Spit, Spierpijn Verwaarloos ze niet die Rheumatische Pijnen Anders kunt U straks niet meer op of neer... \j— BM MB Dit kwam dan tot uitdrukking door de aange wezen plaats waar deze woningen zouden gebouwd worden. Na de wel zeer duidelijke uiteenzetting van U, mijnheer de Voorzitter, waarom de Marijkestraat als aangewezen plaats de voorrang had, n.l. ver dubbeling van het aantal toe te wijzen woningen zag ik juist als algemeen belang, omdat aan 4 ge zinnen meer huisvesting kan worden verleend. De heer Oggel erkent zelf dat, als het motief „be bouwing Marijkestraat" niet in het geding was ge weest de Gemeente Axel slechts 4 woningen waren toegewezen. Had de Raad nu tot dit laatste besloten, dan zou dit juist tegen het algemeen belang der gemeente zijn geweest, althans zo meen ik in mijn eenvoudig heid. Meent nu de heer Oggel werkelijk dat, als de Raad besloten had deze 4 woningen te Zoute Spui te bouwen voor de bepaalde curveprijs deze dan daar inderdaad zouden verrezen zijn Hierop zeg ik kort en bondig mijnheer de Voor zitter „Nooit of te nimmer". AUTONOMIE. De vermeende aantasting der gemeentelijke auto nomie acht ik dwaasheid te zijn. Ten tweede argumenteert de heer Oggel als in strijd te zijn met het algemeen belang het geheel uitschakelen van de concurrentie-faktor. Dat dit niet met opzet gebeurd is, weten de heren Oggel en Hamelink zeer goed. De tijdsbepaling waarop de definitieve beslissing moest vallen was te kort om op geregelde wijze nog een zij het dan onderhandse aanbesteding te houden. In de persmededeling voe ren de heren Oggel en Hamelink aan, dat de mo gelijkheid bestaat dat de Axelse aannemers deze woningbouw goedkoper kunnen doen, dan de hui dige aannemer. Welnu, tenzij deze mogelijkheid inderdaad aan getoond wordt, liefst met cijfermateriaal, ben ik geneigd aan te nemen dit tweede argument nog grotere dwaasheid te zijn, dan het eerste. Dan wordt nog tussen neus en lippen in de Pers mede deling gedaan, dat te Zoute Spui veel woningen zijn afgebroken. Gaarne vernam ik hedenavond nog hoe groot dit grote aantal wel is. In gemoede mijn heer de Voorzitter. Had de Heer Oggel in de vo rige vergadering geen liefdelijker akkoorden op zijn politieke harp kunnen aanslaan. Ik achtte het een scherpe dissonant te wezen in het samenspel van voor Axel zo'n algemeen belang. Is alles hier nu pure werkelijkheid. Men zou soms kunnen denken op de achtergrond van dit alles te horen het stoere stage luiden van de stormklok voor een nabije verkiezing. Is deze gedachte te kwaadaardig, beschouw haar dan, Mijnheer de Voorzitter, als nooit te zijn ge vormd. BOUWVOLUME 1962. Een ander punt Mijnheer de Voorzitter belangen de de woningbouw is de toekomstverwachting voor het ons toe te wijzen aandeel bij de verdeling van het bouwvolume voor 1962. Naar het oordeel van B. en W. is het absoluut noodzakelijk dat er voor onze gemeente meer bouwvolume ter beschikking komt. Om hiertoe te komen zal men toch m.i. een orakel moeten raadplegen om de juiste weg daar voor te vinden. Men schijnt op het Ministerie voor Volkshuis vesting en Bouwnijverheid bij de verdeling van de ruim 90.000 voor 1962 geplande woningen zich plotseling herinnerd te hebben, dat in het uiterste Zuidwesten van de randstreek Nederland ook nog een provincie lag. Gelukkig lagen er nog wat krui meltjes op de verdeeltafel en deze bij elkaar ge veegd vormden nog een fraktie meer dan een Yz procentje van het grote totaal die voor dit schijnbaar vergeten hoekje wel voldoende zouden zijn. Hoe de voor Zeeland aangewezen 500 woningen door G.S. over de drieërlei sektoren van het wo- ningbeleid moeten worden verdeeld brengt mijn nieuwsgierigheid onder grote spanning. Het is zeer duidelijk dat wij ter zake niets te eisen hebben. We behoeven ook niet met een smeekbede op de knieën te vallen. G.S. geve ons het ons toekomende rechtvaardig aandeel. Ook voor haar zijn de zorgen ten deze groot. Nog een enkele opmerking moet mij van het