KOMT NIET VANZELF maar van Zie onze nieuwe VOORJ Langs de Scheldestromen A X EL S L U I S r i DAMES en HERENKLEDING A Bekendmakingen (Vervolg) De ontwikkeling van West Zeeuwsch- Vlaanderen, i Ook dé N.C.B.-leden van de kring Oost- ourg hebben hun lezing gehad. Als spreker trad op drs. W. Dusarduijn uit Breda, die de ontwikkeling van West Zeeuwsch-Vlaande- ren besprak. Hij zag de toekomst optimistisch in, waarvoor hij als argumenten noemde het Sloeplan, de kanaalzone en de industriali satie in Belgisch-Vlaanderen. Spr. gaf als zijn mening, dat geheel Zeeuwsch-Vlaande- ren zou dienen te worden aangewezen als industriekern. s-Heerenhoek heeft een Jeugdraad. De gemeenteraad van 's-Heerenhoek heeft besloten een jeugdraad in het leven te roepen. Deze jeugdraad zal een gemeentelijk subsi die van 1000,— ontvangen. Over de be steding van het geld zal aan de raad reke ning en verantwoording moeten worden af gelegd. De Zeeuwse week in Antwerpen. De expositieruimte voor de Zeeuwse Week die van 2 tot 7 juni a.s. te Antwerpen wordt gehouden, is zo goed als volgeboekt. Naast de zakelijke tentoonstelling van de Zeeuwse producten zijn er ook de culturele manifes- tatie's, zoals Zeeuwse toneel-, zang en mu ziekuitvoeringen. Op zaterdag 3 juni zal de Zeeuwse Ringrijdersvereniging met een 30- tal leden te Antwerpen demonstreren. Ook allerlei andere evenementen zullen worden georganiseerd. Zelfs zullen molens worden gebouwd. De Commissaris der Koningin en La Courtine. De commandant der le divisie, generaal- majoor D. C. de Vries, heeft aan de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een foto-album aan geboden, waarin de foto's zijn verzameld, die gemaakt zijn tijdens het bezoek van de com missaris aan de militairen in La Courtine. Op zijn beurt bood de commissaris het fotoboek „Ontworsteld Land" aan de gene raal aan. Vereniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland. Tijdens de vergadering van deze vereni ging deelde de voorzitter mede, dat in 1962 het ibloedgroeponderzoek van jonge stieren verplicht zal worden gesteld. Betreurd werd, dat op de Z.L.M.-tentoon stelling, die deze zomer op Noord-Beveland zal worden gehouden, slechts een geringe plaats zal worden ingeruimd voor het rund vee. De Rijksveeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen, besprak tot slot verschillende ac tuele problemen met betrekking tot de vee houderij. iDe gemeentelijke herindeling in Zeeland. De minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, zet wel vaart achter de her indeling van de Zeeuwse gemeenten. De samenvoeging van de gemeenten op Sdhouwen-Duiveland is nog maar nauwelijks een feit of de minister kondigt al aan, dat het wetsontwerp voor de samenvoeging van de Walcherse gemeenten de Kamer binnen kort zal bereiken. De bewindsman herinnert er vervolgens aan, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bovendien herindelingsplannen voor West Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid- Beveland in voorbereiding hebben. Daaraan wordt toegevoegd, dat zodra mogelijk ook een voorstel tot herindeling van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen ter hand zal worden genomen. Trouwens, Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen is reeds aan een gedeeltelijke her indeling toe voor wat betreft de gemeenten Hulst, St. Jansteen, Hontenisse, Graauw en Langendam, Clinge en Vogelwaarde. Naar het ziCh thans laat aanzien, zal dit plan, zo als het thans is opgesteld, wel de instemming van de Tweede Kamer verkrijgen. Middelburgse middenstand bezint zich. De Middelburgse Middenstandscentrale heeft een middenstandsappèl gehouden. Tij dens dit appèl werd het woord gevoerd door vertegenwoordigers van de algemene, de christelijke en de rooms-katholieke midden standsbonden. Gepleit werd voor een gemengd sociaal- economisch beleid in Zeeland, terwijl tevens werd geconcludeerd, dat de Zeeuwse mid denstand nog niet genoeg in zichzelf gelooft. Haringvlietbrug gedeeltelijk aanbesteed. Te Middelharnis is deze week de onder bouw van de brug over het Haringvliet aan besteed. De laagste inschrijver was de N.V. Aannemingsmaatschappij v.h. H. J. Neder- horst uit Gouda met 8.713.000, De hoog ste inschrijver was de fa. L. Broere N.V. te Amsterdam met 13.614.000,een ver schil