Stenografie De Fijne Engelse Melang Douwe Egberts n Machinrscbrijven Ned. Handels correspondentie Fa J. C. Vink U. F. M. DELLAERT t Die gebluste Zuurbrand zelf; dat gevoel van verlossing; dat wegvallen van Uw vrees voor herhaling. Alles dank zij een paar Rennies. Sportnieuws ïjjjf, f j r* Voetbal. Duivensport. Bekendmakingen ZEELAND - deze week: (Vervlog) Het Fruitcorso te Goes gaat door. Nadat de moeilijkheden ten aanzien van de subsidieverlening door de gemeente Goes 2ijn opgelost, kan thans met zekerheid ge zegd worden, dat het Fruitcorso te Goes op zaterdag 17 september a.s. zal doorgaan. Het corso zal tweemaal des midags en des avonds door een afgesloten gedeelte van de stad trekken, ditmaal door bouwplan- Oost, terwijl na afloop van het avondcorso nog een taptoe zal worden gegeven door de „Trommelaeren van Roosendaele". Aan het corso, dat des middags om 3 uur aanvangt, zullen tevens een 20-tal wagens van de auto-show deelnemen en diverse reclame-wagens. Ook op zaterdag 10 september en de daaropvolgende dinsdag en donderdag zul len verschillende festiviteiten worden ge organiseerd. Tuinbouwtentoonstelling te Schoondijke. De Maatschappij tot Bevordering van Ooft en Tuinbouw in West Zeeuwsch-Vlaanderen zal op 17, 18 en 19 september aanstaande in een tent op het gemeentelijk sportterrein van Schoondijke weer haar drie-jaarlijkse tentoonstelling houden. Naast de produkten van de ooft-en tuin bouw welke door de leden der maatschappij zullen worden ingezonden, zullen ook de ikweekkunsten van kinderen en bejaarden te bewonderen zijn. Ook een expositie van ka merplanten zal worden ingericht, terwijl ver der aandacht zal worden geschonken aan tuinarchitektuur, bijenteelt, de voorlichtings dienst, plantenziektekundige dienst, tuinge reedschappen en tuinbouwmaterialen. Zeeuwse Museumstichting. Het overleg tussen Gedeputeerde Staten van Zeeland, het gemeentebestuur van Mid delburg, het bestuur van het Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen en vertegenwoor digers van de rijksoverheid hebben er toe geleid, dat Gedeputeerde Staten aan de Provinciale Staten hebben voorgesteld, de „Zeeuwse Museumstichting" in het leven te roepen. De kosten van deze stichting, welke op 45.000,per jaar worden geschat, zouden telkens voor een-derde gedeelte ge dragen moeten worden door het rijk, de pro vincie en de gemeente Middelburg. Het mu seum zou een plaats dienen te krijgen in het Abdijkomplex. Ook zijn er reeds besprekingen gaande over de inrichting van een Delta-museum. Geestelijkheid van Goes bemoeit zich met de controverse in de gemeenteraad. De voorgangers van de protestantse ker ken en van de rooms-katholieke kerk te Goes hebben gezamenlijk een schrijven gericht aan de Commissaris der Koningin in Zeeland en aan de leden van Gedeputeerde Staten, waar in zij er met klem op aandringen, de reeds maanden slepende kwestie in de Goese ge meenteraad ten spoedigste af te wikkelen. In de brief wijzen zij er op, dat de ver deeldheid in de burgerlijke gemeente zijn weerslag heeft op het gemeenschapsleven, dat eht gezag van de overheid wordt uit gehold en dat de bij deze affaire betrokkenen onder grote psychische spanningen leven. Een eigenaardig geval. Zondagmorgen vond een verpleegster van het sanatorium „Zonneveld" te Domburg een groepje kleren, dat afkomstig bleek te zijn van een uit Goes afkomstig student. Na drie dagen intensief zoeken door bos wachters, politie en 70 militairen vond men de student, uitgeput en hongerig. Waarom hij zijn kleren had achtergelaten, kon hij zich niet meer herinneren. Geen jongensnamen meer voor meisjes. Het is in sommige plaatsen van Zeeland niet ongebruikelijk bij het geven van een voornaam aan jongens tevens een meisjes naam toe te voegen. Ook het omgekeerde ge beurt soms. Aan deze gang van zaken