Uit onze Omgeving Axel Vereniging van Zeeuwsche Fokkers vierde 50-jarig bestaan. Predikbeurten Woensdag 6 december, vierde de „Vereniging van Zeeuwsche Fokkers te Axel haar 50-jarig be staan en ter gelegenheid daarvan organiseerde zij Jubileum-premiekeuringen voor 1 J^-jarige Hengs ten en Merries. Reeds vroeg heerste op het Concoursterrein nabij de Watertoren een grote drukte, toen de inge schreven dieren werden aangevoerd. Toen om 10.30 uur de schifting een aanvang nam, stonden dan ook een tachtigtal paarden in de keurings- banen gereed. Het was voor de jury bepaald geen gemakkelijke taak om de prijswinnaars uit te kie zen, want het aangevoerde vee bleek van goede kwaliteit te zijn. Na grondig overleg werden tenslotte de vol gende uitslagen bekendgemaakt Klasse II. Merries geboren in 1959. Grote maat le prijs Julia van Puthoeve - Iz. de Feijter, L47, Axel; 2e prijs Mina van Oudenpolder, E. de Rid der, Zuiddorpe; 3e prijs Amanda, Gebrs. Schieman, Axel. Kleine maat le prijs Gerrie van Ossenbroek, M. IJsebaert, Axel, 2e prijs Rita van Kapellebrug, D. Bauwens, Ter hole; 3e prijs Nera van Rinette, H. Poppe, Koe wacht; 4e prijs Astrid van Moustic, P. Samijn, Zuiddorpe. Klasse III Hengsten geboren 1960. Grote maat s le prijs Gaston, Jac. de Putter, Axel; 2e prijs Ti- burce van Coegors, W. J. Dieleman, Sluiskil; 3e prijs Baron van Absdale, W. J. Dieleman, Sluiskil. Kleine maat le prijs Bruno van Elegant, A. Serrarens, Osse- nisse; 2e prijs Elegant van de Zwaan, H. M. de Regt, Temeuzen; 2e prijs Bateur van Molenhoek, Jac. de Putter, Axel; 3e prijs Leendert, Jac. de Put ter, Axel; 3e prijs Stanny van Zuiddorpe, M. Puijlaert, Zuiddorpe; 4e prijs Carlo van Driekwart, R. Verhelst, Westdorpe. Klasse IV. Merries geboren in 1960. Grote maat le prijs Sonja van Baron, Gebrs. d'Hert, Graauw; 2e prijs Trudie van Baron, Gebrs. d'Hert, Graauw; 3e prijs Frida van Melo, E. Verstraeten, Graauw. Middelmaat le prijs Prudentia van Baron, J. de Regt-Dieleman, Zaamslag; 2e prijs Sonja van Kapellebrug, M. IJsebaert-v.d. Linden, Axel; 2e prijs Annie van Moustic, P. Samijn, Zuiddorpe; 3e prijs Erna van Othene, J. Dekker, Zaamslag; 3e prijs Zita van Puthoeve, I. de Feijter, L 47, Axel; 3e prijs Olympe van Hoek, A. Dieleman, Hoek. Kleine maat le prijs Marietje van Tonenhof, A. Serrarens, Os- senisse; 2e prijs Gusta van 't Hof Vlooswijk, M. Dieleman, Temeuzen; 2e prijs Anita van Succes- seur, C. G. Haak, Zaamslag; 3e prijs Gertruda van Heikant, R. Doffemont, St. Jansteen; 3e prijs Jenny van Schuddebeurs, A. Serrarens, Ossenisse; 3e prijs Conny van Zandberg, Kinderen de Jonge, Zaam slag. Klasse V. Hengstveulens geboren 1961. Grote maat le prijs Koos, A. Serrarens, Ossenisse; 2e prijs Monty van 't Hoogland, A. Serrarens, Ossenisse; 3e prijs Frits van C'inge, C. A. Dees, Zaamslag; 4e prijs René van Julianahoeve, A. Serrarens, Os senisse. Kleine maat le prijs Liza, E. Verpoorte, Zaamslag; 2e prijs René van Tolhoek, A. Serrarens, Ossenisse; 2e prijs Karei van Vogeldijk, A. Serrarens, Ossenisse; 3e prijs Rainier van Clara, A. Serrarens, Ossenisse; 4e pijs Plastic v. d. Punt, M. Dieleman, Temeuzen. Klasse VI. Merrieveulens neboren in 1961 Grote maat le prijs Marina van Roversberg, A. Serrarens, Ossenisse; 2e prijs Tosca van de Kauter, Kinderen Coenen, Nieuw-Namen; 2e prijs Azalea van Mo lenhoek, F. Brooymans, Hontenisse; 3e prijs Truda van Absdale, M IJsebaert-v. d. Linden, Axel; 3e prijs Hersa van 't Hoogland, A. Serrarens, Osse nisse; 3e prijs Martha van Axel, Gebrs. de Jonge, Axel. Kleine maat le prijs Frieda van de Patrijs, C. A. Dees, Zaam slag; 2e prijs Vivian van Puthoeve, Iz. de Feijter, L47, Axe'; 