Parker "51" Boekhandel J. C. VINK LANGS DE SCHELDESTROMEN Niels overtref! DAMPO Roode Kruis Zeeland onderscheiden. Nadat de kring Zeeland van het Neder- landsche Roode Kruis reeds zevenmaal be slag had weten te leggen op het campagne- bord wegens de goede resultaten, behaald bij de jaarlijkse inzamelingscampagnes, legde de kring nu beslag op een fraai uitgevoerd sta- tuet, als blijk van waardering voor de Zeeuw se prestaties bij de inzameling 1960. Zeeland bezette hierbij weer de eerste plaats door 87% van het streefbedrag ad 60.000,te bereiken. Tijdens deze bijeenkomst werd de nieuwe kringcommissaris, mr. J. J. van der Weel, als zodanig geinstalleerd. Delta~concert 1961. Bezwaarlijk kan nog worden gezegd dat Zeeland arm is aan evenementen. Aan de voor-avond van de drie-daagse Z.L.M.-mani- festatie, die aan de voet van de Kamperland- se duinen zal worden gehouden, zal het Rot- terdamsch Philharmonisch Orkest onder lei ding van Eduard Flipse een feestconcert ver zorgen in een tent van 20 bij 60 meter, die plaats biedt aan 1250 personen. „Kinderzorg" kan nog niet bouwen. Aan het jaarverslag van de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg ontlenen wij, dat het thans nog niet mogelijk is, de nieuwe paviljoens te bouwen. Nu echter de minister van justitie een belangrijke subsidie voor dit werk heeft uitgetrokken, is het wachten nog slechts op de bouwvergunning. Deze instelling heeft ook te kampen met een tekort aan personeel. „Sint Antoniusgesticht" te Oostburg 75 jaar. Het vooral in West Zeeuwsch-Vlaanderen, doch ook in onze streek bekende Sint Anto niusgesticht te Oostburg heeft dezer dagen zijn vijfenzeventigjarig bestaan gevierd. Vele toespraken werden gehouden, die vergezeld gingen van waardevolle geschenken In Goes botert het nog niet erg. Tijdens de behandeling van de gemeente begroting 1961 door de gemeenteraad van Goes heeft de gewezen wethouder, de heer J. H. Roose, felle kritiek geleverd op het kol lege van burgemeester en wethouders en op de waarnemend burgemeester, de heer dr. J. W. Noteboom. Hij zei onder meer dat het kollege zich niet heeft kunnen ontworstelen aan de sfeer van zijn samenstelling, waar door het een debacle geworden is. De burge meester zou volgens de heer Roose gefaald hebben en zich niet hebben onttrokken aan destruktieve invloeden. De spanningen zou den nog toenemen, zo voorspelde hij. Hij nodigde de burgemeester uit, spoedig en vrijwillig te verdwijnen. De andere raadsfrakties daarentegen pre zen het kollege voor het gevoerde beleid en zegden hun steun toe. Zij keurden de uitla tingen van de heer Roose sterk af. VLISSINGSE VISSER HAALDE GRANAAT OP. Schipper L. Marijs van het Vlissingse vis sersvaartuig Vli. 19 heeft deze week enkele bange uren doorgemaakt, toen, tijdens het vissen voor de Walcherse kust, een projectiel in zijn netten terecht kwam. De heer Marijs zette met het projectiel, dat een 22 cm. gra naat bleek te zijn, koers naar de Vlissingse rede, waar hij een zodanige ligplaats koos, dat de granaat geen gevaar voor de omge ving opleverde. Nadat een lid van de mijn- opruimingsdienst van de Koninklijke Marine aan boord was gegaan, zette de Vli. 19 koers naar het Sloe, waar het projectiel onschade lijk is gemaakt. JAARVERSLAG C.B.T.B. De Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond heeft, met foto's en tekeningen ver lucht, zijn jaarverslag over 1960 uitgegeven een 44 pagina's tellend boekje, tevens be doeld als gids voor de jaarvergadering, die op woensdag 31 mei aanstaande in Kortgene zal worden gehouden. Mede met het oog op de omgeving, waarin deze toog dag in sa menwerking met de christelijke plattelands vrouwenbond zich zal afspelen wordt uit voerig aandacht besteed aan het eiland N.