Sportnieuws uit onze Gewesten Nationale Reelasseriigsdag 1962 Fa. J. C. VINK Blijft uit de handen van het slipspook een Molenaars knecht Bekendmaking AFVALLEN VAN KLEI, MODDER ENZ. VAN VOERTUIGEN OP WEGEN. ALTIJD THUIS! DRUKWERK AXEL GEVRAAGD Liefst in bezit van rijbewijs voor vrachtauto. EM MISSEGHERS EN ZN. Axel telefoon 782 Voetbal A.Z.V.V. OVERWON CORN. BOYS IN EEN ZEER MATIG DUEL Zaterdag 25 augusus bracht A.Z.V.V. met twee elftallen een bezoek aan het Sasse Com. Boys. Allereerst speelden de tweede elftallen van beide verenigingen tegen ekaar. Voor rust waren de Axelaars duidelijk beter en zij hadden dan ook bij de rust een zeer verdiende 12 voorsprong, maar tenslote moesten zij toch een verdiende 32 nederlaag incasseren. Het duel tussen de beide eerste elftallen was ook niet direkt hoogstaand. A.Z.V.V. toonde wel een grotere technische vaardigheid, maar Corn. Boys stelde daar iets harder en enthousiaster spel tegen over. Dat het hard ging nu en dan bewijst wel het feit dat bij beide ploegen reeds een speler het veld geblesseerd moest verlaten voor er twintig minuten waren verstreken. In de 14e minuut nam A.Z.V.V. de leiding, mid dels een schitterend schot van Lensen, dat via de binnenkant van de paal doel trof (0—1). Slechts twee minuten bleef de voorsprong behouden, want toen werd doelman Gommers door een effectvol schot van rechtsbuiten A. Kaas gepasseerd (1 1). Daarna liep A.Z.V.V. uit tot 1—3, door doel punten van van der Hout en Borgt. Bij het schot van van der Hout viel de jeugdige, overigens zeer goede Sasse doelman Ducarmon royaal over de bal. Op dit moment kwam bij Corn. Boys een reserve binnen de lijnen, de 17-jarige A. Vermeulen en van deze jongeling beleefde men veel plezier want met twee magnifieke doelpunten, in de 40e en 42e minuut bracht hij de stand op 33. Reeds na tien minuten spelen in de tweede helft bracht linksbuiten P. v. d. Hout, na een combinatie met Borgt, de stand op 34. Bijna vergrootte A.Z.V.V. haar voorsprong maar een zeldzaam mooi doelpunt van aanvoerder Haak werd afgekeurd. Het werd zelfs zo dat Corn. Boys, opnieuw door linksbuiten A. Vermeulen, door handig doorzetten, naast A.Z.V.V. kwam (4—4). In de 35e minuut werd de strijd beslist. Van de rand van het strafschopgebied deed Lensen een schuiver van zijn voet vertrekken en dat was 45. De beste kans kreeg nog midvoor G. v. d. Berge. Hij lokte Gommers uit zijn doel, passeerde hem, maar voor open doel joeg hij de bal via de lat over Gommers heiligdom. PROGRAMMA VOOR HET WEEK-EINDE A.s. zaterdag 1 september start voor de K.N.V.B. zaterdagvoetballers het seizoen 1962/1963. Voor de Axelse elftallen staan de volgende wed strijden op het programma Spui IArnemuiden I Nieuwdorp IA.Z.V.V. I VRIENDSCHAPPELIJK A.s. zaterdag 1 september speelt een elftal van de v.v.-„Axel" op haar terrein nabij de Water toren een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal samengesteld uit spelers van het in Zeeuwsch- Vlaanderen oefenende 16e Pantserinfanteriebatal- jon uit Oirschot. Opbrengst ten bate van de af deling Axel van het Nederlandse Rode Kruis. SPUI GAAT IN SEPTEMBER WAARSCHIJNLIJK EEN ZEER ZWAAR SEIZOEN TEGEMOET Elftal verloor enkele steunpilaren Wanneer vandaag de competitie 1962/1963 van start gaat, betekent dit voor de v.v.-,,Spui" het veertiende voetbaljaar. Uit een betrekkelijk kleine groep van de Axelse bevolking is het elftal gegroeid. Praktisch alle spelers zijn afkomstig van de buurtschappen Zoute Spui, Magrette en Schapen bout, welke tezamen slechts een klein gedeelte van het Axelse inwonertal betekenen. In competitieverband begon de v.v.