2e prijs Ankie van Zuiddorpe, M. Puijlaert, Zuiddorpe; 2e prijs Frieda van Schudde beurs, Kinderen de Jonge, Zaamslag; 3e prijs Weij- nanda v. d. Zwaan, H. M. de Regt, Temeuzen; 3e prijs Lydie van Rozenberg, Gebrs. van Water schoot. Lamswaarde; 3e prijs Lien van Puthoeve, Iz. de Feijter, L 47, Axel. Klasse VII Merries met minstens 3 afstamme lingen van één eigenaar. le prijs (met lof van de jury). Marjorie van Axel, Iz. de Feijter, L 47, Axel. Klasse VIII Fokgroepen van minstens 3 stuks van één eigenaar. le prijs groep A en le prijs groep B Iz. de Feijter, L. 47, Axel. Klasse IX. Hengsten met minstens 5, hoogstens 8 afstammelingen van één eigenaar. Met 18-maanders. le prijs Baron de l'Hostée, Hengstenvereniging „Zeeuwsch-Vlaanderen, Axel. Met veulens le prijs René van Tonenhof, A. Serrarens, Osse nisse. Kampioene Merries geboren in 1959 Gerrie van Ossenbroek, M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel. Kampioene Merries geboren in 1960 Sonja van Baron, Gebrs. d'Hert, Graauw. Kampioen Hengsten geboren in 1960 i Gaston, Jac. de Putter, Axel. Kampioen Hengstveulens, geboren in 1961 Koos, A. Serrarens, Ossenisse. Kampioene Merrieveulens geboren in 1961 Liza, E. Verpoorte, Zaamslag. Na afloop van de keuring volgde ter gelegenheid van dit jubileum een diner in „Zomerlust". O.a. waren hier aanwezig het college van B. en W. van de gemeente Axel, de burgemeesters van Hu'st en Zuiddorpe, voorzitter en sekretaris van de Ver eniging Het Nederlandse Trekpaard, de heren J. A. Stols en Ch. A. C. Oomen, het hoofd van de landbouwvoorlichtingsdienst in Zeeuwsch-Vlaan deren ir. Haenen en ir. W. L. Harmsen de rijks- veeteeltconsulent te Middelburg. Van de Commissaris der Koningin Jhr. mr. de Casembroot was bericht van verhindering ontvan gen. Wij komen in ons vo'gend nummer nog nader terug op de jubileumviering en de geschiedenis der V.V.Z.F. BENOEMING Mej. M. S. Scheele, typiste ter Gemeente-sekre- tarie, is m.i.v. 1 februari 1962, benoemd als ty piste A bij de Rijkswaterstaat in Temeuzen. ST. NICOLAAS TE AXEL. Zaterdagmiddag 2 december bracht St. Nicolaas opnieuw een bezoek aan Axel. Thans speciaal voor de kinderen wier vader werkzaam is op de N.V. Comp. Néerl. de l'Azote te Sluiskil. De Sint ont moette de vele kinderen in „Het Centrum" te Axel. BEVORDERING De wachtmeester der Rijkspolitie E. Louwerse te Axel is m.i.v. 1 december 1961 benoemd tot wachtmeester le klasse. KOLLEKTE De dankdagkol'ekte heeft in de Gereformeerde Kerk aan de Pironstraat te Axel voorlopig opge bracht 2.050,— STORMSCHADE Tengevolge van de zware storm die de laatste dagen heeft gewoed zijn van een aantal gebouwen, dakpannen e.d. afgewaaid. Beschadigd zijn o.a. de volgende gebouwen het stadhuis, de R.K. Kerk en de gemeentewoningen in de Julianastraat. WATEROVERLAST Tengevolge van de aanhoudende regen van de laatste weken is het water rondom Axel hoog ge stegen. Vooral de omgeving van de Kleine Kreek heeft van het water te lijden, het Zwembad, hotel „Zomerlust" en het aangeplante bos. V ST. NICOLAAS OP DE SOOS Woensdagmiddag bracht St. Nicolaas op uitno diging van vicaris den Blaauwen een bezoek aan de Torenkamer van de Nederlands Hervormde Kerk, waar de Axe'se oudjes hun wekelijkse ont spanningsmiddag hadden. Met een toepasselijk woord reikte de Sint aan alle aanwezigen pakjes uit. De ouden van dagen kregen voorts dia's te zien van Rotterdam, Brugge en Engeland. ST. NICO LAAS-VIERINGEN Op vrijdag 1 december hielden de leden van de K.A.V. hun jaarlijkse pakjes-avond. Met spanning zagen de vrouwen de komst van St. Nicolaas te gemoet. De Sint bleek nog zeer fris te zijn, want de gehe'.e avond bleef hij