NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG Frankering bij abonnement, AXEL ZATERDAG 2 MEI 1964 r i 78e Jaargang no. 31 L75, Hoofdredaktie J. C. VINK. Rndaktk en Administratie Axel, Markt 12, tel. 0 1155 - 646, postbus 16 Drukker - Uitgeefster FIRMA J. C. VINK GEMEENTERAAD van AXEL besloot o.a. tot: I Bouw 120 Woningwetwoningen II Verlening aanvullend krediet voor verbetering Zwembad III Uitbreiding outillage Gasbedrijf. Dinsdag 28 april j.l. kwam de Raad der Gemeente Axel ten Stadhuize in Openbare Vergadering bijeen. Van het raadslid, dhr. K. Hamelink, was bericht van verhindering ontvangen. AXELSE COURANT Lot mi - abonnement de boa 1,25. Andere Buitenland 2,—. W ADVERTENTIEPRIJS: 10 Bq kontrakten belangrijke reduküe. Ingezonden Mededelingen 30 cent per Kleine Advertentie 1 - 5 icgeli 1.- iedere regel meer 12 cent extra. Bij de ingekomen stukken was een bericht van de Minister van Binnenlandse Zaken dd. 6 april 1964, betreffende de herindeling van de Gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer D. J. Oggel (G.P.V.) vroeg zich af hoe het mogelijk is dat in de pers reeds uitgebreide gegevens worden gepubliceerd, terwijl de Gemeente raden nog niet op de hoogte zijn. Zou het voor de goede orde niet beter zijn dat de Gemeenteraden vroeger en uitgebreider werden ingelicht. De burgemeester deelde mede dat ook het Col lege niet op de hoogte was. Voor hoever de pu- blikaties waar zijn is voor ons niet te beoordelen. We weten ook niet hoe dit in de pers is gekomen. De heer Oggel vroeg of er reden bestaat om dit te onderzoeken, waarop de burgemeester antwoord de dat dit niet ligt op de weg van de Raad van Axel. Aan ons is opgedragen het huishoudelijk bestuur van de Gemeente Axel. VOORSTEL tot het doen van Afstand van Opstalrecht, gevestigd op Grond van het Kroondomein aan de Kinderdijk, en in huur terugnemen van een gedeelte van dit perceel. De gemeente heeft een strook grond, gelegen aan de Kinderdijk, in opstal van het Kroondomein. De heren L. J. Wiemes, G. J. Howell, A. J. Fermont en E. P. de Kort, allen wonende te Axel, hebben ieder voor zich gevraagd dit recht voor een gedeelte van het perceel aan hen over te dra gen voor het bouwen van een bungalow. Het Kroondomein heeft geen bezwaar tegen deze eventuele overdracht en ook het College geeft er de voorkeur aan, dat in afwijking van de oorspron kelijke bestemming van deze grond, deze strook wordt bebouwd in aansluiting aan de daar reeds aanwezige bebouwing. Om administratieve redenen is voor deze over dracht een raadsbesluit nodig, waarbij de gemeente afstand doet van het opstalrecht op het gehele per ceel en in huur terugneemt het gedeelte, dat zij behoudt. BESLOTEN WERD in overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor Openbare Werken I. met ingang van 1 januari 1964 afstand te doen van het bij onderhandse akte van 28 november 1961 verkregen opstalrecht op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Axel, sectie F, nr. 1359, groot 3866 m2, thans de percelen sectie F, nrs. 1541, 1542, 1543, 1544 en 1545, respectievelijk groot 937, 471, 746, 776 en 936 m2 II. voor het tijdvak van 1 januari 1964 tot en met 4 31 december 1992 van het Kroondomein, Rentambt Hulst, Middelburg, Goes, te huren het perceel, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, thans nr. 1541, groot 937 m2. VOORSTEL tot verkoop van een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, aan de heer R. Kruisifikx te Axel. De heer R. Kruisifikx te Axel wenst van de ge meente te kopen een perceel bouwgrond, groot ongeveer 392 m2, gelegen aan de Van Gistellelaan. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken aan adressant te verkopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie D, nrs. 1740, 1741 en 1801, alle gedeeltelijk, groot 392 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met verrekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot verkoop van een perceel Bouwgrond gelegen aan de Van Gistellelaan, aan de heer B. J. Kloosterman te Ede. De heer B. J. Kloosterman tc Ede wenst van de ■gemeente te kopen een perceel Bouwgrond, groot ongeveer 392 m2, gelegen aan de Van Gistellelaan. