30 mei GEMEENTEBELANGEN Lijst Uit onze Omgeving Burgerlijke Stand Axel Predikbeurten SPORT GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Dinsdagmorgen te 10.00 uur vergaderde het Centraal Stembureau ten stadhuize van Axel voor het nummeren van de kandidatenlijsten voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen op 30 mei 1962. Na loting voor de lijsten 2 tot en met 5 was het resultaat 1. Katholieke Volkspartij; 2. Partij van de Ar beid; 3. Gemeentebelangen; 4. Christelijk Histo rische Unie; 5. Anti Revolutionaire Partij Staat kundig Gereformeerde Partij; 6. Gereformeerd Po litiek Verbond. TONEELGROEP CENTRUM bracht in Axel „KORCZAK UND DIE KINDER" op voortreffelijke wijze In het kader van een aantal voorstellingen in Zeeland bracht het toneelgezelschap „Centrum" (voorheen Puck) in „Het Centrum te Axel het toneelspel „Korczak und die Kinder" van Erwin Sylvanus. Hoofdpersoon in dit stuk is dokter Korczak, een joods kinderarts, die aan het hoofd staat van een weeshuis in het ghetto van Warschau ten tijde van de Duitse bezetting. Hij, dokter Korczak, meesterlijk gespeeld door Jan Hundling, is de enige die de hem toevertrouwde kinderen, een aantal van zes en zestig kinderen werd symbolisch gespeeld door Marie-José Nijsten, voor de hongerdood kan sparen. Een Duits officier, zeer treffend ver tolkt door Albert Abspoel, brengt hem het bevel dat het weeshuis moet worden opgeheven. De kin deren moeten vandaar naar een kamp „waar geen honger meer is". Zelf gaat hij zijn kinderen voor, de hele weg „tot het laatste, tot het allerlaatste". Het stuk werd gespeeld als studio-voorstelling, zonder hulpmiddelen coulissen ontbraken, slechts enkele stoelen stonden op het toneel. Het stuk is niet „afgerond", het heeft ook geen „oplossing". We zien het karakter van een kri tische regiebespreking. De medespelenden de verteller, Egbert van Paridon de commandant bij de weermacht, Albert Abspoel dokter Korczak, Jan Hundling een Duitse vrouw en een joodse ziekenzuster, Karin Haege Jürgen en David, Marie-José Nijsten hebben de aanwezigen bijna anderhalf uur in een beklemmen de spanning gehouden. Allen lieten toneelspel zien van goede kwaliteit. Ongetwijfeld had het stuk velen iets te zeggen, wat we zeer duidelijk bleek uit het feit dat het forum onder leiding van ds. Pennings uit Axel en waarin voorts zitting hadden dr. H. A. Boland, drs. A. Haas en mevr. T Niehiiser uit Temeuzen, bur gemeester vaij Dijke van Axel, dhr. Chr. Bruijns, Westdorpe, Pater Sessink uit Hulst en dr. E. E. Stern uit Sas van Gent, een groot aantal vragen te beantwoorden kreeg. GRANDIOZE MUZIKALE SHOW Donderdagavond 26 april traden in „Het Cen trum" te Axel een aantal bekende radio- en tele visie-artiesten op, op uitnodiging van de Fa. Koster-Deij. Onder het motto „Opname vijf tellen na nu" gaven de deelnemers een voortreffelijke muzikale show. De deelnemers Ria Valk; The Fouryo's; De Zangeres zonder Naam; Toby Rix; The Stefani's, (goochelen); Het kwartet van Harry de Groot; bezorgden het pu bliek een onvergetelijke avond en in het bijzonder de jeugd vermaakte zich uitstekend met hun idiool Ria Valk. In het kwartet zat ook nog een zeer bekend artiest, n.l. Eddy Christiani. In „Wheels" gaf hij een schitterende prestatie van zijn muzikale kunnen. Hij, en alle anderen, werden dan ook na ieder nummer met een daverend applaus beloond. De productie en regie berustte bij Fred Hartog. JEUGDCABARET Vrijdag Tl april hielden de Hervormde Jeugd clubs te Axel hun