J. f, Vink SPORT IN ONZE G STEN KOHTOOK Uit onze omgeving Axel Zo'n Suurbraiia worm sneller geblust dan ze gesticht is. Met een of twee Bennies speelt U 't blaar. En od arettige wijze. Boekhandel Mart 12 Axel Voetbal. Predikbeurten Bekendmakingen ADJUDANT FLUIT GAAT AXEL VERLATEN. Adjudant Fluit, groepscommandant van de Rijks politie alhier gaat uit Axel vertrekken. Per 1 oktober a.s. is de adjudant bevorderd tot districtsadjudant bij de Rijkspolitie te Dordrecht. DE BEVRIJDINGSHERDENKING. Door de vereniging „Axel-Polen" wordt ons mede gedeeld, dat het programma van de bevrijdingsher denking van heden een wijziging heeft ondergaan. „Thalia zowel als „Concordia" zijn n.l. door bij zondere omstandigheden verhinderd op zaterdagavond een concert te verzorgen. Wel zal de drumband van „Thalia" hedenavond een mars maken door de stad Het ligt in het voornemen van de Chr. fanfare „Hosanna" om hedenavond in verband met de vie ring van de bevrijding een concert te geven op de kiosk op het Szydlowski-plein. Als slotstuk van dit concert zal zij een taptoe met medewerking van de drumband ten gehore brengen. Na afloop wordt dan nog een muzikale rondwandeling gemaakt Het aangekondigde concert van „Thalia" zal nu plaats hebben maandagavond 19 september om half acht op de kiosk- Vooraf zal de harmonie „Concordia" diezelfde avond een muzikale rondgang maken door de ge meente. DRIE AXELSE PRIJSWINNAAARS IN DE VOETBALTOTO. In de voetbaltoto van de K.N.V.B. van de laatste zondag is het aan twee Axelaars gelukt veertien uit slagen goed in te vullen, waardoor zij mededelen in de tweede prijs. Bovendien leverde de prognose van nog een derde stadgenoot 13 punten op, zodat deze zijn rechtmatige deel krijgt van de derde prijs. Voor deze drie gelukkige Axelaars was het wel een succesvolle start van de nieuwe competitie. Deze smakelijke tabletjes gewoon maar laten smelten op Uw tong en alle leed is geleden.. Prompt. Want niet zodra komt de Rennies-oplossing met Uw speek sel in de maag of alle overtollig maagzuur wordt geneutraliseerd en kan U geen kwaad meer doen. Koop een pakje Rennies en steek er een paar bij U. Dan bent U altijd veilig en Uw maaltijd wordt nooit verstoord Onder het eten niet, ook niet er na. Alleen maar bij de eerste aanwijzing Rennies nemen, onop vallend, zonder water of wat ook Ing. Med. BIERTAPWEDSTRIJD IN AXEL. In het kader van de Nationale Biertapwedstrijden 1960, heeft vrijdagmiddag in „Het Centrum" alhier een biertapwedstrijd plaats gehad. Vorig jaar werden deze unieke demonstratie's in 45 plaatsen in Nederland gehouden, waarbij veel be langstelling werd ondervonden. Bij de landelijke finale van vorig jaar, werd voor het eerst „Het Ridderschap der Biertappers" ingesteld, een gebeurtenis, die de aandacht trok van pers en filmjournaal. Aangezien het tijdstip van de bekendmaking van de uitslag en de prijsuitreiking te laat viel om hier nog te kunnen publiceren hopen wij hierop in ons volgend nummer nader terug te komen. GROTE BELANGSTELLING VOOR RUNDVEEFOKDAG. Werden vroeger de rundveefokdagen in Axel om het andere jaar gehouden, thans is men bezig een traditie op te bouwen en deze fokdagen jaarlijks te organiseren. Als altijd bij het organiseren van dergelijke evene menten verleende ook thans het gemeentebestuur van Axel weer alle medewerking aan de gisteren gehouden rundveefokdag door hiervoor het marktplein en de benodigde entourage beschikbaar te stellen. In ver gelijking met vorig jaar mocht worden geconstateerd