GEMEENTERAAD VAN AXEL Frankering bij abonnement. Axel ZATERDAG 16 MAART 1963 77e Jaargang, no. 24 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN verschijnt iedere zaterdag HoofdredaktieJ. C. VINK. Redaktie en Administratie Axel, Markt 12, tel. 0 1155 - 646, postbus 16 -a Drukker - Uitgeefster FIRMA J. C. VINK OPENBARE VERGADERING OP DINSDAG 19 MAART 1963 DES NAMIDDAGS OM 7 UUR TEN STADHUIZE. 8. 9. 10 11. agenda 1Opening 2. Onderzoek geloofsbrief en toelating van nieuw gekozen raadslid 3. Notulen 4. Ingekomen stukken en mededelingen; 5. Voorstel inzake salarismaatregelen per 1 januari 1963 voor de secreta rissen, Ontvangers en Ambtenaren van de Burgerlijke Stand in Zeeland; 6. Voorstel tot wijziging van de Alge mene Politieverordening 7. Voorstel tot het aangaan van een gasleveringsovereenkomst met het Staatsgasbedrijf te 's-Gravenhage. oorstel tot het leggen van een hoofd leiding in plan Oost" en tot het vaststellen van de eerste wijziging van de begroting van het Gemeente lijk Gasbedrijf voor 1963 Voorstel tot onttrekking aan het open baar verkeer van de stoofpaden Doorndijk-Provinciale Weg en Pro vinciale Weg-Zaamslagseweg Voorstel tot benoeming van een' be stuurslid van de Stichting Zeeuwsch- Vlaams Borgstellingsfonds Voorstel tot het benoemen van een lid van de kommissie van advies ex artikel 8 Woonruimtewet 12. Voorstel tot wijziging van de ..Sala ris- en Loonverordening 1959" en van de vergoeding voor de tijdelijke waar neming van de technische leiding van het gasbedrijf 13. Voorstel tot verkoop van vier per celen bouwgrond, gelegen aan de Zuidsingel en de Buthdijk, aan de Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. gevestigd te Brussel 14. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zuid- singt?., aan Lensens Aannemingsbe drijf N.V., Singelweg 26 te Axel 15. Voorstel tot aankoop van de woning Kanaalkade 56b van de heer J. M. de Schepper, Kanaalkade 56b, Axel 16. Voorstel tot aankoop van de woning, Oudewijk 34 van de heer A. M. Vel- leman, Oudewijk 34 te Axel 17. Voorstel tot het bouwen van 8 wo ningwetwoningen in plan „Oost" Voorstel tot het toekennen van voor schotten op de gemeentelijke vergoe dingen aan de bijzondere lagere scho len voor het jaar 1963 Voorstel tot het toekennen van een uitkering-ineens in verband met de 28. 22. 3. Vernieuwing van de bestaande natte gashouder te Axel t.b.v. het Gemeentelijk Gasbedrijf te Axel 4. Vaststelling van de 2e wijziging van de begroting van het Gemeen telijk Gasbedrijf, Axel voor 1963 Rondvraag Sluiting. MEDEDELINGEN B. en W. delen, in antwoord op de in de raadsvergadering van 5 februari lr'63 gestelde vragen mede a. Vraag van de heer Oggel hoever de plannen tot uitbreiding van het stad huis gevorderd zijn Wij zijn er met de heer Oggel van overtuigd dat de accomodatie van het stadhuis onvol doende is. In verband hiermede hebben wij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten reeds enige tijd geleden een onderzoek doen instellen naar de uiteindelijke behoefte. Aan de hand hiervan is een globale opzet gemaakt. Om meerdere redenen, zoals de groei en de financiële positie der gemeente, achten wij de tijd nog niet gekomen voor het ontwerpen van uitgewerkte plannen. Om in het nijpend gebrek aan werk en vergaderruimte te voorzien, hebben wij echter inmiddels aan de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoe- zich en Gemeentewerken opdracht ge geven, ons te adviseren omtrent de mogelijkheden van uitbreiding in het bestaande gebouw. b. Vraag van de heer Oggel over het te verkopen resterend bouwperceel aan (je Zuidsingel en de daarvoor te be dingen prijsVerwezen wordt naar punt 14 van deze agenda. OVERIGE MEDEDELINGEN a. bij besluit van B. en W. van 1? febr. '63 is H. P. Zegers, adjunkt-kommies ter sekretarie in tijdelijke diennt, in de zelfde funktie benoemd in vaste dienst, ingaande 29 maart 1963; b bij besluit van B. en W. van 26 febr. 1 63 zijn Vinke en T. E. C. Eeman, schilders in tijdelijke dienst, in dezelfde funktie benoemd in vaste dienst, in gaande 1 april 1963. Oesterkuituur. Werkgroep Yerseke verwacht doodvonnis. Gisteren is de in T erseke opgerichte werkgroep ter behartiging van de belangen van de oesterkwekers onder voorzitter schap van burgemeester A. C. Willemsen voor het eerst bijeen gekomen. In deze werkgroep hebben zitting telkens twee le den van de oesterverenigingen in erseke (Vebo, Vervoex, Oesterbelangen, Zeeuw se Oester) en een vertegenwoordiger van Zevibel. Algemeen voelden de leden der werk groep toch wel aan dat het proefbassin in het Veerse Meer als een verloren