jaarvergadering in „Het Cen trum". Op deze avond trad het jeugdcabaret ,De Hoepel' uit Temeuzen voor het voetlicht. OPENING Vrijdag 27 april betekende een grote dag voor de Fa. Koster-Deij. Dan vond namelijk de opening plaats van het zeer fraaie nieuwe winkelpand in de Weststraat. Twee geheel uiteenlopende artikelen worden ge boden. Voor de dames een winkel met een keur van nieuwe mode-hoeden, terwijl in de andere zijde van het fraaie pand een keur van grammofoon platen op de kopers en koopsters liggen te wach ten. Vele bekenden en leveranciers hadden bloemen gestuurd, waardoor het interieur van de winkel bijzonder feestelijk aandeed. Voor Axel, als centrumgemeente in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, een fraaie aanwinst, waar mee ook de Weststraat meer en meer tot een echte winkelstraat wordt. ZANGUITVOERING Zondag 29 april te 17.00 uur bracht het St. Cecilia-koor uit Sint Jansteen een uitgebreid zangprogramma in het Sint-Elisabeth-Ziekenhuis te Sluiskil. Zij droegen dit programma speciaal op aan de heer en mejuffrouw de Roos, en hoopten hiermede zieken, zusters en vrpleegsters een genoeglijke mid dag te bezorgen. Dit laatste was ongetwijfeld het geval, want het koor gaf een voortreffelijke prestatie van haar zangkunde. I MEI-VIERING' Onder grote belangstelling vierde de plaatselijke K.A.B. haar jaarlijkse lmei-dag. De voorzitter, dhr. Maas verwelkomde in zijn openingswoord de geestelijk adviseur,, het volledig kerkbestuur, dhr. van Eeden, bondsvertegenwoordigers uit Breda, mr. de Kort en echtgenote en richtte zich mat een speciaal woord tot de jubilarissen. Vervolgens verzocht hij de geestelijk adviseur het nieuwe vaan del, vervaardigd door de zusters Carmelitessen uit Hulst, in te wijden. De pastoor deed dit in het Nederlands en hield daarna een sympathieke toe spraak, waarbij hij vooral wees op de betekenis van St. Jozef als patroonheilige. Hierna werden de volgende jubilarissen door dhr. van Eeden gehuldigd en gedekoreerd. Dhr. F. IJsebaert, Al. van Britsom, Jos Baart, allen 40 jaar lid. Dhr. Cam. de Coninck, Celest de Coninck, Ed. Seghers, V. Brandt, B. Steel, Ed. de Brouwer, Ch. Sijs, allen 25 jaar lid. Dhr. van Eeden sprak hen en de aanwezigen in gloedvolle bewoordingen toe en vroeg om de bond zoveel mogelijk te blijven steunen. Tot slot van deze geslaagde avond voerde „Thalia" haar revue „Contrasten" op, wat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. EVANGELISATIE-SAMENKOMST Woensdag 2 mei werd in „Het Centrum' te Axel een Evangelisatie-samenkomst gehouden. Spreker was ds. Niewöhner. HET „AXEL" TONEELENSEMBLE VERTOLKTE „TUSSEN TWEE VUREN" In „Het Centrum" te Axel gaf Toneelvereniging „Axel", donderdag 3 mei haar traditionele toneel uitvoering. Vorige jaren was het steeds zo dat het gebouw tot de laatste plaats was bezet, maar nu was de publieke belangstelling slechts matig. De amateur toneelgezelschappen hebben in ons televisietijdperk wel een zware dobber om het hoofd boven water te houden. Jammer voor dit Axels ensemble met haar uitstekende reputatie. In zijn openingswoord schetste de voorzitter, de heer Dieleman, de moeilijkheden bij het gezelschap het tekort aan speleers. Maar dank zij enkele gast- spelers was men er toch in geslaagd deze avond te organiseren. Onder regie van dhr. J. Tiersen werd gespeeld het spel in drie bedrijven „Tussen Twee Vuren". Zonder iemand tekort te willen doen zouden we hier willen noemen de werkelijk voortreffelijke wijze waarop de heer J. Gommers