dat de bealngstelling van de zijde der fokkers aan merkelijk is toegenomen. Zo werden niet minder dan 110 dieren voorgeleid welke waren bijeengebracht door 26 fokkers uit ge heel Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. In het streven naar kwaliteits verbetering mag dit voor de Zeeuwse Vereniging tot verbetering van het Rundvee een belangrijke en verheugende gebeurtenis genoemd worden. De rundveefokkerij heeft in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, zowel voor wat betreft de melkproductie, als de vleesleverantie, uitstekende moogelijkheden. Economisch gezien is het dan ook voor deze streek van groot belang, dat de stijgende lijn en de verbetering der kwaliteit gehandhaafd blijven. Na de keuringen, die geruime tijd vergden werd de rundveefokdag besloten met een défilé van de be kroonde dieren. Bij het ter perse gaan van dit nummer konden ons de officiële uitslagen nog niet worden medegedeeld. GEVONDEN VOORWERPEN. In het Zwembad achtergelaten een zwempakje, twee jasjes (e enblauw en een visgraat) j een zak mesje, enkele portemonnaies met inhoud, ringetjes, armbandjes, kettinkjes en een damespolshorlöge. Gelegenheid om deze goederen af te halen vanaf maandag tot en met woensdag a.s. op het Zwembad. CAFE-RUZIE IN DE ZEESTRAAT. De heer J. uafkomstig uit Temeuzen, die zondag avond alhier het café van mej. B. aan de Zeestraat bezocht, kreeg bij de afrekening onenigheid met de eigenares over de gemaakte kosten. Toen hij daarop het café wilde verlaten, diende een andere café bezoeker, een zekere De W. uit Axel, hem een klap toe, waarna een vechtpartij ontstond. Hierbij liep J. een flinke hoofdwonde op en werd later zelfs een hersenschudding geconstateerd. Tegen De W„ die eerst nog weigerde met de politie mee te gaan, werd proces-vrbaal opgemaakt. AANRIJDING TE SLUISKIL. Nabij de Lelybrug is een auto, die in de richting Temeuzen reed in botsing gekomen met een brom fietser, die vanaf de Bovenweg de Kanaalweg op zwenkte. De bestuurder van de personenauto, de heer V. uit Vogelwaarde kwam met de schrik vrij. De bromfietser, de heer A. K. en zijn duopassagiere, mej A. V. belden afkomstig uit Axel, kwamen evenwel dusdanig ten val, dat zij na hulpverlening door dr. Th. Wegchelaar, naar het St. Elisabethziekenhuis moesten worden overgebracht. 2e klase B K.N.V.B. ROOSENDAAL-TERNEUZEN 10-1. Een vooral na de rust veel sterker spelend Roosen daal, versterkt met enkele overgeschreven BJS.C.- en R.B.C.-spelers heeft aan Temeuzen zondag een smade lijke 101 nederlaag toegebracht. Na de thee, die met een 3—0 stand was ingegaan, gaf Temeuzen zich volkomen gewonnen en werd de stand regelmatig opgevoerd tot 9—0, alvorens Wissel voor Temeuzen de eer wist te redden. Kort voor het einde kon Temeuzen het niet verhinderen, dat de thuisclub de dubbele cijfers bereikte (10—1). GOES-DOSKO 2-2. Daar deze clubs elkaar in deze wedstrijd niet veel toegaven, geeft de eindstand de spelverhouding goed weer. De rust ging in met 1 1 gelijke stand door doelpunten van Bebbaut (Goes) en Vonk (Dosko). Na de hervatting bezorgde v. d. Watering de Bra banders een 21 voorsprong, maar deze kon de rechtsbinnen van Goes Lopulala teniet doen (2—2). HULST-ROOD-WIT 1-1. Een agressief spelend Rood-Wit is er toch niet in geslaagd zijn meerderheid in doelpunten uit te drukken Weliswaar had Hulst met pech te kampen door het uitvallen van Van Kerckhove en een gebleesseerde v. d. Poel. Beide doelpunten werden in de eerste helft gemaakt. Door een