zaak beschouwd moet worden, het geen dus neerkomt op het doodvonnis voor de oesterkuituur. Men wacht nu de officiële beslissing van de minister af. Benalve op het doodvonnis rekent de werkgroep op een konkreet antwoord van de minister, in die zin dat in grote lijnen wordt duide lijk gemaakt hoe de verdere afwikkeling van deze zaak wordt gezien. In dit ver band werden gisteren reeds verschillende suggesties op het punt van de schadeloos stelling uitvoerig besproken. Ook werd de wenselijkheid van een interim-regeling naar voren gebracht. IS. 19. Kamerlid Westerhout Vragen over oesterteelt et Tweede Kamerlid de heer Wester hout (P.v.d.A.) heeft aan de ministers van landbouw, visserij en van sociale zaken en volksgezondheid schriftelijke vragen ge steld naar aanleiding van recente mede delingen van deskundigen over de omvang van de vorstschade in de oesterkuituur. Hij vraagt of de bewindslieden op het standpunt staan, dat er geen aanleiding is voor een speciale regeling. Dit deelde de minister van landbouw en visserij enige tijd geleden mee in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Ass- man (K.V.P.). De minister van landbouw verwees toen belanghebbenden naar de regeling voor hulp aan zelfstandigen. De heer Westerhout vraagt, een even tuele regeling aan te passen aan de aparte problematiek van de getroffenen in de oesterkuituur. Na 15 maartgeen hond op straai zonder inentingsbewijs. In verband met het feit dat in een aan tal gemeenten de georganiseerde ent- kampagne tegen de hondsdolheid eerst na 15 februari 1963 kon worden voltooid, heeft de minister van landbouw in het ge hele land, met uitzondering van de pro- strenge winterkoude ^ieT Noord- en Zuid-Holland en U 20. Voorstel tot het garanderen van een hypothecaire geldlening voor de aan koop van een woning 21. Voorstel tot wijziging van het Al gemeen Ambtenarenreglement (12e wijziging); 22. Voorstel tot het verhuren van de dub bele tennisbaan c.a. aan de „Tennis vereniging Axel". 23. Voorstel tot het aangaan van een vas te geldlening groot 1.470.000, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten 24. Voorstel tot het aangaan van een re- kening-courant-overeenkomst met de Boerenleenbank Axel 25. Voorstel tot het vaststellen van de 7e wijziging der gemeentebegroting 1962 en de le wijziging der begroting 1962 van de Gemeentelijke instelling voor Sociale Zaken 25. Voorstel tot het vervangen van de huistelefoon-installatie in het stadhuis en het beschikbaar stellen van het daarvoor benodigde krediet 27. Voorstel tot 1> Uitbreiding van de gasberging te Axel met een hogedrukbolgashou- der t.b.v. het Gemeentelijk Gas bedrijf te Axel 2. Onderhandse aanbesteding van de bouw en montage van de staal- konstruktie van voornoemde bol- gashouder trecht bepaald, dat houders van honden tot 29 maart 1963 ontheffing wordt ver leend van de verplichting om zich eerst met een hond op straat te begeven indien men in het bezit is van een inentingsbewijs dat tenminste dertig dagen oud is. Een en ander beteken/t dat hondenbe^ zitters ook in Zeeland met ingang van zaterdag 16 maart slechts op straat mogen komen met een aangelijnde en van een penning voorziene hond, als men in het bezit is van een inentingsbewijs. Dit be wijs eventueel tussen 15 en 28 februari uitgegeven behoeft dus niet tenminste 3ü dagen oud te zijn. Stoffelijk overschot gevonden bij Hansweert. Op een zandplaat in de Westerschelde tussen Hansweert en Hoedekervskerke is zondag bij laag water een stoffelijk over schot gevonden, vermoedelijk van één van de opvarenden van de in het Nauw van Bath uitgebrande Italiaanse tanker „Mira- flores", et stoffelijk overschot is overge bracht naar Kruiningen, waar uit Ant werpen voergekomen officieren van de „Miraflores" het stoffelijk overschot heb ben geïdentificeerd. Maandag is met drie politievaartuigen het schorren- en kreken- gebied van de Westerschelde afgezocht naar de stoffelijke overschotten van de zeven nog vermiste bemanningsleden. Vogelwacht dankt helpers in de winter Nu de weersomstandigheden van dien aard zijn dat de voedering van vogels tot het verleden behoort, dankt de vogel- beschermingswacht West Zeeuwsch- Vlaanderen iedereen hartelijk voor de be schikbaarstelling van voer voor de nood lijdende vogels. De hoeveelheid voer die de bevolking uitstrooide, hetzij thuis, hetzij in de dui nen, op weilanden en langs kreken, is bij benadering niet te schatten. De hoeveel heid die daarnaast aan de Vogelwacht ter beschikking werd gesteld, bedroeg onge veer 11.000 kg. Voorts werd een bedrag van ruim 600,— uitgegeven door de