OPENBARE VERGADERING mm Frankcring bij abonnement, AXEL ZATERDAG 26 OKTOBER 1963 78e Jaargang No. 4 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG Hoofdredaktie J. C. VINK. Redaktie en Administratie Axel, Markt 12, tel. 0 1155- 646, postbus 16 Drukker - Uitgeefster FIRMA J. C. VINK van de GEMEENTERAAD van Axel op DINSDAG, 29 OKTOBER 1963, des namiddags om 7.00 uur ten stadhuize. Einde der opgravingen van de ruïnes van het kasteel der heren van Axel. MÉ S| M AXELSE COURANT ABONNEMENTSPRIJSLosse nummers 10 cent Kwartaal - abonnement Axel binnen de kom 1,25. Andere plaatsen 1,75, Buitenland 2, ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per man. Bij kontrakten belangrijke reduktie. Ingezonden Mededelingen 30 cent per mos, Kleine Advertentiën 1-5 regels ƒ1,— iedere regel meer 12 cent extra. AGENDA: 1Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Voorstel tot benoeming van 5 leden van c'j Woonruimtecommissie (ex artikel 8 van de Woonruimtewet) 5. Voorstel tot het verlenen van ontslag aan de heer J. C. Overdulve als bestuurslid van de Sportstichting Axel. 6. Voorstel tot het vaststellen van straatnamen in de uitbreidingsplannen „West", „Oost" en het industrieterrein „Noord II". 7. Voorstel tot het garanderen van hypothecaire geldleningen voor de stichting van woningen. 8. Voorstel tot het vaststellen van een veror dening betreffende het oprichten, hebben of gebruiken van slachterijen in de gemeente Axel. 9. Voorstel tot onderhandse aanbesteding van de bouw van een centrale noodslachtplaats en tot het vaststellen van de le wijziging van de be groting van de Vleeskeuringskring Axel voor 1963. 10. Voorstel tot verkoop van een perceel bouw grond, gelegen aan de Kanaalkade, aan de heer J. A. van Menen te Sluiskil. 11. Voorstel tot verkoop van een perceel bouw grond in plan-oost aan de heer J. Jasperse te Sluiskil. 12. Voorstel tot verkoop van een perceel bouw grond gelegen aan de Zuidsingel, aan de heer B. Kloosterman te Brasschaat (België). 13. Voorstel tot verkoop van een gedeelte van het industrieterrein Noord II aan de firma G. J. van Goor te Haarlem. 14. Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Prins Hendrikstraat, aan de heer J. Visser, Prins Hendrikstraat 68, alhier. 15. Voorstel tot aankoop van 2 percelen tuin grond, gelegen tussen de Hospitaalstraat en de Zuidsingel, resp. van de heer W. Jansen te Dordrecht en van de heren D. J. Freeken- horst en J. P. van Bendegem te Axel. 16. Voorstel tot aankoop van de percelen Hos pitaalstraat 17 en 19 van de heer P. Lambert te Axel. 17. Voorstel tot het nemen van een nieuw besluit tot ruiling van grond aan de Buitenweg met het Automobielbedrijf Garage Cito, Gebr. Es- selbrugge N.V. te Axel. 18. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe „Beheersverordening Bedrijven" c.a. 19. Voorstel tot vaststelling van de 7e wijziging der gemeentebegroting voor het dienstjaar '63. 20. Aanbie 'ing gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaarl964 en voorstel tot het benoemen van een tweetal commissies van onderzoek. 21. Voorstel tot volledige overname van de eigen dommen, bezittingen, schulden, rechten en ver plichtingen van de stichting Axelse Bad- en Zweminrichting te Axel per 1 januari 1964. 22. Rondvraag. 23. Sluiting. MEDEDELINGEN In antwoord op de in de raadsvergadering van 24 september 1963 gestelde vragen delen B. en W. mede a. Vraag van de heer DE FEIJTER inzake ver betering van het wegdek van de Armendijk vanaf de Polenstraat tot aan de spoorwegover gang Ingevolge onze vorig jaar gedane toezegging, deze wegverbetering te overwegen zodra de werkzaam heden in het uitbreidingsplan Oost ver genoeg ge vorderd zouden zijn, hebben wij aan de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht en van Gemeentewerken opgedragen hiervoor een plan met kostenraming te maken. Wij hopen U binnen afzienbare tijd een desbetref fend voorstel te kunnen doen toekomen. b. Vraag van de heer DE FEIJTER