De Fijne Engelse Melange! Douwe Egberts Sill «ife, mm Sportnieuws uit onze gewesten m m Pickwick Thee! Waar denkt iedereen aan, als die naam genoemd wordt? Aan de behaaglijke geur bij het ontbijt, aan een thee-uurtje, waarvan werkelijk wordt genoten! Niet zonder reden is deze fijne Engelse melange zo geliefd in zo veel gezinnen. Pickwick Thee verrast u steeds opnieuw met een rijkdom aan opwekkende geur, een eigen kernachtige smaak en een royale, goudkleurige afschenk! ''in yV Ceylon Melange (Ceel etiket) 108 ct. m Engelse Melange Groen etiket) 90 ct. VOETBAL SCHAKEN DUIVENSPORT Voetbal VOETBALWEDSTRIJDEN Op het terrein bij de Watertoren te Axel vond taterdag 5 augustus de wedstrijd plaats tussen de junioren van Axel en Zaamslag. De Zaamslag- junioren wonnen met 30. A.Z.V.V.1 - THE WHRESCHAM AND DISTRI KT CHURCH. YOUTH Zaterdag 12 augustus 1961 te 18.30 uur speelde A.Z.V.V.'s eerste elftal een wedstrijd tegen een elftal uit Zuid-Engeland (Wales). A.Z.V.V. trad aan met vier invallers. P. Gom- mers, P. Ruytenburg, P. v. d. Hout en L. Diele- man ontbraken op het appèl. De afwezigheid van deze vier spelers kwam de kracht van het elftal zeker niet ten goede. Twee spelers in de A.Z.V.V^- ploeg hebben hun tepm voor een nederlaag be- noed. Dat was in de eerste plaats de bekwame stopperspil Jaap Geensen, die een voortdurend struikelblok voor de Engelsen was en daarnaast de aanvoerder midvoor Piet Haak die op uitste kende wijze profiteerde van de hem geboden kan sen. Hij was de enige speler in de voorhoede die goed het doel wist te vinden. Want had A.Z.V.V. over meer schutters beschikt dan was de score aanmerkelijk hoger geweest. Reeds in de eerste minuut kreeg J. Lensen een unieke kans voor open doel maar hij faalde jam merlijk. In de 5e minuut ging een flitsend schot van Haak rakelings naast de paal. Reeds onmiddellijk bleek dat de Engelse doel man uitstekend voor zijn taak berekend was want hij heeft tijdens de wedstrijd zeker vier of vijf zeker schijnende doelpunten voorkomen. Een dergelijke doelman zou voor A.Z.V.V. een aanwinst beteke nen. In de 25e minuut namen de Engelsen door hun midvoor de leiding die handig profiteerde van een aarzeling in de A.Z.V.V.-verdediging 10)Tot aan de rust bleef deze stand gehandhaafd. Reeds direkt na de rust kreeg A. Dieleman een teer goede kans, maar ook diens schot belandde in de veilige handen van de doelman. In de 5e minuut kwam eindelijk de gelijkmaker tot stand. Na enig heen en weer getrap belandde de bal bij P. Haak, die op doel schoot. Vanaf onze plaats was het niet te zien of de bal de doellijn was gepasseerd, maar op advies van de Engelse grensrechter werd een doelpunt toegekend (1 1). In de 10e minuut na rust verhoogde J. Lensen de score tot 2—1, en in de 25e zagen we een vlotte Hamelink-Haak-kombinatie die door laatstgenoemde doeltreffend werd afgerond (3—1). Na dit doelpunt moest de Engelse links-back gebleseerd het veld verlaten, en ondanks de num- merieke minderheid wisten zij hun achterstand in te lopen tot 3—2, In de 40e minuut was het weer Haak die de A.Z.V.V.-supporters reden tot juichen gaf. Hij ving een pass uit de verdediging op en met een afstandsschot versloeg hij de doelman kansloos. Hij scoorde zo A.Z.V.V.'s vierde en zijn derde ioelpunt(4—2). Dit betekende tevens de eindstand. De Engelsen toonden zich in deze wedstrijd uiterst sportieve te genstanders. Zaterdagmiddag 12 augustus vond op het ter rein aan de Watertoren een wedstrijd plaats tussen Axel B II en Axel B III. Uitslag 4—2 in het voor deel van Axel B III, „Axel" behaalde geflatteerde zege op Wrexham (Wales). Dinsdagavond speelde het eerste elftal van ,Axel" een wedstrijd tegen de jeugdploeg Wrex ham, die dit weekeinde deelnam aan een inter nationaal jeugdtournooi in Amsterdam. De ploeg heeft in amper drie dagen zes wed strijden gespeeld, wat vooral na rust in hun spel tot uiting kwam. Voor