Snuif en wrijf Uit onze Omgeving Axel J Predikbeurten AANRIJDING Zaterdag 2 maart .j.l. te omstreeks 17.20 uur had op de Rijksweg AxelSluiskil te hoogte van de Sassing, een botsing plaats tussen een perso nenauto bestuurd door R. H. v. A. te Westdorpe, komende uit de richting Axel, en een motorrijwiel bestuurd door C. F. H. uit St. Jansteen, komende vanaf Sluiskil. De heer van A. sloeg links af naar de Sasdijk, zonder het tegemoetkomend verkeer voorrang te verlenen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het gevolg was wel materiële schade. TONEELUITVOERING Zondag 3 maart j.l. werd er in het Gezellenhuis te Axel een toneelavond gehouden, aaraan de le den van de K.A.B., K.A.J, en V.K.A.J. medewer king verleenden. Opgevoerd werd het toneelstuk „Jongens van de Koopvaardij", onder regie van de heer P. de Rijke. Dit stuk bleek bij het publiek zeer goed in de smaak te vallen. Alle speelsters en spelers gaven blijk goed voor hun rol berekend te zijn. De heer van Loenen bracht het gezelschap dank voor de genoeglijke avond. KAPCONCOURS Dat de Axelse kappers steeds een woordje medespreken in wedstrijdwerk, is maandag te Ter- neuzen weer gebleken. Bij de eerste ronde voor de Provincie Zeeland voor het Landskampioenschap, behaalde dhr. J. v. d. Hout afd. Dameskopperi een le prijs. Dhr. M. Mieras afd. Herenkappen een 2e prijs. Dhr. C. van Rijsbergen afd. Herenkappen een 4e prijs. BEDIENDEN COMPETITI5 Mej. C. Lefeber afd. Dameskappen een 2e prijs. Dhr. P. W. Kruisifikx, afd. Herenkappen een 2e prijs. Voor onze stad een zeer eervol resultaat, gezien het groot aantal deelnemers uit onze provincie. FILM VOORS TELLING Vrijdag 1 maart 1963 werd voor het personeel te Axel enkele film-voorstellingen gehouden, uit gaande van de C.M.B. In de middaguren was er een kindervoorstelling terwijl 's avonds de film „Dertien Ezels" werd vertoond. Voorts sprak de heer P. van de Ende uit Vlis- singen, districtsbestuurder van de C.M.B.een propagande-rede uit. MILITAIRE OEFENING In de nacht van 4 op 5 maart 1963 werden in Axel en Omgeving oefeningen gehouden door de militairen van het C.O.A.K. uit Middelburg. EXPOSITIE Dinsdag 5 maart j.l. kon men op de markt te Ajel een bezoek brengen aan een aldaar gepar keerd staande Caltex-expositie-wagen. Binnen in de wagen kon men een Caltex-Landbouw-expo- sitie bezichtigen. SCHOOLUITVOERING Op dinsdag 12 maart a.s. geeft de Openbare Lagere School „Prinses Mjrijke" te Axel een schooluitvoering in „Het Centrum te Axel. SCHIETWEDSTRIJD TE ZUIDDORPE Vrijdag 1 maart 163 werd voor het personeel van de reserve Rijkspolitie van de groep Axel, omvattende de gemeenten Axel, Koewacht, Over slag en Zuiddorpe, een schietwedsrijd gehouden te Zuiddorpe. De opening werd verricht door adjudant Schat- born, die allen hartelijk verwelkomde, in het bij zonder de vertegenwoordigers van de gemeente besturen van Koewacht en Overslag. Zoals steeds het geval is verliep de wedstrijd uiterst sportief en de spanning was groot. Na een felle strijd werd de uitslag 1. reserve Wacrtmeester A. v. Meurs, Axel 43 pnt.; 2. Adjudant Schatborn, Axel 38 pnt.; 3. reserve Wachtmeester F. v. Tatenhove, Axel 37 pnt.; 4. reserve Wachtmeester Fermont, Axel 37 pnt.; 5. reserve Wachtmeester Leenknecht, Zuiddorpe 37 pnt.; 6. Gem. Secretaris Coone, Zuiddorpe 36 pnt.; 7. reserve Wachtmeester Brouwer, Axel 36 pnt.; 