houdtdehuid 1 smetteloos- zuiver Gevonden Voorwerpen Faillissementen SPORT Bekendmakingen HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUIGEN OPHOKKEN VAN DUIVEN AARDAPPELTEELT IN VOLKSTUINEN AARDAPPELTEELT IN VOLKSTUINEN Langs de Scheldestromen Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" richt Dochter-N.V. op. De aandee'houders (gemeente)ijke verte genwoordigers) van de N.V. waterleidingmij „Zeeuwsch-Vlaanderen") hebben donderdag middag in Terneuzen met grote meerderheid besloten over te gaan tot de oprichting van een dochtermaatschappij. Zoals wij zaterdag 21 maart j.l. reeds uitvoerig hebben gemeld, betreft het hier een nieuwe N.V., die zich ge heel zelfstandig zal wijden aan de winning en distributie van water ten behoeve van de in dustrie. De oorspronkelijke waterleidingmaat schappij zal zich blijven belasten met de ver zorging van het drinkwater voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Tegen de oprichting van de nieuwe dochter maatschappij verklaarden zich de vertegen woordigers van de gemeenten Axel en Hulst. Zij waren van mening, dat de tijdens de ver gadering gegeven toelichting enige nadere studie en beraad behoefde, alvorens zij over dit verstrekkende voorstel konden be:chik- ken. Oprichting van nieuwe N.V. voor de gasvoorziening in Zeeland met G.M.Z., Axel en Zierikzee. Het provinciaal bestuur heeft in beginsel overeenstemming bereikt met de N.V. Gas maatschappij Midden-Zeeland en de gemeen tebesturen van Axel en Zierikzee over de op richting van een nieuwe vennootschap voor de gasvoorziening, waarin in eerste instantie de drie bedrijven zullen worden opgenomen, en die ten doel heeft op den duur geheel Zee land van gas te voorzien, nl eerste aanleg kan de nieuwe N.V. rekenen op ongeveer 30.000 aansluitingen, namelijk ruim 21.000 van de G.M.Z., 5500 van Axel, waaronder Terneuzen, en 2000 van Zierikzee. Het con cessiegebied van de nieuwe N.V. zal zich uit strekken over 240.000 inwoners. Steigerstang gebroken. De veerdienst Kruiningen - Perkpolder is dinsdagmorgen gedurende ongeveer een uur - van kwart voor zeven tot kwart voor acht gestremd geweest. Om kwart voor zeven brak namelijk een van de stangen, die het beweegbare gedeelte van de oprijsteiger naar de boot in Perkpolderhaven ophouden. De boot, die even tevoren in de haven was aan gekomen, kon daarna gedurende ongeveer een uur geen dienst doen omdat de oprijsteiger niet was te gebruiken. Het betreffende gedeel te van de steiger werd opgehangen in takels terwijl later op de dag, toende dienst reeds weer een normaal verloop had, een lier werd aangebracht, waarmee het beweegbare gedeel te van de steiger beter te „besturen" is. De schade zal zo snel mogelijk hersteld worden. werden door leerkrachten en leerlingen van de CLTS werkstukken aangeboden aan de inrichting voor zwakzinnige kinderen Konings Jacht te Schaarsbergen. 23 sept. werd tot een aktie besloten voor de HD. 70 zakjes met fruit en koekjes konden aan de patiënten worden overhandigd terwijl daar naast een belangrijk bedrag voor een fonds op de boot kon worden overhandigd. 