MOEDER WORDEN... Gemeenteraad UillD*". huidschoonheid HnNDHElP 'S H PUROL BABYSET DE LUXE M Bekendmakingen (vervolg van pagina 1) De heer OggelWe gaan dus dat pand aan kopen voor 14.000,Ik vind dat te duur. Het pand wordt thans verhuurd voor 60,per maand en we willen dit verhogen tot 100,Maar is dat mogelijk De stand is goed, maar het gebouw is slechts geschikt voor afbraak. Levert deze ver koop geen renteverlies op? Is 14.000,verant woord Ik weet dat we dit pand moeten hebben. De voorzitterWe zijn gelukkig dat we dit pand kunnen kopen, vooral wat betreft de ideale ligging vlak bij het stadhuis en aan twee straten. Met een huur van 100,is dit nog slechts matig be taald, als men ziet dat voor andere winkelpanden 50,per week wordt betaald. De heer J. C. van LuijkIs er wel overleg ge pleegd met de huurcommissie, watn het zou wel eens tegen kunnen vallen met die huur-affaire van 100,-. De voorzitten We hebben de stellige verwach ting dat we dit huurbedrag zullen kunnen realiseren. De heer OggelHet onderhoud is thans voor rekening van de verhuurder. Komt dit dan voor rekening van de Gemeente En wanneer gaat het pand weg Voorzitter Het is niet de bedoeling dat het be staan van het pand nog lang zal worden gecon tinueerd. Besloten werd van de heer G. A. Mattheeuws, Koestraat 27 te Axel, aan te kopen het woon- en winkelhuis met bergplaats en erf, groot 143 m2, plaatselijk bekend als Markt 16 en Kerkstraat 2. Besloten werd tot het geven van toestemming aan het Bestuur van de Stichting Protestantse Zie- kenzorg „Zeenws- Vlaanderen" tot het verkopen van een perceel bouwgrond aan N.V. Gsbr. van der Poel, Wordt aangegaan een vaste geldlening, groot 150.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. Voorstel tot het treffen van voorbereidingen voor de viering van het feit, dat Axel in 1963 750 jaar geleden Stadsrechten verkreeg. Het zal uw Raad bekend zijn, dat Axel in het jaar 1213 stadsrechten verkreeg. In 1963 kan der halve gesproken worden van „Axel 750 jaar stad". Wij willen dit belangrijke feit niet onopgemerkt laten voorbijgaan, doch daaraan enige festiviteiten verbinden. Hierop zullen wij te zijner tijd nader terugkomen. Het ligt in de bedoeling de festiviteiten te doen plaatsvinden in de maand juni 1963. De heer OggelIk vind het jammer dat B. en W. met dit voorstel komen. Ik ben voor een feest maar laten we het goed doen. Axel heeft niet 750 jaar maar 780 jaar stadsrechten. Axel kreeg niet in 1213 stadsrechten, maar in het jaar 1183. Ik kan me met het voorstel verenigen wanneer we het 780-jarig bestaan gaan vieren. De voorzitterHeeft nog iemand behoefte aan historische beschouwingen De heer W de Feijteri Het wordt wel erg ver warrend De voorzitterU zou gelijk hebben meneer de Feijter, wanneer meneer Oggel gelijk had. We zijn echt niet over één nacht ijs gegaan en zijn door het Rijkarchief uitvoerig gedocumenteerd. Besloten werd a. voor dit doel beschikbaar te stellen het fonds nationale feestelijkheden (ca. 2.100, b. in elk der jaren 1961, 1962 en 1963 aan het onder a bedoelde fonds 1.000,toe te voe gen uit de gewone middelen der gemeentebe groting. De heer D. J. Oggel (G.P.V.) stemde tegen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het instellen van een onderzoek naar de uitbreidingsmogelijkheden van het stadhuis door architect Ir. XV, M. van Dael te Breda. Reeds meerdere malen is gesproken over het ont breken van voldoende werk- en vergaderruimte in het stadhuis. Noodgedwongen moeten de huwelijksvoltrekkin gen reeds plaatsvinden in de raadzaal, omdat de vroegere trouwkamer is ingericht als kamer voor de wethouders en conferentiekamer. Het is bovendien niet te verwachten, dat de werkzaamheden van het