Wacht. Zeer veel vogels konden op deze wijze van de hongerdoor worden gered. Zonder iemand te kort te doem moet dank worden gebracht aan de heren Becu en Huisman te Groede en Riemslag te Biervliet die weer of geen weer er elke dag op uit trokken om het beschikbare voer op de voerplaatsen te brengeir. Ook zeer veel dank gaat naar die scho len die zich ten volle hebben ingezet om voedsel te verzamelen. Enkele scholen lie ten helaas verstek gaan. Grote achterstand bouwwerken in Zeeland. Woningbouw valt wel licht nog mee. Met name de bouw van industriële en openbare projekten heeft een gevoelige, soms zelfs een ernstige achterstand opge lopen door de langdurige vorstperiode. Een achterstand, die over het algemeen tien tot twaalf weken betreft voor die projek ten die vóór het invallen van de strenge winter juist „uit de grond wareneen achterstand die wat geringer is naarmate de bouwwerken reeds tot het binnenwerk gevorderd waren. Algemeen wordt ver wacht dat er weinig mogelijkheden zijn om deze achterstand in te halen. Alleen over de woningbouw zijn de verwach tingen wat optimistischer gestemd. Ir. L. D. Huisman, de hoofdingenieur- direkteur van volkshuisvesting en bouw nijverheid in Zeeland, verwachtte zelfs, een iets hogere woningproduktie dan vorig jaar, toen door allerlei oorzaken een ach terstand ontstond. Ondanks de slechte start die het nieuwe jaar voor de woning bouwers bracht, verwacht ir. Huisman be slist geen grotere achterstand. „Meestal zoekt het weer wel naar een evenwicht en we spekuleren nu maar op een prima zomer aldus de Zeeuwse hoofdingenieur-direkteur, die in dit geval op meer woningen rekent dan in 1962. Uw maag smeekt om Rennies, Bouw Oosterscheldebrug. Geen achterstand van betekenis door vorstperiode. Na een gedwongen rustperiode van tien weken zijn de werkzaamheden op het ter rein voor de bouw van de Oosterschelde brug bij de veerhaven te Kats vorige week weer op gang gekomen. Met mokerende paukenslagen hebben de heistellingen op het land en in het water een nieuwe werk periode ingeluid, terwijl elders op het bijna 6 hektare grote werkterrein het werk is hervat. Tien weken heeft de strenge vorst de werkers aan dit miljoemenprojekt van eht werkterrein verdreven maar de achterstand wordt nauwelijks gevoeld. Het werk schema is zodanig opgezet dat men vol doende speling heeft om tijdig met de brugbouw gereed te zijn. Zonodig gooit de Combinaitebouw Oosterscheldebrug er nog extra materiaal en personeel tegenaan. Immers, er is de combinatie alles aan gelegen de eerste oplevering van de meer dan vijf kilometer lange brug op 31 dec. 1965 te doen plaatsvinden. Iedere dag eerder is er zelfs een premie van 5000,- per dag te verdienen voor de bouwers, ter wijl overschrijding van de opleverings datum de aannemerskombinatie op het zelfde bedrag korting per dag komt te staan. Reeds deze zomer zal zich een groots spektakelstuk voor de ogen van honderden belangstellenden ontrollen. Over enkele maanden zijn de voorbereidingen voor de brugbouw getroffen de enorme cement fabriek op het werkterrein zal dan aan de lopende band de brugonderdelen palen, caissons, pijlerpoten, hamerstukken en brugstukken leveren. Grote en kleine kranen zullen met hun driftig zwenkende armen het beeld rondom de veerhaven van Kats bepalen. En snelle boten zullen af en aan varen tussen het werkterrein en de in aanleg zijnde brug, waar een enorme drijvende bok van meer dan 60 m hoogte en een hefvermogen van 500 ton dit grootse Zeeuwse projekt zal markeren. Verdacht van diefstal. Terholenaar gearresteerd. In verband met de reekt diefstallen die de laatste weken te Terneuzen, Klooster- zande en Ossenisse zijn gepleegd, is de 26-jarige Th. C. R. uit Terhole door de gemeentepolitie van Terneuzen gearres teerd. De man blijft echter ontkennen, hoewel hij voor de avonden waarop de inbraken zijn gepleegd, geen alibi heeft. Hij is gis teren voor de officier van justitie geleid. AXELSE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Los* nummer» 10 een*. Kwartaal - abonnement Axel binnen de kom 1,25. Andere plaatsen 175, Buitenland 2, ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per Bij kontrakten belangrijke reduköe. Ingezonden Mededelingen 30 cent per nr TT. Kleine Advert en tién 1-5 regels Iedere regel meer 12 cent I' als overtollig maagzuur weer zo'n laaiende zuur- kolom doet opslaan en U niet weet waar U te bergen van die snerpende pijn. U weet toch, over de hele wereld vinden méér mensen dagelijks baat bij RENNIES dan bij enig ander maagtablet. (Ingez. Med.)

Axelsche Courant | 1963 | | pagina 1