Vanaf heden 10% korting SPORT IN ONZE GEWESTEN op alle Doorzichtig is voorzichtig 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Predikbeurten Die gebluste Zuurbrand zelf; dat gevoel van verlossing; dat wegvallen van Dw vrees voor herhaling. Alles dank zij een paar Rennies. Bekendmakingen VERBOND VOOR VEILIG VERKEE DAMES en HERENKLEDING KERSTFEESTVIERINGEN. Jn de Geref. Kerk aan de Kerkdreef werd de jaar lijkse kerstuitvoering als vanouds weer verzorgd door de Chr. gemengde zangvereniging „Asaf". Aan deze kerstviering werd solistische medewerking verleend door Ada Groeneveld (piano en Jan Rijn (orgel). Ook het kinderkoor van „Asaf" verleende vocale mede werking en het geheel stond onder leiding van de diri gent de heer P. C. Brakman. Het programma ver meldde werken van Handel, Bach, Krieger e.a. Deze uitvoering stond op zeer hoog peil en verried een ge degen studie. Het geheel werd door het publiek ten zeerste op prijs gesteld. In de Ned. Hervormde Kerk werd het traditionele kerstfeest gevierd met een kerstzangdienst, waarvoor eveeneens een grote belangstelling bestond Het Herv. Kerkkoor en Kinderkoor onder leiding van de heer J. P. Smies verleenden aan deze kerstzangdienst hun medewerking. Ook werd in de Ned. Hervormde Kerk weer het Kerstfeest gevierd voor de leerlingen der Hervormde Zondagsschool. Deze viering, welke geheel door eigen krachten werd voorbereid en verzorgd had ook zeer veel bezoek vooral van de ouders en belangstellenden. De kleuters van de Openbare Kleuterschool vier den het Kerstfeest ook nu weer in de grote benedenzaal van „Het Centrum". Dat ook hiervoor van de zijde der ouders een grote belangstelling bestond hoeft wel geen betoog. ZATERDAG 31 DECEMBER 1960 (Oudejaar) Ned. Herv. Kerk. 7 uur n.m. Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef). 7 uur n.m. Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk Pironstraat7.30 uur n.m. Ds. A. van Leeuwen. ZONDAG 1 JANUARI 1961 (Nieuwjaar) Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. P. J. Pennings, 2.30 uur Ds. M. W. van Meeuwen, van Hoek. Geref. Kerk (Kerkdreef). 10 uur en 2.30 uur. Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk Pironstraat10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst ZONDAGSDIENST ARTSEN. 31 dec. 1960 1 jan. 1961 Dokter Schiltman. Voetbal. 3e klasse D K.N.V.B. AXEL-CORN BOYS 4-0. In een vrij eenzijdige wedstrijd, die onder geringe publieke belangstelling verliep, heeft Axel een 40 zege weten te behalen op het Sasse Com Boys. Onze stadgenoten kwamen al heel goedkoop aan de leiding toen spil Cardon de score opende voor Axel. Een gedurfde terugspeelbal kreeg door de wind een ander effect en zo belandde de bal in het eigen doel (10). Ofschoon het overwicht van Axel zeer dui delijk was waren de sporadische aanvallen van de Boys toch ook niet van gevaar ontbloot. Hoe de Sas- senaars ook zwoegden hun aanvallen resulteerden niet in doelpunten. Na een half uur was het Borgt die een afgemeten voorzet van v. d. Berge op de juiste manier afwerkte en doelman de Groff voor de tweede maal het nakijken gaf (2—0). Kort voor de rust was het Van Boeghout, die een onverwacht hard schot loste en daarmede werd de ruststand op 3—0 ge- Met een gewijzigde opstelling kwamen de Boys na de hervatting in het veld terug, doch deze verande ring bleek ook geen verbetering. Axel bleef het over wicht behouden en hoe aardig de Sassenaars soms ook combineerden tot in het Axelse doelgebied kwamen zij niet of nauwelijks. Even voor het einde kwam Borgt allen voor doelman de Groff te staan, welke hij met een harde schuiver wist te verschalken en de eindstand 40 werd. De verdere uitslagen in deze klasse waren Zierikzee—Hontenisse 0—3; R.C.S.