SPORT IN ONZE GEWESTEN S I r Last van zenuwen? 1UT Uit onze omgeving Axel Kon geen eten meer zien In 't vaste vooruitzicht van 'n nieuwe aanval laaiend brandend maagzuur. Tot Rennies uitkomst brachten. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U eroverheen ONDERSCHEIDING. Dinsdagmiddag is de heer J. van den Berge, con cierge en gemeentebode ter gemeente-secretarie alhier onderscheiden, vanwege 10 jaar trouwe dienst bewezen in zijn functie als opzichter van het Rampendepot, hetwelk gevestigd is in een lokaliteit onder het ge meentehuis De heer Constandse, kringsecretaris van het Rode Kruis in Zeeland sprak in tegenwoordigheid van waar nemend burgemeester A. J. M. Kesbeke, de jubilaris toe. Hij wees daarbij op de grote activiteit en de mooie prestaties die de afdeling Axel van het Rode Kruis aan de dag legt. Twee jaar geleden behaalde Piet Michielsen de nationale commandantenprijs en verwierf daarmede de medaille van H.M. de Koningin. Dit jaar werd de afdeling Axel van het Rode Kruis op de landelijke wedstrijd te Hilversum als derde ge klasseerd. „We weten allen," aldus de kringsecretaris, „dat dit zonder materiaal en vooral deugdelijk materiaal niet mogelijk is. Het Ned. Rode Kruis heeft voor de verdeling van dit materiaal gezorgd. Zo is ook een opslagplaats een z.g. rampendepot te Axel gevestigd." „Het is niet alleen zaak," zo ging de heer Con standse verder, „om het instrumentarium droog en zindelijk te houden, maar ook het toezicht hierop moet in goede handen zijn, zodat alles klopt. Dat dit in Axel het geval is, heeft de heer Van den Berge gedurende tien jaar lang bewezen. Daarom heeft het Rode Kruis gemeend U niet alleen met woorden te bedanken, doch ook hun erkentelijkheid te bewijzen door U de medaille uit te reiken voor tien jaar trouwe dienst." Dat het gegeven mag zijn dat de heer Van den Berge nog lang deze functie als opzichter mag waar nemen. Rennies doven de hevigste zuurbrand in enkele seconden op volkomen natuurlijke wijze. Door hun weldadige samenstelling neutraliseren ze alle over tollig maagzuur volkomen. Uw omgeving heeft er geen weet van dat U Rennies neemt, want water of zo komt er niet aan te pas. Gewoon maar laten smelten op Uw tong Haal vandaalg nog een pak Rennies bij Uw apotheker of Drogist. Ing. Med. BAZAR .JIOSANNA". Vandaag is het de tweede en ltaaste dag dat de Chr. fanfare „Hosanna" haar bazar houdt ter ver steviging van de financiën voor haar istrumenten- fonds. Deze bazar biedt het publiek tal van moge lijkheden om op een prettige manier hun geld voor dit doel te offeren. Onder de vele attractie's bevindt zich onder meer een schietstand en niet in de laatste plaats het hoogtepunt van vele .bazars, het rad van avontuur. Vanzelfsprekend zijn ook voor de jeugd tal van attractie's aanwezig. Op deze laatste avond van de bazar zal tevens de trekking plaats vinden van de in de laatste weken gehouden grote loten-actie van „Hosanna", zodat ongetwijfeld een grote toeloop kan worden verwacht, daar zeer velen belangstellend en met spanning zullen uitzien of zij mogelijk tot de gelukkige winnaars van een der fraaie hoofdprijzen behoren. Het is een bekend feit dat dergelke verenigingen zonder de steun van de bevolking niet kunnen be staan. Wij Villen daarom deze bazar van harte bij het publiek aanbevelen, omdat het doel waarvoor zij georganiseerd is ,dit zeker ten volle waard is. Vanaf deze plaats wensen wij de Chr. fanfare „Hosanna" veel succes toe en wij hopen dat deze bazar het vooropgestelde doel ver mag overtreffen. VERKEERSONGEVAL. Een personenauto, bestuurd door de heer S. uit Koewacht is op het kruispunt Zuidsingel-Zeestraat- Kinderdijk-Kanaalkade in botsing gekomen met de wielrijder, de heer M. uit Axel. Hoewel het rijwiel flink werd beschadigd deden zich hierbij gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. 