Bronchi letten Snuif en wrijf| Uit onze O m g e v i n g Axel Predikbeurten F.M.-ZENDERS GOES in gebruik. MUTATIES BEVOLKING Axel 't Vuur zit weer tot in de keel. Zuurbrand - oplaaiend vanuit de maag. SCHIETWEDSTRIJD RESERVE RIJKSPOLITIE Wisselbker voor reerve-wac htmeester Leenknegt Dinsdag 11 december j.l. werd in de bovenzaal van „Het Centrum te Axel de jaarlijkse schiet- avond gehouden, uitgaande van de groep Axel der Reserve Rijkspolitie. Adjudant Schatborn sprak een openingswoord, waarin hij speciaal welkom heette de vertegen woordigers van de verschillende gemeenten, alsmede de heer J. Francke uit Axel die voor deze wedstrijd een fraaie wisselbeker ter beschikking had gesteld. De wedstrijd had een spannend verloop. Het was zelfs zo dat men enkele malen kampen om de juiste volgorde te kunnen bepalen. Bovendien kon men zijn geluk beproeven op de gelukschijf. Dat deze avonden zeer worden gewaardeerd, b'^ek duidelijk uit de gezellige stemming die er heerste in „Het Centrum'. Na afloop reikte de heer Francke de wisselbeker uit aan de winnaar, terwijl alle overige deelnemers een prijs konden uitkiezen uit een schat aan huis- houdelijke artikelen en genotmiddelen. De uitslag 1. res. wachtm. Leenknegt, Zuiddorpe - 41 punt 2. wachtm. I D. Draaijer, Axel - 41 punt 3. res. wachtm. Schelleman, Axel - 40 punt 4. wachtm. I R. Simons, Axel - 38 punt 5. res. wachtm. Fermont, Axel 37 punt 6. res. wachtm. De Block, Zuiddorpe 36 punt 7. res. wachtm. A. van Meurs, Axel 36 punt 8. res. wachtm. De Schepper, Koewacht 36 punt 9. wethouder De Clerck, Overslag 35 punt 10. Opperwachtm. Middeljans, Koewacht 35 punt 11. res. wachtm. De Brouwer, Axel 34 punt 12. res. wachtm. La Leijne, Zuiddorpe 34 punt 13. res. wachtm. Van de Velde, Koewacht 32 punt 14. res. wachtm. v. Tatenhove, Axel 31 punt 15. Adjudant Schatborn, Axel 31 punt 16. wachtm. I v.d.Kinderen, Axel 31 punt 17. res. wachtm. P. van Meurs, Axel 30 punt 18. res. wachtm. F. Hamelink, Axel 30 punt 19. wachtm. I Beijl, Zuiddorpe 30 punt 20. wachtm. I E. Louwerse, Axel 30 punt 21. Opperwachtm. G. van Suijdam ,Axel 29 punt 22. wachtm. I Wisse ,Axel29 punt 23. res. wachtm. J. van Meurs, Axel 28 punt 24. gem. secr. Coone, Zuiddorpe 26 punt 25. dhr. J. Francke, Axel24 punt 26. weth. De la Ruelle, Overslag 23 punt 27. res. wachtm. Van Laere, Zuiddorpe 21 punt 28. res. wachtm. Dieleman, Axel 20 punt 29. weth. IJsebaèrt, Koewacht 19 punt 30. res. wachtm. Schreuders, Axel 18 punt 31. res. wachtm. Van Magroot, Koewacht 11 punt 32. res. wachtm. v. Waesberghe, Koewacht 2 punt De gelukschijf 1. res. wachtm. P. van Meurs, Axel; 2. wachtmeester I v. d. Kinderen, Axel 3. res. wachtm. F. Hamelink, Axel. SCHIETWEDSTRIJD NATIONALE RESERVE Korporaal G. van Meurs beste schutter. Op zaterdag 15, december j.l, vond op Ide schietbaan Sloedam de jaarlijkse schietwedstrijd op de 100 meter plaats voor vrijwilligers van de Nationale Reserve in Zeeland, waaraan 25 schut ters deelnamen. De 1ste prijs werd behaald door korporaal G. van MEURS van het oefenverband SLUISKIL, die tevens als „beste schutter van het jaar" de wisselbeker, welke door de Territoriale Bevelhebber Zuid ter beschikking was gesteld, in ontvangst mocht nemen. De 2e en 3e prijs gingen beide naar het oefen- verband MELISKERKE en werden resp. behaald door de vrijwilligers L. MELSE en A. DUVEKOT De prijzen werden uitgereikt door de Territo riale Commandant Zeeland, Luitenant-Kolonel Y. MEETER, die tevens voor een speciale verrassing zorgde, door een wisselbeker uit te reiken aan het oefenverband, dat als geheel gedurende het jaar de beste schietprestaties had geleverd. Het was de korporaal P. DAVIDSE, die als commandant van het