hart. Het komt een enkele maal voor dat iemand die een woning wil bouwen en daartoe bestek en tekening aan B. en W. voorlegt ter goedkeuring, geruime tijd later de mededeling verkrijgt, dat tot afkeuring der tekening moest geoordeeld worden. En dit oordeel berust dan wel eens op een futiliteit die vast zit op een detail, hetzij van een niet goed geplaatst deurkozijn, hetzij van een groot-detail of iets dergelijks. En dat dergelijk iets stagneert het bouwen en brengt soms enorme kosten mee in ver band met het maken van een nieuwe tekening en bestekwijziging en dit vindt de eventuele besteder ook niet leuk. Men geve ten deze meer soulaas. Wat nu deze begroting betreft waarvan de vast stelling straks door ons verlangd wordt, kan op gemerkt worden dat hierover nog veel, zeer veel zelfs, gezegd zou kunnen worden. Dit komt echter straks nog wel als in de loop van het volgende jaar de uitvoering van deze begroting ter behandeling in de gemeenteraadsvergaderingen komt en men een meer gedetailleerd inzicht krijgt van de onderschei dene posten die hierin geraamd zijn. BEZWAAR. Tegen één geraamde post moet ik jammer ge noeg bezwaar maken n.l. tegen de subsidie-post toegekend aan de Axelse Bad- en Zweminrichting. Doordat zij haar poorten ook op zondag openstelt blijft voor ons het hieraan toekennen van subsidie een principieël bezwaar. Ik wil nu eindigen na vooraf gezegd te hebben, dat ik van harte mijn wens met die van B. en W. samen wil voegen, zoals die tot uitdrukking kwam in haar geleide brief bij deze begroting, dat het onder Gods zegen ons als Raad in eendrachtige samenwerking met Uw College gelukken mag de gemeente Axel te besturen, dat het voor een ieder aantrekkelijk mag wezen hier te wonen en te wer ken. De heer E. A. Maassprekende namens de K.V.P.-fraktie, zei Mijnheer de Voorzitter, Gaarne willen wij mee doen aan de Algemene Beschouwingen. Vooral nu de begroting sinds jaren sluitend is gemaakt. Als wij nog eens een terugblik mogen werpen, en we zien dan het tekort van 16.3000,en wij mogen beginnen met een schone lei, met nog een klein bedragje als reserve; dan mag U wel aannemen dat de K.V.P. verheugd is. Wij willen U feliciteren mijnheer de Voorzitter, dat de eerste begroting opgesteld onder Uw leiding sluitend uit de bus rolt. Wat het verlanglijstje betreft, wij zouden niets liever zien dat alles wat hier vanavond al naar voren is gebracht gerealiseerd kon worden, een nieuwe Oudeweg, een verbetering Nieuwendijk, alle straten en pleinen opgeknapt, voldoende sport velden, behoorlijke speeltuinen zod?t de kinderen zich daar kunnen uitleven. Mogelijk zullen dan de plantsoenen die de Gemeente hopen geld kost ont zien worden. Wij voelen echter wel dat dit ieder jaar een slag in de lucht is geweest. Wij hopen Mijnheer de Voorzitter dat onder Uw leiding hetgeen gereali seerd kan worden, ook ten uitvoering zal worden gebracht. BELASTINGEN. Mijnheer de Voorzitter, de K.V.P. heeft met leedwezen vernomen dat de belastingen moeten worden verhoogd. De K.V.P. is tegen belasting verhoging. Wij kunnen hier best een politiek spel spelen, met tegen te stemmen, en tegelijk denken, druk het er maar door, dan wassen wij onze han den in onschuld. Wij moeten toch kunnen finan- ciëren. Ik wil nog verwijzen naar een naburige ge meente. Daar wordt gezegd, „wij komen nog rond tot 1967", zij hebben een batig saldo van 67.000,met nog 'n onvoorzien van 16.000,— en toch zullen er eerstdaags nieuwe gemeente belastingen worden voorgesteld. DE WONINGBOUW. Wat de woningbouw betreft Mijnheer de Voor zitter, wij hopen dat Axel een flinke toewijzing zal krijgen, zodat er vele woningen zullen verrijzen, zowel partikulier als Gemeentewoningen. Wat ons echter met zorg omringd zijn de bestaande woning wet-woningen. Deze worden beslist onvoldoende verzorgd, om niet te spreken van verwaarlozing. Verschillende blokken zijn slecht en onvolledig af gewerkt. Woningen reeds 14 jaar oud staan van binnen nog in de