de rust speelden de Engelsen aantrekkelijk technisch voetbal, waar Axel herhaaldelijk fors spel tegenover stelde. Kenmerkend in de eerste helft was het zeer slechte schieten der Axel-voorwaartsen, al moest gezegd worden dat C. v. d. Berge niet fortuinlijk was toen hij buiten bereik van de doelman tegen de paal schoot. Het was jammer dat de Engelsen hun rechts buiten weinig in het spel betrokken, want tegen deze knaap was zijn Axelse tegenstander kansloos. In het eerste halfuur werd niet gedoelpunt, mede doordat beide doelverdedigers fraai redden. Maar in de 32e minuut had Axel sukses en uit een scri- ■nage scoorde C. v. d. Berge de openingstreffer (1-0). De tweede helft was pas twee minuten oud toen R. Steel, die voordien reeds diverse prachtkansen had gemist, de score op 2—0 bracht. Na rust zagen we een doelpuntrijke vijf minuten. In de 17e minuut scoorde R. Steel (in buitenspel positie Axels derde doelpunt (3—0). Vanaf de aftrap trokken de Engelsen naar het Axelse doel en met een magnifiek schot scoorde nun linksbinnen het fraaiste doelpunt van de wed strijd (3—1). In de 19e minuut was het weer R. Steel die de Engelsen te snel af was en met een schot via de binnenkant van de paal scoorde hij een fraai doel punt (4—1). In de 22e minuut begingen de Engelsen een over treding die met een penalty (wel zeer zwaar) werd gestraft en het was K. Verbunt die de bal in de uiterste benedenhoek plaatste (5—1). In de 33e minuut bleef de Wales-verdediging staan voor buitenspel, maar de scheidsrechter liet doorspelen en R. Steel had nu geen moetie om de score te verhogen (6—1). Het was voor de Axelaars een nuttige oefen partij, nu binnen enkele weken de kompetitie weer oegint. A.Z.V.V. - COMBINATIE WREXHAM Borgt scoorde in drie minuten drie doelpunten. Woensdagavond 16 augustus speelde A.Z.V.V. Ie tweede wedstrijd tegen de jeugdploeg uit Wales. Er was slechts een gering aantal toeschouwers, want de wdstrijd werd gespeeld in de stromende ■egen. In de A.Z.V.V.-ploeg waren twee nieuwe ge- richten, nX doelman Hurks en rechtsbinnen G. Borgt. De doelman heeft bijzonder weinig werk gehad want de wedstrijd speelde zich voor het grootste deel af op de helft van Wales. Jammer voor de rteuzekommissie, want deze heren moeten omzien naar een vervanger voor doelman Gommers die misschien binnen enkele maanden Axel gaat ver aten. Maar rechtsbinnen G. Borgt vormt voor A.Z. V.V. een grote aanwinst. Zijn aanwezigheid zal de stootkracht van de A.Z.V.V.-voorhoede zeker ten goede komen. Met Ruytenburg, Haak en Borgt beschikt A.Z.V.V. over een zeer gevaarlijk binnentrio, dat in de komende kompetitie in staat moet worden ge acht behoorlijk doelpunten te maken. In het eerste kwartier wogen beide elftallen goed tegen elkaar op, maar plotseling vond Borgt de weg naar het doel, en in de 15e, 16e en 17e minuut scoorde hij drie uitstekende doelpunten in samen werking met aanvoerder Haak. Ondanks deze snel opgelopen achterstand bleven de Engelsen voetballen en kwamen enkele malen gevaarlijk dicht bij het A.Z.V.V.-doel. In de 27e minuut zagen we een vlotte Haak- Borgt-Lensen-kombinatie die door laatstgenoemde doeltreffend werd afgerond (4—0). Na rust kregen de Engelsen de wind in de rug maar het duurde toch tot de dertigste minuut voor zij een tegendoelpunt konden scoren door hun mid voor (41). Vooral na rust waren zij niet fortuinlijk, want driemaal schoten zij buiten bereik van doelman Hurks tegen de paal. In de derde wedstrijd had A. de Putter de moei lijke taak stopperspil Geensen te vervangen maar deze 17-jarige knaap deed dit bijzonder goed, te meer daar de A.Z.V.V.-verdediging in gewijzigde (en verzwakte) opstelling speelde. Als bijzonderheid voor deze wedstrijd delen wij mede dat de leiding in Engelse handen berustte. 