Dr. D. Dorrepaal Premie- en veulenkeuring te Axel geen spreekuur. POCKETS MEDEWERKERS U I Inkom sten vermeerdering Toeristisch nieuws uit België Zaadteelt- en Zaadselectiebedrijf (8 Burgerlijke Stand AXEL B e k e n d m akingen ZEELAND - deze week: (Vervolg) Jaarverslag 1959 van het E.T.l. voor Zeeland. Het Economisch Technisch Instituut voor Zeeland heeft zijn jaarverslag over het jaar 1959 gepubliceerd. Uit dit verslag blijkt de grote activiteit van dit instituut op velerlei terrein. Natuurlijk heeft de aanwijzing van de ver schillende industriekernen en van Zeeland als probleemgebied ook voor het E.T.l. veel werk meegebracht. Doch ook op het gebied van de recreatie, het onderwijs, de visserij, de land- en tuinbouw was het E.T.l. werk zaam, evenals ten aanzien van de woning bouw, het verkeer en de arbeidsmarkt. Gemeentelijk Zwembad te Hulst officieel geopend. Te Hulst is het gemeentelijk zwembad officieel geopend en zo zouden wij kun nen zeggen officieel in gebruik genomen. Burgemeester A. L. S. Lockefeer verrichte de officiële opening in tegenwoordigheid van vele genodigden en belangstellenden. Na de opening werd het zwembad in ge bruik genomen door de beide wethouders, de heren B. H. L. Picavet en P. J. Brand, die door een duik in het water het goede voorbeeld gaven. Nieuwe hotel „Britannia" te Vlissingen officieel geopend. Het bekende hotel „Britannia'' te Vlissin gen, dat in de oorlogsjaren is verwoest, is thans herbouwd en officieel geopend. Het hotel is zes verdiepingen hoog en telt naast de verschillende zalen vijf en dertig kamers. Dit hotel wordt geëxploiteerd door een naam loze vennootschap, waarin onder meer de gemeente Vlissingen deelneemt. GOEDKOOP REIZEN MET DE BELGISCHE SPOORWEGEN. Abonnementen en reductiekaarten. Voor de toerist in België bieden de spoor wegen een aantal belangrijke voordelen. Men kan een keuze maken uit vijf-, tien- of vijf- tiendaagse vacantie-abonnementen en reduc tiekaarten, die het recht geven om vier weken achtereen voor half geld te reizen. Vermel ding verdient ook, dat de Belgische Spoor wegen bijzonder soepel zijn bij Uw terugreis van de Belgische kust. Retourbiljetten mogen gebruikt worden uit elk kuststation, onver schillig op welk station aan de kust de heen reis geëindigd is. Een mooie dag in vele plaatsen. In samenwerking met andere vervoers maatschappijen, toeristische en culturele in stellingen hebben de Belgische Spoorwegen dagtochten georganiseerd, die namen dragen als „Een mooie dag te Beloeil„Een mooie dag te Doornik" enz. Deze dagtochten die men kan verge lijken met de vacantietochten van de Neder landse Spoorwegen voeren dé reizigers naar de mooiste delen van België, naar de kust, naar Gent en Brugge, of de valleien van de Ourthe, de Lesse of de Amblève. De reizen strekken zich soms buiten het land uit want ook Luxemburg, Aken en Noord- Frankrijk zijn in het programma opgenomen. Men reist individueel tegen een geredu ceerd tarief, waarin alle kosten van excur sies, bezienswaardigheden en eventueel boot tochten zoals noor de Maasvallei van Namen naar Dinant zijn begrepen. Deze tochten kan men in juli en augustus dagelijks ondernemen, in september alleen op zondag. Toeristische rondritten per autobus. Langs uitgzochte wegen kan men ook een 13-tal