Uit onze Omgeving Axel Predikbeurten Gevonden Voorwerpen OLYMPISCH GOUD MUTATIES BEVOLKING „WE ZIEN ZE VLIEGEN" Vrijdag 31 januari j.l. brachten twee Axelse Zelf bedieningswinkels, van de firma's Breepoel en van Kampen in „Het Cemtrum" te Axel de grootste reklame-show van West-Europa, de show van Wim van Wees „We zien ze vliegen". De presentatie Van de show berustte bij Cees de Lange, een zeer bekend artiest van radio en tele visie. Voor de muzikale illustratie zorgde Eddy de Jong. Met het uitnodigen van Wim van Wees' gezel schap hebben de beide Axelse winkeliers een zeer geslaagde greep gedaan, want de tot de laatste plaats bezette zaal genoot met volle teugen van het optreden van Conny StuartDe Wama's Rexis The Fouryo's. Rexis trad enkele malen voor het voetlicht als muzikale clown en de wijze waarop hij verschillen de muziekinstrumenten bespeelde was geniaal. De Wama's hebben in de loop der jaren een re putatie opgebouwd en zij deden deze reputatie eer aan, want de humor die zij brachten deed de zaal daveren van het lachen. De sympathieke Fouryo's hadden de zaal op hun hand en op hartveroverende wijze brachten zij hun songs. Conny Stuart had eveneens een zeer werkzaam aandeel in de show en bracht op vlotte wijze een groot aantal sketches. De teksten van de show waren van Annie M. G. SchmidtWim van Wees Jules de Corte Jaap Molenaar Cees de Lange Wim en Dick Wama. De organisatoren kunnen met zeer veel voldoe ning terugzien op deze avond. Alle aanwezigen waren bijzonder enthousiast over het gebodene. Na afloop van de show mochten een zestal da mes een rijk gevulde tas met boodschappen in ont vangst nemen, namens de beide winkeliers. PERSONEELSMU TA TIES BIJ DE DIENST GEMEENTEWERKEN Per 1 februari 1964 zijn er bij dienst Gemeente- Werken van Axel aan de top een drietal per- soneelsmutaties te noteren. De heer J. J. Wieles, jaren lang opzichter bij de dienst Gemeentewerken, in dienst van.de Centrale Dienst, gaat deze dienst verlaten en bekleedt met ingang van die datum de funktie van direkteur van het Gemeentelijk Gasbedrijf. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer F. J. Verduijn uit Oostburg, terwijl de heer H. P. Zegers aan deze dienst wordt toegevoegd als administra teur. De heer L. de Blaey, die een drietal jaren in Axel werkzaam was als onderopzichter, gaat per 1 februari Zeeland verlaten en wordt opzichter bij het Hoogheemraadschap in Kennemerland en Westfriesland, bij de afdeling Waterbouwkundige Werken. Vrijdag werd ten stadhuize afscheid genomen van de heer L. de Blaey, die uit handen van de heer J. Francke, als blijk van waardering voor de prettige samenwerking, een sigarettendoos ontving met het Wapen van Axel. Ook in de vergadering van Burgemeester en Wethouders werden waarderende woorden gespro ken aan het adres van beide heren, voor het vele werk dat zij deden in 'het belang van de gemeente. 's Avonds namen beide heren afscheid van het personeel van Gemeentewerken, waar zij werden toegesproken door de wethouder van Openbare Werken, de heer C. van Bendegem, en door de heer F. Hamelink, één der oudste personeelsleden. P.J.G.