oefenverband MELISKERKE als eerste de wisselbeker in ontvangst mocht ne men. HERBENOEMD De heer J. de Putter te Axel is per 1 januari '63 herbenoemd tot lid van de Bioscoopkommissie. OPBRENGST KOLLEKTE De in Axel gehouden kollekte en bate van de Stichting Hervormde Zondagsschool heeft opge bracht 534,21. VOORLICHTINGSAVOND Woensdag 12 december j.l. werd in „Het Cen trum" te Axel een voorlichtingsavond gehouden, waar de heer Blok, technisch hoofdopzichter van de Visserijraad, een lezing hield, verlicht met dia's over het onderwerp „Water als levensruimte". FRAAI RESULTAAT Enkele weken geleden hadden de dames van V.V.H., afdeling Axel, een stand geplaatst in het Axels postkantoor. De bezoekers van het postkantoor konden hier kinderpostzegels, alsmede Kerst- en Nieuwjaars kaarten kopen. De opbrengst van deze aktie was 694,49. JUDO-TEAM-KAMPIOENSCHAPPEN Op woensdag 26 december te 14.00 uur, zullen in het Gezellenhuis te Axel, de judo-team-kam pioenschappen van het Sportinstituut „Delta" ge houden worden. Deze wedstrijden worden afgewisseld met judo- en jiu-jitsu-demonstraties. Er nemen teams uit Sas van Gent, Hulst,,Oost burg, Temeuzen en Axel aan deel. OFFICIËLE ONTVANGST VAN GEREPATRIEERDE MILITAIREN Op initiatief van de afdeing Axel- van Pro Rege werden vrijdagavond 14 december de uit Nieuw- Guinea thuisgekomen militairen in Hotel Restau rant „Zomerlust" officieel verwelkomd en ontvan gen. De verloofden en ouders van militairen waren mede uitgenodigd. Ook de wethouders en de ge meen te-sekretaris gaven blijk van hun belangstel ling. De burgemeester en Pro Rege traden als gastheren op. De heer S. van Ham, voorzitter van Pro Rege, opende de bijeenkomst met een gezellige toespraak! De burgemeester sprak in waarderende woorden over de wijze waarop onze jongens de moeilijke taak in Nieuw-Guinea tijdens de spannende tijd hebben vervuld en vertolkte alle dankbaarheid voor hun behouden thuiskomst. Als herinneringsgeschenk, namens de burgerij, bood de burgemeester de militairen het fraaie boek werk „Ontworsteld land" aan. Hierna heeft de heer van Ham allen op een pretige en kernachtige wijze toegesproken. De toespraken werden afgewisseld door het aan bieden van consumpties. Medegedeeld werd tenslotte dat voor de a.s. za terdag te Middelburg georganiseerde provinciale reünie om 9.30 uur vanaf het stadhuis wordt ge start. Hoestdrank in tabletvor.-n. 95ct KERST-ZANGDIENST Op zondag 23 december a.s. wordt in de Neder lands Hervormde Kerk te Axel een Kerstzangdienst gehouden, waaraan medewerking verlenen het Ne derlands Hervormd Kerkkoor alsmede het Kinder koor, beide o.l.v. de heer J. Smies. De Kerstzangdienst vangt aan om 19.30 uur. BOTSING Zondag 16 december j.l. had op de weg Axe 1 Kijkuit een botsing plaats tussen twee personen auto's. Een Mercedes, bestuurd door O. van D. te Clinge, en een Opel, bestuurd door M. W. te Ter- neuzen, raakten elkaar bij het passeren aan de zij kant. Blikschade aan beide auto's was het gevolg. KERSTMIDDAG De afd. Axel van de Bond .van Plattelands vrouwen vierde dinsdagmiddag, samen met de Z.P.M. in het Centrum te Axel haar jaarlijkse Kerstmiddag. De presidente mevr. C. Dekker-Becu herdacht in haar openingswoord het heengaan van prinses Wilhelmina. Het Kerstprogramma werd verzorgd door mevr. R. Sanderse-Jacobs, voordracht, mev. H. Risseeuw- Verdouw, solo-zang en mevr. M. J. Moerdijk- Vanderswalm piano. Vóór de pauze traden deze dames tezamen op, na de pauze droeg mevr. R. Sanderse-Jacobs op buitengewoon mooie wijze het Kerstverhaal voor. Ook het pianospel en de zang der beide andere dames werd op voortreffelijke wijze ten gehore gebracht. Het was een mooie middag waarvan de vele