaat De heer P. van Bendegem (C.H.U.) Ik wil het College dezelfde vraag voorleggen. De heer C. van Bendegem Wethouder) Ik kan hier eigenlijk geen goed woord over zeggen. Wij hebben de gelegenheid aangegrepen om dit werk te laten verrichten door dezelfde firma die het carillon zal aanbrengen. Zij beweren dat alles goed is, maar garantie hebben wij niet. De BurgemeesterBij de opdracht zullen wij op aandrang van de Raad een garantie bedingen. In overeenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie WERD BESLOTEN het College te machtigen tot het doen aanbrengen van de bedoelde afdoende verbetering en het daarvoor benodigde krediet te verstrekken. VOORSTEL TOT I. Het bouwen en inrichten van een Gasont- vang- en Distributiestation te Axel t.b.v. het Gemeentelijk Gasbedrijf II. Onderhandse Aanbesteding van de bouw van het Gasontvang- en Distributiestation III. Het Slopen van de bestaande natte Gashouder te Axel IV. Vaststelling van de le Wijziging van de Begroting van het Gemeentelijk Gasbedrijf voor 1964. Dezer dagen is de staalconstructie van de nieuwe bolgashouder gereedgekomen. Na het afpersen van de bol kan met het schilderwerk worden begon- Om de nieuwe gashouder in bedrijf te kunnen nemen zal deze van een nieuwe regulatie-installatie moeten worden voorzien. Gezien de ruimte die nodig is, kan deze instal latie niet in het bestaande regulateurgebouw wor den ondergebracht. Hiervoor zal een nieuw ge bouw moeten worden gesticht. In de tweede wijziging van de begroting van het Gasbedrijf voor 1963 is voor deze bouw een krediet verleend van 30.000, Gedacht is toen aan een gebouw van een ge ringe capaciteit en met weinig uitbreidingsmoge lijkheden. Het zal duidelijk zijn, dat het College rekening heeft te houden met de dagelijks te constateren ont wikkeling op het gebied van de aardgasvoorzie ning. Met betrekking tot de bolgashouder hebben wij dit gedaan en het spreekt vanzelf, dat zulks ook moet geschieden ten aanzien vap de verdere voor zieningen. Door het Gasinstituut V.E.G. te 's-Gravenhage is een plan ontworpen voor de bouw van een gas ontvang- en distributiestation, dat aan de eisen des tijds voldoet. Dit station zal een capaciteit krijgen van vier maal het tegenwoordige gasverbruik, gemeten in m3. Bovendien zal het uitgerust worden met een apparatuur voor de bediening van de binnenkort te leggen transportleiding voor Sluiskil en omgeving. Met betrekking tot deze transportleiding hopen wij te gelegener tijd voorstellen te doen. Het gebouw is geprojecteerd nabij de nieuwe gashouder, op de plaats waar momenteel de garage en berging staan. Gezien de nog steeds heersende spanning op de bouwmarkt, nemen wij aan een onderhandse aan besteding voor deze bouw de voorkeur te moeten geven. Van de N.V. Mabuwat te Zwijndrecht heb ben wij inmiddels een prijsopgaaf ontvangen, die mede naar het oordeel van het Gasinstituut aan vaardbaar is. Werd aanvankelijk overwogen de bestaande natte gashouder te Axel te handhaven en te ver nieuwen, thans zijn wij met het oog op de aardgas ontwikkeling de mening toegedaan, dat deze gas houder moet verdwijnen, aangezien deze ook na vernieuwing niet voor aardgas kan worden ge bruikt. Van het destijds verleende krediet van 103.200,- voor het vernieuwen van de gashouder zullen wij derhalve geen gebruik maken. Deze gashouder, welke volledig is afgeschreven, heeft na ingebruik stelling van de bolgashouder geen functie meer en kan derhalve worden