ÜKik JfÜ* j WrY x/„. W1 '10 HILLESHOG HILLESHÖG j HILLESHÖG (miTh mi I n 4 Uit onze Omgeving Axel Dit is uw eerste verlies laat uw geld niet in de grond zitten ïm 1 V Si M M laat U niet met de brokken zitterit**** Rooiverliezen bedriegen zéér. Men ziet die schadepost nooit volledig. Een grote schadepost vaak! Hilleshög staat al jaren en jaren bekend om zijn ongeëvenaard gave vorm, die gemakkelijk uit de grond glijdt. Een voordeel óók bij machinaal rooien. ^laal^ii^e^rond^a^rji^zit^ Dot is extra winst bij hóge wortelopbrengst en hóóg suikergehalte. Standaard polyploid y De aangewezen rassen voor levering gedurende de hele campagne. Bij vroege levering heeft Hilleshög reeds een zéér hoog suikergehalte. I R polyploid M-zaad wordt geleverd in de maat 31/2-43/* Precisie-zaad in de maat 3-41/4 N.V. HOLLANDSCH ZWEEDSCHE ZAADMAATSCHPPIJ AMSTERDAM ZEEUWSCH VLAAMSE VOGELVRIENDEN hielden met de Kerstdagen geslaagde 11e Grote Kleurkanarie- en Exoten Show. Op 23, 25 en 26 december 1961 organiseerde de vereniging „Zeeuwsch Vlaamse Vogelvrienden" te Axel haar traditionele Kleurkanarie- en Exoten Show in het gymnastieklokaal van de Chr. Tech nische School aan de Kerkdreef te Axel. Donderdag en vrijdag vond de keuring van de ingezonden vogels plaats door de heer M. Jochem- sen uit Utrecht, die bepaald geen gemakkelijke taak had, want het ingezondene bleek van uitstekende kwaliteit te zijn. In totaal hadden twee en dertig personen hun vogels naar de tentoonstelling gezonden. Er waren omstreeks 250 exemplaren te bewonderen. De uitslag luidde als volgt Klasse 1. 4 vogels eigen kweek 1961. Ie prijs M. G. Borghsteijn te Axel; 2e prijs B. de Waal, Sluiskil. Klasse 2. 2 vogels eigen kweek 1961. Ie prijs J. Pijcke, Sas van Gent; 2e prijs M. G. Borghsteijn, Axel; 3e prijs M. G. Borghsteijn, Axel; 4e prijs A. J. de Pooter, Axel; 5e prijs A. de Koeyer, Axel. Klasse 3. 1 vogel eigen kweek 1961. Ie prijs J. Pijcke, Sas van Gent; 2e prijs M. G. Borghsteijn, Axel; 3e prijs R. Nimmegeers, Moer- beke (België); 4e prijs J. Bavekoo, Zaamslag. In dze klasse werden ere-prijzen behaald door R. C. Dieleman; M. G. Borghsteijn; Chr. Vinke; J. van Doeselaar; M. van Dam; J. Brugge; R. Nim megeers (2 x); M. G. Borghsteijn; A. de Koeyer; M. Wieland; A. J. de Pooter; J. C. Bavekoo; J. Pijcke (3 x). Klasse 4. 1 vogel Eigen Kweek overjarig. Ie prijs M. G. Borghsteijn, Axel; 2e prijs J. Pijcke, Sas van Gent; 3e prijs Chr. Vinke, Axel. In deze klasse werden ere-prijzen behaald door M. G. Borghsteijn (2 x); Chr. Vinke; J. Pijcke. Klasse 5. Open klasse. Ie prijs J. Pijcke, Sas van Gent; 2e prijs M. G. Borghsteijn, Axel; 3e prijs J. A. Tiersen, Axel. In deze klasse werden ere-prijzen behaald door t J. van Doeselaar; R. C. Dieleman; W. Verhelst; J. Brugge; A. de Koeyer; M. G. Borghsteijn; M. Wieland; J. Willemsen; J. Pijcke; Corn. Smies; J. A. Tiersen» Klasse 6. Bastaarden Eigen Kweek en Open klasse. Ie prijs C. A. Hoogstrate, Axel. In deze klasse werden ere-prijzen behaald door B. de Waal (2x); C. A. Hoogstrate; R. C. Diele man. Klasse 7. Exoten Eigen Kweek. Ie prijs Chr. Smies, Axel; 2e prijs R. C. Dieleman, Axel; 3e prijs Chr. Vinke, Axel. In deze klasse werden ere-prijzen behaald door R. C. Dieleman (2x); Chr. Vinke; Chr. Smies. Klasse 8. Exoten open klasse. Ie prijs J. Brugge, Axel; 2e prijs H. de Ruijsscher, Axel; 3e prijs J. Brugge, Axel. In deze klasse werden ere-prijzen behaald door J. Brugge (2x); W. Verhelst; Corn. Vnke; J. de Maesschalk (2x); W. Dieleman; H. de Ruijs scher. Kampioene van de Tentoonstelling 1961. Kampioen Eigen Kweek '61 J. Pijcke, Sas v. Gent. Kampioen Pigment 1961 M. G. Borghsteijn, Axel. Kampioen Vetkleur 