x Gezond heid FrfajEffifl BABYSET Uit onze omgeving Axel GEMEEN TERAADS VERGADERING. Nooit meer angst W voor die schroeiende vuurzuil die opstijgt vanuit Uw maag soms tot hoog in de keel. Een of twee Rennies blussen Uw zuurbrand onmiddellijk. voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een ern]JiUi- King kent, kent ook dat heerlijke verkwikkende gevoel, dat elk tablet onmiddellijk geeft. Neem King, bereid uit het zuivere natuur product en ga de dag tegemoet met frisse moed en frisse mond. De natuurzuivere De gemeenteraad van Axel zal op dinsdagavond 31 januari a.s„ des avonds te 7 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeenkomen voor het be handelen van onderstaande agenda. 1. Opening. 2. Notulen der vorige vergaderingen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Voorstel tot het vaststellen van de 2e wijziging van de gemeentebegroting voor 1961. 5. Voorstel tot het geven van een naam aan de nieuwe openbare kleuterschool aan de Evertsen- straat. 6. Voorstel tot het benoemen van een ambtenaar van de burgerlijke stand. 7. Voorstel tot het aanwijzen van een lid van het algemeen bestuur van de Centrale Dienst „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" van het Bouw- en Wo ningtoezicht en de dienst van Gemeentewerken. 8. Voorstel tot het benoemen van een lid van de Raad van Bestuur van de Afvalwaterleiding Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. 9. Voorstel tot het uitgeven van een bouwperceel aan de Pironstraat in na-erfpacht aan L. A. Vervaet te Axel. 10. Voorstel tot het geven van toestemming aan de Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuwsch- Vlaanderen" te Temeuzen tot het verkopen van een woning. 11. Voorstel tot vaststelling van de gebouwenver- goeding, bedoeld in artikel 126 der Kleuteronder wijswet, over de jaren 1956 tot en met 1959. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Koop een pakje Rennies, steek er altijd een paar bij U, uit voorzorg, voor Uzelf en Uw disgenoten. Renneis kunt U onopgemerkt innemen, zonder water of wat ook gewoon laten smelten op de tong. En ze zijn nog lekker ook... Ing. Med. MEDEDELINGEN. B. en W. delen, in antwoord op de in de raads vergadering van 20 december 1960 gestelde vragen, het volgende mede Vraag van de heer Maas naar de samenstelling van het ambtenarencorps, gezien uit een oogpunt van geloofsovertuiging Hieronder volgt een opgaaf van alle ambtenaren en arbeidscontractanten, die in dienst der gemeente zijn, met inbegrip van alle functionarissen in nevenbetrek kingen Godsdienst Gemeentehuis Overig pers. Totaal Ned. Hervormd /7 29 36 Geref. (vrijgem.) 5 5 10 Geref. (synodaal) 3 3 6 Geref. Gem. 1 1 Rooms-Kath. 3 6 9 Geen 1 1 Totaal 19 44 63 De handarbeiders ingevolge de G.S.W.-regeling vallen vanzelfsprekend niet hieronder. Het plaatsen van oproepingen in de vakbladen acht het college volkomen juist. In de daartoe in aanmer king komend gevallen wordt de streekpers mede inge schakeld. Vraag van de heer Oggel om de beide leeuwtjes, welke op de pui van het oude stadhuis hebben gestaan, op te knappen en weer te plaatsen voor het stadhuis. De leeuwtjes zullen worden schoongemaakt, waarna zal worden nagegaan of zij een passende plaats vóór het stadhuis kunnen krijgen. Vraag van de heer de Feijter om het aantal licht punten op de Axelse Sassing uit te breiden. Ook op andere plaatsen is de openbare straatver lichting nog onvoldoende. Aan de P.Z.E.M. is ver zocht hiervoor een algemeen plan te maken, dat na verloop van tijd, uiteraard afhankelijk van de beschik bare middelen, zal worden uitgevoerd. In dit plan zal ook de Axelse Sassing worden opgenomen. Vraag van de heer de Feijter om de Oudeweg ge deeltelijk te verbeteren. Deze verbetering is primair afhankelijk van de be grotingspositie. Bij