Sportnieuws uit onze gewesten Niels overtref! DAMPO Een goede Vulpen Zuurbrand kunt U blussen met Rennies in een mum Film over sluiting „Veerse Gat" Europese modeshow toonde Met Draion is alles mogelijk Boekhandel Fa. J. C. VINK Voetbal NEDERLAAGWEDSTRIJD A.Z.V.V. I - 1JZENDIJKE I WAS EEN SPEL VAN KAT EN MUIS Aanvankelijk leek het er niet op dat de Axelaars een grote overwinning zouden behalen in deze tweede nederlaagwedstrijd tegen vierde klasser IJzendijke 1, want het spel golfde op en neer met wisselende kansen. A.Z.V.V. trad in het veld met invallers voor Geensen en Verberkmoes, terwijl ook IJzendijke niet de beschikking had over haar sterkste for matie. In het doel stond de zeer jeugdige doelman G. de Wolf en die heeft het echt niet gemakkelijk gehad tegen de schietgrage voorhoede van AZVV. Na twaalf minuten spelen ontstond de openings treffer. De weer herstelde Lensen speelde zich op links goed vrij, gaf de bal precies op tijd aan links buiten P. v. d. Hout, en zijn keiharde schot trof doel via de handen van de doelman. Nauwelijks twee minuten later was de stand al gelijk, toen midvoor M. van Poecke een aarzeling in de A.Z.V.V.-voorhoede doeltreffend afstrafte (1-1). Vanaf de 25e minuut nam A.Z.V.V. de leiding en voerde deze met de regelmaat van de klok op. Borgt ving een voorzet op van Van den Hout, in eerste instantie stopte De Wolf het schot, maar de tweede kogel was raak (21). Een minuut later verscheen P. Haak oog in oog met de doelman, maar deze wist de bal in zijn bezit te krijgen. Het betekende slechts uitstel, want in de 27e minuut liet Lensen van zijn voet een schitterende boogbal vertrekken die precies in de bovenhoek belandde (3-1). IJzendijke probeerde wel een beter resultaat te bereiken en vooral linksbinnen H. van Opdorp weerde zich geducht, maar sukses bleef uit. In de 35e minuut speelde Ruijtenburg zeer slor dig terug op doelman Gommers en een uiterste krachtsinspanning van stopper Hartog voorkwam een doelpunt. Ook struikelden de IJzendijke-voor- waartsen herhaaldelijk over rechtsback WBakker die een zeer solide partij speelde. Nog voor rust tilde A.Z.V.V. de score naar 41. Haak ving een. pass op van Van den Hout en onder de vallende doelman door verdween de bal in het doel. Na rust opereerde A.Z.V.V. bijna steeds op de helft van IJzendijke en vooral Ruijtenburg bracht de IJzendijke-verdediging tot wanhoop met zijn geraffineerde passes. Spanning was er echter zeer weinig omdat IJzendijke geen kans zag om Gom mers zelfs maar te verontrusten. De tweede helft was nog geen drie minuten oud, toen Van den Hout op links doorbrak, hij bediende de vrijstaande Ruijtenburg en met een be heerst tikje was het 5—1. Dit stimuleerde Ruijten burg tot meer aktiviteit en hij loste nu eri dan zeer gevaarlijke schoen. Zo ook in de veertiende mi nuut. Enig gegoochel op de rand van het straf schopgebied, plotseling een schitterend schot onder de lat, dat doelman De Wolf veel te machtig was (6-1). In het laatste kwartier vielen de doelpunten als appels van een boom. In de 32e minuut een mis verstand tussen Hartog en Gommers en eerstge noemde lepelde de bal over zijn eigen doelman (6-2). In de 33e minuut rondde Lensen een pass van Ruijtenburg met een fraaie schuiver af (7—2) en binnen twee minuten snelde hij opnieuw langs drie tegenstanders en op het moment dat doelman De Wolf naar zijn voet viel, lag de bal in het net (8-2). In de 37e minuut sprintte Borgt fel door op een pass van Haak, passeerde nog even een tegen stander en op zijn schuiver moest de jeugdige