Moeder 6/ GEMEENTERAAD VAN AXEL Fa. J. C. VIN K 5 ZEELAND - deze week: Ballpen '★BABYDERMg"^' -~-w F^rker JOTTER f 11.- dinsdag 9 augustus 1960 Door de uitvoerige vermelding van de prae-adviezen van het college van burgemees ter en wethouders kunnen wij thans uiteraard kort zijn met het tengvolge van de va- cantie-sluiting verlate verslag van deze raadsvergadering. Afwezig was wegens ziekte de heer K. Hamelink. Bij de ingekomen stukken sprak de heer C. van Bendegem zijn verwondering uit over het feit dat B. en W. naar aanleiding van een gevraagd advies aan de commandant der rijkspolitie inzake verkeersproblemen in de Noordstraat en de Stationstraat, dit advies dat het instellen van een parkeerverbod aan één zijde der straat omhelsd naast zich neerleggen. De voorzitter antwoordt aan de heer Van Bendegem dat de voorgestelde maatregel het colege te ingrijpend voorkomt en het hier uiteraard toch slechts een verplaatsing van de moeilijkheden betekent. Wanneer men een parkeerverbod instelt zonder elders andere parkeerruimte te creëren, ontstaan in een andere straat weer dezelfde moeilijkheden. Het college is van mening voorlopig de toe stand nog eens te moeten aanzien. Het voorstel tot overname van de woning wetwoningen van de Vereniging tot Verbete ring der Volkshuisvesting in de Juldanastraat, alsmede het voorstel tot subsidieverlening aan Kath. en Chr. Bibliotheken worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het voorstel tot het verlenen van mede werking aan de Stichting Prot. Chr. Bejaar denzorg meende de heer C. van Bendegem een waarschuwend woord te moeten laten horen ten aanzien van de buitenkerkelijken. Spr. heeft alle waardering voor de plannen van deze stichting maar hoopt dat te zijner tijd ook aan de buitenkerkelijken aandacht zal worden besteed, zodat het dezen niet aan de nodige verzorging zal ontbreken. Hij had liever een gemeentelijk bejaardencentrum ge zien. De voorzitter zeide ook te hopen dat deze stichting met eerbiediging van ieders be ginselen zal gaan werken, waarna het voor stel zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen. Ook alle verdere agenda-punten werden zonder hoofdelijke stemming afgehandeld, be houdens het voorstel van B. en W. tot on bewoonbaarverklaring van het pand Zee straat 1, dat voor de zoveelste maal een vrij uitgebreide discussie opleverde. De heer P. J. van Bendegem vraagt om jegens de eigenaar van dit pand soepel te willën optreden, zoals men dit ook in vele andere gevallen heeft gedaan en doet. Het gaat hier om een een bedrijfspand, laten B. en W. dit niet vergeten. Voor heb Tere Baby-huidje Tijdens de discussie over dit agenda-punt wordt telefonisch bericht ontvangen van de Amstel Brouwerij dat deze het pand defini tief zal kopen en dat de koopacte voor 1 februari a.s. zal zijn gepasseerd. Een en ander is mede naar aanleiding van de gevoelens van de raad een reden voor B. en W. om hun voorstel tot onbewoon baarverklaring voor ten hoogste één maand terug te nemen. Bij de rondvraag vraagt de heer Maas wat er gaat gebeuren met het leegstaande pand Oudewijk 38. Dit verkeert in een zodanige toestand dat het naar zijn mening spoedig gesloopt dient te worden. De heer Oggel vroeg verbetering van het gedeelte van de Armendijk tussen de be bouwde kom aan de Polenstraat en de spoor wegovergang. Verder bracht hij het college dank voor de vernieuwing van de tafelkleden in de raadzaal. De heer C. van Bendegem informeerde ten slotte nog naar de eigendomsverhoudin gen ten opzichte van de brandgangen bij de nieuwbouw in plan-Zuid. Hierna werd de vergadering door de voor zitter op de gebruikelijke wijze gesloten. Uit onze omgeving Axel Verdrijf die ondragelijke Rheumatiek nit Uw lijf - Begin toch óók 'n Krnschen Kuur. Predikbeurten Ook als Uw zuurbrand opstijgt vanuit de Maag tot hoog in de keel is blussen met Bennies kwestie