grondverf. Wij kunnen zo door gaan, feiten zijn er genoeg. Hoe komt het dat in deze woningen geen deuren zijn aangebracht aan de kleerkasten, terwijl men nu huizen bouwt van onder tot boven in de lakverf, vaste wastafels plus de aanleg voor een douche. Er zijn mij gevallen bekend van huurders die 200,onkosten moes ten betalen eer zij behoorlijk de woning konden betrekken, zei dit met pijn. Zij waren verplicht om deze woning te accepteren, daar zjj reeds vele jaren op de wachtlijst stonden ingeschreven, zij hebben geen cent vergoeding ontvangen, dit is te wijten aan onvoldoende of in het geheel geen kon- trole. Dit speelt niet van het afgelopen jaar Mijn heer de Voorzitter, maar is een erfdeel hetwelk U netjes in de schoot is geworpen. Wij zouden over dit probleem, want dat is het, een volle avond kunnen spreken. Wij zullen echter ter zijner tijd komen met een voorstel om te voorkomen dat bin nen afzienbare tijd deze woningen tot krotwoningen zijn herschapen. Begin morgen die bloedzuiverende Kruschen-kuur, om zelf te ondervinden en al spoedig:! hoe veel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van Rheumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen Uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kru- schen. De kleine dagelijkse dosis doet wonderen. Op Uw hele gestel. Ing. Med. BENOEMINGEN. Mijnheer de Voorzitter, gaarne willen wij de aandacht vestigen op de benoemingen wat betreft de ambtenaren en vaklieden in onze Gemeente. Wij wensen Mijnheer de Voorzitter dat de oproepen voor sollicitanten wordt geplaatst in Katholieke vakbladen. Het gezegde van de katholieke amb tenaren so'liciteren toch niet in Axel, geeft wel zijn oorzaak. Men hoeft niet ver te zoeken waar deze ligt, als men eens nagaat en zich afvraagt welke ambtenaren R.K. zijn in de loop der jaren benoemt in Axel, dan komt men tot de konklusie geen enkele. De thans werkende ambtenaren zijn als loop jongen in dienst gekomen en hebben zich door hard werken automatisch opgewerkt. Wij spreken de hoop uit Mijnheer de Voorzitter, dat onder Uw leiding indien mogelijk hierin verandering wordt gebracht. DE POLITIEK. Mijnheer de Voorzitter, nu wij staan aan het eind van een zittingsperiode hebben wij er een be hoefte aan om een verklaring af te leggen, wat betreft de politiek. Ik kan U mededelen dat de samenwerking tussen ons en alle partijen goed is geweest. Wij zijn dankbaar dat wij in de afgelopen periode volledig hebben kunnen meespelen. Het was de eerste keer dat de K.V.P. dit kon doen, zij het met 3 zetels, dank zei de coalitie die is ge vormd. Dat dit nu de Christelijke partijen zijn ge weest ligt niet alleen aan de K.V.P.. Wel vinden wij het jammer dat enkele fraktie-genoten zich niet hebben ontzien, om de Gemeente Axel in op spraak te brengen, door een request te zenden aan de Minister aangaande een voorstel gedaan door B. en W„ en goedgekeurd door de raad, betref fende het beleid Woningbouw. Dit betreuren wij ten zeerste. Overigens mijnheer de Voorzitter deel ik U mede dat ik persoonlijk lid ben van de K.V.P., en dit wens te blijven. Dit wordt wel eens in twijfel getrokken, gezien de dienst die men probeert uit te maken, per gestencild geschrift, en de propa ganda die wordt gevoerd. Men ontziet zich niet om mij persoonlijk uit te nodigen als lid voor het be zoeken van hun werkvergaderingen. Ik kan U mededelen dat dit niet berust op een misverstand, maar dat dit meer bedoeld is als spot. Hetgeen door mij niet op prijs wordt gesteld. Mijnheer de Voorzitter, wij willen deze beschou wing besluiten, met de wens dat God U de kracht moge geven om Axel te besturen tot Groei en Bloei van onze Gemeente. Dank U wel. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Minder tevreden dan de vorige sprekers was de fraktie-leider van de Christelijk Historische groe pering, de heer P. J. van Bendegem. Deze had nog al kritiek op het beleid van het college van burge meester en wethouders. Hij zei onder meer Mijnheer de Voorzitter, Als C.H.