K?.ü?Dampo Jeugdpuistjes Uit onze Omgeving Axel Predikbeurten Gevonden Voorwerpen Winterdienstregeling Z.V.T.M. Op verschillende trajekten is de dienst regeling uitgebreid tot een uurdienstregeling. Zo is dit het geval met de dienst Sas van Gent - Breskens - Oo„t'burg v.v., Sas van Gent - Westdorpe - Axel - Zaamslag - PPhaven v.v., Terneuzen - Zaamslag - PPhaven v.v. Het invoeren van deze dienstregeling is voor verschillende gemeenten, van belang, omdat de bewoners nu meer gelegenheid heb ben om naar PPhaven te reizen. Vanaf 19 september wordt op de dienst van Graauw naar Kloosterzande v.v. het dorp De Paal aangedaan, hetgeen mogelijk is door de verbetering van de weg. In Sas van Gent zal ook de eerste bus naar Breda van de Poelstraat vertrekken. De laaste bus van Terneuzen naar Sas van Gent is on geveer een kwartier vervroegd, maar heeft nu meer aansluiting van andere plaatsen, zodat gehoopt wordt dat de bezetting van deze bus dienst beter zal worden dan in de afgelopen periode, toen er slechts door enkele personen gebruik van deze bus werd gemaakt. Op de lijn Sas van Gent - Breda v.v. wordt op vrijdagen een 4e rit ingelegd, vertrek 15.02 uit Sas van Gent, aankomst Breda 17.15 uur en op maandagen een 4e rit vanuit Breda om 8.18 uur, aankomst in Sas van Gent 10.19 uur. De direktie van de Z.V.T.M. hoopt dat de belangen van het reizend publiek met deze wijzigingen zijn gediend. De wijzigingen op de dienst naar Breda zul'en waarschijnlijk van belang zijn voor de „Week-end" reizigers, die vrijdags vanuit de Kanaalzone vertrekken en 's maandags terug komen. Plattelandsvrouwen vergaderen in Goes De afdeling Zee'and van de Nederlandse Bond van Platte'andsvrouwen zal donderdag 10 oktober in de „Prins van Oranje" te Goes de provinciale najaarsvergadering houden. Mevrouw A. Racké-Noordijk zal de leden na de afwerking van de gebruikelijke agenda punten vertellen over haar belevenissen als journaliste. Benoeming in Zeeuwse ontwikkelingscommissie In de commissie „Ontwikkeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen" is benoemd de heer J. Lockefeer te Nieuw-Namen. Als plaats vervangend lid is benoemd de heer B. de Keyzer. HERFST- EN WINTERGEVAREN WILLEN WIJ ZIEN - OF GEZIEN WORDEN? ORIëNTATlETOCHT R.K. AXELS 1EUGDWERK Niet de frisse najaarswind en ook niet de steeds dreigende regenbuien konden de Axelse Jeugd er van weerhouden om de fiets-Oriëntatietocht van het R.K. Axels Jeugdwerk tot een grandioos sukses te maken. In een zorgvuldig getimed programma, waarvoor geheel de R.K. Axelse Jeugdleiding was gemobili seerd, zetten zondag 94 deelnemers hun voeten op de pedalen, om aan de hand van een instructielijst, de diverse controleposten te passeren. Vooral de meisjes lieten zich niet onbetuigd, sommigen n.l. vonden de 20 km-tocht wel wat kortze schreven dan ook vol vuur in voor de 30 km-rit. Pastoor de Jong reikte 's avonds persoonlijk de prijzen aan de winnaars uit. Iedere deelnemer ont ving een aardig aandenken. De uitslag van de tocht was als volgt 20 km. 1Martin Stoelinga en Benny Plasschaert; 2. Paul van Hecke en Fons de Dijcker. 30 km. Meisjes 1. Marian Verschelden en Loes de Wever. 2. Irma Borgt en Annemieke Broekhoven. 30 km. Jongens 1. André de Blok en Hanny Sijs; 2. Domien Verstraeten en Jan Vonck. JAARVERGADERING THALIA" Zaterdag 28 september j.l. hield de plaatselijke Muziekvereniging „Thalia - Tremola" haar jaar vergadering in het Gezellenhuis. De leiding van de vergadering berustte bij de heer Vael. Het jaarverslag werd gebracht door de sekretaris, de heer Brandt. De uitgaven bedroegen meer dan de ontvangsten, maar toch gaven de financiën geen reden tot onge rustheid, aldus het verslag van de penningmeester, de heer Maas. Aan de beurt van aftreden waren de voorzitter en de sekretaris, maar zowel de heer Vael als