van 'n ogenblik. Sportnieuws De Parket 61 Is de meest revo lutionaire vulpen ooit gecreëerd vult zichzelf (binnen 1 J secon den door middel van capillaire i werking. Ink ted blijft steeds vlekkeloos schoon door tnktafstotend oppervlak. Een triomf van precisie in de meest ver- fïjnde uitvoering 1 'j, Prijzen 77.50 en hoger BOEKHANDEL Markt 12 AXEL Zeeuwse blinden naar België. Op woensdag 7 september a.s. zullen de leden van de Zeeuwse Blindenvereniging een dagtrip naar België maken. Meer dan 20 blinden zullen met hun geleidërs vanuit Goes via Middelburg, Vlissingen, Breskens, Oostburg, Brugge, Ieperen en Oostende be zoeken. Het spreekt vanzelf, dat aan een dergelijke dagreis veel meer problemen vast zitten, dan aan een gewone reis, wil men deze mensen toch zoveel mogelijk doen genieten van de reis en zoveel mogelijk doen „zien". Een eerste vereiste is dan ook, dit zich bij het gezelschap een reisleider bevindt, die het traject met de bezienswaardigheden zeer goed kent en daarvan een onderhoudend verslag kan brengen. De secretaris van de blindenvereniging wil daarom zeer gaarne met zo iemand in contact treden. Het is de heer D. F. Huyssen uit Wemeldinge. Aardappelrooidemonstratie in de Braakmanpolder. Op donderdag 8 september a.s. organiseert de Zeeuwsch-Vlaamse Landbouwvoorlicht- tingsdienst in samenwerking met de land bouworganisaties een demonstratie van aard- appelrooimachines. Deze demonstratie zal in de Braakmanpolder plaats vinden onder de gemeente Biervliet. Op deze demonstratie zal het nieuwste op het gebied van mechanisch aardappelrooien te zien zijn. Middelburg en zijn rioolwater-afvoer. Als gevolg van de uitvoering van het Drie- eilandenplan en de daarmede samenhangende afsluiting van het Veerse Gat kan de ge meente Middelburg het rioolwater, zoals tot dusver gebeurde, niet meer lozen in het toe komstige Veese Meer. B. en W. stellen nu de raad voor een nieuwe leiding te leggen naar de Wester- schelde. De kosten daarvan worden geraamd op bijna 3 millioen gulden, waarin een rijks bijdrage van bijna 1,3 milloen gulden wordt verwacht, zodat ten laste van de gemeente blijft ruim anderhalf millioen gulden. Om de lasten van dit werk gedeeltelijk te dekken zal een rioolrecht worden ingevoerd, dat een gemiddelde opbrengst van 25,per aan sluiting zal moeten geven. Een Noorse fabriek van landbouwwerk tuigen heeft onderhandelingen aangeknoopt met het gemeentebestuur van Goes over de vestiging in deze kerngemeente van een fa briek. Volgende week zullen de besprekingen die tot dusver een oriënterend karakter had den, waarschijnlijk worden voortgezet. De fabriek voert behalve met Goes ook nog onderhandelingen met andere gemeenten. Men heeft zich een vestiging in Neder land voorgenomen met ihet oog op de E.E.G., de gemeenschap van de zes landen, waarvan Nederland deel uitmaakt. Het betreft hier een onderneming, die wat de arbeidsbezetting betreft stellig tot de middelgrote moet wor den gerekend. Paulinahaven in Biervliet weer ligplaats. Sinds enige jaren diende de Paulinahaven te Biervliet voor geen enkel scheepje nog als vaste ligplaats. Toen de vissersaak „Ria van de schipper Rammeloo uit Philippine in januari 1959 werd gesloopt, vertrok tevens het laatste vaartuig dat Biervliet als thuis haven kende. Het haventje had nu enkel en alleen nog belang tijdens de bietencampagne. Door de komst van de visserssloep Willy'' is hierin nu wijziging gekomen. De Belgische schipper van dit bootje heeft de Paulinahaven als vaste ligplaats uitverkoren. Vanuit dat haventje zal hij de visvangst op de Wester- schelde gaan beoefenen. Hij werd hiertoe in geschreven in het centrale register van de vissersvaartuigen. Als inschrijvingsnummer kreeg hij in dit register de Bie 1. Gelukkig maar, want uiteindelijk mocht Biervliet, de stad van de haringkaker Willem Beukels- zoon, in dit register ook niet ontbreken. BENOEMINGEN. Met ingang van 15 augustus j.l. is benoemd tot deskundige, met als taak de bestudering van de moge lijkheden ter verbetering van de teek en bewaring van consumptie - aardappelen, voor de Zuid-Hollandse eilanden, de heer P. Hamelink te Axel. Aan de Rijks H.B.S. te Breda werd per 1 sep tember a.s. benoemd tot leraar Duits onze stadgenoot de heer M. P. de Visser. De heer Iz. de Feijter Wzn. alhier werd be noemd tot bestuurslid van de Vereniging voor Chr. Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken „Vrede rust'' te Bergen op Zoom. GESLAAGD. Voor het P.B.N.A.-examen adspirant electro-tech- nisch opzichter slaagde dezer dagen te Arnhem, de heer D. M. Dieleman te Axel. Voor het praktijkdiploma machineschrijven slaag den mej. S. van Hilten en de heer J. Oggel, beiden te Axel. Wie regelmatig 's morgens de kleine dosis Kruschen neemt voelt zich allengs van z'n pijnen verlost. Dat doet de bloedzuiverende samenstelling van Kruschen. Niet minder dan 5 minerale zout enzetten Uw organen de kracht bij om weer jeugdige kracht te kunnen ont wikkelen en zo de onzuiverheden uit te drijven, die nu Uw pijnen verwekken. Kruschen wordt verkocht bij Apothekers en Drogisten, al tientallen jaren over de hele wereld Ing. Med. MET DE BEJAARDEN OP REIS. Vorige week dinsdagmorgen heerste er op het Szydlowski-plein een meer dan gewone drukte. Zo tegen acht uur verzamelde zich op het bus- perron der Z.V.T.M. een gezelschap van zo'n 100-tal personen, waarvan het overgrote deel de pensioen gerechtigde leeftijd had bereikt. Het was dan ook de dag waarop de afdeling Axel van de Alg. Ned. Bond van Ouden van Dagen voor haar leden aangevuld met particulieren een trip naar België had vastgesteld. Te ruim 8 uur werden de beide Z.V.T.M.-touring- cars in beweging gezet en bereikte men via Sluiskil en Sas van Gent de Belgische grens. Na een vlotte afhandeling van de douane-formaliteiten kon men al spoedig vanuit de touringcars het werk aan de kanaal verbreding in ogenschouw nemen dat hier op Belgisch grondgebied reeds volop in uitvoering is. Bagger molens en zandzuigers waren hier in volle bedrijvighed in de omgeving van Rieme en toen men tot vlak bij Gent genaderd was - waar het werk al gereed is kreeg men een indruk van de nieuwe breedte van het kanaal, dat ter plaatse ruim 150 meter breed is geworden. Gent was de eerste pleisterplaats, waar te half 10 werd gearriveerd. De tijd van vertrek was bepaald op 1 uur des mid dags, zodat ruimschoots gelegenheid werd geboden dat ieder zich op eigen manier in deze historische Oost-Vlaamse stad kon verpozen. Zo verspreidde zich het gezelschap al wandelend en winkelend langs de prachtige etalages en door de reusachtige bazars in het centrum dezer .stad, terwijl velen zo rond het koffie-uur natuurlijk ook verschil lende gelegenheiden opzochten om een verversing tot zich te nemen. Rond die tijd begon zich boven Gent en omgeving ook een flinke onweersbui te ontlasten, doch daar de meesten zich zo gezegd binnenshuis be vonden, mocht deze tegenslag de pret en de gezellig heid niet drukken. In opgewekte stemming werden dan ook rond één uur de bussen weer bestegen en vertrok men in ooste lijke richting, langs bloeiende begoniavelden te Laarne naar het bekende watersport-centrum Overmere-Donk. Op weg hierheen was zo waarlijk de zon weer doorgebroken en toen men hier aankwam deed de stralend blauwe lucht ook het beste verwachten. Helaas was deze weersverbetering slechts van korte duur en aldra werd een langdurige plensbui hier de spelbreker en deed een oponthoud op het water, zo wel letterlijk als figuurlijk „in het water" vallen: Ruim een half uur vroeger dan in het reisschema was voorzien werd hier dan ook opgebroken en werd tegen vier uur de reis voortgezet in de richting St. Niklaas. Alvorens deze stad werd bereikt werd nog gestopt bij