bruin PIGMA-DERM SCHOOL AGENDA'S SCHOOL- en STUDIEBOEKEN Fa. J. C. VIN K Ik Last van zenuwen: 1.1 Uit onze omgeving Axel Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U eroverheen met en zonder zon Flacon 2.95 Grote flacon 7.50 Weinig minder dan 'n wonder zo vele duizenden 'n ander mens werden met Kruschen Salts. BOEKHANDEL Markt 12 AXEL Predikbeurten MULO - EXAMENS. Bij de te Goes gehouden Mulo-examens slaagden voor het diploma AD. van Dixhoorn, C. D. van Langevelde en J. Schieman, allen te Axel en H. P. F. Krijtenburg, Zaamslag. Voor diploma A met Middenstandsdiploma zijn geslaagd P. Geensen, M. J. Haak, C. H. de Hullu, P. H. de Regt en F. E. Wieland, allen te Axel en J. C. Dieleman te Zaamslag. Allen leerlingen van de Chr. U.L.O.-school, alhier. Hiermee kan de Chr. U.L.O.-school te Axel bogen op een examenresultaat van bijna 96% geslaagden. BEVORDERINGEN AAN DE CHR. U.L.O.-SCHOOL TE AXEL. Bevorderd naar de 4e klas L. Dieleman, M. A. I. Dieleman, J. J. C. van Driel, A. J. van Es en J. S. Goossen (met lof), allen te Axel; C. E. Hamelink (met lof), Zaamslag C. W. Kuiper, J. J. van Langevelde, A. P. van Meurs, H. Mieras, M. van Overmeire en M. de Pooterj allen te Axel W. J. Riemens te Zaamslag M. Rinn, B. W. Verduin, C. C. Wieland, P. Wieland en W. F. Zegers, allen te Axel. Bevorderd naar de 3e klas M. A. van Baal en M. N. Beeldens, beiden te Axel A. M. M. v. d. Berg (met lof), Zaamslag J. Cappon, L. C. C. Dieleman en K. Fraanje, allen te AxelJ. K. Guil- jam, Overslag J. J. Hamelink, Zaamslag P. Hame link, AxelW. N. van Hoeve, Zaamslag P. v. d. Hout, A. J. Howell en J. B. de Hullu, allen te Axel L. C. de Jonge (met lof), Zaamslag P. W. Kaan, H. M. Klaassen (met lof), L. de Kraker, N. J. de Kunder, P. van Langevelde, F. Meesen, H. E. Oggel, J. P. H. Provoost, H. P. L. de Ridder, en A. J. Schee'e allen te Axel M. D. Schoonakker (met lof). Ter- neuzen C. A. L. Verhulst en J. Verplanke, beiden te Axel. Bevorderd naar de 2e klasJ. Bakker, AxelA. Boeije, Zaamslag D. C. Cappon, AxelA. J. Die leman, Zaamslag C. S. Dieleman (met lof), J. Die leman, S. J. van Dixhoorn, M. J. Faas, A. J. Gans, D. M. Hamelink, M. A. den Hamer, A. Heerspink, A. W. Heerspink, J. W. Herman, H. Hoebé, D. de Keizer, F. A. Kolijn, A. de Kraker, C. van Lange velde, M. van Langevelde, I. Lindhout, C. M. Mar- kusse, P. Bakker en J. L. Koster, allen te Axel J. Murre, Temeuzen A. J. F. Naeije en C. Naeije, beiden te AxelJ. G. Nieuwelink, Westdorpe A. Oggel, G. Overdulve, D. J. de Putter, J. C. de Putter, M. de Putter, C. A. de Regt, H. E. de Regt en C. A. Riemens, allen te AxelC. A. Riemens, Zaamslag M. Riemens, G. Scheele, J. C. Schieman, D. E. Stal- lard, P. Stallard, C. P. Vasseur, M. C. Verplanke, D. A. Verschelling, en N. M. Verschelling, allen te AxelJ. G. de Vos, Zaamslag J. Wieland, Axel A. P. Wisse, Zaamslag en A. M. Witte Axel. GESLAAGD. Aan de Hogere Technische School te Vlissingen slaagde dezer dagen voor het examen werktuigbouw kundige onze stadgenoot de heer J. Wieland Jacz. Voor het ulo-diploma A slaagde te Bergen op Zoom onze stadgenote mej. A. Crooy. Mej. Zr. J.M. A. Burger, voorheen te Axel, thans werkzaam in het Prov. Ziekenhuis „Duinen bosch" te Bakkum (N.H.) behaalde dezer dagen haar .JZwarte Kruis". Voor het examen bedrijfstechnicus slaagde te Arnhem de heer S. v. d. Meulen te Sluiskil. V HEROPENING