Sportnieuws uit onze gewesten LANGS DE SCHELDESTROMEN.... HAMEAüü* Zetü Bekendmakingen NATIONALE DODENHERDENKING OP VRIJDAG 4 MEI 1962. BEVRIJDINGSHERDENKING 5 MEI 1962 PLAATSING OP DE OPENBARE LAGERE SCHOOL. AANGIFTE DESTRUCTIE-MATERIAAL. Hamea Crème - Gezonde huid Hamea Gelei - Gave handen Voetbal A2..V.V. I—MOSSLEY BOYS 5-1 Zaterdag 21 april speelde A.Z.V.V. aan de Bui tenweg een wedstrijd tegen Mossley Boys uit Man chester, een tegenstander die de Axelaars twee jaar geleden ook al een keer hebben ontmoet. Voor de wedstrijd bood de aanvoerder van het Engelse elftal een vaantje aan, terwijl A.Z.V.V. de bezoekers een standaard aanbood. Dat dit een bijzondere wedstrijd was bleek uit het feit dat „Hosanna" de wedstrijd muzikaal kwam opluisteren en ook de beide volksliederen ten ge hore bracht. Omstreeks 5 uur kon de wedstrijd beginnen en de loco-burgemeester, de heer M. L. M. IJsebaert verrichtte de aftrap. Het zag er niet direkt naar uit dat de Axelaars een zo ruime overwinning zouden behalen, want de elftallen bleken in het begin goed aan elkaar gewaagd. Toch nam A.Z.V.V. reeds in de 7e minuut de leiding door Borgt die profiteerde van een mis verstand tussen de keeper en één der backs. Het was dezelfde speler die in de 21e minuut zijn ploeg op 20 bracht, maar toen hadden de Boys spoedig hun antwoord klaar en middels een strafschop brachten zij de stand op 21. Dit betekende tevens de ruststand. Na de rust was A.Z.V.V. veel sterker en zij liepen hun tegenstanders nu en dan onder de voet. In het bijzonder de rechtervleugel, Borgt—Ruijten- burg, kombineerde naar hartelust en de doelpunten ontstonden dan ook veelal door hun voorbereidend werk. In de 12e minuut weer een fraaie aktie tussen deze twee spelers en met een schitterend schot bracht Ruijtenburg de stand op 31. Lensen had in deze wedstrijd geen geluk en herhaaldelijk zocht hij het doel te hoog, maar in de 17e minuut kreeg hij loon naar werken. Handig ging hij langs enkele tegenstanders en kogelde de bal onhoudbaar in de bovenhoek (4—1). Een fraai staaltje van zijn techniek. In de 19e minuut was het weer raak. Borgt scoorde met een handig boogballetje zijn derde- en A.Z.V.V.'s vijfde doelpunt (51). Dit was tevens de eindstand. Jammer voor Piet van der Hout dat zijn magnifieke kopbal tegen de paal belandde. Vele malen waren de Axelaars nog dicht bij een doelpunt, maar kennelijk vonden zij 5—1 ruim genoeg. Na afloop zaten beide elftallen, alsook de loco- burgemeester en diens echtgenote en het bestuur en elftalcommissie van A.Z.V.V. aan aan een koffietafel in Hotel Porth de Lozanne te Axel. Allereerst spra de voorzitter, de heer J. den Doelder. Hij dankte de Mossley Boys voor hun sportieve spel. In zijn dankwoord betrok hij ook de heren J. v. d. Broeke, J. de Pooter en L. Rie- mens voor hun voorbereidende werkzaamheden. Deze heren hadden werkelijk alle eer van hun werk. De heer K. J. van Drongelen trad op als tolk, waardoor de Engelsen geen woord misten van het gesprokene. Hij vertaalde n.l. de toespraken zowel van het Nederlands in het Engels als omgekeerd. De opstelling der elftallen was A2..V.V. Doel Gommers (na rust v. d. Broeke). Achter Bakker Geensen Verberkmoes. Midden Dieleman de Putter. Voor Borgt Ruijtenburg Haak Lensen v. d. Hout. MOSSLEY BOYS Doel Moores. Achter Anthony en Heywood. Midden Piatt Yates Barlow. Voor Kenny Allison Chell Smith Collier. UITSLAGEN GESPEELDE WEDSTRIJDEN Axel I-VES '35 1-2 A.Z.V.V. I—Mossley Boys 51 Spui INorth Watford Sports 43 Axel II—Hontenisse II 3—4 PROGRAMMA VOOR HET WEEKEINDE Axel I—Grenswachters I Goes II—Axel II A.Z.V.V. II—Middelburg V Wielrennen i MIEL VERSTRATEN PRACHTIG WINNAAR IN SLUISKIL In een