IJzendijke-doelman het antwoord schuldig blijven (9-2). Bijna maakte Haak enkele minuten voor tijd de tien doelpunten vol, maar zijn schot werd door de lat gekeerd. UITSLAGEN Nederlaagwedstrijd AZVV I IJzendijke I 92. Op de Nederlandse Stikstof Mij bonden twee elftallen, n.l. van de Meetdienst en de Elektrische Dienst de strijd tegen elkaar aan. De mannen van de automatiek deen hun naam eer aan en wonnen met 72. JUNIOREN -EN PUPILLEN TOERNOOI V.V. AXEL Op 23 en 24 juni a.s. organiseert de v.v. Axel op haar terreinen bij de watertoren een ju nioren- en pupillentoernooi. Reeds voor de zesde achtereenvolgende maal wordt in Axel gestreden tussen een groot aantal elftallen, om de fel be geerde wisselbeker. Aan het juniorentoernooi op zaterdag 23 juni dat aanvangt om 2 uur, nemen deel Axel II en Axel III Sluiskil II Koewacht 1 en Terneuzense Boys I. Voor het toernooi op zondag 24 juni hebben ingeschreven A. JUNOREN Axel, Corn Boys, H.V.V. '24, Hontenisse. B.-JUNIOREN Axel, Sluiskil, H.V.V. '24, Corn Boys, Honte nisse. PUPILLEN Axel I en Axel II, H.V.V. '24, Corn Boys, Honte nisse. De wedstrijden beginnen zondag om 11.30 uur. Vorig jaar waren de winnaars Axel bij de junioren en Corn Boys bij de pupillen. Wie nu gaat winnen is onmogelijk te zeggen, maar het voornaamste is, dat de Oost-Zeeuws- vlaamse jeugd sportief vecht voor de hoogste eer. NEDERLAGENTOERNOOI Zaterdag 23 juni a.s. wordt op het terrein aan de Buitenweg te Axel het A.Z.V.V.-nederlagen- toernooi voortgezet met de wedstrijd A.Z.V.V. I tegen Rillandia I. Na twee van de zes te spelen wedstrijden heeft Wemeldinge I de leiding, zij brachten n.l. de Axelaars in eigen huis een 32 nederlaag toe. Zelf won Axel van IJzendijke met 9—2. Het is overigens wel zo„ dat de sterkste elftallen nog moeten komen, n.l. de beide Zeeuwsvlaamse tweede-klassers Temeuzen I en H.V.V. 24 uit Hulst. AXEL JUNIOREN OP TWEEDE PLAATS IN REINAERT-TOERNOOI Zondag 17 juni namen de Axelse junioren met sukses deel aan het Reinaert-toemooi georganiseerd door H.V.V. '24 uit Hulst. Naast de organiserende vereniging en Axel namen voorts deel Terneu- zen - Koewacht - Hontenisse - Robur - Vogel waarde - Clinge - Steen en Sluiskil. De elftallen waren ingedeeld in twee poules. Axel speelde in poule B met Vogewaarde - Cinge - Steen en Sluiskil. De uitslagen in deze poule waren VogelwaardeClinge 2—0 AxelSteen 20 SluiskilClinge 3-0 VogelwaardeAxel 03 SluiskilAxel 0— 1 Sluiskil—Vogelwaarde 2—0 ClingeAxel 00 SluiskilSteen 00 Clingl—Steen 02 VogelwaardeSteen 13 In poule A toonde Hulst zich duidelijk de sterk ste, zij wonnen hun vier wedstrijden, zodat zij in de finale uitkwamen tegen Axel. Gezien het ver toonde spel had Axel de overwinning verdiend, maar toen na 2 maal 15 minuten spelen de stand nog steeds 00 was, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Hulst bleek hierin het sterkst te zijn. De overige wedstrijden voor het vaststellen van de juiste volgorde waren T erneuzenSluiskil 10 Hontenisse-Steen 00 Koewacht—Vogelwaarde 2—2 Robur—Clinge 2—5 De eindstand 1. Hulst; 2. Axel; 3. Terneuzen 4. Sluiskil; 5. Steen 6. Hontenisse 7. Koewacht8. Vo gelwaarde 9. Clinge 10. Robur. Wandelen „VOCHTIGE" EMM A-JUBILEUM MARS De weergoden waren het aktieve bestuur van de jubilerende wandelsportvereniging „Emma" te Axel vrijdagavond bepaald niet gunstig gezind, want nauwelijks waren de eerste deelnemers aan de jubileummars van start gegaan of de eerste regendruppels begonnen te vallen. Aanvankelijk scheen het wel te zullen meevallen maar donkere regenwolken pakten