-„Spui" te spelen in de 2e klasse K.N.V.B. afdeling Zeeland, daarna de le klasse van de afdeling Zeeland en tenslotte slaagde het kranige elftal erin zich in 1961 op te werken naar de 4e klasse van de K.N.V.B. Vooral op eigen terrein, in de vertrouwde om geving, was en is Spui een elftal waar menig ster ker elftal met lood in de schoenen naar toegaat. Men moet dan ook van behoorlijke „voetbal"-huize komen om het roodgetruide elftal in eigen huis te kloppen. Spui beschikt thans over 73 werkende leden, junioren en senioren bij elkaar. Het aantal junioren bedraagt 13, zodat men juist over voldoende jeug dige voetballers beschikt om met een b-elftal in competitieverband te kunnen uitkomen. Twee senioren-elftallen zullen het komende sei zoen binnen de lijnen komen, n.l. het eerste elftal in de 4e klasse K.N.V.B. en het tweede elftal in de 3e klasse K.N.V.B. afdeling Zeeland. Zoals men ziet besaat er tussen het le en 2e elftal een aanzienlijk klasse-verschil, wat tot gevolg heeft dat men bij vervanging of het opstellen van in vallers nogal eens op moeilijkheden stuit. Training. Officieel wordt één maal per week getraind, maar diverse spelers kan men wel meerdere malen per week in aktie zien om onderling een balletje te trappen. De training op het veld geschied zolang dit maar enigszins mogelijk is, want een geschikte zaal is op Spui niet aanwezig. Nu en dan traint men wel eens binnen, maar de gelegenheid die hiervoor wordt gebruikt voldoet ten enenmale niet aan de eisen die men stelt voor dit belangrijk onderdeel van dè voetbalsport. Terrein. Het bestuur van de v.v.-„Spui" heeft de beschik king over één terrein, hetwelk momenteel in een uitstekende staat verkeert. Zoals men ons van ter zake kundige zijde mededeelde heeft het veld de beste grasmat van alle velden uit de omgeving van Axel. Behoefte aan meerdere terreinen heeft men mo menteel niet. Het bestaande terrein is zeer royaal van opzet en naast het officiële speelveld ligt nog een vrije brede grasstrook waar eventueel getraind kan worden. Elftal. In het elftal voor de komende competitie ziet men een vrij groot aantal bekende gezichten terug, al heeft Spui wel enkele zeer gevoelige verliezen geleden. Allereerst missen we de man onder de Spui-lat, de sympathieke, zeer geziene N. Bolleman, de per soon waar rust van uitging in de Spui-verdediging. De thans 36-jarige Bolleman heeft gemeend dat voor hem de tijd is gekomen om zijn plaats af te staan aan een jeugdiger doelman en zijn vrije tijd meer te besteden aan zijn gezin. Een zeer gezond standpunt, maar velen, ook spelers uit andere elf tallen die .zijn doel bestookten, zien hem, de uiterst sportieve doelman, niet gaarne vertrekken. Daarnaast ontbreekt nog een belangrijke schakel in de Spui-ploeg, n.l. de jeugdige, zeer bekwame achterspeler M. Verberkmoes. Zijn kwaliteiten zijn ook buiten Zeeuwsch-Vlaanderen bekend, want de afgelopen maanden vormde hij een vaste speler in het Zeeuws elftal. Hij is overgegaan naar de zondag-derde-klasse Axel. Voor het elftal definitief zal worden samen gesteld, worden eerst nog enkele trainingswedstrij den gespeeld. Mogelijk kunnen de heren van de elftalcommissie aan de hand van deze wedstrijden enkele bestaande problemen oplossen. De kandidaten voor het eerste elftal zijn Doel A. Riemens Achter J. Schieman en P. Dieleman Midden s F. Dieleman, D. de Smet, A. van Harn en F. v. d. Velde. Voorhoede J. Oostdijk, C. Overdulve, L. van Harn en J. Maas. De vereniging kreeg er nog wel enkele spelers bij, o.a. van v.v.