radio nog bij de tijd? PHILIPS RADIO '61 s uw Gezond held Zef niet doof! 41 - EXAMEN: NUTTIG GEACHT RADIOTOESTEL Als uw toestel 5 of meer vragen „mist" - dan is het niet meer bij de tijd. Dan mist u tè veel Ga dan bij uw leverancier eens kijken en luisteren. Vergelijk uw oude radio met de toestellen die zo heel veel nieuws bieden: Philips Radio 1961. In elk opzicht geslaagd! IN ELK OPZICHT GESLAAGD! Deze Philips radio komt met glans door zijn examen! Door de FM-band is dit toestel ook straks nog bij de tijd, als iedereen in Nederland kan profiteren van FM-ontvangst. Het heeft een attractieve houten kast en o.m. grote dubbelconus-luidspreker, grammofoonaansluiting en afstemoog. Prijs f 228.-. Predikbeurten voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een BABYSET houdt de winter uit handen en voeten Bekendmakingen Langs de Scheldestromen (Vervolg) Kinderen met aanpassingsmoeilijkheden. Uitgaande Wan het Wit-Gele 'Kruis te Temeuzen is aldaar ook een opvoedkundig 'bureau gevestigd. Daarnaast echer zal met ingang van 1 januari a.s. de Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid in Zee land een medisdh opvoedkundig bureau in stellen, welk bureau zich met name zal bezig 'houden met kinderen met aanpassingsmoei lijkheden. Het bureau wordt gevestigd aan de Loskade te Middelburg. „Doe het zelf" tentoonstelling te Goes. In de zaal Krijger te Goes zal van 5—12 -november a.s. de eerste Zeeuwse ,,Doe het zelf-tentoonstelling worden gehouden. Naast «de producten van eigen kunnen zullen ook verschillende firma's 'hun materialen voor het jzelf doen exposeren. Officiële opening van „Der Boede - Ter Poorte". De minister van Sociale Zaken en Volkse gezondheid, mr. dr. Clh. J. M. A. van Rooy, heeft °P uitnodiging van de Stichting Rust en Verpleeghuizen Midden-Zeeland, de uit gebreide en verbouwde verpleeginrichtingen „Der Boede" en „Ter Poorte" officieel ge opend. „Der Boede" is voor een deel om gebouwd tot reactiveringscentrum. De voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer A. H. S. Stemerding, wees er in zijn toespraak op, dat het bestuur in de nabije toekomst wil overgaan tot de bouw van een nieuw tehuis ter verpleging Van jongere zwakzinnigen. De gemeentelijke herindeling op Walcheren. Het is niet eenvoudig om bij grenswijzi gingen tussen gemeenten het iedere gemeente naar de zin te maken. Dit blijkt ook thans weer met de grenswijzigingen op Walcheren. Allereerst waren er moeilijkheden met de gemeenten Domburg, Oostkapelle en Vrou wenpolder, waaruit voortvloeide een samen voeging van Vrouwenpolder en Veere. Ook Oost- en West-Souburg blijft fel ge kant tegen haar opheffing. Deze gemeente handhaaft haar bezwaren onverkort. Daaren tegen juicht Middelburg de grenswijzigngen toe, alleen wil het nog wel een stukje grond extra van St. Laurens hebben De Delta-werken. Iedere week is er wat nieuws te melden over de voortgang van de Delta-werken. In dit verband kan nu worden bericht dat het komend voorjaar begonnen zal worden met het werk aan de Grevelingendam. Deze dam, die Schouwen-Duiveland met Goeree-Over- flakkee zal verbinden, zal in drie fasen aan gelegd worden. Volgend jaar zal de aanleg plaats vinden van een dam op een zandplaat in de Grevelingen. In 1962 komt de verbin ding tussen Bruinsse en de reeds gelegde dam aan de beurt,terwijl in 1963 het stuk tussen de dam en Overflakkee wordt gelegd. Als dan in 1964 de brug over het Haring vliet gereed is ,zal ook de Grevelingendam klaar zijn. Ook te Temeuzen is men volop bezig de dijk, die loopt van de watertoren tot aan Othene op delta-hoogte te Brengen. Dit werk wordt uitgevoerd door de fa. Zanen 6 Ver stoep N.V. Deze dijk krijgt een hoogte van 8,25 meter plus N.A.P., terwijl de kruin van de dijk vanaf de Essenbrug tot aan de water toren ruim 22 meter breed wordt. Hierop zal dan, zoals wij reeds eerder hebben gemeld, een Scheldeboulevad worden aangelegd. Internationale Spaardag. RAIFFEISEN-HERDENKING OP 20 OKTOBER 1960. Onder tal van namen vindt men overal ter wereld onderlinge bankorganisaties, die één ding gemeen hebben. Dat zijn de Raiffeisen- beginselen, die hecht verankerd liggen in hun statuten. En eenmaal per jaar, namelijk op de derde donderdag van de maand oktoBer, wordt het feit herdacht, dat F. W. Raiffeisen in 1849 zijn eerste spaar- en leenbank stichtte. We kennen de Raiffeisen-banken en boe renleenbanken in ons land. Instellingen op coöperatieve grondslag, die weinig aan de weg timmeren als het gaat om hun eigenlijke taak, het verlenen van krediet in verschillende vormen. Het Raif- feisen-krediet speelt vanaf 1898- een nuttige rol in ons volk, dank zij het spaargeld, dat uit alle kringen van onze bevolking bij deze banken werd gedeponeerd. Bij de ruim 1300 boerenleenbanken en Raiffeisen-banken, aangesloten bij de cen trale banken te Utrecht en Eindhoven, is momenteel een totaal van pl.m, 4.000 miljoen gulden aan spaargelden gedeponeerd, het