POCKETS Sportnieuws uit onze Gewesten Fa. J. C. VINK I n b j riva j. jng Jaag die ondragelijke Rheumatische Pijnen er uit! Dat lukt U met Kruschen Voorkom VOEDSELVERGIFTIGING SCHOOLSPORTDAG TE AXEL OP WOENSDAG 11 JULI 1962 WERD SUKSES VOOR PR. MARIJKESCHOOL Bekendmakingen HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning AXEL Voetbal A.Z.V.V. KWAM TEGEN TERNEUZEN TERUG UIT VELOREN POSITIE Aanvoerder Haak scoorde hattrick Rechtsback W. Bakker hield gevaarlijke linksbuiten P. Wissel uitstekend in bedwang. Toen twintig minuten voor het einde de stand 13 werd voor Temeuzen dachten alle toe schouwers dat Temeuzen afgetekend zou gaan winnen, maar in een daverend slot-offensief zag A.Z.V.V. kans om de bordjes te verhangen. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Lindhout ontspon zich een levendige wedstrijd met A.Z.V.V. iets meer in de aanval. Dit lichte veldoverwicht leverde spoedig enkele kansjes op en reeds in de 10e minuut ging Ter- neuzen door het oog van de naald, toen Lensen onbereikbaar voor doelman Gelderland tegen de paal schoot. Dit was slechts uitstel, want in de 14e minuut zagen we een snelle A.Z.V.V.-aanval, beginnende bij rechtsachter W. Bakker, via L. Dieleman en G. Borgt naar Haak gedirigeerd, die deze kans niet ongebruikt liet. Met een harde schuiver liet hij Gelderland kansloos (10). Enkele minuten later was de stand bijna gelijk, linksbuiten Wissel gleed langs enkele tegenstan ders, gaf een uitstekende pass aan midvoor Meeu- sen die echter huizen hoog over de lat schoot, vanaf enkele meters voor Gommers. Het laatste kwartier was duidelijk voor Temeu zen, maar daar toonde rechtsbinnen J. Dooms zich een zeer individueel speler, die dan ook steeds vast liep op de verdediging. Anders was dit met mid voor P. Meeusen en het was dan ook deze speler die in de 33e minuut een dieptepass opving, langs zijn tegenstanders ging en een schitterend schot inzond waarop Gommers het antwoord schuldig bleef (1 1 In de 41e minuut kwam Temeuzen aan de lei ding. Bij een geweldige scrimage voor het A.Z.V.V.-doel, kopte eerst Wissel tegen de lat, de terugspringende bal kogelde linksbinnen Ver straten keihard in (12). Na rust ging Temeuzen weer direkt fel in de aanval en nu toonden de beide jeugdige spelers Thijssen en Frederiksen zich buitengewone goede en beheerste spelers. Temeuzen schiep zich goede kansen. Eerst miste Doorns hopeloos vlak voor doel, daarna een schit terende reaktie van Gommers bij een inzet van Meeusen en tenslotte kwam linkshalf A. de Putter zijn geslagen doelman te hulp door een schot van Dooms uit het verlaten doel te trappen. Na 23 minuten spelen nam Temeuzen een gro tere voorsprong. Bij een schijnbaar ongevaarlijke aanval loste linksbinnen Verstraeten onverwachts een uitstekend schot, waarnaar Gommers geen hand uitstak (13). Dit werd de A.Z.V.V.-spelers toch echt wel te erg en enthousiast en technisch bekwaam spelend drongen zij Temeuzen met de rug tegen de muur. Reeds in de 26e minuut resulteerde dit in een tegendoelpunt. Haak ving een dieptepass op en van zeker twintig meter afstand van het doel nam hij de bal ineens op zijn schoen en voor de Ter- neuzen-doelman kans had om uit te vallen, lag de bal al in het net (23). A.Z.V.V. voelde dat er een kans inzat en door het klasseverschil, Temeuzen 2e klasse K.N.V.B., liet het elftal zich niet intimideren. Vooral aan voerder Haak weerde zich geducht en hij kreeg zijn beloning reeds in de 28e minuut. Hij ging schit terend langs drie tegenstanders om vervolgens doel man Gelderland voor een voldongen feit te stellen (3-3). Kennelijk was Temeuzen door deze wending aangeslagen en zij konden nu praktisch niet meer gevaarlijk worden. De geraffineerde Ruijtenburg had reeds 82 mi nuten op een kans geloerd, zonder ook maar een opening te kunnen vinden. Tenslotte smaakte hij het genoegen, door middel van een schitterend doelpunt in de uiterste hoek, zijn ploeg een zwaar bevochten, maar volkomen verdiende overwinning te bezorgen (43). Deze overwinning deed de A.Z.V.V.