Sportnieuws uit onze gewesten Firma J. C. Vink 7lA 3H XA Bekendmakingen TIJDELIJKE SLUITING VAN WEGEN TIJDELIJKE VERPLAATSING BUSSTATION VAN SZYDLOWSKIPLEIN NAAR BUITENWEG HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning STEMMEN BIJ VOLMACHT TER-INZAGE-LEGGING VAN EN BESLISSING OVER GELDIGHEID KANDIDATENLIJSTEN AANMELDING en AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS VOOR AL UW®"1"1""1"""""11 fjfi" 0 DRUKWERK Voetbal i AXEL-ZEELAND-SPORT 2-1 Voor de aanvang van deze wedstrijd werd aan Zeeland-Sport door Axels voorzitter namens de vereniging felicitaties vergezeld gaande met een bloemenmand, aangeboden voor het behalen van het kampioenschap. De omstandigheid van het terrein was ondanks het slechte weer in prima konditie. Dat het weer nu niet bepaald meewerkte voor het spelen van goed voetbal moest op de koop worden toegeno men. Axel won de toss en speelde eerst met de harde wind in de rug, wat resulteerde in een belegeren van de Zeeland-Sport-veste. Met name Bouchoute kogelde er lustig op los vanuit het middenveld. Hij kwam echter niet verder dan een schot op de lat. Het duurde een half uur, voor Axel het net wist te vinden door Van de Berghe. Dit was te vens de ruststand. Hoewel iedereen dacht dat Axel na de thee onder de voet zou worden gelopen, kwam bedrogen uit. Het ongeslagen thuis-record van Axel is eigenlijk niet in gevaar geweest deze middag. Er was van paniekvoetbal dan ook geen sprake. Viel Zeeland- Sport aan dan vonden zij in het Axel-doelgebied zes of zeven spelers die hun de voet dwars zetten; trok Axel ten aanval dan kregen de voorwaartsen ruime steun van de middenlinie. Na 35 minuten spelen kon Schelleman (die Audenaerde verving) een kogel afvuren, die de doelman niet geheel onder controle kreeg, waarna het Peeters was die Axels zege veilig stelde 2—0. Toen ieder zich gereed maakte om de warme kachel op te zoeken, kende scheidsrechter Dijkers Zeeland-Sport een strafschop toe voor het verkeerd aanvallen door spil Deij. Hierdoor werd de stand in de 2 laatste minuten op 21 gebracht. Axel dat nog steeds te kampen heeft met twee zieke en twee geblesseerde spelers, (Lindhout, Ver- bunt, Tieleman en Audenaerde) was toch wel te vreden met deze uitslag Terwijl scheidsrechter Dijkers een rustige middag kende. Bij de Jeugd speelde alleen A I dat er nu steeds beter in schijnt te komen. Het speelde uit tegen het sterke Temeuzen gelijk 2—2. Na lang met 2—1 te hebben voorgestaan, door een ongelukkige samenloop van omstandigheden in de slotphase zag het de overwinning aan z'n neus voorbijgaan. A.Z.V.V. KLOPTE SMERDIEK IN ZEER AANTREKKELIJKE WEDSTRIJD MET 4-2 A.Z.V.V. heeft zijn opmars ook deze zaterdag voortgezet en stuurde Smerdiek met lege handen terug naar Tholen, ondanks de handicap dat Geen- sen en Ruijtenburg ontbraken. Maar het heeft er niet steeds naar uitgezien dat de uitslag zo zou worden, want Smerdiek. slaagde er zelfs in een 02 voorsprong te nemen. A.Z.V.V. startte met de felle wind in de rug en drukte de tegenstander op eigen helft terug en reeds in de 2e minuut vloog een afstandsschot van Lensen juist over het doel. Smerdiek moest het hebben van snelle uitvallen, die voornamelijk geleid werden door de voortref felijk spelende linksbinnen A. v. d. Ree. In de 13e minuut werd stopper Hartog bij een snelle uitval danig in moeilijkheden gebracht en een voorzet van rechts knalde hij hard in eigen doel (0-1). Dit stimuleerde hen en zij kwamen nu steeds meer in de aanval en dat leidde in de 35e minuut weer tot een doelpunt. Linksbinnen v. d. Ree nam een uitstekende vrije trap en rechtsbuiten J. op den Brouw stond gereed om zijn ploeg naar 0—2 te knikken. Dit doelpunt schudde A.Z.V.V. kennelijk wak ker want zij kwamen nu veelvuldig bijzonder ge vaarlijk voor het doel van Potter opduiken. Scho ten en kopballen van Borgt, Haak en van der Hout misten het doel op een haar. In de 40e minuut kwam dan eindelijk het ver diende sukses. Rechtsbuiten Borgt bracht de bal snel op, er volgde een lage voorzet en linksbuiten van der Hout kopte vallend de bal uitstekend in het net (1—2). Bijna kwam A.Z.V.V. nog voor rust naast de