13332 s de zonnige RANG de vetmtpetm#. vmdemeiétano. UfimER.At Baby en Kleuter X j i Overspannen Zenuwen U UIT ONZE OMGEVING AXEL altijd gezonde huid met Kon geen eten meer zien in 't vaste vooruitzicht van 'n nieuwe aanval laaiend brandend maagzuur. Tot Rennies uitkomst brachten. SPORTNIEUWS P1NKSTERDRUKTE. Meer nog dan anders was Axel voor en tijdens de Pinksterdagen centrum van Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren. Reeds des zaterdags was het bijzonder druk en1 bleek dat Axel ook bij de voorbereidingen voor de Pinksterdagen niet vergeen wordt en velen de Axelse middenstand opzochten voor het doen van hun nog resterende inkopen, dit zowel voor wat de kopers van Nederlandse als van Belgische nationa- Iieit berof. Nada de zondag in passende rust was voorbijge gaan, trokken, maandag velen naar Axel om hier hun dag door te brengen en zowel de voetbalwedstrijd (men zie voor het verslag onze sportrubriekals de door het Streekcentrum op de Markt georganiseerde attractie s en ook de in verschillende café s verschafte gelegenheid tot dansen, maakten dat velen zich goed hebben kunnen vermaken, terwijl ook de dinsdag die wellicht langzamerhand minder als 3e Pinksterdag in de omgeving wordt gevierd met de traditionele wielerkoers voor diegenen die ook nu nog vrij had den, het nodige vertier bracht. Wellicht mede door het zomerse weer op de aan Pinksteren voorafgaande dagen hewelk ongetwij feld velen naar het strarid deed trekken leek het ons echter dat de algehele drukte dit jaar minder groot was dan zij in voorgaande jaren wel geweest is. De Axelse verenigingen zullen zich naar onze me ning, hetzij collectief, hetzij individueel toch eens moeten bezinnen op de voorbereiding van een groots evenement, dat de belangselling juist op deze dagen dat iedereen vrij is, weer extra op Axel vestigt. NED. STAATSLOTERIJ. Tot opvolger van wijlen de her A. Th. 't Gilde als debitant van de Ned. Sta.tsloterij is met ingang van de 548e trekking aangewezen, mevr. P. J. 't Gilde- Heijnsdijk. JAARLIJKSE RUNDVEEFOKDAG TE KLOOSTERZANDE. Volgende week dinsdag 14 juni zal in de middag uren op de terreinen van H. A. A. baron Collot d'Es- cury te Kloosterzande de jaarlijkse rundveefokdag worden gehouden. Dit belooft een van de mooiste voorjaarskeuringen in onze provincie te worden, ge zien de goede kwaliteit van het fokvee in deze srreek, alsmede door de aanzienlijke uitbreiding van de melkveestapel. Het aantal stamboekfokkers is in de laatste jaren weliswaar niet beduidend toegenomen, maar het aan tal dieren op deze bedrijven heeft zich verdubbeld. Verschillende fokkers dienden dit vanweg de aanschaf van een melkmachine uit economisch oogpun te doen. Door de kunsmaüge inseminatie is thans voor de Zeeuwse en Zeeuwsch-Vlaamse fokkers ook de moge lijkheid geopend gebruik te maken van het allerbeste fokmateriaal, waar ook in Nederland. En door ver schillende fokkers in deze streek wordt hiervan een goed gebruik gemaakt. Zo zullen binnen twee jaar op deze keuring de eerste asftammelingen van de beste Nederalndse stieren te zien zijn. Op deze keuring kunnen worden aangevoerd de stieren die zijn goedgekeurd door het N.R.S. en verder drachtige vaarzen en alle melkvee ongeacht de leef tijd. Uit het melkvee zal een kampioene en een reserve-kampioei worden aangewezen. Ook is er dit jaar weer een rubriek fokgroepen. Hieraan kan iedeer veehouder deelnemen met ten minste drie dieren van één eigenaar. Hier zijn ook weer verschillende practische prijzen voor beschik baar gesteld. Op deze fokdag zal de inspecteur van het Rund- veesamboek mede aanwezig zijn om ieder in de ge legenheid te stellen zijn vee in het stamboek te laten inschrijven of hierover inlichtingen te verstrekken. Rennies doven