-LEDENVERGADERING Vrijdag 31 januari j.k hield de P.J.G., afdeling Axel-Zaamslag, een ledenvergadering in de boven zaal van „Het Centrum" te Axel, onder voorzitter- schap van de heer J. de Kraker. Tijdens een kort huishoudelijk programma werd besloten tot het organiseren van een bietenrooi- en aardappelverplegingswedstrijd in het komende sei zoen. Kapitein M. J. Boer van de meteorologische dienst van de vliegbasis Woensdrecht hield een interessante causerie over het ontstaan van buien en de mogelijke veranderingen van het weer in verband met de Delta-werken. Het afsluiten der zeearmen, met als gevolg ontzilting van het water, kan mogelijk de aktiviteit van de buien, zowel in voor- als najaar beïnvloeden. MAATSCHAPPELIJK WERK Donderdag 30 januari had er in het Wit Gele Kruis Gebouw een vergadering plaats van de Inter- parochieële Instelling voor de Gezinszorg der ge meenten Axel, Koewacht en Zuiddorpe. De voor zitter, de heer de Kort, heette allen van harte wel kom. Hij had het genoegen de nieuwe Maatschap pelijk Werkster Mevr. van Assche uit Terneuzen aan de vergadering te kunnen voorstellen. Na V/z jaar is men er weer in geslaagd een Maatschap pelijk Werkster aan te trekken zij het voor TYz dag in de week. De heer Louwen gaf nog een kort financieel overzicht, waarbij hij nogmaals zijn bezorgdheid over deze materie uitsprak. Gedacht wordt aan een redelijke aanpassing van de retributieschaal. Aan gaande dit punt was de vergadering unaniem van oordeel dat deze te laag is. Deze zal dan ook op korte termijn worden aangepast. Nadat nog diverse punten waren behandeld werd deze vergadering gesloten. BEVESTIGING EN INTREDE PREDIKANT Na enkele maanden vacant te zijn geweest zal de Gereformeerde Kerk aan de Pironstraat te Axel met ingang van zondag 9 februari 1964 weer een eigen predikant hebben. In de morgendienst zal dominee Th. Heemskerk uit Oldemarkt worden bevestigd door dominee de Vries uit Aardenburg. In de middagdienst, die zal aanvangen om 18.30 uur, doet dominee Heemskerk zijn intrede in z'n nieuwe gemeente. MAATSCHAPPELIJK WERK De Maatschappelijk Werkster Mevr. van Assche is ter beschikking van het Interparochieel Centrum voor Maatschappelijk Werk en Gezinszorg der ge meenten Axel, Koewacht en Zuiddorpe op maandag gedurende de hele dag, op dinsdag en woensdag voor de middag en op vrijdag na de middag. Boodschappen (liefst schriftelijk) kunnen worden afgegeven bij mej. M. de Rijke naast het Wit-Gele- Kruis-gebouw. Voor Koewacht mevr. Ysebaert-de Waele, Klapstraat 4 en voor Zuiddorpe burge meester Kesbeke. LEDEN VAN „EMMA NAAR VIERDAAGSE? Vrijdag 31 januari j.l. hield de w.s.v. „Emma" in het Gezellenhuis aan de Walstraat te Axel een voorlichtingsavond voor haar leden en belangstel lenden. Spreker op deze avond was de heer J. Achterberg uit Zeist, secretaris van de Nederlandse Wandel sport Bond die o.a. enkele films vertoonde over de Vierdaagse van Apeldoorn en de Avondvierdaagse te Deventer. Tevens werd de mogelijkheid bezien voor leden van „Emma" om aan de vierdaagse van Apeldoorn deel te nemen. Hoogstwaarschijnlijk zullen een tien tal Axelaars aan het jaarlijks wandelfestein deel nemen. OPBRENGST KOLLEKTE De Kerkenbouwkollekte heeft in de parochie te Axel ongeveer 180,opgebracht. HERKOZEN TOT BESTUURSLID De heer M. Dieleman te Axel werd op de zondag 2 februari j.l. te Zaamslag gehouden vergadering van de Afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zuidnederlandse Bond van Postduivenhouders her kozen tot bestuurslid. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN Woensdag 5 februari j.l. vergaderde de afdeling Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen in hotel „De Stadsherberg" te Axel. De leiding van de vergadering berustte bij me vrouw C. Dekker-Becu. Spreker op deze avond was majoor van der Veer uit Brummen, met als onderwerp „Humor in het Leger". De aanwezigen, waaronder een aantal echtgeno ten van de leden, luisterden met bijzonder veel interesse naar de causerie van majoor van der Veer. De belangstelling voor deze avond was goed. AFSCHEID BIJ DE VRIJWILLIGE BRANDWEER IN AXEL In hotel „De Stadsherberg" te Axel werd deze week de jaarlijkse bindingsavond gehouden van de Vrijwillige Brandweer te Axel. Deze avond droeg een bijzonder karakter, want men nam tevens af scheid van twee leden die jaren lang hun beste krachten gaven aan het plaatselijke korps. De commandant van de brandweer, de heer H. J. Hoebé, sprak een openingswoord waarin hij spe ciaal verwelkomde het college van Burgemeester en Wethouders, de heer G. Kortus van de Brand weerinspectie uit Breda, alsmede de heer J. den Hartog uit Heinkenszand, vertegenwoordiger van de vereniging van brandweercommandanten. De heer H. J. Hoebé noemde in zijn toespraak het afscheid wel pijnlijk, maar aan de andere kant sprak hij er zijn tevredenheid over uit, dat dit alles gebeurt in een prettige sfeer. De heer D. P. Schutz bracht vervolgens verslag uit van de aktiviteiten van het korps in 1963. Uit dit verslag bleek dat men wel enkele malen han delend had moeten optreden, maar dat het aantal brandgevallen toch wel was meegevallen. De heer Kortus besprak vervolgens op boeiende wijze de verschillen tussen de brandweer van vroe ger en van dit moment. Hij richtte zich tot de beide heren die afscheid gingen nemen van de vrijwillige brandweer, de heer A. P. Esselbrugge, een groot aantal jaren secretaris en de heer J. Lensen, en stelde vast dat men als lid van een brandweerkorps de mensheid dient zonder financieel gewin. Ook de heren Esselbrugge en Lensen voerden het woord en memoreerden een aantal humoris tische anecdotes uit hun 40-jarige brandweer loopbaan. Uit handen van de heer den Hartog ontvingen beiden een oorkonde wegens 40 jaar trouwe dienst. Tenslotte sprak burgemeester Van Dijke woorden van dank en waardering tot de heren Esselbrugge en Lensen voor de trouw en toewijding waarmee zij jarenlang hun werkzaamheden hebben verricht en het deed de burgemeester bijzonder veel genoegen dat hij de oud-secretaris het kruis van verdienste kon opspelden. De heer Hoebé sprak een kort slotwoord waarna men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. VERKEERSCURSUS Bij voldoende deelname zal er nog in februari begonnen worden met een verkeerscursus voor vol wassenen. De cursus wordt georganiseerd door de veilig verkeerscommissie en zal onder leiding staan van de opperwachtmeester G. van Suydam. Aandacht zal o.m. worden geschonken aan de gedragsregels geldende voor alle weggebruikers, de verkeersborden, voorrangsregelen, verkeerslichten en -agenten. Het lesgeld bedraagt slechts 2,—, zodat ieder van de geboden gelegenheid gebruik kan maken om de verkeerskennis te verrijken of uit te brei den. Een aanvang zal worden gemaakt op dinsdag 18 februari a.s. des avonds om 8 uur in een zaal van de „Stadsherberg", Weststraat 1, Axel. De overige data zijn elke daarop volgende maandag, dus op 24 februari, 2, 9 en 16 maart. Het ligt in de bedoeling dat er als sluitstuk van de cursus een schriftelijk examentje wordt afgeno men, waaraan een diploma is verbonden. Getracht zal worden tijdens de pauze enkele documentaire filmpjes te vertonen. 