Sportnieuws uit onze gewesten OPENING VAN HET BAD 5.- 9,- 11,50 KONINKLIJK GEZIN BEZOCHT MIDDELBURG. Langs de Scheldestremen B^kej^djnaKjj. gen D. V. hopen wij 20 mei a.s. met onze ouders J. FRANCKE en J. FRANCKE-NOBELS te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwe lijk traden. Hun dankbare kinderen Ina en Cor Hans, Wim, Renske. Gelegenheid tot felicite ren op 18 mei van 20—22 uur, Prins Mauritsstraat 13, Axel. v WIT ZELF met GECO- NATUURKALK. In één keer hagelwit. Per pak 65 ct. voor ca 10m2. Fabrikant „Geco' -Venlo Verkrijgb. in Axel door ANTHEUNIS, Markt 5. Dr D. Dorrepaal Stichting Axelse Bad- en Zweminrichting op ZATERDAG 19 MEI des middags half twee ABONNEMENTEN zijn vanaf heden tot 19 mei dagelijks verkrijgbaar van 4—8 uur 's middags ten huize van de badmeester, Kanaalkade 96 en vanaf 19 mei aan het bad. TARIEVEN: GEZINSABONNEMENTEN gekocht voor of op 24 mei 20, vanaf 25 mei 25, PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN voor of op vanaf 24 mei 25 mei tot 8 jaar4.— 818 jaar 7,50 18 jaar en ouder 10,— (voor gezinsabonnementen trouwboekje meebrengen). TARIEVEN LOSSE BADEN tot 14 jaar 30 ct. boven 14 jaar 50 ct. bezoekers restaurant, niet zwemmers 30 ct. HET BESTUUR. n. LJTomon-ron i I Dinsdag heeft het Koninklijk gezin de drie zui delijke provincies van ons land bezocht. Het eerste bezoek gold de Zeeuwe hoofdstad Middelburg. Nadat de hoge gasten met twee Fokker Friend ships de reis naar Woensdrecht hadden gemaakt, stapten zij daar over in vijf gereedstaande heli kopters. Deze wentelwieken arriveerden om even over tien op het sportterrein aan de Nadorst te Middelburg. Uit het eerste toestel stapten H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins, uit het tweede de prinsessen Beatrix en uit het derde de prinsessen Margriet en Marijke, terwijl in de beide andere helikopters het gevolg had plaatsgenomen. Het gezelschap werd op het sportterrein begroet door duizenden schoolkinderen, die alle met vlag getjes zwaaiden en het geronk van de motoren nog overstemden. Alle kinderen hadden rode, witten en blauwe mutsen op en vormden zo de nationale driekleur. De vorstelijke gasten werden begroet door jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in Zeeland; mr. J. Drijber, burgemeester van Middelburg, en de heer M. A. Reneman, com missaris van politie te Middelburg. Hierna volgde een rondrit door de stad, waar de mensen dik opeen gepakt stonden om niets van de stoet te moeten missen, met als einddoel de Markt. Op de Markt volgde een manifestatie van 440 schoolkinderen uit geheel Zeeland, die samen de grenzen van de verschillende delen van de provin cie vormden en op die manier hun spel speelden. De kaart van Zeeland, die zij vormden, was compleet nagebootst met de veerboten en de brug over de Oosterschelde, het wiel van Michiel, Jan tje van Sluis, de Vos Reinaerde, de toren van Zierikzee, een tolboom voor Tholen en een koren schoof voor Noord-Beveland. Tijdens deze mani festatie kwamen alle aspecten van de verschillende delen van Zeeland aan de orde de Oosterschelde- brug door het zingen van „In Zeeland komt een brug", de industrialisatie, de veerproblemen, de oesterteelt, de zeevaart en de recreatie. Dit alles met als slot „Wij weten goed, dat geldt voor straks en nu U bent van ons en wij van U Tot slot van deze manifestatie maakte het Ko ninklijk gezin symbolisch een toch door geheel Zeeland, door bij Eede over de grens te komen en zo te voet „alle delen van Zeeland aan te De Kpningin toonde