8. reserve Wachtmeester P. van Meurs, Axel 35 pnt.; 9. reserve Wacht meester A. Schreuder, Axel 35 pnt.; 10. reserve Wachtmeester Laheijne, Zuiddorpe 35 pnt. De gezellige bijeenkomst werd met een kort woord besloten door de edelachtbare heer Kesbeke, burgemeester van Zuiddorpe. VERGADERING Op maandag 11 maart a.s. houdt de A.W.S.C. „De Volharding" een algemene ledenvergadering in hotel „De Stadsherberg" te Axel. Er zal o.a. worden gesproken over de te organi seren wielerwedstrijden te Axel. PRIJSKAART1NG Zaterdag 2 maart 1963 werd door de leden en donateurs van de v.v.-„Axel" een prijskaarting gehouden in het clublokaal bij de heer C. H. Jan sen. Na een spannende wedstrijd kregen we de volgende uitslag 1. J. Jansen 1 pnt.; 2. J. Roose 2 pnt.; 3. C. 4. K. Kaijser 6 pnt.; 5. F. Wolfert 6 pnt.; 7. A. Lippens 9 pnt.; 8. M. van Hecke 11 pnt.; 9. W. Strijdonck, 12 pnt.; 10. M. Kaijser, 14 pnt.; 11. H. Bouchaute, 14 pnt.; 12. W. Audenaert, 15 pnt.; 13. J. Jonkman, 15 pnt.; 14. A. Cortvriendt, 15 pnt.; 15. J. Schelleman, 15 pnt.; 16. P. Peeters, 16 pnt.; 17. A. v. d. Velde, 17 pnt.; 18. A. Diele- man, 18 pnt.; 19. J. Dieleman, 18 pnt.; 20. C. ansen, 21 pnt.; 21. Jac. Dieleman, 22 pnt.; 22. Ch. Sijs 24 pnt.; 23. J. v. Ecke, 24 pnt.; 24. J. Scheele 24 pnt.; 25. L. v. d. Berge, 25 pnt.; 26. M. de Koeyer, 29 pnt.;"27. A. Deij, 29 pnt.; 28. C. v. d. Berge 29 pnt.; 29. Persvertegenwoordiger 30 pnt.; 30. R. Verberkmoes, 31 pnt.; 31. A. v. Denderen, 33 pnt.; 32. J. Dieleman, 37 pnt. KERKNIEUWS 2e PREDIKANT De Gereformeerde Kerk aan de Kerkdreef te Axel heeft een beroep uitgebracht op ds. H. J. de Vries te Bedum, in verband met het vervallen van de 2e predikantsplaats. VERGADERING OUDERCOMMISSIE Donderdag 7 maart j.l. vergaderde de Ouder commissie van de Openbare Kleuterschool „Rood kapje" aan de Evertsenstraat te Axel. De ver gadering stond onder voorzitterschap van de heer K. J. van Drongelen, daar de heer L. Ortelee we gens ziekte verhinderd was. In zijn openingswoord verwelkomde de heer van Drongelen in het bijzonder de spreekster voor deze vond mejuffrouw Terwisse, alsmede de weledele heer van de Bosse, vertegenwoordiger van de ge meente Axel en de heer J. Block, hoofd van de Openbre Lagere School „Prinses Marijke" te Axel. De secretaris las vervolgens de notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag over 1962. De penningmeesteresse, mevr. Pot-Esselbrugge, gaf een kort overzicht van de financiën. Ook de kascommissie had haar werk gedaan en één der aanwezige dames van deze commissie deelde mede dat alles „in orde was bevonden." De agenda werd in bijzonder vlot tempo afge werkt en ook het punt bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De vergadering bleek zeer tevreden over het werk van het bestuur, want zowel mevrouw Pot- Esselbrugge als de heren K. J. v. Drongelen en J. L. Wiskerke werden bij acclamatie herkozen. Van de rondvraag wenste niemand der aanwe zigen gebruik te maken. In de pauze bestond er gelegenheid om het werk van de kinderen te bekijken en te spreken met de kleuterleidsters, de dames de Krijger en de Ghijssel. Van deze gelegenheid werd ruimschoots gebruik gemaakt en de dames vertelden over hun belevenis sen" met de jeugd. Ook het bekijken van de werkstukjes van de kin deren was werkelijk de moeite waard. Zodoende kreeg men een goede indruk van het nut vgn de