1 OPENING SOL'S CAFETARIA. Axels winkelstraat, de Noordstrat, werd deze week verrijkt met een zaak zoals men er in deze straat nog geen vond, namelijk een cafetaria. De heer Abr. Sol, één van Axels eerste frites- verkopers, die reeds ver voor de oorlog begon om op zaterdagen en bij feestelijke gelegenheden, middels een rijdend frituurkraam de Axelaars op deze aardappel- lekkernij te vergasten, heeft thans dit vaste pand uit verkoren om met een nog ruimer assortiment als ln zijn salonwagen, de bezoekers aan Axels winkelstraat nu de gelegenheid te bieden ook tijdens of na het winkelen even rust te vinden in zijn ruim ingerichte zaak. Thans kan men daar naast de vanouds bekende frites ook vele andere etenswaren en dranken be stéllen. Het geheel is keurig ingericht met ruime zitjes en gemakkelijke stoelen, die noden tot een bezoek, terwijl o.a. het gekoelde buffet de waarborg biedt dat men goed verzorgde consumpties krijgt aange boden. Het lijdt welhaast geen twijfel dat in Axels drukke hoofdstraat de heer Sol met deze zaak het succes zal behalen dat hij er van verwacht. BRAND OP DRIESCHOUWEN. Donderdag omstreeks het middaguur ontstond brand in een houten schuurtje met rieten afdak op de boer derij van de heer De Waele op Drieschouwen. De oorzaak van deze brand was een landbouwtrekker. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon door snel ingrijpen ernstige gevolgen voorkomen. De strop bleef nu beperkt tot enige schade aan de trekker. AANRIJDING. In de Oranjestraat alhier werd het 8-jarig doch tertje van de familie C. door een passerende scooter aangereden. De scooterberijdster, mej. C. uit Axel, kon het kind niet meer ontwijken toen dit al spelend de rijweg opliep. Beiden kwamen ten val en liepen daarbij lichte verwondingen op terwijl de scooter werd beschadigd. UITZONDERLIJK HOGE WATERSTAND. De overvloedige regenval van de laatste tijd. die helaas allesbehalve plaatselijk is, veroorzaakt thans veel ongerie fin onze streek. Uit de achterliggende Belgische polders, die op de Schelde afwateren, komt zoveel opperwater, dat de waterstand in de Zeeuwsch- Vlaamse kreken en leidingen tot welhaast ongekende hoogte is gestegen. Bovendien maakt de aanhoudende Westenwind de mogelijkheid tot spuien zeer beperkt, zodat de lage landerijen nu veelal blank staan. Het waterpeil is sedert 1926 niet meer zo hoog geweest wanneer we althans de opzettelijke inun datie in 1944 door de Duitsers buiten beschouwing laten. Ook verschillende straten liggen slechts weinige decimeters meer boven het water uit en zo wordt o.a. reeds overwogen om de Zuidsingel voor het zware verkeer af te sluiten ter voorkoming van ernstige schade aan het wegdek. Oök het Axelse bos met de tennisbanen, het kam peerterrein en de Jeugdherberg zijn nauwelijks of niet meer te bereiken zonder een paar natte voeten te ris keren. De noordelijke toegang tot het bos, nabij het zwembad werd deze wéék zelfs afgesloten daar de toegangsbruggetjes geheel onder water stonden. Verder bevat de z.g. „kuil" van het openlucht theater bij de Ijsbaan zoveel water dat dit meer op een miniatuur zwembad gelijkt. 