bijzonder spannende wedstrijd is Miel Verstraten uit Ede op eigen grond met de bloemen gaan strijken. Reeds vanaf het startschot ontspon zich een levendige strijd op het lastige bochtige parcours. Vooral in de beginphase beheersten de renners van Houthandel Brabant de wedstrijd, maar iedere uit looppoging werd in de kiem gesmoord door Ver straten, Karsten en Deijkers, die samen de wed strijd controleerden. Ook Henk de Waal uit Axel en Wim de Rooy poogden herhaaldelijk alleen het hazenpad te kiezen, maar de groten uit deze race hielden voorlopig iedere uitloper binnen hun bereik. Het werd tenslotte een slijtage-slag want bijna de helft van het veld kon het moordend tempo niet volgen. Ruim 25 ronden voor het eind werd de strijd beslist. Samen met Deijkers ging Verstraten aan de haal en ondanks herhaalde pogingen om bij te ko men van Karsten en de Waal liepen zij steeds ver der uit en zes ronden voor het einde grepen zij het peloton in de kraag, waaruit inmiddels Vingerling en Torenhout waren ontsnapt. Onbedreigd ging Miel Verstraten tenslotte met enkele meters voorsprong juichend door de finish. In een interview deelde Miel mede, dat hij de Brabanders wel gevreesd had, maar dat hij ten slotte toch hun overmacht had overwonnen. Uitslag 1. E. Verstraten, Ede, 2.38.5 sec.; 2. G. Deijkers, St. Willibrord, op 2 lengtes; 3. A. Vingerling, Simonshaven, op 48 sec.; 4. E. Torenhout, Spij- kenisse, z.t.; 5. W. Heren, St. Willibrord, op 1.25 sec.; 6. B. v. d. Bom, 's-Gravendeel, z.t.; 7. L. van Dongen, Breda, z.t.; 8. M. Breure, Rotterdam, z.t.; 9. P. van As, Roosendaal, z.t.; 10. W. Dorst, Rot terdam, z.t.; 11. B. de Vos, Dinteloord, z.t.; 12. H. de Waal, Axel, z.t.; 13. G. Karsten, Leiden, z.t.; 14. Barten, Zevenbergen, z.t.; 15. M. van Ginne- ken, Schijf, Z.t.. Puntenklassement 1. Verstraten en Cooremans. PERFEKT GEORGANISEERDE WIELERWEDSTRIJDEN VAN VOLHARDINGOP 2e PAASDAG. Maandag 23 april 1962 organiseerde de Axelse wielersportclub „Volharding" een tweetal wieler wedstrijden. Om 15.00 uur startten 15 adspiranten die 25 km (12 ronden) moesten afleggen. In hoog tempo draaiden zij hun rondjes, waarbij het tempo werd bepaald door Mol uit Lewedorp en de Feber uit Sluiskil. Verrassend goed reden ook onze stad genoten Buys en Bukacki. In de 8e ronde ontsnapten Mol en de Feber en op dat moment was het reeds duidelijk dat men de winnaar bij dit tweetal moest zoeken. Het was tenslotte W. de Feber die M. Mol in de eindsprint kansloos sloeg. Uitslag 1. W. de Feber, Sluiskil; 2. M. Mol, Lewedorp; 3. J. de Vrieze, Souburg; 4. J. Mesu, Amemuiden; 5. A. Buijs, Axel. NIEUWELINGEN Om 15.45 uur begonnen 35 nieuwelingen aan hun 70 kilometer. Dat het snel ging bewees het feit dat men reeds spoedig 'n aantal achterblijvers zag. Een groot aantal uitlooppogingen werd ondernomen, maar het peloton onder aanvoering van Minneboo en Kosten was bijzonder attent en liet niemand ver gaan. Maar na zo een twaalftal ronden ontsnapten toch twee renners aan hun aandacht n.l. Schrauwen en Veerman. Uitstekend samenwerkend slaagden deze jongens erin een voorsprong van een halve minuut op te bouwen en deze ronden lang te be houden. Maar acht ronden voor tijd moesten zij buigen voor de samengebundelde kracht van de achtervolgers en toen was de strijd weer geheel open. Beurtelings waren het Minneboo, Kosten en Fenis die probeerden alleen weg te komen. Maar in de voorlaatste doortocht zagen we weer een gesloten groep langs komen en toen was het dui delijk dat een eindsprint de beslissing zou moeten brengen. Maar het was tenslotte de sterke Dies Kosten die afgetekend spurtwinnaar werd. Uitslag 1. D. Kosten, Kapelle; 2. G. Minneboo, Heen- vliet; 3. C. van