Slaagt uw radiotoestel bij dit examen? 'A s PHILIPS RADIO '61 4 s BABYDERM i 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Baby en Kleuter Opkomende pijn Sanapirin Orize tijd van vernieuwingen op radiogebied - FM, Stereo - betekent exanientijd voor de radio. Vraagt u eens aan de uwe... Natuurlijk hangen de vragen die u moet stellen af van de prijsklasse, maar als de radio op vijf of meer vragen „neen" moet antwoorden, dan is het toestel wel erg uit de tijd. Dan wordt het hoog tijd dat u ophoudt met zo veel te missen Ga morgen naar uw leverancier en ontdek hoeveel rijker luisteren kan zijn - met Philips Radio. Stel gerust zeer hoge eisen. U kunt Gezellig middelpunt er zeker van zÜn dat u biJ Philips vindt wat u zoekt. Dit Philips toestel doet een „best" examen! Geslaagd op alle punten: Directe energie-overdracht, dus meer hoge en lage tonen. Vier golfgebieden, w.o. natuurlijk de FM-band: een onmisbaar voordeel, want straks kan heel Nederland profiteren van FM-ontvangst. Twee luidsprekers, w.v. een voor galmeffect. Aansluiting voor stereo. Prijs f 328.-. In lichte kast: f 338.-. Met extra visserijband: f 338.-. GESLAAGD! Predikbeurten houdt de winter uit handen en voeten ZEELAND - deze week: Zeeland heeft een eigen pluimvee- proefbedrijf. Te Wissenkerke op Noord-Beveland is deze week het pluimveeproefbedrijf van de Vereniging tot bevordering van de Pluimvee houderij in Zeeland officieel geopend door de burgemeester, de heer J. van Halst, in tegenwoordigheid van vele genodigden, w.o. de rijkspluimvee- en rijksveeteeltconuslenten. Het bedrijf telt een opfokhok en twee productiegebouwen en het doel van dit proef bedrijf is een zo goed mogelijke kippestam in Zeeland te krijgen. De door de belanghebbenden ingezonden eieren worden uitgebroed, waarna de kippen worden opgefokt en de stam wordt vastge steld. De inzenders van de eieren krijgen be richt omtrent alle bijzonderheden die voor de verdere fok van belang zijn. Apparaten- en ketelfabriek ,,Den Haag' komt naar Goes. Deze week is te Goes, zij het dan op het grondgebied van de gemeente Kloetinge, de eerste paal geheid voor bovengenoemd be drijf, waarin men op 1 juli 1961 met de pro ductie wil beginnen. Dit bedrijf zal binnen twee jaar circa 300 arbeiders tellen en na yier of vijf jaar uitgroeien tot een bedrijf met circa 600 werknemers. Nieuwe bJ.o.-schoot te Hulst officieel geopend. Te Hulst is de nieuwe R.K. School voor buitengewoon langer onderwijs officieel ge opend door het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de heer A. Schout. De heer Schout wees er in zijn toespraak op, dat door een voortreffelijke samenwer king in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen thans drie b.l.o.-seholen zijn. Vele gelukwensen werden door verschil lende sprekers aangeboden. Deken Koop- mans uit Hulst, die vooraf het schoolgebouw had ingezegend, sloot de rij van sprekers met een priesterlijk woord. altijd gezonde huid met Historische vondst te Nieuw-Namen. Bij riolerings- en graafwerkzaamheden te Nieuw-Namen zijn zware fundamenten en bewerkte zandsteen gevonden. Ook mense lijke geraamten zijn opgegraven. Een en ander wijst er op, dat men hier vermoedelijk is terecht gekomen op de overblijfselen van een kapel, die daar in de middeleeuwen moet hebben gestaan en zeer bekend was als bede vaartsplaats. Het valt te betreuren, dat verdere opgra vingen op moeilijkheden