zich samen, en een onweersbui ontlaadde zich boven de hoofden van de wandelaars. Zij die niet voor regenkleding hadden gezorgd, ruim 99%, waren in een ogenblik doornat. Maar na regen komt zonneschijn, al was de kracht van de zon maar zeer gering. Ze ver dween dan ook speodig achter de horizon. Aan deze mars namen praktisch alleen Axelaars deel. De jubilerende vereniging zorgde voor het leeuwenaandeel, 150 tippelaars, terwijl voorts nog een 20-tal individuele sportbeoefenaars deelnam. De ronde liep vanaf de Emmastraat via het stationsemplacement - Armendijk - Kijkuit - Water vliet - Fort - Beoostenblijsestraat - Oudeweg - Provinciale weg - Buthstraatje, weer terug naar de Emmasraat. Voor de jeugdige deelnemers aan de 5 en de 10 km was een korter trajekt uitgezet. Alle deelnemers niemand staakte de strijd ontvingen een fraaie herinneringsmedaille met een lintje in de kleur envan „Emma": blauw en wit. en zonder dat Uw omgeving er weet van heeft. Gewoon maar laten smelten op de ton, zonder water of wat ook. Rennies zijn nog lekker ook. I ROODE KRUIS WANDELTOCHTEN A.s. zaterdag 23 juni worden te Axel de tradi tionele Roode Kruis wandeltochten gehouden over 5, 10, 15 en 25 km, terwijl de aanwezige militairen een afstand van 30 km te verwerken krijgen. Hoewel de mogelijkheid tot inschrijving nog steeds open staat, zijn reeds een vrij groot aantal deelnemers ingeschreven. Uiteraard zullen de leden van de plaatselijke wandelsportvereniging „Emma" in groten getale aanwezig zijn, maar ook het leger is goed vertegenwoordigd, want zowel vertegen woordigers van de luchtmacht, als van zee- en landmacht hebben ingeschreven, nl. de Commando troepen uit Roosendaal, de luchtmacht van de basis Woensdrecht en de Koninklijke Marine uit Vlissingen. Onmiddellijk na de start bij de jeugdherberg defileren de wandelaars langs het Axelse stadhuis voor het gemeentebestuur, terwijl s avonds wan neer alle wandelaars binnen zullen zijn, op de markt een TAPTOE wordt gegeven. Aan deze taptoe werken mee de in Axel reeds bekende Nederlandse Roode Kruis Drumband uit 's-Gravenhage en van de zijde der Nederlandse strijdkrachten het Korps van de Luchtdoelartillerie uit Ossendrecht. Zoals men dus ziet, kunnen in Axel a.s. zaterdag ook de niet-wandelaars aan hun trekken komen. Wielennen WIELERWEDSTRIJDEN Het aktieve wielerkomité te Sint Jansteen orga niseert de komende dagen een tweetal wielerwed strijden. Eerst wordt zaterdag 23 juni een wedstrijd ge houden voor adspiranten en onderbeginnelingen. De meeste belangstelling gaat uiteraard uit naar de koers op maandag 25 juni, de grote prijs Theo Verschuren. Voor deze wedstrijd hebben de organi satoren een groot aantal bekende Nederlandse en Belgische amateurs en onafhankelijken naar Sint Jansteen weten te krijgen. De Zeeuwsvlaamse wielerliefhebbers zullen on getwijfeld met veel belangsteling de prestaties be wonderen van de streekfavoriet Theo Verschuren uit Sint Jansteen. Duivensport PRIJSVLUCHT Een aantal Axelaars nam deel aan een door de duivensportvereniging „Voorwaarts te Zaamslag Veer georganiseerde prijsvlucht op Noyon. De uitslag was 1 2 en 6 W. de Putter, Axel 3 en 5 P. Koopman, Zaamslag 4 C. A. van Boven, Axel 7 D. W. Keijzer, Zaamslag 8 H. de Feijter, Axel 9 H. Scheele, Zaamslag 10 A. de Feijter, Axel. POST DU IV EN B ERICH TEN De postduivenvereniging „De Verwachting te Axel hield een vlucht op Arras voor oude en jonge duiven. De uitslagen waren Oude duiven 1 E. van Dorsselaar, Axel 2 J. de Visser, Axel 3 J. Dieleman, Axel 4 6 en 10 J. Wieland, Axel 