SLAGERIJ PLASSCHAERT. Slagerij Plasscbaert op de Markt alhier heeft de vacantie althans voor de klanten goed besteed. In de periode dat de winkel wegens de jaarlijkse vacantie gesloten was, heeft het interieur een gron dige vernieuwing ondergaan. De kopers kregen meer ruimte en wat wel het belangrijkste is, de voor de verkoop uitgestalde vleessoorten en vleeswaren wor den nu in een open gekoelde vitrine bewaard. Alle artikelen ilggen dus open voor het oog en blijven fris door de koeling. Diverse detailverbeteringen vervol maken verder het gerief voor koper en verkoper. Met begrip voor het nog altijd geldende gezegde „de cost gaat voor de baet uit" heeft Slagerij Plas- schaert het mogelijke gedaan om zijn zaak aan de allerlaatste eisen aan te passen. Wij hopen voor de ondernemer dat ook zijn klantenkring dit ten volle zal weten te waarderen. „MAR1JKESCHOOL" OP REIS. Ten tweede male gingen deze week de leerkrachten van de „Prinses Marijkeschool" alhier op schoolreis. Ditmaal met de hogere klassen en dientengevolge naar een wat verder gelegen reisdoel. Met twee bussen ging het des morgens via Perkpolder naar Zeven- bergschen Hoek, waar voor de eerste maal werd ge stopt voor een verversing. Daarna ging het recht toe recht aan naar Den Haag, wat het eindpunt was voor deze reis. Stellig valt hier altijd het nuttige met het aange name te combineren, want de residentie biedt met haar regeringsgebouwen en haar vele punten of gebouwen die in onze vaderlandse geschiedenis een rol hebben ook, sprekend als wnd.-fcurgemeester over de opvoe- gespeeld, altijd veel te zien, waarover op school al eerder verteld is. De miniatuurstad Madurodam werd het eerst met het bezoek van de Axelse jeugd vereerd, terwijl daar na het Panorama Mesdag aan de beurt kwam. Hiemaging men weer in de bussen voor een rond rit door de stad, waarbij o.a. de regeringsgebouwen en het Vredespaleis aan de beurt kwamen. Om ook wat vrolijkheid en fleur aan deze rit te geven, ging het tot slot in de richting Scheveningen waar een tochtje over de boulevard een beeld gaf van het strandleven in Neerlands eerste badplaats. Door het Westland ging het vervolgens van Den Haag naar Hoek van Holland waarna langs de Nieuwe Waterweg naar Rotterdam gereden werd.' Op deze tocht kreeg de jeugd een beeld van de drukke scheepvaart en het leven langs de rivier in de omgeving van Nederlands grootste havenstad. Op de terugreis werd nog halt gehouden in de speeltuin „Rozenoord" nabij Bergen op Zoom, waar de kinderen zich nog eens konden uitleven, om dan via de gewone route KruiningenPerkpolder stipt om 8 uur des avonds weer in Axel te arriveren, waar vanzelfsprekend velen de jeugdige reizigers stonden op te wachten om hun avonturen van deze dag te horen. verstek lieten gaan. De heer Kesbeke heeft dit dan ding in het verkeer in zijn inleiding op deze avond tot uitdrukking gebracht. Zo n bloedzuiverende kuur met Kruschen kan ook U van Uw Rheumatiek bevrijden. Dat doen de beroemde vijf minerale zouten voor U als U trouw iedere morgen die kleine dosis neemt. Onzuiverheden in het bloed worden daaruit losgemaakt en afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee raakt ge dan vanzelf van de pijnen af, die U nu het leven vergallen. Ing. Med. FRAAIE PRESTATIE VAN HERV. KERKKOOR OP ZANGCONCOURS TE KRUININGEN. Op het vorige week zaterdag te Kruiningen