10 dec. is het comité weer bijeengekomen doch ditmaal met de opzet de aktie korter bij huis te houden en wel in de eigen gemeente aangezien er voor de jeugd ook hier nog wel enig terrein braak ligt. Er werd gedacht aan de langdurige zieken die zowel thuis als in zieken huizen of sanatoria worden verpleegd. Het heeft immers ook wel zin om de gezonde jeugd eens in aanraking te brengen met de zieke medemens. Met Kerstmis is dit tot stand gebracht. Door een bij drage van 10 a 15 cent van schooljeugd en leden der vereniging kon voor de zieken een Kerstge schenk worden klaargemaakt en op 24 dec. konden deze door de jeugd aan de patiënten worden over handigd thuis in de ziekenhuizen op Walcheren, in Breda en zelfs in Katwijk. Veel zieken hebben hier op gereageerd zelfs zeer dankbaar. De school te Zoute Spui stelde een album samen voor een school in Australië en ook hierop kwam een spontane raaktie. Zo kon ook in 1963 een zelfde Kerstaktie wor den ondernomen en ook dit heeft zeer dankbare ge zichten opgeleverd. De CLTS begon met de bouw van het stadhuis en werd gekozen om deel te nemen aan de radio wedstrijd „Klaar voor Elkaar". Deze uitzending vond plaats op 28 maart 1964. Twee leerlingen en een leerkracht zijn naar Hilversum geweest. Deze leerlingen traden hierbij op als juryleden in een wedstrijd. Zr. Geleijnse vertegenwoordigde hierbij het Jeugd Roode Kruis. Het prachtige werkstuk is op 8 april 1964 aan geboden aan het Irene-kinderziekenhuis te Arnhem door leerlingen van de school. Ook hierbij ver tegenwoordigde Zr. Geleijnse het Roode Kruis. Eveneens kwam de ledenwerfaktie ter sprake, definitieve plannen werden nog niet gemaakt. Na de pauze vertoonde dokter K. Boor dia's over een door hem gemaakte vakantiereis door Frankrijk. bij de Rijkspolitie te Axel aangegeven sinds 6-3-64 Lipssleutel No. 4436, Buitenweg 1 bruine kin- derwant, Hospitaalstraat 18 hondenpenning no. 144623, Rijkspolitie Axelzilveren schakelarm band, Weststraat 7 wollen shawl, Pr. Hendrik straat 75 lichtbruine kinder- of damesportemon- naie met inhoud, Rijkspolitie Axel kinderfietsje (rood-wit), Rijkspolitie Axel; groene kinderwant, Irenestraat 30een paar grijze jongenshand schoenen, Rijkspolitie Axeldoos met luchtbuks kogels, Rijkspolitie Axel een paar blauwe kin derwantjes, Rijkspolitie Axel een goudkleurige broche, Schuttershofstraat 9 grijze glacé heren handschoen, Rijkspolitie Axel een bankbiljet, Bernhardstraat 38dopsleutel-arm, Rijkspolitie Axel oud bruine lederen herenhandschoen, Rijks politie Axelbruin lederen portefeuille met inh., Walstraat 70 licht bruine kinderportefeuille met inh., Walstraat 4 zwarte regenbroek, Walstraat 4 lichtblauwe kinderportemonnaie, Beatrixstraat 41 blauw kinderwindjack, Polenstraat 20 zwarte dameshandschoen (rechter). Postkantoor Axel; blauw windjack met capuchon, Margrietstraat 31. UITGESPROKEN M. J. Mieras, h/o Het Verfhuis, handelaar in verfwaren en borstelwerk, Stationsstraat 41, Axel. Cur. Mr. H. J. Q. Tichelman te Terneuzen. VOETBAL AXELSE GEMEENTE-AMBTENAREN BOEKTEN WINST Op het terrein aan de Buitenweg te Axel werd één dezer dagen een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de leden van de Vereniging Axelse Gemeente Ambtenaren en een team samengesteld uit werk nemers van de Firma's Werkspoor uit Utrecht, Wilton Feijenoord uit Schiedam en het Las- en Constructiebedrijf van Essen uit Naaldwijk. Deze mensen zijn werkzaam bij de bouw van de Dow Chemical fabriek in Terneuzen. Het ligt in de bedoeling dat dit elftal in Axel een vijftal wedstrijden zal spelen. Wie kans ziet om hen de grootste nederlaag toe te brengen komt in het bezit van een fraaie-, door de heer van Essen beschikbaar gestelde wisselbeker. Nadat de heer van Essen persoonlijk de aftrap had verricht ontspon zich een aantrekkelijk voetbal duel, waarbij de gemeente-ambtenaren domineer den. Voor rust namen zij dan ook een verdiende 40 voorsprong door doelpunten van midvoor G. Gerdes en rechtsbuiten A. Deij. Laatstgenoemde scoorde op betrekkelijk korte tijd een fraaie hat trick. Na rust een meer gelijkopgaande strijd, waarbij enkele ouderen iets terug vielen, daar zij kennelijk voor rust teveel