aanwezige dames zeker allen hebben genoten. KERSTZANG In de kerstnacht zal er van de toren der Ned. Herv. Kerk door middel van een geluidsinstallatie kerstzang ten gehore worden gebracht. Indien de weersomstandigheden gunstig zijn kan deze zang in de gehele kom der gemeente worden gehoord. UITBREIDING BIBLIOTHEEK - De afgelopen weken werd de biblotheek van de Chrstelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Axel uitgebreid met 21 studieboeken 3 buitenlandse romans 15 Nederlandse rfcmans 25 Jeugdboeken. Uw verkoudheid van neus, keel of borst met ZONDAG 23 DECEMBER 1962 Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. P. J. Pennings 2.30 uur geen dienst, 's Avonds 7.30 uur Kerst zangdienst. Gerf. Kerk (Kerkdreef) 10 uur Ds. Kuiper 2.30 uur Ds. Krijtenburg van Zaamslag. Geref. Kerk (Pironstr.) 10 uur: Ds. van Leeuwen 3 uur Ds. Verbeek van Hoek. Geref. Gemeente. 10 en 2.30 uur: Leesdienst. 25 DECEMBER le (Kerstdag) Ned. Herv. Kerk 10 uurVic. S. den Blaauwen met medewerkng van koor en kinderkoor.; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Gerf. Kerk (Kerkdreef) beide diensten Ds. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstr.) 10 uur: Ds. van Leeuwen 4.30 uur ds. van Leeuwen (Kerstzangdienst). Geref. Gemeente, 10 en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN 2223 DECEMBER Dokter Schiltman 25 DECEMBER (le Kerstdag) Dokter Kats. 26 DECEMBER (2e Kerstdag) Dokter Boor. Met ingang van 24 december a.s. zullen de nieuwe FM-zenders in de radiotoren te Goes op proef -in bedrijf worden gesteld. Hilversum I zal in de FM-band kunnen worden ontvangen op kanaal 3- (87,85 MHz) en Hilver sum II op kanaal 27- (95,00 MHz); volgens de nieuwe nummering resp. kanaal 3 en 75. LEVENDIGE HANDEL OP JAARMARKT (in aansluiting op ons verslag van vorige week) Autoriteiten, dames- en Heren Namens de Jaarmarktcommissie is het mij een eer U allen op dit Marktterrein welkom te mogen heten, ter gelegenheid van onze Najaars-veemarkt. Dat er weer zovelen dit jaarlijks evenement wil len meemaken stemt ons tot grote voldoening en geeft een krachtige impuls om niet te versagen, maar voort te gaan op de ingeslagen weg. Een bijzonder woord van welkom wil ik graag richten tot de heer burgemeester van Axel. Wij verheugen ons zeer, dat U als U maar even de tijd vinden kunt acte de presence geeft en we zijn U bijzonder erkentelijk, dat U straks deze jaar- markt wilt openen. Ook een zeer hartelijk welkom wil ik toeroepen tot wethouder IJsebaert en gem. secretaris van de Bosse. Verder tot alle representanten van verenigingen en corporaties hier aanwezig, en voor de tot de vertegenwoordigers van pers en vakpers. Dames- en Heren Geen enkel jaar is gelijk aan het andere en vandaar dat we ook geen enkele jaarmarkt houden onder gelijke omstandigheden. Mocht ik in het verleden vaak gewag maken van bijzondere kli matologische omstandigheden, die een sterke stem pel drukten op onze jaarmarkten en wel speciaal op het aangevoerde vpe, thans zijn het de moei lijke afzetprobenfen van ons rundvee, die hun in vloed ongetwijfeld in sterke mate doen gelden. Het markt- en prijsbeleid in de rundvee-sector zoals dat jarenlang met goed gevolg door het productschap voor Vee en Vlees is gevoerd, heeft ons in 1962 schromelijk in de steek gelaten en on gekend lage rundvee-prijzen zijn het gevolg ge weest. Daardoor zijn in de rundveehouderij, spe ciaal de vetweiderij, en de handel aanzienlijke fi nanciële stroppen gevallen. In het kader van de wordende E.E.G. zal hier waarlijk naar een oplossing dienen te worden ge zocht en we spreken de hoop uit dat spoedig ver betering moge intreden. Verder is het mij een behoefte om allen