geen ca. 43% van het landelijk spaartotaal omvat. Dit bewijst op zichzelf, dat deze banen als spaarbank een algemeen karakter hebben. Geen wonder dat velen de naam „Raiffeisen" in hun gedachten onmiddellijk evrbinden met „sparen". Daarom is het goed ,dat in verband met de herdenking van de stichting der eerste Raiffeisen-bank, juist op deze Raiffeisen-dag (20 oktober) maar ook in de Raiffeisen-week (17 t.e.m. 22 oktober) het sparen extra on der de aandacht wordt gebracht. Allerwegen wordt het bezoek aan de ban ken met verschillende middelen aantrekke lijk gemaakt. Het zijn vooral de amerikaanse Raiffeisen-banken, die millioenen mensen bij deze herdenking weten te betrekken. Bij die gelegenheid geeft zelfs president Eisen hower een persoonlijke boodschap uit, waar in hij te kennen geeft, dat de onderlinge spaar- en leenbanken van onschatbaar eko- nomisdh belang zijn geworden. Hetzelfde geldt ook voor ons land, ge tuige 'het bovengenoemde spaarkapitaal. In het stelsel van Raiffeisen is het sparen ech ter geen doel op zichzelf, eerder een middel om te komen tot financiële onafhankelijkheid. De stimulerende werking van het Raiffei- sennkrediet heeft daarbij tot doel, de econo mische zelfsandigheid te bevorderen, zodat de achtergrond van de internationale Raif- ifeisen-dag (een ver-strekkende sociale be tekenis heeft. kunt u FM ontvangen hebt u een dubbelconus-luidspreker hebt u klankkleurregelaars hebt u een ingebouwde storingsonderdrukker hebt u een aansluiting voor een extra luidspreker hebt u drukknoppen of toetsen 1 past uw uiterlijk bij de moderne woonstijl Gezellig middelpunt Technisch hoogtepunt PHILIPS O bent u geschikt voor O grammofoon weergave hebt u aparte afstemwijzers voor AM en FM ZONDAG 16 OKTOBER 1960. Ned. He tv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen. 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Gere[. Kerk (Kerkdreef.). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Geref. Kerk Pironstraat11 uur Ds. Verbeek, van Hoek. 5 uur Ds. Bouwmeester, van Rotterdam. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst 15 ZONDAGSDIENST ARTSEN. 16 oktoberDokter K. Boor. FAILLISSEMENTEN Op 5 oktober j.l. is het faillissement uitgesproken over C. A. van 't Hert, h.o. Zelfwasserij Maurits, 'Scheldekade- 44 en Maurïtsstraat 1 te Temeuzen. Rechter-commissaris is mr. A. W. Thöne en curator mr. G. Tichelman te Temeuzen. PASTOOR LIGTHART VAN KOEWACHT PLOTSELING OVERLEDEN. Kort nadat Pastoor Ligthart te Koewacht een Mis Had opgedragen bij gelegenheid van de Bid- en Boete dagen, is hij woensdagavond plotseling aan een hart verlamming overleden. Pastoor Ligthart, die de leeftijd van 59 jaar be reikte, volgde zijn studie aan het Seminarie Ypelaar te Breda en aan het Groot-Seminarie te Hoeven in Noord-Brabant Sinds 1949 was Pastoor Ligthart in deze functie te Koewacht werkzaam. 1 RODE HAAN KRAAIDE TE ST. JANSTEEN. Zondagavond laat omstreeks kwart over elf werd brand ontdekt in een hangar met stro van de heer A. d'Hoole bij „Het Hoekje" te St. Jansteen. De plaatselijke brandweer was spoedig ter plaatse doch had bijna een half uur tijdverlies doordat zij het water enkele honderden meters ver moest halen. Toen de brandweer eindelijk in actie kon komen «as de hangar reeds geheel uitgebrand. Een belendende schuur, waaruit inmiddels het vee was bevrijd kon na veel moeite worden behouden. De schade wordt getaxeerd op circa 20.000,en wordt door verzekering gedekt. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. INTREKKING VERBOD VERSPILLING LEIDINGWATER. Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend det het verbod, vastgesteld 14 juni 1960, tot het ge bruiken van leidingwater voor hdt reinigen van stoepen en «traten en voor tuinbesproeiing, met in gang van heden is ingetrokken. Axel, 10 oktober 1960. Burgemeester en Wethouders van Axel. De wnd. burgemeester, De wnd. secretaris, A. J. M. Kesbeke. M. Oggel. DRANKWET 1931 S. nr. 476 VERZOEK OM VERLOF. Burgemeester en wethouders van Axel brengen ter openbare keunis, dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Abraham Jacobus Sol, geboren te Axel op 27 november 1910 woende te Axel, Noord straat 12, om een verlof A voor de verkoop van zwak- alcoholische drank in het klein in het perceel Noord- straat 12 voor de benedenlokaliteit. Op grond van het bepaalde in artikel 45 der Drank wet 1931, S. nr. 476, kan een ieder, binnen 2 weken nadat deze bekendmaking is geschied, tegen het ver lenen van het gevraagde verlof schriftelijk bezwaren inbrengen bij burgemeester en wethouders. Axel, 12 oktober 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester. De secretaris, A. J. M. Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. Een opkomende pijn, gevatte kou of griep zet niet door bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Sanapirin (Mijnhardt) Koker90 en 60 ct

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3