ambtenarenkorps zullen afnemen. Een uitbreiding van de gemeentelijke ta ken is eerder waarschijnlijk. Met het oog op het bovenstaande achten wij het gewenst, dat een deskundig onderzoek zal worden ingesteld naar eventuele uitbreidingsmogelijkheden van het stadhuis. Besloten werd een krediet van maximaal 3.000,- beschikbaar te stellen voor het doen instellen van dit onderzoek en dit verzoek te laten verrichten door architect Ir. W. M. van Dael te Breda. Voorstel tot verbetering van het zwemwater en omlegging Rijkswaterleiding. Het in onze gemeente gelegen zwembad voorziet ongetwijfeld in een grote behoefte. Dit blijkt onder meer uit het aantal afgegeven abonnementen en dagkaarten, dat over 1961 in totaal 10.836 bedroeg. Alleen al het aantal abonne menten en gezinsledenkaarten omvatte 1.433 zwem- gerechtigden, die uiteraard meerdere malen van de zweminrichting gebruik hebben gemaakt. Besloten werd a. tot verbetering van het zwemwater in de Axelse bad- en zweminrichting overeenkomstig het bij de stukken overgelegde plan, mits in de kosten daarvan 50% subsidie wordt verkregen; b. tot aankoop van de benodigde oppervlakte grond en water van de polder „Beoosten- en Bewesten Blij"; c. het college te machtigen al datgene te doen wat noodzakelijk is om tot een spoedige uitvoering van het plan te geraken. De kosten van dit plan worden geraamd op ca. 100.000,-. Nu de afrekening van „Taptoe Axel 1961" be kend is, werd besloten a. het raadsbesluit van 1 augustus 1961 tot het verlenen van een garantie te wijzigen in de door Ged. Staten gewenste zin; b. het bedrag der garantie betaalbaar te stellen. Uitdrukkelijk wordt hierbij opgemerkt, dat hier mede ook alle door de gemeente gemaakte kosten verrekend zijn. Met verwijzing naar de overgelegde begroting van „Asaf", betrekking hebbende op het uitvoeren van „Der Messias" van G. F. Handel, werd be sloten onder intrekking van een raadsbesluit voor een jaarlijkse subsidie naarmate ter hoogte van de verschuldigde vermakelijkheidsbelasting in het eventueel tekort van deze uitvoering een subsidie te verlenen van maximaal 200, Voorstel tot aankoop van percelen in de uit- breidingsplannen. Ter realisering van de in voorbereiding zijnde wijzigingen van het uitbreidingsplan van de kom der gemeente is het, mede met het oog op de inge diende aanvragen om bouwgrond, ten zeerste ge wenst dat de gemeente op korte termijn de be schikking krijgt over de desbetreffende gronden. Met verscheidene eigenaars is ter zake overeen stemming bereikt. De heer D. Oggel t Ik weet dat aan deze aan kopen niet is te ontkomen. Maar ik vind dat we een gevaarlijke weg gaan. De grondprijs was 1,30 1,40. En nu krijgen we plotseling een prijs van 1,85. Kunnen we met grond van 1,85 wel degelijk werken? Bij de 1,85 komt dan nog de schadevergoeding aan de pachters. Zitten wij met zo'n hoge prijs wel veilig De VoorzitterHet college vindt 1,85 de maximum toelaatbare prijs. Ik kan U zeggen dat er een zeer intensief overleg is geweest. We zijn gelukkig dat we langs minnelijke weg tot een op lossing konden komen en dat de onteigening kon worden voorkomen. We zijn van oordeel met een acceptabele grondprijs te kunnen komen. Besloten werd aan te kopen van A. PLAN ZUID 1. De heer M. B. de Bouvré, Kanaalkade 14 te Axel, huis en erf, Kanaalkade 9; 2. de heer J. Dieleman, Kanaalkade 20 te Axel, huis en erf, Kanaalkade 21. B. PLAN NOORD-OOST 1. de heer L. van de Velde, Polenstraat 40 te Axel, huis en tuin, Polenstraat 40; 2. de heer J. A. E. Fassaert, Stationsplein 16 te Hulst, grond, gelegen aan de Polenstraat; 3. mevr. J. W. Matthijs-Wage en de heer G. M. Clauwaert, Polenstraat 48 te Axel, huis en erf, Polenstraat 48; 4. de heer J. Le