2e klasse B K.N.V.B. HULST- TAXANDRIA 2-4. Het wil niet erg vlotten met Hulst in deze com petitie. Zij behaalden tot nu toe slechts één punt uit vier wedstrijden. Laatste zondag leek het er in het begin op dat zij de eerste zege zouden binnen halen, doch Taxandria heeft het niet toegestaan. In de vijftiende minuut scoorde Van Kerdkhove uit een corner, maar nog juist voor de rust werd het gelijk 1(1 1). Ook na de rust was het weer Hulst dat opnieuw de leiding nam door De Block. Het was maar uitstel van executie, want door een fout in de Hulsterse verdediging werd de stand weer gelijk. Taxandria drukte nu door en kort daarop was het 23 voor de Brabanders. Hulst kreeg nog een kans om gelijk te maken, doch De Gucht, die een strafschop kreeg te nemen, schoot de bal recht in de handen van de keeper. Taxandria stelde een kwartier voor het einde daarentegen de zege veilig (24). Verdere uitslagen in deze afdeling Rood-Wit Temeuzen 21; RoosendaalR.A.C. 60; Steen bergen—Vlissingen 2—1 Middelburg—Dosko 3—3 GoesInternos 40. AXEL RUKT OP VAN DE ZEVENDE NAAR DE EERSTE PLAATS. 3e klasse D K.N.V.B. Waren vorige week de Kaaise Boys nog de trotse lijstaanvoerders, thans zijn zij door een 31 nederlaag tegen R.K.F.C. naar de zevende plaats verwezen. Ook Com Boys maakte een duikeling van de tweede naar de negende plaats doordat zij met 32 verloren van Meto. Hontenisse boekte een overwinning op R.C.S. en klom enkele plaatsen. Bekijken we de standenlijst, dan constateren we dat in deze klasse de clubs elkaar weinig toegeven. Drie clubs staan aan de leiding met 5 plinten en daarna volgen er zes clubs met 4 punten. Er kan dus nog van alles gebeuren in deze afdeling, hetgeen de span ning groter maakt. STANDENLIJSTEN De standen in de Zeeuws-Brabantse afdelingen van de K.N.V.B. Zuid I zijn als volgt NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND AXEL HEEFT WEER EEN TOTO WINNAAR. Bij de K.N.V.B.-pool is weer een lid van de Axelse voetbalvereniging tot prijswinnaar uitgeroepen. Hij vulde dertien van de vijftien uitslagen goed In en deelt daardoor dus mee in de derde prijs. Hij zal ongeveer 40,— uitgekeerd krijgen. TELEFOON-AUTOMATISERING SECTOR OOSTBURG. Op vrijdag 11 november a.s. te 13.00 uur zal het telefoonnet Qostbur worden geautomatiseerd. Gelijk tijdig zullen de reds lokaal geautomatiseerde en voor inkomend interlokaal verkeer automatisch bereikbare netten Aardenburg, Breskens, Cadzand, Groede. St. Kruis, Hoofdplaat, Schoondijke, Sluis en IJzendijke tot het automatische interlokale verker worden toe gelaten. De netnummers zijn: Oostburg 01170; Aarden burg 0 1177; Breskens 01172; Cadzand 01179; Groede 0 1171 Hoofdplaat 0 1174 St. Kruis 0 1175 Schoondijke 0 1173 Sluis 0 1178 IJzendijke 0 1176. De nieuwe telefoonnummers zullen in de vorm van een supplement op de districtsgids aan alle aange slotenen van het telefoondistriht Breda worden be kend gemaakt R.C.S.—HONTENISSE 3-4. Na acht minuten had Hontenisse door de gebroe ders Steijns een 02 voorspong. In de 25e minuut verkleinde de rechtsbuiten de thuisclub de achterstand tot 1—2, och nog net voor de rust benutte De Waal een strafschop 113). Vijf minuten na de hervatting was het weer de R.C.S.-rechtsbuiten die een puntje voor de thuisclub kon noteren (23) en na een half uur kamen beide partijen zelfs gelijk door midvoor v. d. Berge (3—3). Ook nu kreeg De Waal weer een strafschop te nemen. Hij maakte ook nu geen fout en plaatste het vierde oelpunt achter de Souburgse doelman (34). Dit werd tevens de eindstand. Verdere uitsagen in deze klasse B.S.C.—Zierik- zee 00 Zeeland SportOdio uitgesteld Meto Com Boys 32 R.K.F.C.Kaaise Boys 31. AXEL—ZEELANDIA 7-1. Ofschoon de thuisclub zoals de stand aangeeft aan merkelijk sterker was, was het toch Zeelandia dat eerst scoorde door een fraai ekopbal van Schoen makers (01). Axel antwoordde echter onmiddellijk en nauwelijks een minuut later was het 1 1. Door mooi gecombineerd spel tussen v. d. Berge, Verbunt en Rietjes, kon de laatste de oranjehemden de leiding geven (2—1). In de 28e minuut was het weer Rietjes die scoorde, ditmaal uit een pass van Verbunt (3—1). Na de rust was het een eenzijdig gedoe, doordat Axel sterk in de meerderheid was. Schelleman