-supporters wellicht nog meer plezier dan die tegen H.V.V.'24 van 30 juni j.l., want Temeuzen bleek over aan merkelijk meer voetbalcapaciteiten te beschikken dan de jongens uit Hulst. Vanaf deze plaats een woord van hulde aan de elf kranige A.Z.V.V.-ers voor hun voortreffelijke prestatie. ZAAMSLAG A.Z.V.V.-RESERVEN Zaterdag 7 juli j.l. brachten de A.Z.V.V.- reserven een bezoek aan Zaamslag voor het spelen van een voetbalwedstrijd tegen Zaamslag I. Ondanks het feit dat Zaamslag kans zag om te winnen bracht A.Z.V.V. II het er niet slecht af met de 3—1 uitslag. Het elftal telde verschillende invallers, terwijl de voorhoede nogal aan schotloosheid leed. TERNEUZENSE-BOYS WON Zaterdag 7 juli j.l. werd op het terrein van de v.v. „Spui" de wedstrijd Spui ITem.-Boysl ge speeld. De Temeuzenaren wonnen met 30. VOETBAL WEDSTRIJD Op haar terrein nabij de Watertoren speelden de reserves der v.v. „Axel" een voetbalwedstrijd tegen het personeel van Lensens' Aannemings bedrijf. De wedstrijd droeg een vriendschappelijk karak ter. De puntjes werden dan ook broederlijk ge deeld. De uitslag was 33. A.Z.V.V. II-CORN BOYS II A.s. zaterdag 14 juli te 16.30 uur speelt het tweede elftal van A.Z.V.V. een wedstrijd tegen Corn Boys II uit Sas van Gent. Dit als voorwed strijd van A.Z.V.V. ICorn Boys I in het neder- lagentournooi. De laatste wedstrijd vangt aan te 19.00 uur. A.Z. V. V.-NEDERLAGENTOURNOOI A.s. zaterdag 14 juli a.s. wordt het A.Z.V.V.- nederlagentoumooi besloten met de wedstrijd A.Z.V.V. ICom. Boys I uit Sas van Gent. Ter oriëntatie delen wij mede dat Com Boys na afloop van de competitie 1961/62 is gedegradeerd naar de 4e klasse K.N.V.B. Het is thans zo dat na vijf wedstrijden spelen Wemeldinge I nog steeds de leiding heeft, dank zij hun 32 overwinning, tegen een toen met een groot aantal invallers spelend A.Z.V.V. De andere wedstrijden, tegen IJzendijke I, Rillandia I, H.V.V.- '24 en Temeuzen I wisten de Axelaars te winnen met resp. 9—2, 4—2, 7—2, en 4—3. De kans is dus nu wel zeer groot dat Wemel dinge I eindoverwinnaar gaat worden in dit sterk bezette A.Z.V.V.-nederlagentournooi. OOST ZEEUWSCH-VLAAMSE SCHEIDSRECHTERS NAAR MIDDELBURG. De Oost Zeeuwsch-Vlaamse scheidsrechters to gen 1.1. zondag naar Middelburg om de wissel beker, waar zij vorig jaar, in het jaarlijks tournooi, beslag op hadden gelegd, opnieuw in hun bezit te krijgen. Dit laatste gelukte echter niet, daar zij in de finale werden geklopt door de groep Walcheren en dus genoegen moesten nemen met de tweede prijs. Hengelen HENGELSPORTVERENIGING ..GEDULD OVERWINT ALLES Op dinsdag 17 juli organiseert de Vereniging „Geduld Overwint Alles—Axel", een ledenverga dering. Agenda 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededelingen; 5. Bespreking wedstrij den; 6. Voorstel royement dhr. B. te Wommelgem; 7. Rondvraag; 8 Sluiten. Op zaterdag 21 juli organiseert de vereniging haar 2e wedstrijd voor het kampioenschap op de „Grote Kreek". De wedstrijd heeft plaats 's mor gens van 7 tot 9.30 uur. Handboogsport PRIJSSCHIETING Zaterdag 7 juli werd er op het Concoursterrein, het domein van de Handboogmaatschappij „Ons Vermaak" een schietwedstrijd gehouden. De uitslag was i Hoogvogel R. Lemhout, Clinge; le Zij vogel R. Lernhout, Clinge; 2e Zijvogel A. v. d. Poel, Ter- neuzen; le Kal W. de Munck, Overslag; 2e Kal J. Vereecken, Kloosterzande. Duivensport POST DUIVEN BERICHT De Duivensociëteit „De Verwachting" te Axel hield een vlucht op Breteuil. De uitslag was Oude Duiven 1. R. v. d. Veke Zaamslag; 2. J. de Visser Axel; 3 en 10. A. Blommaert Axel; 4. R. van Wie- meersch Axel; 5. A. Verschelden Axel; 6 en 9. C. Verstraten Axel; 7. J. Dieleman Axel; 8. W. Ver- helst Axel. Jonge Duiven 1. D. Dieleman Axel; 