kou gevat? -ïj&vW i LANGS DE SCHELDESTROMEN.. Fa. J. C. Vink SPORT Bekendmakingen STEMMEN BIJ VOLMACHT AANDUIDING POLITIEKE GRuEPERINGEN BOVEN KANDIDATENLIJSTEN STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE Burgerlijke Stand Zij, die belang stellen in de aktiviteiten van de groep Gemeentebelangen worden uitgenodigd tot bijwoning van een vergadering op DONDERDAG 15 FEBRUARI a.s. des avonds om 8 uur in „Het Centrum" voor een eerste bespreking in verband met de komende GEMEENTE RAADSVERKIEZING te Axel. VOOR Ai. UW»**"'Hl AXEL <vi Goesc oranjevereniging in moeilijkheden. Het is een typisch verschijnsel, dat een groot aantal verenigingen met verschillende moeilijkheden te kampen heeft. Eén van deze moeilijkheden is, dat de leden nog wel bereid zijn hun contributie op te brengen, doch verder niets willen doen. Dit ondervindt ook de oranjevereniging te Goes. Deze organisatie telt officiéél 550 leden. Op de laatste ledenvergadering waren er slechts 4 aan wezig, terwijl van de 9 bestuursleden er maar twee meer over zijn. Nieuwe bestuursleden kunnen niet worden aangetrokken Voorwaar een moeilijk parket. Antwerpen en de ScheldeRijnverbinding. In de gemeenteraad van Antwerpen is uitvoerig gesproken over de verbinding van deze havenstad met de Rijn. De wethouder voor de havenaangelegenheden, de heer Delwaide, zei, dat men zich niet aan de indruk kan onttrekken, dat men van Nederlandse zijde elk compromis voor de Schelde-Rijnverbinding beslist wil vertragen, ondanks het feit, dat Ant werpen reeds vele concessies gedaan had. Men wil, dat zo spoedig mogelijk een accoord over deze ver binding wordt bereikt, omdat anders Antwerpen van wereldhaven zou terugvallen tot een tweede rangshaven. Afscheid en installatie te Wissenkerke. Op 31 januari jongstleden heeft de burgemeester van Wissenkerke, de heer J. van Halst, in een openbare raadsvergadering afscheid genomen, ter wijl de volgende dag, op 1 februari, de nieuwe burgemeeester, de heer P. Wisse, is geïnstalleerd. De scheidende burgemeester werd met name gepre zen, omdat hij de stoot had gegeven tot de recreatie in de Banjaard, waarin nu al meer dan 120 bun galows staan. Zeeuwen nemen deel aan oecumenische conferentie. Vandaag en morgen wordt te Eindhoven een oecumenische jongerenconferentie gehouden, waar aan zowel protestanten als katholieken deelnemen. Een aantal Zeenwse jongeren tussen de 18 en 35 jaar, onder meer afkomstig uit Biggekerke, Vlis- singen en Oud-Vossemeer, zullen daaraan deel nemen. Het thema is „En de oecumene is de we reld". In totaal worden 800 deelnemers verwacht. Buitengewone K.V.P.-vergadering te Hulst. De K.V.P.-Statenkring Hulst heeft vorige week een buitengewone vergadering gehouden, waarin de debatten soms geëmotioneerd waren. De aan leiding tot deze vergadering was het advies van de provinciale verkiezingsraad van de kring Middel burg van de K.V.P. Op grond van dit advies zou den de heren drs. Th. Adriaansens en drs. W. Lockefeer, die de 11e en 15e plaats bezetten, naar de 19e en 20e plaats worden .verschoven. Het is duidelijk, dat verschillende Zeeuwsch-Vlaamse K.V.P.-leden hiertegen bezwaren hadden. Uitein delijk hebben beide heren zich teruggetrokken, zo dat zij niet meer op de groslijst voor de K.V.P. voorkomen. De oesterproef in het Veer se Meer. Het is bekend, dat door de afsluiting van de Oosterschelde de oestercultuur van Yerseke ernstig zal worden geschaad, zo niet onmogelijk worden gemaakt. Daarom zal in het Veerse Meer een proef worden genomen met één miljoen oesters. Bij deze proefneming zal het bedrijfsleven nauw worden betrokken. 19 cent per rol Hontenisse krijgt een zwembad. Na een tamelijk felle discussie heeft de gemeente raad van Hontenisse besloten een zwembad te doen aanleggen te Kloosterzande. De oppositie tegen dit voorstel kwam van het raadslid H. A. A. Baron Collot d'Escury, die voorstander was van een Scheldebad te Walsoorden. Het tegenvoorstel van baron Collot d'Escury werd echter verworpen. Vakantie- en conferentieoord te Aardenburg. Wanneer voor het plan rijksgoedkeuring zal wor den verleend, zal binnen afzienbare tijd te Aarden burg op een 4 hectare groot terrein een „camping" en een broederschapshuis worden gebouwd met 150 slaapplaatsen De kampeerplaats hoopt men omstreeks Pasen in gebruik te kunnen nemen. De plannen voor het huis een frontgebouw met drie vleugels liggen reeds gereed. Het is niet de be doeling, dat dit huis een jeugdcentrum wordt, noch een soort horeca- of pensionbedrijf, doch een te huis voor vakanties of discussiedagen. Middelburg heeft een vrouwelijke rechter. Tijdens een bijzondere zitting van de Middel burgse rechtbank is door de president, mr. P. van Empel, de eerste