aanwezig. Tot groot ge noegen van de Dames deed hij zelfs mee aan de spelletjes. St. Nicolaas toonde zich zelfs een voor drachtkunstenaar. St. Nicolaas nodigde aan het eind van de avond de dames uit om in januari een vergadering bij te wonen. Op deze vergadering zullen plannen worden besproken om in de loop van volgend jaar een ten toonstelling van eigen werk te houden. Op zondag 3 december bracht St. Nicolaas nog maals een bezoek aan het Gezellenhuis nu aan de leden van de K.A.B. Toen St. Nicolaas omstreeks 3.00 uur door de heer E. A. Maas werd verwel komd, was de zaal tot in alle hoeken gevuld. Na de toespraak van St. Nicolaas, traden twee ko mieken uit Hulst op voor de kinderen. De beide heren hebben de kinderen een onvergetelijke mid dag bezorgd. De voorzitter zei in zijn dankwoord, dat men voor een gezellige middag niet altijd men sen van boven de Schelde moet halen, want dat ook in onze eigen omgeving wel personen zijn, die voor geze ligheid kunnen zorgen. De besturen van beide verenigingen kunnen te rugzien op een geslaagd St. Nicolaasfeest. SLUISKIL EN DE TOEKOMST In verband met de kanaalverbreding en als ge volg daarvan de onteigening van gronden en pan den, is destijds te Sluiskil de „Sluiskilse belangen gemeenschap" opgericht. Deze gemeenschap heeft voor haar leden zeer veel goed werk verricht door het geven van adviezen, het verlenen van bijstand, het houden van besprekingen en dergelijke bij de onteigeningsprocedures. Het was deze gemeen schap, die wist te bereiken, dat leden van een vier tal frakties uit de Tweede Kamer naar Sluiskil kwamen. Nu gaat deze inste'ling zich bezig houden met het uitbreidingsplan Sluiskil. Ook hier zal on getwijfeld goed werk gedaan kunnen worden. ZONDAG 10 DECEMBER 1961 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Ds. P. Pennings; (M.m.w. Koor en Kinderkoor); 2.30 uur: Vic. S. den Blaauwen. (In beide diensten 3de kollekte Oecumenische Raad.) Geref. Kerk (Kerkdreef). 10.00 uur en 2.30 uur i Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk Pironstraat10.00 en 3.00 uur Ds. van Leeuwen. Geref. Gemeente, 10 en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN 9—10 DECEMBER Dokter Kats. DE BEHANDELING VAN DE GEMEENTE EN BEDRIJFSBEGROTINGEN VOOR HET DIENSTJAAR 1962 DOOR DE GEMEENTERAAD. ZONNESCHIJN. Meneer de Voorzitter ik ben thans aangeland bij het heden en meteen bij de begroting van 1962. En ziet na de zwaar bewolkte periode, thans zon neschijn, wel niet stralend, maar toch zon. Voor het eerst sinds jaren een sluitende begroting welis waar dank zij de nieuw financiële verhoudingswet en onvermijdelijke verzwaring van gemeente ijke belastingen maar toch een gezonder situatie dan voorheen, bovendien aansluitend een le wijziging waarop nog enkele kapitaalswerken staan geraamd voor 1962. Toch moet ik een waarschuwend woord laten horen. De gemeente komt nu iets ruimer in de geldmiddelen en we hebben een col'ege, dat in de afgelopen 11 maanden niet heeft stilgezeten op het gebied van plannen maken. Dit laatste is goed, want we moeten vooruit zien. Er moet goed overdacht worden, welke objekten voor de gemeente het belangrijkste zijn en geen grote bedragen geinvesteerd worden, daar waar dit niet uitermate urgent is. DE SANERING VAN DE OUDEWIJK. Een punt ligt mij zwaar en dat is een oud plan, dat nog steeds niet is afgewerkt. Gezien de uit a- tingen van B. en W. naar aanleiding van het begrotingsonderzoek moet ik hierbij wat langer stil staan. Dat is n.l. de sanering van de Oudewijk. Reeds jaren wordt heraan gedokterd en ik heb met ontsteltenis vernomen, dat het college voornemens is deze sanering af te remmen, omdat de