ax BIJZONDERE KLASSE VOOR EEN BIJZONDERE PRIJS Sportnieuws uit onze gewesten Handje verkouden? Langs de Scheldestromen Gezagscrisis in Goes bestaat niet meer. Aan uitvoerige artikelen in de Provin ciale Zeeuwse Courant en andere Zeeuwse bladen ontlenen wij, dat het college van burgemeester en wethouders van Goes een persconferentie heeft belegd, waarin van de zijde van dit college duidelijk werd ge steld, dat er geen gezagscrisis in Goes meer bestond. De interne verhoudingen tussen de leden van het college onderling werden goed genoemd, evenals de verhou ding b. en w. gemeenteraad. De in dustrievestiging in Goes, die schijnbaar van de gezagscrisis ernstig te lijden heeft gehad, is thans zeer bevredigend. Er zijn thans verschillende gegadigden, die zich in Goes willen vestigen. Verkeersverbeteringen bij Zierikzee. Rijkswaterstaat is volop bezig met de verbetering van de verkeersweg, die aan sluiting naar de stad Zierikzee geeft vanaf de betonweg Zijpe De Val. Deze weg zal over enkele maanden gereed kunnen zijn. Daarnaast wordt gewerkt aan een rondweg om Zierikzee. Het zal nog wel wat langer duren voor deze laatste weg voor het verkeer gereed zal zijn. Opening Landbouwcentrum Zeeland te Goes. Op 5 oktober a.s. zal het Landbouw centrum Zeeland aan de Westsingel te Goes door de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, officiéél worden geopend. Dit centrum, een gebouw van vijf verdiepingen, 45 meter lang en 28 meter breed, telt zeventig ka mers en zal huisvesting bieden aan veer tien verschillende diensten, uitgaande van het ministerie van landbouw, waarbij rond 130 personen werkzaam zijn. Belastingverhogingen. De gemeente Goes zal met ingang van het jaar 1962 de straat- en rioolrechten drastisch verhogen. De straatbelasting wordt van 6 en 3% voor gebouwde en on gebouwde eigendommen gebracht op 10 en 5%, terwijl de rioolbelasting van gemid deld 13,25 op gemiddeld 25,— per perceel wordt gebracht. Ook de gemeente Vlissingen heeft moe ten besluiten de straatbelasting te verho gen, doch reeds met ingang van het jaar 1961. Een en ander vloeit voort uit een voorschrift van de minister van binnen- landsezaken, dat de tarieven in de genoem de zin moeten worden herzien om in aan merking te kunnen komen voor extra rijks uitkeringen. Vlissingen krijgt een marinekazerne. Het volgend jaar zal te Vlissingen wor den begonnen met de bouw van een ma rinekazerne voor 400 man. Vlissingen krijgt ook een nieuw stadhuis. De burgemeester van Vlissingen heeft dezer dagen de eerste paal geslagen voor het nieuw te bouwen stadhuis. In totaal moeten 284 palen worden geheid. Het nieuwe gemeentehuis zal na ongeveer twee en een half jaar gereed zijn. De kosten zullen zo ongeveer 5 miljoen belopen. De gemeenteraad heeft inmiddels besloten, een oude traditie in ere te herstellen en enkele kamers van het nieuwe stadhuis ter beschikking te stellen van H.M. de Ko ningin en haar gevolg. De koningin heeft reeds bericht, dat zij het aanbod met veel genoegen heeft aanvaard. Gereformeerde stichting voor maatschappelijk werk in Zeeland. Tijdens een bijeenkomst is de directeur van de Gereformeerde Stichting voor Maatschappelijk werk in de provincie Zee land, de heer L. A. Hartman, geïnstalleerd. Tijdens deze installatie voerden vele spre kers, waaronder het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout, ds. H. M. Stra- ting namens de provinciale diaconale com missie van de Nederlands Hervormde Kerk, het woord. „Maatschappij-Belangen" besteedt