5 P. de Vos, Zaamslag 7 R. v. d. Veke, Zaamslag 8 en 9 J. Bakker, Zaamslag. Jonge duiven 1 Th. Borghstijn, Axel 2 Ch. Tieleman, Axel 3 en 4 P. Gommers, Axel 5 J. Vasseur, Axel 6 en 7 P. Deij, Axel 8 J. Dieleman, Axel 9 A. Peersman, Axel 10 D. Haulez, Axel. Biljarten t Woensdagavond werden in de Stadsherberg te Axel de prijzen uitgereikt van het biljarttoernooi (libre). Burgemeester M. K. van Dijke kon de wisselbeker (na 2 jaar) definitief uitreiken aan de Axelse Biljartclub (A.B.C.), welke club tevens de le prijs kreeg in de vorm van een beker. Voor zitter M. v. d. Have nam de prijzen voor deze vereniging persoonlijk in ontvangst. De 2e prijs ging naar „Fortua" uit Axel, welke vereniging een plaquette kreeg. „P.O.P. uit Axel ontving de 3e prijs (medaille). De 4e prijs was voor „K.O.T.uit Axel, eveneens een medaille. Volgende week wordt op het festival voor do cumentaire films in Venetië „Delta, fase I ver toond, de kleurenfilm die Bert Haanstra maakte rond de sluiting van de dijk in het Veerse Gat. De rijksvoorlichtingsdienst in Amsterdam en Den Haag liet een andere film zien over hetzelfde on derwerp, onder de titel „De sluiting van het Veerse Gat". Het is een, in opdracht van de afdeling voorlichting van het ministerie van verkeer en waterstaat vervaardigde produktie van Multifilm in Hilversum. De film is zwart/wit. Bert Haanstra's film is toegespitst op het in varen en de sluiting van de caissons in de dijk bij Veere in april van het vorig jaar, met daaromheen romantiserende opnamen van het oude Veere en van de toekomstige recreatiemogelijkheden. De film van Multifilm is zuiver het vastleggen van feiten. Het is een van dag-tot-dag-reportage en omvat bovendien het geheel van de dijkwerken tussen Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren. Ook de bouw van de (secundaire) dam tussen Noord- en Zuid-Beveland is gefilmd. De eerste opnamen werden gemaakt in 1958. De film is bij zonder instructief en zal het vooral ook in het buitenland goed doen. De film laat namelijk eerst zien wat precies de bedoeling is van de Delta werken. Men ziet de (getekende) kaart van Euro pa, daarna vergroot die van Zeeland en door middel van trucopnamen wordt in het kort iets verteld over de overstromingen die dit deel van het lage land aan de zee hebben geteisterd. Met opnamen vanuit een vliegtuig en vanaf de grond krijgt men vervolgens te zien hoe het leven op de drië eilanden, welke thans door dammen verbonden zijn, voor de dijkbouw reilde en zeilde. Er zijn opnamen van het vroegere pontveer naar Noord-Beveland, van de rijke landbouwgronden op dit eiland, waarna de inleiding eindigt met op namen van Veere en de garnalenvisserij. Kopieën van de film zullen binnenkort te leen zijn bij de rijksvoorlichtingsdienst in Den Haag. Van de zijde van het ministerie van verkeer en waterstaat kon nog niet worden meegedeeld wan neer de film zal worden vertoond aan al degenen, die in Zeeland bij de bouw van de dijken be trokken zijn geweest. Tenslotte zij nog vermeld dat „De sluiting van het Veerse Gat" de tweede film is uit een serie bedrijfsfilms over de Deltawerken, welke als eerste de film „De Braakman dicht" opleverde en waar van de derde de dijkbouw in het Haringvliet tot onderwerp zal hebben. Wanneer men op dralon-modeshows de gelegen heid krijgt zich te laten voorlichten over de ver werkte stoffen, toont men zich steeds weer verrast over de vele aspecten van deze kunstvezel. Blijbaar is nog lang niet iedereen ervan bewust, dat van draion niet alleen bijvoorbeeld linnen-, batist- of