zal nu een eind komen, nu de officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank te Middelburg zich op het standpunt heeft gesteld dat aan jon gens jongensnamen en aan meisjes meisjes namen moeten worden gegeven, kennelijk met de bedoeling om te voorkomen dat men uit de voornamen van een persoon niet meer zal kunnen opmaken of het een jongen of een meisje, c.q. een man of een vrouw betreft. De ambtenaren van de burgerlijke stand in de provincie zullen dus in de toekomst, willen zij zich geen vervolging op de hals halen, meisjesnamen voor jongens en jon gensnamen voor meisjes moeten weigeren. VOOR AL UW DRUKWERK Markt 12 Axel In september beginnen de cursussen Instituut voor Kantooropleiding de thee met de rijke afschenk HeerlijkZo oordeelt men al-, gemeen over de pittige smaak van Douwe Egberts Pickwick i\- Thee, 'n fijne en geurige Engel se melange. En ook de royale, goudkleurige afschenk is een bijzonder prettige verrassing! Ceylon Melange Geel etiket) 108 ct. Engelse Melange Groen etiket) 90 ct. Vraagt uw winkelier ook eens naar de handige groot formaat PICKWICK THEEZAKJES. De afgepaste hoeveelheid is voldoende voor 4 a 5 koppen heerlijke thee. Per doosje van 20 st. 98 ct. -JÉ** (Vervolg van pagina 1) Ulrich Francois Marie Dellaert werd op 8 augustus 1893 te Westdorpe geboren en studeerde in Gent en Nijmegen en aan de Technische Hogeschool in Delft tot aan de mobilisatie vah de eerste wereldoorlog. In 1916 en 1917 was hij respectievelijk reserve-officier bij de kustartillerie-batterijen in Vlissingen en officier op de vliegbasis Soesterberg. In 1918 en 1919 be haalde hij achtereenvolgens het internationale en het militaire vliegbrevet. In het burgerleven teruggekeerd werd hij in 1920 chef van de vliegdienst en stationschef van de K.L.M. Na zes jaar dez functies te hebben bekleedi werd hij van 1926 tot 1945 havenmeester voor de burger luchtvaart op Schiphol. In de oorlogsjaren, die in deze periode vielen, leidde hij of maakte hij deel uit van de vier technische commissies X kort voor vertrek door de regering ingesteld), die alle facetten en plan nen voor de toekomst van het luchthavenbedrijf in Nederland moesten bestuderen. Als bedrijfsdirecteur van de luchthaven Schiphol heeft de heer Dellaert (tot 1950) zelf ook meege werkt aan de verwerkelijking van diverse van deze adviezen en plannen. Zijn benoeming tot directeur van de nationale luchthaven volgde in 1950. Eind juni van dit jaar heeft hij onder dankbetuigingen en waardering geuit door velen, zijn functie neergelegd. In diverse organisaties en instituten, die verband houden met het luchtvaartbedrijf, heeft de heer Del laert zitting gehad. Hij was o.a. buitengewoon lid van de raad voor de luchtvaart en heeft diverse oriëntatiereizen naar het buitenland ondernomen ten gunste van de uitbouw en de modernisering van Schiphol. Hij bracht ook bezoeken aan de Rijksdelen Suriname, Curagao en Arilba. Rennies het wondermiddel dat U niet missen kunt endat U nooit meer missen wilt, als U de heer lijke werking eenmaal ondervonden hebt. Weifel niet koop een pakje Rennies, steek er altijd een paar bij U. En zo gewapend gaat ge blij en onbezorgd aan iedere maaltijd, eenvoudig of meer uitgebreid. Bij de geringste aanwijzing of de hevigste aanval van overtollig maagzuur, helpen Rennies U uit de brand, doven ze Uw pijnen op staande voet. 'n Zegen en 'n uitkomst zo'n paar Rennies bij de hand Ing. Med. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. De V.V. „Axel" heeft ter voorbereiding van het naderende voetbalseizoen reeds enkele malen de voet balschoenen aangeknoopt om tegen de elftallen van Gulleghem (B.) en Goes de krachten te meten. Werd tegen de Belgische jongens van Gulleghem l'bij Kortrijk) een puntloos gelijk spel bevochten, tegen Goes moesten onze oranjehemden met 31 het onderspit delven. Toch vertoonde het spel van Axel enige ltchi- punten voor de competitie. Tegen Gulleghem werd weliswaar geen doelpunt gescoord, doch hier moeten wij zeker hulde brengen aan de machtige prestatie van de Gulleghem-keeper, die de wedstrijd van zijn leven speelde. In Goes slaagde Axel er aanvankelijk in een voor sprong te nemen door een pracht schot van Borgt, maar Goes kwam terug en wist door drie doelpunten de balans in haar voordeel te doen overslaan. Axel was in deze wedstrijd weliswaar voortdurend in de meerderheid maar de oranjehmeden hadden kennelijk Vrouwe Fortuna niet aan hun zijde, want meermalen moest het houtwerk van de Goes-veste redding brengen en gezien ook de cornerverhouding van 15 tegen 2 in het voordeel van Axel hadden zij beslist beter verdiend. GROOT DUIVEN SUCCES IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Als men maandagochtend om 6.10 uur de lossing had bijgewoond van de Orleans-vliegers^ zou men on getwijfeld aan een zonsverduistering hebben gedacht. Ruim 50.000 jonge duiven moesten hun weg vinden naar het 400 km. ver weg liggende Nederland. Deze nationale derby is een grandioze succesvlucht geworden voor Frans van der Veen uit Temeuzen. Hij klokte zijn lichtgeschulpte duif precies 10.26 uur, waarmee hij de vroegste melding heeft die er tot nu toe bij de organiserende vreniging „Tilburg-Vooruit is binnengekomen. Een grandioos succes, zoals gezegd, omdat de heer v. d. Veen ook zijn andere zes duiven vóór half twee binnen had, hetgeen betekent, dat hij bovendien in de serie-prijzen valt. Wel moet gezegd worden, dat de duiven onder voortreffelijke weersomstandigheden huiswaarts kon den keren. Vanwege de Z.O.-wind en het heldere zicht lag de kans voor de Zeeuwsch-Vlamingen wel uiter mate gunstig. Toch mag het een prestatie worden ge noemd dat de lichtgeschulpte van v. d. Veen een gemiddelde snelheid heeft gehaald van ongeveer 95 km per uur. Een uitzonderlijk sterke duif dus, die na de lossing onmiddellijk een voorsprong moet hebben ge had en deze tijdens de vlucht steeds heeft vergroot, want voor zover bekend werd de tweede Zeeuwsch- Vlaamse duif eerst een half uur later geklokt. Andere vroege duiven uit onze streek^ wier eige naars als vermoedelijke prijswinnaars mogen worden aangerekend zijn de garagehouder Bos, de heer Rade makers en de heer Klaassen, allen te Sas van Gent, die hun duiven hebben geconstateerd tussen 10.54 uur en 11.03 uur. Verder nog de heer Mangnus te Bier vliet (11.19 uur) en de bekende duivenmelker, de heer Dujardin uit Groede. WIJZIGING LIJST ARTIKEL 3, ARMENWET. Burgemeester en Wethouders van Axel brengen, overeenkomstig artikel 3, lid 3, van de Armenwet, ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 23 augus tus 1960 in de tenaamstelling van de Diaconie der Gereformeerde Kerk (art. 31 D.K.O.) te Axel wijzi ging is gebracht door de woorden ,y(art. 31 D.K.O.)" te schrappen en daarvoor in de plaats te stellen „vrijgemaakt)2)" en onder aan de bladzijde op te nemen „2) Deze aanduiding heeft slechts postale betekenis." Axel 24 augustus 1960. Burgemeester en Wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De Secretaris, A. J. M. Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 22 augustus 1960, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen, elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester ter secretarie van de gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 25 augustus 1960. De wnd. burgemeester, A. J. M. Kesbeke. TE KOOP Massief eiken Tafel, Wed. Dieleman, Ka naalkade 90, Axel. Inlichtingen en aanmeldingen HULST, Gentsestraat 21a-23, Telefoon 2080 AXEL, Wolstraat 35 J. A. BIESBROECK (Leeraar Staatsdiploma) /r////////SS/SSSSSS*'M T 63

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3