aandacht aan Zeeland. In het septembernummer van het maand blad Maatschappij-Belangen", het orgaan van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, is een artikel opge- nofnen over de economische en industriële ontwikkeling van onze provincie. De ge volgen van de Delta-werken worden be sproken, het Sloe-havenproject, de aan vullende infrastructuur de brug over de Oosterschelde, de groeiende betekenis van het toerisme en de arbeidsmarkt. Bekendmaking Een altijd moderne, altijd cor recte herenschoen. Met speciale zorg ontworpen om „voetver moeidheid" te voorkomen. Stevig, soepel leer en bijna niet te ver slijten, aangevulkaniseerde rubber zool. In zwart en bruin. Maten 39 - 46. De kwaliteit die u wenst de prijs die u past! KENT schoolschoenen o.a. vertrijgbaar bij Fa. J. VASSEUR, Stationsstrat 24, Axel. Fa. WIELAND'S Schoenen en Luxe Lederwaren, Noordstraat 50, Terneuzen. VOETBAL SCHAKEN - DUIVENSPORT Voetbal ZEELANDIA—AXEL 1-1 Axel heeft in deze ontmoeting slechts één puntje mee naar huis kunnen nemen en het heeft dit in hoofdzaak te danken aan de achterhoede die met een uitstekend spelende jeugdige doelverdediger aan het hoofd een prima partijtje voetbal vertolkte. De gehele wedstrijd was overigens zonder specta culaire hoogtepunten. Ook na de hervatting bleek de homogeniteit van Zeelandia op te wegen tegen het enigszins hervonden enthousiasme van Axel. Jammer dat aan Axels zijde de fout werd ge maakt de bal veel te hoog te spelen, waarmede de lange Zeelandia achterspelers geen enkele moeite hadden. Met Axel in de aanval, maar zonder doelpunten kwam dan ook het einde van een wedstrijd waarin Axel de minst slechte was. Axel II speelde in Vlissingen en verloor met 1-2 na eerst de leiding te hebben genomen. Ook hier verdient de verdediging van Axel een pluim. Er werden bergen werk verzet, maar het mocht niet baten. De jeegd gaat verder met zijn overwinnings reeks. A I won van Corn Boys A I met 6—5. B III won van H.V.V. B IV met niet minder dan 60. Terwijl B I een speciale vermelding verdient voor de overwinning op het sterke H.V.V. B I. met 3—1. Bij de rust stond Axel achter met 01. Al deze jeugdwedstrijden werden thuis gespeeld, en het gebrek aan terreinen begint zich dan wel tc openbaren, zodat B II niet aan bod kwam voor hun wedstrijd tegen Terneuzen. Nu er reeds over de honderd jeugdleden zijn en er wekelijks nieuwe aanmeldingen binnenkomen, vormt dit voor de V.V. Axel wat de terreinen kwestie betrett een accuut probleem. WOLPHAARTSDIJK I leed tegen A.Z.V.V.1I een verdiende nederlaag. Zaterdag 23 september speelde A Z.V.V. II de derde wedstrijd in deze competitie en ontmoette aan de Buitenweg Wolphaartsdijk I. A.Z.V.V. II trad aan met enkele invallers, want twee spelers waren met het eerste elftal mee naar Dinteloord en twee anderen stonden op de zieken lijst. Het is een bijzonder harde wedstrijd geworden, die tegen het einde onprettig werd, toen enkele spelers van Wolphaartsdijk zich met de leiding gingen bemoeien. Het kwam zelfs zo ver dat aan voerder Driessen naar de kleedkamer werd ver wezen. Wolphaartsdijk startte met een fel offensief, waar de A.Z.V.V.