POCKETS Fa. J. C. Vink PUROL in huis! schïLtiv?an Langs de Scheldestromen Bouwplan voor kleuterschool en 282 woningen in Terneuzen. Gemeente krijgt gebruik van gymnastieklokaal. In het zuidelijk deel van Terneuzen zal binnen afzienbare tijd behoefte ontstaan aan een nieuwe kleuterschool. De bezet ting van de kleuterschool aan de Oranje straat beweegt zich al geruime tijd rond om de maximale opnemingscapaciteit van 160 leerlingen. De voortgaande bebou wing in het centrum van het uitbreidings plan zuid en omgeving binnenkort wor den daar weer twee woningflats afgele verd maakt het noodzakelijk maatrege len te nemen om de te verwachten aanwas van kleuters op te vangen. Het gemeentebestuur van Terneuzen meent dat nieuwbouw elders de voorkeur verdient boven uitbreiding van de be staande kleuterschool. De meest geschikte plaats wordt genoemd de Dokweg. In de eerste plaats, omdat dan kleuterscholen aanwezig zijn aan beide zijden van de Axelsestraat. Deze drukke verkeersweg en de invalsweg zullen dan voor school bezoek niet meer behoeven te worden overgestoken door de kleuters. Gedacht wordt aan een school met twee klassen. Daar de bebouwing van zuid west nog niet geheel is voltooid, kan nog geen lijst van leerlingen worden overge legd om te bewijzen dat aan de gestelde voorwaarden is voldaan. Maar het toe komstige voedingsgebied voor deze school, aldus b. en w. in een praeadvies aan de gemeenteraad die op donderdag 5 septem ber a.s. in vergadering bijeenkomt, staat bij voorbaat vast omdat juist in die stads wijk een bouwplan van 282 woningwet woningen op stapel staat. Om te voorkomen dat de scholenbouw achterblijft bij de woningbouw verzoeken b. en w. de raad hen te machtigen maat regelen voor de bouw van de school te nemen. 282 woningen. De bouw van die 282 woningen plus zestig garageboxen maakt ook deel uit van de raadsagenda. De woningbouwver eniging ,,Werkmansbelang" heeft name lijk een verzoek ingediend om de daarvoor benodigde gronden aan te kopen. Het gaat hier om 126 eengezins-, 48 bejaarden- en 108 galerijwoningen. De grondprijs per eenheid is bepaald op 1836 voor een bejaardenwoning (twee woonlagen), 2500 voor een galerijwo ning en 600 voor een autobox. Omgerekend betekent dit per m2 44,30 voor galerijwoningen, met garages en 24 vcor de bejaardenwoningen. De grondprijs voor de eensgezinsbouw werd gehandhaafd op die van het exploitatie plan, n.l. 14,55 per m2. Aan de raad wordt voorgesteld de gronden te verko pen. W aterlandkerkje tegen herindeling van gemeenten. Het gemeentebestuur van Waterland kerkje heeft de leden van de gemeente raad een praeadvies toegezonden inzake de herindeling van de gemeenten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze aangelegen heid zal in de raadsvergadering behan deld worden. B. en W. stellen de raad voor ,,Een besluit te nemen, waarbij tot uit drukking komt, dat de raad tegen herin deling van de gemeenten is en voor hand having van Waterlandkerkje in haar hui dige vorm". „Indien deze gemeente toch onverhoopt bij een herindeling betrokken wordt", al dus het praeadvies van b. en w., „wordt aan een combinatie van de gemeenten Oostburg - Schoondijke en Zuidzande de voorkeur gegeven". Hierbij wordt dan rekening gehouden met de grenscorrecties met aangrenzende gemeenten, die om praktische en voor de hand liggende redenen nodig zijn. Speeltuincorso KloosCerzande. Zaterdag a.s. houdt de speeltuinver eniging „De Honte" te Kloosterzande voor de zesde maal een speeltuincorso. De werkzaamheden hieraan verbonden zijn reeds enige tijd in volle gang. De buurt schappen maken zich op, om bij het corso, zo goed mogelijk voor de dag te komen. Het corso zal bestaan uit, praalwagens lopende groepen en individuele deelne mers, die verschillende onderwerpen zul len uitbeelden. De stoet zal