mousselineachtige stoffen, maar o.a. ook fluweel-, wol-, zijde- en brokaatachtige kwaliteiten vervaardigd kunnen worden, die alle zonder onder scheid de moderne eigenschappen van de dralon- vezel bezitten. Het is in vakkringen bekend, dat met draion, in een mate zoals met geen andere vezel het geval is, praktisch alle denkbare toepassingen mogelijk zijn, niet in de laatste plaats door de bijzondere luch tige soepelheid, die in de hedendaagse mode een eerste vereiste is. Heel duidelijk bleek dit weer eens op een dezer dagen gehouden persshow van dralon-modellen uit de normale zomer- en winterkollektie van mode huizen uit België, Denemarken, Duitsland, Frank rijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland. Getoond werden o.a. charmante internationale sport- en après-skimodellen, zowel van wasbare, vormhoudende jersey-pren in fleurige fantasie- en ponchostijl, als in de vorm van praktische kleding van dralon-elastic, verwerkt met lurex of gekom- pleteerd door decoratief geweven bont. Verder zag men vlotte Franse mantelpakjes van glenchek en pepita, soms gevoerd met effen dralon- flanel en dan aan beide kanten te dragen. Boven dien kon men tal van modieuze gebreide modellen, zowel japonnen als mantels en ensembles bewon deren, die het elke vrouw mogelijk maken overdag vlot en praktisch gekleed te gaan. De getoonde modellen weerspiegelden enerzijds de nieuwste Parijse ideeën en anderzijds ook de befaamde Ber- lijnse élégance. Onder de verwerkte stoffen zag men praktische en sterke dralon-cuproma kwaliteiten en interes sante kombinaties van draion met wol. Voor mantels en mantelpakjes tweeds, velours, flausch, gedeeltelijk met mo hair of kameelhaar, uitstekende cheviot- en shetlandkwaliteiten en niet te vergeten 't eerste „drukbestendige" ribfluweel, dat zich onder scheidt door briljante kleuren en een bijzonder fraaie glans. Dit dralon-ribfluweel zou wel eens een allesoverheersende rol kunnen gaan spelen in de voor de herfst verwachte comeback van de corduroymode. Voor japonnen en lichte mantelpakjes soepel vallende jersey, fijne kamgarenstoffen in glanzende satijn- of gabardinebinding en bonte flanelachtige schotse stoffen, om ons tot de belangrijkste weefsels te bepalen. Nieuwe stoffen Changeant mantelpopeline van Belgische oor sprong van 100% draion, en van Franse her komst geïmpregneerde stoffen van draion met wol, speciaal voor regenmantels en gepresen teerd onder de naam dorcoat. Eveneens uit Frankrijk geweven kant van 100% draion voor elegante middag-ensembles. Wij willen er nogmaals uitdrukkelijk op wijzen, dat het hier uitsluitend modellen uit de normale kollekties van de Europese konfektie betrof. Een aparte groep vormt een aantal door toon aangevende Franse, Duitse en Italiaanse mode huizen met elegant raffinement ontworpen avond japonnen van prachtig dralon-fluweel, -cloqué en -brokaat. Een allercharmantste illustratie van wat men voor zeer speciale gelegenheden van de mooiste en subliemste dralon-stoffen kan creëren. Vlot en toch gekleed voor jonge dames is dit, door Bessie Becker ontworpen, driedelige bikini-ensemble met Bermuda shirt en los, luchtig hangend jasje. Het praktische, gemakkelijk te onderhouden materiaal is blauw-witte dralon-cuprama. Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind Wonderlijk zoals dat helptl ER ZIJN nog enkele plaatsen over voor de reis naar Mon- chau op 27 juni a.s., 24 juni opgeven. Inlichtingen bij J. v. d. Broeke, De Ruijterstr. 37, Axel.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3