DAM PO Sportnieuws uit onze gewesten KOU,GRIEP f Uit onze omgeving Axel Ook U kunt verlost worden van die Rheumatische Pijnen met Kruschen Salts. Predikbeurten WALSOORDEN ENIGE HANDELS HAVEN VOETBAL - DUIVENSPORT SCHAKEN Die gebluste Zuurbrand zelf; dat gevoel van verlossing dat wegvallen van üw vrees voor herhaling. Alles dank zij een paar Rennies. D keer Klei D licht kleu V nem deze 4 It\ dere 4 l' gew E te v De Eve juis kan hete leve E ove toeg VIERING KONINGINNEDAG 1961. Het actieve bestuur van de Axelse Oranjevereniging heeft de plannen voor de viering van Koninginnedag 1961 reeds gereed Zoals bekend mag worden verondersteld, valt dit jaar 30 april op zondag, zodat de viering van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana zal plaats vinden op maandag 1 mei a.s. Wij zijn thans in de gelegenheid, hieronder het vol ledige programma voor die dag af te drukken. De opening van deze feestdag begint des morgens reeds om 8 uur. Dank zij de welwillende medewerking van de firma Visser-Koole zal op dat moment vanaf het platte dak van de zaak van deze firma koraal- muziek ten gehore worden gebracht door leden van de Chr. Fanfare „Hosanna Om 9.15 uur worden de schoolkinderen met de diverse drumbands van de respectievelijke lagere scho len afgehaald, waarna zij zich op de Markt opstellen voor de reeds traditioneel geworden zanghulde. De leerlingen van de school te Spui worden per autobus afgehaald en sluiten zich in de Nieuwstraat bij de leerlingen van de Chr. school aan. Inmiddels gaan de leerlingen van de scholen voor voortgezet onderwijs Ulo-school, Lagere Technische School, Landbouwhuishoudschool en Landbouwschool naar „Het Centrum" waar zij een programma van goochelen en wat dies meer zij te zien krijgen. Om 9.30 uur wordt op de Markt de vlag gehesen, waarna de burgemeester een toespraak zal houden. Vervolgens brengen de leerlingen een aubade. De volgende liederen zullen onder leiding van de heer P. C. Brakman en met begeleiding van de Chr. fanfare „Hosanna" worden gezongen Wilhelmus (le en 6e couplet) O dierbaar plekje grond (le, 2e en 3e couplet) Wij leven vrij (le couplet) Wilt heden nu treden (le couplet) De Zilvervloot (le en 3e couplet) Wij willen Holland houen (le en 3e couplet) Zeeuws-Vlaams Volkslied (le en laatste coupl.) Voor Neerland een lied (le en 3e couplet) Lang zal ze leven. Om 10.45 uur gaan de leerlingen van de hogere klassen van de lagere scholen naar „Het Centrum", waar ook zi, een goochelvoorstelling krijgen. Tegelijkertijd wordt voor de kleuterscholen al thans voor een gedeelte der leerlingen, in de kleuter school aan de Ds. Jan Scharpstraat een poppenkast voorstelling gegeven. Om 13 uur volgt opnieuw een goochelvoorsteling voor de overige laagste klassen der lagere scholen en een poppenkastvoorstelling voor de kleuters. Om 13.30 uur zal voor de jeugd, vanaf de zesde klasse der lagere scholen en voor ouderen op het sportterrein aan de Buitenweg weer een hindemisbaan worden uitgezet, die veel uitgebreider zal zijn dan het vorige jaar en dus zowel voor deelnemers(sters) en kijkers nog meer in de smaak zal vallen. Een politiehondendemonstratie begint om 16 uur op hetzelfde terrein. Van 19 uur tot 20 uur volgt dan een concert op de muziektent, te geven door het bekende ensemble „Thalia-Tremola", waarna om 20.30 uur de lampion optocht annex Iichtstoet begint. Hieraan kan ieder, hetzij individueel, hetzij in groeps verband deelnemen. Wij twijfelen er niet aan of vele leerlingen van de diverse scholen zullen in groeps- of klasseverband hieraan deelnemen, temeer, omdat er weer aardige prijzen worden uitgeloofd. Hier ligt naar onze mening echter ook een taak voor de ouderen, hetzij verenigingen of bedrijven, om te overwegen of zij op deze wijze