zich bijzonder dankbaar voor het gebodene en verklaarde diep getroffen te zijn door deze manifestatie. Hierna volgde een wandeling van de Markt naar de Nieuwe Kerk, waarbij de Koninklijke gasten liepen door een erehaag van de vlaggen van alle Zeeuwse gemeenten. Vervolgens vertrok het gezelschap weer naar het sportterrein, waar de vijf helikopters stonden te wachten. Bij het afscheid zei Pinses Beatrix tot de com missaris der Koningin „Ik vond het enig. Hartelijk dank voor alles". Om één uur vertrokken de helikopters naar 's-Hertogenbosch, waar de volgende manifestatie wachtte. Nog kan worden vermeld, dat ook een zestal leerlingen uit de vierde klassen van de lagere scholen uit Axel eveneens aan de manifestatie heb ben deelgenomen. Door bemiddeling van het gemeentebestuur heb ben een vijftal „oudere" jongeren de manifestatie in 's-Hertogenbosch kunnen bijwonen. Op waardige wijze heeft Zeeland naar schat ting waren in Middelburg rond honderd duizend Zeeuwen samengekomen bijgedragen aan de viering van het zilveren huwelijksjubileum van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bemhard. Moge het hun gegeven zijn deze dag nog vele jaren te kunnen herdenken Voetbal t A2..V.V. - M.E.V.O. 5—2 Doelman Bij de Vaate, in schitterende vorm, voorkwam in Axel een doelpunten- regen. Een buitenstaander die zaterdagmiddag toevallig langs de Buitenweg in Axel kwam, moet wel ge dacht hebben dat twee elftallen uit een zomer avondvoetbal aan het werk waren. A.Z.V.V. liet een spelletje zien waarin de Axelaars hun vorm van de laatse weken zelfs niet konden benaderen. En M.E.V.O. miste de klasse om een in deze vorm spelend A.Z.V.V. maar enigszins te ver ontrusten. Het was een bijzonder slappe vertoning, met nu en dan spektakulaire reddingen van de voor treffelijk spelende M.E.V.O.-doelman Bij de Vaate. Op onnavolgbare wijze heeft deze zeer stijlvolle doelman een aantal zeker schijnende doelpunten voorkomen. A.Z.V.V. moest het in deze wedstrijd stellen zonder Geensen en Ruijtenburg en dat heeft ongetwijfeld zijn stempel op deze wedstrijd gedrukt. Vanaf het eerste fluitsignaal was A.Z.V.V. de minst slechte ploeg en dat leverde hen reeds na acht minuten spelen een doelpunt op. Haak drong diep in de verdediging door, gaf een afgemeten voorzet en linksbuiten P. v. d. Hout moest slechts zijn voet uitsteken om A.Z.V.V. aan een voor sprong te helpen 10). Maar nog geen minuut later was de stand weer gelijk toen één der achterspelers van A.Z.V.V. binnen de beruchte lijnen de bal met de hand speelde. Linksbuiten K. de Oude voltrok het vonnis feilloos V1 1- M.E.V.O. drukte toen even door en Schouts en Haverhoek noopten Gommers tot enkele uitstekende reddingen. Maar ook Bij de Vaate kreeg handen (fh voeten) vol werk, maar op werkelijk schitterende manier ranselde hij kogels van A.Z.V.V. s beste man, linksbuiten J. Lensen, over de lat. Dit is werkelijk een der beste doelverdedigers die wij in Axel aan het werk hebben gezien. Een regen van corners daalde neer voor het doel, maar het duurde tot de 37e minuut voor Haak bij een scrimage de stand op 2—1 bracht. Eén minuut voor rust kreeg Lensen loon naar werken. Hij ving een pass op van Van den Hout en tegen diens lage schuiver bestond geen enkel verweer (3—1) Het eerste kwartier na rust was M.E.V.O. iets sterker, maar een schutter ontbrak. Alleen in de 11e minuut was Haverhoek zijn tegenstanders te slim af. Hij ving een dieptepass op, lokte Gommers uit zijn doel en dat was 32. Maar hierna was het weer alles A.Z.V.V. wat de klok sloeg. In de 16e minuut schoten de A.Z.V.V.