lil I I Vink MHmQ-mimEN nu Christelijke Nat. School, Nieuwe leerlingen voor de cursus 1964-1965 GEMEENTERAAD SPORT I6EZELU6... EN PRAKTISCH Markt 12 AXEL N1EUWSTRAAT 22 kunnen vanaf heden opgegeven worden aan school of Pironstraat 18 (tel. 907). De leerlingen moeten vóór 1 oktober de 6-jarige leef tijd bereikt hebben. De nieuwe cursus vangt aan op 25 augustus 1964. Namens het Bestuur, J. v. d. Hengel, H. d. S. (vervolg van pagina 1) VOORSTEL tot aankoop van de Woning Oudewijk 5 van de heer R. Bakker te Axel. De heer R. Bakker, Oudewijk 5, alhier is be reid de door hem bewoonde woning, die bij de sanering van de Oudewijk en omgeving is betrok ken, aan de gemeente te verkopen. In overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor Openbare Werken werd beslotet. ter verdere voorbereiding van de uitvoering van het saneringsplan Oudewijk en omgeving, van de heer R. Bakker, voornoemd, aan te kopen de wo ning en erf, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nos. 1737 en 2238, gezamenlijk groot 108 m2, plaatselijk bekend Oudewijk 5. VOORSTEL tot aankoop van een perceel Grond gelegen aan de BurchtlaanIZuidsingel van de Heer J. G. Nieuwenhuijzen te Huis ter Heide. In verband met de planologische opzet van het in voorbereiding zijnde structuurplan is het nood zakelijk, dat de Burchtlaan zodanig wordt gerecon strueerd, dat deze loodrecht op de Zuidsingel komt. Daartoe is het vereist, dat de gemeente de beschik king verkrijgt over het perceel grond, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, nr. 1457, groot 902 m2. De eigenaar, de heer J. G. Nieuwenhuijzen te Huis ter Heide, is bereid dit perceel aan de ge meente te verkopen. Thans verkeert de gemeente nog in de geluk kige omstandigheid, dat zij dit perceel in onbe bouwde staat kan overnemen, hetgeen een factor is, die de overnameprijs gunstig beïnvloedt omdat in een dergelijk geval geen opstallen behoeven te wor den aangekocht. In overeenstemming met het gevoelen van de Commissie voor Openbare Werken werd besloten van de heer J. G. Nieuwenhuijzen, voornoemd, aan te kopen het perceel grond, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, nr. 1457, groot 902 m2. VOORSTEL tot aanleg van een Rijwielpad langs de weg ZaamslagAxel vanwege de Provincie Zeeland t.b.v. de Gemeente. De Provinciale Waterstaat heeft een plan met kostenraming opgemaakt voor de aanleg van een rijwielpad langs het in deze gemeente liggende ge deelte van de weg Zaamslag—Axel, lang onge veer 1588 m", gedeelte van weg nr. 44 van het Tertiair Wegenplan. Het zal U bekend zijn, dat dit weggedeelte bij de gemeente in eigendom, beheer en onderhoud is. Gedeputeerde Staten van Zeeland bieden aan de aanleg van dit rijwielpad vanwege de provincie ten behoeve van de gemeente te doen uitvoeren, wanneer de gemeente van de totale werkelijke kosten, welke op 115.000,— worden geraamd, 35% (i.e. 40.250,—) voor haar rekening neemt. Verder vraagt de provincie een bijdrage van 1.207,50 in de kosten van het opmaken van het ontwerp. Zoals reeds bij de le wijziging van de begroting van de gemeente voor 1964 tot uitdrukking is ge komen, achten wij het voor de verkeersveiligheid gewenst, dat dit wegvak van een rijwielpad wordt voorzien. De heer P. J. van Bendegem Ik meen dat het de bedoeling is ook de weg ter plaatse te ver beteren. Zou het niet mogelijk zijn om deze beide werken gelijktijdig uit te voeren De heer D. J. OggelBij de behandeling van de Gemeentebegroting hebben wij hierover inder-* tijd uitvoerig van gedachten gewisseld. Maar wan neer er nu later een nieuwe weg komt, betekent deze uitgave voor aanleg van een rijwielpad in feite weggegooid geld. Is dit nu geen half werk Bij de behandeling der begroting