MUTATIES BEVOLKING VERTROKKEN Faillissementen PARKEREN TIJDENS DE FEESTWEEK. In de feestweek van 22 tlm 29 juni a.s. voor de viering van AXEL 750 JAAR STAD" zullen de parkeerplaat sen Szydlowskiplein, Markt en par keerterrein aan de Oranjestraat geslo ten zijn. In verband hiermede zijn de onder staande terreinen en straten als par keerruimte aangewezen 1. Stationsplein N.S. 2. Emmastraat 3. Singelweg 4. Speelweide Chr. L.T.S. Buiten weg 5. Kanaalkade, beide wegen, helft wegdek 6. Zuidsingel, helft rijweg berm kreekzijde. Op alle straten en wegen dient steeds rechts geparkeerd te worden. BUSDIENSTENalle lijndiensten der Z.V.T.M. vertrekken en komen aan in de Buitenweg hoek Szyd lowskiplein. Langs de Scheldestromen Welfare-kursus gestart in Goes. Onlangs is in huize ,,De Berg in Goes een welfarehelpsterkursus gestart, waar aan wordt deelgenomen door 14 dames. Van deze kursisten wonen er negen in Goes. De overigen komen uit Hansweert, Hoedekenskerke, Heinkenszand, Ovezan- de en 's Heerenhoek. Mevr. A. W elten- Boeren is leidster van deze groep. De kur- sus omvat in totaal 15 lesavonden, die met uitzondering van de maanden juli en au gustus, wekelijks worden gehouden. Naar verwacht wordt zal men eind van dit jaar nog kunnen beginnen met het ver lenen van welfare hulp aan daarvoor in aanmerking komend chronische zieken en bejaarden in de verschillende parochies en inrichtingen. Mej. Ch. Romeyn, hoofd- welfareleidster van de landelijke Zonne bloem, verzorgt de praktische lessen van deze kursus. Zij zal onderricht geven in de beoefening van allerlei soorten handen arbeid. Verder zullen als docenten van deze kursus optreden de heer F. van Nirop, landelijk direkteur van het Zonne- bloemwerk, zr. Vernimmen, rektor Ver- durmen van het ziekenhuis te Oostburg, dr. J. Weiten te Goes, diens echtgenote mevr. Welten-Boeren, drs. W. Dusarduyn direkteur van de kath. raad van maat schappelijk werk te Goes, zr. Eurosia, di- rektrice van het ziekenhuis St. Joanna te te Goes en mej. Th. Favejee, welfareleid ster in het St. Jozefziekenhuis, Vlissingen. Bloemenshow te Kapelle. De vereniging „Floralia" te Kapelle zal dit jaar met het organiseren van bloemen tentoonstellingen haar vijfde lustrum vie ren. Het ligt in de bedoeling, deze in sep tember te doen plaatsvinden. Ter gelegen heid van dit jubileum zal ze een grootse opzet krijgen. De wedstrijd in het opkweken van pot planten door leerlingen van de lagere scho len zal dit jaar weer op de voorgrond staan. Deze week heeft het bestuur aan de kinderen bijna vijfhonderd planten uit gereikt. Er zal tevens weer een school- wisselbekerprijs aan verbonden zijn. Verder zullen ook partikulieren weer inzendingen kunnen doen in diverse kate- gorieën. Grote belangstelling is er dit jaar voor de wedstrijden in het kweken van dahlia's en chrysanten door partikulieren. Grafici gaan exposeren in gemeentehuis H'u'st. Zaterdagmiddag 22 juni a.s. zal burge meester A. L. S. Lockefeer in de trouwzaal van het gemeentehuis in Hulst een expo sitie van in hoofdzaak grafische kunst openen, waaraan wordt deelgenomen door de jonge Hulsterse kunstenaar Guido Met sers, de Vlaamse xylograaf Gerard Gau- daen uit St. Niklaas-Waas, de Duitser Helmuth L. Günther uit Dusseldorf-Ger- resheim en Guido Metsers' Antwerpse vriend Luc Mayeres. De tentoonstelling wordt door de kunstenaars zelf ingericht, zonder subsidie van de