ge organiseerde federatief zangconcours, uitgaande van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" heeft het Ned. Herv. Kerkkoor te Axel onder leiding van de heer J. Smies weer een zeer goede prestatie geleverd. In de afdeling uitmuntendheid werd dit koor eerste met 250 punten. Het verwierf daarmede de beker, be schikbaar gesteld door mevr. A. Reijnhout te Krui ningen. Wat het jury-rapport betreft over het Ned. Herv. Kerkkoor kunnen wij nog vermelden, dat de cijfer lijst, die zowel het verplichte als het vrije nummer omvat, welke op zeven rubrieken worden beoordeeld door twee juryleden, in totaal 4 maal het cijfer 10 en 6 maal het cijfer 8 te zien gaf, terwijl voor alle overige cijfers 9 werd vermeld. Stellig heeft men dus wel een bijzonder goede beurt gemaakt, zoals ook uit de toelichting blij'kt Mooie strakke voor dracht, glaszuiver, goed aangevoeld, goed aange houden tempo> zeer beschaafde uitspraak. Het spreekt welhaast vanzelf dat de leden van het Kerkkoor na het vernemen van dit resultaat in een uitbundige stemming verkeerden voor deze fraaie beloning voor hun intense repetitie s onder de zeer deskundige leiding van de heer Smies. „Crescendo" uit Hoek, eveneens onder leiding van onze stadgenoot de heer J. Smies, behaalde in de eerste afdeling gemengde koren een 2e prijs met 216 punten. Het dameskoor „Juliana" uit Zuidzande was wel bijzonder gelukkig. Voor de derde achtereenvolgende maal verwierf dit koor het hoogste aantal punten van het concours, waardoor het definitief in het bezit kwam van de wisselbeker van de federatie. Boven dien legden zij hiermede beslag op nog een tweetal bekers, geschonken door de heer H. C. Dek te Krui ningen en van het district Zeeland van de Ned. Fede ratie van Zangersbonden. Aan het concours werd door 19 verenigingen deelgenomen. DE VELIG VERKEERSDAG. Op woensdag 20 juli stond Axel in het teken van Veilig Verkeer en werd in onze gemeente een pro- paganda-dag voor veilig verkeer gehouden. Reeds eerder maakten wij er melding van, dat in verband met het ontstellend aantal verkeersongevallen circa 1800 doden per jaar door het Verbond voor Veilig Verkeer een landelijke actie wordt ge organiseerd ter bevordering van de verkeersveilig heid. Hoewel die dag behoorlijk geslaagd mag heten, willen wij hierbij toch het volgende aantekenen. Het was bepaald een teleurstelling dat de aange kondigde testwagen voor weggebruikers niet op het appèl verscheen. Wij weten, een prima geoutilleerde wagen, kon door overmacht niet aanwezig zijn. De bedienaar van het teststation moest n.l. plotseling ge opereerd worden. Mede daardoor kon ook de leider van het team niet aanwezig zijn, waardoor woensdag als het ware op halve kracht gedraaid moest worden. Mogelijk zaldank zij de medewerking van het Verbond en de plaatselijke organisatoren dat ver lies in de naaste toekomst op enigerlei wijze gecom penseerd kunnen worden. Des morgens om 10 uur werd de propagandawagen vóór het gemeentehuis gemeld en reeds om half elf werd de eerste jeugdfilmvoorstelling in „Het Centrum" gehouden. Des middags en des avonds werd met de geluidswagen nog een korte rondrit door de ge meente gemaakt, afgewisseld met muziek en verkeers- wenken. De bezetting van de zaal tijdens de avondvoorstel ling frappeerde in die zinr dat wel de rijpere jeugd goed vertegenwoordigd was, maar dat de ouderen