dus van bijna 5 millioen Aangezien de laagste inschrijver iets onder de raming is gebleven, mag verwacht worden, dat de gunning spoedig zal plaats vinden. In mei van dit jaar zal reeds worden begonnen met het maken van de betonnen pijlers voor de brug. Deze brug zal in 1964 gereed moeten zijn. Bouw zwembad te Terneuzen aanbesteed. Het gemeentebestuur van Terneuzen had een vijftal aannemers uitgekozen voor de in schrijving voor het bouwen van het gemeente lijk zwembad aan de Oesterputten. Deze me thode die meer een onderhandse aanbesteding kan worden genoemd, is gekozen, omdat men verwachtte, dat een openbare aanbesteding prijsverhogend zou werken. De laagste in schrijver was de fa. Gebr. Krieckaert te Hengstdijk voor ƒ516.000, Opgravingen te Aardenburg. In Aardenburg heeft men bij opgravingen reeds geruime tijd scherven uit de Romeinse en Noormannentijd gevonden. Thans heeft men ook de resten van een Romeinse bewo ning aangetroffen. Hieruit blijkt wel, dat er sprake is geweest van huizenbouw door de Romeinen. Uiteraard is de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek inge schakeld. Aardenburg wacht met spanning af, welke vondsten verder nog zullen worden gedaan. Zeeuwse Collecte 1960. Van de Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel Werk ontvingen wij een dezer dagen een specificatie van de opbrengst van de Zeeuwse Collecte 1960. De opbrengst was per district als volgt Walcheren 3160,96 Tholen 1665,03; Zuid-Beveland 5002,67 Noord-Beveland 1700,75; O. Zw.-Vlaanderen ƒ1791,18; W. Zw.-Vlaanderen 2646,57 Schouwen- Duiveland 1551,39; St. Philipsland 343,50. De totale opbrengst der Zeeuwse gemeenten bedroeg dus 17.862,05. Met de bijdragen van verschillende bedrijven ad 1247,50 was de totale opbrengst dus 19109,55. Wanneer wij deze cijfers onderling verge lijken valt niet te ontkennen, dat Oost Zw.- Vlaanderen, dat qua inwonertal en welvaart stellig tot de beste delen van de provincie be hoort, maar een povere indruk maakt. Kenne lijk leeft deze collecte in onze streek niet zo als elders in de provincie. Dubbel jammer is dit wel gezien de bijzonder sympathieke be stemming van deze collecte, n.l. het verschaf fen van bandrecorders aan blinden. Toeristisch nieuws uit België De 8e Tentoonstelling voor Kampeer en Caravanning-materieel. Deze tentoonstelling, welke wordt georga niseerd door de Koninklijke Touring Club van België onder de naam „Touring-Camping- Caravanning" is uitgesteld en zal nu in het Park te Brussel plaats vinden van 15 tot en met 23 april a.s. Aanvankelijk was deze ex positie vastgesteld voor het tijdvak van 10 tot en met 19 maart a.s. T entoonstelling te Gent. ,,Het Begijnhof" De opening van de tentoonstelling „Het Begijnhof" te Gent, die op 25 maart a.s. zou plaats vinden in het Paleis voor Schone Kun sten te Gent, werd eveneens uitgesteld en wel tot 23 april a.s. Zij zal tot en met 25 juni a.s. toegankelijk blijven voor het publiek. hAV •J V. NOORDSTRAAT 28 EN 43 TELEFOON 643 EN 766 MEERM1NNENSTRAAT TELEFOON 448 TIJDELIJKE SLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en wethouders van Axel, beschikkende op een verzoek van de Axelse Wieier- Supporters Club „Volharding" te Axel, tot het houden van een wegwedstrijd met rijwielen op 3 april 1961 en op 23 mei 1961 overwegende, dat het in verband daarmede nodig s het parcours voor die wedstrijden tijdelijk voor het verkeer in beide richtingen voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee te sluiten gelet op het raadsbesluit van 6 maart 1951 tot over dracht van bevoegdheden aan hun college gelet op artikel 6 van de Wegenverkeerswet en artikel 4 van het Wegenverkeersreglement, besluiten 1. gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide rich tingen op 3 april 1961 van 14^18 uur en op 23 mei 1961 van 13.30—18 uur de wegen Noordstraat, Prins Hendrikstraat, rijksweg Axel- Sluiskil (dwars overstekend), ventweg-Zuidsingel, Zeestraat en Weststraat (van Zeestraat tot Noordstraat. 2. de bij de wet vastgestelde borden, model 13, te plaatsen op de meest daarvoor geschikte plaatsen. Axel, 7 maart 1961. Burgemeester en wethouders van Axel, De Burgemeester, De Secretaris, M. K. van Dijke. P. G. v. d. Bosse. BETERE KLEDING - li A M

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 3