hun vereniging of zaak onder de aandacht van het publiek zullen brengen. Het lijkt ons een behoorlijke reclame. Tot slot volgen dan nog van 21.30 uur tot 22.30 uur concerten door de plaatselijke muziekgezelschappen „Concordia" en „Hosanna". Wanneer wij het programma zo overzien, is de dag van vroeg tot laat behoorlijk gevuld met een aantrek kelijk en afwisselend programma. Wij twijfelen er niet aan of de lezers zullen een dergelijk programma op prijs stellen. Een en ander is mogelijk geworden door de contri- butie's van de leden der Oranjevereniging, het ge meentelijk subsidie en een bijdrage van de Stichting Streekcentrum Axel. Wij menen te mogen besluiten met een oproep aan hen, die nog geen lid der Oranjevereniging zijn, zich alsnog als lid aan te melden bij een der bestuursleden. Een vrijwillige verhoging van de jaarlijkse contributie door de leden zal eveneens op prijs worden gesteld. Ten slotte nog de wens, dat op maandag 1 mei a.s. het oranjezonnetje de gehele dag zal stralen. FAMILIE - AVOND VAN DE C.B.C. IN DE KANAALZONE. Vrijdag 24 maart hebben de gezamenlijke afdelingen van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale in de Kanaal zone in „Het Centrum" alhier een grote familie-avond georganiseerd. Dat de belangstelling hiervoor zeer groot was, bleek wel uit het feit, dat de grote zaal tot vrijwel op de laatste plaats was bezet. De heer C. Braspenning, districtsbestuurder, opende deze vergadering en spreker sprak er zijn vreugde over uit, dat de opkomst zo groot was. „Dit," aldus vriend Braspenning, „is een stimulans voor het be stuur en het is daarom niet onwaarschijnlijk, dat deze avond door nog een andere, of beter door nog vele andere van dergelijke avonden zal worden gevolgd". De hoofdbestuurder, de heer J. van de Herik, sprak een propagandistisch woord, waarin hij alle leden op wekte overal, ook in de maatschappij, te getuigen van hun Christen-zijn. Na de pauze voerde de befaamde Toneelgroep „Ko Bakker" de klucht op „De Firma Bobbel 6 Hobbel" welk stuk wij ter gelegenheid van de eerste opvoering in een vorig nummer reeds bespraken. Wel mag worden opgemerkt, dat het spel bij deze herhaalde opvoering nog aanmerkelijk beter tot zijn recht kwam dan de eerste keer, zodat de spelers zeer veel bijval oogstten van het publiek, dat aan deze vermakelijke „hobbelige" en „hobbelige" lotgevallen weer veel plezier beleefde. Met het zingen van de Avondzang werd deze avond besloten, een avond waarop de C.B.C. trots mag zijn en die naar wij hopen door vele gevolgd zal worden. VOORSPEELAVOND VAN AFD. AXEL DER ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL. Onder grote belangstelling, hoofdzakelijk van de zijde der ouders, werd door de leerlingen van de af deling Axel van de Zeeuwse Muziekschool een voor speelavond gegeven. Deze avond vond doorgang in het Herv. Zondagsschoolgebouw aan de Julianastraat. Na een inleidend woord van de directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer H. Stam, toonden de leerlingen hun kunnen in soli en duetten. De leerlingen van de tokkel- en accordeonklas van de heer J. Man- naert en de leerlingen van de vioolklas van de heer J. Wisse waren ook voor deze avond uitgenodigd. Onder leiding van directeur P. C. Brakman werd in een vlot tempo het programma afgewerkt. U moet een kuur doen, de Kruschen Kuur, iedere dag 's morgens de beroemde kleine dosis. Beroemd ja over de hele wereld, om zijn wondere aansporende werking op de bloedzuiverende organen. Die worden met Kruschen tot hernieuwde jeugdige werking ge bracht en drijven zo de onzuiverheden ui^ die nu die ondragelijk snerpende pijnen verwekken. Ing. Med. WEG AFGESLOTEN. Zoals reeds in een bekendmaking van B. en W. van Axel in ons vorig nummer werd bericht, is