worden opge steld op de Groenendijk, bij het Wilhel- minaplein. Van daar begint om drie uur een rondgang door de verschillende stra ten, waarbij verschillende muziekgezel schappen hun medewerking zullen verle nen. De deelnemers dingen mede, naar verschillende prijzen. De feestdag zal wor den besloten met een cabaret te Hoek en Bos. waaraan verscheidene artisten mede werken. Derde „Koker" in Haringvlietbrug. Streefdatum nog steeds 1 juli. Er komt „lijn" in de Haringvlietbrug. De vaste oeververbinding tussen Goeree- Overflakkee en de Hoeksche Waard, die straks zo'n belangrijke schakel zal worden in de nieuwe Zeeuwse noord-zuid weg van Goes naar Rotterdam. Donderdag morgen is de rijvloer boven het zon weer kaatsende water bij Numansdorp weer honderd meter langer geworden. Met een rcutinegebaar, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, tilden de stake rige vijzeltorens op de zolderbakken de derde kokeroverspanning op haar plaats op de steunpunten van de grijze, beton nen pijlers. Een derde deel van de Haringvlietbrug ligt er nu een nieuw stuk staalconstruc tie van 830 ton in gewicht is tegen de twee andere gepast. Precies volgens het „draaiboek" is het gistermorgen allemaal in zijn werk gegaan. En toen de twee slepers, die de mannen van rijkswaterstaat en het aannemingsbe drijf Penn en Bauduin te Dordrecht even na het middaguur met de lege transport- bakken over het Hollandsch Diep terug voeren, was het beeld plotseling radicaal veranderd. Zelfs het minst geoefende oog op waterstaatswerken zag het nu duide lijk voor zich dit wordt de brug Het waren niet langer verspreide, wat bizar boven en uit het water stekende karweien met veel beton, heipalen en steigers, sta len kokers en rokende machines. Het wa ren stukjes waterbouw geworden, waaruit ieder zich nu de strakke lijn van oever tot oever voor het oog kan halen. De lijn van de stalen brug, waarvoor de gezamenlijke gemeenten op Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duiveland het geld op tafel hebben getoverd. De brug, die anders pas anno 1968 voor de wegge bruikers zou kunnen worden vrijgegeven en die nu half volgend jaar te berijden zal zijn. Het heeft geduurd van 4 april voor dat een volgende overspanning aan de twee eerste kon worden geschoven. Vier maanden van de zomer zijn voorbijgegaan en er kwamen geen overspanningen uit de richting Dordrecht aanvaren. In deze stagnatie-periode heeft zich de winter- 1963 op het werk aan de Haringvlietbrug gewroken. De ijzige winter, die zijn schot sen tegen de pijlers in-aanbouw heeft la ten beuken, daar in het woelige driestro- mengebied van Haringvliet, Volkerak en Hollandsch Diep. Het „natte werk heeft de afgelopen winter lang stilgelegen. De pijlers kwa men geen metertje hoger en ook op de „werven waar de staalconstructies voor de brug, de overspanningen van 106 meter lengte zouden worden gemaakt, vlotte het niet al te best. Wandeltocht. Voor de tweede „Flandria" wandel tocht die zaterdag 31 augustus a.s. te IJzendijke zal worden gehouden, blijkt een grote belangstelling te bestaan. Reeds nu hebben zich ruim 400 wandelaars op gegeven, onder wie 17 groepen. De oudste tot nu toe opgegeven wandelaar is 71 jaar. Hij zal deelnemen aan de 26 km.