toeristische rondritten met autobussen van de spoorwegen maken. De meeste rond ritten beginnen tussen 9 en 10 uur in de ochtend en omstreeks 7 uur des avonds is men weer op het punt van uitgang terug. De treinreis naar de vertrekplaatsen bieden aan zienlijke reductie's. Voor inlichtingen en re servering kan men aan de Belgische stations terecht. Ook het Belgisch Verkeersbureau te Amsterdam, Leidseplein 5-7 verstrekt na dere inlichtingen. Zeven dagen in Spa. Spa kent sinds kort een „Vacantie-organi- satie". die een volledig zevendaags verblijf in deze badplaats van de Ardennen verzorgt. Voor prijzen, die variëren van 100,— tot 170,biedt men de toerist gedurende een hele week, behalve het verblijf en de maal tijden in uitstekende hotels, excursies, een dansavond, film- en toneelvoorstellingen of een muziekuitvoering. Boetprocessie te Veurne. Zondag 31 juli wordt weer de jaarlijkse boetprocessie van Veurne gehouden. Deze sobere processie dateert uit de 12e eeuw. In 1636 werd de Broederschap van de Gekruiste Zaligmaker gesticht, die de soberheid her stelde en sindsdien verantwoordelijk is voor de organisatie van de processie. Twee uur lang trekt de stoet door dit oude West-Vlaamse stadje. In de processie wor den taferelen uit het Oude en Nieuwe Tes tament uitgebeeld. De laatste groep wordt gevormd door meer dan honderd boetelingen in een ruwe pij met een kap over het hoofd, die een houen kruis torsen. Belangwekkende gebeurtenissen in juli en augustus. GentGravensteen. Klank en lichtspel in stereorama, van 1 juil tot 14 augustus iedere avond om 21.30 uur; van 15 augustus tot 15 september iedere avond 20.30 uur. Brugge„De Eeuw der Vlaamse Primi tieven", een tentoonstelling van schilderijen, o.a. Van Eyck, Van der Weyden, Memling. Op het voorplein van het Gruuthuse-paleis iedere avond (uitgezonderd dinsdag) om 22 uur Klank- en lichtspel. Kortrijk Op 10 juli te 15 uur grote stoet „De luister der Nederlandse taal". Tielt10 juli grote Europa-cavalcade. Brugge 10 juli Praalstoet van de Gouden Boom. Aanvang 16 uur. LochristiGroot Begoniafestival op 20, 21 en 22 augustus en een week later op 27, 28 en 29 augustus. Grote sortering Firma J. C. VINK ACTIEVE TEELTAGENT In het paardenfokcentrum van oudsher, Axel, en op het voor de paardenfokkers zo vertrouwde ter rein der V.V.Z.F. heerste donderdag, niettegenstaande de steeds voortschrijdende mechanisatie in de land bouw een grote drukte. Men kon hier weer duidelijk zien, dat de echte paardenliefhebber zijn liefde voor de fokkerij en voor deze edele dieren nog niet heeft verloren en de fok kerij de verdrukking ten spijt nog steeds bloeit. Dat men overigens de liefde voor het paard niet gauw opgeeft bewees ook wel de tegenwoordigheid van de oud-voorzitter van de Kon. Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard, de al bejaarde jhr. J. van Vredenburch. Men had op deze dag de premiekeuring van „Het Nederlandsche Trekpaard" gecombineerd met een veulenkeuring van de V.V.Z.F., zodat een groot aantal paarden, voor het merendeel van zeer goede kwaliteit aanwezig was. De volledige uitslagen in de verschillende catego- riën waren als volgt 2-jarige merries, kleine maat1. Quinta van Tilly, eig. Gebr. d'Hert, Graauw; 2. Baronesse van Zaarn eig. C. A. Dees, Zaamslag 3. Sonja van Melo, eig. Em. Verstraeten, Graauw4. Monna van Toren- berg, eig. J. de Klerk, Zaamslag 5. Karolien, eig. Kind. De Jonge, Zaamslag 6. Orpha van Nico, eig. Kind. De Jonge, Zaamslag. 