EINDLES LANDBOUWHISHOUDSCHOOL. Vrijdag 15 juli vond des namiddags in de Axelse jeugdherberg „Bleije Haghe de eindles plaats van de Axelse landbouwhuishoudschool. Er bestond voor dit geburen grote belangstelling en naast de leer lingen met hun ouders waren o.a. aanwezig mej v. d. Leeden namens het bestuur van de Z.L.M., de leden van de commissie van toezicht, burgemeester Kesbeke en gemeente-secretaris Van den Bosse, na mens het gemeentebestuur, bstuursleden van de af deling Axel van de Bond van Platelandsvrouwen de directrice van de Terneuzse landbouwhuishoudschool en ten slotte de leerkrachten en het personel van de school. Mej. v. d. Leeden wees als eerste spreekster op de betekenis van deze dag, in het bijzonder voor de meisjes die hun diploma behaalden, maar toch ook voor de directrice en de leerkrachten en de Z.L.M., zonder wier aller inspanning dit resultaat nooit be reikt zou kunnen worden. Ok wnd. burgemeester Kesbeke sprak in ongeveer dezelfde geest en memoreerde ook de bijzonder pret tige verhouding die er steeds is tussen de Z.L.M. en de gemeente Axel. De directrice der school, mej. Geluk feliciteerde de geslaagden eveneens, waarna een der leerlingen, mej Adrie Verhulst namens de leerlingen bedankte voor het genoten onderwijs en de geuite gelukwensen. Er was voor deze middag een feestelijk programma in elkaar gezet om het geheel nog extra luister bij te zetten. Als eerste nummer was er een bloemenschikwed- strijd, waarbij de eerste prijs behaald werd door Betty Faas uit Zaamslag en de tweede doos Loes de Jonge uit Axel. Als volgende nummer stond op het programma een voordracht in Koewachts dialect, terwijl daarop een modeshow volgde van zelf vervaardigde kleding. Enkele zang- en muzieknummertjes met het school- orkestje besloten dit vrolijke programma, waarvan wij eigenlijk ook de pauze als een programapunt die nen te vermelden. Tijdens deze was er n.l. een wan delend buffet, waarbij men proefondervindelijk kennis kon maken met de door de meisjes zelf klaar ge maakt hapjes en drankjes. Het diploma assistente in de huishouding werd behaald door de volgende negen leerlingen Betty Faas Zaamslag Bora Goossen en Rie Hamelink en Loes de Jonge, allen te AxelFien Klaassen, Sluiskil Nelly de Koeijer en Corry de Kraker, beiden te Zaamslag Janny van Schaik, Sluiskil en Attie Scheele, Vogelwaarde. Het diploma 2-jarige primaire opleiding werd be haald door de onderstaande leerlingen Catrien Buijze, AxelIneke van Cadsand, Zaam slag Tanny Dekekr, Zaamslag;; Janneke Diele- mani Axel Ineke Dierings en Saar van Driel, Zaamslag Anneke t Gilde, Ael xjanny Goossen, Zaamslag Janny Hamelink, Axel Hanny Hame link, Zaamslag Liesbeth de Jonge, Axel Ingrid Kaijser en Bora Koster, Axel Ria de Kraker, Zaam slag Diny Lindhout, Magda Meijer, Lilian de Moor, Mien OHebeki Nelly Oppeneer en Suzan Oppeneer, allen te Axel Mieke de Putter, Zaamslag Janny van Sluis en Adrie Verhulst, beiden te Axel. Geen enkele der candiadten moest worden afge wezen. GESLAAGDEN TECHNISCHE SCHOOL TERNEUZEN. Voor het aanvullend onderwijs dat op de Avond school van de Technische School te Temeuzen ge geven wordt, aangevuld met een wekelijkse middag les gedurende het gehele schooljaar, vond afgelopen woensdag de laatste les plaats, waarop aan de deel nemers aan deze cursussen hun behaalde resultaten werden bekend gemaakt. Getuigschriften