tegenstander, maar de fraaie kopbal van Haak ging enkele centimeters over de lat. Na rust kwam een herboren A.Z.V.V. binnen de lijnen en fraai kombinerend brachten zij de matig spelende doelman Potter vaak zeer in moei lijkheden. En reeds na 2 minuten spelen kwam de gelijkmaker tot stand. Rechtsbinnen G. Hamelink profiteerde handig van enkele mistrappen en gaf vervolgens Potter geen schijn van kans (22). Smerdiek scoorde in de 4e minuut middels van Driel een schitterend doelpunt, dat echter op ad vies van de grensrechter werd afgekeurd. Zij roken toch nog een kans en tweemaal noopte van Driel Gommers tot een fraaie save. Maar vanaf de 10e minuut nu rust had Smerdiek geen kans meer, want op het middenveld werd van de Ree door de hardwerkende L. Dieleman zo goed als uitgeschakeld. In de 11e minuut nam A.Z.V.V. voor het eerst de leiding. Het was weer Borgt die een zeer goede voorzet losliet en opnieuw was P. van der Hout ter plaatse om de aanval met een harde kopstoot doeltreffend af te ronden (3—2). Dat de score niet spoedig hoger werd dankte Smerdiek aan vrouwe Fortuna, want een kopbal van Haak kwam tegen de kruising en veelvuldig kwam het net op het laatste moment een Smerdiek-, been in de baan van het A.Z.V.V.-schot. In de 33e minuut was Smerdiek geslagen. De deze middag technisch bijzonder goed spelende linksbinnen J. Lensen nam op links een corner en rechtsbinnen G. Hamelink schoot de bal hard langs de vergeefs grijpende Potter (4—2). De zege kwam terecht bij het elftal dat hierop het meest aanspraak maakte. UITSLAGEN GESPEELDE WEDSTRIJDEN Axel IZeeland-Sport I 21 A.Z.V.V. ISmerdiek I 42 A.Z.V.V. IIMiddelb. V afgelast PROGRAMMA VOOR HET WEEKEINDE Axel IZeelandia I Chrislandia ISpui I Wielrennen WIELERWEDSTRIJD Op zaterdag 21 april 1962 organiseert de Sluis- kilse wielersportvereniging een wielerwedstrijd over 110 km. voor amateurs en onafhankelijken. Reeds een aantal bekende renners hebben zich voor deze wedstrijd laten inschrijven. WIELERWEDSTRIJDEN Op maandag 23 april 1962 (2e Paasdag) orga niseert de wielersportclub ,De Volharding" te Axel een tweetal wielerwedstrijden. Eerst wordt een wedstrijd gereden voor aspiranten, en hierna ko men de nieuwelingen aan de start. Schaken Zaterdagmiddag zette de jeugdschaakclub D.S.Z. haar onderlinge competitie weer voort, waarbij N. Bolleman voorlopig lijstaanvoerder bleef door L. de Regt te verslaan. P. de Regt en H. de Ridder bleven hun opmars voortzetten, terwijl de partij K. van HamM. Rin opnieuw werd afgebroken, met een iets betere stelling voor van Ham. De stand 1. N. Bolleman 15 7 1 7 2. R. Scheele 10 7 0 3 7 3. P. de Regt 7. 6 0 1 6 4. H. de Ridder 7 6 0 1 6 5. L. de Regt 10 6 0 4 6 6. M. de Pooter 10 4 2 4 5 7. D. Overdulve 10 4 1 5 8. K. van Ham 4 4 0 0 4 9. J. de Feijter 10 4 0 6 4 10. M. Rinn 5 3 1 1 11. A. Bolleman 16 2 0 14 2 12. M. de Ridder 8 0 1 7 Tafeltennis .- ATAC speelde een vriendschappelijke wedsrijd. Jongstleden woensdag speelde de Axelse Tafel tennisclub „Atac" een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Branding II", afkomstig van Cadzand. He laas kon op deze laatste club-avond in het seizoen 1961/1962 slechts het eerste team van „Atac" tegen „de Branding" spelen, daar Branding III niet was meegekomen. In een zeer prettige sfeer iets vanzelfspre kends bij de tafeltennissport werden de negen enkelspelen en het ene dubbelspel afgewerkt. De uitslagen luidden GeensenToussaint 0-2 OverdulveFaas 0-2 Draaijermevr. Zwart 2-1 GeensenFaas 2-0 Overdulvemevr. Zwart 21 DraaijerToussaint 1-2 Geensenmevr. Zwart 2-0 OverdulveToussaint 1-2 DraaijerFaas 2-0 Hiermede was de stand gekomen op 54 in het voordeel van „Atac". Het dubbel Geensen— Draaijer wist van Faas—Toussaint met 2—1 te winnen, waardoor de eindstand 6—4 voor „Atac" werd. Een goede overwinning, die bereikt kon worden door de volle inzet van de Axelse spelers. Burgemeester en wethouders van Axel, beschikkende op een verzoek van de Axelse Wie- ler Supportersclub „Volharding" te Axel, tot het houden van een wegwedstrijd met rijwielen op 23 april en 12 juni 1962, overwegende dat het in verband daarmede nodig is het parcours