60 JAAR SCHELLEMAN De heer en mevr. Schelleman-Beheyn en later de gezusters Schelleman vormen reeds sedert vele ja ren een begrip in Axel (en ook tot in verre om geving) op het gebied van dames-hoeden-modern fotografie. Hoevele jaren dit nu al wel is, en bij hoevelen dit begrip bestaat kwam donderdag op indrukwek kende wijze naar voren toen de gezusters Schelle man recepieërden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van hun zaak. Tijdens de uren van deze receptie was het een drukte van belang in de zaak en de er achter lig gende woning. Gemeentebestuur, buurgenoten, vrienden en bekenden en zakelijke relatie's zowel op het terrein van de in- als de verkoop over stroomden de gezusters Schelleman bij dit jubileum, en deden in zeer vele gevallen hun gelukwensen vergezeld gaan van bloemen of andere feestelijke geschenken. De jubelaressen zelve hadden een bijzonder gast vrij onthaal voorbereid, zodat alles in bijzonder prettige sfeer verliep. De gezusters Schelleman zul len dan ook zeker nog lange tijd met zeer veel genoegen aan dit zakelijke jubileum kunnen terug denken. Ook voor zuster Damiata, oudere Axelaars stellig beter bekend als Madeleine Schelleman, die vanuit Etten-Leur ook voor dit heuglijke feest een dag naar Axel was overgekomen, betekende dit jubileum een weerzien met zeer vele oude beken den uit Axel en omgeving. ZONDAG 9 FEBRUARI 1964 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur en 2.30 uurDs. J. G. M. Cupedo uit Sluiskil. Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 2.30 uur Ds. M. v. Dooren. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 u. Bevestiging van Ds. Heemskerk door Ds de Vries te Aarden burg. 18.30 uur Intrede Ds. Heemskerk. Geref. Gemeente10 en 2.30 uurLeesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN 8—9 FEBRUARI Dokter Kats. sinds 27 december 1963 bij de Rijkspolitie te Axel als zodanig aangegeven. linker handschoen (grijs) Rijkspolitie Axel huissleutel (No. 8) Beatrixstraat 41 zilveren kinderringetje groen-grijze rijwieltas grijze wollen kinderwant (rechter) bankbiljet kinderschaats zwarte lederen handschoen paar rode kinderwanten wollen shawl damesportemonnaie beige dameshandschoen (linker) blauw kinderjasje bruin herenkostuum witte kinderportemonnaie met inhoud Oosterstraat 6 grijze kunstlederen handschoen Rijkspolitie Axel beige glacé kinderhandschoen Rijkspolitie Axel bruin-lederen motorwant Stationsstraat 48 rose parapluie Noordstraat 20 (winkel Visser-Koole) Walstraat 62 Bylocquestraat 45 Beatrixstraat 13 Julianastraat 15 Rijkspolitie Axel Rijkspolitie Axel Pr. Hendrikstr. 3 Pr. Hendrikstr. 3 Pr. Hendrikstr. 