Sportnieuws uit onze gewesten *.-• K®ï!?Dampo Supralux MUTATIES BEVOLKING HERKEURING B e kendmakingen VISAKTEN BINNEN VISSERIJ STEMMING VOOR DE GEMEENTERAAD WIT ZELF met GECO- NATUURKALK. In één keer hagelwit. Per pak 65 ct. voor ca 10m2. Fabrikant „Geco'-Venlo Verkrijgb. in Axel door ANTHEUNIS, Markt 5. Voetbal GEHANDICAPT A.Z.V.V. VERWEERDE ZICH KRANIG TEGEN ZEER HARD TERNEUZENSE BOYS Jaap Lensen benutte twee strafschoppen A.Z.V.V., gehandicapt door het niet meespelen van Geensen en Ruijtenburg, kreeg in deze streek- derby geen loon naar werken. De Temeuzenaars demonstreerden een spelletje dat nu niet direkt aan trekkelijk was en dat ook A.Z.V.V. in het geheel niet ligt, bijzonder hard, nu en dan zeer ruw spe lend. Reeds vanaf het eerste fluitsignaal was A.Z.V.V. tactisch en technisch het betere elftal en goed com binerend trokken zij dan ook steeds in de richting van het Temeuzense doel. De Boys moesten het hebben van snelle uitvallen en zij bleken daarbij te beschikken over twee snelle, bijzonder goed spelende aanvallers, n.l„ van Dixhoom en Geel hoed t. Van Dixhoom bouwde op het middenveld goed op en Geelhoedt trachtte hiervan te profiteren. In de 12e minuut ving hij een dieptepass op en schoot uit zeer moeilijke positie rakelings voorlangs het doel. Bij A.Z.V.V. bleek Borgt op rechts bijzonder snel uit de voeten te kunnen en zijn direkte tegen stander moest herhaaldelijk andere, dan voetbal- capaciteiten- gebruiken. Dit kwam hem dan ook herhaaldelijk op een fluitconcert te staan. Dit ont sierde herhaaldelijk deze toch wel aantrekkelijke wedstrijd. In de 25e minuut ontstond uit dit spel een straf schop. De ver opgedrongen rechtshalf L. Dieleman werd gevloerd en linksbinnen J. Lensen kogelde de penalty hoog in de touwen (1—0). Het gejuich over deze voorsprong was nog niet verstomd toen Borgt op de middenlijn de bal te pakken kreeg. Hij omspeelde stopper de Ruijter, snelde alleen op het doel af, en voor doelman de Feijter een hand kon uitsteken, was het schitteren de schot van Borgt hem al gepasseerd (2—0). A.Z.V.V. pakte toen de zaken iets gemakke lijker aan en dat werd hun fataal. De achterhoede verviel in slordig spel en daarvan profiteerde mid- voor Geelhoedt in de 37e en 38e minuut en dat betekende erg tegen de verhouding in 2—2. De tweede helft was nauwelijks begonnen of de bal lag weer op de witte stip. Bij een scrimage speelde één der Boys-verdedigers de bal met de hand en het was technicus Lensen die zich achter de bal plaatste. In de uiterste benedenhoek ver dween de bal in het doel (32). A.Z.V.V. was nu weer veelvuldig in de aanval en doelman de Feijter had bijzonder veel moeite met schoten en kopballen van Lensen en Haak. Maar het was toch Temeuzense Boys dat kans zag om weer te scoren. Bij een ogenschijnlijk onge vaarlijke aanval, kwam de bal terecht bij links binnen L. van Dixhoom die dit présentje dankbaar aanvaardde en dat was 3—3. Vanaf dat moment waren de Boys iets sterker en zij waren dan ook steeds in het offensief, maar stopper de Putter bleef goed overeind. In deze phase roerde midvoor Geelhoedt zich geducht en enkele malen schoot hij rakelings naast het doel. De Boys maakten nog een doelpunt door Maas, maar hij had eerst doelman Gommers zeer hard- (voetig) gevloerd, en