-voorwaartsen tweemaal tegen de paal, maar in de 22e minuut was het raak. Een fraaie Putter-Borgt-Hamelink-kombinatie werd door laatst genoemde met een schuiver voortreffelijk afgerond (4-2). Nauwelijks één minuut later weer bijna een doel punt, maar in zijn volle lengte zweefde Bij de Vaate naar de bovenhoek op een schot van Hame link. Ware het niet dat de Axelaars zo slordig met de kansen waren omgesprongen, de score zou aanmerkelijk hoger geweest zijn. In de 32e minuut zagen we nogmaals een fraaie Axel-aktie. Een pass van de motor op het midden veld, rechtshalf L. Dieleman, bereikte de op volle snelheid liggende rechtsbuiten Borgt, die in een lange ren op het doel aftrok en dat was 5—2, wat tevens de eindstand was. UITSLAGEN GESPEELDE WEDSTRIJDEN A.Z.V.V. I - MEVO I5-2 Axel II - Veerse Boys II 22. Axel I, A.Z.V.V. II en Spui waren dit weekend vrij. PROGRAMMA VOOR HET WEEKEND. Corn Boys IIAxel II R.CS. I—Axel I A.Z.V.V. I—Tern. Boys I A.Z.V.V. NA DE COMPETITIE Onmiddellijk na de competitie - voor het eerste elftal nog één wedstrijd, n.l. tegen Terneuzense Boysorganiseert A.Z.V.V., evenals vorig jaar, weer een sterk bezet nederlagentoemooi. Hieraan wordt deelgenomen door twee elftallen uit de 4e klasse Zuid-B, n.l. Wemeldinge I en Rillandia, door wtee vierde klassers K.N.V.B., het pas gepromoveerde IJzendijke I en het ge degradeerde Com Boys I uit Sas van Gent. Ten slotte twee sterke Zeeuwsch-Vlaamse tweede klas sers, n.l. Temeuzen I en H.V.V. 24 uit Hulst. Dit belooft evenals vorig jaar weer een bijzonder interessant toernooi te worden. Vorig jaar kwam Terneuzen I'als eindoverwinnaar uit de bus. Zgul- len de Terneuzenaars deze prestatie herhalen Of zal het H.V.V. '24 zijn of misschien het sterke Rillandia Een geheel open strijd. Het tweede elftal tenslotte speelt op 2 en 9 juni seriewedstrijden met Zaamslag I, Philippine I en Sluiskil I. JUNIORENTOERNOOI Op Hemelvaartsdag gaan een groot aantal Axel junioren op reis naar Vlissingen. Zij zullen daar aan een door de V.V. Vlissingen te organiseren juniorentoemooi deelnemen. De V.V. Axel zal daar uitkomen met één A-elftal en drie B-elftallen. POSTDUIVEN BERICHT De postduivenvereniging „De Verwachting te Axel hield een vlucht op Breteuil. De uitslag was J. J. van Hoorn; 2. H. van t Hoff3 en 10. J. Weesepoel; 4 en 7. E. van Dorsselaar; 5 en 6. Th. Barghstijn; 8. R. v. d. Veeke, Zaamslag; en 9. J. Engels. OPENING HENGELSEIZOEN Op zaterdag 19 mei 1962 vindt te Axel de officiële opening van het hengelseizoen 1962 plaats. 's Morgens om 7 uur organiseert de hengelsport- vereniging „Geduld Overwint Alles te Axel een grote internationale hengel wedstrijd op de Ijsbaan in het Axelse bos. Als bijzonderheid zij vermeld dat het vroeger zo was dat het gewicht of de hoeveelheid die men ving prijsbepalend was, maar thans is de totale lengte van de vis doorslaggevend. Het aktieve bestuur heeft voor deze wedstrijd een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld. Zoals men ziet moeten de deelnemers wel vroeg uit de veren, maar het is alleszins de moeite waard om deel te nemen. Schaken D.S.Z.