die tot het welslagen van deze markt hun medewerking verleenden daarvoor dank te zeggen. Wij stellen Uw aller medewerking bijzonder op prijs. Speciaal wil ik dank brengen aan het gemeente bestuur van Axel voor de jaarlijkse subsidie en voor de verzorging van het marktterrein. Gemeen tewerken verdienen bijzondere waardering voor de voortreffelijke manier waarop alles wordt gearran geerd I Ongetwijfeld zou ik tekort schieten wanneer ik niet mijn erkentelijkheid betuigde voor de aktivi- teiten van dierenarts De Putter, die ook vandaag weer zoals zovele malen in het verleden, reeds vroeg in touw is geweest. Tenslotte wil ik nog een woord van dank rich ten tot de Rijkspolitie voor de handhaving van de orde en de keurige regeling van het verkeer. Hierna gaf de heer Koster het woord aan Bur gemeester van Dijke, die de Jaarmarkt officiéél voor geopend verklaarde. De uitslagen t AFDELING FOKVEE Koeien niet meer dan 2x gekalfd le prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Kalfvaarzen met 4 tanden le t/m 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Kalfvaarzen met 2 tanden le prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Pinken le t/m 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. 1-Jarige Runderen le t/m 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Grote Graskalveren le t/m 3e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Stierkalveren le prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Kleine Graskalveren le prijs G. van Rumbeke, St. Jansteen 2e prijs A Gebrs. Bossche, Westdorpe. 2e prijs B H. en G. Picavet, Westdorpe. 3e prijs A G. van Rumbeke, St. Jansteen. 3e prijs B H. en E. Picavet, Westdorpe. Stieren zonder tanden le en 2e prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Schoonste groep Fokvee (minstens 4 stuks) le prijs H. en E. Picavet, Westdorpe. Kampioen Fokvee meer dan 2x gekalfd H. en E. Picavet, Westdorpe. AFDELING VET VEE: Vette Runderen met 6 tanden le prijs A. van Wijck, Sluiskil. 2e prijs Fa. Picavet, Hulst. Vette Runderen (4 tanden en meer) le prijs A Slagerij den Hamer, Za.mslag/Tern. Ie1 prijs B P. Coene Zn„ Koewacht. 2e prijs A A. Bartouw 6 Zn., Oostburg. 2e prijs B B. L. van Duijsse, Clinge. Vete Runderen met 2 tanden le prijs Slagerij Plasschaert, Axel. Vette Runderen zonder tanden le prijs J. Verstraten, Axel. Ossen met 6 tanden le prijs Blankert-Scheele, Axel 2e prijs Blankert-Scheele, Axel. 3e prijs C. van Hoeve, Zaamslag. Ossen met 4 tanden le prijs P. Schoof, Biervliet. Ossen met 2 tanden le prijs L. van Duijsse, Clinge. Ossen zonder tanden le prijs G. Verbiest, Zuiddorpe. 2e prijs L. van Dorsselaar, St. Jansteen. 3e prijs J. Verstraten, Axel. Dikbillen zonder tanden le prijs L. van Dorsselaar, St. Janseen. Vette Koeien le prijs R. Blankert, Axel. Vette Schotten le prijs F. Pieters, St. Jansteen. T/M 30 NOVEMBER 1962 Geboorten van Poecke, Frank L. C.; van den Bos, Glenn M. F.; van Laere, Olaf E. M.; Mariman, Elvio A. J.; de Brouwer, Patricia J. A.; Piasmans, An- tonius C.; Verhulst, Janneke A.; Pel, Suzanna N.; de Maa, Harry H.; de Pooter, Jan; de Bruijne, Willem; Scheele, Cornelis. Gehuwd de Bruijn, Pieter E. M. en Vinke, Jozina V. Verhulst, Jacobus C. en Dieleman, Elisabeth A. de Visser, Abraham en de Kraker, Francina Navest, Gerrit T. en Reminsen, Levina. Overleden Michielsen, Maria A. J.; Sijpkens, Hilda E., w.v. Oggel, J. M. Vertrokken Maas, Stephanie M. e.v. van der Vlis van Ca- landstr. 18 naar Westdorpe; Roose, Marinus C. van Julianastr. 41 naar Zwijndrecht; Jeremiasse, Maria w.v. Murre van M 58 naar Biervliet; Koster, Cornelia van Buthdijk O 70 naar Temeuzen; Ros ier, Catharina P. van Buthdijk O 70 naar Temeu zen; Bakker, Nicolaas A. A. met echtg. van By- locqueplein 22 naar Temeuzen; van Dijkhuizen, Susanna J. E. e.v. Hijlkema, met kinderen van Bankertstr. 