de heer Maas werden herkozen. Ook wera' besproken de deelname aan het drum band-concours te IJzendijke. DE HEER A. P. ESSELBRUGGE DOOR A.N.V.V. ONDERSCHEIDEN Tijdens een vergadering van het bestuur van de Axelse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, welke gisteravond is gehouden, ontving de sekre taris van deze vereniging, dhr. A. P. Esselbrugge, de zilveren legpenning van de Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. De voorzitter van de Provinciale V.V.V., mr. J. Moolenburgh, was daartoe naar Axel gekomen om een gedeelte van de vergadering bij te wonen. In een toespraak zei hij, dat het dagelijks bestuur van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer nauwlettend de verrichtingen van de leden van de plaatselijke V.V.V.'s volgt. Daarbij is het opgevallen, dat dhr. Esselbrugge reeds zeer lange tijd vanaf 1926 het sekre- tariaat van de V.V.V. te Axel met groot enthou siasme heeft gevoerd. Het dagelijks bestuur van de A.N.V.V. is daar voor bijzonder erkentelijk, zo zei dhr. Moolenburgh. Het was hem dan ook een groot genoegen, de heer Esselbrugge deze hoge onderscheiding van de A.N.V.V. te mogen overhandigen. Hij voegde daaraan de wens toe, dat de heer Esselbrugge nog vele jaren aktief werkzaam zou mogen zijn voor het Vreemdelingenverkeer. Tevens bood hij de ge lukwensen van de Prov. V.V.V. aan. De heer J. R. de Jonge, waarnemend voorzitter van de V.V.V. te Axel, dankte mr. Moolenburgh voor zijn komst naar Axel en voor het uitreiken van deze onderscheiding. Hij zei het een eer te achten ook voor de plaatselijke V.V.V. dat de heer Esselbrugge deze onderscheiding ontving. Ook hij bood de heer Esselbrugge zijn gelukwensen aan. Tenslotte bood de heer J. C. Vink namens de burgemeester en de heer IJsebaert, bestuurslid van de V.V.V., welke heren in verband met een ge meentelijke bespreking niet aanwezig konden zijn, gelukwensen aan. De heer Esselbrugge dankte voor de hem be wezen eer. In zijn dankwoord memoreerde hij de oprichting van de V.V.V. en de verschillende fasen, die het plaatselijke V.V.V.-werk had doorlopen. OPBRENGST KOLLEKTE De in Axel gehouden kollekte t.b.v. het Na tionaal Bureau voor Reclassering heeft opgebracht 219,65. VIJFENTWINTIG JAAR BIJ Z.V.TM. Woensdag was het 25 jaar geleden dat de heer H. K. Vioen te Axel in dienst trad van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschappij. Dit feit was voor vele collega's, vrienden en bekenden aanleiding tot het aanbieden van hun felicitaties. Onder de aanwezigen bevond zich ook de heer ir. J. F. Denie, directeur van de Z.V.T.M., verge zeld van de Technisch inspecteur, de heer A. Ree dijk, die de jubilaris een enveloppe met inhoud en zijn echtgenote een bloemstuk aanboden. Hij wenste hierbij de jubilaris en zijn gezin het allerbeste voor de toekomst. Later op de middag mocht de heer Vioen een commissie ontvangen die hem namens het personeel van de maatschappij kwam feliciteren en hem daar bij een geschenk aanbood. Ongetwijfeld zal deze heuglijke dag nog lang in de herinnering van de heer Vioen en zijn echt genote blijven. WANDELTOCHTEN Op zaterdag 12 oktober 1963 organiseert het bestuur van het R.K.-Jeugdwerk, onder leiding van de zeer aktieve Kapelaan Hermans, wandeltochten over de afstanden 5, 10 en 20 km. De start is om 14.00 uur. Het startbureau is ge vestigd in het Gezellenhuis aan de Walstraat. VERGADERING PRO-REGE-PIT Bovengenoemde kommissie kwam bijeen voor het bespreken van haar winterprogramma. Na bespreking van het huishoudelijk agenda kwam de voorlichtingsavond van 4 oktober ter sprake. Spreker op deze avond is Ds. J. J. Poort, legerpredikant te Tilburg. In Axel en Spui volgen eventueel nog film voorstellingen deze winter. Tenslotte werd nog verslag uitgebracht over het bezoek aan a.s. militairen die namens