een reusachtige dancing, zoals men die in België veelal langs de „grote baan" aantreft. Hier kreeg men nog een uurtje de gelegenheid om op de tonen van een imposant pierement wat over de dansvloer te zwieren, waarna te half zes ook hier weer de tijd was aangebroken op de bussen op te zoeken. Spoedig arriveerde het gezelschap vervolgens op de Grote Markt te St. Niklaas en nadat men zich hier op en om dit grootste marktplein van Europa nog een wijle had verpoosd werd ten slotte voor de laatste etappe ingestegen. Na een vlotte grenspassage te Kapellebrug werden rond half 8 de beide bussen weer op het Szydlowski- plein tot stilstand gebracht en was deze dagtrip daar mede geëindigd. Niettegenstaande de minder gunstige weersomstan digheden van deze dag mag deze reis toch als vol ledig geslaagd worden beschouwd. En evenals deze trip een herhaling was van een vorig jaar gehouden succesvol uitstapje naar Walcheren, zal zeker voor volgend jaar wel weer een dergelijk evenement op het zomerprogramma van de Bond van Ouden van Dagen worden vastgesteld. FAILLISSEMENT. Op 10 augustus is het faillissement uitgesproken over de heer J. de Roos, winkelier te Axel. Rechter commissaris is mr. C. E. Coester te Middelburg en curator mr. G. Tichelman te Temeuzen. MUZIKAAL BEZOEK. Bij gunstig weer zal de harmonie „Concordia" met haar drumoand heden, zaterdagavond, een muzikaal bezoek brengen aan de buurtschap Axelse Sassing. VEEWAGEN TEGEN TELEFOONPAAL TE TERNEUZEN. Maandagmorgen vroeg reed de heer A. W. de J. uit Axel met zijn veewagen te Temeuzen achteruit op het kruispunt Crocusstraat-Gerani,uimstraat. Onge lukkigerwijze kwam hij tijdens het uitvoeren van deze manoeuvre in botsing met een telefoonpaal. Deze paal bleek hier niet tegen bestand en werd volkomen uit de grond gerukt. ZONDAG 21 AUGUSTUS I960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen. 2.30 uur Eerw. Heer C. Heijboer, van Zaamslag. Gere/. Kerk (Kerkdreef.). 10 uur en 2.30 uur Ds. Van Veelen, van Zaltbommel. Gere/. Kerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Geref. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. 20 21 augustus Dokter C. A. Schiltman. En niemand in Uw omgeving heeft er weet van. Want U neemt Rennies onopvallend in, laat ze smelten op de tong en zodra de weldadige samenstelling met Uw eigen speeksel de maag bereikt, is alle leed geleden en de vuurkolom gedoofd. Rennies neutraliseren over tollig maagzuur volkomen en on-mid-del-lijk. Koop vandaag een pakje bij Uw apotheker of drogist. Ing. Med. JEUGDVOETBAL. Op doorreis naar Engeland verbleef dezer dagen in de Axelse jeugdherberg „Bleye Haghe" een jeugd- elftal van „Wilhelmina uit 's-Hertogen'bosch. Het oponthoud in onze stad werd benut door het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen het jeugdelftal van de V.V. „Axel". Door de vacantie ontbraken enige spelertjes in de Axelse gelederen maar niettegenstaande deze ver zwakking gaven de Axelse jongens goed partij aan de technisch superieure Bossenaars. Vooral de ver dediging vail het Axelse jeugdelftal was goed op dreef en wist herhaaldelijk de gevaarlijke aanvallen te keren. Bij de voorhoede van onze jeugdige stad genoten ontbrak het aan voldoende doortastendheid om resultaten te bereiken. Niettegenstaande een gedurig overwicht leidden de Wilhelmina-spelers slechts met 0—1 bij de rust en ook na de hervatting wisten de veel sterkere gasten dank zij de goede vorm van de Axelse defensie deze slechts eenmaal te verschalken. Axel verloor zeer eer vol met 02 en deze uitslag is een goede weer spiegeling van de krachtsverhouding. de vulpen éie zichzelf vnh 4 geen bewegende delen I bijns 400.000 woorden met •leebts één vulling I Vergelijk Parker's reuze vulling met een gewone ballpen vulling. Noorse fabriek toont interesse voor Goes.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2