het ontwerpen van de wijzigingen tot het sluitend maken van de gemeentebegrotingen voor 1960 en 1961 zal nagegaan worden in hoeverre de realisering van het verbeteringsplan van de Oude weg mogelijk is. Vraag van de heer K. Hamelink om de bomen te verwijderen in de groenstrook achter de woningen tussen de Joost de Moorstraat en de Bankertstraat en om daarvoor in de plaats b.v. een lage bebossing tot stand te brengen. Deze groenstrook vervult een functie In de openbare groenvoorziening. Mede op grond daarvan geven B. en W. er de voorkeur aan de huidige toestand te be stendigen. Zij zullen de ontwikkeling ter plaatse nauw lettend gadeslaan en zo nodig op deze zaak terugkomen of maatregelen treffen wanneer dit gewenst is. Vraag van de heer K. Hamelink om er bij de be voegde instanties op aan te dringen, dat de verbetering van de weg AxelAxelse Sassing zo spoedig moge lijk wordt gerealiseerd. Het college heeft het volste vertrouwen, dat het Rijk zo spoedig mogelijk tot het verbeteren van deze weg zal overgaan, te meer daar dezer dagen in de Staats courant een K.B. is opgenomen, waarbij de gronden, benodigd voor de verbetering van genoemd traject, worden onteigend. Vraag van de heer K. Hamelink hoe het staat met de verbetering van de Sasdijk. Deze dijk is in onderhoud en beheer bij de polder Beoosten- en Bewestenblij. Er is een verbeteringsplan gemaakt en er zijn reeds enkele proefstukjes aangelegd, doch de nadere uitvoering wacht min of meer op de verdere ontwikkeling in de kanaalzone. Op de schets „Ontwikkelingsplan Kanaalzone" staat de Sasdijk n.l. als een vrij belangrijke doorgaande verbinding gepro jecteerd. Naar de mening van B. en W. neemt deze polder terecht een afwachtende houding aan. Men kan moeilijk van deze instantie verlangen, dat zij de kos ten van een verbinding, die een interlokaal karakter draagt, voor haar rekening neemt. Zou de Sasdijk evenwel polderweg blijven, dan spreekt het vanzelf dat de kosten in eerste instantie voor rekening van de polder komen. Vraag van de heer K. Hamelink om een voetpad aan te leggen langs de Kleine Kreek en de Kanaalkade. Met het Rijk zijn onderhandelingen gaande over de overname van de Kanaalkade door de gemeente. Zo dra de eigendomsovergang is geregeld en de gemeente deze weg in beheer en onderhoud heeft genomen, zal de aanleg van dit pad nader onder de loupe worden genomen. OVERIGE MEDEDELINGEN. Bij besluit van B. en W. van 20 december 1960 is mevr. J. M. van Vugt-Broekhuis te Hoek benoemd tot onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de openbare lagere school, alhier, ingaande 1 januari 1961. De Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft medegedeeld, dat aan de handarbeiders ingevolge de G.S.W.-regeling met ingang van 1 januari 1961 eenmaal per maand een vrije zaterdag mag worden verleend met behoud van loon. Om practische redenen is het in deze gemeente zodanig geregeld, dat de hand arbeiders bij toerbeurt een vrije zaterdag hebben. Bij besluit van 11 januari 1961 is de burgemeester aangewezen tot voorzitter van de Commissie Georga niseerd Ovbrleg. In dezelfde vergadering is de burge meester benoemd tot voorzitter van de Bouwcommissie. Als gevolg van de benoeming van een nieuwe bur gemeester is de heer A. H. van der Lee weer normaal lid van de Financiële Commissie. Om dezelfde reden is wethouder A. J. M. Kesbeke wederom voorzitter van de Gascommissie. Bij besluit van B. en W. van 11 januari 1961 is wethouder A. J. M. Kesbeke aangewezen tot voor zitter van de Ideeënbuscommissie. De Raad van Bestuur van de „Instelling ter behar tiging van de belangen van zwakzinnige kinderen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" bestaat uit de burge meesters der aangesloten gemeenten. De gemeente Axel wordt derhalve vertegenwoordigd