de hevigste zuurbrand in enkele seconden op volkomen natuurlijke wijze. Door hun weldadige samenstelling neutraliseren ze alle over tollig maagzuur volkomen. Uw omgeving heeft er geen weet van dat U Rennies neemt, want water of zo komt er niet aan te pas. Gewoon maar laten smelten op Uw tong Haal vandaalg nog een pak Rennies bij Uw apotheker of Drogist. Ing. Med. POLENSTRAAT VERBETERD. De Polenstraat waaraan in de afgelopen weken in recordtempo is gewerkt met de uitbreking van de oude nog uit „kinderkopjes" bestaande bestrating, waarna de in de straat aanwezige leidingen zijn her zien en verlegd is nu weer in zijn geheel van een nieuwe klinkerbestrating voorzien, terwijl ook de aan sluitingen aan de Crijnssenstraat en De Ruijterstraat werden verbeterd. Ten slotte kregen de bewoners ge lijktijdig met al deze verbeteringen een trottoir voor hun huizen. Eén en ander is thans zo ver gevorderd dat het verkeer weer van deze straat gebruik kan maken. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde dezer dagen voor het artsexamen, onze stadgenoot, de heer J. Lansen. Voor het examen M.M.S. slaagden deze week aan het Petrus Hondiuslyceum te Temeuzen de dames Ts. Pemnings te Axel, Eh. Ee. Me. Slock te Sas van Gent en Ma. Ae. de Bruijne, Ca. Henry en Ja. Je. Visser te Temeuzen. Voor het vakdiploma voor bediende in het dameskappersvak slaagden dezer dagen mej. C. Ie Feber en de heer Markusse, beiden te Axel. AANRIJDING DIE GOED AFLIEP. Toen' woensdagnamiddag de heer L. uit Nijmegen alhier door de Pironstraat reed stak plotseling het 4-jarig zoontje van de familie M., wonende in de Irenestraat de rijweg over en kwam daardoor onder de auto terecht. Niettegenstaande krachtig remmen wist de hevig geschrokken L. het kind niet meer te ontwijken. Wonder boven wonder bleek het letsel echter bijzonder mee te vallen en kon het knaapje, nadat dokter Wegchelaar de eerst hulp had verleend met enkele vleeswonden thuis worden opgenomen. BENOEMD. Door B. en W. van Axel werd benoemd tot com mies ter gemeentesecretarie de heer Adr. Dieleman, alhier. <5... '\i - PREDIKBEURTEN. ZONDAG 12 JUNI I960. Ned. Hero. Kerk. 10 uur Vicaris S. den Blaauwen. 2.30 uur Ds. Ph. M. Bevht, van Zaamslag. GereJ. Kerk (Kerkdreef.). 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuiper. GerefKerk (Pironstraat). 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Gerei. Gemeente. 10 uur en 2.30 uur Leesdienst, ZONDAGSDIENST ARTSEN. N 12 JUNI Dokter A. Kats. .Q POEDER- ZALF - OL IE - ZEEP vï'N UN hardt Haakt ts üOf D EXAMENS AAN DE FRUITTEELTVAK- SCHOOL TE PHILIPPINE. Aan de fruitteeltvakschool te Philippine werden de zer dagen de diploma's uitgereikt aan 17 geslaagde cursisten, afkomstig uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen en zelfs van daarbuien. In aanwezigheid van de voorzitter van de proeftuin de heer Rammeloo en van ir. Hennink, de rijkstuin- bouwconsulent werden door burgemeester Van Hoek de diploma's uitgereikt. Namens de leerlingen sprak de heer J. Wolfert uit Ossenisse woorden van dank aan de docenten en deed deze woorden vergzeld gaan van stoffelijkè blijken van waardering. De geslaagden waren F. van Arenthals, Axel M. Baart, KoewachtG. E. Buijsse, Groede A. G. Contant, SchoondijkeP. van Damem Kruispolder J. L. van Hee, BiervlietG. Joossen, Lamswaarde H. Kant, St. Jansteen G. van Limmen, Maldeghem L. C. de Ruijter, SluiskilM. Rijckaert, Watervliet B„ Thomaes, HoofdplaatP. Volleman, Stoppel dijk H. J. v. d. Wielen en R. J. v. d W.ielen, Kui taart L. J. Wiemes, Axel en J. Wolfert, Ossenisse. Dat deze tuinbouwcursus zich in een bijzondere belangstelling mag verheugen mag wel blijken uit het feit dat voor de komen'de cursus, waarop 50 leer lingen kunnen worden geplaatst, thans