KADampo In Uw handen het leven van and'ren Familie-drukwerk Fa J. C. VINK, AXEL Prettige vakantieherinneringen IN UW HANDEN.HET LEVEN VAN AND'REN Veilig Verkeersthema„Mijn dagelijkse weg" Het is een zinvol beeld dat de gedachte „In Uw handen het 'leven van and'ren" bij ons oproept. Maar het stelt de zaken ook bijzonder scherp. Het stelt ons namelijk direct verantwoordelijk voor het leven van onze medemensen. Daarbij gaat het niet om indrukwekkende vertoningen om rally's of snelheidsraces, waar dikwijls het uiterste wordt geveegd van een autobestuurder en waar het gevaar dat er brokken gemaakt worden vanzelf sprekend groter is dan in het geval van de man, die op z'n fiets van 'huis naar kantoor en vice versa rijdt. Neen, het gaat om het leven-van-alledag. Om de man op zijn fiets, om de kinderen die van en naar school gaan, om de vertegenwoordiger die zijn vaste klanten bezoekt, om de huisvrouw die bood schappen doet. In bun handen draden zij hun eigen leven meeonverschilligheid, roekeloosheid en onvoorzichtigheid kunnen voor henzelf vreselijke, onherroepelijke ge volgen hebben. Politiemannen, doktoren en verslaggevers staan elke dag ergens in ons land op een plaats waar een winkelende huisvrouw on voorzichtig overstak, waar een zakenman op een onbeveiligde overweg éven niet oplette, waar een schoolkind ineens met zijn fiets te ver naar lirrks uitweek. De roerloze gestalte op het wegdek of naast de spoorrails uitge strekt onder een wit laken of een grauwe deken is de stille getuige van het afschuwe lijke moment, waarop de dood volkomen on verwacht toesloeg. Maar het is niet alleen ons eigen leven, ons eigen bestaan dat in het geding is. Wij hebben mèt het stuur van onze auto, scooter of fiets ook de existentie van anderen in onze hand. Het gaat er maar om hoe we dat sturen draaien, in hoeverre we ons er van bewust zijn dat we bij elke wending, on doordacht of onverschillig verricht, iemand onherstelbaar kulnnen treffen. Het beeld dat we hierboven opriepen is tragisch de stille gestalte op wegdek of spoorwegovergang, terwijl politie en medi sche dienst druk bezig zijn met het verant woordelijke werk, dat elk ernstig ongeval met zich brengt. Het kan nóg anders, nóg erger zijn U staat er ook bij de roerloze ge stalte is Uw slachtoffer, het ongval is te wijten aan Uw gebuek aan verantwoorde lijkheidsbesef. Een schoolkind keert niet terug, een vader ziet zijn gezin niet meer, een huisvrouw zal niet meer voor haar man en kinderen kunnen zoggen. En het was Uw schuld U hield het leven van anderen in Uw handen, maar U hebt U dat niet of te laat gereali seerd. Moge het U nooit overkomen, dit moment dat U Uw leven lang als een schrikbeeld zal blijven achtervolgen. U hebt het in Uw eigen handen het leven van and'ren Publicatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. ZEELAND - deze week: Feestelijke opening van Zandkreekdam door de Commissaris der Koningin. Het staat thans definitief vast dat de ope ning van de Zandkreekdam bij Katseveer zal doorgaan op zaterdag 1 oktober a.s. Op deze dag zullen de veerboten op de dienst WolfaartsdijkKortgene voor het laatst varen. De opening van de eerste Delta- dam in Nederland zal een feestelijk karakter dragen. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal de opening verrichten. Momenteel wordt een programma samen gesteld, dat de goedkeuring behoeft van de provinciale autoriteiten. Vooral voor Noord- Beveland, waar de beide gemeenten Kort- gene en Wissenkerke en het waterschap Noord-Beveland de feestelijkheden organi seren, is de opening van de Zandkreekdam van groot belang. Op 1 oktober a.s. zullen de Noord-Beve landers voor het eerst in de gesclhiedenis het eiland kunnen verlaten zonder gebruik te maken van een veerdienst. De feestelijkheden rond de opening zullen zich in hoofdzaak af spelen in de onmiddellijke nabijheid van de nieuwe dam. 500 woningen van de Kath. Z.-Vlaamse Woningbouwvereniging in gbruik. De Kath. Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouw vereniging heeft haar 12Vè-jarig bestaan met een zeer mooie gebeurtenis kunnen ken merken. Aan de Schooldreef te Heikant (ge meente St. Jansteen) werd n.l. donderdag middag de vijfhonderste woning in gebruik genomen. De hoofdingenieur-directeur van de Volks huisvesting en Bouwnijverheid in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum, verrichtte de officiële ingebuikname. Hij sprak tot de talrijke ge nodigden over de bijzondere plaats die deze woningbouwvereniging in Zeeuwsch-Vlaan- deren inneemt. Hij noemde het een verheu gend feit, dat verschillende gemeenten hun woningbezit aan deze vereniging hebben overgedragen, omdat gemeenten naar zijn mening geen woning-exploitant behoren te zijn. St. Jansteens' burgemeester, mr. J. I. M. Reuser, die de gasten verwelkomd had, gaf een kort overzicht van het ontstaan der Kath. Woningbouwvereniging en de.redenen waar om ook zijn gemeente zich daarbij had aan gesloten. De voorzitter van de Woningbouwvereni ging ,de heer W. Bartz, memoreerde de moei lijkheden, waarmee de vereniging in de be ginjaren te kampen had, o.a. de schaarse bouwvolumes. Hij voorzag voor zijn vereni ging nog een omvangrijke taak, omdat- er in Zeeuwsch-Vlaanderen nog een groot gebrek aan degelijke woningen bestaat en het pro bleem van de krotwoningen nog lang niet is opgelost. Voor Uw Markt 12 - Telefoon 646 A.N.W.B. - Wegenwacht telt 300.000 leden. De A.N.W.B., die reeds bijna 450.000 le den telt, schreef deze week zijn 300.000ste Wegenwachtlid in. Dit betekent, dat in de eerste acht maanden van het jaar alleen al ruim 25.000 nieuwe Wegenwachtleden toe traden. Het totale personeel van de afdeling We genwacht omvat momenteel met inbegrip van de inspekteurs en de wegenwachten voor bij zondere diensten - repatriëring, verkeers- wacht etc. - 267 man. Verschillende uitbrei dingen staan-cp het programma. Zij bestrijken thans dagelijks een wegen net, dat een totale lengte heeft van 3250 km, een afstand die ongeveer gelijk is aan het trajekt Amsterdam-Istanbul. Daarvan wordt op 750 km weg ook des avonds - tot half elf - gepatrouilleerd. Sinds 16 april 1946, toen de eerste zeven A.N.W.B.-wegenwachten als een nieuwe verschijning in ons verkeersbestel hun entree op de Nederlandse wegen maakten, ver hielpen de gele „pechbestrijders" bijna één driekwart millioen pechgevallen.. Daarnaast blusten zij enkele duizenden autobranden, verleenden doeltreffend in enige tienduizen den gevallen eerste hulp bij ongevallen, brach ten vele tientallen van huis gedwaalde kleu ters weer bij de verontruste ouders terug, haalden losgebroken koeien en paarden van de weg, blusten boerderij-en bosbranden, ver voerden in spoedgevallen medicamenten en maakten zich zo tot vriend van allen op en langs hun routes. Niet alleen de gemotoriseerde weggebrui kers deden in massa een beroep op hun hulp, zij repareerden ook vliegtuigen, helicopters, motorboten en zelfs in drie gevallen een trein. In april van dit jaar werd een begin ge maakt met een geheel nieuwe vorm van hulp verlening, waaruit zich thans de wegenwacht- hulp-nieuwe-stijl ontwikkelt. Met rijksweg 13, Den Haag-Rotterdam, als proeftrajekt ontwikkelde de A.N.W.B. als nieuwtje in Europa het syysteem van centrale hulpverlening bij pech en ongeval len via het Wegenwachtstation Pauwmolen wlaarop een aantal hel-gele telefoonzuilen werden aangesloten. Vanuit dit Wegen wachtstation kan via een gemengd systeem van radio-en telefoonverbindingen elke ge wenste hulp worden gealarmeerd en kunnen nu ook van mobilofoon voorziene wegen wachten naar de pech - ook buiten hun rou tes - worden gedirigeerd. Vele duizenden weggebruikers hebben in luttele maanden reeds op doeltreffende wijze met dit Wegen wacht-proefproject kennis gemaakt en er de vruchten van geplukt. Met de inschrijving van het 300.000e We genwachtlid heeft de A.N.W.B. thans een mijlpaal bereikt in een 14-jarige historie van hulpverlening, een mijlpaal langs een ont wikkelingsweg, die nog enorme perspektie- ven biedt. L 1 Prettige vakantiebeelden worden graag nog eens in huiselijke kring met aandacht bekeken en besproken. In die stemming smaakt een kop vers gezette Douwe Egberts koffie dubbel goed. Dan geniet men eerst recht van de fijne geur en de pittige smaak, die zo kenmerkend zijn voor Douwe Egberts koffie. FIJNE DESSERT De koffie voor fijnproevers; werkelijk iets bijzonders. Pak van 250 g .88 ROOD MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pak van 250 g 1.56 Met deze affiche brengt het Verbond voor Veilig Verkeer gedurende de maand september in steden en dorpen, in postkantoren en bioscopen onder de aandacht van de ^gemotoriseerde) weg gebruikers, dat hij op zijn dagelijkse weg het leven van anderen in de hand heeft. VU,., V" V ..V" <i, V iriNNO 17«

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3