Sportnieuws uit onze gewesten Pracht handen Tube9Sct Hamea-Gelei Uit onze omgeving Axel C. HAMELINK f Predikbeurten Drijf de onzuiverheden uit üw bloed. Daarmee verlost ge Dseli van Rheumatische Pijn. Zuiddorpe GEMEENTERAADSVERGADERING 8 AUGUSTUS 1961 MUTATIES BEVOLKING AXEL t.m. 31 JULI 1961. VOETBAL - SCHAKEN - DUIVENSPORT Het is de Hamamelis die 't 'm doet Ingezonden Stukken AXELSE DOKTER OP HENRI DUNANT Dr. K. Boor zal als arts een reis meemaken met het hospitaalschip Henri Dunant dat in september een reis maakt door Nederland met patiënten uit Zeeland en Rotterdam. TWEE AXELSE KINDEREN NAAR B.I.O.- VAKANTIEOORD Een dezer dagen vertrokken twee Axelse kin deren naar het B.I.O.-vakantieoord „Russenduin" in Bergen aan Zee. Deze uitzending is voor kinderen van 612 jaar, wier ouders dit zelf niet kunnen bekostigen. De kosten van een dergelijke uitzending worden be streden uit een kollekte welke 2 x per jaar in de Nederlandse bioscopen wordt gehouden. CONCERT OP DE VERJAARDAG VAN PRINSES WILHELMINA A.s. donderdag 31 augustus, voor vele ouderen nog steeds min of meer „Koninginnedag" zal de Chr. fanfare Hosanna ter gelegenheid va de ver jaardag van Prinses Wilhelmina een muzikale rond gang maken vanaf haar repetitielokaal (vertrek half acht) naar de Markt, waarna vervolgens op de markt een koncert zal worden gegeven. Juist voor het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het droevige bericht dat in Ontario (Canada) is overleden de heer Comelis Hamelink, geboren te Axel op 6 januari 1897. Vele Axelaars zullen zich zeker de heer Hame link nog goed herinneren. Vel jaren (van 1931 1940) was hij in de Axelse raad fraktieleider van de S.D.A.P. later van de Partij van de Arbeid. In 1931 werd de heer Hamelink ook lid van Pro vinciale Staten van Zeeland. In zijn partij had hij zitting in het gewestelijk bestuur en in het hoogste landelijk partij-orgaan de Partijraad. De heer Hamelink was zo'n aktief en fel strijder dat zijn ster in de politiek snel steeg en hij geduren de meerdere perioden van 1946—1955 zitting had in het Kollege van Gedeputeerde Staten. Ook hier toonde hij zich een fel strijder, die vocht voor een goede zaak. De heer Hamelink wist steeds de zaken ruim te bezien en wanneer in de gemeenteraad en later in de Ged. Staten zaken te behandelen vielen waar mede het belang van plaats of streek gemoeid was, was hij steeds de man die zich hier ten volle achter plaatste. In de 50-er jaren nam de heer Hamelink het besluit om naar Canada te emigreren en zich daar aan zijn hartstocht in de landbouw te wijden. Zijn vertrek uit Axel naar Canada op 8 augustus 1955 betekende een verlies voor Axel en voor de gehele streek. ZONDAG 27 AUGUSTUS 1961 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur Ds. v. Meeuwen, van Hoek; 2.30 uur Ds. Pennings. GereJKerk Kerkdreef)10.00 en 2.30 uur Cand. Wielenga, van Rotterdam. Gerei. Kerk (Pironstraat) 10.00 uur en 3.00 uur Ds. van Leeuwen. GereJ. Gemeente, 10 en 2.30 uurLeesdienst. 