-tocht. De afstanden waarop kan worden deel genomen zijn 6, 12, 18 en 26 km. Gestart wordt nabij café „De Does" aan de Koninginnestraat vanaf 2 uur. Drie drumbands zullen de tippelaars uitgeleide doen. Na het défilé vindt in het „Hofzichttheater de prijsuitreiking plaats. W oensdrecht" te water in Vlissingen. Op zaterdag 21 september zal het mo torvrachtschip „Woensdrecht", dat in aanbouw is voor rekening van Phs. van Ommeren N.V. op de werf van de N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen te water worden gelaten. De doopplechtigheid zal worden ver richt door mevr. S. C. de Casembroot- Barcnesse van der Feltz, echtgenote van de Commissaris van de Koningin in Zee land. Het schip heeft een lengte over alles van 157,40 meter. De breedte is 20 meter, de diepgang 9,31 meter. Het draagver mogen als gesloten schutdekker zal 14.800 ton bedragen. Zeehengelen in Sluiskil. De zeehen gelvereniging „Sluiskil" zal zondag 1 september haar jaarlijkse inter nationale zeehengelwedstrijd houden. Deze wedstrijd zal gehouden worden in de Westerschelde nabij de watertoren te Terneuzen en zal van 11 tot 14 uur duren. Voor dit concours bestaat een grote be langstelling daar deze wedstrijd ook mee telt voor het Westerschelde kampioen schap. Zwemwedstrijden te Sas van Gent. Vandaag, zal in het kanaal Terneuzen- Sas van Gent weer de jaarlijkse inter- naionale 2-km zwemwedstrijd worden ge houden. De wedstrijd is georganiseerd door de Sasse zwem- en poloclub „Bruin vis". Het is de -29e maal dat deze tradi tionele langebaanwedstrijd wordt gehou den, waarvan 17 maal internationaal. Aan dit sluitstuk van het Zeeuwse zwemseizcen zullen ook weer vele goede zwemmers en zwemsters uit geheel Ne derland deelnemen. Velen zullen proberen hun 10 km vol te maken in het kader van de Zwemkroniek-wisselbeker. Dit is een landelijke wedstrijd verdeeld in wedstrij den van 2 en 3 km. De winnaar van vorig jaar, Tino Janssen zal dit jaar zijn beker verdedigen. Bij de dames maakt mej. Nicolai van ZIAN uit Den Haag een goede kans als eerste dame over de „eindstreep" te zwem men. De Zeeuwen Theunie v. d. Heuvel en Michiel de Pooter zullen hun wissel beker weer sterk verdedigen gezien de laatste wedstrijden die zij zwommen, o.a. de havenwedstrijd in Breskens. Wie dit jaar met de Bruinvisbeker naar huis kan gaan valt moeilijk te zeggen. De winnares van vorig jaar bij de dames mej. C. Melieste zal zeer zeker moeten strijden tegen de teruggekeerde Heieen de Vries en de jeugdige Ellen de Cooker. Bij de heren van Bruinvis zal zeer ze ker strijd worden geleverd tussen de he ren José van de Berghe (winnaar van vorig jaar), M. de Cooker en I. Cappaert. Douche-automaat in Breskens gelicht. Eenenvijftig kwartjes bedroeg de buit na het lichten van een automaat van de douches op het kampeerterrein van de N.V. Zeebad „Breskens" te Breskens. De onbekende dader had het dezer da gen bij zijn snode daad gemakkelijk de automaten zijn geplaatst in de douche ruimten en ze zijn van niet te stevige ma kelij. Het is dus daar mogelijk om -rus tig onder de douche staand tegelijk het voor het douchen benodigde kwartje en méér „terug te nemen..." De Bres- kense politie heeft de zaak in onderzoek. VOGELWAARDE Streekploegwedstrijd in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen De weerselementen waren de streek ploegwedstrijd voor Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, die zaterdagmiddag te Vo gelwaarde werd gehouden, niet gunstig gezind. De deelnemers, die het buiten werken gewoon zijn, lieten zich echter door regen en wind niet afschrikken. Wèl moest als gevolg van de weersomstandig heden uitgezien worden naar een ander terrein, hetgeen beschikbaar gesteld werd door de heer A. Mangnus. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door vertegenwoordigers van de drie land bouworganisaties, hun jongerenverenigin gen, de landarbeidersbonden en de ,Boval' In eerder gehouden wedstrijden waren deze deelnemers geselecteerd. Ondanks het slechte weer bestond voor deze krachtmeting veel belangstelling. Er werd geploegd in twee categorieën, namelijk het rondgaande en met wentelploegen. De winnaars zullen uitkomen op de provin ciale wedstrijd, die gehouden zal worden in de Wilhelminapolder bij Goes. De uitslag was als volgt Wentelploegen: 1. R. van Hoeke, Zuid- dorpe, 77!