1961 J. Pijcke, Sas v. Gent. Een aantal vogelliefhebbers hadden tevens hun vitrine ingezonden. De fraaiste vitrine bleek die van onze stadgenoot de heer H. van Tatenhove, die hiervoor dan ook de eerste prijs kreeg. Dat de „Zeeuwsch Vlaamse Vogevrienden" in Axel bijzonder populair zijn, bleek wel uit het feit dat in totaal 60 ere-prijzen beschikbaar waren ge steld door diverse winkeliers, instellingen e.d. waar voor het bestuur van de vereniging zeer erkentelijk Is. De „Zeeuwsch Vlaamse Vogelvrienden" kunnen terugzien op een uitstekend georganiseerde en ver zorgde tentoonstelling, waarop de bezoekers heb ben kunnen genieten van de kwaliteiten van de vogels van de Axelse vogelkwekers. PROVINCIALE TENTOONSTELLING van Hoenders Konijnen Sierduiven georganiseerd, door de Sportfokkersclub „Ter Verbetering" werd groot succes. Op 22, 23, 25 en 26 december 1961 organiseerde de sportfokkersclub „Ter Verbetering" te Axel een Provinciale Tentoonstelling voor hoenders, konijnen en sierduiven in de garage van de Gebrs. Essel- brugge aan de Evertsenstraat te Axel. Er waren in totaal 55 inzenders, hoofdzakelijk uit Zeeuwsch- Vlaanderen, maar daar het een provinciale tentoon stelling was, waren er ook een aantal inzenders van Walcheren en uit Zuid-Beveland. Voor de keurmeesters de heren C. J. H. Bosch uit Katwijk. A. M. Ebink uit Blaaksendijk, J. Kuyken uit Best- veld en B. Mulder uit Middelburg was het geen gemakkelijke taak om uit het groot aantal ingezon den dieren de beste tevoorschijn te halen, want er waren ingezonden 184 konijnen, 74 hoenders en 72 sierduiven. De tentoonstelling werd vrijdag 22 december ge opend door de wethouder der gemeente Axel, de heer C. de Putter. De uitslag luidt als volgt Mooiste konijn der tentoonstelling de Blac a Tan ram (oud) van de heer Fr. Wieland te Axel l.Z.Z.G. Mooiste konijn grote rassen de Witte Vlaamse Reus (voedster) van de heer I. Verhelst te Hoek 1. Z.Z.G. Mooiste konijn midden rassen de Alaska ram (jong) van Fokkerij „3 Zusjes" te Sas van Gent 1. Z.Z.G. Mooiste konijn kleine rassen de Blac a Tan ram (oud) van de heer Fr. Wieland te Axel 1. Z.Z.G. Mooiste konijn Dwerg rassen de Polen ram (oud) van de heer M. A. Verhelst te Arkel 1. Z.Z.G. Mooiste konijn Eigen Fok 1961 de Alaska ram (jong) van Fokkerij „3 Zusjes" te Sas van Gent l.Z.Z.G. Mooiste hoenders de Bramha Haan (oud) van de heer J. Beelaart te Zuiddorpe 1. Z.Z.G. Mooiste grote hoenders de Bramha Haan (oud) van de heer J. Beelaart te Zuiddorpe 1. Z.Z.G. Mooiste krielen de Oud Hollandse Patrijs Haan (jong) van de heer J. Beelaart te Zuiddorpe 1Z.Z.G. N. M. prijzen Konijnen t Lotharinger, Voedster Zwart (jong) de heer M. L. Butler te Axel; Weener, Voedster, Wit (jong) de heer W. Verhelst te Axel; Alaska, Ram, (jong) Fokkerij „3 Zusjes" te Sas van Gent 1. Z.Z.G.; New Zeelander, Voedster (jong) de heer J. Hame link te Axel 1. .Z.G.; Klein Zilver, Voedster (mid den zwart) de her J. Hollebek te Axel 1. Z.Z.G.; Polen, Voedster (jong) de heer Jas. Wieland te Axel h Z.Z.G.; Blauw Marter, Ram (jong) de heer M. A. Verhelst te Axel 1Z.G. N.B.K.V. prijzen Konijnen Wit Vlaamse Reus, Voedster (oud) de heer I. Ver helst te Hoek l.Z.Z.G.; Konijngrijs, Ram, (jong) Fokkerij „3 Zusjes" te Sas van Gent l.Z.Z.G.; Lotharinger, Voedster zwart (jong) de heer C. M. Fokker te Axel Z.Z.G.; Weener Ram, (jong) de heer Jac. Wieland te Axel 1. Z.Z.G. Alaska Ram (jong) Fokkerij „3 Zusjes" te Sas van Gent l.Z.Z.G.; Rexen Wit I. Verhelst te Hoek l.Z.G. Blac a Tan Voedster (jong) de heer M. W. Ver helst te Axel l.Z.Z.G.; Polen Ram (oud) de heer M. A. Verhelst te Axel 1. Z.Z.G.; Blac a Tan Ram (oud) de heer Fr Wieland te Axel 