aarzelend ingrijpen van de Hulsterse achterhoede, kon de rechtsbuiten der gasten de bal vrij spelen en met een fraai schot zijn ploeg de leiding bezorgen (01). Vijf minuten voor de rust kon Hulst de gelijkmaker scoren, toen een fraaie voorzet van De Block door invaller Esseling goed werd af gewerkt en de Rood-Wit-doelman het nakijken gaf. Na de rust was het hetelfde afwisselende spelbeeld. Ofschoon Hulst nog enkele mooie kansen kreeg, was Vrouwe Fortuna niet met hen want telkens was het paal of laat die de bal in de weg stond. 3e klasse D K.N.V.B. AXEL— Z1ER1KZEE 1-0. Bijna was Zierikzee er zondag nog in geslaagd de stand dubbel blank te houden, want eerst .in de 89e minuut wist Rietjes keeper Stoutjesdijk te verrassen Verbeten vechtend slaagde Zierikzee er tot dan toe in de overmacht aan technische kwaliteit en tac tisch kunnen van de oranje-hemden te njvelleren. Met de rug tegen de muur vochten de Schouwse jongens om zij het zonder doelpunten toch de halve winst mee te nemen. Het dankbaar gebruik maken van de hulp van Vrouwe Fortuna, ja, het listig op zetten van de buitenspelval en zelfs het trap-maar-raak systeem, als de bal maar weg is, pasten nog in dit kader. Het somtijds te gevaarlijke spel paste hierin zeker niet. Het is echter noch aan het één noch aan het ander te wijten dat de punten ten slotte in Axel bleven. De voornaamste oorzaak hiervan is het sublieme werk van keeper Stoutjesdijk die zeker schijnende doelpunten van Rietjes, v. d. Berge en Schelleman wist te voorkomen. Daarnaast is echter ook te wijzen op de slordige afwerking van de Axelse aanvallen, die veelal met slecht gerichte schoten werden besloten. Wanneer in de komende wedstrijden meer aandacht wordt besteed aan de finishing toch van de aanval het eindschot dan kunnen onze jongens van de watertoren zeker nog voor menige prettige ver rassing zorgen. Zaterdagvoetbal 4e klasse K.N.V.B. Drie van de vijf Zeeuwse clubs, die in de landelijke 4e klasse van het zaterdagvoetbal in het veld kwamen tegen Brabantse tegenstanders, hebben de volle winst kunnen binnenhalen. Nieuwdorp en Krabbendijke slaagden daarin echter niet. Eerstgenoemde club moest op eigen veld de vlag strijken voor Sprang (35), terwijl Krabben dijke het loodje moest leggen tegen The Gunners. V.V.N, slaagde er niet in om Dinteloord de voet dwars te zetten, al getuigt de uitslag (12) van weinig krachtsverschil. Rilandia leverde goed werk door met 42 van de Zwaluwse Boys te winnen. Kampioen Good Luck leed zijn tweede opeenvol gende nederlaag nu tegen Arnemuiden )(1—4). Een, keurige prestatie leverde ook weer A.Z.V.V. Onze rood-witte stadgenoten wisten in de laatste fase van de uitwedstrijd tegen S.S.C. een 4—3 achterstand alsnog in een 4—5 overwinning om te zetten. S.S.C.—A.Z.V.V 4-5. Een dreigende nederlaag, die A.Z.V.V. in Sprang- Capelle boven het hoofd hing, is dank zij het goede moreel en het doorzettingsvermogen van onze stad genoten in een voorsprong omgezet. Na een kwartier spelens werd de score geopend door linksbinnen Visser en reeds enkele minuten later had A.Z.V.V. opnieuw reden tot juichen, toen mid- voor Bakker nummer twee in de touwen joeg. Daarna was het weer Visser die drie minuten later zijn tweede doelpunt liet noteren waarmee de Axelse voorsprong tot 0—3 werd opgevoerd. Het tempo zakte bij deze schijnbaar veilige voorsprong aanmerkelijk bij A.Z.V.V., waardoor de thuisclub in de aanval kon komen. Daar de achterhoede van de Axelaars toch al kwetsbaar was door het gemis