gesloopt. De heer D. Oggel (G.P.V.): Dit is mijns inziens een zeer ingrijpend voorstel. Ik zie dat maar één prijsopgaaf is verstrekt. Liever had ik gezien dat bij enkele aannemers prijs was opgevraagd, zodat wij kunnen vergelijken. Eerst zouden we de oude gashouder herstellen. Dit gebeurt dus niet, waarom 'is dit bedrag dan niet afgevoerd bij de begrotingswijziging Wethouder M. L. M. IfsebaertMet een pu blieke besteding waren wij niet erg gelukkig. Het door U genoemde bedrag heeft betrekking op het dienstjaar 1963, en voorgesteld wordt een begro tingswijziging voor 1964 goed te keuren. De heer D. J. OggelEen prijsopgaaf bind ik gevaarlijk, misschien betalen we wel veel te veel De BurgemeesterHet College had in dezen weinig keur. U kent de overspanning van de Markt in de Kanaalzone. Wij hebben gezocht naar een firma van buiten Zeeuwsch-Vlaanderen die hier een pied a terre heeft en menen deze te hebben gevonden de N.V. Mabuwat. Ook bij een uitnodiging om in te schrijven wordt eenzelfde werkwijze gevoerd als bij een publieke besteding. Wat betreft de grootte van het bedrag kan ik U mededelen dat de kosten van het gebouw blijven binnen het raam van de begroting, volgens het advies van het Gasinstituut. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Gascommissie tot I. het bouwen en inrichten van een gasontvang- en distributiestation te Axel t.b.v. het Gemeen telijk Gasbedrijf II. onderhandse aanbesteding van de onder a ge noemde bouw aan de N.V. Mabuwat te Zwijndrecht voor de som van 150.000, conform het bij de stukken overgelegde con cept-besluit III. sloping van de bestaande natte gashouder te Axel, nadat de nieuwe gashouder in bedrijf is genomen IV. vaststelling van de le wijziging van de be groting van het Gemeentelijk Gasbedrijf voor 1964, waarin de financiële consequenties van een en ander zijn verwerkt. VOORSTEL tot het aanvaarden van het door de N.V. B. H. Pot te Axel aangeboden Beeld houwwerk. Bij schrijven van 20 april 1964 biedt de N.V. B. H. Pot, alhier, een bronzen beeldje aan de ge meente ten geschenke aan. Dit bijzonder fraaie beeldje, hoog ca. 75 cm., voor stellende „moeder en kind", is vervaardigd door de beeldhouwster mejuffrouw Jobine Gerritsen te Nij megen. Het plaatsen van dergelijke kunstvoorwerpen in onze gemeente komt het aanzien van Axel zeer ten goede. Wij zijn de schenkster voor deze sym pathieke geste zeer dankbaar. BESLOTEN WERD dit aangeboden beeld houwwerk in dank te aanvaarden. RONDVRAAG De heer D. J. Oggel (G.P.V.) Kunnen nu reeds nadere mededelingen worden gedaan over de uit voering van het uitbreidingsplan „West" Een vraag die ik bij een ander voorstel ook reeds stelde Wordt bij meer dan één aannemer prijs gevraagd De heer J. Vink (K.V.P.) Ik heb geconsta teerd dat de uitlaatklep van de nieuwe bolgas houder in de richting van de bebouwde kom staat. Kan dit in de toekomst geen nadelige gevolgen hebben Wethouder Ifsebaert: Die uitlaatklep is voor de tegendruk van de lucht. Eventueel gas dat ont snapt gaat naar boven. Dus angst is niet nodig. 0n dollar- rtCi a*We I. po aC ~tta9e ulV ^0gels- Vi\W ereP0' tecW- - em Serre- boekbarrder van 5 MEI tot 15 JUNI De praktijk wordt volledig waargenomen door Dinsdag 3—4 uur woensdag 24 uur Spreekuren St. Elisabeth- ziekenhuis blijven onveran derd. Op dinsdag 5 MEI géén spreekuur. Postbus 48 - Terneuzen. Handelsmerk van The Dow Chemical Company

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 4