40 Noordstraat 17 Rijkspolitie Axel Een goudgeel nagerecht, waarvoor Uw gezin U met de Gouden Kookmedaille zal belonen. Winterspelen in de keuken Ja, het klaarmaken van het hiernavolgend recept kunt U als een spel beschouwen. Dit heerlijke nagerecht is gemakkelijk te maken en (bijna) klaar terwijl U wacht. Leest U onderstaand recept eens door. De ingre diënten hebt U waarschijnlijk alle in huis. Maar... door de combinatie van deze alledaagse zaken kunt U een niet-alledaags toetje componeren. Een toetje, waarvoor Uw gezin U met de gouden kook medaille zal belonen. Nederland heeft Olympische lauweren geoogst met Sjoukje's schaats-kür... doet U het eens met deze originele keuken-kür 1 Voor 4 personen 5 dl (Yz 1) melk 100 g (1 ons) havermout 50 g Yz ons) suiker mespunt zout 1 pakje vanillesuiker 300 g (3 ons- appelmoes {Yz blik of 1 flesje) 2 eieren Breng de melk aan de kook. Strooi er al roerend de havermout, de suiker, het zout en de vanille suiker in. Laat alles 5 minuten doorkoken. Roer er dan de appelmoes door. Roer de eierdooiers uit met 4 eetlepels van dit mengsel. Voeg ze er dan aan toe en laat ze meewarmen (niet koken). Ver warm nu de oven voor. Beboter een vuurvaste schotel van 20 cm middellijn. Klop de eiwitten stijf, schep hier het havermoutmengsel doorheen, doe dit in de schotel en plaats deze middenin de oven. Laat het nagerecht in 25 minuten luchtig en goudgeel van kleur worden. Oventijden in de gasoven zonder thermostaat verwarm de oven 12 minuten voor en temper deze daarna iets. in de gasoven met thermostaat 25 m inuten op cijfer 5 of 6 in de elektrische oven met 2 ovenschakelaars 15 minuten 0 vol - B vol voorverwarmen 15 minuten 0 vol -BI; 10 minuten uit in de elektrische oven met temperatuurregelaar 25 minuten op 225 °C. AXEL TOT EN MET 31 JANUARI 1964 GEBOORTEN de Pooter, Ingrid R. van Gimst, PeterRenault, Catherine E. D. N.Verstraten, Mark Verlinde, Adriana J.Scheele, Leuntje J.Dekker, Willem D. A. Overdulve, Janneke A.Koekkoek, Ja cobus van de Wege, Maria Verdaasdonk, Saskia H. C. van Bendegem, Jan C. OVERLEDEN Dieleman, Pieter M. e.v. Jonkman, Johanna J. de Kraker, Janna M. van Asperen, Elisabeth e.v. Dingemanse, Joris Dieleman, Adriaan w.v. Haak, PieternellaLourens, Jozias e.v. Oppeneer, Jo hanna C.Jansen, Janneke C. D. den Exter, Pieter e.v. Meesen, GeertruiBareman, Frangoise P. e.v. Scheele, Levinus de Dauw, Josephus F. e.v. van Wissen, Berendina. GEHUWD Rosseau, Andreas J. M. en De Coninck, Eliza P.; Verschelling, Adriaan en van Cadsand, Sara S. VERTROKKEN Heurkens, Johannes J. J. van Weststraat 1 naar ZundertZeegers, Johannes A. met gezin van Villapark 97 naar Terneuzen Poulsen, Sören B. met gezin van de Ruijterstraat naar Cadzand van Anrooij, Cornelis van Te Waterstraat 11 naar ZundertKamstra, Melchior W. J. van Weststr. 1 naar ValkenswaardBeemsterboer, Geertruida J. e.v. Draaijer met gezin van Beatrixstraat 2 naar Buurmalsen Pennings, Truus van Oranjestraat 9 naar UtrechtDeij, Susanna w.v. de Bruijne van Stationsstraat 18 naar Oostkapellevan Lange- velde, Adriana van Julianastraat 10 naar Oost kapelle Beekman, Wouter A. van Te Waterstr. 11 naar Zundert. VESTIGING IN DE GEMEENTE Verschelden, Georg R van Hontenisse naar Gen. Maczekstraat 3 van Damme, Rosa C. van Hon tenisse naar Gen. Maczekstraat 3 Reedeker, Jacob van Bemmel naar Buitenweg 42 Dielen, Catha- rina L. H. e.v. Geradts, van Leidschendam naar Zuidsingel 1 de Bakker, Theodora P. e.v. Dierick van Vogelwaarde naar Handelstraat 3 Boussen, William F. J. van IJzendijke naar Gen. Maczekstr. 5 Mollet, Henriette E. M. van IJzendijke naar Gen. Maczekstraat 5 Wijnen, Theodorus G. M. van Sittard naar Margrietstraat 9 de Schepper, Eliza M. e.v. Platjouw, van Vogelwaarde naar Handelstraat 9 Platjouw, Theo L. van Hontenisse naar Handelstraat 9Marti Rovira, José van Spanje naar Bylocquestraat 33bov.Vereecke, Alice D. S. van Spanje naar Bylocquestr. 