fa J. C. VINK Lijdt üw radiotoestel aan ademnood Q A A PHILIPS RADIO '61 vo!op werk dat goed wordt betaald! Parker "51" Z? i Drukkerij Markt 12 - Axel IS BU ONS IN GOEDE HRNDEN Scheepvaart Vereniging Zuid Voor werknemers die van aanpakken houden, is er in de Rotterdamse haven Als U ouder dan 21 en jonger dan 50 jaar bent kunt U direct in dienst treden met een vaste aanstelling. Overwerk, avond- of .nachtarbeid wordt extra beloond. EEN VOORDEELTJE APART Extra tegemoetkoming in de aanschaf van werkkleding en veiligheidsschoenen. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot het GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Steenstraat 7 te HULST en de SCHEEPVAART VERENIGING ZUID, Dienst voor Personeelszaken, Willem Buytewechstraat 70 b, ROTTERDAM, tel. 35320. Gemeente Axel Burgemeester en wethouders van Axel roepen sollicitanten op voor de betrekking van Chef-fitter A Leg uw toestel eens deze negen vragen voor Wat zegt uw radio „Neen" op vijf of meer vragen? Ont dek dan morgen bij uw leverancier wat u bezig bent te missen: het gaat immers niet om nieuwe snufjes, maar om werkelijke vernieuwingen in de radiotechniek. I.uisteï, kijk en vergelijk oud met nieuw. Dan kiest u beslist een van de toestellen uit de briljante serie Philips Radio 1961! 1 2 3 4 5 6 7 8 9 •>;- -.w.-y-x-.-.- mmmmm v: Dit moderne toestel slaagt zonder moeite en met lof! In de eerste plaats door de uiterst gevoelige FM-ontvangst, wat zeer belangrijk is, want nu kunt u overal in Nederland genieten van gave, ongestoorde FM-muziekBovendien door de uitmun tende AM-ontvangst, de duidelijke stations- schaal, de beide dubbeiconus-luidsprekers, de ingebouwde antennes, het klankkleur- register en nog zoveel meer f 298.-. IN ELK OPZICHT GESLAAGD! kennis geven of doen geven aan de burgemeester van 2ijn woonplaats vóór 12 uur ('s middags) van de dag van opkomst. Zodra de reden van verhindering heeft opgehouden te bestaan, meldt de opgeropene zich op de aangegeven plaats, tenzij a. hem alsnog uitstel of vrijstelling van eerste oefe ning dan wel vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige is verleend b. hij bij de landmacht of luchtmacht is opgeroepen •v en inmiddels tien dagen sedert de opkomstdatum zijn verstreken belanghebbende dient alsdan een nieuwe oproeping af te wachten. De bij de zeemacht opgeroepene behoort zich, zo dra de reden van verhindering heeft opgehouden te bestaan, onverwijld te melden in het Marine- opkomstcentrum te Voorschoten, tenzij inmiddels het hiervoor onder a bepaalde op hem van toe. passing is geworden. 9. Niet-opkomst zonder geldige reden. De opge roepene die zonder geldige reden niet op de vastge stelde datum en plaats verschijnt, stelt zich bloot aan strafvervolging wegens overtreding van artikel 150 van het Wetboek van Militair Strafrecht. Hij blijft verplicht zich onverwijld aan te melden bij de com mandant van het onderdeel, waarbij hij in werkelijke dienst moest komen (voor de opgeroepene bij de zee machtMarine-opkomstcentrum te Voorschoten). Bovendien kan hij door de daartoe bij de wet aan gewezen personen en ambtenaren worden aangehou den en naar de plaats van bestemming worden over gebracht. In artikel 150 van het Wetboek van Militair Straf recht wordt bepaald dat met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft degene die opzet telijk niet voldoet aan een wettige oproeping is het feit gepleegd in tijd van oorlog, dan kan een ge vangenisstraf van ten hoogste zeven jaren en zes maanden worden opgelegd. Blijkt niet dat het feit opzettelijk is gepleegd, dan kan de nalatige gestraft worden met een gevangenis- Ij |if van ten hoogste negen maanden. 10. Uitstel. Verzoeken o/n uitstel van eerste oefe ning moeten binnen veertien dagen na ontvangst van deze oproeping ter gemeente-secretarie worden inge diend. Later ingediende aanvragen om uitstel zullen niet worden ingewilligd, tenzij voor de te late indiening een naar het oordeel van de minister gegronde reden bestaat. 