zijn rol als de boer op de „Boskamp" vertolkte. Maar ook de overige spelers en speelsters, Mevr. C. van Fraayenhove, Mej. J. de Smidt, dhr. J. Schelleman, dhr. H. Grégoire, Mej. T. van Laere, dhr. P. Wolfert, Mej. T. Wieland en dhr. R. Heijnsdijk, waren uitstekend voor hun taak be rekend. De inhoud van het stuk Hendrik Bossink, baas op „De Boskamp" be stuurt krachtig en zelfbewust zijn bedrijf. Voor zijn dochter Jennie, zoekt hij zelfs de huwelijkspartner uit; een rijke boerenzoon, die echter bij alle meiden en vooral bij Neeltje, als fuifnummer bekend staat. Als de baas bemerkt dat Jennie, Kees boven Bram verkiest, dan volgt de kortsluiting. Kees moet vertrekken en laat niets meer van zich horen, zodat Bossink uiteindelijk toch zijn dochter aan Bram weet te binden. Als dan na 3 jaar, Kees terug komt en „De Boskamp" in vervallen staat aantreft, doordat Bram drinkt en zijn vrouw ongelukkig heeft ge maakt, dan laat U het Toneelensemble zien, hoe er nog onverwacht een ontknoping komt. Dat tevens de vrolijke noot niet ontbreekt in dit realistische stuk, daarvoor zorgen Neeltje en haar Jan. Rolverdeling Hendrik Bossink, boer op de „Boskamp", dhr. J. Gommers; Fenna, zijn vrouw, mevr. C. van Fraaijenhove; Jennie, hun dochter, mej. J. de Smidt; Kees Hoogstra, knecht, dhr. J. Schelleman; Bram Versteeg, boerenzoon dhr. H. Grégoire; Han- na, oude werkster mej. T. v. Laere; Pieter, haar simpele zoon dhr. P. Wolfert; Neeltje, huishulp mej. T. Wieland; Jan Postma, politieagent dhr. R. Heijnsdijk. Na afloop bleef men nog geruime tijd bijeen om deel te nemen aan het bal. OPENBARE LES Zaterdag 5 mei a.s. wordt in de Christelijke Lagere Technische School aan de Kerkdreef te Axel een openbare les gehouden. Voor ouders en belangstellenden een unieke ge legenheid om van dichtbij kennis te maken met het onderwijs dat de leerlingen genieten aan de Axelse Technische School. De openbare les duurt van 14.0017.00 uur. „DE KLEPPERTJES" in het middelpunt van de belangstelling. Deze week meldden wij dat in de lampionoptocht in Axel een „Gouden Koets" meereed. Wel zeer spectaculair vestigde de zeer jonge - vereniging de aandacht op zich. Dat deze creatie bij het publiek zeer in de smaak viel is het bestuur van de vereniging niet ont gaan. Men heeft daarom gemeend de koets, kompleet met „echt" bruidspaar en stalknechten in livrei, nogmaals door Axel te laten rijden. .Allereerst zal zaterdagmiddag op „Doornhof" de koets worden gefilmd en op kleurenfoto's worden vereeuwigd. Daarna zal van omstreeks 15.3016.30 uur door Axel worden rondgereden. Dit laatste in samenwerking met de Public Re lations van de Gemeente Axel. Een uitstekend gekozen middag, vooral met het oog op het grote aantal Belgen dat steeds de Axelse zaterdagmarkt bezoekt. Bijzonder eervol is wel dat dinsdag 8 mei de „Axelse Gouden Koets" aanwezig zal zijn bij het Koninklijk bezoek aan Middelburg. GESLAAGD Onze oud-stadgenoot de heer W. Rammeloo slaagde dezer dagen te Nijmegen voor zijn arts examen. PREMIEKEURINGEN VOOR STIEREN EN VROUWELIJK FOKVEE IN ZEELAND VOORJAAR 1962 De Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de Veefokkerij besloot voor 1962 de keuringen van stieren en vrouwelijk fokvee in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen als volgt vast te stel len Maandag 21 mei St. Jansteen 10.00 uur Clinge 14.00 uur Dinsdag 22 mei t Zuiddorpe 9.00 uur Absdale 10.30 uur Koewacht 14.00 uur ZONDAG 6 MEI Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. P. J. Pennings. (H. Doop.) 