- Beveland en de afsluiting van het Veerse Gat in het bijzonder. De burgemeesters A. A. Schuit van Kort gene en J. van Halst van Wissenkerke heb ben ter introductie een „ten geleide" geschre ven. Het jaarverslag opent daarop met een uiteenzetting van de weergesteldheid, de stand van de gewassen en een overzicht van het land- en tuinbouwbeleid in het afgelopen jaar. Belangrijke gebeurtenissen uit de organi satie passeren de revue, onder meer de over dracht van de voorzittershamer door de heer C. de Futter aan de heer J. van den Bos. EXTRA HUIZEN VERDEELD. Van de 2500 gesubsidieerde woningen, die onlangs aan het woningbouwprogramma zijn toegevoegd, heeft de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid 500 premiewonin gen bestemd voor de huisvesting van mili tairen. Van de andere 2000 (750 premie woningen en 1250 woningwetwoningen) kreeg Zeeland er 50. Terneuzen Sportnieuws PA Loop der Bevolking Bekendmaking U wilt uitdrukking geven tan Uw gevoelens van genegenheid en erkentelijkheid? Geen wonder dat Uw keus valt op zo'n prachtige Parker "51*: door zijn grote betrouwbaarheid een geschenk van blijvende waarde. Van 89.60 al Markt 12 - AXEL Telefoon 646 CLASSIS I]ZENDI]KE OVER DE PREDIKING. De Hervormde Classicale Vergadering van IJzen- dijke vergaderde te Terneuzen. Begonnen werd met een wijdingswoord van ds. P. J. Pennings te Axel. Hierna volgden de verslagen van het breed mode- ramen en van de P.K.V.-afgevaardigde. De synode- voorstellen werden met een kleine amendering aange nomen. Ouderling F. Dekker te Breskens leidde het onder werp „De prediking" in, concreet toegelicht door een vijftal bezwaren tegen de preek van ds. Stem op de kerkdag in Schoondijke. Ds. Stem ging hierop in en dit vormde de inleiding van een goede, uitgebreide be spreking over vorm, inhoud en actualiteit van de pre diking. In de middagvergadering werd het visitatierapport besproken. Wegens het vertrek van ds. M. de Jong uit de classis moest een nieuwe praeses en visitator worden gekozen. Tot praeses werd gekozen ds. W. S. Evenhuis te Biervliet en tot visitator ds. J. G. N. Cupédo van Sluiskil. De nieuwe praeses zei namens de vergadering ds. M. de Jong hartelijk dank voor het vele werk dat deze in en buiten de vergadering voor de classis heeft gedaan en wenste hem Gods zegen toe in zijn nieuwe werkkring. (P.Z.C.) BENOEMINGEN POLDERS EN WATERSCHAPPEN. Benoemd tot gezworene van de polder Oud.Vogel- schor of Zuid Westenrijk de heer A. H. A. van Driessen te Terneuzen; tot plaatsvervangend dijkgraaf van de Visartpolder de heer J. Verhelst te Terneuzen; tot dijkgraaf van het waterschap Lamswaarde c.a. de heer Th. J. D. Bauwens te Hontenisse; tot gezworene van het waterschap Lamswaarde c.a. de heer J. Maer- man te Hontenisse; tot dijkgraaf van het waterschap Aan- en Genderdijke de heer W. Dieleman te Zaam- slag; tot dijkgraaf van de polder Noord-bij-Neuzen de heer W. Dekker te Terneuzen; tot dijkgraaf van de Kanaalpolder de heer A. F. van Hijfte te Philippine; tot gezworene van de Kanaalpolder de heer D. den Hooglander te Hoek en tot plaatsvervangend dijkgraaf van de Oud-Westenrijkpolder de heer C. Murre te Hoek. Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind Wonderlijk zoals dat helptl ZOMERPOSTZEGELS MOESTEN WORDEN BIJGEDRUKT Aanzienlijk hogere opbrengst verwacht. De verkoop van Zomerpostzegels 1961 heeft alle verwachtingen tot dusverre overtroffen. Hoewel de P.T.T. rekening had gehouden met een grotere ver koop dan in 1960, bleek de voorraad ten slotte niet voldoende te zijn en moesten de zegels van alle waar. den, met uitzondering van de postzegels van dertig cent, worden bijgedrukt. De serie van vijf vogelpostzegels, met extra toeslag ten bate van de landelijke en regionale instellingen, die hulp geven op sociaal en cultureel terrein en op het gebied van de volksgezondheid werkzaam zijn, geniet een bijzonder grote belangstelling. De door de Stich ting uitgegeven prentbriefkaarten met de afbeeldingen van dezelfde vogels als op de postzegels (zilvermeeuw, scholekster, wulp, kluut en kievit) waren reeds in de eerste weken van de op 24 april gestarte Zomerzegel- actie uitverkocht. Steekproeven in verschillende delen van het land hebben aangetoond, dat de verwachting gewettigd is, dat de Zomerpostzegels 1961 een resultaat zullen op leveren, dat minstens vijftien procent zal liggen boven dat van 1960. Alleen al in Den Haag waren de bruto verkopen in de eerste vier weken van de actie 21.000,hoger dan vorig jaar. In de provincie Zeeland bedroegen de bruto ver kopen in 1960 18.000,Gezien de belangrijk hogere verkopen verwacht men hier dit jaar een bruto verkoop van 21.000,te behalen. De Zomerzegelactie duurt nog tot 10 juni. De zegels blijven geldig tot eind 1962. Duivensport. „De Verwachting" Axel. Snelheid eerste duif 1112,9m; snelheid laatste prijs winnende duif 1002,4 m. 1. Ch. Tieleman; 2, 3 en 5. J. de Visser; 4. Fl. van Acker; 6. A. Peersman; 7. P. Deij; 8 M. Butler; 9. A. vein Wiemeersch; 10. J. Giele. Schaken JEUGDCOMPETITIE D.S.Z. Afgelopen zaterdag werd deze weer voortgezet met een aantal wedstrijden waarbij Goossen nu voorlopig de tweede plaats in bezit heeft genomen. Verder wer den de volgende resultaten behaald C. GoossenW. Buyze 10 H. Oggel—T. Boor 0—1 L. de RegtJ. Nijssen 01 H. Wieles—C. Goossen 0—1 R. ScheeleH. Wieles 10 K. de Regt—P. de Regt 01 W. Buyze—H. de Ridder 01 M. Rinn—M. de Pooter 'afgebr. R. Scheele—K. de Regt 1-0 P. de RegtH. Wieles 10 D. Overdulve—M. Rinn 01 De stand na deze wedstrijden is als volgt 1. H. de Ridder 14 14 0 0 14 2. C. Goossen 15 12 0 3 12 3. M. Rinn 13 11 0 2 11 4. P. de Regt 14 10 0 4 10 5. R. Scheele 15 9 0 6 9 6. T. Boor 14 8 0 6 8 7. L. de Regt 13 7 0 6 7 8. J. Nijssen 7 6 0 1 6 9. B. v. Tatenhove 9 5 0 4 5 10. M. de Pooter 11 4 1 6 4H 11. C. Provoost 6 4 0 2 4 12. T. v. Wyck 9 4 0 5 4 13. B. Verduin 11 4 0 7 4 14. K. de Regt 12 4 0 8 4 15. W. Buyze 15 4 0 8 4 16. H. Wieles 9 3 0 6 3 17. H. Oggel 11 3 0 8 3 18. P. v. Langev. 13 3 0 10 3 19. D. Overdulve 14 2 0 12 2 20. H. v. Luyck 6 1 1 4 20. P. Oppeneer 8 1 0 7 1 Vertrokken Antonius R. van Poecke, van Polen straat 22 naar Apeldoorn; Willy A. Roels, van Oude. 54 naar Koewacht; Frieda M. L. Heijens, van Drie- schouwen 18 naar Tilburg; Sara Ramselaar, e.v. De Cock, van Zuidsingel 4 naar Rotterdam; Catharina Koste, van Buthdijk O 70 naar Terneuzen; Catharina L. de Jonge, van Sassing P 16 naar Terneuzen; Hana M. Weijns, van Spui N 99 naar Edmonton (Canada); Abraham J. van Doeselaar, van Singelweg 51 ben. naar Terneuzen; Cornelia de