van hun doelman was de voorsprong bij de rust tot 2—3 ingekrompen De Axelse aanvoerder had er beter aan gedaan na de derde goal zijn verdediging te versterken door het terugtrekken van een halfspeler. Na de hervatting bleef S.S.C. sterker en het was daardoor dat spoedig de gelijkmaker achter de Axelse doelman lag (33). Nog overtuigender kwam de thuisclub nu opzetten en als gevolg hiervan slaagden zij er in de leiding te veroveren (43). Geenszins ontmoedigd begon A.Z.V.V. aan haar slotoffensief en het was midvoor Bakker die de par tijen andermaal op gelijke voet bracht (4—4). De achterhoede van S.S.C. werd nu zeer rommelig, het geen wel bleek uit de veel vrije trappen die ze geregeld weggaf. Hierbij kwam de scheidsrechter weliswaar ook tot zeer eigenaardige beslissingen. Kort voor het einde was het weer Visser die zich individueel wist vrij te spelen en A.Z.V.V. aan het winnende doelpunt hielp. A.Z.V.V. prijkt hierdoor nu samen met Arnemuiden en Dinteloord aan de kop van de ranglijst in deze afdeling. Zaterdagvoetbal2e klasse, afd. Zeeland. DRIEWEGEN-ZAAMSLAG 2-1. Een verjong Zaamslag heeft zijn meerdere moeten erkennen in de voetballers uit Driewegen. De voor hoede van de gasten, die reeds in de aanvang van de wedstrijd met goede voornemens op de Driewegen- veste afstormde, kon maar geen suces boeken. Mid voor Jansen kwam zelfs een paar maal alleen voor doelman Romeijnsen te staan, maar liet de kans om te scoren ontgaan. Het eerste doelpunt kwam pas na 43 minuten aan de overzijde door midvoor Dieleman van Driewegen, na een voorzet van Wieland j( 10) Hoewel Zaamslag ook na de rust kansen genoeg kreeg om de gelijkmaker te scoren, kan het uiteinde lijke het hoge tempo van Driewegen niet bijhouden. Zo kreeg de thuisclub langzaam aan het heft in handen, zodat ten slotte het initiatief hoofdzakelijk van haar uitging. Mede door het goede spel van Slock werd in de 24e minuut na de hervatting mid voor Dieleman nogmaals in de gelegenheid gesteld de voorsprong te vergroten en deze maakte geen fout (20). Zaamslag kwam hierna nog hevig opzetten maar wist uiteindelijk slechts de eer te redden en zo bleef de volle winst in handen van Driewegen. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG 2e klasse B K.N.V.B. VlissingenTemeuzen, InternosDosko, Goes Taxandria, SteenbergenR.A.C., Hulst—Roosen daal, MiddelburgRood-Wit. 3e klasse D K.N.V.B. Com BoysHontenisse, Kaaise BoysZeelandia, R.K.F.C.Odio,- MetoZierikzee, Axel—R.C.S., B.S.C.Zeeland Sport. 4e klasse H K.N.V.B. Clinge—Steen, Koewacht—Yerseke, Biervliet Luctor, Lewedorpse BoysOostburg, Ria W. Breskens. Reserve 2e ktasse B K.N.V.B. Com Boys 2—Hontenisse 2, Alliance 2—Vlis singen 3, Dosko 2—Zeeland Sport 2, Axel 2— Internos 2. -Voor A.Z.V.V. staat er vandaag andermaal een zware uitwedstrijd op het programma. Zij moeten n.l. in en tegen Arnemuiden in het strijdperk treden. ZONDAG 18 SEPTEMBER I960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Geref. Kerk (Kerkdreef.). 10 uur en 2.30 uur Ds, A. Kuiper. Geref. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Ds. W. Hage van Middelburg (des morgens H. Avondmaal en des middags H. Doop). ZONDAGSDIENST ARTSEN. 