-'T WITTE PAARD 5H~kS Afgelopen zaterdag speelde onze plaatselijke jeugdschaakdub D.S.Z. haar eerste wedstrijd voor de Zeeuwsch-Vlaamse jeugdcompetitie. Deze wed strijd voerde haar naar Philippine, alwaar zij een S]/2J/2 overwinning bevocht op de S.V. t Witte Paard. De Axelaars waren aan vrijwel alle borden ster ker, alleen L. de Regt moest met remise genoegen nemen. De tweede wedstrijd die voor deze enkel- rondige competitie werd gespeeld ging tussen het Petru Hondius Lyceum en de Openb. U.L.O. uit Temeuzen. De Lyceïsten wonnen met maar liefst 6—0 en staan dus aan de leiding op de voet ge volgd door D.S.Z. De gedetailleerde uitslag van de wedstrijd 't Witte Paard—D.S.Z. luidt Benny Rammeloo—H. de Ridder 0—1 L. PietersM. Rinn 0.1 W. VerstelleR. Scheele 0— 1 Bavo Rammeloo—K. v. Ham 0—1 N. de SmetL. de Regt ViVl R. v. Limmen—N. Bolleman 0—1 't Witte Paard had wit aan de even borden. De Heer Henry uit Terneuzen burgemeester van Numansdorp. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 16 mei a.s. benoemd tot burgemeester van de gemeenten Numansdorp en Klaaswaal de heer S. W. Henry, afdelingschef bij de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen. De heer Henry is 53 jaar oud, lid van de Partij van de Arbeid en maakt deel uit van de protestants-Chris telijke werkgemeenschap in deze partij. Bloembollenvakschool in Zeeland. Tijdens de vergadering van de tuinbouwcom- missie van de Z.L.M. is medegedeeld, dat dit jaar naar alle waarschijnlijkheid in Zeeland een bloem bollenvakschool zal worden gesticht. Om toege laten te worden tot deze school zullen de leerlingen in het bezit moeten zijn van een diploma lagere land- of tuinbouwschool of van het diploma twee jarige land- of tuinbouwcursus. De afsluiting van de Grevelingen. De uitvoering van het Deltaplan vordert regel matig. Vorige week is weer een stukje Grevelin- gendam werkelijkheid geworden, toen opnieuw een caisson op de drempel van de dam zakte. In totaal zullen hier 31 caissons tot zinken worden ge bracht. Vandaag zal men het eerste sluitgat dich ten. Het volgend jaar hoopt men de Grevelingen geheel dicht te hebben. Scarborough en Zeeland. Reeds vijf jaar achtereen organiseert Scarbo rough, een stadje aan de Zuidkust van Engeland, een „Dutch Festival". Dit feest zal dit jaar van 4 tot 8 juni voor een groot deel aan Zeeland, het Deltaplan en de Zeeuwse klederdrachten zijn ge wijd. Een vijfendertigtal Zeeuwen zal aan deze manifestatie medewerking verlenen. Taptoe Goes. Op zaterdag, 26 mei aanstaande zal Goes zijn langverbeide grote taptoe krijgen, waaraan zeven militaire muziekkorpsen en het bekende excercitie- peloton van de Koninklijke Luchtmacht zullen mee werken. De medewerkende korpsen zijn de kapel van de Koninklijke Luchtmacht met tamboerskorps, de Marinierskapel met het tamboers- en pijpers korps, het fanfarekorps der Genie, het Trompetters- korps der Cavalerie, het tamboerskorps der Gre nadiers en het tamboerskorps der Koninklijke Mare chaussee. Terneuzen wenst een nieuw stadhuis. De gemeenteraad van Terneuzen heeft ook be sloten opdracht te geven tot het maken van een voorlopig ontwerp voor een nieuw stadhuis, bere kend op een gemeente van 30.000 inwoners. Bietencampagne te Sas van Gent. De Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek te Sas van Gent heeft de cijfers ge publiceerd over het seizoen 1960/1961. In de 98 dagen durende campagne werden bijna 240 mil joen kilogram bieten aangevoerd (vorig jaar 173 miljoen). Vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen werd ruim 177 miljoen kg geleverd. Gemiddeld werd in Ne derland 53,8 ton bieten per ha. geoogst, terwijl een opbrengst van 65 ton geen uitzondering was. Hulst en de sociale zorg. Uit het raadsverslag van de gemeente Hulst stippen wij aan, dat door de gemeentelijke instell- ling voor maatschappelijk werk in 1962 een bedrag van 55.000,— meer nodig zal zijn, dan oorspron kelijk was begroot. Dit hogere bedrag is bestemd voor aanvullende uitkeringen aan A.O.W.