kleuterscholen en de wijze waarop de kinderen het onderwijs ontvangen. Na de pauze hield mejuffrouw Terwisse van het Voorlichtingsbureau voor de voeding een interes sante causerie over het onderwerp „Onze voeding en die van onze kinderen". Het bleef niet alleen bij luisteren, want er wer den ook enkele voorlichtingsfilms vertoond o.a. „Lofzang op de Zuivel". De oudercommissie kan terugzien op een geslaag de avond en de band tussen school en ouders werd weer hechter. DODELIJK ONGEVAL Donderdag 7 maart te omstreeks 18.45 uur reed over de provinciale weg AxelTemeuzen een Duitse vrachtauto, bestuurd door R. H. P. uit Düsseldorf. Op dat moment speelden op het rijwiel pad een vijftal kinderen, nabij de duiker te Zoute Spui. Plotseling stak één der kinderen, de negen jaar oude J. Donze, de rijweg over. De chauffeur trachtte een botsing te voorkomen, maar hij kon het kind niet meer ontwijken. De jon gen kwam in de berm langs de weg terecht. Dokter Kats verleende eerste hulp en liet het slachtoffer in zorgwekkende toestand vervoeren naar het ziekenhuis in Terneuzen. Enkele uren later is de jongen aan zijn verwon dingen overleden. CULTURELE AVOND K.A.J. EN V.K.A.J. De K.A.J. en V.K.A.J., in samenwerking met de K.A.B. bezorgden aan hun vabondsleden een uiterst aangename culturele avond in de vorm van het toneelspel „De jongens van de Koopvaardij". De uitstekende regie, het vrolijke decor, maar bovenal de rolvastheid van de spelers, die zonder enige soufage het uiterste van hun spelkwaliteiten wisten te geven, maakte het spel van de zeemans liefde tot een waar genoegen, waarbij de vele lach salvo's wel bewezen, dat het publiek dergelijke avonden wel op prijs stelt. Opmerkelijk was, dat bij het gespeelde stuk bijna niet van hoofdrollen kon worden gesproken elke niet van hoofdrollen kon worden vesproken elke speler of speelster kon volledig aan zijn ofhaar trekken komen. In de uitwerking van het eenvou dige gegeven, n.l. valsheid in geschrifte bij liefdes brieven en persoonsverwisseling, kreeg ieder zijn aandeel. Piet de Rijcke, die naast het voeren van de regie ook nog een spelersrol op zijn schouders nam, mag tesamen met Albert Kroes wel tot de oude toneelrotten worden gerekend. We zagen beiden reeds meer op de planken, telkens bleken zij hun rol volkomen te kunnen inleven. Thans waren zij sommige momenten ook nog een stevige steun voor anderen; wat echter ook weer niet wil zeggen, dat het spel van de andere spelers lager gekwalificeerd dient te worden. E. Caesens als kapitein van een vrachtschuit, P. Rombaut als tweede stuurman, Paul de Rijcke als machinist waren hun rol als zeeman volkomen meester. Natuurlijk ontbrak ook de vuurtoren wachter niet in de persoon van Theo Dankaert, terwijl Marcel Verstraeten als „kasjesman", de ro mantiek van het zwerversbestaan te voorschijn riep. Th. Geerinck had geheel zijn uiterlijk mee, om als kantoorfrik te fungeren. Het vrouwelijk element, waarom geheel de in houd van het stuk draaide, werd in het spel ver tegenwoordigd door Riet Maas, Nia Maas, Tilly Caesens, Brigite Buys en Ineke Moorthamer. Voor echte zeelui die an het passagieren zijn gegaan, dus meer dan genoeg om niet alleen de harten sneller te doen kloppen, maar ook ruim voldoende om een ware „Babylonische" liefdesverwarring te schep pen, welke verwarring natuurlijk eindigde in een happy end. Vic. Schelleman had met eenfoudige middelen een leuk decor opgebouwd, dat doer regiseur de Rijcke ten volle werd benut om aan de veranderde spelomstandigheden ook een andere sfeer te geven. De heer Art. van Loenen, die bij ontstentenis van K.A.B.