reeds 67 aan meldingen zijn binnengekomen, zodat een selectie voor de toelating zal moeten plaats vinden. JAZZ-EVENEMENT TE SAS VAN GENT. Vandaag, 11 juni, zal het voor de jazzliefhebbers een grote dag worden. Nu zal n.l. de bekende Dutch Swing College Band in Sas van Gent optreden. Een gebeuren van belang, want dit orkest is een van de meest vooraanstaande Dixieland-orkesten uit geheel Europa en het orkest krijgt dan ook zoveel verzoeken om op te treden, tot zelfs uit Scandiniavië en de Verenigde Staten toe, dat het zeker wel iets heel bijzonders moet worden genoemd, dat een dergelijk orkest ook Zeeuwsch-Vlaanderen bezoekt. Een en ander is zeker voor een groot deel te danken! aan de activiteiten van de Zeeuwsch-Vlaamse Jazz Sociëteit en wij kunnen voor deze initiatiefnemers die met dit optreden zeker hun penningmeester wel hoofdpijn zullen hebben bezorgd slechts hopen, dat voldoende jazz-enthousiasten op zullen trekken naar Sas van Gent om dit evenement tot een volledig succes te maken. voor elke b vrouwen'en meisjeshand is een tube Voetbal. AXEL-GOES 4-1. Begunstigd door het prachtige Pinksterweer, trok op Pinkstermaandag een talrijk publiek naar hét ter rein bij de Watertoren om getuige te zijn van de vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen de zuster steden Axel en Goes. Onwetend nog van het feit dat zich voor het einde van deze kamp een „wolkbreuk" boven het voetbal veld zou ontlasten, werd ed interessante strijd ge volgd, waarin voor de rust onze stadgenoten reeds een 1 voorsprong namen door doelpunten van Borght, v. d. Berge en Schelleman. Deze voorsprong was volkomen verdiend daar de oranjehemden in het veld zeker niet de minderen waren en bovendien was hun aanvalslinie veel doortastender dan die der gasten. Na de hervatting werd het zelfs 4—1 en opgemerkt dient nog te worden dat het feit dat Goes een klasse hoger speel dan Axel zich weliswaar demonstreerde in een betere techniek, doch de afwerking hunner aanvallen liet zoveel te wensen over, dat zij er slechts eenmaal in slaagden de Axelse veste te doorboren. De reeds hierboven gesignaleerde wolkbreuk bracht 6ui[303)}E 3JSU3A13B 3p UEA [33A 3; 3[t33q U33 [3AV zodat het einde nog vele van de bezoekers een door nat pak bezorgde. Wielrennen. SUCCESVOLLE PINKSTERRONDE BRACHT DE EREPALM AAN JOS. AANRAAD. Piet v. d. Vijver reed voor eigen publiek een fantastische koers. Onder ideale weersomstandigheden en een gewel dige publieke belangstelling werd dinsdagmiddag de tranditionele Pinksterronde voor amateurs en onaf- hankelijken verreden, welke wielerwedstrijd voor de organisatoren de plaatselijke wielerclub „Volhar ding een ongekend succes is geworden. Nog slechts zelden in de geschiedenis van de Axelse wielerevenementen met Pinksteren heeft een wielerkoers een zo spannend en attractief verloop gekend als op deze jongste Pinksterdrie. De vorige week in onze voorbeschouwing uitgesproken ver wachting dat het aan strijdlust wel niet zou ontbreken in deze Pinksterronde is dan ook volledig uitgekomen. Het was vanaf het begin toen de 36 renners op weg werden gezonden, tot tegen het einde een jagende en jakkerende file van renners, die ronde na ronde aan het oog van de vele belangstellende voorbij trok. Telkens viel het rennersveld daardoor in enkele groepen uiteen, maar bijna even zovele keren laaide de strijdlust zo hoog op, dat heel de sliert weer bijeen werd gesleurd en er een hergroepriftg plaats vond. Spectaculair in deze wedstrijd was het optreden van de plaatselijke renners v. d. Vijver en De Waal, als mede van B. Wieles uit Temeuzen, die zich blijkbaar voor „eigen" publiek extra wilden onderscheiden. Hierin zijn zij ook volkomen geslaagd, want dik wijls waren zij in het sterk bezette