-ers geen antwoord op wisten en er zaten onmiddellijk doelpunten in de lucht. Na 10 minuten spelen stond A. Verstelle onge dekt, passeerde nog een tegenstander en doelman v. d. Broecke moest de bal uit het net halen (0—1). A.Z.V.V. was aangeslagen en daarvan profiteerde Wolphaartsdijk. P. Ossewaarde kreeg de bal uit stekend toegespeeld van A. Verstelle en dat was 0-2. Het pleit voor het moreel van de Axelaars dat zij bleven voetballen. A. Verstelle werd nu beter bewaakt en de vaart was eruit bij Wolphaartsdijk. Geleidelijk kwam A.Z.V.V. II meer in de aanval en in de 30e minuut liepen zij iets van hun achter stand in. G. den Engelsman kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied te pakken en in de uiterste benedenhoek verdween de bal in het doel (12). Dit was tevens de ruststand. Na rust startte Wolphaartsdijk weer fel, maar nu had A.Z.V.V. het antwoord klaar en drukte zijn tegenstanders in de verdediging. In de 8e minuut na rust zagen we het fraaiste doelpunt van de wedstrijd. Het was weer G. den Engelsman die in het bezit van de bal kwam. Onverwachts loste hij een magnifiek af standschot en voor de doelman wist wat er ge beurde, lag de bal in het net (22). Dit was kennelijk teveel voor de spelers van Wolphaartsdijk en steeds meer gingen zij zich met de leiding bemoeien. Dit bereikte zijn hoogtepunt toen na 25 minuten spelen midvoor C. de Kraker alleen aan de haal ging, de doelman uit het doel lokte en vervolgens onhoudbaar scoorde (3—2). Alle spelers apelleerden voor buitenspel en gebruik ten minder prettige uitdrukkingen tegen de scheids rechter waarop aanvoerder Driessen naar de kleed kamer moest. A. Verstelle toond zich sportief en wist de ge moederen van zijn medespelers te kalmeren. 10 mi nuten voor tijd was Wolphaartsdijk definitief ge slagen toen midvoor de Kraker tegen de paal schoot en de terugspringende bal door J. den Hamer in het doel werd gewerkt (42). Wolphaartsdijk trok met alle man in de aanval, maar de A.Z.V.V.-verdediging met aan het hoofd stopper van Drongelen hield het hoofd koel. Vlak voor tijd werd doelman v. d. Broecke ge blesseerd, maar hij kon toch op halve kracht de wedstrijd uitspelen. A.Z.V.V. Ill KLOPTE HEINKENSZAND II A.Z.V.V.'s derde elftal speelde zaterdag 23 sep tember de vierde competitiewedstrijd tegen Hein- kenszands tweede elftal. Na vorige week op eigen veld verloren te hebben, wonnen zij thans deze uit wedstrijd met 4—2 ondanks het feit, dat enkele rserves het elftal completeerden. Na 4 wedstrijden hebben zij thans reeds zes punten verzameld. Hun doelcijfers tot nu toe zijn 20 vóór en 7 tegen. A.Z.V.V. I LEED TEGEN DINTELOORD I ENIGSZINS ONVERWACHTE NEDERLAAG Zaterdag 23 september ontmoette A.Z.V.V. I Dinteloord I in het bijzonder fraaie Dinteloordse sportpark. Het heeft A.Z.V.V. in deze wedstrijd bepaald niet mee gezeten, en de zo produktieve voorhoede van een week geleden wist nu slechts éénmaal het net te vinden. Vanaf de aftrap was A.Z.V.V. technisch de betere ploeg, maar Dinteloord stelde hier een fors, soms :elfs ruw spel tegenover. Aarvankelijk was A.Z.V.V. iets in de meerder heid, naar het was toch Dinteloord dat het eerst aan en doelpunt toe was. In ie 21e minuut speelde linksback L. Dieleman terugop doelman Gommers, maar deze kreeg de bal niet voldoende onder controle. De toegesnelde rechsbuiten Kersten kreeg de bal te pakken en be- zorgle Dinteloord de leiding (1—0). Oimiddellijk had A.Z.V.V. het antwoord klaar. Op links was het P. v. d. Hout die snel oprukte, van diens voet vertrok een voorzet die Borgt be- reike. In eerste instantie werd het schot door de doeman gestopt, maar de attente Borgt kreeg de bal opnieuw te pakken en via de paal verdween de )al in het doel (1 1 k de 25e minuut kwam Dinteloord fortuinlijk aan de leiding. Het was nu weer Kersten die doel- puitte, maar ons inziens in buitenspelpositie (21). De zeer zwak leidende scheidsrechter P. van Zun- det kende het doelpunt toe. Dit betekende tevens de ruststand. 