4 A.s. zaterdag 26 augustus speelt A.Z.V.V. I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Corn Boys I te Sas van Gent. A.s. zaterdag 26 augustus speelt A.Z.V.V. II een vriendschappelijke wedstrijd tegen H.S.V. I te Hoek. WELKE TEGENSTANDERS KRIJGT A.Z.V.V IN HET SEIZOEN 1961-1962?? Op een onlangs in Gorkum gehouden bijeenkomst heeft de kompetitieleider voor de zaterdagvoetbal- fcompetitie de indeling voor het komende seizoen Bekendgemaakt. De indeling der klubs voor de zuidelijke 4e klasse A is als volgt Amemuiden A.Z.V.V. Chrislandia (Heiningen) Dinteloord M.E.V.O. (Zierikzee) Nieuwdorp Smerdiek (St. Maartensdijk) Spui Temeuzense Boys V.V.M. (Klundert) Wat betreft het reizen is A.Z.V.V. er wel op vooruitgegaan, daar thans nog twee Z.-Vlaamse klubs in deze klasse zijn ingedeeld, n.l. Spui en Terneuzense Boijs. Maar of deze .nieuwe 4e klasse van gelijke sterkte zal zijn als de vorige menen wij ten stelligste te Detwijfelen. Er komen nog wel oude bekenden in voorn.l. het sterke Amemuiden, de twee Bra bantse ploegen Dinteloord en V.V.M., maar de sterkte der andere ploegen lijkt ons minder dan b.v. in de vorige kompetitie Good-Luck, Sprang, S.S.C.'55. De sterkte van A.Z.V.V. is in het begin minder dan in het pas gehouden nederlagentournooi, daar men dan niet de beschikking heeft over Jaap Geen sen, Wim Bakker en misschien Piet Ruijtenburg. De twee eerstgenoemden gaan namelijk met hun onderdeel oefenen in La Courtine, terwijl de laatste pas onder de wapens is. We tippen Arnemuiden- Dinteloord en A.Z.V.V. als kanshebbers voor de titel in deze klasse. A.Z.V.V.'s tweede elftal is ondergebracht in de le klasse afd. Zeeland van de K.N.V.B. Deze klas se is aanmerkelijk sterker dan de klasse waarin dit elftal vorig jaar uitkwam. In de le klasse komen uit: A.Z.V.V. II Bruse Boys I (Bruinisse) Hoek I Kapelle I Middelburg V S.V.D. I (Driewegen-Zuid Beveland) V.C.K. (Koudekerke) Veere I Wolfaartsdijk I Yerseke III Het is hier bijzonder lastig om voorspellingen te doen, daar hier voor A.Z.V.V. betrekkelijk veel onbekende tegenstanders bij zijn, maar als A.Z.V.V. II op volle sterkte kan aantreden zal het vporal op eigen veld voor vele elftallen een lastige tegenstander zijn. A.Z.V.V.'s derde eftal komt uit in de 3e klasse b net Beren II Driewegen II Heinkenszand II Kloetinge III Spui II Terneuzense Boys II Waarde II Zaamslag II Wat betreft de verrichtingen van het derde elftal valt niet veel te voorspellen, daar het ook in de vorige kompetitie gebleken is dat het soms bijzon der lastig kan zijn drie elftallen op de been te bren gen. Met name de man van de elftalkommissie, G. den Engelsman, weet hiervan mee te praten. Hij aeeft reeds vele vrije uren opgeofferd om op tijd de elftallen voor de komende wedstrijden gereed te hebben. Hengelsport HENGELWEDSTR1JD Op 15 augustus hield de Hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" te Axel een wedstrijd op de Kleine Kreek. Uitslag 1. W. van Meurs, Axel (klubkampioen); 2. C. Dieleman, Axel; 3. E. van Laere, Westdorpe; 4. A. van Riel, Axel; 5. R. de Waele, Westdorpe; 6. G. Neijt, Sas van Gent; 7. A. Nouts, Moerbeke; 8. C. Tieleman, Axel; 9. J. Bolland, Axel; 10. P. d'Hont, Sas van Gent; 11. P. Breijsinck, Sas van Gent, 12. f. J. Heijdens, Axel; 13. J. Withagel, Antwerpen. Duivensport POSTDUIVEN BERICHT EN De Duivensociëteit „De Verwachting" te Axel aam een dezer dagen deel aan een vlucht op Door sik. Uitslag 1. E. Misseghers, 2 en 4 J. Dieleman, 3 en 6 J. Giele, 5 D. Haulez, 7 P. Gommers, 8 Ch. Tieleman, 9 F. van Acker, 10 M. Butler. De Duivensociëteit „De Verwachting" te Axel nam één dezer dagen deel aan een vlucht op Arras. Uitslagen Jonge duiven 1. F. van Acker, 2. H. de Waele, 3. D. Diele man, 4. R. van Wiemeersch, 5 en 6. J. de Visser, 7. J. Weesepoel, 8. A. Verschueren, 9. J. Dieleman, 10. J. Giele. Oude duiven 1 en 9. J. Giele, 2, 6 en 10. E. van Dorsselaar, 3. Em. Pieters,, 4, 5 en 8. C. Verstraeten, 7. M. Butler.

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 3