Feber, Wilhelminastraat 6 te Axel, 1830 m2 tuingrond, gelegen aan de Polenstraat; 5. de heer A. de Moor, Kaaiwal 6 te Axel, 22.580 m2 bouwland, weiland en stalling, gele gen tussen de Polenstraat, Eerste Verkorting en Kanaalkade. C. PLAN WEST 1. de fam. van Dixhoorn, Buthdijk O 74 te Axel, 78555 m2 bouw- en weiland, gelegen aan de Buthdijk en het Buthstraatje; b. de op een der percelen staande opstallen, woning en bedrijfsgebouwen, Buthdijk O 74; 2. de heer H. J. E. de Moor, Gentsestraat 30 te Hulst, de percelen, kadastraal bekend gemeen te Axel, 1220m2 ondergrond van het Buth straatje, en 39115 m2 weiland; 3. mevr. N. Koster-Dekker, Szeijdlitzstraat 1 te Vogelwaarde, 475 m2. Aangezien de hoer de Bouvré en mevr. Matthijs- Wage de woningen vermoedelijk nog enige tijd zul len blijven bewonen, werd besloten het college te machtigen deze na eigendomsoverdracht te ver huren. Besloten werd tot het vaststellen van een premie regeling voor de bouw van douchecellen. Een bij drage van 150,zal kunnen worden verleend bij het zelf inrichten van een douchecel. Gedurende 5 jaar zal hiervoor jaarlijks een bedrag van 3000,worden begroot. Het volgende punt van de agenda was het stich ten van een aula op de algemene begraafplaats. Kosten van dit project ca. 73.000,— Over dit agendapunt ontstond een uitvoerige discussie welke wij in ons volgend nummer hopen op te nemen. Het voorstel werd tenslotte met alge mene stemmen aangenomen. Eveneens na een vrij uitgebreide discussie werd vastgesteld een nieuwe verordening op het gebruik en beheer van de algemene begraafplaats alsmede een verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de algemene be graafplaats. Het bedrag voor het plaatsen van urnen in een wand van de te stichten aula werd door de raad in afwijking van het voorstel van B. en W. gesteld op 90,— in plaats van de voorgestelde 25 gulden. Tegen deze verhoging stemden de heren C. v. Bendegem en K. Hcm link (P. v. d. A.) en A. H. van der Lee en J. den Doel- der (Gem. Bel.) RONDVRAAG De heer v. d. LeeMijne heren ik wil nogmaals onder Uw aandacht brengen de zeer slechte toe stand van de weg Axel—Axelse Sassing. Pas za terdagochtend is hier nog een ongeluk gebeurd. Eén van de velen. Ik zou me thans, namens onze fraktie, recht streeks met deze nota tot de Minister van Verkeer- en Waterstaat willen wenden De Raad der gemeente Axel in vergadering bij een op dinsdag 27 februari 1962, Constaterende, dat ondanks herhaalde klachten en verzoeken van het gemeentebestuur van Axel gericht aan de Rijkswaterstaat betreffende de toe stand van de wegverbinding AxelSluiskil (ge deelte AxelAxelse Sassing) nog steeds geen aan vang is gemaakt met de verbetering van dit weg gedeelte. Dat op deze weg, waar door het gehele door gaande Oost-West verkeer Hulst—AxelSluiskil West Zeeuwsch-Vlaanderen, alsmede dagelijks door honderden werknemers van de industrieën te Sluiskil en door scholieren gebruik van wordt ge maakt, de toestand de laatste jaren levensgevaarlijk is geworden, mede door het ontbreken van rijwiel paden en de zeer slechte toestand van het wegdek. Dat de verbetering van het gedeelte Axelse- SassingSluiskil enkele jaren geleden pas werd uitgevoerd nadat op deze weg een zeer ernstig on geluk had plaatsgevonden. Dat op het gedeelte AxelAxelse-Sassing in de afgelopen jaren reeds vele min of meer ernstige ongelukken zich hebben voorgedaan. Besluit Burgemeester en Wethouders van Axel met klem te verzoeken, zich rechtstreeks tot de Minister van Verkeer en Waterstaat te richten en Zijne Excellentie te verzoeken, die maatregelen te willen nemen, die leiden tot een onmiddellijke uit voering van de verbeteringswerkzaamheden. w.g. A. H. v. d. Lee