gemeente. Straa'jager vlak boven strand Cadzand Een straaljager van de Koninklijke Luchtmacht veroorzaakte maandagmiddag om tien over twaalf grote opschudding op het strand te Cadzand. Dit toestel vloog namelijk op enkele tientallen meters over het strand. Verschillende vrouwen en kin deren verlieten van schrik het strand. De burgemeester van Cadzand, de heer J. A. Leenhouts, laat een onderzoek in stellen naar de basis van het toestel dat deze opschudding veroorzaakte. Ruil verkavel ingskommissie Walsoorden geïnstalleerd. Gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen heeft dinsdagmorgen de plaatselijke kom missie voor de ruilverkaveling Walsoorden geïnstalleerd. Een korte plechtigheid in het raadhuis te Kloosterzande van de gemeente Hontenisse luidde de feitelijke werkzaam heden voor de ruilverkaveling van ruim 1100 ha in. Deze ruilverkaveling heeft als belangrijkste aspekt dat nu de schade van de direkt belanghebbenden bij de verbete ring van de haven van Perkpolder (over een oppervlak van 50 ha) nu over het hele blok kan worden uitgesmeerd". De ruil verkaveling is daarom niet alleen een agra risch belang, maar een belang voor de ont wikkeling van de hele streek. Hierop en op het feit dat de ruilverkave ling Walsoorden nauw verbonden is met de ruilverkaveling Stoppeldijk wees de heer Van Dongen in zijn toespraak. De voor bereidingen voor de werken aan de veer haven van Perkpolder beginnen nog dit jaar en in 1964 moet de veerhaven er ko men. De ruilverkaveling van Walsoorden zal daarom gelijke tred hiermee houden. Auto vloog uit de bocht op rijksweg. Maandagavond tussen half elf en kwart voor elf is mevr. M. B.-H. te Kruiningen met haar open personenauto op de rijksweg tussen Kruiningen en Krabbendijke bij Luchtenburg uit de bocht gevlogen en in een sloot terecht gekomen. Zij werd op advies van dr. P. Allewijn te Kruiningen overgebracht naar een ziekenhuis te Goes. De auto werd zwaar beschadigd. Jantje van Sluis werkloos. Jantje van Sluis, Vlaanderens oudste klokkenist is werkloos. Gelukkig maar tij delijk want het carillon van het Belfort wordt voltooid, zodat straks alle mogelijk heden voor een verantwoord carilloncon cert aanwezig zullen zijn. Tussen 1 juli en 1 septèmber zullen de woensdagen dan ook bestemd zijn voor het geven van carillon concerten van 1617 uur en van 2021 uur. Prof. E. Delmotte, stadsbeiaardier te Ronse(België) heeft hiervoor zijn mede werking toegezegd. Prof. Delmotte con certeerde o.a. reeds te Dublin, Fatima, Münster en Rouaan. Bekendmakingen ZATERDAG 22 JUNI 1963 van 18.00 - 19.00 uur WEGENVERKEERSREGELING BUITENWEG, hoek Szydlowskiplein Burgemeester Rijpstra opende expositei „Oud-Terneuzen". In café ,,De Vriendschap'' heeft burge meester mr. H. Rijpstra van Terneuzen de tentoonstelling „Oud-Terneuzen" officieel geopend. Voorzitter J. de Vries was het gemeentebestuur bijzonder dankbaar voor deze belangstelling. Hij verwelkomde ook oud-burgemeester mr. W. Teilegen, die tijdens zijn ambtsperiode zijn medewerking gaf aan het tot stand komen van het boek van dr. Wesseling „De geschiedenis van Terneuzen". Burgemeester mr. Rijpstra zei dat de tentoonstelling van deze nog jonge ver eniging op een goed moment is gekozen, daar de stad op zo'n snelle wijze aan het veranderen is en vele dierbare dingen voor vooral oudere mens enverloren gaan. De burgemeester stelde een daadwerkelijke steun van het gemeentebestuur