in verband met de slechte toestand van het viaduct, de weg over het spoorwegviaduct in de Graafjansdijk, nabij de buurtschap Schapenbout, tijdelijk gesloten voor alle zware verkeer. Deze verkeersbeperking zal van kracht blijven totdat de dringend noodzakelijke verbeteringen aan het viaduct zullen zijn uitgevoerd. GESLAAGD. Voor de cursus Scheepsbouw, die in avondschool verband gegeven werd aan de Technische School te Temeuzen, slaagden o.m. onze stadgenotenC. A. Dieleman, B. W. van Gremberghe en P. K. de Koeijer. Voor het diploma autoherstellen slaagden onze stad genoten W. de Feijter en T. A. P. M. Martens. Voor het diploma machineschrijven van het In stituut voor Kantooropleiding slaagden o.m. M. Bakker en mevr. O. Wikkerink-Schnitzler. Voor Ned. Han delscorrespondentie T. de Maayer en C. Verschelling, allen te Axel. ZIEKEN EN BEJAARDEN WERDEN BEDACHT. De Hervormde Vrouwenvereniging alhier heeft deze week de bejaarden en zieken bedacht in verband met het naderende Paasfeest. Zij kregen allen een paas- attentie in de vorm van een schaaltje met vijf eieren thuisbezorgd. En niet te vergeteneen Paaswens. De bejaarde en zieke stadgenoten stelden dit belange loze werk van de Hervormde Vrouwenvereniging uiter aard bijzonder op prijs. SCHOOLVERKEERSEXAMEN. Dezer dagen hebben 30 leerlingen van de Prinses Marijkeschool, 41 leerlingen van de R.K. Lagere School, 56 van de Chr. Nat. Lagere School en 16 van de Chr. lagere school te Spui weer hun practische verkeersexamen afgelegd onder toezicht van de Rijks politie. Hiertoe was in de straten van plan-Oost een traject uitgezet met tal van provisorische verkeers borden met verschillende aanduidings- en verbodsbe palingen. OPENING NIEUWE ZAAK. Met een receptie, die werd bijgewoond door burge meester Van Dijke en gemeente-secretaris Van den Bosse, is woensdagmiddag de nieuwe zaak van het „Poortse Kaasboertje" in het pand Nieuwstraat 4 ge opend. In deze modem ingerichte zaak is een voorraad van 100 verschillende kaassoorten uit acht landen ondergebracht in modem ingerichte gekoelde toon banken. Voorts vindt men er een enorme sortering chocolade en suikerwerken, alsmede zuivelproducten en vleeswaren. Ongetwijfeld verzekert het moderne interieur dat het voor de klant prettig kopen is in deze nieuwe zaak van de heer W. Kuijl. PLANNEN VOOR GROEN T ETEELTVAK- SCHOOL IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Er zijn plannen om naast de groenteteeltvakschool in Midelburg tot nu toe de enige in Zeeland ook dergelijke scholen te stichten .in Tholen en in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit deelde de heer W. Josiasse uit Serooskerke mede, tijdens de eindles van de groenteteeltvakschool te Middelburg. Wat het lesprogramma van deze scholen betreft, voorzag de heer Josiasse, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de nadruk zal worden gelegd op de teelt van aard beien, in Tholen voor gladiolen, aardappelen en uien en voor Walcheren op glascultures. GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderportemonnaietje met inhoud, Bioscoop „Het Centrum", Zeestraat, Axel. ZONDAG 2 APRIL 1961. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Gere/. Kerk (KerkdreeJ). 10 uur en 2.30 uur, Ds. A. Kuiper. Gere/. Kerk Pironstraat10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Gere/. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst ZONDAGSDIENST ARTSEN. 