dus werd deze treffer gean nuleerd. De laatste tien minuten zagen we weer een fel aanvallend A.Z.V.V., maar toen trapten de Boys de bal veelvuldig onnodig over de lijn. Voor A.Z.V.V. wel jammer, want zij hadden deze laatste wedstrijd door beter spel verdiend te winnen. UITSLAGEN VAN HET WEEK-EINDE A.Z.V.V. I—Temeuzense Boys I 3—3 Axel II—Com. Boys II 1-0 PROGRAMMA VOOR HET WEEK-EINDE R.C.S. I (Souburg)—Axel I Middelburg IIIAxel II SELECTIE-VOETBALWEDSTRIJDEN VOOR JEUGDELFTALLEN Op zaterdag 26 mei a.s. organiseert de Tech nische Commissie van de K.N.V.B. afdeling Zee land in het Zuidersportpark te Temeuzen selectie wedstrijden voor jeugdelftallen. (Spelers van 16—23 jaar.) Er zullen drie wedstrijden worden gespeeld n.l. Elftal Rood Elftal Geel Elftal Groen Elftal Gee Eftal Geel Elftal Rood De samenstelling der elftallen Eftal Rood (zaterdagelftal O.Z.-Vlaanderen) Doel: C. v. d. Broeke (A.Z.V.V.); achter: R. Verberkmoes en D. de Smet (beiden Spui); midden: J. Maas (Spui), J. Geensen (A.Z.V.V.), C. Maas (Tern. Boys); voor: J. de Jonge (Tern.- Boys), L. van Dixhoom (Tem. Boys), Ph. Haak (A.Z.V.V.), Th. van Vugt (Hoek), G. Borgt (A.Z.V.V.). Elftal Geel: (Oost Zeeuwsch-Vlaanderen) Doel: P. Verpoorte (Axel); Achter: M. v. Kerkhove en W. Buijsrogge (beiden H.V.V. 24); midden: P. van Waterschoot (Hontenisse)L. Deij (Axel), J. Dooms (Terneuzen). Voor: P. A. v. Waterschoot (Hontenisse), A. van Houcke (Terneuzen), R. Lambert (Vogelwaarde), E. Sa- man (Steen), W. Everaard (H.V.V.'24). De opstellingen zijn gegeven van links naar rechts, dus in elftal Rood zien we onze stadgenoot G. Borgt als rechtsbuiten. Voorts zijn aangewezen als reserves bij elftal Rood o.a. W. Bakker en J. Lensen, beiden van A.Z.V.V. De duur van iedere wedstrijd bedraagt 2 x 25 minuten. Dus voor interessant jeugedvoetbal kan men zaterdag 26 mei terecht in het Zuidersportpark te Terneuzen. Het elftal Groen tenslotte is samengesteld uit Jeugdspelers uit West Zeeuwsch-Vlaanderen. .NA-COMPETITIE JUNIOREN Op de zaterdagen 19 mei 26 mei 2 juni 9 juni en 16 juni organiseert de K.N.V.B. afdeling Zeeland een „Na-competitie voor A-junioren". Daar het aantal gegadigden zeer groot is, zal worden gespeeld volgens het afval-systeem. De 21 deelnemende elftallen zijn ingedeeld in 5 poules. In poule III spelen Vlissingen, Rillandia, Axel en Robur. Wielrennen GOED ZO, HENK! Maandag 14 mei heeft onze Axelse Amateur- wielrenner Henk de Waal te Merelbeke in België een zeer fraaie overwinning behaald. Gedurende meer dan 80 kilometer reed de Bra bander Jacques van der Kloot met een voorsprong van twee minuten aan de leiding. Maar in de be slissende phase toonde Henk zich de sterkste en won met'machtsvertoon. 3e werd Leo van Dongen, 6e André van Aert, 8e Kees Snepvangers en 14e Jacques van der Kloot. Hengelen HENGELWEDSTRIJD Op 19 mei organiseert de hengelsportvereniging „Sport en Genoegen" te Hoek op de Westerschelde tussen Terneuzen en Hoek haar le Internationale Hengelwedstrijd. Deze wedstrijd telt mee voor het Internationale Westerschelde Kampioenschap. Schieten HANDBOOGSCHIETING Op haar nieuwe bijzonder fraaie terrein in Ter- neuzcns Zuidersportpark organiseede de Handboog maatschappij „De Westeschelde" een prijsschieting waaraan ook enkele Axelaars