-voorzitter Maas, de mening van het publiek vertolkte, riep de toneelgroep een welge meend tot weerziens toe. OPBRENGST KOLLEKTE De in Axel gehouden kollekte ten bate van „Draagt Elkanders Lasten" bracht op 415,30. SUKSES IN BELG1E Opnieuw bewees Jan Lipjes uit het Villapark zijn glanzende vorm van het ogenblik. Tijdens een schaatswedstrijd over 10 km in het Belgische Aalter finishte hij als eerste vóór o.a. den Hamer, Phi lippine; du Bois, Zuidzande; v. Hoeve, Zuidzande; de Roo, Schore; Rijn, Schore; Kools en van Acker uit Cadzand. IJSFEEST OP AXELSE GROTE KREEK werd door spontane medewerking van een aantal plaatselijke winkeliers een eclatant sukses Jan Lipjes bewees zijn suprematie in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Diny Verschelling en Jopie van Bendegem beheersten het kunstrijden. Waar velen met verlangen naar hadden uit gezien in deze winter is zaterdag 2 maart op de Grote Kreek in vervulling gegaan een ijsfeest in Axel. Het bestuur is er dus bij het afgaan van de winter toch nog in geslaagd om aan de verlan gens van de schaatsers tegemoet te komen en zij kan er van verzekerd zijn dat ieder hen zeer dank baar zal zijn. Met de spontane medewerking van een groot aantal schaatsminnende Axelse winkeliers, „and last but not least" de zeer gewaardeerde mede werking van de zijde van het Gemeentebestuur van Axel, kreeg men de beschikking over een groot aantal zeer fraaie prijzen, alsmede een goed werkende geluidsinstallatie. Vooral dit laatste heeft zeer veel bijgedragen tot een ordelijk en vlot verloop van het grote aantal wedstrijden. Enkele inwoners van Axel, die de schaatssport een goed hart toedragen, werden bereid gevonden in de jury's plaats te nemen. Het bestuur van de ijsclub telt geen dames-bestuursleden, maar mejuffrouw A. Dekker werd bereid gevonden in de jury plaats te nemen. Haar werk bij het kunst rijden wordt op hoge prijs gesteld. De aanwezigheid van een lid van het plaatselijk E H.B.O.-korps bleek eveneens nodig. Meneer Bakker ook U hartelijk dank Het is niet mogelijk alle namen te noemen, maar ieder die zijn beste krachten gaf voor het welslagen van het ijsfeest kan verzekerd zijn van de grote erkentelijkheid van het bestuur In de morgenuren waren er de wedstrijden voor de schooljeugd waarbij de belangstelling zeer goed was te noemen. Het jeugdig enthousiasme kende geen grenzen en met inzet van al hun kracht trachten allen vooraan te eindigen. De jeugdige Axelaars ondervonden nogal wat concurrentie van hun leeftijdgenootjes uit andere plaatsen en op drie van de zes afstanden gingen de ereplaatsen naar Hoek en Vogelwaarde. Johan en Clear Scheele zagen beide kans één afstand op hun naam te brengen. Bij de jongens van 11 en 12 jaar waren twee jongens uit Hoek oppermachtig. Er werden drie series gereden, waarvan zij beide er één wonnen. In de finale moesten zij het opnemen tegen vier rijders uit Axel. Aanvankelijk bleven de zes jongens vlak bij elkaar, maar in de bochten bewezen de twee rij ders uit Hoek hun betere techniek en daar ver groten zij hun voorsprong zienderogen. In de middaguren dus wedstrijden voor schaats