1 2 APRIL en 3 APRIL (2e Paasdag) Dokter C. A. Schiltman. zware hoofd- en borstverfcoudheid, diep vastzittend slijm,snuift en wrijft U weg met Bij een voorvergadering hebben de Gedeputeerde Staten van Zeeland woensdagmorgen in het Parachie- huis te Graauw de dagelijkse besturen gehoord van de gemeenten Clinge, Graauw en Langendam en Hon- tenisse, alsmede de besturen van de polders Kruis polder, Melopolder, Kleine Molenpolder, Prosperpol- der en Van Alstein- en Hedwigpolder, over hun stand punt ten aanzien van de havens in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. Tevens waren bij deze hearing vertegenwoordigers aanwezig van de landbouworganisaties en van de Z. Vlaamse Kamer van Koophandel. Deze bijeenkomst vond plaats naar aanleiding van een suggestie van de Ontwikkelingscommissie Oost Zeeuwsch-Vlaanderen om in dit gebied één goede handelshaven aan te leggen met een maximum lig plaats voor coasters. Unaniem werd bij de huidige situatie de haven van Walsoorden aangewezen. Indien dus de haven van Walsoorden zou worden gemoderniseerd betekent dit de opheffing van de havens Kruispolderhaven, Paal, Emma- en Hedwigpolderhaven. 3e klasse D K.N.V.B. R.K.F.C.—AXEL 0-1. In een zeer spannende wedstrijd is het de thuisclub niet gelukt een verdiend gelijk spel te behalen. Axel profiteerde voor de rust van het windvoordeel en nam na een kwartier de leiding door een doelpunt van rechtsbuiten Borght (01). Het spel bleef op en neer golven, waarbij ook de aanvallen van de thuisclub zeer gevaarlijk waren, doch de R.K.F.C.-aanval had deze middag bepaald pech. Ook Axel zette alles op alles, maar de R.K.F.C.-doelman kon met veel kunst en vliegwerk zijn doel voor verdere doorboringen vrij waren. Met de stand 01 kwam de rust. Ook in de tweede helft werd niet meer gedoelpunt. Nu ging de thuisclub gesteund door het windvoordeel wel fel in de aanval, maar de Axel-verdediging wist stand te houden. De oranje-witten kregen ook nog ver scheidene doelrijpe kansen, maar door slecht schieten of treuzelen werden deze niet benut. Drie minuten voor het einde kreeg Axel nog een strafschop te nemen, doch Borght schoot deze penalty naast. De verdere uitslagen in deze klasse waren als volgt QdioZierikzee 20 ZeelandiaR.C.S. 12 Com Boys—B.S.C. 2—0Kaaise Boys—Zeeland Sport 30 HontenisseMeto 1 1. Zaterdagvoetbal 4e klasse landelijk. A.Z.V.V.-SPRANG 1-1. Aan deze vrij hard gespeelde wedstrijd, die daarbij bovendien nog bijzonder slecht voetbal te zien gaf hebben de spelers en de toeschouwers weinig plezier beleefd. Ofschoon er aan beide kanten toch wel op gelegde scoringskansen aanwezig waren bleven doel punten in de eerste helft achterwege. Een logisch ge volg van het slechte spel. Direct na de hervatting kon Haak met een beetje geluk een ernstige fout in de Sprang-verdediging af straffen en zodoende werd het 10. Een kwartier later was de stand echter weer gelijk, een stand die tot het einde van de wedstrijd bleef gehandhaafd en die ook een juiste verhouding weergeeft van het vertoonde spelbeeld, zij het dan in minder goede zin. De verdere uitslagen in deze afdeling waren Good LuckDinteloord 1—4 S.S.C.—Rillandia 50 The Gunners—V.V.N. 54 Amemuiden—Zwal. Boys 2—0 Krabbendijke—Smerdiek 3—0. PAASPROGRAMMA VOETBAL. Voor maandag 3 april (2e Paasdag) is voor de 3e klasse D het volgende programma vastgesteld OdioR.C.S.Corn BoysZierikzee R.K.F.C. Meto AxelB.S.C. VERSCHUIVING VAN AMATEURVOETBAL NAAR DE ZATERDAG Nu de vijfdaagse werkweek voor het merendeel van de Nederlandse werknemers een feit is, of dit binnen kort wordt, is deze vraag bijzonder actueel geworden. De K.N.V.B. heeft zelfs een commissie ingesteld, welke de problemen voortvloeiende uit de invoering van de vijfdaagse werkweek in studie zal nemen, met het oog op meerdere voetbalsportbeoefening op de vrije zaterdagen. Veel is hier al over geschreven in clubbladen van sportverenigingen en in sportperio- dieken en speciaal ging het daarbij om de scheiding van het amateur- en het prof-voetbal. Zo heeft in de „Sportkroniek", het officiële orgaan van de K.N.V.B. e.en artikel gestaan, waarin