ü&f Welvend GEMEENTERAAD VAN AXEL ff; werd het lente! Weer of geen weer J altijd Lexi - wéér Frankering bij abonnement, Axel ZATERDAG 24 MAART 1962. 76z jaargang no. 25 ementAxel. l»™-. - - »m gp^pS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hoofdredaktie J. C. VINK. Rcdaktie en Administratie Axel, Markt 12, tel. 0 1155 - 646, postbus 16 Drukker - Uitgeefster FIRMA J. C. VINK from America's Best Tobaccos WERELDMERK Losse Gedachten ''J0™' POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP AXELSE COURANT VERSCHIJNT IEDERE ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS: Los* nummer» 10 cent Kwartaal - abonnement Axel binnen de kom 1,25. Andere plaatsen 1J5, Buitenland 2,—, ADVERTENTIEPRIJS: 10 cent per m.m. Bij kontrakten belangrijke reduktie. Ingezonden Mededelingen 30 cent per m.m. Kleine Advertentiën 1-5 regels ƒ1.— iedere regel meer 12 cent extra. OPENBARE VERGADERING op dinsdag 27 maart 1962 des namiddags om 7 uur ten stadhuize. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van artikel 50 der Kleuteronderwijswet aan het bestuur der R.K. Kleuterschool te Axel tot het stichten van een nieuw schoolgebouw. 5. Voorstel tot verkoop van een perceel bouw grond, gelegen aan de Van Middelhovenstraat, aan de heer A. B. P. Dumoleyn te Terneuzen. 6. Voorstel tot aankoop van het magazijn Ooster straat 28 van de heer A. Loof te Axel 7. Voorstel tot aankoop van de bergplaats Oude- wijk 19 van de heer M. van Doeselaar te Axel. 8. Voorstel tot aankoop van de woning Ooster straat 40 van de heer C. den Engelsman te Axel 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het R.K. Schoolbestuur te Axel ten behoeve van de R.K. lagere school te Axel. 10. Voorstel tot het toekennen van de voorschot ten op grond van artikel 42, juncto artikel 126 73 eerste en tweede lid, der Kleuteronderwijs wet voor het jaar 1962. 11. Voorstel tot aankoop van een gedeelte van de voormalige Achterweg van de erven J. Bakker. 12. Voorstel tot aankoop van de woning c.a. Polenstraat 46 te Axel van de heer J. M. Mattens te Axel. 13. Voorstel tot aankoop van tuingrond aan de Polenstraat van mevr. M. M. Mattens-Aerens te Axel. 14. Voorstel tot wijziging van de „Verordening op de heffing van een belasting op de honden in de gemeent Axel. 15. Voorstel tot wijziging van de „Verordening op de heffing van een wegenbelasting in de gemeente Axel. 16. Voorstel tot verkoop van bouwgrond, gelegen op de hoek Kerkdreef-Weststraat aan de heer G. J. A. de Jonge te Axel. 17. Voorstel tot het toekennen van voorschotten op de gemeentelijke vergoedingen aan de bij zondere lagere scholen voor het jaar 1962. 18. Voorstel tot het garanderen van hypothecare geldleningen voor de aankoop van woningen. 19. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan het Buthstraatje, van mevr. P. de Ruijter- de Blaaij te Pretoria. 20. Voorstel tot verlenging van de huur van het pand Noordstraat 23 aan de Rijksgebouwen dienst. 21. Voorstel tot het voteren van gelden ter uit reiking van een aandenken aan de schooljeugd in verband met de viering van zilveren huwe lijksjubileum van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden. 22. Voorstel tot vaststelling van een partieel uit breidingsplan Noord II, regelende de bestem ming in onderdelen van gronden, gelegen tussen de Nieuwendijk en de Oudeweg. 23. Voorstel tot adhesiebetuiging aan de motie, van de gemeente Aardenburg om de akties van de landbouworganisaties te steunen ten aan zien van de verlenging van de Wet op de Vervreemding van Landbouwgronden. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. MEDEDELINGEN In antwoord op de in de raadsvergadering van -v7 r„i1QA9 vranpn delen B. en W. a. Vraag van de heer K. Hamelink om de be planting tussen de Zuidsingel en de algemene begraafplaats te bespoedigenTussen de erven van de woningen aan de Zuidsingel en de alge mene begraafplaats ligt een strook gemeente grond ter breedte van 10 meter, welke is be stemd voor de aanleg van een wandelpad ter breedte van ongeveer 3 meter, aan weerszijden te beplanten tot een diepte van 3 a V/2 meter. Het plan voor de aanleg van dit pad kan dezer dagen van de Centrale Dienst tegemoet gezien worden. Met het oog op het gevorderde jaargetijde zal de beplanting vermoedelijk niet voor het a.s. najaar aangebracht kunnen worden. b. Vraag van de keer K. Hamelink inzake bij plaatsing van twee straatlantaarns: De opdracht om te Spui twee vrijgekomen lantaarns van de Zuidsingel te plaatsen, werd door ons reeds geruime tijd geleden aan de N.V. P.Z.E.M. verstrekt. De uitvoering van deze opdracht -wacht op de levering van de benodigde kabels. Zodra deze aanwezig zijn, zal het werk door de N.V. P.Z.E.M. uitgevoerd worden. Vraag van de heer K. Hamelink tot het in stellen van een onderzoek naar de