's Avonds om 7 uur Ds. H. Rijksen, van Gouda. ZONDAGSDIENST ARTSEN 26-27 AUGUSTUS Dokter Kats. Kruschen Salts is daartoe het aangewezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende organen weer tot jeugdig-krachtige werking aanspoort. Zodra dat ge beurt kunnen onzuiverheden in 't bloed zich niet meer vastzetten, die nu prompt worden afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee behoren Uw pijnen dan tot het verleden. Geen wonder dat dui zenden lijders aan rheumatische pijnen de werking van Kruschen een verlossing vinden. Ing. Med. Nadat de vergadering door de voorzitter met ambtsgebed werd geopend werden de notulen van de vergadering van 11 juli, zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd vastgesteld. Conform het voorstel van burgemeester en wet houders werden voormelde stukken zonder hoof delijke stemming voor kennisgeving aangenomen. Burgemeester en wethouders delen in antwoord op de in de vorige vergadering gestelde vragen, mede a. vraag van d.e heer Kindt over rentederving van niet ontvangen gelden door personen, die be trokken zijn geweest bij de grondtransakties bij de verbetering van de Europastraat. Zoals reeds is medegedeeld verjaart deze kwestie op 10 juni 1962. Alsdan zal een en ander in een notariële akte worden vastgelegd. Burgemeester en wethouders zijn de mening toe gedaan, dat aan deze personen een billijke vergoe ding moet worden toegekend als kompensatie voor rentederving en betaalde polderlasten. Te zijner tijd zullen burgemeester en wethouders een voorstel bij de raad indienen. b. vraag van de heer D'Hert over de met de polder Zuiddorpe-Noorddeel aan te gane over eenkomst inzake overname van een gedeelte van de St. Marcusstraat. Aangezien het besluit van de polder tot over dracht van een gedeelte van deze straat aan de gemeente nog niet is goedgekeurd kan deze over eenkomst nog niet worden gesloten. Zodra deze goedkeuring door de polder is ontvangen, zal de concept-overeenkomst worden opgesteld door de provinciale waterstaat te Terneuzen. Tot algevaardigde der gemeente in de verga dering van aandeelhouders der N.V. W aterleiding- mij. „Zeeu wsch- Vlaanderen te Terneuzen wordt benoemd burgemeester A. J. M. Kesbeke. Eveneens wordt de burgemeester aangewezen tot Lid in het Algemeen Bestuur van de Stichting Sociale Werkplaats „Hulster Ambacht" te Hulst. Behandeling van een circulaire van het Provin ciaal Bestuur inzake Autovergoeding Burge meester. De voorzitter zette nog even in korte bewoor dingen de ratio van deze circulaire uiteen. De heer D'Hert sprak zijn verbazing uit over deze circulaire, aangezien Gedeputeerde Staten in het verleden steeds hadden aangedrongen op be zuiniging van de reis- en verblijfkosten. Hij be schouwde deze tegemoetkoming als een douceurtje voor de burgemeesters. De voorzitter beschouwde dit echter als een be lediging voor de burgemeesters in het algemeen en eiste onmiddelijke terugtrekking van deze woorden. De heer D'Hert had hiertegen geen bezwaar maar voegde er aan toe, dat hij zich met de klasse indeling niet kon verenigen. De voorzitter maakte de heer D'Hert duidelijk, dat alleen het gevoelen van de raad werd ge vraagd over de voorgestelde bedragen en de in deling in klassen niet ter beoordeling van de raad was. De heer Belaert meende, dat het in het belang van de gemeente moet worden geacht, dat de bur gemeester op geregelde tijden de gemeente door kruist. Zonder hoofdelijke stemming werd vervolgens besloten instemming te betuigen met de regeling vervat in de onderhavige circulaire. Wijziging gemeenschappelijke regeling Vlees keuringsdienst. Onder overlegging van een door burgemeester en wethouders van Axel toegezonden