vrouwelijke rechter in dit college geïnstalleerd. Het is mej. mr. S. W. C. Noote- boom, voorheen subsistuut-griffier aan de recht bank te Rotterdam. Schouwse landbouwers nog steeds niet uit de zorgen. Reeds eerder hebben wij in deze rubriek ge meld, dat met name een groot aantal boeren op Schouwen-Duiveland in de jaren 1960 en 1961 veel schade hebben gehad van de overvloedige regenval. Een beroep is gedaan op de overheid om steun te verlenen, terwijl de voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze, ter overbrugging van de moeilijkheden een hulpfonds heeft gesticht. In dit fonds is ongeveer 30.000,gestort. Dit bedrag is ten enenmale ontoereikend om alle gedupeerden te helpen. Daarom zien de boeren met grote span ning de beslissing van de overheid tegemoet. Voetbal SNEEUW WAS SPELBREKER. In verband met de sneeuwval op donderdag 1 februari waren de Axelse sportvelden dit week eind, evenals elders, praktisch onbespeelbaar. Zowel de zaterdag- als de zondagvoeballers kre gen daarom van de competitieleider een week extra rust. Misschien was dit voor velen wel een welkome rustdag om zo via de televisie de Europese schaats kampioenschappen in Oslo te kunnen volgen. PROGRAMMA VOOR HET WEEKEINDE. A.Z.V.V. I—V.V.N. I (Klundert) Veere I-A.Z.V.V. II Goes IAxel I Axel II—Vlissingen III Spui IDinteloord I Bij de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, indien hij mededeelt vermoe delijk niet in staat te zullen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoek wordt afgewezen a. indien aangenomen moet worden dat de kiezer in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, in persoon aan de stemming kan deelnemen; b. indien de kiezer gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere ge meente. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterlijk 14 maart a.s. een verzoekschrift indienen bij burgemeester en wethouders der ge meente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. Hij geeft daarbij op a. zijn naam, voornamen of voorletters en ge boortedatum, -jaar en -plaats; b. de gemeente, in welker kiezersregister hij is op genomen, alsmede zijn adres of laatste adres aldaar; c. de redenen van zijn verzoek; d. de gegevens, bedoeld onder a en b ten aanzien van de kiezer, die bereid is als gemachtigde op te treden. Bij het verzoekschrift wordt ingediend een ver klaring van de gemachtigde, dat deze bereid is als zodanig op te treden. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn tot deelneming aan dezelfde verkiezing. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, één der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel één der huis genoten van de volmachtgever. Onder huisgenoten worden verstaan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. Deze beperking van de aanwijzing van een ge machtigde is niet van toepassing op de kiezer, wiens beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, mits zijn afwez'gheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, één- of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel tel kens langer dan drie dagen duurt, alsmede op zijn echtgenote, voor zover zij met hem, in verband met zijn beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn (dit is o.a. van belang voor schippers). Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Van de beslissing op het verzoek ontvangt vol machtgever mededeling. Indien de gemachtigde overlijdt of komt te ver keren in een toestand, waardoor hij vermoedelijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen, kan de volmachtgever uiterlijk 14 maart a.s. mededeling doen van de aanwijzing van een andere kiezer, die bereid is als gemachtig de op te treden. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. De gemachtigde ontvangt een oproepings- kaart tot deelneming aan de stemming in het stem- district, waartoe de volmachtgever volgens het kie zersregister behoort. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stem men en de mededeling tot aanwijzing van een andere gemachtigde dient gebruik te worden ge maakt van formulieren, welke ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. AXEL, 13 februari 1962. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. VAN DlfKE Voor nadere inlichtingen Gemeente-Secretarie tele foonnummer 451 toestelnummer 07 Bij een verkiezing van de leden van de gemeente raad kan een politieke groepering telkens schrif telijk verzoeken voor die verkiezing haar naam, een aanduiding daarvan of beide in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Het desbe treffend verzoek moet schriftelijk worden gedaan bij het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente binnen acht weken doch uiterlijk zes weken voor de dag der kandidaatstelling. Aangezien de kandidaatstelling voor de aanstaande verkiezing va de gemeenteraad zal plaatshebben op 17 april a.s. loopt de termijn waarin bovenbedoelde verzoeken kunnen worden gedaan, dus van 20 februari tot en met 5 maart a.s. Wanneer de politieke groepering gebruik wenst te maken van een naam of aanduiding welke bij de Kiesraad is geregistreerd, moet bij het verzoek een verklaring (officieel model G 2-1) vanwege de rechthebbende groepering worden overgelegd, waarbij deze machtiging heeft verleend de inschrij ving van haar naam of aanduiding aan te vragen. Het centraal stembureau beschikt slechts afwijzend op het verzoek a. indien daartoe redenen, verband houdende met de openbare orde of de goede zeden aanwezig zijn; b. indien de aanduiding meer dan 35 letters bevat; c. indien de naam der politieke groepering dan wel de aanduiding daarvan geheel of in hoofdzaak overeenstemt met die van een andere politieke groe pering, waarvan de naam of de aanduiding daar van bij de Kiesraad is geregistreerd, of met die, waarvoor reeds een verzoek is ingediend, en daar door verwarring te duchten is; d. indien de hiervoor genoemde verklaring, model G2I, ontbreekt. AXEL, 7 februari 1962. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. VAN DIJKE Voor nadere inlichtingen Gemeente-Secretarie tele foonnummer 451 toestelnummer 07 Bij de verkiezing van de leden van de provin ciale staten kan een kiezer op zijn verzoek te zijner keuze aan de stemming deelnemen, hetzij in de ge meente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van het verzoek aan te wijzen andere, in dezelfde provincie gelegen gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiesgerech tigde personen, die in het centrale bevolkings register zijn opgenomen, noch voor hen, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. De kiezer, die van bovenvermelde bevoegdheid ge bruik wil maken, doet daarvan na heden, doch uiterlijk 14 maart a.s. in persoon ter secretarie van een gemeente aan de burgemeester of de door deze aangewezen ambtenaar mededeling. Hij geeft daarbij op a. zijn naam, voornamen en geboortedatum, -jaar en -plaats; b. de gemeente, in welker kiezersregister hij is op genomen, alsmede zijn adres of laatste adres aldaar; c. de andere gemeente, in welke hij aan de stem ming wil deelnemen, benevens een adres in die gemeente; d. de gemeente en het adres, waar hij de hierna bedoelde verklaring wenst te ontvangen. Van de mededeling om van bovengenoemde be voegdheid gebruik te maken wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt waarop de beslissing ten aanzien van het verzoek gesteld. Na inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer t.z.t. behalve de oproepingskaart van de burgemeester der ge meente, in welker kiezersregister hij is opgenomen, ook van de burgemeester der door hem aange wezen andere gemeente aan het door hem in die gemeente opgegeven adres een oproepingskaart. Voor de in het ongerede geraakte verklaring wordt geen nieuwe verstrekt. AXEL. 13 februari 1962. De burgemeester der gemeente Axel, M. K. VAN DlfKE Voor nadere inlichtingen Gemeente-Secretarie tele foonnummer 451 toestelnummer 07 GEMEENTE AXEL JANUARI 1962 Huwelijks-aangiften 9 januari van Rattingen, Luciën Benignus Jm„ oud 27 jaar van (Sint Jansteen) en Briquet, Gerda Julma Fracina Jd„ oud 23 jaar. 12 januari Vanderswalm, Adelin Joseph Wedn. oud 59 jaar van Vlissegem (B.) en Vlaming, Pauwelina Jd. oud 42 jaar. 25 januari Haak, Pieter Cornelis Jm. oud 21 jaar en van Sabben, Johanna Maria Jd„ oud 18 jaar. Huwelijken Geen. Geboorten 4 januari Karin Adriën, dv. van Hese, Michiel, en, de Rijcke, Mathilda Suzanna, (wonende te Axel, Julianastraat 31). 19 januariAnna Johanna, dv. de Loos, Willy Rogier Catharina, en, van den Bos, Anna Catharina, (wonende te Axel, Wal- straat 34). 25 januari Marion, dv. Dieleman, Pe trus, en, de Bruijne, Jacoba Cornelia (wonende te Axel, Wilhelminastraat 54). 27 januari: Martinus Frederik Jan zv. Jansen, Levinus, en, Verhelst, Maria Adriana (wonende te Axel, Irenestraat 15). 27 januariMartin Adriaan zv. Oppeneer, Mar tinus Jacob, en, de Pooter, Elena Leuntje (wonende te Axel, Oudeweg 57). 28 januari: Jan zv. de Putter, Johannes, en, Moes, Anna (wonende te Axel, Wijk L60). 29 januari Abraham Johannes zv. Dees, Willem, en, Hoebé, Maria Johanna (wonende te Axel, Pironstraat 36). Overleden 8 januari de Groote, Janneke oud 87 jaar, weduwe van van de Velde, Forus. 22 januari Pladdet, Pieter Simon oud 67 jaar, echtgenoot van: de Bruin, Geertje. 27 januari de Keizer, Maarten oud 74 jaar, echtgenoot van Willemsen, Dina Maria.

Axelsche Courant | 1962 | | pagina 3