deelnamen en wel met verdienstelijk resultaat. Uitslag Hoogvogel O. Obrie, Zandstraat. Zijvogels R. Begheijn, Temeuzen; P. v. Hove, Koewacht. Beide Kallen E. Tieleman, Axel. Schakeni COMPETITIE D.S.Z. In de onderlinge competitie van D.S.Z. wist K. v. Ham nu door een overwinning op R. Scheele de le plaats te bereiken, welke laatste overigens nog een moeilijk obstakel bleek. M. de Ridder ver zuimde tegen L. de Regt de veilige remisehaven binnen te vluchten en het ziet er met naar uit dat ze de laatste plaats nog zal verlaten. De uitslagen luiden R. Scheele—K. v. Harn 0—1 M. de Ridder—L. de Regt 0—1 M. de Pooter— M. Rinn afgebr. H. de Ridder—A. Bolleman 1—0 K. v. Ham—J. de Feijter 1-0 De stand 1. K. v. Ham 10 10 0 0 10 2. H. de Ridder 11 9 0 3. R. Scheele 13 9 0 4 4. M. Rinn 11 8 1 y. 5. N. Bolcman 17 8 1 8 °/2 6. M. de Pooter 13 6 3 4 1 /i 7. L. de Regt 13 7 0 6 8. D. Overdulve 13 5 2 9. J. de Feijter 13 4 0 10. A. Bolleman 17 3 0 14 3 11. M. de Ridder 15 0 1 14 Vi D.S.Z. zal deze onderlinge competitie voort zetten op zaterdag 8 september. AXEL t.m. 30 april 1962. Vertrokken i Boussen, Rosa A. van Koestraat 14 naar Koe wacht; de Kort, Paulus M. van Buitenweg 7 naa Aalsmeer; Stockman, José E. met gezin van Bem hardstraat 14 naar Temeuzen; Duvivier, Leonar dus met gezin van Nieuwendijk 46 naar Raams donk; Schuijt, Comelis P. M. met gezin van Kerk straat 6bov. naar Rotterdam; de Bruijn, Gesina E. van Julianastr. 46 naar Katwijk; Seghers, Ma thilda J. van Irenestr. 41 naar Gentbrugge; Diele man, Luis van Oudeweg 90 naar 's-Gravenhage Verbrugge, Jannis F. van Ds. J. Scharpstr. 13 naar Sas van Gent; Soekimah wv Frantow van Beatrixstr. 36 naar Geleen; Wage, Anan M. van Calandstr. 26 naar Halsteren; Hollebek, Elisabeth J. van Bernhardstr. 6bov. naar Pijnacker; van der Meulen, Dirkje van Wilhelminastr. 45 naar Ter neuzen; Buijze, Frederik W. met echtg. van Nieu wendijk 30 naar Aardenburg; Aarnoutse, Maria N. van Kanaalkade 65 naar Groningen; Bakker, Leen- dert P. met gezin van de Ruyterstr. 35 naar Ter neuzen; den Engelsman, Gelein van Magrette N 65 naar Terneuzen. Vestiging in de gemeente Lockefeer, Benny J. A. van St. Jansteen naar Koestraat 14; Bouchaut, Maria van St. Jansteen naar Koestraat 14; Lockefeer, Patrick J. P. van St. Jansteen naar Koestraat 14; Lust, Antonius J. van Hulst naar Kanaalkade 3; Zeegers, Johannes A. van Geleen naar Villapark 97; Hustinx, Jose- pha L. L. G. van Geleen naar Villapark 97; Zee gers, Celine M. L. van Geleen naar Villapark 97; Zeegers, Marie-Louise M. van Geleen naar Villa park 97; van Puyvelde, Anna C. van Westdorpe naar Weststraat 4; Martinasco, Marialuisa van Italië naar Villapark 2; Martorana, Isabella van Italië naar Villapark 2; de Brouwer, Ludovicus J. van Terneuzen naar Bernhardstr. 14; Buijs, Helena M. van Temeuzen naar Bernhardstr. 14; Temmer man, Marie L. van Sluis naar Nieuwendijk 2; Liplijn, Stoffelina M. van Sas van Gent naar Margrietstr. 55; Ranschaert, Mathilda C. van Sas van Gent naar Margrietstr. 55; Felius, Toni J. van Temeuzen naar Villapark 30; Bom, Marga- retha L. van Temeuzen, naar Villapark 30; Felius, Marinus J. van Terneuzen naar Villapark 30; Westveer, Neeltje J. C. van Duitsland naar Noordstr. 48. Verhuizing binnen de gemeente Vioen, Gerardus P. van Evertsenstr. 