-fraktie zullen wij dit jaar wel meedoen aan de algemene beschouwingen, omdat wij ons niet geheel -akkoord kunnen verklaren met het be leid van het college van B. en W. KRITIEK. Allereerst begint het college al in haar voor woord met- voor zichzelf de hoed af te nemen. Want het deelt ons daarin mede, verheugd te zijn voor de sluitende begroting, terwijl er en tegelijk door haar diverse belastingverhogingen worden voorgesteld; probeert ze 5850,— in te pikken van het gasbedrijf om de gewone dienst sluitend te maken. Eveneens wordt 47400,— als ontvangst van het rijk geraamd, terwijl nog niet eens zeker is of wij als gemeente het wel in handen zullen krij gen. Denk b.v. aan de destijds door het rijk toege zegde garantiebedragen voor het ziekenhuis te Ter- neuzen, waaraan het rijk later haar woord niet heeft gehouden. Daarom id het zeer gevaarlijk om te doen zoals B. en W. van Axel thans doen. Wij vinden dat B. en W. zich helemaal niet behoeven te verheugen over het thans gevoerde beleid. Ze mogen dan nog zo veel met modewoorden als verzorgingspeil, woon- of leefklimaat schermen, maar uiteindelijk is er in Axel veel te weinig ge-, realiseerd naargelang er op stapel stond enige jaren geleden. TE VEEL SHOW. Volgens onze mening wordt er tegenwoordig door het college te veel gedaan aan show en ook aan geschrijf in de courant zoals over drie insteek- havens op de Sassing, terwijl het college hierdoor blijk geeft dat ze de draagwijdte van dit alles niet begrijpt. Jammer genoeg dat wij dit hier zo moe ten zeggen, maar wij bedoelen dit niet in de eerste plaats kritisch, doch wel om er tegen te waar schuwen, dat het college zich niet belachelijk moet maken bij degenen, die van deze dingen veel meer verstand van zaken hebben en het zullen gaan be titelen met teveel fantasie. Het zou weieens goed zijn. dat het college eens een wijze les trok uit het beleid van een naburige gemeente, die tevoren haar kruit niet verschiet en ook niet opschept in de courant, maar pas naar voren komt als haar plan nen werkelijkheid worden of gerealiseerd zijn. Dus niet te veel show, maar realisatie. Want anders blijft het iemand blij maken met een dode mus. DE SPORT. Omdat er in Axel veel behoefte is aan een gym nastiek- of sportlokaliteit en ook aan een ingrijpen de verbetering van het zwembad in verband met de volksgezondheid willen wij opmerken onder zoek eens zeer goed of dit wellicht een grond is om verfijningen uit het gemeentefonds te krijgen. HET STADHUIS. Wij vinden op de uitgaven-zijde van de eerste wijziging onder volgnummer 640 een post van 37075,- voor het inrichten en aankleden van het gemeentehuis. Dan wordt daar nog terloops bijgevoegdinklusief kantoormachine. Maar wij vragen ons af waarom is deze uitgaaf nodig. Voor het gemeentehuis is de laatste twee jaren al veel voor dergelijke dingen uitgegeven. Het moet eens beseft worden, dat Axelse inwoners daar geen cent beter van worden. Deze post is naar onze me ning helemaal overbodig en het gemeentebelang wordt er ook zeker niet mee gediend. HET AANTAL INWONERS. Voor wat het inwonertal betreft, stellen wij de vraag welk motief heeft het college er toe ge bracht om dat getal per 1 januari 1962 op 7900 zielen te schatten, terwijl het eind oktober 1961 7799 was. Dit is ook wederom zeer gevaarlijk, om dat er een grote kans bestaat, dat de schatting 100 inwoners te hoog kan blijken te zijn. Zodoende lopen wij 100 x 51,mis. De raming in ontvang is uit dien hoofde dan 5100,te hoog. Wij kun nen dit als C.H.