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. (In beide diensten 3e koll. lntw. Zend.) Geref. Kerk Kerkdreef) 10.00 en 2.30 uur Ds. W. de Feijter van Berkum. Geref. Kerk Pironstraat) 10.00 en 3.00 uur Ds. van Leeuwen. Geref. Gemeente, 10 en 2.30 uurLeesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN ''*5—6 MEIDokter Kats. GEMEENTE AXEL - APRIL i962. fluwelijks-aangiften 2 aprilde Vries, Willem Pieter (van Sas van Gent) 23 jr. jm. en Vonck, Willemina Josephina Janna 23 jr. jd. 2 aprilden Engelsman, Gelein 69 jaar geh. gew. en van Doezelaar, Helena (van Temeuzen) 62 jaar geh. gew. 3 aprilMeertens, Jacob (van Terneuzen) 26 jr. jm. en van Biezen, Maria Susanna 23 jr. jd. 5 aprilde Leux, Jo hannes Jacobus (van Sas van Gent) 23 jr. jm. en Wautier, Jenny Delina Gustaaf 20 jr. jd. 5 april van Hoecke, Armand 39 jr. geh. gew. en Verhaert, johanna Maria 37 jr. jd. 12 aprilJansen, Johannes Daniël 64 jr. geh. gew. en van Kerkvoort, Adriana Geertruida Suzanna 58 jr. geh. gew. Huwelijken 2 april Bartels, Jan Willem 30 jr. jm. en Lindhout, Francina Adriana 28 jr. geh. gew. 3 aprilBuijze, Frederik Willem 22 jr. jm. en de Fouw, Jannie Debora 23 jr. jd. 12 aprilvan Bendegem, Jan Cornelis 29 jr. jm. en Koekkoek, Alida 24 jr. jd. 17 aprilden Engelsman, Gelein 69 jr. geh. gew. en van Doezelaar, Helena (van Terneuzen) 63 jr. geh. gew. 19 aprilKaijser, Jacob 25 jr. jm. en Dronkers, Leuntje Jacoba 17 jr. jd. 26 aprilvan Hoecke, Armand 39 jr. geh. gew. en Verhaert, Johanna Maria 37 jr. jd. 27 april Sedeyns, Erik Camiel (van Ledeberg België) 21 jr. jm. en Seghers, Mathilda Jacomina 19 jr. jd. 27 aprilJansen, Johannes Daniël 64 jr. geh. gew. en van Kerkvoort, Adriana Geertruida Suzanna 58 jr. geh. gew. Geboorten 7 aprilCorine Elza Johanna dochter van Hamelink, Cornlis Marinus, en, Kayser, Edith Louisa Pieternella (wonende te Axel, J. de Moorstr. 16); 15 april: Cornelis Nicolaas zoon van: de Meester, Jacobus Jan, en, Booij, Jentje (wonende te Axel, Prins Hendrikstraat 20); 15 april: Sonja Oranda Antonia dochter van van Aerts, Johau- nes Michaël Johanna, en, Lohman, Anna Emilia Maria (wonende te Axel, Bankertstraat 31); 26 aprilNicolaas Jan zoon van Bolleman, Cornelis Francois, en, Crince, Maria Leuntje Magdalena (wonende te Axel, Kanaal K 16); 27 aprilPieter Jacobus zoon vanRouw, Marinus Pieter Aar- nout, en, Lah, Catharina Maria (wonende te Axel, Pironstraat 4). Overlijden 9 aprilRiemens, Willem oud 88 jr., achtereen volgens geh. gew. metde Feijter, Magdalena en, Florussen, Elisabeth Jozina. 20 april van Loenen, Pieter Theodorus oud 88 jaar, geh. gew. met Michielsen, Maria Ludovica. 21 aprilWieland, Martinus oud 52 jaar, echtgenoot van Verbrugge, Cornelia Jozina. Voetbal AXEL-GRENSWACHTERS 3-7 Een merkwaardige wedstrijd, die slechts 47 mi nuten duurde. Het resterende deel n.l. uit de wedstrijd indertijd afgebroken, wegens sterfgeval der vader van de Grenswachters-doelverdediger. Met de stand 23 werd aangevangen onder leiding van scheidsrechter Hoogenboom. De thuisclub kwam met een gehavend elftal in het veld wegens blessures van verschillende spe lers. Deze wedstrijd was voor Axel niet, maar voor Grenswachters des te belangrijker. Hoewel Axel lang niet zo sterk was als indertijd bij de eerste ontmoeting, kunnen wij toch spreken van een vol komen falen van de Oranje-ploeg. Grenswachters zag dan ook kans niet minder dan 4 doelpunten te scoren. Na 8 miuten spelen was het reeds 2 4 beide malen door