2-jarige merries, grote maat1. Dora van Paulus- polder, eig. A. Hendriks, Vogelwaarde 2. Lucie, eig. wed. C. C. van Haelst, Zuiddorpe 3. Ruda van Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag 4. Vic- torine van Gonda, eig. Gebr. d'Hert Graauw. 3-jarige merries, kleine maat: 1. Trees v. Schudde- beurs, eig. J. Asselman, Hontenisse2. Anny van Gretha, eig. H. M. Vervaet, Westdorpe 3. Quinta van Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag 4. Lilly van Reigersbosch, eig. M. L. M. Ysebaert- v. d. Linden, Axel5. Erna van Axel, eig. A. L. Scheele, Axel; Ó.Anna van de Zeedijk, eig. D. J. P. Daelman-de Decker, Westdorpe 7. Azura van Wil lemstad, eig. Kind. De Jonge, Zaamslag. D. en J. de Jonge, Axel 6. Costaud van Alstein, eig. C. A. Serrarens, Graauw 7. Alban van Axel, eig. A. L. Scheele, Axel8. Leon, Gebr. Van Gas sen, Ossenisse 9. Baron van Absdale, eig. P. Suy, St. Jansteen. Veulens, geboren voor 1 mei1Hanny van Rozen berg, eig. Gebr. Van Waterschoot, Lamswaarde 2. Frida van Melo, eig. E. Verstraeten Graau 3. Olga van Reigersbosch, eig. M. L. M. Ysebaert-v. d. Linden, Axel4. Jenny van Schuddebeurs, eig. J. Asselman, Hontenisse 5. Linet van Alstein, eig. C. A. Serrarens, Graauw 6. Sybilla van 't Hoogland, Al. Serrarens, Ossenisse 7. Inzending van J. D. Hiel, Ossenisse 8. Annie van Axel, eig. A. L. Scheele, Axel6. Bea, eig. Kind. Coene, Nieuw-Namen. Hengstveulens, geboren na 1 mei: 1. Joop van de Tragel, eig. F. de Waart, St. Jansteen 2. Luc van Pauwvliet, eig. A. van Hoeve, Zaamslag 3. Demsy van Rozenberg, eig. Gebr. Van Waterschoot, Lams waarde 4. Baron van Hoek, eig. H. de Jonge, Hoek 5. Bruno van René ,eig. E. J. Verpoorte, Zaamslag 6. S'tanny van Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe 7. Frits van Oudenpolder, eig. Adh. van Waes, Zuiddorpe 7. Staf van Mirza, eig. Kind. Coene, Nieuw-Namen 8. Unie van Belzewater, eig. J. Dees, Terneuzen. Hengsten met afstammelingen: la. Baron de l'Hostée, eig. H.V. „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Axel lb. René van Torenhof, eig. Al Serrarens, Ossenisse. SMOKKELAUTO GEGREPEN BI] SAS VAN GENT. In de vroege ochtenduren van donderdag hebben douane-ambtenaren van de Centrale Velddienstpost Axel op de weg langs het kanaal Terneuzen^Gent, onder de gemeente Sas van Gent, een personenauto in beslag genomen geladen met 70 kg. boter. De bestuurder van de smokkelauto werd tot stoppen gedwongen doordat hij plotseling de weg versperd zag door een door de douane dwars op de weg ge parkeerde auto. Met achterlating van auto en boter vluchte de chauffeur het veld in. De buit vertegen woordigt een waarde van ongeveer ƒ2700,—. Financiële instelling biedt aan hen die hun inkomen wensen te vergroten een blijvende, ruime bijverdiensten. Het betreft hier geen colportage doch het thuis bezoeken van relaties. Wij zoeken hiertoe die beschikken over goede omgangsvormen en propagandistische eigenschappen. Sollicitaties te richten onder no. 3023 aan het bureau van dit blad 3-jarige merries, grote maat1. Nita van t Hoog land, eig. Al. Serrarens, Ossenisse2. Erna van Steen eig. Jos. Dohbelaer, St. Jansteen3. Jenny van de Prosper, eig. wed. D. Burm, Nieuw-Namen. 