bracht de stand op 41 en even later veranderde een achter speler van Zeelandia de bal van richting waardoor het Middelburgse doel voor de vijfde maal werd door boord. Tegen het einde schoten v. d. Berge en Ver- 2e Idasse B. Roosendaal 4 4 0 0 8 20- 3 Vlissingen 4 3 0 1 6 11- 5 Dosko 4 2 2 0 6 10— 7 Goes 4 2 11 1 5 11- 7 Taxandria 4 2 1 1 5 15-12 Middelburg 4 1 2 1 4 10- 8 R.A.C. 4 2 0 2 4 10-12 Steenbergen 4 2 0 2 4 10-14 Rood-Wit 4 1 1 2 3 6- 9 Hulst 4 0 1 3 1 4—11 Internos 4 0 1 3 1 2-10 Temeuzen 4 0 1 3 1 4-15 3e j klasse D. Axel 4 2 1 1 5 11- 5 Meto 4 2 1 1 5 8- 4 R.K.F.C. 4 2 1 1 5 12- 8 B.S.C. 3 1 2 0 4 2- 1 Zeeland Sport 3 1 2 0 4 6- 5 Odio 3 1 2 0 4 6- 5 Kaaise Boys 4 2 0 2 4 9- 7 Hontenisse 4 2 0 2 4 10-11 Com Boys 5 2 0 3 4 14-16 Zeelandia 5 1 1 3 3 4-14 R.C.S. 3 1 0 2 2 5- 6 Zierikzee 4 0 2 2 2 4- 9 Zaterdagvoetbal 4e klasse. Dinteloord 5 5 0 0 10 21— 6 Amemuiden 6 5 0 1 10 29-15 A.Z.V.V. 6 4 1 1 9 24-23 Good Luck 6 4 0 2 8 16-10 Sprang 5 3 1 1 7 16— 9 Nieuwdorp 6 3 0 3 6 15-15 Smerdiek 5 2 0 3 4 16-16 Zwaluwse Boys 5 2 0 3 4 9-13 S.S.C. 6 2 0 4 4 14—18 V.V.N. 4 1 1 2 3 5- 8 Rillandia 5 1 0 4 2 10-18 The Gunners 6 1 0 5 2 5-17 Krabbendijke 5 0 1 4 1 9-21 bunt beiden nog eenmaal raak en zo kwam Axel vrij gemakkelijk aan de zege tegen een zeer matig spelend Zeelandia. Door deze rgote overwinning klommen onze stadgenoten liefst zes plaatsen op 'de ranglijst en staan nu aan de kop. Zaterdagvoetbal 4e klasse K.N.V.B. A.Z.V.V.-ZWALUW SE BOYS 3-2. De wedstrijd was slechts drie minuten oud, toen de thuisclub de bal achter de Zwaluwen-doelman kon plaatsen. De weliswaar uitstekende keeper wist het schot van De Ruijter te keren, maar Geensen kon de weggeslagen bal in een doelpunt omzetten (1—0). Ontelbare kansen voor A.Z.V.V. gingen hierna te niet. Na 20 minuten kwam daarentegen aan de andere zijde een doelpunt toen de Axelse verdediging een grove blunder beging (1-rl). Zelfs keek A.Z.V.V. vijf minuten voor de rust tegen een achterstand aan, toen de gasten een goed opgezette aanval op de juiste manier afwerkten 12). Kort na de hervatting gaf De Ruijter een goede voorzet, waarop Visser de gelijkmaker scoorde. Tot een paar minuten voor het einde bleef deze stand gehandhaafd. Maar toen sloeg een verdediger van de Zwaluwse Boys binnen het beruchte gebied de bal met zijn hand weg. De Ruijter kon de hiervoor gehonoreerde strafschop benutten en zo de zege bren gen voor zijn club (3—2). Zwaluwse Boys tekende tegen dit laatste doelpunt protest aan. De speler had de bal slechts met de hand weggeslagen om zijn gezicht te beschermen, al dus Werd verklaard. De verdere uitslagen waren Rillandia—Nieuw- dorp 03 The GunnersDinteloord 03 Good Luck—Sprang 3—0 Amemuiden—Smerdiek 7—5 S.S.C.Krabbendijke 21. VOETBALPROGRAMMA 2e klasse B K.N.V.B. R.A.C.Rood-WitDoskoHulstTaxandria Roosendaal VlissingenMiddelburg Temeuzen Goes InternosSteenbergen 3e klasse D K.N.V.B. Zierikzee—R.C.S. Odio—B.S.C. Com Boys- Axel Kaaise Boys—Meto; Hontenisse—R.K.F.C. 4e klasse H K.N.V.B. Luctor—Oostburg Yerseke—Breskens Clinge— Ria Koewacht—Lewedorpse Boys Steen—Bier vliet. Reserve 2e klasse B K.N.V.B. Goes 2Internos 2 Hulst 2Middelburg 3 Vlissingen 3Zeeland Sport 2Com Boys 2 Axel 2 Alliance 2Dosko 2. Zaterdagvoetbal 4e klasse K.N.V.B. RillandiaS.S.C. V. V.N.The Gunners Zwa luwse Boys—Amemuiden Smerdiek—Krabbendijke SprangA.Z.V.V. Dinteloord—Good Luck. Zaterdagvoetbal Ie klasse afd. Zeeland. Colijnsplaatse Boys—Spui Veere—Hoek Mevo Temeuzense Boys S.V.D.—Kapelle Wemel- dingeWolfaartsdijk. Zaterdagvoetbal 2e klasse B afdZeeland. A.Z.V.V. 2—Rillandia 2 ZaamslagHeinkens- zand Nieuwdorp 2—Yerseke 3 Beren—Kloetinge Temeuzense Boys 2Driewegen.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2