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken aan adressant te verkopen een perceel bouwgrond gelegen aan de Van Gistellelaan, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie D, nrs. 1740, 1741 en 1801, alle gedeeltelijk, groot 392 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met verrekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot Verkoop van een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, aan de heer C. F. J. Goethals te Axel. De heer C. F. J. Goethals te Axel wenst van de gemeente te kopen een perceel Bouwgrond, groot ongeveer 428 m2, gelegen aan de Van Gistellelaan. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken aan adressant te verkopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie D, nr. 1080 ged., groeit 428 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met ver rekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot Verkoop van een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, aan de heer G. de Moor te Axel. De heer G. de Moor te Axel wenst van de ge meente te kopen een perceel Bouwgrond, groot ongeveer 450 m2, gelegen aan de Van Gistellelaan. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken aan adressant te verkopen een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie D, nrs. 1740, 1741 en 1801, alle gedeeltelijk, groot 450 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met verrekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot Verkoop van een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, aan de heer F. den Engelsman te Axel. De heer F. den Engelsman te Axel wenst van de gemeente te kopen een perceel Bouwgrond, groot ongeveer 428 m2, gelegen aan de Van Gistellelaan. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken aan adressant te verkopen een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Van Gistellelaan, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie D, nrs. 1740, 1741 en 1801, alle gedeeltelijk, groot 428 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met verrekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot Verkoop van een gedeelte van het Industrieterrein Noord II aan de heer J. C. Steel te Axel. De heer J. C. Steel, Koestraat 17 te' Axel, wenst van de gemeente te kopen een perceel Bouwgrond, groot ongeveer 1880 m2, gelegen aan de Noord polderstraat voor het bouwen van een bedrijfs gebouw met kantoor. BESLOTEN WERD overeenkomstig het gevoe len van de Commissie voor Openbare Werken aan adressant te verkopen een perceel Bouwgrond, ge legen aan de Noordpolderstraat, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nr. 2641 ged., groot 1880 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met ver rekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot Verkoop van een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Generaal Sikorski- straat, aan de heer G. van Damme te Axel. De heer G. van Damme te Axel wenst van de gemeente te kopen een perceel Bouwgrond, groot ongeveer 355 m2 gelegen aan de Generaal Sikorski- straat. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken aan adressant te verkopen een perceel Bouwgrond, gelegen aan de Generaal Sikorskistraat, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie D, nr. 1801 ged., groot 355 m2 of zoveel meer of minder als bij ka dastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met verrekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot het nemen van een nieuw Besluit tot Aankoop van het Pand Buitenweg 90 te Axel van D. Faas en consorten wonende aldaar. Ter realisering van het uitbreidingsplan Oost is het noodzakelijk de beschikking te krijgen over de woning Buitenweg 90. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben echter bij hun besluit van 28 februari 1964, no. 105/23/29, le afdeling, goedkeuring onthouden aan het besluit van 3 december 1963, no. 1824, tot aankoop van bovengenoemde woning wegens bezwaren tegen de hoge koopprijs. Bij nadere onderhandelingen met de eigenaar is alsnog over een lagere koopprijs overeenstemming bereikt. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken met intrekking van het besluit van 3 december '63, no. 1824, van de heer D. Faas e.c„ wonende te Axel, Buitenweg 90, aan te kopen het huis met erf, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, no. 1776, groot 85 m2, plaatselijk gemerkt Buitenweg 90. VOORSTEL tot Verkoop van een gedeelte van het Industrieterrein Noord II aan de Gebr. N. W. en S. N. J. van Ruiten te Bergschen- hoek. De Gebr. N. W. en S. N. J. van Ruiten, Berg weg 100 te Bergschenhoek wensen van de gemeen te te kopen een perceel Bouwgrond, groot onge veer 4400 m2, gelegen aan de Vaartstraat, voor het bouwen van een bedrijfsgebouw. BESLOTEN WERD overeenkomstig het ge voelen van de Commissie voor Openbare Werken aan adressanten te verkopen een perceel Bouw grond, gelegen aan de Vaartstraat, kadastraal be kend gemeente Axel, sectie G, nrs. 2640 en 4298 beide gedeeltelijk, groot 4400 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aan wezig te zijn, met verrekening van over- of onder maat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot onderhandse Aanbesteding van Arbeidsbesparende Bouw van 120 Wo ningwetwoningen in Plan Oost. Op 25 februari 1964 is door de Raad besloten voor 216 woningen deel te nemen aan een plan voor arbeidsbesparende bouw van 960 woningwet woningen in 13 gemeenten in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Zoals bekend is het de bedoeling, dat deze wo ningen in de jaren 1964 tot en met 1967 zullen worden gebouwd. De N.V. VLACO, voornoemd, neuzen. Door genoemd plan kunnen in deze gemeente in de eerstvolgende maanden 120 woningwetwoningen worden egbouwd. De N.V. VLACO, voornoemd, heeft hierdoor onderhands ingeschreven voor de som van 1.967.600, BESLOTEN WERD in overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor Openbare Werken tot onderhandse aanbesteding van de bouw van deze 120 woningwetwoningen aan de N.V. VLACO te Terneuzen voor genoemde som, over eenkomstig het ontwerp-besluit. VOORSTEL tot toekenning van schadeloos stelling aan de heer W. A. Dekker te Biervliet i.v.m. Pachtafstand ten behoeve van de Ge meente, en tot Vaststelling van de 2e Wijzi ging van de Begroting van het Gemeentelijk Grondbedrijf voor 1964. Bij besluit van 27 november 1962, nr. 2078, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 7 december 1962, onder nr. 105/56/83, le afd., is besloten tot aankoop van een perceel Bouwland, groot 5.10.70 ha., voor de uitbreiding van het industrieterrein aan de Axelse Sassing. Een gedeelte van dit perceel, ter grootte van ca. 4.32.— ha., is door de heer W. A. Dekker, thans wonende te Biervliet, gepacht voor de tijd van 12 jaar, eindigende op 30 september 1968. Om aan de vraag naar industrieterrein te kun nen voldoen is het noodzakelijk, dat dit perceels gedeelte pachtvrij ter beschikking van de gemeente komt. Genoemde pachter is bereid de pacht op dit per ceel en op de daaraan grenzende percelen, sectie A, nrs. 38, 34 en 32 ged., groot ca. 2.68.ha., tussen tijds te ontbinden mits de gemeente hem schadeloos stelt voor het hieruit voor hem voortvloeiende gemis van inkomsten terzake van de opbrengst van de grond. Laatstgenoemde percelen zijn evenwel nog geen eigendom van de gemeente, doch over de aankoop hiervan wordt reeds met de eigenaren onderhandelt, omdat deze grond voor de verdere uitbreiding van het industrieterrein benodigd is. Het is daarom voor de gemeente van belang, dat ook thans met de pachter de later aan hem uit te betalen schadeloos stelling kan worden geregeld, zodat de grond, bij aankoop, pachtvrij ter beschikking van de ge meente kan komen. Over 'het bedrag van de schadeloosstelling voor het uit de pacht nemen van deze percelen is met de pachter overeenstemming bereikt. De heer D. J. Oggel (G.P.V.Zo erg gelukkig ben ik niet met dit voorstel. Als we de laatste plannen tot herindeling bekijken, dan zullen we dit gebied kwijt raken. We gaan daarin een aanzien lijk bedrag investeren, maar op welke manier èn wat krijgen we hiervoor terug De heer C. van Bendegem (Wethouder Open bare Werken) De Gemeente weet nog niet of deze grond bij een andere gemeente zal komen. Het zou verkeerd zijn om hier niets te doen. Het zou getuigen van een slecht beleid, wanneer de kansen voor industriële uitbreiding niet zouden worden benut. De heer OggelDit betekent voor mij geen uit sluitsel dat het geïnvesteerde geld terugkomt. Ik juich dit niet toe, wanneer men ziet dat andere gedeelten van Axel aan haar lot worden over gelaten. De burgemeesterDe heer Oggel doet hier een bewering die geen stand houdt. Er is in deze zaal nog nooit gezegd dat bepaalde gebieden niet tot ontwikkeling worden gebracht, omdat we ze moge lijk bij een herindeling kwijt zullen raken. De Kroon heeft in deze materie nog altijd het laatste woord. Ik wil hier tot slot uitdrukkelijk stellen dat de belangen van ons territoir integraal worden be hartigd. BESLOTEN WERD in overeenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie en de Commissie voor Openbare Werken tot I. toekenning van een schadeloosstelling aan de heer W .A. Dekker, wonende te Biervliet voor het uit de pacht nemen van de percelen Bouw land, gelegen aan de Axelse Sassing, groot ca_ 7.