11. Vrijstelling. Door of vanwege de opgeroepene, die vrijstelling verlangt wegens kostwinnerschap, we gens persoonlijke onmisbaarheid of wegens aanwezig heid van een bijzonder geval, moet bij de burgemees ter aanvraag worden gedaan tot het opmaken van een staat van inlichtingen. De aanvraag dient te ge schieden binnen veertien dagen na ontvangst van deze oproeping. Ontstaat de reden tot het aanvragen van vrijstelling eerst na de hier aangegeven tijd, dan ge schiedt de aanvraag binnen veertien dagen nadat de reden daartoe is ontstaan. Men moet zich stipt houden aan deze termijnen, omdat bij overschrijding de kans bestaat, dat aan de wens niet zal worden voldaan, al zou daar overigens wel reden voor bestaan. Opgemerkt zij dat vrijstelling wegens kostwinner schap slechts wordt verleend aan de opgeroepene die hoofdkostwinner is en reeds als zodanig optrad op de datum waarop hem destijds de oproeping ter inlijving werd toegezonden. Als hoofdkostwinner wordt in dit verband aange merkt de opgeroepene, die ten minste het dubbele van de overige gezinsinkomsten inbrengt. De gehuwde op geroepene komt slechts voor deze vrijstelling in aan merking indien hij op de datum waarop hem destijds de oproeping ter inlijving werd toegezonden, boven dien een of meer kinderen te zijnen laste had. 12. Kostwinnersvergoeding. Indien door het ver blijf in werkelijke dienst van de opgeroepene, in finan cieel opzicht voldoende middelen tot levensonderhoud aan zijn verwanten komen te ontbreken, kan kost winnersvergoeding worden toegekend. Onder „verwanten" dienen in dit verband te wor den verstaan a. de echtgenote van de opgeroepene b. zijn bloed- en aanverwanten in de rechte linie (groot) ouders en kinderen); c. zijn andere bloed- en aanverwanten in de tweede graad (broeders en zusters, alsmede hun even tuele echtgenoten) d. zijn pleegouders en pleegkinderen e. degenen in wier onderhoud de opgeroepene inge volge rechterlijk vonnis moet voorzien. De aanvraag behoort te worden ingediend ten ge meentehuize, afdeling militaire zaken, ongeveer vier weken vóór de datum van opkomst in werkelijke dienst of uiterlijk binnen tien dagen nadat de gezins inkomsten zodanig zijn gewijzigd, dat naar het oor deel van belanghebbende aanspraak op vergoeding is ontstaan. De vergoeding wordt niet met terugwerkende kracht toegekend, zelfs niet indien zij in verband met onbe kendheid van de aanspraak te laat wordt aangevraagd. 13. Geneeskundige verzorging gezinsleden. Indien de opgeroepene voor het gezin, waarvan hij deel uitmaakt, kostwinner is in de zin van het Ziekenfondsenbesluit, kunnen de gezinsleden onder bepaalde voorwaarden als indirect-verplicht-verzekerden worden ingeschreven bij een algemeen ziekenfonds. De opgeroepene kan daartoe een verzoek indienen bij zijn commandant, bij wie 'hij tevens nadere inlich tingen kan inwinnen. 14. Gewetensbezwaren. De opgeroepene die tegen het vervullen van militaire dienst, welke bepaaldelijk gericht is op strijd met de wapenen dan wel tegen iedere vorm van militaire dienst, gewetensbezwaren heeft welke hun grond vinden in zijn overtuiging dat het hem niet geoorloofd is ook niet ingevolge over heidsbevel de evenmens te doden, dient zulks schriftelijk ter kennis te brengen van de Minister van Defensie. 15. Vervoerbewijzen. De nodige vervoerbewijzen kunnen ter gemeente-secretarie, afdeling militaire zaken, worden afgehaald. Axel, 29 december 1960. De wnd. burgemeester van Axel, A. J. M. Kesbeke. De stijlvolle, gedistingeerde vorm en de precisie van de Parker "'51" maakten hem tot 's werelds meest gevraagde vulpen. De 'Electro- Polished' penpunt en het 'dero-metric' inktsysteem verzekeren U vederlicht en ongestoord schrijven. Keuze uit 5 kleuren houders en vele penpuntett. Met lusttaloy dop f 89.50 Met gold-filled dop f 99.50 tevens controleur gashouder en apparaten bij het gemeentelijk gasbedrijf in Terneuzen. Het salaris bedraagt, bij een leeftijd van tenminste 24 jaar, voor de gemeente Terneuzen 396,57, met drie éénjaarlijkse verhogingen tot een maximum van 421,67 per maand. Voor controleur wordt een vergoeding gegeven van 800,— per jaar. Een en ander onder voorbehoud van hogere goed keuring. Het bezit van het Gawalo-diploma strekt tot aanbeveling. De benoeming geschiedt voor de proeftijd van één jaar. Bij gebleken geschiktheid volgt vaste aanstelling. Woning wordt beschik baar gesteld. Het verplaatsingskostenbesluit is van toepassing. Indiensttreding zo mogelijk per 1 april. Sollicitaties met volledige gegevens worden inge wacht bij de burgemeester van Axel binnen 8 dagen na de verschijning van dit blad. Gezellig middelpunt Technisch hoogtepunt 1 GEACHT RADIOTOESTEL Kunt u FM ontvangen? Hebt u twee dubbeiconus- luidsprekers? Hebt u een klankkleur-register? Hebt u een storingwerende Ferroceptor? Hebt u aansluitingen voor band recorder en extra luidspreker? Past uw uiterlijk bij de hedendaagse woonstijl Hebt u een aansluiting voor stereo? Bent u geschikt voor grammofoon- weergave? Hebt u drukknoppen en toetsen voor gemakkelijke bediening PHILIPS L

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 3