in het voor uitzicht. Deze eerste tentoonstelling was slechts een bescheiden begin, mogelijk gemaakt door de medewerking van zeer velen, zo als de voorzitter in zijn openingswoord zei. Het was overigens eep zeer goed verzorg de en overzichtelijke tentoonstelling van grotendeels oude kaarten van het gewest en de stad. Daarnaast waren er een aantal foto's van enkele fraaie punten, die bij de ontwikkeling van de stad tot stand zijn gekomen. SPORT ST. ELIZABETH-ZIEKENHUIS SLUISKIL Op maandag 17 juni a.s. HOUDT dr. D. Dorrepaal GEEN SPREEKUUR. AXEL TOT EN MET 31 MEI 1963 GEBOORTEN den Beer, Catharina F. M. Irenestr. 10; Lambert, Franciscus G. Robertstr. 34; Strijdonck, Carla A. Olivierstr. 53; Deij, Marinus A. Zeestr. 15; van den Bos, Rudolphus H, J. Kanaalkade 56a; Bizzotto, Massimo G. Villapark 89; Bartels, Nicolaas J. Weststr. 64; ansen van Rosendaal, Pieter A. J. Margrietstr. 53; Wieland, Conny Julianastr. 60; Koole, Cornelis M. Te Waterstr. 24; Mieras, Inge borg S. Stationsstr. 41; Sol, Elizabeth N. Bern- hardstr. 43; de Pooter, Geertrui Julianastr. 81; Ypma, Albert Weststr. 55; Schuitvlot, Suzanna P. Wijk M 36; Dieleman, Geertruida P. Prins Hen- drikstr. 29; de Feijter, Jacobus A. Wijk L27. OVERLEDEN Renique, Robert E. Villapark 34; Lauwers, Edu- ardus Nieuwendijk 62; Sijs, Edumondus A. By- locquestr. 47; Hoogesteger, Adriaan Oudewijk 30; Jansen, Cornelis Hendrik Noordstr. 9; van Kampen, Gerrit Julianastr. 62; Hamelink, Pieter Bernhardstr. 2 ben. GEHUWD Smits, Henri A. J. en Rombaut, Emelia M. M. Crijnssenstr. 12; Compiet, Ronny A. en van Geet- sum, Annita R. A. Terneuzen; Vonck, Theodoor A. C. en Buijze, Dina Wijk P 6; Teirlijnck, Camiel L. E. en van Eenennaam, Catharina E. Westdorpe; Coquet, Urbain A. en Wieland, Jozina E. Wachte- beke (B.)Witte, Adriaati M. en Comelissen, Maria A. Wijk N 55. Buijs, Brigetta L. e.v. Verstraeten, van Nieuwen dijk 55 naar Terneuzen; Verstraeten, Paul F. M. van Irenestr. 14 naar Terneuzen; de Brouwer, Benny van Beatrixstr. 28 naar St. Jansteen; van den Bos, Boudewijn F. van Bankertstr. 11 naar Dordrecht; Cornelissen, Rosalia C. e.v. Verpoorte, van J. de Moorstr. 12 naar Dordrecht; Lambert, Willibrordus J. S„ van P. Paulusstr. 3 naar Eind hoven; van Geetsum, Annita R. A. ev. Compiet, van Margrietstr. 42 naar Terneuzen; Bronz, Jo hannes A. met echtg., van Zuidsingel naar Eelde; van Dam, Anthonie, v. Middelhovenstr. 28 naar De Bildt; van Brummelen, Berta A. met kind, van Maria w.v. Wolfert, van Nieuwstr. 2 naar Hulst; Haak, Adriana P., van Sassing Q 1 naar Qost- kapelle; van den Berg, Adrianus U„ van Pironstr. 14 naar Hongkong; Herrebout, Gelein met 3 kin deren van Noordstr. 43 naar Waasmunster B.) Wiemes Maria, van Fort L 35 naar Sint Niklaas (B.)Scheele, Pieter met echtg., van Margrietstr. 9 naar Apeldoorn; van Eenennaam, Catharina E. e.v. Teirlijnck, van Pr. Hendrikstr. 25 naar Westdorpe; Wieland, Jozina E. e.v. Coquet, van de Ruijterstr. 7 naar Wachtebeke (B.)de Feijter, Cornelis A. met gezin, van Calandstr. 2 naar Terneuzen; Haijielink, Jan met gezin, van Magrette N 28 naar Terneuzen; de Pooter, Elisabeth, van Langedreef L 54 naar Zaamslag. VESTIGING IN DE GEMEENTE van Driel, Arie A., Steel, Lisette E. van We- meldinge naar St. Maartenstr. 1; Vos, Maria J. E. salonw. „Mabuwat", van Doetinchem naar Nieu wendijk; Geradts, Bernardus van Terneuzen naar Villapark 14; Gerrts, Elisabeth M. Y. van Apel doorn naar Villapark 14; van der Veldt, Jacobus f. M. van Haarlem naar Stationsstr. 