17 18 septemberDokter A. Kats. HUN léven in UWh VERBOND VOOR VEIUG VERKEER De scholen zijn weer begonnen. Duizenden kinderen leggen weer de dage lijkse weg af van huis naar school en van school naar huis. Het Verbond voor Veilig Verkeer doet een DRINGEND beroep op alle weggebruikers in Nederland, de jonge levens te beschermen door extra voorzich tigheid te betrachten averal en altijd waar kinderen op of bij de rijweg zijn. HUN LEVEN IS IN UW HANDEN! Biljarten. KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND 3e EN 4e KLASSE LIBRE TE AXEL. In het vorige week verschenen september-numm r van het „Biljart-orgaan" van de K.N.B.B. (district Zeeland) is gepubliceerd, dat de wedstrijden voor het biljartkampioenschap van Zeeland (3e en 4e klasse klein biljart libre) plaats zullen vinden te Axel. De organiserende vereniging voor de wedstrijden in de 4e klasse is „P.O.P." gevestigd in café „de la Paix" bij de heer D. Dieleman alhier. De voorwedstrijden in deze afdeling zullen gespeeld worden in het tijd vak van 1 tot en met 15 oktober, terwijl in de eerste week van november de eindstrijd zal plaats hebben. Als organiserende club voor de 3e klasse treedt op „A.B.C.", gevestigd bij de heer R. D. Dieleman in café „Het Wapen van Zeeland". Voor deze klasse zijn de wedstrijddata nog niet definitief vastgesteld. Tot voor kort was het in Zeeuwsch-Vlaanderen zo gesteld, dat slechts enkele prominente biljarters uit onze streek persoonlijk lid waren van de K.N.B.B. en deswege dus ook officieel aan kampioenschappen van de landelijke bond konden deelnemen. Eén van deze figuren is onze stadgenoot de heer R. D. Dieleman en het ligt nog vers in het geheugen dat deze Axelaar vorig seizoen een groot succes oogstte door eerst in de districtswedstrijden te Middel burg het kampioenschap van Zeeland (3e klasse cadre 38-2) te behalen, waara hij vervolgens in Uitgeest ook de nationale titel in deze klasse voor zich opeiste. Dit fraaie succes van onze stadgenoot is onge twijfeld voor zijn club - A.B.C. een krachtige stimulans geweest om als vereniging toe te treden tot de K.N.B.B. en dit wijze besluit werd nagevolgd door de biljartclub „P.O.P.". Deze beide Axelse clubs hebben thans dus de eerste stoot gegeven -dan wel niet op het groene laken maar op organisatorisch terrein om ook in Zeeuwsch- Vlaanderen de biljartsport in meer officiële banen te leiden en het mag zeker als bewijs van waardering door de K.N.B.B. worden beschouwd dat deze activi teit mede om propagandistische redenen is be loond geworden met het toewijzen van bovenvermelde evenementen. Het is te hopen dat dit Axelse voorbeeld in brede kring in Zeeuwsch-Vlaanderen navolging zal mogen vinden en meerdere clubs uit ons gewest zullen toe treden tot de K.N.B.B. Dit in het belang van deze fraaie sport, opdat dan ook in deze streek in de toe komst officiële competitie-wedstrijden zullen kunnen worden georganiseerd. Ten slotte mag dan nog als bijzonderheid worden vermeld, dat dit nieuwe seizoen een uitermate belang rijk seizoen wordt De K.N.B.B. hoopt n.l. in 1961 het 50-jarig bestaan te vieren, o.m. door het organiseren van een groots jubileumtoumooi in Amsterdam, waarop alle districts- provinciale- en landelijke kampioenen der verschil lende klassen zullen worden uitgenodigd. OPHALEN AARDAPPELSCHILLEN E.D. Burgemeester en wethouders van Axel maken be- kend, dat met ingang van 19 september 1960 het op halen van aardappelschillen, e.d. in de Emmastraat, de Nieuwendijk en de Oudeweg zal geschieden door J. van den Bos, te Koewacht, De aan G. Tieleman verleende vergunning voor die straten komt hierdoor te vervallen. Axel, 16 september 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester. De secretaris, A. J M. Kesbeke. P. G. v. d. Bosse.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2