voor die wedstrijden tijdelijk voor het veekeer in beide richtingen voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee te sluiten; gelet op het raadsbesluit van 6 maart 1951 tot overdracht van bevoegdheden aan hun college; gelet op artikel 6 van de Wegenverkeerswet en artikel 4 van het Wegenverkeersreglement, besluiten: 1. gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen op 23 april 1962 van 14—17 uur en op 12 juni 1962 van 1418 uur de wegen Noordstraat, Pr. Hendrikstraat, rijksweg Axel Sluiskil (dwars overstekend) ventweg Zuid- singel, Zeestraat en Weststraat (van Zeestraat tot Noordstraat); 2. de bij de wet vastgestelde borden, model 13, te plaatsen op de meest daarvoor geschikte plaatsen. Axel, 27 maart 1962. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Secretaris, De Burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. De burgemeester van AXEL maakt bekend, dat op DONDERDAG 19 APRIL A.S., in ver band met de op het Szydlowskiplein te houden taptoe het busstation VANAF 18 UUR wordt verplaatst naar de BUITENWEG. Axel, 13 april 1962. De Burgemeester voornoemd, M. K. van Dijke. Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Compagnie Neerlandaise de l'Azote N.V. Sluiskil P 134, Axel, om vergunning tot het uitbreiden van een salpeter- zuurfabriek door bijplaatsing van een turbocom pressor en 2 absorptietorens bestaande uit een stoomturbine van 3465pk en 10 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 85 pk. Datum van het verzoek 21 november 1961. Adres van inrichting Sluiskil P 134, kadastraal gemeente Axel sectie A nummer 1149. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit ver zoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 1 mei 1962 om 11 uur,in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a. een inwoner van een gemeente waar deze open bare kennisgeving is geschied, mits hij in per soon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft in gebracht. Axel, 14 april 1962. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Axel, De Secretaris, De burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke. Voor nadere inlichtingen stadhuis Axel, telefoon nummer (01155) 451 en 561. toestelnummer 4. Bij de verkiezing van de leden van de gemeente raad kan een kiezer op verzoek bij volmacht stem men, indien hij mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoek wordt afgewezen a. indien aangenomen moet worden dat de kiezer in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, in persoon aan de stemming kan deelnemen; b. indien de kiezer gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere ge meente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 16 mei a.s. een verzoekschrift in dienen bij burgemeester en wethouders der gemeen te, in welker kiezersregister hij op de dag der kan didaatstelling is opgenomen. Hij geeft daarbij op a. zijn naam, voornamen of voorletters en ge boortedatum, -jaar en -plaats; b. de gemeente, in welker kiezersregister hij is op genomen, alsmede zijn adres of laatste adres aldaar; c. de redenen van zijn verzoek; d. de gegevens, bedoeld onder a en b ten aan zien van de kiezer, die bereid is als gemachtig de op te treden. Bij het verzoekschrift wordt ingediend een ver klaring van de gemachtigde, dat deze bereid is als zodanig op te treden. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtig de op te treden, moet op de dag der kandidaat stelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waar in de naam van de verzoeker voorkomt, en be voegd zijn tot deelneming aan dezelfde verkiezing. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, één der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel één der huis genoten van de volmachtgever. Onder huisgenoten worden verstaan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. Deze beperking van de aanwijzing van een ge machtigde is niet van toepassing op de kiezer, wiens beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, één- of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt, alsmede op zijn echtgenote, voor zover zij met hem, in verband met zijn beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn (dit is o.a. van belang voor schippers). Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Van de beslissing op het verzoek ontvangt de volmachtgever mededeling. Indien de gemachtigde overlijdt of komt te verke ren in een toestand, waardoor hij vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, kan de volmachtgever uiterlijk 16 mei a.s. mededeling doen van de aanwijzing van een an dere kiezer, die bereid is als gemachtigde op te treden. De volmachtgever is niet bevoegd, de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De gemachtigde ontvangt een oproepings- kaart tot deelneming aan de stemming in het stem- district, waartoe de volmachtgever volgens het kiezersregister behoort. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stem men en de mededeling tot aanwijzing van een an dere gemachtigde dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar zijn. Axel, 17 april 1962, De burgemeester der gemeente Axel, M. K. VAN DIJKE. Voor nadere inlichtingen gemeente-secretarie tele foonnummer 451 toestelnummer 07 1 De in deze gemeente ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 30 mei 1962 te houden verkiezing van de leden van de raad der ge meente AXEL zijn ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. 2 Het hoofdstembureau zal op 20 april a,s. om 10 uur in het gemeentehuis een voor de kiezers toegankelijke zitting houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid der ingeleverde lijsten van kandidaten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten. Axel, 17 april 1962. De voorzitter van het hoofdstembureau in Axel. M. K. VAN DIJKE. Burgemeester en wethouders van AXEL gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit be volkingsboekhouding (Stb. 1936, 342); herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis 1 dat behoudens afwijkingen, ieder, die in Neder land nachtrust of de daarvoor in de plaats tre dende rust geniet, onverwijld moet worden op genomen in één der bevolkingsregisters; 2 dat ieder moet worden opgenomen in het be volkingsregister der gemeente, waar hij voor nemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten: 3 dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2 vermelde bijzondere voorschriften gelden; 4 dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Neder land verlaat, onverwijld van het bevolkings register moet worden afgevoerd; 5 dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. VOORTS, IN VERBAND MET HET BO VENSTAANDE a dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente mondeling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b dat aan de aangever van een vertrek, behou dens bijzondere gevallen, onmiddellijk een ver huiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, wel ke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlandse gemeente, in welker bevolkingsregister de persoon moet worden op genomen; c dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister is opge nomen of die ten onrechte nog in het bevol kingsregister van een andere gemeente is opge nomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeente bestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legitimatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aanmelding; d dat bestuurders van instellingen, gestichten of schepen waarin personen onder enig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en kamerverhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, me dedeling moeten doen van de geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het ge sticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit vertrekt; e dat overtreding vat) de voorschriften wordt ge straft volgens de wet; f dat voor persoonlijke aanmelidng en voor mon delinge aangifte voor het bevolkingsregister ge legenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur (uitgezonderd zater dagen) bij de afdeling bevolking der gemeente secretarie. Axel, 14 april 1962. Burgemeeter en wethouders voornoemd, De secretaris. De burgemeester, P. G. v. d. Bosse. M. K. van Dijke.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3