Rijks bijdrage nog steeds niet is losgekomen en daardoor de sanering te zwaar drukt op het budget van de gemeente. Aan de andere kant zie ik in de eerste wijziging een heel mooi plan voor reconstructie van de Noord-Zuid traverse Stationsstraat-Kerkdreef en Oranjestraat, een plan van 260.000,Ik zeg niets ten nadele van dit plan, dat in hoofdzaken onze goedkeuring wel kan hebben, hoewel het ge deelte Kerkdreef er naar onze smaak wel uitge'icht kan worden. Maar als we het nu toch regelmatig hebben over de verbetering van het woonklimaat in onze gemeente dan zou ik eerst en vooral de zieke rotte plek de Oudewijk uit het lichaam van Axel wi len zien weggesneden. Als we toch 260.000,kunnen investeren, dan vinden wij de sanering veel urgenter. Naar onze mening kan dit geen enkele invloed hebben op het wel of niet krijgen van een rijksbijdrage. Deze is op een Wet gebaseerd, al moeten we toegeven, dat de uitwerking miserabel lang op zich laat wachten. Ik herhaal stop die 260.000,in de Oudewijk en breek af. Tot slot hierover nog dit. Ik heb vernomen, dat momenteel leeggekomen huizen in de Oudewijk weer voor bewoning worden vrijgegeven. Dit nu Voorzitter is totaal fout. Zo komt er nooit een eind aan. De Oudewijk moet leeg dit is al moei'ijk genoeg, maar laten we nu alstublieft geen nieuwe bewoners hierin laten trekken. Voor de 260.000,komen we een heel eind, dan kunnen tenminste de nieuwe straten aangelegd en de bouwgrond verkocht, die thans renteloos ligt. Voor wat de rest van de bij de begroting ge voegde nota betreft, kan ik verklaren, dat wij het daar in hoofdzaak wel mee eens zijn. DE SPORT. Het tempo waarin één en ander zal worden uit gevoerd is voor ons natuur'ijk een vraagteken. Ik wil wel de aandacht vestigen op sport. Zo snel mogelijk een gymnastieklokaal bij de openbare school. Uitbreiding van sportaccomodatie en niet alleen voor voetba1. De 5-daagse werkweek zal een andere voorziening vragen voor sport en recre atie. In dit verband is wellicht een grotere aktivi- teit van de recreatiecommissie wenselijk. DE WONINGBOUW. De woningbouw vervult ons allen met grote zorg, speciaal de bouw van enke'e woningen voor grote gezinnen en een betere voorziening met midden standswoningen zal door B. en W. gestimuleerd moeten worden. Wellicht is het komende jaar iets op dit gebied te bereiken. AXEL - CENTRUMGEMEENTE. De functie van centrumgemeente legt ook op de gemeente soms zware lasten. Wij willen B. en W. in overweging geven naast het ku'turele fonds ook een fonds voor evenementen te stichten, waaruit dan diverse kosten, die de gemeente in casu ge meentewerken moet maken buiten de e:genlijke re presentatie, kunnen worden betaald. Deze kosten zijn soms te zwaar, voor de partikuliere organi saties die evenementen organiseren. Hiermede ben ik aan het eind gekomen van dat gene wat ik hier in eerste instantie naar voren heb willen brengen. Ondanks het feit, dat wij wel enige krtiek hebben laten horen, met name ten opzichte van het voorgenomen beleid inzake de Oudewijk, kan ik namens de fraktie van Gemeentebelangen verk'aren, dat wij ook voor het komende jaar be reid zijn achter B. en W. te staan in constructieve zin om te trachten mede te werken aan de groei en bloei van onze gemeente. Als laatste spreker van deze eerste ronde voerde de fraktie-leider van de Partij van de Arbeid, de heer C. van Bendegem het woord. In een geïmpro viseerde rede zei deze onder meer Mijnheer de Voorzitter, Bijna zou me de lust ontgaan om nog een ver standig woord te spreken. Reeds diverse stand punten werden hier belicht zoals het beleid van het gemeente-bestuur. Verschil'ende sprekers merk ten op dat