werd gesug gereerd dat deze weg mettertijd door de Provincie zal worden overgenomen. Is hierover al iets naders bekend De heer C. van Bendegem (wethouder van Openbare Werken). De reden dat deze werken niet samen kunnen worden uitgevoerd, is gelegen in het feit dat de begroting nog niet is goedge keurd. Het aanleggen van het rijwielpad is een punt apart, wat voordien reeds werd besproken door de Gemeentebesturen van Axel en Zaamslag en de Provincie. Het College staat op het standpunt dat, uit een oogpunt van verkeersveiligheid, hoe snel ler het rijwielpad er komt, hoe beter dat is voor de weggebruikers. Een grootsere aanpak zit er mo menteel niet in. Afgraving is niet mogelijk, want zolang de zeedijken niet op Delta-hoogte zijn, heeft deze dijk een functie als waterkering. Wat betreft de overname van de weg heeft het College volledige zekerheid dat te zijner tijd over eenstemming zal worden bereikt. De heer P. J. van Bengegem attendeerde nog maals op het wegnemen der bochten, maar de wet houder deelde mede dat deze verbetering er mo menteel nog niet in zit. Met verwijzing naar de overgelegde stukken werd besloten in overeenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie en de Commissie voor Openbare Werken I. langs het in de gemeente Axel liggende weg gedeelte ZaamslagAxel, lang ongeveer 1588 m', gedeelte van weg nr. 44 van het Ter tiair Wegenplan, een rijwielpad aan te leggen II. dit werk vanwege de provincie Zeeland ten behoeve van de gemeente Axel te doen uit voeren, conform het door Gedeputeerde Staten goedgekeurde ontwerp. VOORSTEL tot Verkoop van een perceel Bouwgrond in Plan Oost aan de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg. De N.V. P.Z.E.M. te Middelburg wenst van de gemeente te kopen een perceel bouwgrond in plan Oost voor de bouw van een transformatorstation, groot ongeveer 17 m2. Overeenkomstig het gevoelen van de Commissie van Bijstand voor Openbare Werken werd besloten aan adressant te verkopen een perceel bouwgrond in plan Oost, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie F, no. 954 ged., groot ongeveer 17 m2 of zoveel meer of minder als bij kadastrale opmeting zal blijken aanwezig te zijn, met verrekening van over- of ondermaat na kadastrale opmeting. VOORSTEL tot het aanbrengen van een Centraal Antennesysteem aan het Flatgebouw van 22 Woningwetwoningen in Plan-Oost. Ter verhoging van het woongerief van de in plan-oost in aanbouw zijnde 22 woningflats en om te voorkomen, dat het flatgebouw later door het aanbrengen van verschillende antennemasten wordt ontsierd en beschadigd acht het College het ge wenst dit gebouw van een centraal antennesysteem te voorzien. De gedachten gaan uit naar een systeem dat ge schikt is voor AM/FM- en TV-ontvangst van de zenders Goes (kanaal 7) Wavre-Overijssche (ka naal 8 en 10), Lille (kanaal 12) en de toekomstige 2e Nederlandse TV-zender. De kosten van levering en montage van een dergelijk systeem worden geraamd op 4.295,—. De heer J. Vink Wordt ook voor nog te bou wen flats en te stichten woonwijken, o.a. bij de ratiobouw, gedacht aan een Centraal Antenne systeem De BurgemeesterIk kan U mededelen dat ook de te bouwen premieflat van een Centraal Antenne systeem zal worden voorzien. De mogelijkheid dit centrale systeem ook aan te brengen bij te bouwen woningen is momenteel in studie. Het College acht de voordelen aesthetisch, veiligheid, het niet be schadigen der daken, de financiële consequenties voor de bewoners zeer hoog, maar zoals ik U reeds mededeelde vormt dit onderwerp nog een punt van studie. Besloten werd a. bedoeld flatgebouw te voorzien van een cen traal antenne-systeem b. voor deze extra-voorziening een aanvullend krediet te verlenen van 