Hendriks. Terwijl Lambert er 2—6 van wist te maken, bij een wijfelende achter hoede. Van Tilburg vond dit nog niet voldoende en maakte er 2—7 van. Een strafschop moest er ten slotte aan te pas komen om de stand op 3—7 te brengen. AXEL II dat naar Goes was getogen bracht het er niet beter af, en verloor mt sprekende cijfers. Het gemis van doelman de Koeijer kwam wel tot uiting in deze wedstrijd. ZELFS KAMPIOEN ARNEMU1DEN KON OPMARS VAN A.Z.V.V. NIET STUITEN A.Z.V.V. heeft zaterdag in Arnemuiden de vorm van de laatste maanden nog eens duidelijk onder streept. Zij bracht de vissers in eigen huis een sprekende 1—4 nederlaag toe en nam daarmede revanche voor de eerder in het seizoen geleden nederlaag. Mogelijk zal Arnemuiden als excuus aanvoeren dat doelman Beckx en stopper de Rijke op het appèl ontbraken, maar daar tegenover staat dat A.Z.V.V. het moest stellen zonder Piet Ruijtenburg. Reeds direkt bleek dat de verdediging van de thuisclub niet waterdicht was en invaller stopper Meulemeester greep herhaaldelijk mis en daarvan profiterde in de 13e minuut Haak dankbaar en schoot zijn ploeg aan de leiding 01. Toch zou Arnemuiden gelijk komen in de 32e minuut. Op links nam Van de Ketterij een hoek schop en met een sublieme kopbal bracht Poortvliet de partijen naast elkaar (1 1). Dat was voor A.Z.V.V. het teken om het tempo te verhogen en Arnemuiden werd danig in paniek gebracht. Ze hadden bepaald geluk dat dit slechts één treffer opleverde vlak voor rust toen P. v. d. Hout een pass van Borgt zeer doeltreffend af rondde (12). Ook na rust, met de wind tegen, was A.Z.V.V. doorlopend in de meerderheid en slechts een ver schot van rechtshalf J. van Belzen leverde even moeilijkheden op voor Gommers. Door solo-spel trachtten v. d. Ketterij en M. van Belzen openingen te forceren, maar zij vonden steeds een voortreffelijk spelende stopper Geensen op hun weg, die de toegang tot het Axelse doel gebied hermetisch afsloot. Door snel open aanvalspel werden de rood- broeken tenslotte tot capitulatie gedwongen en na ruim twintig minuten spelen vielen kort achter el kaar twee doelpunten, waardoor de kampioenen in eigen huis een geduchte afstraffing kregen. Eerst verhoogde G. Borgt de score tot 13, on middellijk gevolgd door een treffer van G. Ha melink 1—4. Wat de vissers ook probeerden, door uitstekend verdedigen van het gehele Axelse verdedigingsblok, hadden zij geen kans op sukses. UITSLAGEN GESPEELDE WEDSTRIJDEN. AxelGrenswachters I 37 A.Z.V.V. II-Middelburg V 3—3 Arnemuiden IA.Z.V.V. I 14 Goes IIAxel II 82 (A.Z.V.V. (dameselftal)—Spui 53 PROGRAMMA VOOR HET WEEKEINDE. A.Z.V.V. I-MEVO I (Zierikzee) A.Z.V.V. II en AXEL I beiden vrij. Axel II—Veerse Boys II Schaken ONDERLINGE COMPETITIE D.S.Z. In de onderlinge competitie van D.S.Z. werd H. de Ridder verrassend door K. v. Ham ver slagen, waardoor deze zijn kampioenskansen aan merkelijk zag stijgen. R. Scheele nam de kop van N. Bolleman over terwijl M. Rinn zich naar de 2e plaats opwerkte. De uitslagen L. de RegtM. Rinn 01 H. de Ridder—K. v. Ham 0—1 R. Scheele—N. Bolleman 1—0 M. de PooterM. de Ridder 10 J. de Feijter—D. Overdulve afgebr. De stand i 1. R. Scheele 11 9 0 2 9 2. M. Rinn 11 8 1 2 &J/2 3. N. Bolleman 17 8 1 8 8J^ 4. H. de Ridder 10 8 0 2 8 5. M. de Pooter 13 6 3 4 7Yi 6. K. v. Harn 7 7 0 0 7 7. L. de Regt 12 6 0 6 6 8. D. Overdulve 13 5 2 6 6 9. J. de Feijter 12 4 0 8 4 10. A. Bolleman 16 3 0 13 3 11. M. de Ridder 14 0 1 13 Yi

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 2