inzake be zwaren ten gevolge van de versmalling van een gedeelte van het trottoir in de Kerkdreef, in verband met de reconstructie der noord-zuid traverse door c\» kom Het bedoelde trottoir heeft na de reconstructie thans nog een breedte van 1.20 meter. De ver smalling met 1 tegel was nodig om de rijweg op voldoende breedte te brengen. Door deze wijziging kon l'j rijweg ter plaatse op 6 meter breedte ge bracht worden, wat nog meter smaller is dan de overige gedeelten. Is de rijweg smaller dan wordt vanwege het door gaande snelverkeer in beide richtingen de situatie op en boven het trottoir juist gevaarlijker, aange zien :'an het gevaar groter is dat de lading van een vrachtauto over het trottoir reikt (wat overigens verboden is). Hoewel wij er begrip voor hebben dat de geringe breedte van het bedoelde trottoirgedeelte bepaalde bezwaren met zich meebrengt, zijn wij van oordeel dat door l'j reconstructie de in de gegeven om standigheden minst ongunstige oplossing is be reikt. c. Vraag van de heer DE FEIJTER om de ver binding Oosterstraat-Kerkdreef ruimer te ma ken In tegenstelling tot de voormalige situatie, waarbij de zuidelijke hoek te scherp was, vooral voor het aaien met lange wagens, werkt de nieuwe aan sluiting een vlottere passage in de hand. Niet de betreffende reconstructie, doch het ter plaatse geldende stopgebod beoogt afremming van het verkeer vanuit de Oosterstraat. d. Vraag van de heer DE FEIJTER om bij het opbreken van straten zoveel mogelijk rekening te hou 'jn met de belangen van het verkeer Bij het herstel van straten en wegen wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de belangen van het verkeer. Het is echter niet mogelijk dergelijke werken uit te voeren zonder een gedeelte van de bereffende we gen af te sluiten, wat noodgedwongen enige hinder wegens omrij \jn e.d. veroorzaakt. Wij geven U echter de verzekering dat wij steeds trachten deze hinder zoveel mogelijk te beperken. e. Vraag van de heer HAMELINK om te bevor deren dat bij eventuele verdere bouw van bun galows aan de Zuidsingel c'jor de Nederlandse Stikstofmaatschappij N.V. nuancering in de ar chitectuur wordt toegepast Ons streven is er steeds op gericht, de gewenste afwisseling in de architectuur te bereiken, hetzij Aan de opgraving der ruine van het kasteel der heren van Axel is een ein.'j gekomen, ofschoon nog een belangrijk gedeelte van de muurresten onder de grond moeten liggen. Jammer is het, dat maar een gedeelte van de gracht is blootgekomen. Was d'.ze geheel ontgraven, dan zouden de op de kaart van Van Deventer van plus minus 1555 getekende kapel en ander gebouw ook gevonden zijn geworden. Steeds worden er meer muurresten gevonden zo o.a. een lange muur die in de richting loopt van de huizen van Dieleman de Bruine en van Dr Ramselaar. Veel Axelaars zijn al een kijkje gaan nemen van het oude bouwwerk, terwijl ook de heer Renaud van de afdeling kasteelbouw van het Oudh. bodemonderzoek met ingenieur Trimpe Burger de laatste dagen geïnteresseerd aan het graven zijn geweest. Het aan het licht gekomene wordt uitgeteken.' terwijl ook de hierboven afgebeelde luchtfoto werd gemaak't. Een der volgende weken zullen de verzamelde en nog uit te breken oude moppen naar Hulst worden gebracht om gebruikt te worden aan de restauratie van c'j Keldermanpoort, terwijl enkele der opmerkelijkste soorten stenen een plaats krijgen in de AxeLse Boerenkamer. Mede in verband met de hoge kosten van verdere opgravingen wordt het onder zoek voorlopig stopgezet en de muurresten opgeruim_'. (Foto K.L.M. Aero-carto) door overleg met betrokkenen, hetzij c.q. door toe passing van de desbetreffende voorschriften. Dit streven heeft bij het bouwplan der door de heer Hamelink bedoelde bungalows geleid to een zo danige situering, dat eentonigheid wordt verme den. Ook ten aanzien van de verdere bebouwing langs de Zuidsingel heeft dit aspect onze volle aandacht. f. Vraag van de heer HAMELINK om aandacht te besteden aan het gebrek aan voldoende sport velden bij de v.v.