behoefte aan sportakkomodatie te SpuiNaar onze mening is deze vraag inmiddels ondervangen door ie door ons samengestelde ontwerp-sportnota. Zo nodig zullen B. en W. hierop te zijner tijd terugkomen. d. Vraag van de heer Oggcl waarom de commissie Ontwikkeling Kanaalzone niet is uitgenodigd bij dc bespreking tussen Ged. Staten en de Kolleges van B. en W. in de Kanaalzone Het initiatief tot de bedoelde bespreking is uitgegaan van Ged. Staten, welk Kollege ook de uitnodigingen heeft verzonden. Het is ons daarom niet mogelijk de oorzaak te noemen, waarom genoemde kommissie hierbij niet is betrokken. e. Vraag van de heer Oggel inzake hogere rijks vergoeding bij sanering en krotopruiming (stre ven naar 80% in plaats van 50%) B. en W. kunnen de verzekering geven dat zij ten aanzien van het verkrijgen van zo hoog mogelijke bij mede a x LEXINGTON 28 MAART IS EEN BELANGRIJKE DAG! Ieder kiesgerechtigde zal inmiddels zijn oproep hebben ontvangen om op woensdag 28 maart volgende week woensdag dus zich naar het voor hem of haar aangewezen stembureau te be geven om daar zijn of haar stem uit te brengen op een der kandidaten voor de Provinciale Staten. Als wij de heren politici mogen geloven en wij doen dat op dit punt zeker dan is deze verkiezing voor Zeeland in het bijzonder wel zeer belangrijk. Zeer belangrijk, omdat de leden van de Provin ciale Staten op hun beurt de leden van de Eerste Kamer kiezen. Zeer belangrijk echter ook, omdat Zeeland momenteel op een keerpunt in zijn geschiedenis staat. Wat dit laatste betreft denken wij aan het Deltaplan in het algemeen aan het Drie-eilanden- plan dat inmiddels verwezenlijkt is aan de brug over de Oosterschelde aan de vaste oeverver binding onder of over de Westerschelde aan de bootverbindingenaan de rekreatieaan de industrialisatie aan de Ja, zo zouden nog heel wat meer onderwerpen te noemen zijn. Onderwerpen die voor geheel Zee land en voor de bewoners van deze provincie van het grootste belang zijn. Nu zal natuurlijk iedere politieke partij het uiterste doen om de belangen van de provincie naar beste weten en kunnen te behartigen. Maar ieder weet, dat dit op onderscheiden manier gebeurt. Waar de één zonder meer voor kan zijn, zal de ander om principiële of utiliteits- redenen tegen zijn. Het gaat daarom niet aan om in het algemeen te zeggen in deze rubriek Stem die of die. WEL zouden wij willen zeggen: Stem in elk geval. Wees niet laks of lauw, maar breng Uw stem uit. En breng Uw stem uit op degene, die naar Uw mening en naar Uw gegronde overtuiging de provinciale belangen, welke ook Uw belangen zijn, het beste zal behartigen dragen in de kosten van de sanering diligent zijn. De door vraagsteller geciteerde gedeelten uit een artikel in „Het Financiëele Dagblad" zijn thans nog niet van toepassing, omdat noch nieuwe woningwet, noch de wet op ruimtelijke verordening reeds rechtskracht hebben. De genoemde 50% rijksbijdrage in de kosten van krotopruiming is toegekend op grond van de bepalingen van de Woningwet. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat bij de uitwerking van deze principe-toezegging ook nog een bij drage wordt verkregen op grond van de be palingen van het Woningbesluit. Hiernaar wordt door B. ea W. gestreefd. f. Vraag van de heer Vink om de banken bij de spoorwegovergang op te knappen Bij de le wijziging der gemeentebegroting 1962 is een raming opgenomen voor 10 plantsoenbanken. Zodra deze wijziging door Ged. Staten is goed gekeurd, zullen op de door vraagsteller be doelde plaats twee nieuwe banken geplaatst worden. g. Vraag van de heer Vink inzake de bouwvallige toestand van het café c.a. Stationsstraat 50 Bij B. en W. is een aanvraag ingediend om vergunning tot het verbouwen van het café met toebehoren tot showroom, annex kantoor, enz. Hierdoor zal binnen afzienbare tijd aan de on gewenste toestand ter plaatse een einde komen. OVERIGE MEDEDELINGEN a. bij besluit van 14 maart 1962 is benoemd tot schilder de heer T. E. C. Eeman te Clinge, ingaande 1 april 1962 b. bij besluit van 20 maart 1962 is benoemd tot voorman-schilder de her C. Vinke te Axel, in gaande 1 april 1962 of zo spoedig mogelijk daarna c. bij besluit van 20 maart 1962 is bovendien be noemd tot schilder de heer H. C. van Dijke te St. Philipsland, ingaande 1 april 1962 d. bij besluit van 13 maart 1962 is de aanleg van een parkeerterrein te Spui uitbesteed aan de fa. W. J. de Bruijn te Terneuzen de werk zaamheden, verbonden aan het rekonstrueren van de kerkmuur ter plaatse zijn opgedragen aan de heer P. J. van Fraeijenhove te Spui e. bij besluit van 20 februari 1962 is de rekon- struktie van de Marijkestraat en de Singelweg opgedragen aan de fa. De Bokx te Terneuzen voor 30.500,— (raadsbesluit van 16 jan. '62).

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 1