-raadsfraktie wel begrijpen omdat hier bij het college wel eens het willen en de wens de vader der gedachten zijn. Maar wanneer eind oktober 1961 het inwonertal maar 7799 is, horen wij gaarne het motief, dat uw college er toe bracht uit te gaan van 7900 zielen. DE TRAVERSE. In de eerste wijziging op post no. 674 treffen wij een bedrag aan van 260.000,—. Onze vraag is waarom wordt aan deze traverse alle aandacht be steed, terwijl dit nog gerust eens kan wachten. En willen wij bij het college er op aandringen, dat de sanering Oudewijk nu eens goed wordt aangepakt. Wij vinden nergens een cent voor deze sanering. Wij stellen het college voor wacht met die tra verse (Stationsstraat-kruising Zeestraat-Kinder dijk) en zorgt er als college voor, dat de sanering Oudewijk dit jaar wordt opgelost. DE SANERING. Als wij het goed voor hebben is meer dan de helft van de oude panden reeds in het bezit van de gemeente. Omdat deze zaak nu al zo heel lang loopt, is een definitieve oplossing op korte termijn wij denken aan 1962, noodzakelijk. DE CENTRALE DIENST. Met zeer veel klem willen wij als C.H.-raads fraktie er bij het college op aandringen, dat wan neer blijkt dat Terneuzen zich terugtrekt uit het Centraal Bouw- en Woningtoezicht U direkt met een voorstel bij de raad komt om als gemeente Axel er ook uit te gaan. Want dit kost ons elk jaar ca. 30000,en wij krijgen daarvoor haast niets en wij zullen dan als gemeente Axel op dat terrein ons eigen erwtjes wel doppen en zeker veel goed koper. IN DE MODDER. Ook heeft het ons als C.H.-fraktie steeds ge griefd, dat wij als gemeente Axel straks al de modder uit het kanaal GentTerneuzen moeten slikken, naar ons bekend is tot een hoogte van 4 tot 8 meter, en dat wij als gemeente daarover niets te vertellen hebben. Wij willen het college vragen hoe komt dat nu toch eigenlijk Is dit nog iets als nalatenschap van de heer Kesbeke met zijn medewerkers of is dit iets van het thans zitten de college Het is toch wel diep treurig, dat een groot gedeelte van Axels grondgebied onder de modder wordt gespoten, en dat wij ook tegenover de pachters, huurders en aanpalende eigenaren enz. niet eens onze medewerking kunnen verlenen als het gaat om onteigening, schadevergoeding enz. Het is voor ons onbegrijpelijk, dat er een col lege gevonden wordt, dat zo haar rechten in deze heeft prijs gegeven. En tenslotte zijn wij een zeer groot stuk grond kwijt, waarop in geen jaren kan worden gebouwd of waarmede in geen jaren iets kan worden gedaan. En als van zijn leven iemand er op zou willen bouwen, dan moeten er eerst ka pitalen uitgegeven worden aan heiwerk enz. voor aleer hij met bouwen kan beginnen. Waarom vra gen wij ons af zijn ze met hun modder niet geble ven dicht bij het kanaal, b.v. op Westdorps grond gebied of Sas van Gents grondgebied. Daar liggen de polders veel lager en ze hadden hun modder veel dichter bij het kanaal kunnen houden. Wij vragen ons af, is het soms omdat er dan de eerste jaren daar nergens kan worden gebouwd. Vervolgens uitte hij nogmaals kritiek op de re organisatie, waarna hij zijn rede als volgt beëin digde TEGEN BELASTINGVERHOGING. Zodoende zal het college wel begrepen hebben, dat wij als C.H.-fraktie tegen de belastingverho gingen zijn. Als dekking willen wij daarom aan wijzen het bedrag dat thans voor de aankleding enz. van het gemeentehuis geraamd is n.l. die 37075,Wij willen ook niet die 5850,van de gasreserve opnemen als dekkingsmiddel. Tevens dringen wij er bij het college op aan, de Oudeweg en vele andere straten eens grondig te verbeteren, omdat dit allemaal bij het onderhoud behoort. In het vervolg mag niet meer aan het onderhoud worden getornd. Met het onderhoud mag ook niet te lang worden gewacht. De woordvoerder van de groep GEMEENTE BELANGEN, de heer A. H. van der Lee, bracht het volgende naar voren Mijnheer de Voorzitter, OUDEJAARSA VOND. Dit moment in het leven van de gemeenteraad nl. de vaststelling van de begroting voor het ko mende jaar, kunnen wij het beste vergelijken met een oudejaarsavond. We blikken terug naar de tijd, die achter ons ligt, staan even stil bij de hui dige situatie en kijken dan alweer vooruit naar de toekomst aan de hand van de voor ons liggende begroting. Het is thans wel een bijzonder moment. Drie kwart van de zittingstijd van deze raad ligt achter ons en ik kan wel zeggen drie jaren, die zeer