-,,Driewegen", maar waarschijnlijk komt slechts alleen L. de Visser in aanmerking voor een plaats bij de eerste elf. Verwachtingen. De verwachtingen zijn nu niet direkt hoog ge spannen en men houdt er terdege rekening mee dat de „puntjes" zwaar te verdienen zullen zijn. Men rekent op een klassering in de onderste regionen van de ranglijst. Promotiekandidaten ziet men, naast Arnemuiden, in A.Z.V.V. en Tem. Boys. Niet alleen op voetbalterrein verwacht men een zwaar seizoen, maar ook ziet het aktieve bestuur, bestaande uit de heren A. Pijpelink, voorzitter; J. Witte, secretaris en J. W. Bareman, penningmees ter, de financiële zijde niet zo rooskleurig in. Het is zo dat Spui in de competitie bijna altijd speelt voor een gering aantal toeschouwers. De voorbije competitie speelden A.Z.V.V. en Spui bijna altijd gelijk thuis en dit vormde vooral voor Spui een grote handicap. We kunnen het wel zo stellen dat in Zeeuwsch-Vlaanderen binnen een straal van tien kilometer bijna altijd twee van de drie elftallen ge lijk thuis speelden. A.Z.V.V. en Temeuzense Boys ondervinden hiervan bijna geen nadelige gevolgen, maar vooral voor Spui weegt dit zwaar. Het bestuur koestert hoge verwachtingen van de onlangs in het leven geroepen „Sportstichting Axel". Wanneer de Stichting eenmaal aktief aan het werk gaat, verwacht men op Spui een ver mindering van de bestaande moeilijkheden. Hengelen HENGEL WEDSTRIJD Zaterdag 25 augustus 1962 organiseerde de Hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" te Axel op „De Ijsbaan" in het Axelse recreatiege bied, haar laatste, voor het clubkampioenschap meetellende, hengelwedstrijd. De weersomstandigheden waren niet bepaald gunstig en dit heeft zijn invloed gehad op het aan tal deelnemers en op de vangst. De 46 vissers slaagden erin 107 visjes aan de haak te slaan, waarvan bijna alle ondermaats wa ren. Het meest sukses had de heer L. Mesure met zijn 21 vissen. Het clubkampioenschap, vervist in drie wedstrij den werd behaald door de heer J. Hamelink te Axel, die uit handen van de Voorzitter, de heer van Riel, een zeer fraaie wisselbeker in ontvanst mocht nemen. De kampioen van 1961, de heer van Meurs, ont ving als herinnering een miniatuur-bekertje. Uitslag clubkampioenschap 1. J. Hamelik Axel, 14 punten; 2. J. A. Roose Axel, 12 punten; 3. L. Mesure Wondelgem, 12 punten. Uitslag hengelwedstrijd 1. L. Mesure Wondelgem (B), 210 pnt.; 2. J. A. Roose Axel, 150 pnt.; 3. S. Briquet Axel, 150 pnt.; 4. J. Hamelink Axel, 90 pnt.; 5. C. Roose jr. Axel, 70 pnt.; 6. G. Eggermont Westdorpe, 65 pnt.; 7. R. Coppieters Gent (B), 60 pnt.; 8. F. Assel- man Axel, 60 pnt.; 9. L. Dhondt Sas van Gent, 50 pnt.; 10. F. Michiels Axel, 50 pnt.; 11. R. de Block Axel, 40 pnt.; 12. C. C. Dieleman Axel, 40 pnt. Handboogsport HANDBOOGSCHIETING A.s. zaterdag 1 september te 15.00 uur organi seert de Handboogmaatschappij „Ons Vermaak" te Axel een schieting op de staande wip bij de heer E. Tieleman. Wielrennen GOED ZO RICHARD! Zaterdag 25 augustus nam onze Axelse adspi- rant-wielrenner R. Bukacki deel aan de achtste „Patrijzenjacht" te Colijnsplaat, over een afstand van 25 km. Hoewel deze korte afstand hem niet zo goed ligt, heeft Richard zich voortreffelijk geweerd. Hij zag kans om met du Bois en Mol te ontsnappen. Zoals men weet rijden deze twee