van hun energie in de strijd had den geworpen. Het Axels elftal had nog tweemaal sukses door doelpunten van J. J. Dieleman en A. den Hulster, maar daar de verdediging van het gemeente-elftal in de tweede helft nogal veel risico nam zagen de bezoekers kans om de eer te redden terwijl één der verdedigers in eigen doel schoot, de uitslag aldus bepalend op 6—2. Het is nu aan volgende tegenstanders om het gecombineerde elftal een grotere nederlaag toe te brengen. AXEL LIEP KLEINST MOGELIJKE NEDERLAAG OP TEGEN HONTENISSE Axel is er zondag 6 april in de uitwedstrijd tegen Hontenisse niet in geslaagd haar opmars voort te zetten. Bijzonder spijtig verloren onze stadgenoten dit treffen met 1—0. De score had mogelijk nog iets hoger kunnen zijn in het voordeel van Hontenisse, ware het niet dat doelman Piet Verpoorte in briljante vorm ver keerde. Op fraaie wijze hield hij een aantal goed gerichte schoten uit zijn doel. De spelers kregen af te rekenen met een sterke wind, wat het spel uiteraard niet ten goede kwam. Er ontspon zich een gelijk opgaande strijd, waarbij beide verdedigingen domineerden. Pas een vijftiental minuten voor tijd viel de be slissing ten gunste van Hontenisse. Een combinatie tussen midvoor Neve en linksbinnen van Kruijssen werd door laatstgenoemde doeltreffend afgerond (1-0). Axel trachtte nog wel tot een beter resultaat te komen, maar de Hontenisse-verdediging liet de kostbare voorsprong niet glippen. UITSLAGEN GESPEELDE WEDSTRIJDEN Hontenisse IAxel I 10 Axel IIRoosendaal II 33 A.Z.V.V. I-Spui I 5-1 (vriendschappelijk) Wemeldinge I—A.Z.V.V. II 21 PROGRAMMA VOOR HET WEEKEINDE Goes IAxel I Goes IIAxel II A.Z.V.V. II—Krabbendijke II KLAVER! ASTOURNOOI EN ANDERE SPORTWEDSTRIJDEN Momenteel verrichtten een aantal personeelsleden van de firma Werkspoor uit Utrecht, firma Wilton Feijenoord uit Schiedam en van het Las- en Con structiebedrijf F. van Essen uit Naaldwijk werk zaamheden aan de te stichten fabrieksgebouwen van de Dow Chemical te Terneuzen. Ook in de avonduren zitten deze mensen niet stil, want dan organiseren zij een aantal wedstrij den e.d. Zo werd één dezer dagen begonnen met de eerste wedstrijden van een klaverjastournooi, dat wordt gehouden in hotel „De Stadsherberg" aan de Weststraat te Axel. De animo voor dit tournooi was zeer goed, want niet minder dan 24 spelers zaten rond de tafels. Iedere deelnemer moest op deze eerste avond drie partijen spelen en hierna zullen nog twee dergelijke avonden op touw worden gezet. De speler die in deze drie wedstrijden het hoogste aantal punten weet te behalen komt in het bezit van een door de heer van Essen beschikbaar gestelde beker. De resultaten van de eerste avond 1. G. de Ruijter 4851 pnt. 2. H. Dekker 4751 pnt.3. W. van Diepenbroek 4704 pnt.4. F. v. d. Berg 4662 pnt. 5. D. Kooymans 4644 pnt. 6. E. Pelle 4626 pnt.7. D. de Jong 4375 pnt. 8. W. Rijgersberg 4302 pnt.9. S. Locowits 4154 pnt.; 10. M. Koopmans 4120 pnt.; 11. E. Pronk 4051 pnt. 12. A. Wilkens 4037 pnt.13. V. Harmeien 4036 pnt. 14. T. Hoonhout 4025 pnt. 15. C. v. d. Heijden 4024 pnt.16. K. Huisman 3967 pnt.; 17. D. v.. d. Gaag 3965 pnt.; 18. F. v. d. Meij 3676 pnt.19. D. A. Pel 3581 pnt. 20. H. Huizer 3482 pnt. 21. P. v. d. Anker 3461 pnt.22. F. Boom 3275 pnt.23. J. Bouterse 3271 pnt. 24. J. Schoovers 2723 pnt. Naast deze klaverjaswedstrijden ligt het voorts in de bedoeling om een aantal voetbalwedstrijden te spelen tegen Axelse „gelegenheidselftallen ter wijl enkele personen deelnemen aan de wedstrijden op het kampioenschap van Axel driebanden. WIELRENNEN 6e TE DENDERLEEUW Zaterdag 4 april reed Richard Bukacki een wielerwedstrijd te Denderleeuw. Zestig renners kwamen hier aan het vertrek. Eén renner reed bijna de gehele course alleen aan de leiding. Richard bevond zich in de achtervolgende groep en legde beslag op de zesde plaats. 