/3 pnt.; 2. Van de Vijver, Koe wacht, 75 pnt.3. J. de Pooter, Spui, 742/3 pnt.; 4. C. Steendijk, Axel, 731/3 pnt.; 5. Pijpelink, Axel-, 66J/4 pnt.; en 6. J. van de Ree, Zaamslag, 65!/3 pnt. Rondgaande ploegen 1. M. Wieland, Zaamslag, 82J^ pnt.; 2. F. van Hoeve, Terneuzen, 77x/3 pnt.; 3. Kerckhaert, Graauw, 7D/3 pnt.; 4. J. Haak, Hoek, 67x/3 pnt.; 5. A. Scheele, Boschkapelle, 67 pnt.; 6. J. de Putter, Axel, 63J^ pnt. en 7. D. de Pooter, Zaamslag, 611/3 pnt. Jacht na vertek uit Vlissingen zoek? Gisteren heeft een Neptune van het marinevliegkamp Valkenburg enige uren gezocht op de Noordzee tussen Vlissin gen en de kust van Zuid-Engeland naar een Engels jacht, dat mogelijk in moei lijkheden is gekomen. Aanleiding tot de vlucht van de Neptune was een bericht .van North Foreland-radio, dat heeft ver zocht uit te zien naar het jacht .Deborah' uit Malden in Essex, dat op 22 augustus uit Vlissingen is vertrokken met bestem ming Malden en waarvan sindsdien niets meer is vernomen. De jachthavenmeester te Vlissingen heeft meegedeeld, dat de „Deborah", die ongeveer 7 meter lang is maar overigens volkomen zeewaardig, inderdaad op 22 augustus uit Vlissingen is vertrokken. Het scheepje was daags tevoren in Vlissingen aangekomen uit Veere na een tocht door Nederland. Het wordt bemand door de eigenaar, de heer Rob Daws uit Malden, en diens echtgenote. De „Deborah" heeft geen radio aan boord. De jachthavenmeester te Vlissingen acht het niet uitgesloten, dat het scheepje tijdens het slechte weer van de afgelopen week de wijk heeft genomen naar een kleine haven aan de Vlaamse kust. Schipper verkocht gestolen schroot. De uit Geertruidenberg afkomstige bin nenvaartschipper Van A. heeft vorige week in Vlissingen circa duizend kilo gram schroot waarde 100,ver kocht, afkomstig van diefstal. De man had schroot verscheept naar Vlissingen. Tijdens het lossen in de ha ven hield hij stukken schroot achter tot een gewicht van circa duizend kg. 's Avonds laat kwam de Middelburgse handelaar H. K. het gestolen schroot met een vrachtauto ophalen. Juist het overla den op het late uur wekte achterdocht. Toen de gemeentepolitie de tip ontving, was het schip reeds vertrokken, maar het vaartuig kon de volgende dag in Kats worden achterhaald. Zowel tegen schip per Van A. als tegen de Middelburgse koopman K. de laatste wegens heling werd proces-verbaal opgemaakt. Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen, Schrale huid. BGERDERIJBRANDEN juni 1963 De hoofdinspecteur voor het Brand weerwezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand juni 1963 twee en twintig boer- derijbranden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen, vier in Friesland, vier in Ove rijssel, vijf in Gelderland, één in Noord- Holland, twee in Zuid-Holland, vier in Ncord-Brabant en één in Limburg. De directe schade, door deze branden aange richt, wordt geraamd op 853.050, Zes van deze branden werden veroor zaakt door het spelen met vuur, één door het verbranden van afval, drie door von- ken uit een trekker, één door lasvonken, één door oververhitting van een schoor steen, één door een gaskachel, één door een verwarmingslamp, twee door bliksem inslag, één door zelfontbranding van che micaliën, één door kortsluiting, terwijl in vier gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen om: 3 koeien, 64 kalveren, 4 mestvarkens, twee fokvar- kens, 21 biggen, 462 kippen, 7683 kuikens en 60 slachtkuikens. C. A. ARTS AXEL Afwezig v.a. vrijdagavond 30 aug. t.m. dinsdag 17 sept. Wegens HEROPENING Café „De Weegbrug" AXELSE SASSING bij G. L. DE SCHEPPER op ZATERDAG 31 AUGUSTUS a.s. PALING KAARTING Aanvang 7 uur stipt. In chrijvingen tussen 6 en 7 uur. In'eg 1,50 Prima d.anken Be'eefd aanbeve'end, G. L DE SCHEPPER-VAN OVERVELD CAFE „DE WEEGBRUG" Axelse Sassing - Axel.

Axelsche Courant | 1963 | | pagina 3