w.g. J. den Doelder De VoorzitterIk deelde U mede meneer A. H. v. d. Lee dat het College de motie onderschrijft. De heer D. J. OggelIn het algemeen ben ik niet zo gecharmeerd van moties, maar thans wel. Maar zou deze motie misschien kunnen worden uitgebreid met het wegvak Axel—Hulst De Voorzitter U zoudt dan afbreuk doen aan het gewicht van de motie. Plannen voor verbe tering van deze weg liggen gereed, maar het wach ten is op de gelden. Er bestaan ook plannen om de weg AxelHulst over te doen aan de Provincie. De heer W. de FeijterIk ben niet zo gepor teerd voor moties. Ik denk dat we met al die mo ties op het verkeerde pad zijn. De VoorzitterInderdaad moet de Raad voor zichtig zijn met het hanteren van moties. Ze kun nen de uitwerking hebben van een boemerang. Maar dit is wel urgent als we zien hoeveel van onze mensen dagelijks gebruik maken van deze weg. De heer E. A. Maas Ik zag liever een motie van de hele Raad. De Voorzitter s Het gaat er om dat de Raad in haar totaliteit de motie steunt. De heer C. van Bendegem Het beste is de motie zonder discussie met algemene stemmen aan te nemen. De Voorzitter Deze motie is dus aangenomen en zal door ons met de meeste spoed behandeld worden. De heer K. Hamelink drong aan op een deugde lijke afscheiding tussen Zuidsingel en Begraafplaats. Informeerde vervolgens wanneer de lantaarns op Spui worden geplaatst en wees nogmaals op de sportvelden te Axel en Spui. De heer D. J. Oggel had gelezen dat er overleg was geweest tussen G.S. en de colleges uit de Kanaalzone; waarom is de speciale commissie die bestaat hierbuiten gelaten Is de krotopruimingspremie van 80% bekend bij het college De heer J. Vink meende dat er veel wordt ge daan voor stadsverfraaiïng, maar de banken aan de spoorwegovergang staan er maar scheef en on derkomen bij. Ook het oude café de le Station is een afschuwelijk gezicht. Hierna ging de openbare vergadering over in een vergadering achter gesloten deuren. Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter-, opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pag. In fraaie omslag) krijgt U ten ge schenke bij aanschaffing van een wsjsniM HINDER WET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente AXEL ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Shell Ne derland Verkoopmaatschappij N.V., gevestigd Wassenaarseweg 80, 's-Gravenhage, om vergun ning tot uitbreiding van een benzinepompinstallatie door bijplaatsing van één 6000-liter tank voor superbenzine en één 500-liter tank voor meng- smering en l elektrische dubbelpompen ter vervan ging van 2 enkele elektrische pompen. Datum van het verzoek 25-8-1961. Adres van de inrichting Kanaalkade, kadastraal gemeente Axel, sectie G nummer 3849. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit ver zoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. MONDELINGE BEZWAREN kan een ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een open bare zitting te houden op 13 maart 1962 om 11 uur in het stadhuis te Axel. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze open bare kennisgeving is geschied, mits hij in per soon of bij gemachtigde op bovenbedoede zitting is verschenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht Axel, 22 februari 1962. Burgemeester en wethouders van de gemeente Axel, De secretaris. De Burgemeester, P. G. van de Bose. M. K. van Dijke. Voor nadere inlichtingen stadhuis Axel, telefoon nummer 0 1155 -451 en 561 toestelnummer 4. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN MET BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN Het Hoofd van het gemeentebestuur van Axel maakt bekend, dat het ontwerp van een partieel uitbreidingsplan, rgelende de bestemming in onder delen van gronden, gelegen tussen de Nieuwendijk en de Oudeweg, in een uitvoerige kaart uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften, tot gedeeltelijke her ziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, vast gesteld bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 20 april 1960, no. 2412/8, 3e afdeling, voor een ieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage ligt vanaf 27 februari 1962 tot en met 26 maart 1962. Vóór 27 maart 1962 kunnen belanghebbenden hun bezwaren tegen het ontwerp en de bebouwings voorschriften inbrengen bij de burgemeester. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, M. K. VAN DIJKE. AARDAPPELEN-TEELTREGELING De Burgemeester der gemeente Axel maakt be kend, dat op het gemeenethuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 10 januari 1957, no. L/PA3012 en de daarbij be horende, op deze gemeente betrekking hebbende lijst, zoals deze gewijzigd is bij de beschikking van 21 december 1961, no. L/PD 1020. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappe len in een tuin, gelegen binnen een in de lijst om schreven gebied, behalve op dat gedeelte van die tuin, dat voor het betrokken teeltjaar is aange duid op een door of vanwege de Directeur van de Plantenziektenkundige Dienst vervaardigde situatie schets van die tuin. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, waarop volgens beschikking van 29 oktober 1955, no. L/PA 67Ö, een totaal teeltverbod van aardappe len, tomaten en andere gewassen van kracht is. De beschikking met bijbehorende kaarten ligt op het gemeentehuis ter inzage. De beschikking is evenmin van toepassing op tuinen, ook al zijn ze gelegen in het bovenbedoelde lijst omschreven gebied, die in min of meer ge ordend verband (b.v. volkstuincomplexen) bij el kaar liggen en waarvoor reeds een teeltregeling van toepassing is volgens de beschikking van 8 februari 1957, no. L/PA 3037. Deze teeltregeling is op bij genoemde beschikking behorende kaarten vastgelegd en ligt op het gemeentehuis ter inzage. Telers van aardappelen in tuinen, waarop bo vengenoemde beschikking (en) niet van toepassing is (zijn), zijn gehouden de bestaande voorschriften nauwkeurig oo te volgen, te weten slechts daar aardappelen te verbouwen waar deze in de twee voorafgaande jaren niet hebben gestaan en boven dien jaarlijks niet meer dan hoogstens 1/3 gedeelte van de tuin. Telers op wier tuin door deze bekendmaking de beschikking no. L/PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het bezit zijn van de situatie schets, kunnen deze schriftelijk aanvragen bij Gew. Raad voor Zeeland van het Landbouwschap, Grote Markt 28a, Goes. Axel23 februari 1962. De Burgemeester van Axel, M. K. VAN DIJKE. AARDAPPELEN-TEELTREGELING De Burgemeester der gemeente Axel maakt be kend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 8 februari 1957, no. L/PA 3037 en de daarbij be horende op deze gemeente betrekking hebbende kaart (en) en lijst, zoals deze op 15 januari 1962 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappe len in een tuin, gelegen binnen een op de kaart(en) aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking genoemd en op de kaart (en) aangeduid gedeelte van het ge bied. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, waarop volgens de beschikking van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, een totaal teeltverbod van aardappelen, tomaten en enkele andere gewassen van kracht is. Deze beschikking met bijbehorende kaarten ligt tevens eveneens op het gemeentehuis ter inzage. Axel, 26 februari 1962. De Burgemeester van Axel, M. K. VAN DIJKE.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3