4-jarige merries, kleine maat1. Gerda, eig. M. L. M. Ysebaert-v. d. Linden, Axel 2. Carla van Oudenpolder, eig. Adh. G. J. van Waes, Zuiddorpe. 4-jarige merries, grote maat1. Ninetta van de Stendert, eig. Al. Serrarens, Ossenisse2. Anny van de Prosper eig. wed. D. Burm, Nieuw-Namen. 5- 10-jarige merries, kleine maat1. Costause van Bergenhof, eig. M. L. M. Ysebaert-v. d. Linden, Axel2. Olga, eig. F. van Hoeve, Axel3. Irma van 't Hoogland, eig. Al. Serrarens, Ossenisse4. Nadia, eig. wed. D. Burm, Niew-Namen5. Trix van de Zeedijk, eig. D. J. P. Daelman-deDeckere, Westdorpe 6. Cora van Lindenhof, eig. J. A. Dees, Terneuzen7. Vera van t Plaatje, eig. F. v. d. Waart, St. Jansteen 8. Mien van Stoppeldijk, eig. M. Scheele, Zaamslag 9. Eliane van Zaam, eig. C. A. Dees, Zaamslag 10. Mirza, eig. Kind. Coene Nieuw-Namen i 11. Ronnie van Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe 12. Jenny van Al stein, eig. F. v. d. Waart, St. Jansteen 13. Erna van Flora, eig. D. J. P. Daelman-de Deckere, Westdorpe. 5 - 10-jarige merries, grote maat: 1. Victorina, eig. J. C. den Hamer, Koewacht2. Unica, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddorpe3. Jenny, eig. A. de Clercq, Zuiddorpe 4. Ivonne van Quinta, eig. Gebr. d'Hert, Graauw5. Ida van Oudenpolder, eig. Adh. G. J. van Waes, Zuiddorpe 6. Alice van de Melo, eig. J. D. M. Bruggeman, Philippine7. Norma van Oudenpolder, eig. Adh. J. G. van Waes, Zuiddorpe 8. Elsa, eig. A. L. Scheele, Axel; 9. Soraya, eig. F. de Putter, Zaamslag 10. Hilda, eig. J. Asselman, Hontenisse 11. Honda van St. Kruis, eig. R. Doffe- mont, St. Jansteen 12. Olga van Oudenpolder, eig. P. F. Baert, Koewacht; 13. Carla van de Liniehof, eig. Jos. Piessens, St. Jansteen14. Leonora van Steen, eig. J. Dobbelaer, St. Jansteen (aan wie een le prijs werd toegekend) 15. Frida van Cambron, eig. P. Suy, St. Jansteen (aan wie een lb prijs werd toegekend). Veulens, geboren na 1 mei1. Olympe van Hoek, eig. A. Dieleman, Hoek2. Sonja van Baron, eig. Gebr. d'Hert, Graauw3. Trudi van Baron, eig. als- voren 4. Cora, eig. Gebr. Van Gassen, Ossenisse 5. Jeanette, eig. F. van Hoeve, Axel6. Gertruida van Heikant, eig. R. Doffemont, ;St. Jansteen 7. Cynthia van Capellehof, eig. W. de Putte, Axel 8. Sonja van Capellebrug, eig. J. Piessens, St. Jansteen. Hengstveulens, geboren voor 1 mei: 1. Bruno van Elegant, eig. E. J. Verpoorte, Zaamslag 2. Han van Westdorpe, eig. A. J. de Smet, Westdorpe 3. Gas ton, eig. R. J. Barbé, Philippine 4. Bruno van Juli- anahoeve, eig. J. de Kraker, Zaamslag 5. Felix, eig. GESLAAGD. Aan het Kon. Lyceum te Gent slaagde voor het eindexamen o.a. onze stadgenote, mej. Lieke Herre- bout. Voor het eindexamen der 4-jarige Handelsdag- school te Hulst slaagden dezer dagen F. Kesbeke en R. van Acker, beiden te Axel. Voor de deze week te Bergen op Zoom ge houden examens voor het kruideniersdiploma slaagde o.m. de heer J. Martens te Koewacht. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candidaats-examen geneeskunde, de heer G. van Haelst te Zuiddorpe. Aan het Petrus Hondius Lyceum te Terneuzen slaagden voor het eindexamen afdeling gymnasium T. Denie, J. Denie, J. Huisman, W. de Vriend en B. v. d. Hagen, allen te TerneuzenC. den Hoed en K. Kuiper, beiden te Axel. Gedurende de maand juni 1960. Huwelijks-aangiften. 