renners reeds enkele jaren en onze stadgenoot pas enkele maan den, maar hij volgde hun tempo gemakkelijk. Pas in de eindsprint zag de rappe du Bois kans zijn tegenstanders te kloppen en naar zijn twintigste overwinning te trappen. Richard finishte als voor treffelijk derde. BUKACKI IN BELGIE Donderdag 30 augustus reed de plaatselijke ad- spirant-wielrenner Richard Bukacki een wielerwed strijd in het belgische Hersbergen. In een eindsprint met ruim 40 concurrenten wist hij beslag te leggen op een 9e plaats. Zaterdag 1 september strat hij opnieuw in België, in de omgeving van Brugge. De door hem geleverde prestaties zijn werkelijk goed te noemen. Hij nam deel aan twaalf wed strijden en finishte 8 maal bij de eerste vijf. Biljarten BILJART-PROGRAMMA Het programma van de Axelse Biljartclubs voor het tournooi om de Gemeente-beker is als volgt samengesteld 24 oktober 1962, P.O.P.—K.O.T.; 26 oktober 1962, FortunaA.B.C.; 19 november 1962, A.B.C.- P.O.P.; 20 november 1962, K.O.T.Fortuna; 14 december 1962, Fortuna—P.O.P.; 17 december 1962, A.B.C.—K.O.T.; 7 januari 1963, A.B.C.— Fortuna; 8 januari 1963, K.O.T.P.O.P.; 23 ja nuari 1963, P.O.PA.B.C.; 24 januari 1963, Fortuna-K.O.T.12 februari 1963, K.O.T.- A.B.C.; 13 februari 1963, P.O.P.Fortuna. Duivensport POSTDUIVEN BERICHT De Duivensociëteit „De Verwachting" te Axel nam deel aan een vlucht op Doornik. De uitslag was Oude duiven 1, 4 en 5. E. van Dorsselaar, Axel; 2. C. Ver straten, Axel; 3 en 7. J. Giele, Axel; 6. M. Diele man, Axel; 8. J. Vasseur, Axel; 9. C. de Caluwé, Axel; 10. P. Sol, Axel. Jonge duiven i 1. A. Knol, Axel; 2. M. Dieleman, Axel; 3. J. Vasseur, Axel; 4. F. Michiels, Axel; 5, 7 en 8 A. Peersman, Axel; 6. J. van Hoorn, Axel; 9. Ch. Tieleman, Axel; 10. D. Goossen, Axel. Gebleken is, dat de bepalingen, vervat in artikel 13, onder a en b, van het Rijkswegenregle ment, houdende het verbod om over een rijksweg te rijden met een voertuig, indien daarvan de wie len niet van klei en modder zijn ontdaan, niet vol doende worden ageleefd. Aangezien de aanwezigheid op de wegen van stoffen, als in dat artikel bedoeld, gevaren met zich mede kan brengen, inzonderheid voor het snel verkeer, zal een nauwkeurig toezicht worden uit geoefend. De rijkswaterstaat is uitgenodigd, voor zoveel die dienst betreft, te willen bevorderen, dat bovenvermelde bepalingen stipt worden nageleefd. De burgemeester verzoekt met de meeste aan drang te willen voorkomen, dat de wegen in de gemeente op de bovenvermelde wijze voor het ver keer gevaarlijk worden gemaakt. Eventueel dien aangaande bestaande bepalingen zullen gestreng moeten worden gehandhaafd, niet alleen voor rijks wegen, maar ook voor provinciale, gemeente- en polderwegen. Axel, 27 augustus 1962. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. VAN DIJKE. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Vaak hoort men tegenwoordig de klacht dat de mensen erg uithuizig zijn. De vrouwen werken vaak elders, doen boodschappen, drinken koffie bij buren of kennissen, gaan winkelen in de stad enz. De mannen zijn overdag naar hun werk en verdienen 's avonds wat bij, gaan naar vergaderin gen, naar de sport, naar vrienden of bekenden en wat dies meer zij. Moet men iemand ontmoeten dan komt men vaak ongelegen of tevergeefs en zal men nog eens moeten terugkomen. Mensen die we wel altijd „thuis" treffen zijn de gedetineerden. Zij werken wel, maar in de ge vangenis. Zij praten wel, maar in de gevangenis. Zij hebben wel hun