Dorst, Roosendaal; 4. J. Veerman, Oudelande; 5. M. Schrauwen, Ossendrecht; 6. J. Fenis, Wagenberg; 7. H. van Koeveringe, Schore; 8. H. v. d. Maas, Ouwerkerk; 9. H. Matthijssen, Wouw; 10. W. van Alphen, Made; 11. J. N. Kools, Ossendrecht; 12. L. C. Smidt, Hoofdplaat; 13. R. Rijk, 's-Heerenhoek; 14. C. de Wolf, Souburg; 15. L. de Block, Nisse. Schaken i D.S.Z. BEHAALDE 3e PLAATS IN HET le JEUGD-KANAALZONETOURNOOI Met grote overmacht is het de Belgische schaak club Jean Jaurès gelukt, ongeslagen beslag te leg gen op de le plaats van het le Jeugd-kanaalzöne- tournooi, dat 2e Paasdag door onze plaatselijke Jeugdschaakdub georganiseerd werd. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de Gentse club met de hoogste eer zou gaan strijken, want D.S.Z. stond lange tijd aan de leiding door overwinningen van H. de Ridder en R. Scheele. Pas in de laatste partij wist J. Nijssen (Petrus Hondius Lyceum) zijn ploeg de 2e plaats te bezorgen. Uitslagen W. Verstelle (Het Witte Paard) R. Vermeulen (Openb. U.L.O.) Vz—Vt. Goethals (Jean Jaurès)—Provoost (PHL) 1— 0 H. Destombes (O.U.L.O.) H. de Ridder (D.S.Z.) 0- 1 K. v. Harn (P.H.L.) Bavo Rammeloo (HWP) 10 M. Rinn (D.S.Z.)— Criel (Jean Jaurès) 0— 1 L. Pieters (HWP)-R. Scheele (D.S.Z.) 0- 1 F. Vroegop (O.U.L.O.) J. Nijssen (P.H.L.) 0— 1 L. Scheele (P.H.L.) Vermeulen (Jean Jaurès) Vl—Vl M. de Pooter (D.S.Z.) P. Thijssen (O.U.L.O.) 01 De Simpelaere (Jean Jaurès) Benny Rammeloo (H.W.P.) 10 De eindstand 1. Jean Jaurès, Gent 4 3 1 0 3Yi 2. Petrus Hond. Lyc„ Terneuzen 4 2 11 2Yi 3. D.S.Z., Axel 4 2 0 2 2 4. Openb. U.L.O., Terneuzen 4 1 1 2 V/i 5. Het Witte Paard, Philippine 4 0 13 Vi Hengelen ZEEHENGELWEDSTRIJD Zondag 13 mei 1962 organiseert de hengelsport- vereniging „De Vogel" te Kloosterzande een inter nationale zeehengelwedstrijd in de Westerschelde bij Kloosterzande. Voor de hengelaars zijn een groot aantal fraaie prijzen te verdienen. De drukte gedurende de Paasdagen. Gedurende de Paasdagen is het in Zeeland bij zonder druk geweest. Vele toeristen bevolkten de Zeeuwse wegen, veren en afsluitdijken. Stagnatie is echter slechts zelden voorgekomen. De Duitsers, die in hoofdzaak Walcheren bezochten, waren het grootst in aantal, gevolgd door de Belgen, die het meer bij Zeeuwsch-Vlaanderen hielden. Op de derde plaats kwamen de Fransen, terwijl ook Engelsen Zeeland bezochten. Jeugdherberg Domburg had kindermuziekweek. In de jeugdherberg te Domburg „Nieuw Wal cheren" is deze week een kindermuziekweek ge houden. Een en twintig kinderen in de leeftijd van 11 tot 14 jaar namen hieraan deel. De organisatie van dit muzikale gebeuren was in handen van de Vereniging voor Huismuziek. Het doel is samen en in groepjes zingen en musiceren. De heer S. Schijve uit Oostburg verzorgt de zang, terwijl me juffrouw W. Kret uit Amsterdam de muziek voor haar rekening neemt. De Zeeuwse veerdiensten. De Zeeuwse veerdiensten hebben het eerste kwartaal van dit jaar weer heel wat moeten pres teren. Zij vervoerden in totaal over de eerste drie maanden ruim 206.000 auto's (Kruiningen—Perk- polder alleen al bijna 102.000) en 638.000 passa giers (KruiningenPerkpolder 233.000). In verge lijking met dezelfde periode van het vorige jaar is het aantal vervoerde auto's met 13.000 gestegen (waarvan op het veer KruiningenPerkpolder een toename van 8400), terwijl de stijging van het aan tal vervoerde passagiers 20.000 bedroeg (op het veer Kruiningen.Perkpolder 18.000). Het vervoer op het veer TerneuzenHoedekens- kerke blijkt terug te lopen in vergelijking met het vorig jaar (auto's 500 minder; passagiers 3400 minder). een heerlijk kopje koffie, mevrouw Mevrouw Nagelkerke uit Rilland-Bath schijnt dit wel te