3. Gerard Albertus Gillissen (van Terneuzen), 22 j. en Janneke Wi'.helmina Gans, 20 j. 7. Dirk Gerrit van der Voorst (van Leiden), 22 j. en Margaretha Verschelling, 23 j. 7. Theo van Duivendijk (van Terneuzen), 22 j. en Klara van Langevelde, 21 j. 8. Levinus Frans de Groote, 24 j. en Grietje van Deuveren, 23 j. 9. Otto Lionel Canne- gieter, 24 j. en Maria Carolina Schoot, 19 j. 16. Cornelis Arij Abraham Dees (van Goes), 27 j. en Janna Maria Dieleman. 29. Framjois den Doelder, 36 j. en Maria de Pooter, 36 j. (beiden gehuwd ge weest) Gehuwd. 22. Dirk Gerrit van der Voorst (van Leiden), 22 j. en Margaretha Verschelling, 23 j. 23. Levinus Frans de Groote, 24 j. en Grietje van Deuveren, 23 j. 23. Gerard Albertus Gillissen (van Terneuzen),, 22 j. en Janneke Wilhelmina Gans, 20 j. 24. Marius Wisse (van Waarde), 29 j. en Suzanna Christina de Smidt 25 j. 30. Cornelis Arij Abraham Dees (van Goes), 27 j. en Janna Maria Dieleman, 20 j. Geboren. Jan Pieter, z. van Jacobus Cornelis van Driel en Geeske Hoogeveen (Weststraat 53) 9. Janneke Geertruida, d. van Martins Jacob Jansen en Elisabeth Geensen (Nieuwstraat 35) 11. Sara, d. van Abraham Hamelink en Neeltje Alderta Vlaander (Steenovens M 1919. Helena Anna en Jacomina, d. van Abraham Brandes en Catharina Pietemella de Jonge (Prins Hendrikstraat 49). Overleden. 12. Cornelis Franciscus Lafort, 69 j., echtg. van Helena de Jonge. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling. De burgemeester van Axel brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aamtvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 28 juni 1960, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van deze bekend making in beroep komen. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet ge zegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij de burgemeester ter secretarie van de gemeente. De burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zolang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het ver loop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. Axel, 4 juli 1960. De wnd. burgemeester, A. J. M. Kesbeke. KOSTELOZE INENTING OF HERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat op MAANDAG 11 JULI 1960, des namiddags om 3 uur in het Consultatiebureau van het Wit-Gele Kruis, Walstraat 27, alhier gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Men wordt verzocht trouwboekje mee te brengen. Axel, 6 juli 1960. Burgemeester en wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, A. J. M. Kesbeke. P. G. v. d. Bosse. Burgemeester en Wethouders van Axel maken be kend, dat in verband met de door de Marinierskapel der Koninklijke Marine te geven concert en taptoe het busstation op het Szydlowski-plein op donderdag 21 juli a.s., vanaf des middags 18 uur zal worden verplaatst naar de Buitenweg-Hoek Szydlowski-plein. Axel, 7 juli 1960. Burgemeester en Wethouders van Axel, De wnd. burgemeester, De secretaris, A. J. M. Kesbeke. z P. G. v. d. Bosse. houdt MAANDAG 11 JULI zoekt voor het onderbrengen van teelcontracten, o.a. Raapzaad Brieven onder nr 41-1 Bur. van dit blad

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 3