-„Axel" Bij de aanleg van nieuwe sportvelden zal aan de accomodatie van de v.v.-„Axel" zeker aandacht worden besteed. Met deze vereniging is thans in principe overeen stemming bereikt over de verbetering van het 2e veld en de aanleg van een oefenterrein. Het is de bedoeling deze verbetering in het aan staand.' winterseizoen uit te voeren, mits de weers gesteldheid dit toelaat en er voldoende werkkrach ten beschikbaar zijn. g. Vraag van de heer OGGEL inzake krediet bewaking Een overzicht van de kredietbewaking is nimmer aan de raad overgelegd, doch uitsluitend aan ons college en aan de Financiële Commissie, omdat deze materie een onderdeel is van de aan ons col lege opgedragen uitvoerende taak. h. Vraag van de heer OGGEL om met de N.V. P.Z.E.M. contact op te nemen inzake het min der goed functioneren van de openbare verlich ting De van gemeentewege uitgeoefende controle op het functioneren van de openbare verlichting en het regelmatige contact ter zake met de N.V. P.Z.E.M. werken uiteraard slechts repressief. De blijkbaar niet steeds te voorkomen storingen in de schakelrelais zijn meestal oorzaak van het door dj heer Oggel gesignaleerde euvel. Geconstateerde storingen worden steeds onverwijld doorgegeven aan de desbetreffende dienst van de N.V. P.Z.E.M. en door deze verholpen. Wij berei.'.n een zo mogelijk afdoende regeling voor, teneinde een intensievere controle te bewerk stelligen. i. Vraag van de heer OGGEL om bij de a.s. wij ziging der leiding van gemeentewerken aan dacht te besteden aan opheffing van de achter stand, eventueel door het aantrekken van meer personeel De reorganisatie van de c'ienst van gemeentewer ken is bij ons college in voorbereiding. Hierbij houden wij er ter dege rekening mede dat gestreefd moet worden naar een zodanige opzet cl'at alle noodzakelijke werkzaamheden, waaronder de on derhoudswerken, regelmatig verricht kunnen wor den. Te zijner tijd zullen wij onze desbetreffende voor stellen aan de raad doen toekomen, j Vraag van de heer OGGEL inzake het schatten voor aankopen van onroerende goederen door de gemeente Wij hebben zodanige maatregelen getroffen, cl'at de betreffende onderhandelingen geen stagnatie ondervinden ten gevolge van de door de heer Oggel bedoel 3j mutaties. Vraag van de heer MAAS inzake het verstrek ken van soepkommen met het gemeentewapen van Axel aan de Beschuttende Werkplaats Hoewel wij grote waardering hebben voor het werk van de Stichting Beschuttende Werkplaatsen „Mid den Zeeuwsch-Vlaanderen", ligt het niet op de weg van c'i gemeente soepkommen aan deze instelling te verstrekken. Niettemin verklaren wij ons bereid, indien daartoe een geschikte aanleiding bestaat waarover wij dan gaarne tijdig onderhands worden geïnformeerd het geven van een stoffelijke blijk van waar dering te overwegen. OVERIGE MEDEDELINGEN. a. bij besluit van 1 oktober 1963 is mej. F. E. Wielan.'* bevorderd tot schrijver A ter secre tarie, ingaande 1 januari 1964 b. bij ons besluit van 8 oktober 1963 zijn M. Roest te Souburg en H. P. Coppieters te Zuiddorpe benoemd tot chauffeur in tijdelijke dienst met ingang van resp. 21 en 28 oktober 1963 c. bij ons besluit van 11 oktober 1963 is aan A. P. Esselbrugge op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als secretaris-penningmeester van de vrij willige brandweer met ingang van 1 januari 64, onder dankbetuiging voor c'j vele diensten ge durende 40 jaar bewezen d. bij ons besluit van 11 oktober 1963 is D. P. Schutz benoemd tot secretaris-penningmeester van de vrijwillige brandweer, ingaande 1 ja nuari 1964 e. bij ons besluit van 15 oktober 1963 is M. van den Dorpel te Kraggenburg benoemd tot plant- soen-arbei_'jr in tijdelijke dienst, met ingang van een nader te bepalen datum f. bij ons besluit van 18 oktober 1963 is aan J. C. Kolijn op zijn verzoek eervol ontslag verleend als chauffeur, ingaande 28 oktober 1963. V.

Axelsche Courant | 1963 | | pagina 1