4.295,— c. in verband met deze voorziening uit 's Rijks kas aan te vragen en te aanvaarden een zo hoog mogelijk aanvullend bouwvoorschot een en ander conform het ontwerp-besluit. voor kinderen Johanna VOORSTEL tot vaststelling van de le Wij ziging van de Verordening, regelende de Voorwaarden voor leveringen en werkzaam heden door het Gemeentelijk Gasbedrijf van Axel. De ontwikkeling van de landelijke aardgasvoor ziening noopt het College rekening te houden met de mogelijkheid, dat binnen afzienbare tijd de op het gasnet aangesloten gasverbruiksapparaten zul len moeten worden omgebouwd. Teneinde deze ombouw te vereenvoudigen en de daaruit voor het gasbedrijf voortvloeiende kosten te beperken, is het gewenst, dat geen gasapparaten meer worden geplaatst en aangesloten, welke niet zijn voorzien van een z.g. universeelbrander, ge schikt voor verbranding ook van aardgas. Rekening houdende met de belangen van de in stallateurs, zou het College een uitzondering willen maken voor de apparaten van het oude type, die zij op 1 april 1964 in voorraad hebben. Bij de ombouw zullen ook de z.g. plugkranen door bodemkranen moeten worden vervangen. Het College acht het daarom uit financieel oog punt gewenst voortaan voor de aanleg, uitbreiding etc. van binnenleidingen en toestellen het gebruik van deze bodemkranen verplicht te stellen. In verband met bovenstaande dienen de plaat selijke gasleveringsvoorwaarden te worden gewij zigd. In overeenstemming met het gevoelen van de Gascommissie werd besloten vast te stellen de le wijziging van de verordening, regelende de voor waarden door leveringen en werkzaamheden voor het Gemeentelijk Gasbedrijf van Axel. VOORSTEL tot Vaststelling van de 9e Wij ziging der Gemeentebegroting voor het Dienstjaar 1963. VOORSTEL tot Vaststelling van de 2e Wij ziging der Gemeentebegroting voor het Dienstjaar 1964. Deze beide wijzigingen werden na enige dis cussie zonder hoofdelijke stemming vastgesteld, conform de voorstellen van het College. VOORSTEL tot Vaststelling van de le Wij ziging van de Begroting van het Gemeentelijk Grondbedrijf voor het Dienstjaar 1964. Voornamelijk in verband met het bij raadsbesuit van 25 februari 1964 vastgestelde exploitatieplan „West" dient de begroting van het Gemeentelijk Grondbedrijf voor 1964 te worden gewijzigd. Onder verwijzing naar de overgelegde stukken in overeenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie werd besloten de le Wij ziging van genoemde begroting conform het ont werp-besluit vast te stellen. VOORSTEL tot het verlenen van een Ge meentelijk Subsidie aan de Stichting Lager Landbouw- en Tuinbouwonderwijs West Zeeuwsch-Vtaanderen. De Stichting lager landbouw- en tuinbouwonder wijs West Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd te IJzendijke, vraagt voor het cursusjaar 1963/1964 om een subsidie van 12,50 voor één leerling uit Axel, die dit onderwijs volgt. Gelet op het belang van dit onderwijs en in over eenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie en de Commissie voor Onderwijs en Culturele Zaken werd besloten het gevraagde sub sidie te verlenen. VOORSTEL tot het nemen van een beslis sing op diverse verzoeken om Subsidie. Te laat voor de behandeling van de gemeente begroting voor het dienstjaar 1964 zijn de volgen de verzoeken om subsidie ingekomen a. Zeeuwse Stichting voor Revalidatie b. R.K. Stichting voor de Geestelijke Volksgezond heid van het Zeeuwse Wit-Gele-Kruis c. Kath. Reclasseringsvereniging Afd. Zeeland d. Stichting Recreatie e. Revalidatiecentrum Stichting f. Stichting het Nederlands Astma Fonds g. R.K. Jeugdwerk te Axel. De heer J. Vink Zijn al deze aanvragen te laat binnengekomen En moeten betrokkenen voor de begroting 1965 