2. A. Peersman Axel; 3. J. v. d. Berge Axel; 4. J. Bakker Zaamslag; 5. J. van Doeselaar Sluiskil; 6. J. de Visser Axel; 7. A. Bobijn Zaamslag; 8. P. Ortelee Axel; 9. J. Giele Axel; 10. Ch. Tieleman Axel. Inderdaad - een simpele bloedzuiverende kuur doet wonderen. Naarmate de bloedzuiverende organen krachtiger gaan werken, daartoe aangespoord door Kruschen's zes minerale zouten, wodt het bloed allengs weer puur en zuiver als weleer. Alle on zuiverheid erin wordt losgemaakt en afgevoerd en kan zo geen schade meer doen aan Uw gestel. Pijnen nemen hand over hand af en U voelt U al gauw weer de oude, vief, fit en veerkrachtig. Wacht er niet mee. Begin Uw Kruschen kuur liever vandaag dan morgen. EXTRA BERICHT U hebt waarschijnlijk wel eens zomerdiarrhee gehad. En anders toch wel iemand in uw naaste omgeving een familielid, uw buren, een mede werker op het werk. Veel mensen, misschien ook u, beschouwen het optreden van buikpijn, koorts en heftige diarrhee in het warme jaargetijde als iets onvermijdelijks. Dat is het niet. Onze „zomer-diarrhee" hebben we in 99 van de 100 gevallen te wijten aan onze zorgeloosheid wat betreft persoonlijke hygiëne en hygiëne bij de bereiding van ons voedsel. De on aangename verschijnselen worden veroorzaakt door besmetting met een bacterie, de salmonella. Deze bacterie kan vaak op of in voedingsmiddelen voor komen, hetzij door besmetting van „buitenaf", het zij doordat en dat komt vooral bij vlees voor het dier zelf besmet was. Wanneer de salmonella in kleine hoeveelheden aan wezig is, merken we er niets van. Alleen waneer hij zich sterk vermeerderd heeft, is gevaar voor onze gezondheid te duchten. In een warme atmos feer kan deze bacterie zich het beste vermenig vuldigen. Dit is de reden dat de ziekteverschijn selen vooral in de zomer optreden. Geef de bacteriën geen kans Zorg, dat zij zich niet kunnen vermenigvuldigen bewaar het voed sel bij lage temperatuur; bereid het zo snel moge lijk. Van belang zijn de volgende punten Gebruik vers vlees. Bedenk, dat de slager het vlees in zijn koelinrichting of gekoelde toonbank beter kan bewaren dan U thuis. Bak of braad het vlees zodra U het in huis hebt. Alleen als U over een koelkast of een andere zeer koele be waarplaats beschikt, kunt U rauw vlees iets langer bewaren. Doe dat echter zo kort moge lijk; aan de buitenkant kunt U niet zien of het vlees besmet is. Bewaar ook de resten gebraden vlees op een koele plaats. Wees voorzichtig met gehakt, dat U onder alle omstandigheden het beste zo vlug mogelijk door en door gaar kunt maken. Kook ook soepballetjes extra door. Vermijd in het warme jaargetijde zoveel mogelijk het eten van rauw of half-rauw vlees. Proef nooit rauw gehakt. Pak vlees, dat U in doorzichtige verpakking kocht, direkt uit. De „hoes" maakt, dat de juiste omstandigheden worden geschapen voor een snelle vermenigvuldiging van eventueel aanwe zige salmonella-bacteriën er kan geen lucht bij en er is geen verdamping mogelijk. Daarom is het fraaie uiterijk, dat het vlees in deze verpak king houdt, zo verraderlijk. Wees nog schoner dan anders op uw vaatwerk, hakbord, vorken en messen en óók op uw han den. Bedenk, dat Uw handen besmet kunnen zijn en dat ze de besmetting van het ene voedings middel op het andere kunnen overbrengen. Was ze dus duchtig met water en zeep vóór U met eetwaren in aanraking komt. Dit geldt nog ster ker voor mensen die diarrhee hebben of gehad hebben. Pak het voedsel zo min mogelijk met de handen aan, ook als het toebereid is. Kunt U het niet vermijden, was dan vooraf goed Uw handen. Dat er in de keuken een schone handdoek moet hangen, spreekt vanzelf. Weer huisgenoten die buikpijn en diarrhee heb ben uit de keuken en druk ze extra op het hart hun handen veel en goed te wassen, zeker na gebruik van het toilet. Wees altijd voorzichtig met de resten, maar vooral als het warm is. Zorg liever, dat