door burgemeester M. K. van Dijke. Ook de Kringraad Bescherming Be volking Z 4 is samengesteld uit de burgemeesters der samenwerkende gemeenten. Ook hier vertegenwoor digt burgemeester Van Dijke de gemeente. De commissie van de „Gemeenschappelijke Rege ling inzake de inrichting van de Distributiedienst in de gemeenten Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en Bier vliet" bestaat uit de burgemeesters der deelnemende gemeenten. De heer M. K. van Dijke, is derhalve lid van genoemde commissie. Bij besluit van B. en W. van 17 januari 1961 zijn tot leden van de Marktcommissie benoemd de heren 1. wethouder A. J. M. Kesbeke, voorzitter 2. M. A. Donker te Bergen op Zoom, lid van het hoofdbestuur van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel 3. G. J. Scheelte te Temeuzen, secre taris van de afd. Zeeuwsch-Vlaanderen van genoemde vereniging 4. Chr. Koldewijn te Amsterdam, sectie standwerkers 5. G. Herrebout te Axel, vice-voor- zitter van de Stichting Streekcentrum Axel6. G. de Jonge te Axel, secretaris dezer stichting 7. A. Lion te Axel, penningmeester van genomd stichting. D sb 2, 3 en 4 vermelde personen vertegenwoor digen de standplaatshouders, de onder 5, 6 en 7 ge noemde personen vertegenwoordigen de plaatselijke middenstand de marktmeester is secretaris van deze commissie. In verband met de daaraan gebleken behoefte ligt het in het voornemen van B. en W. de trouwkamer in te richten als werk- en ontvangvertrek voor de wethouders. Tevens ligt het in de bedoeling deze loka liteit geschikt te maken voor de vergaderingen van burgemeester en wethouders, alsmede voor commissie vergaderingen. Het college zal te zijner tijd de Raad voorstellen hiervoor een crediet te verlenen. De huwe lijken zullen dan in de toekomst in de raadszaal vol trokken worden. B. en W. vertrouwen dat de raad zich hiermede kan verenigen. Bij besluit van B. en W. van 24 januari 1961 is, onder intrekking van het besluit van 30 september 1959 aangewezen tot eerste vervanger van de burgemeester, de heer A. J. M. Kesbeke, wethouder en tot tweede vervanger de heer C. de Putter, wethouder. Van de directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht te Temeuzen is bericht ont vangen, dat L. W. Hamelink te Zaamslag bereid is de werkplaats ten behoeve van het gemeentelijk Gas bedrijf te Temeuzen te bouwen voor de som van 23.500,Aangezien deze prijs aanvaardbaar lijkt, zal in de volgende raadsvergadering worden voorge steld een wijziging van de begroting van het ge meentelijk Gasbedrijf voor 1961 vast te stellen, waar in de bouw- en inrichtingskosten van deze werkplaats zullen zijn opgenomen. In verband met een opmerking in één der vorige raadsvergaderingen over de onderhoudstoestand van het viaduct in de Graaf Jansdijk, deelt het college mede dat zo spoedig mogelijk contact zal worden opgenomen mei de Ned. Spoorwegen N.V. bij wie dit viaduct in oncierhoud en beheer is. Het wegdek over het viaduct is van de gemeente. Gelet op de ontvangen adviezen hebben B. en W. deze week aan Ged. Staten gevraagd de weg over het viaduct gesloten te verklaren voor voertuigen met een asdruk van meer dan 1500 kg. Zodra het viaduct hersteld is, zal deze maatregel weer kunnen vervallen. Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1961 is gevraagd om het herstel te bevorderen van de weg van Kijkuit naar Zaamslag-Veer, zulks ter ont sluiting van het oostelijk deel der gemeente. Uit de ontvangen inlichtingen blijkt dat er een ver beteringsplan in voorbereiding is voor het gedeelte Be- oostenblijsestraat-Pouckepoldersedijk. Het traject Be- oostenblijsestraat-Kijkuit is vrij goed, doch het ge deelte KijkuitKijkuit-Station is toe aan een recon structie, waarvoor echter geen plan in voorbereiding is. Men volstaat er mee het onderhoud zo goed moge lijk te verzorgen. De datum van de eerstvolgende raadsvergadering is bepaald op dinsdag 28 februari 1961. MUZIEK- EN TONEELUITVOERING HARMONIE CONCORDIA Vorige week donderdag had in „Het Centrum" al hier weer de jaarlijkse uitvoering plaats voor de leden en donateurs dezer muziekvereniging. Toen voorzitter A. C. Audenaerdt bij open doek voor de in het wit op het podium opgestelde harmonie zijn welkomstwoord uitsprak was de grote zaal vrij wel geheel bezet. De voorzitter maakte in zijn korte openingswoord tevens de aanwezigen er op attent dat van de grote verloting, die het afgelopen najaar is gehouden, tot op heden nog enige prijzen niet zijn af gehaald. Hij maakte alsnog de betreffende lotnummers bekend en deelde mede dat hierover te allen tijde bij het bestuur inlichtingen kunnen worden gevraagd. Hierna volgde een kort marsprogramma door de harmonie, ditmaal weer onder de oude vertrouwde lei ding van „meester" Schieman, waarna de drumband onder leiding van de heer J. Vercouteren aantrad. Dit muzikaal optreden van harmonie en drumband werd correct uitgevoerd en na elk der nummers met applaus beloond. Als steeds volgde rla deze muzikale inleiding ook nu weer toneelspel door Concordia's Toneel-ensemble, ditmaal getiteld „De Sukkel" een kluchtig blijspel in drie bedrijven van D. Faber. Onder de regie van de heer Adr. den Beer werd dit komische gegeven door de zes executanten drie dames en drie heren verdienstelijk vertolkt en vooral in het tweede en zeker in het laatste bedrijf, toen de situatie's hoe langer hoe dwazer werden hebben de aanwezigen zich kostelijk kunnen amuseren om de voorvallen waarin „de sukkel" verwikkeld raakte. Doch zoals steeds bracht het slot van deze vermakelijke geschiedenis ook hier een voor allen bevredigende oplossing. Inmiddels had de trekking van de verloting ter dek king van de onkosten aan deze uitvoering verbonden, plaats gehad en nadat de prijswinnende nummers be kend waren gemaakt en de stoelen waren geruimd, werd de danslustigen nog enkele uurtjes gelegenheid geboden zich op de tonen van „Concordia's Boeren- kapel" aangenaam te verpozen. RESERVE-RIJKSPOLITIE HIELD SCHIET WEDSTRIJD. De manschappen van de reserve-Rij kspolitie in het gewest Oost Zeeuwsch-Vlaanderen organiseerden al hier weer een attractieve schietwedstrijd met als in zet de hiervoor beschikbaar gestelde wisselbeker. De uitslag was als volgt: 1. A. van Meurs, Axel met 44 pnt. 2. J. Stoffels, Sas van Gent met 42 pnt. 3. J. la Heyne, Sas van Gent met 35 pnt. 4. J. van Meurs, Axel met 29 pnt. De wisselbeker, die vorig jaar gewonnen werd door de heer J. Stoffels uit Sas van Gent, die thans met de 2e plaats genoegen moest nemen, kwam door dit resul taat in het tijdelijke bezit van onze stadgenoot de heer A. van Meurs. FANFARE ..HOSANNA" KOCHT NIEUWE INSTRUMENTEN. De Chr. fanfare „Hosanna" heeft de afgelopen week twee nieuwe saxofoons gekocht. Over het al gemeen genomeri is een dergelijke aankoop niet zo bijzonder, deze keer is het echter voor „Hosanna" van grote betekenis. Het is namelijk een mijlpaal in haar bestaan. Want met deze laatste aankoop heeft zij in de laatste jaren een volledig nieuw instrumentarium aangeschaft en tevens heeft zij nog een drumband op gericht en deze geüniformeerd. Wij kunnen „Hosanna" van harte gelukwensen met dit feit. Immers een goed instrumenatrium is de basis voor het maken van goede muziek. Dat deze instrumenten niet goedkoop zijn, is voor een ieder te begrijpen. In verband daarmee zal naar alle waarschijnlijkheid dit voorjaar „Hosanna" nog maals een beroep doen op de bevolking. Hopelijk zal men dan even offervaardig zijn als bij de laatst ge houden bazar. GESLAAGD. Bij de in december gehouden examens te Den Haag behaalde onze stadgenoot de heer A. Verschelling