2e TE OVERME1RE Zondag 5 april j.l. nam Richard Bukacki deel aan een wielerwedstrijd te Overmeire, waar zich 29 renners aan het vertrek meldden. De Belg Pauwels reed onbedreigd bijna de ge hele wedstrijd alleen naar de zege. Richard legde beslag op de tweede plaats, door de sprint te winnen van de achtervolgers. IN HET PELOTON Maandag 6 april startte Richard Bukacki te Appels. Reeds in het begin van de wedstrijd werd het peloton met een aantal serieuze kanshebbers verrast door een groep van tien renners. Deze groep bleef bijeen tot de eindsprint. Op afstand volgde het kompakte peloton, dat de eljde plaats kreeg toegewezen. Hierin bevond zich ook onze stadgenoot. SCHIETEN SCHIETING „ONS VERMAAK" De Handboogmaatschappij „Ons Vermaak" te Axel organiseerde één dezer dagen een schieting op haar twee staande wippen, staande op het Con coursterrein nabij de Watertoren te Axel. De uitslagen Wip I Hoogvogel A. Herman, Axelle Zijvogel R. de Smedt, Wachtebeke (B) 2e Zijvogel G. A. Mattheeuws, Axelle Kal Aug. Meert, Sluiskil 2e Kal J. Caessens, Axel. Wip II Hoogvogel E. de Nijs, Koewachtle Zij vogel M. Verlent, Westdorpe 2e Zijvogel E. de Nijs, Koe wacht le en 2e Kal werden niet afgeschoten. SCHAKEN SUKSESSEN VAN D.S.Z.-SPELERS OP DE NEDERLANDSE JEUGDSCHAAKWEEK. Op de Nederlandse Jeugdschaakweek, welke tij dens de Paasweek te Rotterdam werd gehouden, waren onze stadgenoten' M. Rinn en H. de Ridder onder de 185 deelnemers die naar speelsterkte in 30 groepen van 6 verdeeld waren. Hun prestaties waren zeer bevredigend. M. Rinn won zelfs al zijn 5 partijen, waardoor hij eerste werd van groep 8, terwijl H. de Ridder met 2 winstpartijen en 3 remises eerste werd van groep 10. BILJARTEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AXEL Deze week werd in café „De la Paix' te Axel een aanvang genomen met de wedstrijden om het biljartkampioenschap van Axel, in de kategorie drie banden. In totaal beproeven 28 biljartliefhebbers hun ge luk op het groene laken. Het is echter niet enkel geluk, want verschillen de spelers leverden reeds goede prestaties. Met name de heer G. de Ruijter speelde zeer goed, want in 25 beurten maakte hij de 15 caramboles vol, dus een moyenne van 0,600. De uitslagen Beurten Uitslag C. van GinkC. Roose 68 9-15 J. ReijgersbergA. Dieleman 50 11-15 C. Hoogs tra teC. Wieland 50 13-15 R. JoziassenJ. v. Fraaijenhove 51 15- 9 G. de RuijterG. de Vlieger 25 15- 3 J. RombautJ. Roose 32 15- 7 J. van FraaijenhoveA. Dieleman 33 15- 7 G. de Rijcke—Th. Platjouw 27 3-15 C. van GinkD. Dieleman 44 5-15 P. Jansen—P. v. Fraaijenhove 30 15-12 A. het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1964 te bezigen, zal zijn bij de keuring en herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen, de hoofdletter A in fantasievorm B. voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal dit jaar zitting worden ge houden in de bovenzaal van Het Centrum, Zeestraat 3133, Axel op maandag, 4 mei 1964 van 1317 uur, en op dinsdag, 5 mei 1964, van 9 12 uur en van 13-14.30 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering ge bracht 1° aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is op roepingen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meet werktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip. Er wordt uitdrukkelijk op ge wezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvan gen. 2° maten, gewichten en meetwerktuigen moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden ijzeren ma ten dienen van binnen en van buiten geverfd te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigdijzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie 3° aan herkeuring onderworpen maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1964 gestempeld zijn met de letter A bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te ma ken, bestaat nog gelegenheid maten, gewichten en meetwerktuigen te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Hugo d Grootplein 1, elke woensdag, geen openbare [eestdag zijnde, van 912 uur en van 13.30—16.30 uur; 4° maten, gewichten en meetwerktuigen, die ge stempeld zijn met het afkeuringsmerk mogen niet in winkels, enz. worden terugge bracht 5° ten bate van 's rijks schatkist moet voor het onderzoek der maten, gewichten en meetwerk tuigen keurloon en voor het justeren der ge wichten justeerloon worden betaald 6° milligramgewichten kunnen niet op de herijk- zitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten wor den gesteld. Voor elk gewicht moet op post rekening nr. 50 75 84 van IJkkantoor Dordrecht een bedrag van 50 cent worden gestort. AXEL, 9 april 1964 Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, C. Smies, wnd. M. K. van Dijke. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat de eigenaars, houders of verzorgers van postduiven verplicht zijn te zorgen dat deze niet tussen 24 uur des nachts en 18 uur des namiddags kunnen uitvliegen in de periode van heden tot en met 15 mei 1964. Voor opleer- en wedstrijdvluchten kan in die periode ontheffing worden aangevraagd. AXEL, 7 april 1964. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, C. Smies, wnd. M. K. van Dijke. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de regeling voor de teelt van aardappelen in volks tuinen, zoals die sinds enige jaren geldt, nog onge wijzigd van kracht is. Aardappelen mogen alleen geteeld worden op 1/3 gedeelte van de grond, op de schetsen aange duid met de letter B, (1964) dus waarop in de twee voorafgaande jaren geen aardappelen zijn ver bouwd. Nadere inlichtingen kunnen ter gemeentesecrtarie worden gevraagd. Alleen de gebruikers van tuinen, die zelf in het bezit zijn van een door de Plantenziektekundige- dienst afgegeven schets, zijn niet meer aan de letters A, B of C gebonden. Zij mogen echter ook alleen aardappelen planten op grond, waarop in de twee voorafgaande jaren geen aardappelen zijn verbouwd. AXEL, 7 april 1964. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, C. Smies, wnd. M. K. van Dijke. De Burgemeester der gemeente Axel maakt be kend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 8 februari 1957, no. L/PA 3037 en de daarbij be horende op deze gemeente betrekking hebbende kaart (en) en lijst, zoals deze op 15 januari 1964 opnieuw zijn vastgesteld. (Wijziging percelen aan de Wallen en Sassing). Deze beschikking verbiedt de teelt van aard appelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaart(en) aangeduid en op de lijst omschreven ge bied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het betrokken teeltjaar in de beschikking ge noemd en op de kaart (en) aangeduid gedeelte van het gebied. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, waarop volgens de beschikking van 29 oktober '55, no. L/PA 670, een totaal teeltverbod van aardappe len, tomaten en enkele andere gewassen van kracht is. Deze beschikking met bijbehorende kaarten ligt eveneens op het gemeentehuis ter inzage. AXEL, 8 april 1964. De Burgemeester, M. K. VAN DIJKE.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 3