werd ge steld, dat de vrije zaterdag een ideale mogelijkheid is om vele problemen, met name de concurrentie tussen het amateur- en prof-voetbal, wat betreft de publieke belangstelling in één slag op te lossen. Schrijver van dit artikel wilde het gehele amateurvoetbal naar de zaterdag verschuiven en het prof-voetbal op de zon dagen handhaven. Als twee belangrijke clubs uit de zelfde stad of streek b.v. op een bepaalde zondag samen een thuiswedstrijd hebben, dan kan één van die clubs op de zaterdagmiddag spelen en de andere op zondag. Op Walcheren zou dit dus voordeel kunnen bieden voor clubs als Vlissingen, Middelburg, Zee land Sport, Zeelandia en R.C.S., die hun recette's putten uit hetzelfde toeschouwersareaal. „In verband het de vrijetijdsbesteding kleven er voor Zeeland aan dit standpunt nog vele bezwaren, zodat we er voorlopig nog niet aan kunnen denken", aldus een uitlating van een bestuurslid van de afdeling Zee land van de K.N.V.B. Principieel had een lid van een zaterdagclub tegen een dergelijke regeling geen bezwaar, maar hij vreesde dat de goede krachten uit het tegenwoordige zaterdag voetbal naar grotere amateurclubs zouden worden ge trokken, wanneer deze laatsten hun wedstrijddag ook naar de zaterdag zouden verschuiven. De conclusie is echter over het algemeen, dat het voor Zeeland bepaald niet aantrekkelijk is, dat het amateurvoetbal naar de zaterdag wordt verplaatst. Duivensport. VLUCHTENPROGRAMMA. Het vluchtenprogramma van de postduivenhouders- vereniging „De Verwachting", gevestigd in café „De Witte Leeuw" bij de heer Em. Pieters alhier is thans als volgt vastgesteld De opleidings- of leervluchten zijn bepaald op Wippelghem 31 maart, 11 april en 21 april; Huysse 2, 13 en 25 april en Mouscroun 9, 16 en 27 april. Wedvluchten Arras 23 en 30 april, 2i mei, 18 juni, 2 en 23 juli en 13 augustus. Breteuil7 en 28 mei, 25 juni, 9 en 30 juli. Dourdan 14 mei, 4 juni, 16 juli en 6 augustus. Orleans; 11 juni en 20 aug. St. Vincent (nationaal) 16 juni. Chateauroux (bond) 24 juni, (nationaal) 2 september. Barcelona (inter nationaal) 7 juli. Ruffec (nationaal en bond) 8 juli. Dax (nationaal) 21 juli. Angou'ème (bond) 3 juni en Parkestone (nationaal) 10 september. Rennies het wondermiddel dat U niet missen kunt endat U nooit meer missen wilt, als U de heer lijke werking eenmaal ondervonden hebt. Weifel niet koop een pakje Rennies, steek er altijd een paar bij U. En zo gewapend gaat ge blij en onbezorgd aan iedere maaltijd, eenvoudig of meer uitgebreid. Bij de geringste aanwijzing of de hevigste aanval van overtollig maagzuur, helpen Rennies U uit de brand, doven ze Uw pijnen op staande voet. 'n Zegen en 'n uitkomst zo'n paar Rennies bij de hand Ing. Med. Schaken. JEUGDCOMPETITIE D.S.Z. Afgelopen zaterdag werd de onderlinge competitie van de Axelse jeugdschaakclub weer voortgezet met een aantal partijen, waarin de volgende resultaten be haald werden J. Nijssen—C. Goossen 1-0 R. Scheele—M. Rinn 01 W. BuijzeM. de Pooter 01 P. v. Lange- velde—B. van Tatenhove 0—1 H. de Ridder—B. Verduin 1-0 B. van Tatenhove—T. Boon 1-0 W. BuijzeJ. Nijssen afgebr. De complete stand is na deze wedstrijden als volgt h H. de Ridder 9 9 0 0 9 2. M. Rinn 9 7 0 2 7 3. C. Goossen 9 6 0 3 6 4. B. van Tatenhove 7 5 0 3 5 5. P. de Regt 9 5 0 4 5 6. L. de Regt 5 4 0 1 4 7. C. Provoost 6 4 0 2 4 8. R. Scheele 8 4 0 4 4 9. T. Boon 9 4 0 5 10. T. van Wijck 9 4 0 5 11. M. de Pooter 9 3 1 5 12. B. Verduin 6 3 0 3 3 13. P. van Langevelde 9 3 0 6 3 14. K. de Regt 8 3 0 5 3 15. J. Nijssen 2 2 0 0 2 16. W. Buijze 6 2 0 4 2 17. D. Overdulve 9 2 0 7 2 18. H. van Luijk 6 1 1 4 V/2 19. H. Oggel 5 1 0 4 1 20. P. Oppeneer 7 1 0 6 1 21. F. de Pooter 3 0 0 3 0

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 2