zwaar bewolkt waren. Een zeer moeilijke financiële situ atie maakte het besturen tot een zware taak en heeft remmend gewerkt op de ontwikkeling van deze gemeente. Besturen met elkaar. Toch was er meneer de Voorzitter in dit tijds bestek ook een periode, die naar onze inzichten als wat zonniger betiteld mag worden, n.l. de z.g. interim periode. Ik heb het nu niet over de resul taten uit die tijd, goed, minder goed of slecht, maar over de geest, de toen in deze raad heerste. Wij hebben kunnen konstateren, dat in deze tijd vrijwel zonder uitzondering a'le raadsleden zich één voel den in de gedachte Wij besturen met elkaar deze gemeente. Natuurlijk was er wel eens verschil van mening maar de grondgedachte was goed. Na deze interimperiode kwamen er diverse veranderingen. U werd hier benoemd tot burgemeester en zeer kort daarna verliet Wethouder Kesbeke de raad en werd de heer IJsebaert wethouder. LANGE IN WERKPERIODE. Logisch, dat na deze wijzigingen een inwerk- periode moest volgen. Immers men moest het ter rein verkennen en omdat er ook andere inzichten waren, werden diverse plannen gewijzigd. Eerlijk heid gebied te zeggen, dat deze inwerkperiode ons wel eens wat lang is gevallen. De verzuchting van één der andere raadsleden, „Er komt niets uit" is ook bij ons wel eens opgekomen. Met name wil ik hier wel noemen de plannen voor de aula bij de algemene begraafplaats en de bouw van de centra'e noodslachtplaats. Hopelijk zien wij thans zeer spoe dig hier resultaten. SCHEURTJES IN DE SAMENWERKING. Tot mijn leedwezen moeten we konstateren, dat er thans in de geest van eendrachtige samenwerking zo hier en daar een scheurtje begint te komen en men inplaats van naast elkaar af en toe tegenover e'kaar komt te staan. Dit zou niet zo erg zijn, wan neer we geen dwaze situaties gaan krijgen, zoals nu twee keer in korte tijd is gebeurd, dat wethou ders tegen hun eigen voorstellen gaan stemmen. Ik denk aan het voorstel inzake de aankoop van een houtzagerij en de stemming voor leden van de kom missie tot wering van schoolverzuim, waar het openbare onderwijs even in de hoek werd gezet. Heel zwaar ligt nog naar zijn smaak de politieke manoeuvre van het G.P.V., uitgevoerd naar aan leiding van het raadsbesluit inzake de acht woning wet-woningen, die onze gemeente als extra'tje kreeg toegewezen. Met alle waardering voor de gemeenschap Spui kunnen we toch wel zeggen, dat de behoefte aan woningen hier in de kom veel groter is. De lijst van aanvragen bij de woonruimtecommissie zal hierover wel geen twijfel overlaten. De tendens dat jongeren uit het Spui wegtrek ken naar een grotere woongemeenschap zal m.i. niet te stuiten zijn. De heren van het G.P.V. hebben het algemeen belang van de gehele gemeente achtergesteld bij de wens van een zeer kleine groep van de bevol king en hebben met hun manoeuvre om aan de kroon vernietiging van het raadsbesluit te vragen zich zeer slechte verliezers getoond. Als wordt thans de gemeentelijke autonomie als reden aange voerd. Wat hun bezwaren betreft tegen de onder handse aanbesteding moet hun geheugen nog even opgefrist worden. Er werd in 1960 een werkplaats voor het gasbedrijf in Terneuzen aanbesteed. De begroting was 22.000,— 17 aannemers zagen kans om met de laagste inschrijving nog 5.000,— boven de begroting te blijven. m Toen gemeentebelangen in 1958 de verkiezingen ingingen hebben wij gesteld, dat het bestuur van deze gemeente in hoofdzaak een zakelijke aange legenheid is. Wanneer we de achter ons liggende periode zien, meen ik, dat wij gelijk hbben gehad. Wat hier door het G.P.V. is gedaan heeft niets te maken met een goed bestuur maar is niets anders als een politiek spelletje, gespeeld met het oog op de a.s. verkiezingen. Het is te hopen dat het feit, dat de heren tegen de bouw van de acht woningen in Axel hebben gestemd bij de verkiezingen niet vergeten zal zijn. (Vervolg op pagina 3 3e kolom).

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 2