1; Janssen, Petronella M. J. e.v. Hamerlinck van Heerlen naar Pironstr .8bov.; Vonck, Theodoor A. C. van Sint Jansteen naar Wijk P 6; Verschueren, Leonardus A. A. C. van Vogelwaarde naar Wijk K 37; Witte, Adriaan M. van Terneuzen naar Wijk N 55; van Rijs, Jan woonark „Troyka" van Zoetermeer naar Wijk Q; Diks taal, Trijntje e.v. Naeije, van Aven- horn naar Noordstr. 62; de Blaeij, Francois, van Breda naar P. Paulusstr. 22; Oppeneer, Willem, van Terneuzen naar Julianastr. 33; Kooi, Louw- renzo van Ermelo naar Margrietstr. 9; Venema, Petronella H. van Ermelo naar Margrietstr. 9; Kooi, Louwrenzo van Ermelo naar Margrietstr. 9; Kooi, Anne M. S. van Ermelo naar Margrietstr. 9; Kooi, Johanna F. van Ermelo naar Margrietstr. 9; Kooi, Fokko van Ermelo naar Margrietstr. 9; Naeije, Willem van Terneuzen naar Noordstr. 62; Alblas, Johannes van Rotterdam naar Emmastr. 90; Veenstra, Mient van Ermelo naar Nieuwstr. 48; Kottier, Truusje J. van Ermelo naar Nieuwstr. 48; Veenstra, Johannes G. van Ermelo naar Nieuwstr. 48; Veenstra, Willem L. van Ermelo naar Nieuw str. 48; Veenstra, Roelof K. van Ermelo naar Nieuwstr. 48; Veenstra, Jacob M. van Ermelo naar Nieuwstr. 48; Veenstra Hendrik P. van Ermelo naar Nieuwstr. 48; Geensen Piet, van Dordrecht naar Crijnssenstr. 28; Buijze, Janneke vanMiddelburg naar Emmastr. 82; van Overbeeke, Stephanie e.v. Overdulve van Middelburg naar Singelweg 57 bov.; Ie Nobel, Maria E. van Leiden naar Wijk Q; le Nobel, Maria E. e.v. van Rijs van Leiden naar Wijk Q. VERHUIZING BINNEN DE GEMEENTE Rosseau, Andreas J. M. van Zeestr. 1 naar Margrietstr. 14; Smits, Henri A. J. van Noordstr. 9 naar Crijnssenstr. 12; Mattheeuws, Gustaaf A. met echtg. van Koestr. 27 naar Koestr. 13; Mattheeuws, George E. met echtg. van Beatrixsr. 23 naar Koestr 27; Colaone, Ugo van Nieuwendijk 16 naar Wijk O 22; van Meurs, Tanneke J. van J. de Moorstr. 24 naar Oudewijk 71; Rouw, Daniël van Julianastr. 33 naar Zeestr. 1. AANTAL INWONERS DER GEM. AXEL; op 30 april 1963 7880 op 31 mei 1963 7890 UITGESPROKEN 5 juni 1963 E. R. M. Suy, Wouterij 34 b, Koe wacht. Cur. Mr. H. B. L. de Rechter, Hust. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend, dat het gemeentebestuur ter gelegenheid van de viering ,,Axel 750 jaar stad hoopt te recipiëren in de raadzaal van het stadhuis op Ieder, die zijn gelukwensen wil aanbieden, wordt daartoe in de gelegenheid gesteld. AXEL, 11 juni 1963. Burgemeester en V/ethouders voornoemd, De Sekretaris, De Burgemeester, P.G.v.d.Bosse. M. K. van Dijke. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter openbare kennis dat voor een ieder gedurende drie maanden op de sekretarie der gemeente ter lezing is nedergelegd het door hun college dd. 14 juni 1963, vastgestelde besluit tot regeling van het verkeer in de Zeestraat. AXEL, 14 juni 1963. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Sekretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Burgemeester en "Wethouders van Axel maken bekend, dat in verband met de feestelijkheden ge durende het tijdvak van zaterdag 22 juni tot en met zaterdag 29 juni 1963 het busstation op het Szydlowskiplein zal zijn verplaatst naar de Zij verzoeken de busreizigers hiermede rekening tehouden. AXEL, 18 juni 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Sekretaris, De Burgemeester, P, G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. WANDELSPORT DE AVOND-VIERDAAGSE Op 11, 12, 13 en 14 juni werd te Axel de Avond vierdaagse gehouden, uitgaande van de N.W.B. en de Z.W.B., plaatselijk georganiseerd door onze stadgenoot de heer J. Ocké. Iedere avond vertrekken de wandelaars bij Café „Benelux" en leggen dan de voorgeschreven af stand af. Het leeuwenaandeel van de deelnemers wordt ge leverd door de plaatselijke wandelsportvereniging „Emma", maar ook individuelen nemen deel, als mede een groep jeugdige wandelaars uit Zaamslag. De heer Ocké deelde ons mede dat er 143 deel nemers waren. In de editie van volgende week hopen wij te vermelden of alle deelnemers de tocht met goed gevolg hebben volbracht. De eerste twee dagen waren de omstandigheden gunstig, maar donderdagavond werden de wan delaars „geplaagd" door regen en onweer. VOETBAL A.Z.V.V: DEFINITIEF KAMPIOEN Na de wedstrijd ChrislandiaA.Z.V.V. waren onze stadgenoten officieus kampioen van de vierde klasse Zuid B. Maar op zaterdag 8 juni moesten in Roosendaal nog drie protesten worden behandeld, ingediend door het bestuur van S.V.V. '54, n.l. 1. De betwiste strafschop 2. Tweede doelpunt gemaakt na de officiële speeltijd 3. Ruim vijf minuten te lang gespeeld. De protestkommissie bleek echter het standpunt van S.V.V. '54 niet te delen, want alle protesten werden verworpen. t Door deze beslissingen is A.Z.V.V. dus thans officieël kampioen. WIELRENNEN VOORTREFFELIJKE PRESTATIE Zaterdag 8 juni j.l. ging Richard Bukacki van start in het Belgische Haasdonk. Er waren daar 40 vertrekkers, waarbij Richard als enige Nederlander, voor een course over 10 ronden. Op het zware parcours ontbrandde de strijd reeds in de eerste ronden en bij de eerste doortocht had één renner een lichte voorsprong, maar dit duurde niet lang want reeds bij het ingaan van de derde ronde sprong Richard alléén naar voren en enkele ronden reed hij voor het peloton uit met een voor sprong van iets meer dan een halve minuut. Toen een felle reaktie uit het peloton en vijf renners ontsnapten die zich in een hoog tempo bij de eenzame koploper voegden. Het was toen duidelijk dat deze renners onder ling zouden uitvechten wie op de ereplaatsen be slag gingen leggen. De laatste ronde hielden de renners elkaar goed in het oog en niemand kon een beslissende voor sprong nemen. Vlak bij elkaar stormden de renners naar de meet en Richard werd met één lengte ach terstand tweede, daarmee beslag leggend op een fraaie beker. IN DE VOORSTE GELEDEREN TE LOKEREN Zondag 9 juni j.l. ging Richard Bukacki naar Lokeren, waar hij ruim 50 vertrekkers aan de start vond. De wedstrijd werd gekenmerkt door vele kleine uitlcoppogingen, waarbij Richard herhaaldelijk was betrokken en wat hem een drietal premies oplever de. Pas tegen het einde ontstond een kopgroep van circa 15 renners, waar hij vrijwel als laatste bij kwam. Deze renners streden voor de ereplaatsen en Richard behaalde een zeer goede zesde plaats. DUIVENSPORT PRIJSVLUCHT De Duivensociëteit „De Verwachting" te Axel hield een prijsvlucht op Breteuil. De snelheid van de eerste duif was 1043,6 meter en van de laatste prijswinnende duif 968,4 meter. De uitslag 1, 3, 4, 6 en 9. A. Blommaert, Axel; 2. J. Diele man, Axel; 5. E. v. Dorsselaer, Axel; 7. J. Wie land, Axel; 8. M. v. Beveren, Axel; 10. J. de Visser, Axel.

Axelsche Courant | 1963 | | pagina 3