34 naar Dordrecht; Dieleman, Adriaan C. van Stationsstr. 16 naar Vlissingen; Koekkoek, Andries H. van Nieuwendijk 11 naar Hoek; Schie man, Elizabeth w.v. Zegers van Weststr. 37 naar Temeuzen; Verberkmoes, Catharina P. e.v. de Pooter, met kind van de Ruijterstr. 4 naar Rotter dam: van Luijk, Debora K. van Stationsstr. 20 naar Eindhoven; Riemens, Marinus van Spui N 116 naar Hilversum; de Kraker, Francina e.v. de Vis ser van Bankertstr. 28 naar Tietjeksteradeel; van Langevelde, Francois van Crijnssenstr. 22 naar Blaricum; Silfhout, Willem M. van Noordstraat 7 naar Wageningen. Vestiging in de gemeente Piasmans, Cornelis F. M. van Spran-Capelle naar Olivierstr. 7; Suijkerbuijk, Cornelia van Sprang-Capelle naar Olivierstr. 7; Piasmans, Pe- tus J. van Sprang-Capelle naar Oivierstr. 7; Piasmans, Johannes P. van Sprang-Capelle naar Olivierstr. 7; Cambeen, Alouisius A. van Zaamslag naar Joost de Moorstr. 10; de Klerk, Augusta M. van Zaamslag naar Joost de Moorstr. 10; Cam been, Irene J. P. van Zaamslag naar Joost de Moorstr. 10; Van Goeije, Josephus van Koewacht naar St. Maartenstr. 7; Wijnacker, Irma M. van Koewacht naar St..Maartenstr. 7; de Bruijn, Pieter E. M. van Hulst naar Julianastr. 22; Clement, Cornelis A. van Chaam naar Markt 15; Peschel, Margarete I. van Chaam naar Markt 15; Clement, Magdalene J. van Chaam naar Markt 15; Clement, Jutta M. van Chaam naar Markt 15; van Dam, Anthonie van De Bilt naar v. Middelhovenstr. 28; Eisink, Friedrich J. van Wijhe naar Weststr. 42; Wieland, Cornels J. van Brits Afrika naar Polen straat 16; Verhelst, Pieternella T. van Halsteren naar Julianastr. 13; van Wijck, Gerrit van Ter- neuzen naar Wijk O 35; de Blaeij, Tanneke W. van Terneuzen naar Wijk O 35; van der Waal, Cornelia H. e.v. Herrebout van Rotterdam naar Kerkdreef 32. Verhuizing binnen de gemeente: Vermeulen, Antonius A. met gezin van J. de Moorstr. 23 naar St. Maartenstr. 5; Albinus, Do nald van Noordstr. 7 naar Evertsenstr. 4; Haak, Leendet met echtg. van Wijk P 15 naar Pr. Hen- drikstr. 77; Voogd, Ronald F. met gezin van Weststr. 42 naar Bankertstr. 58; Dieleman, Reinier D. met gezin van Markt 15 naar Noordstraat 1; Esselbrugge, Pieter H. met gezin van Robertstr. 2 naar Buitenweg 37; Verhulst, Jacobus C. van Julianastr. 73 naar Ds. J. Scharpstr. 18; Dieleman, Dirk R. met gezin van Noordstr. 1 naar Robert str. 2; Verhelst, Jacobus van Polenstr. 6 naar Oosterstr. 25; Dieleman, Elisabeth A. van Wijk N 54 naar Ds. J. Scharpstr. 18; Denneboom, Benno van Noordstr. 7 naar Evertsenstr. 4. Aantal inwoners der gemeente Axel op 31 oktober 1962 7834. op 30 november 1962 7845. Aan die kwaal kunt li een halt toeroepen. Bij de geringste aanwijzing Rennies nemen. -Die blussen de pijn onmiddellijk en neutraliseren 't overtollig zuur. Met Rennies bij de hand hoeft U geen zorg meer te hebben bij iedere hap eten. Er kan U niets gebeuren, want een of twee Rennies doven het vuur direct. (Ingez. Med.) Kampioen Vaars Slagerij den Hamer, Zaamslag/Terneuzen. Kampioen Os R. Blankert, Axel. AFDELING VARKENS Zwaarste Varken le prijs Gebrs. Verstraten, Axel. Beste Slachtzeug le prijs Gebrs. Verstraten, Axel. Schoonste piëtrin Vleesvarken le en 2e prijs R. Blankert, Axel. 3e prijs Gebrs. Versraten, Axel. Grootste aantal Varkens R. Blankert, Axel. Schoonste Schaap R. Blankert, Axel. AFDELING PAARDEN alle rassen) Kampioen P. Suy, Sint Jansteen. Ponny's le prijs Henk Verstraten Jzn„ Axel. Veulens le prijs Henk Verstraten Jzn„ Axel,

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 2