de verkiezingen in de lucht zitten en dat dit reeds merkbaar is. SLUITENDE BEGROTING BELASTINGVERHOGING. We hebben thans een sluitende begroting. En kele jaren hebben we met een groot tekort ge worsteld. Maar de tijd, dat er een ambtenaar achter de tafel zat, die steeds maar zei „Het mag niet van G.S." is nu toch wel voorbij. De belasting verhoging kan ook ons pijn doen, maar de realiteit kan niet anders. De zorgen van het co'lege voor het beleid van het Ministerie van Volkshuisvesting zijn bij vele inwoners bekend. Dit alles heeft een remmende invloed. DE ACHT WONINGEN EN DE G.P.V.-FRAKTIE. Ik kom nu op de toewijzing van woningen, het chapiter van mijnheer Oggel. Enkele weken gele den waren we b'ij met d.e toewijzing van 4 wo ningen uit de pot en doordat onze Burgemeester zo aktief was werd dit aantal nog verhoogd tot acht. Maar wie dacht dat ieder blij zou zijn, kwam bedrogen uit of is het hier misschien zo, dat de stormklok van de verkiezingen reeds begint te lui-, den Persoonlijk schrik ik niet zo vlug, maar die avond ben ik toch wel heel echt geschrokken. Iemand zei eens „Ons is niets te dol". Ge'dt dat nu hier ook voor de partij van mijnheer Oggel Zou men dat van genoemde heren kunnen zeggen Men kan de heer Oggel een zekere intelligentie niet ontzeggen. De heer Oggel sprak over samen werking, maar wanneer men dergelijke „stunts" uit haalt, dan komt de samenwerking toch wel op losse schroeven te staan. VERBETERING WOON- EN LEEFKLIMAAT. Wat betreft de verbetering van het woon- en leefklimaat is het nodig, dat we goed onderhouden straten en pleinen hebben, maar bovendien is het belangrijk, dat de toegangswegen in goede staat verkeren. De Oudeweg, een prae-historsche straat, ver keert in zeer slechte toestand. Dit is niet zo maar één, twee, drie te reorganiseren. Verbetering van riolering en wegdek gaat een groot bedrag kosten. E is thans aan de Oudeweg klein-industrie gepro jecteerd. Persoon'ijk had ik daar liever woning bouw gezien, maar toch stel ik me achter de plan nen van B. en W. DE TOEGANGSWEGEN. Wat betreft de toegangswegen geloof ik niet dat de Nieuwendijk deze funktie zal behouden, daar bij de Provincie plannen bestaan om de Provinciale- weg te doen afbuigen door de Buthpolder. Zouden we niet beter de plannen kunnen afwachten van de Provincie en het geld besteden aan de Oudeweg en vooral „de zieke plek" de Oudewijk. Kan deze kweekplaats van ongedierte niet zo snel mogelijk tegen de grond Ik pleit hier tevens voor een be tere toegangsweg tot de Oosterstraat. Tussen Kerk dreef en Julianastraat bevindt zich een groot stuk grond. Is hiervan een parkeerplaats te maken BURGERLIJK ARMBESTUUR. Zou de naam „Burgerlijk Armbestuur" binnen afzienbare tijd gewijzigd kunnen worden Ik breng het col'ege dank voor de lantaarns, die op Spui zullen worden geplaatst. „Spui is hier meer gebaat met één vogel in de hand dan tien in de lucht" (Als U voelt wat ik bedoel). Wat betreft het aantrekken van schi'ders, geloof ik, dat hierdoor veel narigheid kan worden onder vangen. Ik zou tevens graag zien dat met de sport- nota haast werd gemaakt, want de behoefte aan sportieve ontspanningsmogelijkheden groeit van dag tot dag. Kan in het komende jaar ook het gymnastiek lokaal bij de Openbare School worden gereali seerd HET KULTUURFONDS. Ik ben een voorstander van de instelling van een kuituurfonds. Er wordt wel eens gezegd, wan neer van Bendegem dit moet besteden, komt het ten goede aan een kermis, maar dit is helemaal onjuist. Het zou b.v. gebruikt kunnen worden voor verfraaiing van de gemeente, het stimuleren van het bibliotheekwezen, het mogelijk maken van eve nementen als b.v. opvoering