ontwerp besluit met een daarbij behorende toelichting, werd zonder hoofdelijke stemming het ontwerp vast gesteld. De Katholieke Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging. Ten behoeve van de door de Katholieke Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging ge bouwde woningwetwoningen in het uitbreidings- pla „noord", werd zonder hoofdelijke stemming be sloten aan haar te verkopen 413 m2 grond voor de prijs van 9,40 per m2. Adhaesiebetuiging aan brief van de Streekont- wikkelingskommissie Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren-Oost aan Gedeputeerde Staten inzake ver deling van het woningcontingent. Door deze kommissie was aan de raad verzocht adhaesie te willen betuigen aan een door haar aan Gedeputeerde Staten van Zeeland gerichte brief, waarin zij haar ontstemming uitsprak over de ver deling van het kontingent woningwetwoningen '61. Conform het voorstel van b en w werd zonder hoofdelijke stemming hiertoe besloten. Goedgekeurd werd de 3e wijziging van de Ge meentebegroting 1961. Waarin o.a. was verwerkt het bedrag dat be nodigd zal zijn voor het verbouwen van het ge meentehuis. Onderhandse aanbesteding verbouw Gemeente huis. Dit punt moest van de agenda worden afge voerd, aangezien nog geen prijzen van de plaat selijke aannemers waren ingekomen. Aan de hand van de situatietekening werd de verandering nog even onder de loupe genomen. De her D'Hert kon zijn instemming niet betuigen met de verdwijning van het urinoir achter het ge meentehuis. Hij evenals de heer Belaert waren de menig toegedaan, dat hiervan door de kerkgangers een dankbaar gebruik wordt gemaakt. De voorzitter licht echter toe, dat de praktijk heeft uitgewezen, dat steeds meer van dergelijke gelegenheden verdwijnen en dat de gemeente niet tot instandhouding hiervan verplicht is. Hij is er van overtugd, dat een behoorlijke gelegenheid minstens 3.000,zal kosten, en indien de raad toch mocht menen een openbaar toilet te moeten bouwen, dit dan toch zeker op een andere plaats moet geschieden. De voorzitter stelde voor deze oude rommel achter het gemeentehuis nu maar af te breken en deze kwestie later nog eens te bekijken, waarmee de raad zich kon verenigen. Rondvraag. De heer La Heijne informeerde hoe nu een en ander was geregeld met de dames Pieters en de Bruyne wat betreft de afrastering van hun tuin. Hij beweerde, dat de aannemers destijds hadden gezegd, dat hiervoor in het bestek een stelpost was opgenomen. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij het be stek op dit punt had nagekeken en dat dit niet het geval was. Met de belanghebbenden was overeen gekomen, dat langs de weg een eenvoudige af rastering zou worden geplaatst door de gemeente en dat dit aan de achterzijde zou geschieden voor gezamenlijke rekening. De heer van Hoecke deelde mede, dat hij wel gein.teresseerd was voor de voor de langs de weg liggende grond in de Oude Polder. De voorzitter zegde toe, dit met de opzichter te zullen opnemen. De heer D'Hert vroeg de aandacht van het kol lege van b en w voor de aansluiting van de weiden bij het uitbreidingsplan op de waterleiding. Des tijds was aan belanghebbende beloofd dat ver plaatsing van de leiding voor rekening der ge meente zou geschieden. Tevens informeerde hij hoever men gevorderd was met het plan voor aanleg van de straatver lichting in het uitbreidingsplan. Sluiting. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met ambtsgebed. Geboorten 4 juli Edwin A. L. van Eek; 5 juli Marianne I. W. Verstraten; 7 juli Alfons J. Verstraeten; 22 juli Charles E. van den Bos; 23 juli Levinus J. van de Velde; 24 juli Paschasia Lockefeer; 27 juli Gerar- dus J. A. Mariman; 1 juli Sarina C. Goossen; 3 juli Jannetje J. Francke; 3 juli Pieter de Feijter; 9 juli Christina E. Haak; 14 juli Gilles K. Hame link; 18 juli Wilma Kuijl; 29 juli Jan Hamelink; 30 juli Cornelia M. J. Persijn; 4 juli Christiaan P. den Exter; 18 juli Pieter de Bruijne; 26 juli Ca- tharina C. Goossen. Overleden 3 juli Maria Hamelink, e.v. G. Dobbelaar; 3 juli Francies C. P. Audenaard; 27 juli Jan Bakker. Vertrokken Constantinus B. Pielaat, naar Hulst; Anna L. Muller, w.v. van Eek, naar Hulst; Vivian M. E. de Block, naar Sluis; Justina A. Franken, naar Hulst; Johannes H. de Rooij, naar Sas van Gent; Frangoise C. Swets, naar 's Gravenhage; Marinus van Sabben, naar Cuyk; Marinus C. Daggelders, naar Putte; Geert Ottens, naar Terneuzen; Marinus A. Verhelst, na^r Arkel; Pieternella S. Verberk- moes e.v. J. G. de Reus, naar Terneuzen; Adriaan Dobbelaar, naar Hoek; Pieter A. Wolfert, naar Terneuzen; Eefke de Zoete, naar Terneuzen; Janna J. Overdulve, naar Terneuzen; Willem P. Ruijten- burg, naar Nieuw-Guinea; Janna S. Pijpelink, e.v. Hermanus de Braai, naar Hoek; Moise Bendelac met gezin naar Zaandijk; Elly M. Pierssens, e.v. Verhoeven en kind, naar Rotterdam; Margaretha M. van den Acker, e.v. Bijlsma, naar Rotterdam. Vestiging in de gemeente Johannes J. J. Heurkens, van Sint Jansteen; Wil helmina J. van Dartel, van Rosmalen; Maria C. A. Waumans, e.v. Willemkens, van Antwerpen; Re- gina van Esch, e.v. van de Wege, van 's Hertogen bosch; Johannes J. G. de Roos, van Ossendrecht; Janneke J. Rombaut, e.v. de Munter, van Vogel waarde; Cornelia Vink, van Breda; Yvon C. H. Renault, van Bohan; Gabrielle L. Collard, van Bo- han; Michel Y. C. G. Renault, van Bohan, Fran- goise G. S. Renault, van Bohan; Christine Y. T. M. Renault, van Bohan; Gomarus F. Mes, van Utrecht; Cornelia J. van den Berge, van Utrecht; Angelina L. M. Mes, van Utrecht; Elisabeth Mes, van Utrecht; Andreas J. M. Rosseau, van Sint Jansteen; Roger R. Lootens, van Westdorpe; Geertje M. de Ruijter, van Westdorpe; Jolanda L. Lootens, van Westdorpe; Hendrik E. Willemkens, van Sluis; Comelis van Anrooij, van Sas van Gent; Jozias Lucasse, van Terneuzen; Geertje Koeman, van Terneuzen; Frangois Dekker, van De Bilt; Ronald F. Voogd, van Sint Jansteen; Siebolt van Dijk, van Leeuwarden; Melchior W. J. Kamstra, van Am- hem; Jan W. Bartels, van Clinge; Elizabeth M. Kotvis, van Middelburg; Jozias A. Koster, van Ubach Over Worms; Maria T. Blaauw, van Ubach Over Worms; Jan A. W. Koster, van Ubach Over Worms; Piet Koster, van Ubach Over Worms; Willem L. Koster, van Ubach Over Worms; Anna M. C. Koster, van Ubach Over Worms; Laurens A. Davidse, van Philippine; Frangois Geensen, van Amsterdam. Verhuizing binnen de gemeente Justina S. S. van Mossevelde, van Wijk P 43 naar Wijk P 33; Petrus J. Pleunis met echtg. van Bylocquestr. 21, naar Bemhardstr. 32: Adriaan J. Koekkoek met gezin van Emmastr. 84 naar Pr. Hendrikstr. 21; Janna P. Kotvis met dochter, van Oudewijk 32 naar Bylocquestr. 21; Janna Bareman, w.v. Scheele; van Julianastr. 