Pro-Rege een map wordt aangeboden bij hun vertrek naar dienst. VERGADERING N.C.V.B. Op donderdag 26 sept. kwam de Afd. Axel van de N.C.V.B. bijeen voor de eerste vergadering van het seizoen. De leiding was bij Mevr. Weijns-Bakker, de presidente. Voor de pauze werden de huishoudelijke zaken afgehandeld en nam Mevr. Maris-v. d. Eijkel af scheid wegens vertrek uit Axel. Na de pauze kreeg Ds. Becht van Zaamslag het woord. Hij had tot onderwerp ,,De zin van het lijden". Voor deze vergadering waren veel leden opge komen. VERGADERING HENGELSPORTVER. GEDULD OVERWINT ALLES" Woensdagavond werd in het clublokaal van de Hengelsportvereniging een vergadering gehouden, welke zeer matig bezocht werd. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer A. van Riel, hierover zijn teleurstelling uit, temeer daar enkele zeer belangrijke punten op de agenda stonden. De notulen van de vorige vergadering, welke door de tweede secretaris, de heer J. Deij, werden opgemaakt, werden onveranderd goedgekeurd. Nadat de verschillende agendapunten door de voorzitter en de sekretaris, de heer J. Rooze, uit voerig waren toegelicht, werden de volgende voor stellen door de vergadering aangenomen le. de uitgifte van dagvergunningen te wijzigen, n.l. voor de viswaters „Kleine Kreek" en Ijsbaan- vijver een vergunning uit te geven 2e. de IJsbaanvijver in de toekomst ook door de jeugd-leden te laten bevissen 3e. opheffing van het voerverbod op de Ijsbaan- vijver 4e. alle wedstrijden voor het kampioenschap te houden op de IJsbaanvijver 5e. het organiseren van een internationale zee- hengelwedstrijd in 1964 6e. de prijzen voor de grootste vis uit te breiden met de vangst van zeelt en winde 7e. het vissen op snoek jaarlijks aan te vangen op de eerste zaterdag in september. MATERIëLE SCHADE Dinsdag 1 oktober j.l. te omstreeks 12.40 uur had op het kruispunt Julianastr./Prins Hendrikstr. te Axel een botsing plaats tussen twee personen auto's. De heer G. V. te Middelburg verleende op de kruising geen voorrang aan onze stadgenoot, de heer J. v. d. B. Bij de botsing liepen beide auto's materiële schade op, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. BEVORDERD Bij besluit van B. en W. van Axel van 1 oktober 1963 is mejuffrouw F. E. Wieland bevorderd tot schrijver-A. Mejuffrouw Wieland is werkzaam ter gemeente-sekretarie van Axel, afdeling Algemene Zaken. BEROEP UITGEBRACHT De Gereformeerde Kerk aan de Pironstraat te Axel heeft een beroep uitgebracht op dominee J. Th. Heemskerk te Oldemarkt in Overijsel. Zoals bekend is er een vacature in verband met het vertrek van dominee van Leeuwen naar Pernis. Dominee van Leeuwen neemt op 13 oktober 's avonds te 18.00 uur afscheid van zijn gemeente in Axel. ZONDAG 6 OKTOBER 1963 Ned. Herv. Kerk 10.00 en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. (H. A. en 's middags H. D.) Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. (In de middagdienst voorbereiding H. Avondmaal.) Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. van Leeuwen. (Bediening H. Avondmaal) 's Middags nabetrachting. Zondag 13 oktober a.s. om 6.00 uur Afscheids- dienst van Ds. A. van Leeuwen. Beroepen Ds. J. Th. Heemskerk te Oldemarkt, (Overijsel). Geref. Gemeente, 10 en 2.30 uurLeesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN 56 OKTOBER Dokter Boor. K.V.P. AFDELING-AXEL VERGADERDE Maandag 30 september j.l. hield de plaatselijke afdeling van de K.V.P. haar ledenvergadering. In het openingswoord van voorzitter M. L. M. IJsebaert was teleurstelling merkbaar over de vrij geringe belangstelling. De heer J. Vink las d'e notulen van de vorige vergadering. Wegens reglementaire aftreding had een alge hele bestuursverkiezing plaats. De heer IJsebaert werd herkozen tot voorzitter. De volgende bestuursleden kwamen uit de bus Sekretaris, de heer J. Vink Penningmeester, de heer v. cl'. BiltBestuursleden de heren E. Maas, E. de Kort, A. Aerts en A. J. M. Kesbeke. Als afgevaardigde voor de Statenkring werd aangewezen de heer A. J. M. Kesbeke, als plaats vervanger de heer M. L. M. IJsebaert. Na de rondvraag sloot de voorzitter de geanni- meerd'e vergadering. drogen in met Purolpoederf i.60enfi.