—Odio 1—0. Rennies het wondermiddel dat U niet missen kunt endat U nooit meer missen wilt, als U de heer lijke werking eenmaal ondervonden hebt. Weifel niet koop een pakje Rennies, steek er altijd een paar bij U. En zo gewapend gaat ge blij en onbezorgd aan iedere maaltijd, eenvoudig of meer uitgebreid. Bij de geringste aanwijzing of de hevigste aanval van overtollig maagzuur, helpen Rennies U uit de brand, doven ze Uw pijnen op staande voet. 'n Zegen en 'n uitkomst zon paar Rennies bij de hand Ing. Med. VOETBAL-UITSLAGEN. 2e klasse B K.N.V.B. Temeuzen—Roosendaal 2—4 Rood-Wit—Hulst 33; R.A.C.Middelburg 12; TaxandriaSteen bergen 22 DoskoGoes 22. 4e klasse H K.N.V.B. SteenOostburg 32 LuctorBreskens 10 Yerseke—R;a 32; ClingeLewedorpse Boys 12i KoewachtBiervliet afg. Reserve 2e klasse B K.N.V.B. Hontenisse 2—Middelburg 3 1—3; Internos 2— Dosko 2 21 Goes 2Alliance 2 afg. Hulst 2 —Zeeland Sport 2 6—3 Corn Boys 2—Axel 2 1 1. Biljarten. VOORTOURNOOl NATIONAAL BILJART- KAMPIOENSCHAP TE VLISSINGEN. Tijdens de voorwedstrijden voor het nationaal bil jartkampioenschap extra klas libre, welke vorige week in café „Centraal te Vlissingen zijn gespeeld, heeft de heer F. G. Melse uit Middelburg sterk spel laten zien. Na een felle strijd met zijn grootste rivaal, de Axelse matador R. Dieleman eindigde hij op de eerste plaats met een gemiddelde van 19,80. De aanvang van dit door het district Walcheren- Zuid-Beveland van de K.N.B.B. georganiseerde voor- tournooi was al spannend en sensationeel, toen Melse en Dieleman in acht beurten hun tweekamp beëindig den met remise. De heer Dieleman had als eerste zijn totaal aantal carmaboles vol, maar Melse bewerk stelligde dit gelijk spel door in de nabeurt een fraaie serie-americaine te scoren van 115 carmaboles. Nadat R. Dieleman al zijn partijen had uitgespeeld bedroeg zijn puntentotaal 9. Het werd naarmate het tournooi vorderde steeds spannender doordat ook de heer Melse de ene na de andere partij won en ten slotte gelijk eindigde in puntental met onze stadgenoot. Dank zij zijn hoger gemiddlede legde de heer Melse beslag op de eerste plaats en maakt deze Middel burgse biljarter een goede kans om geplaatst te wor den voor de eindstrijd, die van 23 tot 26 februari a.s. in Nijmegen gehouden zal worden. Daar onze stad genoot R. Dieleman evenveel matchpunten behaalde, bestaat voor hem ook nog een kans dat hij eventueel voor deze eindstrijd aangewezen zal worden. Aan deze voorwedstrijden werd deelgenomen door de heren R. Dieleman, Axel, F. G. Melse, Middel burg, F. M. Hanse, Zierikzee en G. D. Vijverberg uit Ouwerkerk. Alle vier de spc'ers maakten een serie boven de 100, in totaal waren het er negen, waarvan Melse er vijf voor zijn rekening nam, Dieleman twee en de overige spelers elk één. De eindstand luidt als volgt van het nieuwe jaar in Waalwijk (N.-Br.) zullen plaats vinden. Evenals de heer Rombaut gaat thans ook de heer Groothaert de volgende zomer naar het jubileumtournooi van de K.N.B.B. in Amsterdam. Drie van de spelers die aan het tournooi te 'sHee- renhoek hebben deelgenomen promoveren naar de le klasse. Dit zijn de heren P. Groothaert, L. Doene en P. Doene. De eindstand van dit kampioenschap is als volgt pt. car. brt. gem. h.s. P. Groothaert 12 980 183 5,36 37 M. van Dijke 19 984 220 4,47 36 L. Doene 8 960 201 4,78 42 P. Doene 6 919 196 4,69 41 C. Westdorp 6 911 252 3,62 32 Jac. de Jonge 6 910 255 3,57 33 J. Luijk 6 813 229 3,51 39 J. de Rijke 2 794 260 3,05 15 VRIENDSCHAPPELIJKE BILJARTWEDSTRIJD A.B.C. (Axel) K.O.T. (Terneuzen). De Axelse Biljartclub „A.B.C. toog donderdag avond naar Terneuzen om aldaar in Hotel „Centraal" op de Markt een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen „K.O.T." uit Terneuzen. De resultaten van de gespeelde partijen werden be rekend volgens het z.g. tienpunten-systeem. Met een klein verschil hebben de Axelse biljarters weten te zegevieren over hun Temeuzense sportbroeders. „K.O.T. komt nu a.s. donderdagavond een tegen bezoek brengen aan „A.B.C." in het clublokaal bij de heer R. Dieleman op de Markt. Getuige het kleine verschil waarmede de