33bov. Gerdes, Gerhardus H. van Vlagtwedde naar Te Waterstraat 11 Michielsen, Johan van Antwerpen naar Robertstraat 34 den Beer, Catharina M. van Antwerpen naar Robertstraat 34Michielsen, Maria van Antwerpen naar Robertstraat 34 Mi chielsen, Isaak J. van Antwerpen naar Robertstraat 34 Michielsen, Adriaan van Antwerpen naar Ro berstraat 34 Kaijser, Willem van Vlissingen naar Stationsstraat 32 Groothaert, Frederica M. van Vlissingen naar Stationsstraat 32 Kaijser, Erszé- beth van Vlissingen naar Stationsstr. 32 Engelse, Gillis van Vlissingen naar v. Middelhovenstr. 29 Stofkoper, Wilhelmina M. van Vlissingen naar v. Middelhovenstraat 29 Engelse, Helena F. W. van Vlissingen naar v. Middelhovenstraat 29 Engelse, Monique G. van Vlissingen naar v. Mid delhovenstraat 29 Buijze, Gijsbrecht van Terneu zen naar v. Gistellelaan 30Vanhijfte, Louise A. van Terneuzen naar v. Gistellelaan 30Buijze, Frank van Terneuzen naar v. Gistellelaan 30 Heemskerk, Jan T. van Oldemarkt naar Pironstr. 1; Ouwens, Margaretha J. van Oldemarkt naar Pi ronstraat 1 Heemskerk, Marieken S, van Olde markt naar Pironstraat 1 Heemskerk, Maarten J. C. van Oldemarkt naar Pironstraat 1 Achter- bergh, Hendrik J. van Goes naar Gen. Maczekstr. 1; de la Houssaije, Adriana W. J. van Goes naar Gen. Maczekstraat 1 Achterbergh, Gerarda A. van Goes naar Gen. Maczekstraat 1 Achterbergh, Hendrik J. van Goes naar Gen. Maczekstraat 1 Dierickx, Hendrik van Vlissingen naar Oudewijk 71 Fiegen, Willem A. van Middelburg naar Gen. Maczekstraat 11; Lindenberg, Maatje C. van Middelburg naar Gen. Maczekstraat 11 Fiegen, Cornelia van Middelburg naar Gen. Maczekstr. 11 Fiegen, Izaak J. van Middelburg naar Gen. Mac zekstraat 11 Fiegen, Johannes P. van Middelburg naar Gen. Maczekstraat 11. VERHUIZINGEN BINNEN DE GEMEENTE Steel, Johan J. met gezin van Nieuwediepstr. 6 gewijzigd in Burchtlaan 6 van Driel, Arie A. met echtg St. Maartenstr. 1 gewijzig d in Mozartstr. 1 Vermeulen, Antonius A. met gezin St. Maartenstr. 5 gewijzigd in Mozartstraat 5Van Goeije, Jo sephus met echtg. St. Maartenstr. 7 gewijzigd in Mozartstraat 7 Geradts, Bernardus van Villapark 102 naar Zuidsingel 1 Pleunis, Angelus A. met gezin van Julianastraat 45 naar Pr. Mauritsstr. 2 de Loos, Willy R. C. met gezin van Walstraat 34 naar Julianastraat 45 Lioen, Albert A. met echtg. van Villapark 22 naar Zuidsingel 30 de Kort, Eduard P. met gezin van Bernhardstr. 7bov. naar Gen. Maczekstraat 9Rosseau, Andreas J. M. van Margrietstr. 14 naar Bernhardstr. 7bov.De Coninck, Eiza P. van Margrietstraat 14 naar Bern- hardstraat 7bov. Helmendach, Daniel J. met ge zin St. Maartenstr. 3 wijziging Mozartstraat 3 Loof, Matthijs J. van Pr. Hendrikstraat 12 naar Singelweg 28 van den Bosse, Pieter G. met gezin van Beatrixstraat 22 naar Kanaalkade 2avan Alten, Jan P. van Oosterstraat 35 naar Singelweg 28 Meesen, Jozias I. met gezin v. Middelhoven straat 29 naar Singelweg 85van Bendegem, Abraham P. met gezin van Bernhardstraat 45 naar Nieuwstraat 9 van Luijk, Hermanus met gezin van Nieuwstraat 9 naar Bernhardstraat 45 Ver schelling, Adriaan van de Ruijterstraat 23 naar Robertstraat 2 van Cadsand, Cara S. van Ka naalkade 68 naar Robertstraat 2. AANTAL INWONERS DER GEMEENTE op 31 december 1963 7941 op 31 januari 1964 7967

Axelsche Courant | 1964 | | pagina 2