- Bij de Rijkspolitie te Axel als gevonden aangegeven sinds 29 juli 1963 Beige portemonnaie, Margrietstraat 20; donker bruine portemonnaie met inh., Rijkspolitie Zuid- dorpe; collier zwarte kralen, Kanaalkade 42; bruin- lederen aktetas, Rijkspolitie Axel; belichtingsmeter, Schoolstraat 2, Koewacht; bosje sleutels, Rijks politie Axel; regenpijpen, Capellestraat 49, Axel; bruine portemonnaie, Bernhardstraat 48; zonnebril in étui, Rijkspolitie Axel; een touw, Nieuwendijk 40; gouden trouwring. Zeestraat 15; bromfietsbril, Beatrixstraat 4 psalmboekje, Margrietstraat 23 overall, Sassing P 58; hondenhalsband met penning, Zeestraat 15 bankbiljet, Pironstraat 48 linker dameshandschoen (zwart), Julianastraat 30; bruin dekzeil van landbouwwagen, Sassing P 10; dames polshorloge, Weststraat 2; grijze regenjas, Rijks politie Axel; kinderportemonnaie met inh., Rijks politie Axel; een konijn, Kaaiwal 3; herenrijwiel, Julianastraat 99; neuswieltje van caravan, Kanaal kade 60; een rechter damesschoen, Rijkspolitie Axel; fietspompje (wit), Rijkspolitie Axel; een paar zwar te regenpijpen, Julianastraat 5; zwarte alpinomuts, Emmastraat 16; een schakelkettinkje, Kerkstraat 8. Of wij willen zien of gezien willen worden is veelal een kwestie van persoonlijke smaak, en over smaak valt niet te twisten. Maar in het hedendaagse verkeer is geen discussie mogelijk daarin is het een zaak van zélf zien èn (goed) gezien kunnen worden Nu de dagen korter worden en de schemer vroe ger invalt, zult u meer dan in d'e afgelopen maan den in schemer of donker naar huis of elders heen rijden. U zult dezer dagen waarschijnlijk voor het eerst sedert lange tijd de lichten weer moe ten ontsteken als u in uw auto of op uw twee- wieler zit. Kijkt u dan even na, of alle lampjes nog wel branden vooral het achterlichtje is héél be langrijk om „gezien te worden". Bij enkele steek proeven, door het Verbond voor Veilig Verkeer georganiseerd, is komen vast te staan dat bij een relatief groot aantal voertuigen de lichtcontacten slecht waren, waardoor de verlichting niet naar behoren kon functioneren gezien het feit dat tal van automobilisten bij deze enquête opgaf dat hun wagen kort tevoren een service-beurt had onder gaan, is de indruk gevestigd dat sommige garage bedrijven hieraan wel eens onvoldoende aandacht besteden. Bij het onderzoek is tevens komen vast te staan dat meer dan de helft van de automobilisten geen reservelampjes bij zich heeft en ook geen schroe vendraaier. De schroevendraaier is in verreweg de meeste gevallen onontbeerlijk om kapotte lampjes te vervangen Een set reservelampjes is bovendien maar een eenmalige uitgave en niet zo'n grote zodat het Verbond alle bestuurders van motorvoer tuigen (maar ook fietsers) met klem adviseert een stel in reserve „aan boord" te hebben. Naar de mening van het Verbond* is echter de veiligste weg op gezette tijden alle lampjes te ver nieuwen of ze nu goed zijn of niet. Zo'n zgn. „groepsvervanging" biedt grotere zekerheid dat uw verlichting altijd in orde is. En het is bovendien economisch ook Om de hoeveel tijd deze groepsvervanging moet plaats hebben, is afhankelijk van het type auto en de soorten lampjes. Als richtlijn kan worden aange houden elke twee jaar. Wanneer u op regel matige tijden al uw lampen vernieuwt en de con tacten regelmatig op corrosie en verbuigingen con troleert, weet u zeker dat u zélf ziet... en gezien wordt.

Axelsche Courant | 1963 | | pagina 2