vrijetijdsbesteding, maar ook weer in de gevangenis. Als je hen moet spreken kom je niet voor niets en zelden of nooit onge legen. Wachten zij nog op hun vonnis, dan stellen zij het op prijs wanneer zij bezoek krijgen van de reclasseringsambtenaar die op verzoek van de Officier van Justitie een voorlichtingsrapport moet uitbrengen. Zij praten graag met hem omdat ze hem kunnen uitleggen welke moeilijkheden in hun leven in de weg hebben gestaan, welke tegenslagen zij reeds te verduren hebben gehad en hoe zij uit eindelijk tot de fatale misstap zijn gekomen die hen in het huis van bewaring heeft gebracht. Dit zijn immers alle factoren welke aan de rechter straks een duidelijker beeld geven van de man over wie hij een vonnis moet uitspreken. Voor degenen die veroordeeld zijn, de afgestraf- ten, is de reclassering evenzeer een welkome gast. De vrijwillige medewerker, de reclasseringsbezoe- ker, geeft de gevangene de gelegenheid om zijn hart uit te storten, om zijn noden bekend te maken of om hem te doen delen in zijn zorgen. Deze zijn immers legio. Zorgen die voor een buitenstaander erg simpel lijken, maar die voor de betrokkene zelf vaak loodzwaar wegen. Zal de vrouw het financieel kunnen redden Zal ze hem trouw blijven Zal hij straks weer werk kunnen vinden Zullen de kinderen hem nog als vader accepteren Zullen vrienden en kennissen hem niet de rug toekeren En zo kan ik er nog tientallen vragen bijschrijven. De reclasseerder zal al deze vragen met interesse en geduld aanhoren en bij zijn volgend bezoek zo njogelijk het antwoord of de oplossing komen bren gen. Hoe het ook zij, bij ieder bezoek vindt hij zijn reclassent thuis, nooit komt hij tevergeefs en zelden ongelegen. Wanneer de veroordeelde zijn straf heeft onder gaan, komt hij naar huis en vaak blijft hij dan nog lang thuis. Hij vindt geen werk of durft er niet op uit te gaan omdat hij zich schaamt om zijn ver leden te vertellen. Bijverdiensten krijgt hij niet, want men durft hem niets toe te vertrouwen. Hij wil nog niet op bezoek bij buren of kennissen, naar de club of vereniging, naar de vergadering of bijeenkomsten, omdat hij niet zeker weet wat men van hem zal denken. Vaak zelfs durft hij niet op straat omdat hij vreest met de vinger te zullen wor den nagewezen. Ook dan treft de reclasseerder hem meestal thuis, maar deze probeert toch hem meer „uithuizig" te maken. Hij wijst hem de weg om werk te vinden en verleent zo nodig bemidde ling. Maar beter nog de reclasseerder tracht hem het vertrouwen terug te geven, het vertouwen in zichzelf en in alle anderen die als naasten bij hem leven. Op deze manier, weliswaar op eigen kracht, maar met hulp van de reclassering, vindt de ver oordeelde zijn normale plaats tussen de anderen terug. De reclasseerders, ambtenaren en vrijwilligers, zoeken de man thuis op, vinden hem thuis in de gevangenis of met zijn noden, brengen hem thuis in zijn eigen moeilijkheden en laten hem tenslotte thuis zijn tussen alle anderen. Een mooi werk dat van ons allen sympathie, medewerking en steun vraagt. Wanneer de reclas sering een beroep op u doet, zorgt u dan dat u thuis bent. Steun financieël naar draagkracht, geef medewerking als U de capaciteiten bezit en neem hen die het nodig hebben weer liefdevol op in uw bedrijf, in uw vereniging, in uw vriendenkring en overal waar maar mogelijk is. Dan pas kan de reclassering succesvol werk doen. J. G. J. M. Pontenagel. VOOR f)L UW

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3