er hele maal geen restjes zijn. Hebt U echter iets over gehouden, koel dat dan snel af en zet het koel weg. Verhit de restjes totdat ze door en door heet zijn, vóór u ze weer gaat gebruiken. Kook zo min mogelijk voor twee dagen tegelijk. Woensdag 11 juli werd op het Concoursterrein te Axel, nabij de Jeugdherberg „Blije Haghe" de jaarlijkse schoolsportdag gehouden. De deelnemende scholen waren 1. R.K. School Axel; 2. Pr. Marijkeschool Axel; 3. R.K. Jongensschool Sas van Gent; 4. Fred. Hen- drikschool Sas van Gent; 5. Herv. School Zaam slag. Om 9 uur opende Burgemeester van Dijke de Schoolsportdag. Hij wees op het belang van de sport en wenste alle kinderen veel sukses. Ook de beide Wethouders en de Sekretaris ga ven blijk van hun belangstelling. 's Morgens werden de diplomanummers afge werkt t.w. balwerpen hardlopen hoogspringen en behendigheidsoefeningen. De resultaten waren als volgt Jongens 1. Pr. Marijkeschool Axel; 2. R.K. School Axel; 3. Herv. School Zaamslag; 4. Fred. Hendrikschool Sas van Gent; 5. R.K. Jongensschool Sas van Gent. Meisjes 1. Pr. Marijkeschool Axel; 2. Herv. School Zaamslag; 3. R.K. School Axel; 4. Fred. Hendrik- school Sas van Gent. De beide bekers, beschikbaar gesteld door het Gemeentebestuur van Axel gaan dus dit jaar naar de Pr. Marijkeschool uit Axel. 's Middags werden de kastiewedstrijden gehou den. Er werd gespeeld in 4 groepen. N.l. 2 groepen jongens en 2 groepen meisjes. Groep I Jongens 1. Pr. Marijkeschool 6 punten; 2. Fred. Hen drikschool 4 punten. Groep II Jongens 1. Pr. Marijkeschool 4 punten; 2. R.K. School Axel 2 punten. Groep I Meisjes: 1. Pr. Marijkeschool 4 punten; 2. Herv. School Zaamslag 2 punten. Groep II Meisjes 1. Pr. Marijkeschool 4 punten; 2. R.K. School Axel 2 punten. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter openbare kennis dat, ingevolge de provinciale verordening op de bestrijding van distels, de ge bruiker of bij gebreke van dien, de eigenaar van grond verplicht is deze te zuiveren van distels, behorende tot het geslacht Circium en Sonchus, voordat deze tot bloei komen. Overtreding van genoemde verordening is straf baar. Axel. 10 juli 1962. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, De Sekretaris, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van M. den Doelder, van Middelhovenstraat 5, Axel om ver gunning tot oprichting van een houtzagerij waarin 25 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 222)4 pk gebezigd zullen worden. Datum van het verzoek 24 april 1962, adres van de inrichting Lange Weg K 6, kadastraal gemeente Axel sectie F nummer 1201. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 31 juli 1962 om 10.30 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Axel, 14 juli 1962. Burgemeester en wethouders van Axel, De Sekretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Voor nadere inlichtingen stadhuis Axel, telefoon nummer (0 1155) 451 6 561 toestelnummer 4. Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm Set, woann olies voor een vorstelijke verzorging van Baby's tere huidie. Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Gebr. Broere N.V., 's-Gravendeelsedijk 73, Dordrecht om vergunning tot oprichting van een benzinepomp installatie bestaande uit 1-6000 liter tank met elek trische aftappomp en elektromotor van 0,33 pk ten behoeve van M. den Doelder. Datum van het ver zoek 9 mei 1962, adres van de inrichting Lange Weg K 6, kadastraal gemeente Axel sectie F num mer 1201. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 31 juli 1962 om 11.00 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Axel, 14 juli 1962. Burgemeester en wethouders van Axel, De Burgemeester, M. K. van Dijke. De Sekretaris, P. G. v. d. Bosse. Voor nadere inlichtingen stadhuis Axel, telefoon nummer (01155) 451 6 561 toestelnummer 4.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3