8 naar de Ruyterstr. 43; Busch, Johannes F. met gezin van Evertsenstr. 3 naar Evertsenstr. 23; Wante, Cammillus A. met gezin van Pironstr. 8 bov. naar Wilhelminastr. 78; Martorana, Salvatore van Vil lapark 102 naar Villapark 2; Seghers, Bernardus met echtg. van Oudeweg 59 naar Drieschouwen 43; Pieterse, Adam met gezin van de Ruyterstr. 24 naar Evertsenstr. 19; Heijdens, Josephus A. J. met gezin van Buitenweg 12 naar Oosterstr. 24; Ran schaert, Tonny van' Noordstr. 7 naar Margrietstr. 55; Adriaansen, Paulus H. A. met gezin van Oos terstr. 24 naar Oosterstr. 46; Freekenhorst. Aar- nout P. A. met gezin van Bernhardstr. 42 naar Pr. Mauritsstr. 7; Hamelink, Comelis M. met echtg. van Pr. Mauritsstr. 6 naar J. de Moorstr. 16; Takens, Willem A. van Walstr. 7 naar Weststr. 42; Bartels, Jan W. van Noordstr. 9 naar Weststr. 64; Goedhals, Pieter J. met gezin van Bernhardstr. 29 naar Beatrixstr. 41; van Hermon, Levinus met echtg. van Nassaustr. 19 naar de Ruyterstr. 19; Picavet, Joseph M. met gezin van Emmastr. 100 naar Beatrixstr. 39; van Bendegem, Jan C. van G. Vaartstr. 16 naar Oudeweg 33; Verschelling, Andries C. met gezin van WijkN 110 naar Bern hardstr. 29; Deij, Pieter met zoon van Zeestr. 15 naar Pironstr. 8bov.; Kaijser, Jacob van Irenestr. 35 naar Julianastr. 16; de Jonge, Marinus G. met echtg. van de Ruyterstr. 16 naar Buitenweg 18; Oppeneer, Comelis met echtg. van Nieuwendijk 56 naar Margrietstr. 59; Bolleman, Leendert met echtg. van Oudewijk 7 naar Bernhardstr. 42; Lindhout, Francina A. van Nieuwstr. 33 naar Weststr. 64; De Regt, Abraham met gezin van Pr. Mauritsstr. 7 naar Evertsenstr. 21; Scheele, Jan met gezin van Buitenweg 18 naar Singelweg 93; de Meester, Ja cobus J. met gezin van Pr. Hendrikstr. 20 naar Margrietstr. 51; de Feijter, Jan met gezin van Wijk Q 21 naar de Ruyterstr. 35; van kerkvoort, Adriana G. S. en Zonen van Pr. Mauritsstr. 21 naar Wijk O 36; de Feijter, Anthonie van Wijk N 12 naar Beatrixstr. 36; de Feijter, Maria van Wijk N 12 naar Beatrixstr. 36; Dieleman, Leuntje P. met 2 kinderen van Kanaalkade 23 naar Evert senstr. 17. van maten, gewichten en meetwerktuigen A. het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1962 te bezigen, zal zijn bij de keuring en herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen, de letter z in de kleine staande dmkvorm; B. voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal dit jaar zitting worden ge houden in de voormalige Kleuterschool Nieuw str aat 32 op donderdag, 7 juni 1962, van 912 en van 1317 uur, op vrijdag, 8 juni 1962, van 8]/$12]/2 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering ge bracht le. aan de herijkplichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is op roepingen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meet werktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip. Er wordt uitdrukkelijk op ge wezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ont vangen. 