stuiten, omdat de fundamenten onder de huizen door naar Bel gisch grondgebied doorlopen. Woningbouwvereniging belang" is actief. ,,W erkmans- De woningbouwvereniging ,*,Werkmans- belang te Terneuzen is wel bijzonder actief. Kort geleden is namelijk de duizendste wo ning, die voor rekening van deze vereniging is gebouwd, gereed gekomen. Ter gelegen heid hiervan is deze week in een blok wo ningen cp de hoek van de Axelsestraat en de Kastanjelaan een tegeltableau onthuld door de burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijp- stra. Als bijzonderheid kan nog worden ver meld, dat de oud-burgemeester van Axel, de heer J. Huizinga, als burgemeester van Ter neuzen het initiatief heeft genomen tot op richting van deze vereniging. Ook Sas van Gent bouwt wonirtgen. Het bstuur van de woningbouwvereniging „Vooruit te Sas van Gent heeft dezer dagen de bouw van 38 woningen aanbesteed. De laagste inschrijver was de fa. Van Steen berghen te Sas van Gent voor de som van ƒ466.800, Bluswatervijvers te Zaamslag. De gemeenteraad van Zaamslag heeft in principe besloten een vijftal bluswatervijvers aan te leggen. Deze komen in de kom van de gemeente en in de buurtschappen Griete, Zaamslag-Veer, Reuzenhoek en De Wal. De kosten van dit werk, dat door de Ned. Heide Maatschappij met D.A.C.W.-subsidie zal worden uitgevoerd, worden geraamd op 8250,-. Interland turnwedstrijd te Kanelle. Vandaag zal in het veilinggebouw te Ka- pelle een damesturnwedstrijd worden gehou den tussen teams van Nederland en België. Deze wedstrijd, die zal bestaan uit verschil lende onderdelen, is georganiseerd ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de plaatselijke gymnastiekvereniging „Olympia". Voor Nederland zal een ploeg uitkomen in dezelfde samenstelling als tijdens- de Olym pische Spelen te Rome. Rijksrecherche stelt onderzoek in te Goes. In verband met de z.g. verschrijvingen, welke in de gemeente Goes zouden hebben plaats gevonden, is de rijksrecherche begon nen met een onderzoek naar deze hande lingen, waarbij wordt nagegaan of hier al dan niet strafbare handelingen zijn gepleegd. Zoals bekend staat een en ander in ver band met de nu reeds maandenlang slepende gezagscrisis bij het gemeenetbestuur van Goes. GEACHT RADIOTOESTEL kunt u FM ontvangen hebt u een dubbelconus-luidspreker hebt u een klankkleurregister hebt u een instelbare storingsonderdrukker? hebt u drukknoppen of toetsen past uw uiterlijk bij de hedendaagse woonstijl hebt u mogelijkheid tot stereo-weergave bent u geschikt voor grammofoon-weergave hebt u aansluitingen voor bandrecorder of extra luidspreker Technisch hoogtepunt w- i' -- - MEER DAN OOIT k 1 OPBRENGST COLLECTE VOOR DE POOLSE OORLOGSINVALIDEN. De vereniging „Axel-Polen" deelt ons mede, dat de door haar georganiseerde huis-aian-huis-collecte voor de Poolse Oorlogsinvaliden het prachtige bedrag van 515,heeft opgebracht. De inwoners van Axel hebben inderdaad hun ere- plicht tegenover onze bevrijders verstaan. Namens de vereniging van Poolse Oorlogsinvaliden een woord van warme dank. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door v. d. Graaf 6 Co. N.V., Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillisse menten van Ch. Vermeersch, aannemer Zoute Spui, Zaamslag en van G. van den Bergt loodgieter, Burg. Van Waesberghestraat 9 te Hulst. GEVONDEN VOORWERPEN. Muntstuk, Julanastraat 38 bruine damesporte- monnaie met inhoud. Weststraat 36 korte zwarte regenjas waarin verschillende gereedschappen, Nieu- wendijk 76 grijze jongensjas, Vaartwijk N 7 rode plastic bal, Buitenweg 1 jas, Ds. J. Scharpstraat 7 groene wollen das, Irenestraat 18 springtouw. Wil- helminastraat 51 portemonnaie met inhoud, Juliana- straat 38 contactsleutel, Evertsenstraat 5 groen lederen portemonnaie, Kerkdreef 20 blauw-zwarte kunstzijden sjaal, Buitenweg 52 plastic badtas met zwembroekje en badhanddoek, Oudewijk 45 zonne bril P. Paulusstraat 20 bruin lederen jongens- portemonnaie, Bernhardstraat 42 hoofddoek, Scha penbout O 57 bruin-grijze jongensjas, Buitenweg 94 grijze regenjas j(Simplon), J. Scheele, Catharinapolder, Vogelwaarde zonnebril, Szydlowski-plein 6 zwart lederen damesjas, Polenstraat 22 herenpolshorloge, Walstraat 46 zonnebril, Ds. J. Scharpstraat 7 zak lamp, Wilhelminastraat 20bruin lederen porte monnaie met inhoud, Oudewijk 55 zijden hoofd doek Expo) Evertsenstraat 6; hoofddoekje in zakje, Nieuwendijk 36 bruin damesregenkapje, Sin- gelweg 83 damesrijwiel, Kerkdreef 25 rijwiel- tassen, Olivierstraat 15 wit kinderschoentje, Noord straat 36 bankbiljet, Singel weg 51 rood lederen kinderportemonnaie, Bernhardstraat 42 pakje waar in twee damesjassen, Walstraat 16 paar witte dameshandschoenen. Margrietstraat 8 wit zijden handschoen, Julianastraat 45 b'rilledoos, West straat 10 plastic regenkapje, Zuidsingel 34 grijs kinderrregenjasje, Kanaalkade 34 houten duimstok, Wilhelminastraat 32 kinderbriL, Bankertstraat 48 rood wollen meisjesvest, Kanaalkade 24 rijwiel- tassen waarin regenpijpen, Magrette N 75 zilver bon, Prins Mauritsstraat 35 bruine damesporte- monnaie met inhoud, Spui D 202 runderen, Ka- naalweg K 33 kaleidoscope, Margrietstraat 20 ken tekenplaat (PB 55-81), Prins Hendrikstraat 59; tien jute zakken en herenpolshorloge. Sassing P 6 zak lamp in rubberhoes, Bernhardstraat 22 hoofddoek. Emmastraat 38 bruine portemonnaie met inhoud, Hospitaalstraat 20 kSnderjasjg, Weststraat 1 Oy hengelstok-etui, Wilhelminastraat 41 zilveren man chetknoop, Margrietstraat 10 8 plastic wasmanden, Stationstraat 19 bruin lederen portemonnaie, Prins Mauritsstraat 9 paar herenschoenen, Hospitaal straat 13 wieldop van auto, Vaartwijk 10 groene damesfiets, Walstraat 2; rode step, sleutelring met 4 sleutels, rode portemonnaie, motorbril, witte fiets pomp, blauwe kinderportemonnaie met inhoudi heren glacé-handschoen, kinderwant, heren glacéhandschoen, witte nylon kinderhandschoenen, houten kinderschopje, lederen motorhandschoen, rijwieltassen, blauwe werk broek, damesportemonnaie met inhoud, kinderschop, sleutel l(merk DL), zonnebril, voorschoot van zeildoek, sleutel en rode kinderportemonnaie met inhoud, Bureau der Rijkspolitie, Prins Hendrikstraat, Axel. ZONDAG 25 SEPTEMBER I960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen. 2.30 uur Ds. Van Meeuwen, van Hoek. Gere/. Kerk (Kerkdreef.). 10 uur en 2.30 uur Ds. Raven, van Almelo. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. Grafe, van Breskens. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst 7 uur n.m. de heer C. Harinck, van Goes. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 24 25 september Dokter K. Boor. WAT Mijn HARD"1" "AAKT 15 GOED kou of griep, blust U snel uit met de veelzijdig samengestelde MIJNHARDT Koker 50 tabl. 90 ct, 25 tabl. 60 ct. y y t

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3