ontvingen o.a. onze stadgenoten Timmeren M. Koekkoek (A-cursus). Metselen D. Kotvis (A-cursus) en A. de Putter. Schilderen: P. J. Hoorman (A-cursus). Metaalbewerken M. Lindhout. Bevorderd werden TimmerenD. A. Haak en M. A. Verstraeten. Metselen J. P. van Driel, C. Hamelink en A. J. C. Scheele. SchilderenW. J. Caessens, J. P. van Hoorn en R. J. Scheele. Metaalbewerken: J. Bakker en C. v. d. Broeke. Electro-techniekM. A. Hemelsoet en G. A. Kaijser. Autoherstellen W. de Feijter en F. A. R. Martens Brood- en banketbakken A. Hoogstraate en W. Visser. EXAMEN MIDDENSTANDSDIPLOMA. I Voor het Middenstandsexamen Algemene Handels kennis te Terneuzen slaagden o.a. de volgende can- didaten A. van Alten, Axelmevr. M. M. v. d. Bergen- Everaard, Vogelwaarde C. J. M. Bilderbeek, Ter- neuzen J. Blankert en mevr. J. Blankert-Mangold, Axelmevr. J. W. M. Bliek, Temeuzen T A. A. de Block, St. Jansteen mevr. M. L. M. de Block- Mel, Kloosterzande C. F. Boeije, Axel mevr. A. Bijl-van Donk, Temeuzen A. D. D. M. Cerpentier, ZONDAG 24 JULI 1960. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. Becht, van Zaam slag. 2.30 uur Vicaris Post, van Terneuzen. Gerei. Kerk (Kerkdreef.). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. Gerei. Kerk Pironstraat)10 uur en 3 uur Ds. D. Scheele, van Assen. Gerei. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdlenst KoewachtH. C. Cleemput, Sas van GentJa. Pa. de Coninck, Terneuzen O. E. C. de Coninck, Koe wachtDe. Te. Coppieters, ZuiddorpeF. de Decker, PhilippineG. P. Eckhardt, Temeuzen La. Pa. Ra. Emmaneel, Temeuzen W. P. Ferket, Overslag Ge. Me. Al. Garskamp, Sas van Gent A. Geensen en J. Geensen, Axel Ca. Ee. Geerinckx, Westdorpe P. Hamelink, Zaamslag Ea. Wa. Ga. Hamelink, VogelwaardeA. J. Haak, Zaamslag E. A. J. Groósman, Westdorpe C. J. v. d. Have, Terneuzen C. P. van Heese, Axel L. J. Herre- bout, Temeuzen R. K. M. Kerckhaert, Stoppeldijk J. A. Jansen, Lamswaarde Je. Se. Me. van Hoye, Clinge Ja. Sa. van Hoeve, Axel G. Kint, Kloos terzande As. Lansu, Clinge W. T. de Martelaere, iSas van GentJ. L. Mijnsberg, Sas van Gent Ae. Aa. Nuytink, PhilippineB. A. M. Ongenae, Koe wacht M. V. A. Plasschaert, Overslag P. A. de Putter, Hoek G. A. Ringoot, St. Jansteen W. Rombout, HulstAa. Ca. La. Seghers, Clinge F. M. Smet, Nieuw-Namen La. Ba. de Smet, Ter neuzen Aa. Ea. Smolenaars, TerneuzenP. J. J. van der Sneppen, Terneuzen Ra. Verassel, Stoppel dijk D. de Visser, Axel P. A. de Vos, Axel C. A. J. den Boer, Sas van GentCa. Ca. Wonder- gem. Axel. VARKENSFOKDAG TE ST. JANSTEEN. Voor de te St. Jansteen gehouden varkensfokdag bestond een grote belangstelling. Deze fokdag werd georganiseerd in samenwerking met de kring Koe wacht, de Studieclub voor Gemengde Bedrijven, het Varkensstamboek en de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst te Axel. De voornaamste uitslagen waren Beren (geb. voor 1 juli 1958) la. Benny, eig. A. C. Audenaert, Axellb. Frits, eig. J. de Meij, Zuiddorpe. Beren (geb. na 1 juli 1958la. Broer, eig. J. Pieters, St. Jansteen lb. Marien, eig. A. Crombeen, Kloosterzande. Beren (geb. na 1 febr. 1959) la. Chris, eig. A. Crombeen, Kloosterzandelb. Prento, eig. A. C. Audenaerdt, Axel. Kampioen beerBenny, eig. A. C. Audenaerdt, Axel. 23 ZONDAGSDIENST ARTSEN. 24 juliDokter C. A. Schiltman.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2