1. Z.Z.G. Tanclub prijzen Blac a Tan Ram (oud) de heer Fr. Wieland te Axel l.Z.Z.G.; Blac a Tan Voedster (jong) de heer M. W. Verhelst te Axel 1. Z.Z.G. Polenclub prijzen Polen Ram (oud) de heer M. A. Verhelst te Arkel l.Z.Z.G.; Blauw Marter Ram (jong) de heer M. A. Verhelst te Arkel l.Z.G. Alaska-club Alaska Ram (jong) Fokkerij „3 Zusjes" te Sas van Gent 1. Z.Z.G. Weenerclub prijzen Weener Wit Ram (jong) de heer Jac. Wieland te Axel l.Z.Z.G.; Weener Blauw Voedster (jong) de heer Th. Michielsen te Zaamslag 1. Z.Z.G. Hoenderbond prijzen t Barnevelden Hen (jong) de heer P. van Meurs te Axel l.Z.G. Mooiste sierduiven Zwart Getijgerde Doffer (oud) de heer Pim van Alem te Sluiskil l.Z.Z.G.; Antwerpse Smierel Roodzilver Doffer (oud) de heer P. Ramondt te Sas van Gent l.Z.Z.G.; Neurenberger Zwaluw Zwart Doffer (oud) de heer M. C. Dominicus te Nieuwdorp l.Z.G.; Oud Hollandse Meeuwen Zwart Doffer (oud) de heer P. de Smet te Oost burg 1. Z.Z.G.;Zwart Doffer (oud) Marleen d'Hert te Sas van Gent 1. Z.Z.G.; Duif (oud) Arth. van Loenen te Axel l.Z.Z.G.; Rood Duif (jong) de heer M. Dominicus te Nieuwdorp 1. Z.Z.G.; Rood Gekraste Doffer (oud) de heer A. Rottier te Terneuzen 1. Z.Z.G.; Vinkduif Geel- Blauw Vleugel Doffer (oud) Pim van Alem te Sluiskil 1. Z.Z.G. De mooiste sierduif van de tentoonstelling was de Zwart Getijgerde Doffer van de heer Pim van Alem uit Sluiskil. Bijzonder fraai was voorts de serie dwerg konijnen van onze oud-stadgenoot de heer M. A. Verhelst, thans te Arkel. Hij heeft met deze ko nijnen reeds diverse prijzen behaald op grote ten toonstellingen te Rotterdam en Utrecht. De vereniging „Ter Verbetering" kan ervan ver zekerd zijn, dat zij met het organiseren van deze tentoonstelling vele liefhebbers van konijnen, hoen ders en sierduiven een groot plezier heeft gedaan. Het organiserend comité bestaande uit de heren P. Verijzer, D. de Putter, Arth. van Loenen, Jac. van Meurs, J. Hamelinck, J. van Drongelen, Jac. Cové, M. W. Kempe en Jos. Beelaart komt alle lof toe voor de voortreffelijke organisatie. KERSTZANGD1ENST 1961 Zondagavond 24 december 1961 werd in de Nederlands Hervormde Kerk te Axel de Kerst zangdienst 1961 gehouden waaraan medewerking werd verleend door het Nederlands Hervormd Kerkkoor en het Nederlands Hervormd Kinderkoor, beide onder leiding van de heer J. P. Smies. De meditaties werden verzorgd door ds. P. J. Pennings en vicaris S. den Blaauwen. Ds. P. J. Pennings hield een meditatie over „Wat wij Gelovend hopen" en vicaris S. den Blaauwen over „Er is een kindeke geboren op aard". Het koor zong o.a. „Exultate Deo" van Scarlatti, „O, kindeke klein" van J. S. Bach, „Sanctus" van J. S. Bach en enkele gezangen. Het kinderkoor zong o.a. „Nu daagt het in het Oosten", „Wat wij gelovend hopen", „Er is een kindeke ge boren op aard" en „Herders hij is geboren". Organist in deze Kerstzangdienst was de heer J. A. de Visser te Axel. Bij de uitgang werd gekolekteerd voor de „Zie kenkas" en voor de onkosten aan deze avond ver bonden. Uit de „Ziekenkas" wordt met feestdagen aan de zieken en ouden van dagen een verrassing namens de Kerk gezonden. De Kerstzangdienst werd door een groot aantal personen bijgewoond. KERSTAVOND Donderdagavond hield de N.C.V.B. afd. Axel haar Kerstavond in het Verenigingsgebouw aan de Kerkdreef te Axel. De avond op 21 december werd geheel verzorgd door de leden van de vereniging. ZONDAGSCHOOL VIERDE KERSTFEEST Dinsdag 26 december 1961, 2e Kerstdag, vond in de Gereformeerde Kerk aan de Pironstraat te Axel het Kerstfeest plaats van de Zondagschool. Opge voerd werd het Kerstspel „Hanneke". - iU' r: '-V' v

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 2