liefhebbers van 13 jaar en ouder. Het was 's middags heerlijk winterweer gewor den en de publieke belangstelling was werkelijk overweldigend. De temperatuur kwam boven het vriespunt en dit kwam natuurlijk de kwaliteit van het ijs niet ten goede. Zodoende kregen de baanvegers handen vol werk, maar zij kweten zich voortreffelijk van hun lastig werk. Wij zagen oók enkele sympathieke hardrijders run uiterste best doen om de baan goed te houden. Bij het hardrijden dames was onze stadgenote Borien Cappon oppermachtig. Bij de meisjes van 16 jaar en ouder was het een harde strijd met haar rivale Ria van Hoeve uit Zuidzande. Ria maakte een iets vermoeide indruk en op het laatste rechte eind moest zij haar tegenstandster laten gaan. Bij de jongens tot 15 jaar was Joop van de Velde uit Zaamslag de beste en hij behaalde een zeer verdiende overwinning. Leen Dieleman uit Hoek was bij de jongens van 16 en 17 jaar werkelijk ongenaakbaar en hij gleed rustig naar een fraaie overwinning. Ondertussen reden op de binnenbaan de kunst rijders en rijdsters hun fraaie baantjes. Zowel bij de dames als bij de heren waren onze stadgenoten duidelijk de sterksten. Bijzonder fraai reden zowel Diny Verschelling als Jopy van Bendegem hun baantjes. Hun indrukwekkende rijden was werkelijk een lust voor het oog. Ieders belangstelling ging nu uit naar het hoofd nummer. Een wedstrijd .voor heren van 18 jaar en ouder over 20 ronden, een afstand van 10.000 meter. In deze rit gingen 25 deelnemers van start, waarbij slechts betrekkelijk weinig deelnemers uit Axel. Wanneer men 's avonds eens gaat kijken rijden er steeds veel jongens op Noren, maar zij ontbraken nu praktisch allemaal op het appèl. Dit is echt wel jammer in een plaatselijke wedstrijd. Er waren nauwelijks enkele ronden gereden of er was reeds een duidelijke afscheiding. Er vorm de zich een kopgroep van zeven rijders, n.l. Lip jes, Buyze, de Pooter, Oggel, Moens, Dieleman en Wieles. Het was onmiddellijk duidelijk dat deze jongens naar de ereplaatsen reden. Johan Buyze en an Lipjes regelden het tempo en steeds meer gedubbelde schaatsers moesten de baan verlaten. Na een tiental ronden werd het moordend tempo over het zware ijs weer iets verhoogd en opnieuw vielen er slachtoffers. Michiel de Pooter kwam ten val maar deer fraai maakte hij zijn achterstand weer goed. Tenslotte gingen na 7 km. drie rijders aan de leiding Lipjes, Buyze en Dieleman. Toen wilde hij kennelijk niet langer gezelschap dulden en in zijn fantastisch fraaie stijl deed hij al zijn tegenstanders „stilstaan". Wat hij in die laatste ronden demonstreerde was werkelijk subliem. In de laatste ronde was hij na een slopende rit nog opvallend fris en hij zag zowaar kans er een felle eindsprint uit te persen, om zodoende met bijna een volle ronde voorsprong te finishen. Door een haag van ethousiaste toeschouwers reed Jan zijn laatste honderden meters. Ook voor de tweede en derde plaats werd sportief gestreden. Aanvankelijk rad Dieleman de beste kapsen, maar Buijze bleek over de meeste reserves te beschikken en klopte zijn rivaal met duidelijk verschil. De uitslagen Jongens van 6 t.m. 8 jaar 1. Johan Scheele, Vogelwaarde; 2. Freddy de Doelder, Axel; 3. Jan de Doelder, Axel; 4. A. Jansen, Axel. Meisjes van 6 t.m. 8 jaar 1. Anita Weesepoel, Axel; 2. Ria de Block, Axel; 3. Gerda Bakker, Axel; 4. A. Maljaars, Axel. Jongens