27 naar Bemhardstr. 2b; Pieter J. Sol, met echtg. van Wijk L 49 naar Robertstr. 43; Herman L. Huster, met echtg. van Bylocquestr. 61 naar Marijkestr. 40; Jan Janssen, met echtg. van Bemhardstr. 2 naar Stationsstr. 10; Dominicus M. Jansen, van Noordstr. 51 naar Bem hardstr. 27; Daniël de Putter, met echtv. van Sta tionsstr. 10 naar Zuidsinvel 30; Pieter Hamelink met echtb. van Oudewev 12 naar Bemhardstr. 2; Leendert P. Marijs, met echtg. van Weststr. 13 naar P. Paulusstr. 25. Diversen Adriaan van de Wege, Regina van Esch, ge huwd dd. 13 juli 1961. Voetbal PROGRAMMA VOOR A.Z.V.V. I De kompetitieleider der zaterdag-voetbalkompe titie heeft thans de indeling voor de eerste helft der kompetitie vastgesteld. 9 september 1961 16 september 1961 23 september 1961 30 september 1961 7 oktober 1961 14 oktober 1961 28 oktober 1961 4 november 1961 25 november 1961 9 december 1961 A.Z.V.V. vrij M.E.V.O.—A.Z.V.V. DinteloordA.Z.V.V. A.Z.V.V.Chrislandia V.V.N.—A.Z.V.V. SmerdiekA.Z.V.V. NieuwdorpA.Z.V.V. A.Z.V.V.-Spui Tem. BoysA.Z.V.V. A.Z.V.V.Amemuiden n BRINK, Grool'Ammiri Zoals men ziet een enigszins vreemde indeling. Nu en dan heeft men een rustperiode van 2 of 3 weken. Eveneens opvallend is dat A.Z.V.V. in de eerste helft zesmaal een uitwedstrijd speelt en slechts drie maal thuis blijft. Misschien voor A.Z.V.V. gunstig, daar het vaak op de laatste punten aankomt en deze vereniging dan thuis speelt en aan de Buitenweg voor vele ploegen een zware tegenstander zal zijn. Voor het pas gepromoveerde „Spui" is het pro gramma als volgt 9 september 1961 Spui vrij 16 september 1961 Temeuzense BoysSpui 23 september 1961 M.E.V.O.Spui 30 september 1961 SpuiAmemuiden 7 oktober 1961 DinteloordSpui 14 oktober 1961 SpuiChrislandia 21 oktober 1961 Spui-V.V.N. 28 oktober 1961 SpuiSmerdiek 4 november 1961 A.Z.V.V.—Spui 25 november 1961 NieuwdorpSpui 9 december 1961 Spui vrij Jammer voor de supporters van beide verenigin gen dat vaak A.Z.V.V. en Spui op dezelfde datum uit- en thuis spelen. OEFEN WEDSTRIJD Zondag 27 augustus a.s. vindt Axel s laatste oefenwedstrijd plaats. Deze geldt tevens als Jubi leumwedstrijd. Eerste klasser Vlissingen I is bereid gevonden in Axel te spelen. Tevens is er nog een voor wedstrijd. Geachte Redactie, Na het lezen van het verslag der wedstrijd V.V. AxelWrexham, is bij spelers, bestuur en supporters verontwaardiging gerezen betreffende de inhoud, die weinig met de waarheid gemeen had, en waarvan wij niet kunnen geloven dat de schrij ver indien voetbalkenner, aanwezig is geweest bij genoemde wedstrijd. Niemand van de kenners toch zal beweren dat de zege geflatteerd was, nog min der was er twijfel aan één van de doelpunten. Terwijl van fors spel helemaal geen sprake was. De kansloosheid der tegenstander van de Engelse rechtsbuiten hebben wij niet kunnen ontdekken. Evenmin het technische voetbal der Engelsen. Ook wordt niet gelezen dat Axel nog vier maal paal en lat op zijn weg vond. Ondanks alles menen wij wel te kunnen con stateren, dat na het verdwijnen van enige ele menten, de voorhoede misschien een beetje aan kwaliteit heeft ingeboet, maar aan mentale en morele kracht enorm heeft gewonnen. U dankend voor de beschikbaar gestelde plaats ruimte tekenen wij, Namens vele supporters der V.V. Axel

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 2