het diploma Moderne Bedrijfs Administratie (M.B.A.). -In hotel „Terminus" te Bergen op Zoom werden deze week door de V.A.M.O.R. en het C.B.R. de examens afgenomen voor rij-instructeur. Daarbij is o.m. geslaagd onze stadgenoot de heer D. de Jager. JAARVERGADERING KATH. ACTIE. Tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Axel van de Katholieke Actie, die gehouden werd in het Gezellenhuis in de Walstraat alhier, is ook weer een attractieve verloting gehouden. Voorts werd de film vertoond „Satoko en haar voddenrapers". DUIVENTENTOONSTELLING. In het verenigingslokaal van de duivensportvereni ging „De Verwachting" bij de heer Em. Pieters aan de Molenstraat alhier werd de jaarlijkse tentoonstel ling gehouden, die zich als steeds weer in een zeer be hoorlijke belangstelling mocht verheugen. De geschon ken prijzen brachten ongeveer 75,— op. Als keur meester fungeerde de heer J. Snelders uit Sas van Gent die tot de volgende uitslag kwam Oude doffers: 1. C. Koster-Deij 2. A. Baart; 3. J. Sijs 4. A. Baart5. Alb. Peersman. Jaarling doffers1. M. Dieleman 2. Em. Mis- seghers 3. en 4. C. Koster-Deij. Jonge doffers: 1. G. Koekkoek; 2. Jac. Vasseur 3. R. van Wiemeersch 4. D. Faas 5. A. Peers man 6. G. Koekkoek. Oude dui vinnen 1. F. Michiels2. A. Baart; 3. J. Sijs. Jaarling duivinnen 1. Em. Misseghers 2, en 3. F. Miéhiels. Jonge duivinnen: 1. J. Sijs; 2. G. Koekkoek; 3. C. Verstraeten. Kampioen doffers C. Koster-Deij kampioen dui vinnen F. Michiels. GROOTSE PRESTATIE VAN MEVR. WOLFERT - LENSEN. Waar een week geleden nog geen sprake van was, is donderdag werkelijkheid geworden. Mevr. Wolfert- Lensen heeft het gepresteerd, geheel alleen een tele visie-toestel bijeen te zamlen voor het rusthuis „Zorg vliet" aan de Singelweg. En dat in zo'n korte tijd. Slechts één week heeft mevrouw Wolfert er voor nodig gehad. Met welk een enthousiasme en geestdrift heeft zij zich aan dit werk gewijd Zelf wil ze er niet over praten. Ze zegt alleen maarDe mensen waren zó enthousiast en dat stimuleerde me zo. Donderdag is zij in de bloemetjes gezet. In het rust huis „Zorgvliet" sprak ds. P. J. Pennings namens de bejaarden de ijveraarster toe en dankte haar hartelijk, evenals de heren Lensen en Provoost, administratief leider van „Zorgvliet". Wij weten het, dank alleen schiet in alle opzichten tekort, doch wij voelen ons verplicht ook vanaf deze plaats mevrouw Wolfert dank te brengen, vergezeld van onze hartelijke gelukwensen. CARNAVAL. Nog slechts enkele weken en dan is het weer zo ver, dat men in Verschillende plaatsen in het zuiden des lands weer carnaval gaat vieren en ook in onze stad zijn de voorbereidingen al aan de gang. Het carnaval belooft ook dit jaar weer vele ge zellige uurtjes te verschaffen. Evenals andere jaren zal „Thalia" hiertoe ook nu weer haar steentje bij dragen en zal van het Gezellenhuis in de komende weken een vermaakcentrum maken. De zondag en maandag in de camavalsweek 12 en 13 februari dus zijn gewijd aan muziek en zang onder leiding van de heer Mannaert en optreden van de drumband onder leiding van de heer De Bart. Het verdere pro gramma op deze avonden zal gevuld worden met ver schillende vrolijke toneelstukjes. Op dinsdag 14 februari a.s. (vastenavond) wordt het Gezellenhuis ongetwijfled weer te klein om alle belangstellenden te kunnen bevatten. Met medewerking van de Madeira Boys wordt dan weer het gecostu- meerde bal gehouden, dat de klap op de vuurpijl der zotheid zal zijn. Buiten dit heeft „Thalia" echter nog meer op haar programma staan, want zondag- en maandagavond houdt zij weer haar jaarlijkse toneel uitvoeringen. Opgevoerd zal worden de thriller in 3 bedrijven „Des avonds kwart over elf", waaraan men enkele spannende uutjes zal kunnen beleven. WIE

Axelsche Courant | 1961 | | pagina 2