4a rust zagen we weer een sterk aanvallend AZ.V.V. Dinteloord kwam pas goed weg toen na eei fraaie Haak-Borgt-combinatie laatsgenoemde kthard tegen de lat schoot. In de 26e minuut na rust had Dinteloord de winst o) zak. A.Z.V.V. stond ver opgedrongen, Dintel- cxrd ondernam een uitval over rechts de ver voor zin doel staande Gommers werd met een magni- fike boogbal kansloos gepasseerd. A.Z.V.V. trachtte nog een beter resultaat te be- riken, maar de schietgrage Borgt had geen geluk, tant zijn schoten gingen steeds net boven of naast. Hopenlijk zullen de A.Z.V.V.-voorwaartsen a.s. aterdag de weg naar het Chrislandia-doel beter kinnen vinden. WIE SCOORDEN TOT NU TOE DE DOELPUNTEN VOOR A.Z.V.V.? Haak 3, Ruijtenburg 3, Borgt 1, Mevo-speler in eigen doel) 1, totaal 8. PROGRAMMA VOOR HET WEEKEINDE De Axelse voetbalclubs spelen dit weekeinde de volgende wedstrijden A.Z.V.V. I Chrislandia I (Heiningen) Kapelle I - A.Z.V.V. II A.Z.V.V. III - Spui II Spui I Arnemuiden I Axel I - B.S.C. I Axel II Dosko II MEVO KLOPTE SPUI MET 2-1 Spui leed zaterdag tijdens de nieuwe competitie de tweede nederlaag in spksessie, maar de uitslag had evengoed juist andersom kunnen zijn, want de ploegen ontliepen elkaar niets. In de eerste helft nam Mevo door rechtsbuiten Lupgens de leiding, maar enkele minuten later was het middenvoor de Smet die een voorzet doel treffend afronde. Reeds zeven minuten na rust werd de eindstand bereikt. Het was weer de gevaarlijke Lupgens die, na drie tegenstanders gepasseerd te hebben, Spui een 21 achterstand bezorgde. Tien minuten voor tijd werd rechtsbuiten Lupgens het veld uitgestuurd, wegens natrappen. Dit was de tweede speler die Mevo verloor, want kort te voren moest Haverhoek geblesseerd het veld ver laten. Spui liet, totdat de Zierikzeese vervanger binnen de lijnen was, één van zijn spelers buiten het veld daarop wachten. Een bijzonder sportief gebaar van de jongens uit Spui Schakent JEUGDSCHAAKCLUB D.S.Z. Zaterdag 23 september werd de competitie van jeugdschaakclub voortgezet met de volgende wed strijden M. de Pooter P. de Regt 01 H. Wieles M. Rinn T. Boon H. de Ridder 01 Na deze wedstrijden waarbij H. Wieles tegen M. Rinn tot een goed resultaat kwam is de stand als volgt 1. H. de Ridder 16 16 0 0 16 2. M. Rinn 15 12 1 2 12^ 3. C. Goossen 15 12 0 3 12 4. P. de Regt 15 11 0 4 11 5. R. Scheele 16 10 0 6 10 6. T. Boon 16 8 0 8 8 7. L. de Regt 14 7 0 7 7 8. J. Nijssen 7 6 0 1 6 9. M. de Pooter 13 5 1 7 5J4 10. B. van Tatenhove 9 5 0, 4 5 11. H. Wieles 11 4 1 6 4J^ 12. C. Provoost 6 4 0 2 4 13. T. van Wijck 9 4 0 5 4 14. B. Verduin 11 4 0 7 4 15. K. de Regt 14 4 0 10 4 16. W. Buyze 15 4 0 11 4 17. H. Oggel 12 3 0 9 3 18. P. van Langevelde 13 3 0 10 3 19. D. Overdulve 14 2 0 12 2 20. H. van Luyck 6 11 4 1 Yl 21. P. Oppeneer 8 10 7 1 WEGENVERKEERS VERORDENING Burgemeester en Wethouders van Axel brengen ter openbare kennis dat ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden op de sekretarie der ge meente is nedegelegd de door hun college dd. 19 september 1961 vastgestelde 9e wijziging van de W egenverkeersverordening Axel, 30 september 1961. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Sekretaris, De Burgemeester, P. G. van den Bosse. M. K. van Dijke. ^Dan rug, keel en borstje i n w r ij v e n met Mod. 27

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 3