Langs de Scheldestromen Mogelijkheden voor een vliegveldje te Souburg. In de donderdagmiddag gehouden raads vergadering te Souburg heeft burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny .meegedeeld, dat er zijns inziens goede mogelijkheden zijn om binnen enkele jaren een vliegveldje op het toekomstige grondgebied van Sou burg bij Ritthem te laten krijgen. Dit zou dan volgens de burgemeester een lan dingsstrip van 88 x 150 meter worden, met daarbij een restaurant. De burgemeester zei over deze zaak kontakt te hebben ge had met de P.P.D., het E.T.I. en de Rijks Luchtvaart Dienst. Ook de industrie toont volgens hem grote belangstelling. Om de vicieuze cirkel van „wie moet zich achter het plan zetten" te doorbreken wil burge meester Ter Haar Romeny binnen afzien bare tijd een werkcommissie in het leven roepen. Mosselen uitstekend van kwaliteit. De campagne voor het uitzaaien van mosselen op de Waddenzee die uitgezaaid mochten worden op het Friese Wad, is geëindigd en een groot sukses geworden. Dinsdag j.l. begon de visserij op het Gro ninger wad. Dit mosselzaad mag naar de mosselpercelen in Zeeland worden ver voerd. Deze campagne duurt tot 15 juni Men verwacht, dat eind juni het nieuwe mosselseizoen zal beginnen. Dit is bijzon der vroeg, maar de kwaliteit van de con sumptiemosselen blijkt zowel op de Wad denzee als in Zeeland bijzonder goed te zijn. De strenge winter heeft hierop een gunstige invloed gehad. De normale aan voer heeft deze winter ongeveer twaalf weken stilgelegen, zodat de mosselen goed tot „rust" konden komen. De halfwas mosselen, die anders opgevist zouden zijn, hebben zich nu onder het ijs kunnen ont wikkelen tot goede consumptiemosselen. D /.ii tl en nief verbrand mUji PIGMADERM Fokveedag te Kloosterzande. Te Kloosterzande werd de jaarlijkse fok veedag gehouden, ingesteld door de Pro vinciale Kommissie van de Veefokkerij in Zeeland. Op het terrein van de voorzitter der plaatselijke kommissie, baron Collot d'Es- cury, werden ter keuring aangeboden 12» kalfkoeien en 2 stieren. Het ter keuring aangeboden vee was over het geheel van goede kwaliteit. „St.-Liduina" slaat kamp op in Aagtekerke. De Nederlandse Katholieke bond voor invaliden „St. Liduina", organiseert van zaterdag 15 juni tot en met zaterdag 22 juni een vakantiekamp voor zijn leden in Aagtekerke op Walcheren. Ongeveer veer tig invaliden hebben reeds ingeschreven voor deze vakantie. Twintig van hen ko men uit Zeeland. Het vakantiekamp ligt anderhalve kilo meter van het strand. Het programma voor deze week is nog niet geheel bezet, werd verteld Wel staat het vast, dat de Zeeuw se Katholieke koorschool uit Goes o.l.v. de heet Heyblok een avond zal optreden. Een andere avond zal gevuld worden met praatje met dia's over de Deltawerken in Zeeland. Tevens zal een bustocht langs de Deltawerken worden gemaakt. Verder i'Cjt in de bedoeling een gedeelte van de „Westerschelde-route" per bus af te leggen. Deze vakantieweek in Aagtekerke is een onderdeel van een bijzonder aantrekkelijk zomerprogramma van de Nederl. Kath. Bond van invaliden. Van 21 tot 29 juli zal n.l. een Lourdesreis worden gemaakt. Er zullen veertiendaagse vakantiekampen worden opgeslagen te Slootdorp in Noord- Holland en IJsselstein in Limburg in resp. augustus en begin september. Voor de zwaarst gehandicapten zal in september een achtdaagse Rijnbcotreis worden geor ganiseerd. Eind september volgt dan een achtdaag se autotocht door delen van België en Duitsland. De leiding van het vakantiekamp te Aagtekerke berust bij de heer W. Wete- rings uit Terneuzen, een provinciaal voor zitter en hoofdbestuurslid van „St. Li duina Enkele verpleegsters, gezinsver zorgsters, gezinshelpsters en een maat schappelijk werkster zullen deel uitmaken van het verzorgingsteam in het kamp. De afgelopen drie jaar heeft de provin ciale afdeling van de bond telkens reeds vakantieweken georganiseerd in Maris Stella te Aardenburg. Deze weken waren speciaal bestemd voor de Zeeuwse invali den. Enorme drukte gedurende de