rennersveld de onruststokers die de lont aan het kruit, staken en het was beslist jammer dat De Waal na een veertigtal ronden dus op drie-kwart van de totale afstand van de 55 ronden (110 km) te kampen kreeg met een inzinking welke hij niet meer te boven kwam. Intussen had zich aan de Zuidsingel ook een span nende kamp ontwikkeld ter verzameling van de nodige punten voor de uitgeloofde klassementspremie. Na 20 ronden had nog geen der renners die het veld aanvoerden een beduidende puntenvoorsprong kunnen incasseren voor deze premie, hoewel toen de amateur-kampioen van Zeeland, Deegens,hiervoor reeds een belangrijke kanshebber was. Pas in de volgende 20 ronden wist hij zijn voor sprong zo duidelijk te vergroten, dat hij na 42 ronden onbereikbaar was geworden voor zijn naaste rivalen Wieles uit Temeuzen en Jochems uit Rijsbergen M ij n h ardt't Zenuwtabletten W andelsport. A VONDVIERDAAGSE. Mede gezien de toenemende belangstelling en het groeiende succes in de afgelopen jaren zal ook deze zomer in Axel weer een avondvierdaagse worden ge organiseerd onder auspiciën van de Nederlandse Wandelsport Bond. Men hoopt dit evenement te hou den volgende week op 15, 16, 17 en 18 juni a;ï. en zodoende met 14 punten voorsprong beslag legde op deze klassementspremie. Met nog een tiental ronden voor de wielen begon zich de situatie enigszins af te tekenen toen zich een kopgroep van zeven renners had gevormd, waarin de grootste kanshebbers wel waren een drietal zeer sterk rijdende Brabanders, n.l. Timmarmans uit Roosendaal, Jos Aanraad uit Oud-Gastel en P. van Hees van Hoogerheide. Maar gedragen door de luide aanmoe digingen van zijn talrijke plaatselijke supporters be vond ook de kranige Piet van de Vijver zich in dit selecte gezelschap en zijn rijden was werkelijk fan tastisch, daar hij zich niet ontzag op zijn beurt de kop te doen. Doch, zoals te verwachten was zette het drietal genoemde Brabanders tegen het einde alles op een kaart en lanceerden in de voorlaatste ronde een demarrage waaruit Jos Aanraad een geslaagde vlucht kon ondernemen, die hij in de laatste ronde nog op voerde tot bijna een halve minuut, doordat zijn beide .pIoegmakkenT zich bepaalden bij het drukken van het tempo in het peleton. Dat het tempo mede door het uitloven van tal rijke premies gedurig zeer hoog lag, werd wel Ia wezen toen Jos Aaijraad als overwinnaar in de tijd van 2 uur en 50 minuten finishte, wat over het traject van ruim 110 km. betekent dat een gemiddelde gedraaid was van ruim 40 km. op dit fraaie en uiterst snelle parcours. In de spurt van de kopgroep toonden Van Hees en Timermans zich de snelsten, gevolgd door Linders uit Roosendaal, zodat het een volledige Brabantse aangelegenheid werd. Op de 5e en 6e plaats eindig den de kranige plaatselijke favoriet v. d. Vijver en de minstens even strijdlustige Wieles uit Terneuzen. De ruim 40-jarige plaatselijke renner C. van Espen eindigde op de 19e plaats. Na een kort interview van de winnaar Aanraad, alsmede van onze stadgenoot v. d. Vijver werd dé eerstgenoemde voor zijn fraaie triomf met de ere palm gehuldigd door de charmante Nelly v. d. Vijver die misschien gehoopt had haar broer te mogen huldigen, maar thans even joviaal de palm met een zoen aanbood aan Jos Aanraad, welk moment natuur lijk fotografisch werd vereeuwigd. De uitslag was tenslotte als volgt: 1. Jos Aanraad, Oud-Gastel, 110 km. in 2 uur 50 minuten 2. P. van Hees, Hoogerheide 3. L. Timmermans, Roosendaal 4. J. Linders, Roosendaal 5. P. v. d. Vjjyer, Axel 6. B. Wieles, Terneuzen 7. J. Jochems, Rijsérbgen 8. W. Swaneveld, Dordrecht; 9. H. de Jong St Willibrord 10. P. van As, Roosendaal; li'. Q Broekmans, Zevenbergsehoek 12. J, v. d. Kloot, Zundert.

Axelsche Courant | 1960 | | pagina 2