van „De Messias" door „Asaf". Wat betreft de samenwerking in de Raad, daar aan heb ik weinig toe te voegen. Ik ben een te genstander van het bedrijven van kleinzielige po- iitiek. Wanneer we de heer Oggel hierover horen spre ken, gaat er iets in je om. Aristoteles zei eens „De mens is een gezellig wezen". Had hij toen de heer Oggel gekend Mijnheer Oggel stijgt vaak als een glazenwasser langs stei'e ladders naar duizelingwekkende hoogte, om dan te zoeken naar spatten op andermans rui ten. Ik ga niet met hem mee, want ik heb hoogte vrees. Hij kan zo gezellig overdrijven b.v. de tiranie verdrijven. Dat zijn wel wat grote woorden voor een boere-gemeenteraad, als die van Axel. Wat betreft de benoeming van ambtenaren, zal ik benoeming van R.K.-ambtenaren niet afvallen, maar ook niet he'pen. De burgemeester antwoordde alle sprekers zeer uitvoerig. Hij sprak onder meer Het college is gevoelig voor het feit, dat verre weg het grootste deel van de Raad kan instemmen met het voorgestelde. Behalve de fraktie van de C.H.U. Ik ga mij hier niet begeven in politieke bespiege ingen. Ik wil enkel ingaan op de zake lijke opmerkingen. DE ACHT WONINGEN. Het spijt me, dat ik het standpunt van de heer Oggel betreffende de acht woningwet-woningen niet kan delen. De heren Oggel en Hamelink heb ben hier nóch de Gemeente Axel, noch de buurt schap Spui, nóch het G.P.V. een dienst mee be wezen. Het gemeentebelang is het best gediend met de bouw van de woningen aan de Marijkestraat en met de onderhandse aanbesteding. Het ligt niet op mij weg G.S. in bescherming te nemen, maar wij hebben aan dat Col ege de extratoewijzing te dan ken. Wat betreft het inlossen van beloften, deel ik mede dat mogelijk uit het contingent 1962 een aan tal woningen op Spui zal worden gebouwd, indien blijkt dat daar vraag is. Maar bij de Gemeente zijn momenteel geen aanvragen van woningzokenden op Spui. DE SPORT. Ook met het in'ossen van de belofte betreffende het sportveld maakt het College ernst. LEVERANTIES. Wat betreft de leveranties van kantoorbehoeften, zullen zoveel mogelijk plaatse'ijke winkeliers wor den ingeschakeld maar dit is niet steeds moge lijk. DE TOEGANGSWEGEN. Wat betreft het onderwerp de toegangswegen, deel ik mede, dat Rijkswaterstaat volgend jaar be gint met de verbetering van de Buthdijk. Pas eind 1963 zal dit karwei klaar zijn, daar in de weg een kunstwerk moet worden gebouwd. Ik ben er ten volle van overtuigd dat Axel goede toegangswegen moet hebben. MUSEUM. Wat betreft de Museumruimte deel ik mede, dat de kelders van het stadhuis slechts provisorisch zijn. Betere huisvesting voor de Boerenkamer vormt een punt van overleg in het College. DE VERBETERING DER STRATEN. De verbetering van de straten heeft steeds onze vo le aandacht, maar ik kan niet garanderen, dat de toestand reeds volgend jaar ideaal zal zijn. Wat betreft de baatbelasting deel ik mede dat deze belasting ook bij het College niet sympathiek is, maar de motieven tot opheffing zijn momenteel nog niet aanwezig. In één der vo gende raadsvergaderingen zal Uw Raad een voorstel krijgen te behandelen betref fende een verordening op het Kuituurfonds. HET WOON- EN LEEFKLIMAAT. De verbetering van het woon- en leefklimaat mag niet ten koste van alles gaan. Wanneer de heer van Luijk liever ziet dat we de vinger op de pols houden betreffende de woningbouw, dan hou den we de vinger op, inp'aats van aan, de pols. Het spijt me dat ook bij de vrije- en de premie- bouw een sterke afremming bestaat. Ik keur het tweeslachtige beleid ten sterkste af van het huidige kabinet. (Vervolg op pagina 4).

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 3