een nieuwe aanvraag indienen De BurgemeesterDeze aanvragen waren inder daad te laat binnen en voor de komende begroting moet een nieuwe aanvraag wordeii ingediend. In overeenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie werd besloten op deze sub sidieverzoeken afwijzend te beslissen en voor zover betrekking hebbende op de onder b en g genoemde instellingen een nadere beslissing te nemen bij de behandeling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1965. VOORSTEL tot Aankoop van Woning en Bedrijfsgebouwen van de heer J. Hollebek, alhier, en ontbinding van erfpacht en na- erfpacht voor twee percelen Tuingrond. Ter realisering van het uitbreidingsplan-west is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over de tussen de Buthdijk en Pironstraat gelegen percelen, die de heer J. Hollebek, tuinder, alhier, in eigendom van de gemeente in erfpacht en na-erfpacht te nemen. Over deze aankoop en ontbinding van de erf pacht en na-erfpacht is met de heer Hollebek, voor noemd, overeenstemming bereikt. Mevrouw Folkersma Over dit voorstel heb ik een wat eigenaardig idee. Hierover gaan bepaalde geruchten. De BurgemeesterGeruchten van de straat kunnen wij hier niet aan de orde stellen. Mevrouw FolkersmaIk meen te weten dat het Warenhuis niet van Hollebek is, maar van Hamelink van de Oudeweg De heer W. de FeijterEen vraag over het verplaatsen der kassen. Is deze zaak geheel rond Wethouder C. van Bendegem Ik vind het jam mer dat er anders geen waardering wordt waar genomen, dan deze vragen. Het is een zaak van importantie, waarover toch wel anders gediscus- seerd kan worden. Het gaat bij de vragen om enkele persoonlijke aspecten in deze zaak, die niet in een Openbare Vergadering kunnen-, en ook niet mogen worden behandeld. Voorheen was deze grond reeds van de gemeente en wij willen deze thans terug hebben voor de realisering van onze plannen. Toen de kas geplaatst werd, kwam bij het toen malige College het verzoek binnen of dit mocht gebeuren. Volkomen reeël heeft men toen geantwoord U moogt deze plaatsen, maar wanneer wij ter plaatse iets gaan doen, komt U niet in aanmerking voor een vergoeding. Deze voorwaarden liggen vast in een gezegeld contract. Wij hebben een commissie ingeschakeld, die ons heeft geadviseerd, en toen is het in de stukken ge noemde bedrag uit de bus gekomen. Ik wil hier wel uitdrukkelijk stellen dat wij met niemand anders te maken hebben dan met de firma Jan Hollebek. Met iemand anders heeft het College neen boodschap. Het is onjuist dat men door onder linge verschillen van mening raadsleden tracht te beïnvloeden. Het College staat hier formeel volkomen zuiver Met verwijzing naar de overgelegde stukken werd besloten in overeenstemming met het gevoelen van de Financiële Commissie en de Commissie voor Openbare Werken van de heer J. Hollebek, Noordpolder O 83, alhier a. aan te kopen de percelen, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nrs. 3973, 3974, 3975 en 3976, samen groot 231 m2, zijnde woning, schuren en bijbehoren b. uit erfpacht en na-erfpacht te nemen de per celen tuingrond, kadastraal bekend gemeente Axel, sectie G, nrs. 3964 en 3972, samen groot 10.650 m2, zulks overeenkomstig het bij de stukken overgeleg de ontwerp-besluit. VOETBAL AXEL—N.S.V. In een van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd heeft Axel een nuttige 2—0 overwinning behaald op het bezoekende N.S.V. Op het tamelijk gladde veld kwam geen der elf tallen tot imponerend voetbal. De start was voor Axel hoopgevend, want na ongeveer een kwartier spelen bezorgde rechtsbinnen F. Verstraten zijn ploeg een 1—0 voorsprong. Daarna hebben de toeschouwers tot tien minuten voor het einde op een doelpunt moeten wachten. De