—.—. ha„ kadastraal bekend gemeente Axel, sectie A, nrs. 1260 ged., 38, 34 en 32 ged. II. vaststelling van de daarmede verband houden de 2e wijziging van de begroting van het Ge meentelijk Grondbedrijf voor 1964. VOORSTEL tot Aankoop van 3 perceeltjes voor- en zijtuin voor aanleg van het Bosplein Ter realisering van het uitbreidingsplan Oost is het voor de aanleg van het Bosplein noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over een 3-tal perceeltjes voor- en zijtuin. Met de eigenaars is over de aankoop overeen stemming bereikt. BESLOTEN WERD in overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor Openbare werken tot aankoop van a. een gedeelte zijtuin, groot ca. 33 m2, behorende tot het perceel, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 874, plaatselijk gemerkt Kanaalkade 6, eigendom van de heer E. van Gassen, alhier b. een gedeelte voortuin, groot ca. 60 m2, behoren de tot het perceel, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1418, plaatselijk gemerkt Kanaalkade 8, eigendom van de heer M. J. Witte, alhier c. een gedeelte voortuin, groot ca. 40 m2, behoren de tot het perceel, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 1077, plaatselijk gemerkt Kanaalkade 10, eigendom van de heer G. Robbers te Apeldoorn. VOORSTEL tot aankoop van gedeelten van aan de Singelweg ca. gelegen tuintjes ten be hoeve van de reconstructie van de traverse via de Singelweg tot aan de Hospitaalstraat. In de 2e wijziging van de gemeentebegroting voor 1963 voteerde de raad een krediet voor de reconstructie van de traverse via de Singelweg tot aan de Hospitaalstraat. Ter realisering van deze reconstructie is het noodzakelijk de beschikking te verkrijgen over ge deelten van daar gelegen tuintjes. Met een aantal eigenaars is inmiddels over de aankoop hiervan overeenstemming bereikt. BESLOTEN WERD in overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor Openbare Werken tot aankoop van gedeelten van tuintjes, overeenkomstig het concept-besluit. VOORSTEL tot aankoop van een perceeltje ondergrond trottoir, gelegen aan de Kerkdreef, van de heer W. Willemsen te Axel. Bij besluit van 21 januari 1964, no. 1773, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 14 februari 1964, onder no. 305 1/20, le afd., is besloten aan de heer W. Willemsen te Axel te verkopen een perceeltje grond, groot ca. 42 m2, gelegen aan de Kerkdreef/Oosterstraat, voor de uitbreiding van zijn winkelpand, Kerkdreef 11. Bij kadastrale meting is gebleken, dat vóór dit pand nog een gedeelte trottoir van 6 m2 ligt op de grond, die eigendom is van Willemsen voor noemd. Hij is bereid aan de gemeente deze grond te verkopen tegen dezelfde prijs, waarvoor hij de in de aanhef genoemde strook grond kan kopen. In overeenstemming met het gevoelen van de Commissie van Openbare Werken WERD BE SLOTEN van de heer W. Willemsen, Noordstraat 39 te Axel, aan te kopen een perceeltje ondergrond van het trottoir, groot 6 m2, gelegen vóór het pand Kerkdreef 11, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, no. 4057 ged., overeenkomstig het bij de stukken gevoegde ontwerp-besluit. VOORSTEL tot herziening van het verzeker de bedrag bij de Fraude-Risico-Onderlinge van Gemeenten (F.O.G.). Het sedert 1956 tegen eventuele fraude ver zekerd bedrag beloopt tot op heden nog steeds 35.000,-. Het College heeft weliswaar maatregelen ge nomen om de ontvangsten der gemeente, haar be drijven en instellingen zoveel mogelijk giraal te doen plaatsvinden, doch dit neemt niet weg, dat het genoemde bedrag dient te worden verhoogd. Gelet op de uitbreiding van het aantal taken, waarmede de financiën der gemeente gemoeid zijn, op de inmiddels plaatsgevonden hebbende geld ontwaarding alsmede op het advies van het Cen traal Bureau voor Verificatie en Financiële Ad viezen der Vereniging van Nederlandse Gemeen ten dd. 3 april 1964 WERD BESLOTEN in over eenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie het verzekerde bedrag te brengen op 75.000,-. (Zie vervolg pagina 4).

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 1