van 9 én 10 jaar 1. Ronald Marcus, Axel; 2. Henk de Ruyter, Axel; 3. Dicky Jansen, Axel; 4. Jaap Duininck, Axel; 5. Rinus Dekker, Axel. Meisjes van 9 en 10 jaar 1. Claar Scheele, Vogelwaarde; 2. Maria Maas, Axel; 3. Fr. Dieleman, Axel. Jongens van 11 en 12 jaar: 1. Adrie de Putter, Hoek; 2. Hans Dieleman, Hoek; 3. Kees Goossen, Axel; 4. Hans Kuijper, Axel; 5. D. Hamelink, Axel; 6. W. van Gink, Axel. Meisjes van 11 en 12 jaar: 1. Annemieke Hamelink, Axel; 2. Claar Scheele, Vogelwaarde; 3. Ria Markusse, Axel. Jongens van 13 t.m. 15 jaar 1. Joop van de Velde, Zaamslag; 2. Jan Hanse, Axel; 3. Wim de Feijter, Axel; 4. Jan Remijnse, Hoek; 5. Jan Kiel, Hoek; 6. Piet de Koeijer, Hoek; 7. Tonny Roose, Axel; 8. Jan Dekker, Axel. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Meisjes t.m. 15 jaar: 1. Borien Cappon, Axel; 2. Claar Nae,e, Axel; 3. Annemieke Hamelink, Axel. Jongens van 16 en 17 jaar: 1. Leen Dieleman, Hoek; 2. A. de Putter, Cad zand; 3. A.-Moens, Terneuzen; 4. P. Harms, Ter- neuzen; 5. D. Postma, Sluiskil. Meisjes van 16 jaar en ouder 1. Borien Cappon, Axel; 2. Ria van Hoeve, Zuidzande. Jongens 18 jaar en ouder 1. Jan Lipjes, Sluiskil; 2. Johan Buijze, Ter neuzen; 3. Leen Dieleman, Hoek; 4. Michel de Pooter, Terneuzen; 5. Bertus Wieles, Terneuzen; 6. A. Moens, Terneuzen; 7. Koos Oggel, Axel. KUNSTRIJDEN Meisjes t.m. 14 jaar 1. Marie Verschelling, Axel; 2. Tiny Scheele, Vogelwaarde; 3. Dien van Alten, Axel; 4. Addy de Regt, Axel; 5. Lies de Regt, Axel; 6. Janny Naeye, Axel; 7. Erna Overdulve, Axel. Jongens t.m. 14 jaar 1. André Jansen, Axel; 2. W. de Feijter, Bosch- kapelle; 3. Ko de Ruijter, Axel; 4. K. van Hoeve, Zaamslag; 5. Dicky Jansen, Axel. Schoonrijden paren t.m. 14 jaar 1. Marie Verschelling en André Jansen, Axel; 2. K. van Hoeve en Tiny Scheele, Zaamslag; 3. Dicky Jansen en Nelleke Hamelink, Axel; 4. Ko de Ruijter en Frans Dieleman, Axel; 5. Dien van Alten en Lies de Regt, Axel. Kunstrijden Dames 1. Diny Verschelling. Axel; 2. Willy van Hoe ve, Zaamslag; 3. Nel Heijnsdijk, Zaamslag; 4. Ineke de Jonge, Zaamslag; 5. Saar van Driel, Zaamslag. Kunstrijden heren 1. J. van Bendegem, Axel; 2. M. Boogerd, Zaam- 3. A. Bareman, Axel; 4. B. van Tatenhove, Axel; 5. L. Wiemes, Axel; 6. P. van Meenen, Axel; 7. C. van Kerkhoven, Terneuzen; 8. J. Scrieman, Axel; 9. L. Verschelling, Axel; 10. L. Riemens, Breskens; 11. Marien Dekker, Zaamslag. Schoonrijden Paren 1. A. de Jonge en Mevr. Oele, Terneuzen; 2. W. Hamelink en Mevr. v. d. Staal, Hoek; 3. W. de Feijter en Mej. J. Verhage, Hoek; 4. dhr. de Feijter en Mej. Scheele, Vogelwaarde; 5. F. Ba reman en Mej. C. de Feijter, Axel; 6. K. Dekker en Mej. W. van Hoeve, Zaamslag; 7. dhr. van Antwerpen en Mej. I. de Jonge, Zaamslag; 8. W. de Kraker en Mevr. Vin-v.d. Tol, Terneuzen; 9. J. de Bruijne en Mevr. Ribbens-Wisse, Temeuzen. ZONDAG 10 MAART 1963 (Derde Lijdenszondag) Ned. Herv. Kerk 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. (In beide diensten 3de kollekte voor de Zending) Geref. Kerk (Kerkdreef) 10.00 en 2.30 uur Ds. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur: Ds. van Leeuwen. Donderdag 14 maart Biddag 19.30 uur Ds. van Leeuwen. Gereformeerde Gemeente zondag 10 maart a.s. des avonds om 7 uur de heer A. Bregman van Benthuizen. ZONDAGSDIENST ARTSEN 910 maart: Dokter Kats.

Axelsche Courant | 1963 | | pagina 2