Pinksterdagen in Zeeland. Nog nooit ook niet in het hoog seizoen is het op de Zeeuwse wegen zo druk geweest als tijdens de afgelopen Pink sterdagen, toen de provincie en met name Walcheren werd overspoeld met een onaf zienbare stroom gemotoriseerd toerisme. Die stroom was letterlijk onafzienbaar bij de uittocht op tweede Pinksterdag vormde zich op de te smalle rijksweg 58 tus sen Middelburg en Bergen op Zoom een bijna aaneengesloten file auto's, die zich met een snelheid van een voetganger oost waarts bewoog. Het „spitsuur" viel rond half zeven, toen zich tussen 's-Heer-Arendskerke en Goes een zes km. lange rij auto's vormde, waar in nauwelijks beweging zat. In Goes, bij de oversteekplaatsen en de talrijke krui singen, ontstonden vertragingen en ook het zich tussenvoegende, van de Zand- kreekdam afkomstige verkeer gaf het no dige oponthoud. Vele automobilisten, op Walcheren ge waarschuwd voor knelpunt-nummer-één de stationsbrug in Middelburg, hadden de te rugtocht over Noord-Beveland uitgestip peld. Waar zich toen óók files vormden, die ten slotte bij het aansluitpunt op Zuid- Beveland met de rijksweg 58 in de mas sale uittocht werden opgenomen. En de veren Anna-Jacoba-Zijpe, met de stroom voor Schouwen kon het vanzelf sprekend niet aan. Toen vrijdagmiddag te gen vieren de drukte loskwam, kwam ook de reservepont in de vaart. De beide pon ten voeren tot half twee 's nachts, 's Za terdags kwamen op de kop van Anna- Jacoba wachttijden voor van zes uur bij het verstrijken van de middag groeide de file wachtende auto's aan tot een lengte van vier kilometer. Zaterdag 8 juni opent Tentoonstelling „Oud Terneuzen" Het bestuur van de vereniging „Oud Terneuzen heeft alle reden om erkentelijk te zijn voor de van vele zijden toegezegde steun 'en medewerking bij de inrichting der eerste tentoonstelling, die zaterdagmorgen 8 juni officieel zal worden geopend. Kosten noch moeite hebben de organi satoren gespaard om het publiek dat ho- pen.'ijk in groten getale de weg naar café „De Vriendschap" zal weten te vinden, een indruk te geven van de massa werk die verzet moest worden om „oud" Ter neuzen in woord en beeld voer de bewo ners van 1963 te doen herleven. Wij zijn in de gelegenheid geweest een vluchtige blik te werpen op, ten dele ver geeld, materiaal dat een sieraad van deze expositie belooft te worden, oude foto's en nog oudere aanzichtkaarten, met zorg bij eengegaard door tal van bejaarde Ter- neuzenaars, die stellig niet vermoed zullen hebben dat hun waardevolle verzameling nog eens tentoongesteld zou worden om de ingezetenen van thans te laten zien hoe mooi, hoe anders hun woonplaats eenmaal was. Met deze tentoonstelling luidt de nog jonge vereniging een aktie in die velerlei perspektieven opent. Het oude Terneuzen zoals het was en zoals het leefde, uit de verborgen hoeken der geschiedenis op te diepen is geen een voudige opgave. Er zal ontzettend veel werk, veel tijd en ook veel geld mee ge moeid zijn. Een uitgebreid terrein ligt nog braak. Door voort te borduren op het werk, dat dr. J. Wesseling reeds verrichtte, door diens bronnen dieper aan te boren, zijn re sultaten denkbaar die wij op dit moment nauwelijks kunnen overzien. Grote belangstelling voor Gouden feest Boerenleenbank „Terneuzen" Onder zeer grote belangstelling van vele instellingen en partikulieren uit Terneuzen en de verre omgeving heeft de Coöpera tieve Boerenleenbank Raiffeisenbank haar gouden bestaansfeest gevierd. Voor deze gelegenheid had het bestuur van de jubile rende bank ongeveer het gehele hotel Rot terdam tot zijn beschikking. Massa's prachtige bloemstukken, zeer veel persoonlijke en een welhaast ontelbaar aantal schriftelijke gelukwensen mocht het bestuur in ontvangst nemen. Bisamratten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Mochten wij twee weken geleden mel ding maken van een bisamratten-vangst te Sint Jansteen, deze week werd te Hengst dijk een bisamrat aangetroffen in een der visfuiken in de polder „De Grote Puttin gen". Het schadelijke dier