doen. Zij heeft namelijk de Zeeuwse hoofd prijs gewonnen, beschikbaar gesteld door de Stich ting Koffie Propaganda Nederland, bestaande naar keuze uit een „droomkeuken" of 2.000,in con tanten. Mevrouw Nagelkerke koos het laatste. Dus, dames, zorg voor een heerlijk bakje I Ziekenhuisverpleging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tekort. Tijdens de jaarvergadering van de vereniging ziekenhuisverpleging Zeeuwsch-Vlaanderen, die te Terneuzen werd gehouden, is uitvoerig gesproken over het tekort op de balans van 40.000,Dit was trouwens in december van het vorige jaar ook reeds gebeurd, toen tijdens een spoedeisende vergadering werd besloten, de contributies te ver hogen. Dank zij deze verhoging hoopt men dit jaar de financiën weer gezond te krijgen. Het ledental van de vereniging steeg van 5598 tot 5636. Paasbijeenkomsten. De Zeeuwse leden van het Christelijk Jongeren Verbond en de leden van de Vlaamse Protestantse Jeugdbond hebben elkaar in Brugge ontmoet. Ds. J. N. de Jonge uit Knokke opende de bijeenkomst, waarna ds. T. H. L. Beemink de betekenis van Pasen uiteenzette. De middagbijeenkomst stond in hoofdzaak in het teken van ontspanning. De Gereformeerde Zeeuwse jeugd kwam in Goes bijeen. De middagbijeenkomst werd gevuld met een Paasliturgie en een rede van de Utrechtse predikant ds. T. Spilker, die sprak over „Onze tijd, onze wereld, Gods tijd, Gods wereld" en waarin hij wees op het gevaar van defaitisme in deze tijd. De avond werd gevuld met een ontspannings programma. De vrijgemaakt Gereformeerde jeugd vergaderde in Terneuzen. In de morgenbijeenkomst werden de huishoudelijke zaken behandeld, terwijl 's middags ds. J. Rijneveld uit Capelle aan de IJssel een refe raat hield. Burgemeester van Goes gaat in Tilburg wonen De burgemeester van Goes is er nog steeds niet in geslaagd in zijn gemeente een voor zijn gezin van zeven personen geschikte woning te vinden. Aangezien mr. F. G. A. Huber volgende week zijn oude woning te Nes op Ameland moet verlaten, heeft een vriend hem tijdelijk een woning te Tilburg aangeboden. Burgemeester Huber hoopt, dat hij spoedig naar Goes zal kunnen verhuizen. In Goes vlot het nog niet al te best. De gemeente Goes, aangewezen als ontwikke lingskern, kan als zodanig profiteren van infra structurele werken. Daarmee wil het soms nog niet zo erg vlotten. Omtrent de aan te leggen westelijke spoorlijn heeft de minister na zes maanden nog steeds geen beslissing genomen. Het „natte" in dustrieterrein kent tot nog toe slechts één geïnte resseerde. Ook de aanleg van het nieuwe zwembad schijnt niet van een leien dakje te gaan. Miniatuur Walcheren is weer open. De grote toeristische trekpleister van Middelburg, Miniatuur Walcheren, is door Middelburgs eerste burger, mr. J. Drijber, officieel geopend. Vewacht wordt, dat dit jaar de anderhalf-miljoenste be zoeker zal kunnen worden genoteerd. Rijkskantorengebouw te Terneuzen. Op 1 mei aanstaande zullen de rijkskantoor gebouwen aan de Axelsestraat officieel worden overgedragen. In dit gebouwencomplex komen zo als bekend zal zijn rijkswaterstaat, gewestelijk ar beidsbureau, de directe belastingen en de dienst invoerrechten en accijnzen. De totale kosten van dit gebouw hebben ongeveer 1.800.0..,— bedra gen, terwijl de bouwtijd ongeveer twee en een half jaar heeft gevergd. De Burgemeester van Axel maakt bekend, dat op vrijdag 4 mei 1962 de Nationale Dodenherden king zal worden gehouden; dat van 19.45 uur tot 30 seconden vóór 20 uur de kerkklokken zullen luiden; dat om 19.59 uur door het gemeentebestuur van Axel een krans zal worden gelegd bij het Poolse monument aan de Zeestraat. Hij wekt de inwoners van Axel op, op die dag 1. van des