Axelse aanvoerder benutte toen een toegekende strafschop (20). AALBURG- A.Z.V.V. De laatste competitiewedstrijd van het seizoen 1963/1964 heeft Aalburg benut om de kans op de gradatie te ontlopen. Dank zij een 4—1 overwin ning op het bezoekende A.Z.V.V. kunnen de spe lers uit Aalburg zich handhaven in de derde klas. Aanvankelijk was A.Z.V.V. heel wat sterker, maar doelpunten bleven uit tot de rust. Direkt na de hervatting bracht Mandemakers de stand op 1—0, nog geen vier minuten later voegde hij hier een tweede treffer aan toe (2—0). Lensen verkleinde de achterstand nog tot 2 1. Maar in het verdere verloop van de wedstrijd zag Mandemakers nog tweemaal kans om Gommers te passeren en zo de eindstand op 4.-1 te bepalen. UITSLAGEN GESPEELDE WEDSTRIJDEN. RONDVRAAG. De heer D. J. Oggel 1. Wat is het College van plan met het hek van de afslag aan de Kaaiwal 2. Hoe ver staat het met de voorbereidende werk zaamheden tot verbetering van de weg Axel Hulst Mevrouw Folkersma Hoe ver staat het met de bouw van het gym nastieklokaal bij de Marijkeschool Na afloop van de Openbare Raadsvergadering werd een vergadering met gesloten deuren gehou den ter vaststelling van de notulen van de geheime raadsvergaderingen van 5 februari 1963, 23 april 1963, 24 september 1963 en 29 oktober 1963. Axel I—N.S.V. I 2-0 Aalburg I—A.Z.V.V. I 4—1 A.Z.V.V. II—Wolphaartsdijk I 3—3 WIELRENNEN 6e TE OUTER Zaterdag 21 maart j.l. startte Richard Bukacki in een wielerwedstrijd te Outer waar 37 vertrekkers waren. Op een zwaar en heuvelachtig parcours moesten vijf ronden worden gereden. De aanhoudende regen maakte het de renners nog lastiger. Vanaf de start liep de Belg Swanepoel weg en hij nam tot bijna twee minuten voorsprong en bij het ingaan van de laatste ronde bedroeg deze nog één minuut en veer tig seconden. Vijf renners zetten toen de achter volging in en onder druk van Bukacki en van de Walle, de latere winnaar, werd de eenzame kop loper in de kraag gevat. Met nog enkele honderden meters te rijden kreeg Richard af te rekenen met een lekke band, waar door hij in de sprint zijn ongetwijfeld goede kansen niet kon verdedigen. Op een platte tube finishte hij nog als zesde. 9e EN 26e TE AALST Zondag 22 maart j.l. reden de Axelse nieuwelin gen Richard Bukacki en Wilfried van Poecke een wielerwedstrijd te Axel. Er kwam daar een veld van bijna 100 renners aan de start, waaronder ook Wim de Wilde en Wim du Bois, alsmede een aantal gerenommeerde Belgen. De strijd was bijzonder wel en pas in de laatste ronde viel de beslissing. Van de rivaliteit tussen de sprinters, maakte Ferket uit Stekene gebruik om alleen weg te springen en met voorsprong te fi nishen. In de sprint van de achtervolgers legde Richard beslag op de negende plaats. In de tweede groep eiste Wilfried de zesentwintigste plaats voor zich op. BILJARTEN BILJARTWEDSTRIJD Zondag 22 maart j.l. werd in café „De la Paix" te Axel een biljartwedstrijd gespeeld tussen „P.O.P." uit Axel en „De Steense Carambole" uit Sint Jansteen. De Axelse vereniging won de wed strijd met 139. De returnwedstrijd zal worden gespeeld op 4 óf 11 april a.s. SCHIETEN HANDBOOGSCHIETING Zondag 22 maart j.l. organiseerde de handboog maatschappij „Ons Vermaak" te Axel een schieting op de twee staande wippen op het Concours terrein te Axel. De uitslagen: Wipl: Hoogvogel, niet afgeschotenle zijvogel A. Mattelé, Kruisstraat (B) 2e zijvogel Aug. Meert, Sluiskille kal A. Mattelé, Kruisstraat (B) 2e kal niet afgeschoten. Wip II: Hoogvogel N. Vreeken, Kloosterzande le zij vogel N. Vreeken, Kloosterzande 2e zijvogel R. de Blok, Lamswaarde le kal Ph. Engels, Koe wacht 2e kal A. Puijlaert, Zuiddorpe.

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 3