werd gedood, waarna hij op het Gemeentehuis de premie op het vangen van een bisamrat in ont vangst mocht nemen. In de polder „De Grote Puttingen" blij ken volgens ooggetuigen verscheidene bi samratten voor te komen. Vissers lijden hiervan grote schade. Twee jongens uit Terneuzen vielen meisje lastig. Twee jongens uit Terneuzen, de 19- jarige M. de B. en de 20-jarige J. L. zijn op Eerste Pinksterdag door de Terneu- zense gemeentepolitie opgesloten, verdacht van een zedenmisdrijf. De beide jongens waren vorige week zondagavond met twee meisjes uit Hoek uitgeweest. Op de terug weg bleken zij minder eerbare bedoelingen te hebben. Een der meisjes wist te ontsnap pen, maar de 17-jarige P. C. de P. kreeg daartoe niet de kans. Na ongeveer een kwartier kon zij toen een fietser pas seerde om hulp roepen. Deze, de B. uit Hoek, kwam tussenbeide, waarop de twee jongens de vlucht namen. Pas na enkele dagen werd aangifte gedaan bij de politie te Hoek die de Terneuzense gemeente politie van de gebeurtenissen op de hoogte bracht. Vandaag worden de twee jongens voor de officier van justitie te Middelburg ge leid. Buitenlands bezoek bij „De Schelde" Vlissingen voor bezichtiging van Compressoren. De recessie heeft in de scheepsbouw er toe geleid, dat scheepswerven haar wer kingssfeer willen uitbreiden met de voort brenging van nieuwe produkten. Ook de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen heeft gezocht naar uitbreiding van haar arbeidsveld. Begin 1960 nam De Schelde de afd. zuivercompressoren over van de SIEMAG te Dahlbruck (D.). Het ligt in de bedoeling, dat „De Schelde" grote hogedrukcompressoren gaat produceren, waarbij zij vooral het oog gericht heeft op de petrochemische industrie, die zich de laatste vijftien jaar gestadig heeft ontwik keld. Gisteren ontving de direktie van „De Schelde" een internationaal gezelschap en vandaag zal nog een tweede gezelschap worden ontvangen ter bezichtiging van de eerste twee hogedrukcompressoren, die bij „De Schelde" zijn geconstrueerd. Onder de gasten bevonden zich in dustriëlen en ingenieurs uit Engeland, Duitsland, België, Nederland, de Verenig de Staten en ook Rusland. Kruisbessen lager geprijsd. Na de pinksterdagen blijkt de animo voor de Zeeuwse kruisbessen aanmerkelijk minder te zijn dan in de dagen daarvoor. Vorige week dinsdag werd met de pluk van dit produkt begonnen en toen werden prijzen besteed van 3,25 tot 3,50 per kg. Spoedig daarna volgde een prijsdaling tot 1,40 per kg. Met grote belangstelling werd de prijsontwikkeling van deze week tegemoet gezien maar dat bleek dinsdag niet mee te vallen. In Kapelle-Biezelinge was een aanbod van 3000 kg bessen. Een deel voor direkte levering deed nog 1,04 per kg maar de volgende partijen werden tegen steeds lagere prijzen afgedrukt en gesloten werd op 61 cent per kg voor de morgen te leveren bessen. Voor de telers wel een teleurstellende prijsontwikkeling na het goede begin. Scooter sloeg over de kop twee gewonden. Dezer dagen sloeg de heer W. v. d. Bos uit 's-Gravenhage met zijn scooter over de kop op de rijksweg bij Rilland-Bath. Het ongeluk gebeurde, doordat de voor band van de scooter sprong. De heer v. d. Bos en zijn echtgenote, die achterop zat, werden op het wegdek geslingerd. De heer v. d. Bos liep een hoofdwonde op en zijn vrouw kreeg verwondingen aan het been. Omdat zij op weg waren naar familie leden in Middelburg, vervoerde men hen per ambulance daar naar het ziekenhuis. Gestolen rubberboot teruggevonden te Breskens. Door de rijkspolitie te Breskens is aan boord van het motorjacht Porgy een ge stolen rubberboot terug gevonden. Deze rubberboot was eigendom van de arts R. v. B. uit St. Niklaas (B.) en lag in de ha ven van Terneuzen. Van B. had aangifte gedaan van de vermissing bij de gemeente politie van Terneuzen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de Porgy in de rich ting Breskens was vertrokken. Het vermoeden, dat de bemanning de rubberboot had meegenomen bleek juist. Excursies naar vogelbroedgebieden Kop van