- en A.W.W.-trekkenden. Burgemeester en Wethouders van Axel betuigen hun erkentelijkheid jegens allen, door wier mede werking de Nationale Dodenherdenking op 4 me en de Bevrijdingsherdenking op 5 mei j.l. te Axel geworden zijn tot sobere, doch stijlvolle plechtig heden. Axel, 8 mei 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris. De Burgemeester. P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN, DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN. Iedere werkgever wordt eraan herinnerd dat hij, volgens art. I 10 der Kieswet, verplicht U te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem dienstbetrekking is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan de verkieztn- qen kan deelnemen, daartoe de gelegenheid krijgt, deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uithoofde van hun dienstbetrek king binnen de voor de bestemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzen de gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereen volgende uren verhinderd zullen zijn, hun arbeid te verrichten; dat hij voor zover hij door personen van drieëntwintig jaren en ouder arbeid doet richten, in fabrieken of werkplaatsen, volgens art. III der Kieswet verplicht is te zorgen, dat in elk arbeidslokaal gedurende ten minste twee ver dagen vóór, en op de dag der stemming op zicht bare wijze is opgehangen een door of namens hem ondertekende lijst, waarop ten aanzien van de kie zers, aan wie tijdens de arbeidstijd gelegenheid wordt gegeven aan de stemming deel te nemen, de tiid daarvan vermeld staat; dat, volgens art. X10 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste vijfenzeventig gul- Formulieren voor de lijsten, op te hangen in fa brieken of werkplaatsen, zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Axel, 11 mei 1962. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. van Dijke. Voor nadere inlichtingen Gemeente-secretarie tele foonnummer 451, toestelnummer 07. Nieuwe verbindingsweg van Terneuzen naar nieuwe brug. De gemeenteraad van Temeuzen heeft donder dag ].l. besloten tot de aanleg van een nieuwe, bijna zes kilometer lange verbindingsweg van Ter neuzen naar 'de nieuw geprojecteerde brug over het kanaal. De kosten van dit werk zullen voor 85% worden gedragen door het Ministerie van Econo mische Zaken, terwijl het resterende gedeelte kan worden gedekt uit een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds. De aanbesteding zal aanstaande vrijdag plaatsvinden. Betonsilo te Goes stortte in. Te Goes is een twintig meter hoge cementsilo van de betonfabrikant J. Haringman ingestort. Deze silo was nog geen jaar in gebruik. Omdat het on geval plaats vond om zeven uur 's avonds deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De beton- fabriek kan echter blijven draaien. De schade wordt geschat op enkele tienduizenden guldens. De oorzaak van de instorting is nog niet bekend. Internist, Terneuzen, is AFWEZIG van 12 mei tot 5 juni Van 12 mei tot 19 mei prac- tijkwaarneming door Dr. J. M. van Kalmthout, Hulst. Ge durende deze tijd geen spreek uren. Van 19 mei tot 5 juni prac- tijkwaameming door P. H. Postma, Internist, Scheldekade 28, Temeuzen. Spreekuren Terneuzen, uitsluitend Juliana- ziekenhuis Dinsdag 34 en woensdag 24. Spreekuren Sluiskil ongewij zigd.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3