2e. maten, gewicht enen meetwerktuigen moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; ijzeren ma ten dienen van binnen en van buiten geverfd te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; ijzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 3e. aan herkeuring onderworpen maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1962 gestempeld zijn met de letter z; bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te ma ken, bestaat nog gelegenheid maten, gewichten en meetwerktiugen te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, elke woensdag, geen openbare feestdag zijnde, van 912 en van 13.30—16.30 uur. 4e. maten, gewichten en meetwerktuigen, die ge stempeld zijn met het afkeuringsmerk, mogen niet in winkels, enz. worden teruggebracht; 5e. ten bate van 's rijks schatkist moet voor het onderzoek der maten, gewichten en meetwerk tuigenkeurloon en voor het justeren der ge wichten justeerloon worden betaald; 6e. milligramgewichten kunnen niet op de herijk- zitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op postrekening nr. 50 75 84 van IJkkantoor Dordrecht een bedrag van 40 cent worden ge stort. Axel, 14 mei 1962. Burgemeester en Wethouders der gemeente Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Aantal inwoners der gemeente Axel op 31 maart 1962 7802. op 30 april 1962 7798. Het hoofd van de plaatselijke politie te AXEL maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn aanvraagformulieren tot het ver- kijgen van een Vis- of Hengelakte voor het tijdvak, aanvangende 1 juni aanstaande en eindigende 31 mei daaropvolgende. De aanvraag van een minderjarige wordt mede ondertekend door zijn vader of voogd, die daarbij tevens zijn beroep vermeldt. De navolgende akten worden uitgereikt a. GROTE VISAKTEN A ■tot het vissen in de binnenwateren en de rivieren met alle geoorloofde vistuigen, tegen betaling van totaal 12,—. b. KLEINE VISAKTEN tot het vissen, hetzij met één peur, hetzij met één hengel geaasd met vis of met één sleephengel, tegen betaling van totaal c. HENGELAKTEN tot het vissen met meer dan één hengel, tegen betaling van totaal 3,—. d. VOOR HET VISSEN MET ÉÉN HENGEL is een bijdrage verschuldigd van 1,50, behalve voor personen beneden de leeftijd van 15 jaar en hen, die houder zijn van een vis- of hengelakte en alszodanig de bijdrage reeds hebben betaald. Axel, 18 mei 1962. Het Hoofd van de plaatselijke politie voornoemd, M. K. VAN DIJKE. Op 30 mei 1962, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter ver kiezing van de leden van de gemeenteraad plaats hebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende Hij die op zettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste EEN JAAR. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel I 9 der Kieswet, dat hij, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is zich binnen de voor de stem ming bepaalde tijd aan te melden bij het stem bureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. De kiezer die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhin dering blijkt, gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaar zijn verlopen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Axel. 17 mei 1962. De Burgemeester der gemeente Axel, M. K. van Dijke. Voor nadere inlichtingen gemeente-secretarie Tele foonnummer 451 toestelnummer 07. FLEX1-HECHTERS, handig voor het bij elkaar houden van losse papieren en stukken. Slechts 10 ct per stuk. Kan- toorboekhandel Fa. J. C. Vink, J Axel.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3