Schouwen. Te beginnen op 4 en 7 juni zal er op elke dinsdag- en vrijdagavond weer gele genheid zijn om deel te nemen aan een excursie naar de vogelbroedplaatsen in de domaniale duinen in de kop van Schouwen. Deze tochten staan onder leiding van des kundig personeel van de domeinen en van zich speciaal daarvoor beschikbaar gestel de vrijwilligers. De start is telkens om kwart over zeven bij het Pompstation van de Waterleidingmaatschappij aan het einde van de Adriaan van der Weideweg. Tij dens deze prachtige wandeling kan volop van de natuur worden genoten men loopt door de mooiste gedeelten van het duin- en bosgebied. „AXEL 750 JAAR STAD" Zoals wellicht bekend zal zijn wordt op de eerste dag van de viering van dit feest de jaarlijkse Rode Kruis Wandeltocht ge houden. Telkenjare is deze al met groot sukses georganiseerd en het lijdt wel geen twijfel dat bij gunstig weer dit jaar een rekord deelname zal worden geboekt. Zou het niet leuk zijn, om zoals dit ook bij de 4-daagse te Nijmegen gebeurt bij de terugkomst de wandelaars indivi dueel elk met een enkele bloem te begroe ten Het zal voor vele toeschouwers toch stellig niet zo moeilijk zijn om voor dit sympathieke en feestelijke gebaar enkele bloemen te vinden En dan nog iets aan de start van de wandeltocht defileren alle deelnemers langs het gemeentebestuur en verdere gasten. De bedoeling van het feestkomité is om dit défilé te kombineren met een défilé van alle Axelse sportverenigingen. Vele verenigingsbesturen gaven zich reeds op, deed U dit nog niet neemt U dan nu di- rekt even kontakt op met de heer M. Jan sen, Bankertstraat 15, tel. 464. Dan kunt U ook nog deelnemen aan dit défilé op de Markt. Over 14 dagen is het zover, doe het dus nu direkt Bekendmakingen DE COöRDINATIE-KOMMISSIE „AXEL 750 JAAR STAD" ALLE INWONERS VAN AXEL WIJZIGING MARKT UREN Goese Theo de K. nog spoorloos. Theo de K. een van de drie gebroeders van de Goese zagerspittersfamilie, die in verband met een reeks van diefstallen ge arresteerd was, maar voor Pinksteren wist te ontsnappen, is nog steeds voortvluchtig. Er zijn geen tips binnengekomen, die de politie op het goede sp>oor hebben gezet, zoals dit het geval was met de eveneens ontvluchte broer van Theo, Bram de K., die zoals bekend in Kamperland werd gearresteerd. I Tube2.95-Flacon 7.50en 2.95 maakt bekend, dat voor bejaarden en gebrekkigen de mogelijkheid wordt opengesteld tot a. het maken van een rondrit door het verlichte en versierde Axel b. het bijwonen van de dia-vertoning met klank beeld over Axel. Zij, die van deze gelegenheid gebruik wensen te maken, worden verzocht zich voor of op 17 juni a.s. aan te melden bij de heer I. C. Provoost, afdeling Sociale Zaken, stadhuis, Axel. Autobezitters, die bereid zijn zonodig met be jaarden een rondrit te maken, kunnen zich even eens vóór 17 juni a.s. bij de heer Provoost aan melden. AXEL, 6 juni 1963. De Coördinatie-Kommissie „Axel 750 Jaar Stad", De Sekretaris, De Voorzitter, C. Smies. M. K. van Dijke. De Coördinatie-kommissie voor de viering „Axel 750 jaar stad" roept op, gedurende de feestweek van 22 tot en met 29 JUNI aanstaande BIJ IEDERE WONING DE VLAG UIT TE STEKEN en zoveel mogelijk VOORGEVELS EN TUINTJES TE VERSIEREN ALLE WINKELIERS worden opgeroepen hun ETALAGES feestelijk in te richten onder het motto „AXEL 750 JAAR STAD" AXEL, 6 juni 1963. De Coördinatie-Kommissie „Axel 750 Jaar Stad", De Sekretaris, De Voorzitter, C. Smies. M. K. van Dijke. t Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat de markt op zaterdag 22 en 29 juni a.s. in verband met de feesten ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van de stadsrechten een uur vroeger zal aanvangen. De Noordstraat zal op die dagen om 10 uur gesloten zijn voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. Het wachtverbod zal op die dagen gelden vanaf 9 uur. AXEL, 6 juni 1963. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Sekretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke.

Axelsche Courant | 1963 | | pagina 3