Axelaars nu de baas bleven zal het in deze retumwdstrijd wel duchtig spannen daar de Ferncuzenaars ongetwijfeld belust zijn op revanche. pt. car. brt. h.s. gem. F. G. Melse 9 1901 96 145 19,80 R. Dieleman 9 1997 110 138 18,15 F. M. Hanse 4 1854 123 142 15,07 G. Vijverberg 2 1302 107 107 12,16 Besneeuwde, beslagen of bevroren ruiten belemmeren in dit jaargetijde dikwijls Uw uitzicht op de weg, die in deze tijd dikwijls ook zéér gevaarlijk kan zijn vanwege glad heid. Het Verbond voor Veilig Verkeer raadt U daarom aan maatregelen te nemen tegen dit euvel. Het minste wat U al kunt doen is vóór het wegrijden Uw autoruiten goed schoon te maken. Een anti-condens-apparaat kan U goede diensten bewijzen bij het tegen gaan van beslagen ruiten tijdens de rit. U weet hetdóórzichtig is voorzichtig P. GROOTHAERT KAMPIOEN VAN DE 2e KLASSE LIBRE. Ontegenzeggelijk maakt Axel in de biljartsport de laatste tijd furore. Immers vorig jaar viel de natio nale titel in de 3e klasse cadre 38-2 ten deel aan onze stadgenoot de heer R. Dieleman. Nog nauwelijks een maand geleden werd alhier het kampioenschap van Zeeland in de 3e klasse libre georganiseerd en hierin was het ook een Axelaar, de heer J. Rombaut, die op fraaie wijze de ere-titel veroverde, terwijl deze jeug dige biljarter dermate sterk speelde, dat hij vanwege zijn bereikte algemeen gemiddelde regelrecht naar de 1 e klasse promoveerde. Het afgelopen week-end was het weer een van onze stadgenoten, n.l. de heer P. Groothaert, lid van de bil jartclub P.O.Pdie zich Zeeuwsch kampioen mag noemen en wel in de 2e klasse libre. Hiervoor werd in de afgelopen weken een tournooi gespeeld in het clublokaal van de B.V. „O.B.K." te s-Heerenhoek. De heer Groothaert plaatste zich door het behalen van dit provinciaal kampioenschap voor het tournooi der gewestelijke kampioenschappen, die in het begin SLUITING GEMEENTEDIENSTEN. Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend, dat de gemeentediensten op maandag 2 januari a.s. voor het publiek gesloten zullen zijn. Het kantoor is op die dag uitsluitend voor aan giften voor de Burgerlijke Stand geopend van 9 tot 10 uur. Axel, 23 december 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester De secretaris, A. J. M. Kesbeke. P. G. v. d. Bósse. INDIENING REKENINGEN OVER 1960. Burgemeester en wethouders van Axel verzoeken hen, die over 1960 nog gelden van de gemeente te vorderen hebben, hun desbetreffende nota's of reke ningen (voor zover zij dit nog niet hebben gedaan), vergezeld van de daarop betrekking hebbende bestel bonnen vóór 31 januari a.s. in te dienen ter gemeente secretarie, afdeling financiën. Latere inlevering kan aanzienlijke vertraging van de betaling tot gevolg hebben. Rekeningen, waaraan de betreffende bestelbonnen ontbreken, kunnen niet worden betaald. De rekeningen kunnen worden gesteld op de achter zijde van de bestelbonnen. Axel, 28 december I960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, A. J. M. Kesbeke. P. G. v. d. BoSse. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend dat op donderdag 5 januari 1961, de namiddags om 2 uur de officiële installatie zal plaats vinden van de heer M. K. van Dijke als burgemeester van Axel. In verband hiermede wordt de bevolking verzocht op die dag de vlag uit te steken. Des avonds van 6.45 tot 7.30 uur is er in restaurant „Zomerlust bij de heer C. Faas voor de bevolking van Axel, besturen van verenigingen, corporaties e.d. gelegenheid de burgemeester gelukwensen aan te bieden. Des avonds om 8 uur zal de burgemeester vanaf het stadhuis een toespraak tot de bevolking houden. In verband met de beperkte plaatsruimte zal des middags het gemeentehuis alleen toegankelijk zijn op vertoon van een toegangskaart. Axel, 29 december 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, A. J. M. Kesbeke. p. G. v. d. Bosse. konfektie

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 4