Feijter, e. v. Knieriem, van Julianastraat 47 naar Rilland-Bath. Gevestigd Koenraad van Acker, Wijk Q 32, van Steenwijkerwold; Antonius J. J. Mariman en echtg., Robertstraat 51, van Vogelwaarde; Emma Mei, Ro bertstraat 28, van Amsterdam; Petrus A. Storp, Ro bertstraat 50, van Vogelwaarde; Bennie E. Rijckaert, Margrietstraat 36, van Terneuzen; Willibrordus J. S. Lambert, P. Paulusstraat 3, van Eindhoven; Evert J. van Acker, Wijk Q 32, van St. Odiliënberg; George van Damme en gezin, Robertstraat 44, van Westdorpe; Leonardus A. J. van Lith en gezin, Noordstraat 62, van Etten en Leur; Alfred F. M. Lion, Noordstraat 31, van Boskoop; Constantinus B. Pielaat, De Ruijter- straat 17, van Den Haag; Joan A. Dassonville, Pieter Paulusstraat 26, van Italië; Comelis Verdaasdonk en gezin, Weststraat 66, van Vlissingen; Adriaan Hoge- steger en echtgenote, Oudewijk 30, van Ovezande; Catharina P. Verberkmoes en Jan J. de Pooter, De Ruijterstraat 4, van Terneuzen; Catharina M. Lahr, Pironstraat 4, van Den Haag; Janneke A. de Regt, Wijk Q 34, van Rotterdam; Sara Bakker, Van Middel- hovenstraat 11, van Rotterdam; Cornelia M. Harte, Wilhelminastraat 66, van Terneuzen. Verhuisd binnen de gemeente: Jeanine I. K. Heijns- dijk, van De Ruijterstraat 45 naar Kerkdreef 10; Camile G. Groothaert, van Kerkstraat 16 naar Kerkdeef 10; Polydous A. de Vos en echtg., van Beatrixstraat 42b naar Robertstraat 53; Gerard A. Huys met gezin, van Wijk P 71 naar Wijk P 96b; dementia M. de Jong, van Nieuwstraat 50 naar Wijk P 34; Lodeficus A. Strijdonk met gezin, van Singelweg 51b naar Robert straat 46; Reinier Scheele met echtg., van Oudewijk 30 naar Beatrixstraat 42b; Jan Dubbeldam met gezin, van Weststraat 30 naar Robertstraat 48; Hendrik R. Kot- vis, van Hospitaalstraat 13 naar Wijk P 34; Pieter- nella Dieleman, van Ds. J. Scharpstraat 22 naar Ro bertstraat 40; Salomon Hamelink, van Wijk N 13 naar Robertstraat 42; Framboise G. Gaossen, van Nieuwen- dijk 76 naar Robertstraat 42; Pieter J. de Feijter, van Kanaalkade 56 naar Kerkdreef 12; Geertruij Bareman, van Wijk M 54 naar Kerkdreef 12; Hendrik J. Hoebé, van P. Paulusstraat 25 naar Singelweg 51b;Abraham P. van Bendegem, van Emmastraat 50 naar Bemhard- straat 45; Maria J. van Luijk, van Stationsstraat 20 naar Bemhardstraat 45; Marinus P. A. Rouw, van Wilhelminastraat 47 naar Pironstraat 4. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Axel ligt ter in zage een verzoek met bijlagen van De Handboogmaat schappij „ONS VERMAAK" gevestigd Molenstraat 20, Axel, om vergunning tot het oprichten van een staande wip voor de beoefening van de handboog sport, op het terrein der Vereniging Van Zeeuwsche Fokkers, Axel, sectie F nummer 1184. Verzoekdatum 6 maart 1961. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 6 juni 1961 om 11 uur in het stadhuis te Axel. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door a een inwoner van een gemeente waar deze open bare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge. bracht. 19 mei 1961. Burgemeester en wethouders van de gemeente Axel. Voor nadere inlichtingen, stadhuis Axel. Telefoon 0 1135-451 toestelnummer 4. ZEGT m Alleenvert.: Parker Service N.V. Beurs-Damrak-Amsterdam-C. Een produkt van de Parker Pen Company- Parker *51* schrijft vlinderlicht, dank zij de electro-polished penpunt. Constante inkt- toevoer door het ongeëvenaarde aerometric inktsysteem.

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 3