avonds 18 uur tot ZONSONDER GANG van de particuliere woningen de vlag gen halfstok te hangen; 2. van des avonds 18 uur tot 21 uur geen open bare vermakelijkheden te houden; 3. die avond geen lichtreklames te doen bran den; 4. om 20 uur precies TWEE MINUTEN VOL KOMEN STILTE in acht te nemen; 5. des. avonds deel te nemen aan de bloemen hulde, die om 20.02 uur ter herdenking van de gevallenen bij het Poolse monument aan de Zeestraat zal kunnen worden gebracht. Axel, 20 april 1962. De Burgemeester voornoemd, M. K. van Dijke. INGELEVERDE geldige kandidatenlijsten raadsverkiezing Nummeringszitting centraal stembureau. 1. Van de voorzitter van het hoofdstembureau is mededeling ontvangen welke geldige kandidaten lijsten voor de verkiezing varj de leden van de raad der gemeente zijn ingeleverd van 27 tot en met 30 april 1962 kunnen bij het centraal stembureau door zitting hebbende raadsleden verklaringen wor den ingeleverd, waarbij een kandidatenlijst voor een voorkeurnummer wordt aanbevolen. Formulieren voor deze verklaringen zijn ter ge meentesecretarie verkrijgbaar. 2. De voor de kiezers toegankelijke zitting van het centraal stembureau voor de nummering van de kandidatenlijsten zal worden gehouden op 1 mei a.s„ des voormiddags om 10 uur in het Gemeente huis. Axel26 april 1962. De voorziter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Axel, M. K. van Dijke. OPHOKKEN VAN DUIVEN. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat de eigenaars, houders of verzorgers van postduiven verplicht zijn te zorgen dat deze niet tussen 24 uur 's nachts en 6 uur 's avonds kunnen uitvliegen in de periode van heden tot en met 26 mei a.s. Voor opleer- en wedstrijdvluchten kan in die periode ontheffing van het verbod worden aange vraagd. Axel, 24 april 1962. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. De Burgemeester van Axel maakt bekend, dat op zaterdag 5 mei 1962 de bevrijding van Neder land zal worden herdacht. Van 8.15 tot 8.30 uur zullen de kerkklokken luiden. Om 8.30 uur zullen de leerlingen van de in deze gemeente gevestigde onderwijsinstellingen bij het Poolse monument aan de Zeestraat staan opgesteld, waarna a. het bevrijdingsvuur bij dit monument zal wor den ontstoken; b. de vlaggen bij het monument zullen worden gehesen, terwijl c. na deze plechtigheden gezamenlijk het Wil helmus zal worden gezongen. Hij verzoekt alle inwoners van Axel om 1. des morgens om 8.00 uur de nationale vlag uit te steken; 2. zoveel mogelijk om 8.30 uur bi] het Poolse monument aanwezig te zijn. Axel20 april 1962. De Burgemeester voornoemd, M. K. van Dijke. Tenen 27 AUGUSTUS a.s. bestaat gelegenheid tot plaatsing op de openbare lagere school in deze gemeente van kinderen, die vóór 1 OKTOBER a.s. de leeftijd van zes jaar zullen hebben bereikt. Ouders, voogden of verzorgers, die hun kinderen of pupillen op de openbare lagere school geplaatst wensen te zien, worden in de gelegenheid gesteld daarvan aangifte te doen vóór 1 JUNI A.S. AANGIFTE KAN WORDEN GEDAAN BIJ: het Hoofd der School, de Heer J. Blok, Pironstr. 19, Telefoon 745. Axel, 25 april 1962. Burgemeester en Wethouders van Axel. De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Burgemeester en Wethouders van Axel maken bekend dat de aangifte van dode of in nood gedode dieren (destructie-materiaal) in het vervolg op za terdag (en alleen op deze dag) kan geschieden ten kantore van de directeur van de Vleeskeurings dienst, de heer J. Janssen, Stationsstraat 10, alhier, tel. (0 1155) 488. Op maandag tot en met vrijdag moet de aangifte blijven geschieden ten stadhuize, afd. algemene zaken. Axel, 19 april 1962. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3